صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819

  هم کفو (ویژه نامه ازدواج حضرت علی و فاطمه علیهما السلام)
  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤

 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819  هم‌کفو
  سودابه مهیجى

  مظهر جوانمردی و مردانگى، مردی که دست‌پرورده دردرانه آفرینش، پیامبر خاتم بود، با تمام عظمت و پاک­دامنی­اش، با تمام بلندای روحش، بر روی خاک تنها مانده بود و در روی زمین تنها گام بر­می­داشت و تنها نفس می­کشید. هیچ­کس همتای او نبود. هیچ­کس هم‌طراز و محرم درد دل و آرزوهایش نبود. هیچ آفریده­ای تاب برابری و همسری با او را نداشت و، این دریای بی‌کرانه، تنهای تنها می­زیست.

  یک تنهای دیگر هم بود؛ بانویی که در آغاز راه زندگانی خویش بود و در عصمت و پا­ک­دامنى، در علم و حلم و وقار و حکمت مانند نداشت؛ بانویی که خون مقدس رسالت در رگ­هایش جریان داشت و دانش لایزال خداوندی چون گنجی در سینه­اش نهفته بود؛ بانویی از نسل نور، از نسل حق­پرستی و توحید، از نسل تقوای بی­پایان؛ بانویی که دختر بی­شباهت عفت بود و هیچ مردی هم­نفسی با او را لایق ­نبود. چه بسیار مردان شهر و قبیله و بزرگان دور و نزدیک، به خواستن او جان پیشکش می­کردند و تمام هستی را در کف می­نهادند، اما نه، این معصوم، این فرشته انسان­نما، این روح مجرد قدسى، سهم هیچ­یک از آنان نبود.

  زن نیز همچون آن مرد یگانه، دریا بود؛ دریایی سرشار از گهرها و لعل­های گران‌سنگ، دریایی ناپیداکرانه که خداوند مرزهای ناپیدایش را از هرسو به عالم تجرد رسانده بود، دریایی که خداوند دامانش را از هر شبهه و ننگی پاک کرده بود، دریایی که معصومیتش بر روی خاک، تنها و یکه و منفرد مانده بود.

  خدا تقدیر عاشقانه­ای درنظر داشت. خدا داستان زیبایی را رقم زده بود. از روز ازل، از آن هنگام که انسان به«الست» خداوند «بلی» گفت، از آن‌دم آغازین که خدا تمام سرنوشت­های زمینی را در لوح محفوظ خویش نگاشت، سر آن داشت که روزی بر روی این خاک پر فتنه و پر آشوب، در جایی از این جهان پر ماجرا، دو دریای آبی و پاک به‌هم بپیوندند و اقیانوسی نامتناهی پدید آورند. خدا بر آن بود که این دو دریای تنها، روزی با هم یگانه شوند و اقیانوسی بسازند که از دامان عمیق و زلالش، تمام روشنی­ها و پاکی­های خاک سرچشمه بگیرد. سرانجام روزی زمان عملی شدن این تقدیر فرا رسید و خداوند این دو دریا را روانه یکدیگر کرد؛ «مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ... یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ...». (الرحمان: 19 و 22)

  خداوند، این نگارنده یگانه و زبردست تقدیر، این پیوند اهورایی را چنان به عنایت خویش مهر تأیید زد که تا قیامت، یگانگی این دو دریا زبانزد تمام جهانیان خواهد بود و از این پیوند، چنان حقایق شگرفی متولد خواهد شد که هرگز کسی از یاد نخواهد برد، تمام پاکی­ها و نیک­سرشتی­های جهان، از این دو دریای به‌هم ‌آمیخته سرچشمه می­گیرد.

  سوگند به خدایی که عشق را آفرید، سوگند به پروردگار یکتایی که انسان را برای عشق آفرید، سوگند به معبودی که علی و فاطمه را ارکان هستی آفرید، امشب، شب سرور بی­پایان عرشیان است. امشب رضای پروردگار را در رخساره زهرا و علی می­توان دید. امشب صدای شادی تمام رسولان و فرستادگان از ازل را در عرش می­توان ‌شنید. امشب، خداوند به خویش می­بالد که چنین پیوند بی­شباهتی را رقم زده است. امشب، پروردگار به فرشتگان می­گوید: مگر نگفته بودم «اِنِّی اَعْلَمُ ما لا تَعْلَمُونَ؛ این است دلیل آفرینش آدم.» این اتفاق خجسته­ای است که برای رخ‌دادنش، انسان را خلق کردم و آدم را آفریدم تا از ذریه او، روزی چنین زوج مقدسی برانگیزم که تمام زوج­های انسان تا قیامت، چشم حسرت به پیوند و یگانگی آسمانی­شان داشته باشند.

  ای فرشتگان، بر زمین فرود آیید تا بر سر زهرا و علی ستاره بپاشید! ای پرندگان بهشتى، در آسمان مدینه حاضر شوید تا سرود شادی این بزم را یک­صدا آواز دهید! ای ماه، تمام پرتو نقره­گون خویش را بر حجله دختر رسول بیفشان! ای نسیم، تمام رایحه­های فردوس را به خانه فاطمه و همسرش بیاور! ای تاریخ، تصویر دست­های به‌هم‌پیوسته این دو کبوتر را برای ابد در سینه­ات قاب بگیر! ای زمین، زیر پای این دو سوره مبارک، فرش دیبا بگستر!

  این زن کیست؛ این عروس مقدس که فرشتگان دامان عصمتش را در شب زفاف، در دست گرفته­اند؛ این­که از ورای معجر سپیده­گون، پرتو آفتاب رخساره­اش تا دورترین نقطه عالم می­رود؟

  این مرد کیست که با دعای همیشه مستجاب محمد روانه حجله­گاه می­شود؟ این مرد کیست که دست­های ولایتش، دست­های مجاهد و موحدش، دست سوره کوثر را به مهر می­فشارد؟

  او آینده امامت و ولایت روی زمین است. این مرد صاحب ذوالفقار است که شمشیرش، هرچه باطل را از هم خواهد درید و در راه احیای حق، حتی دانه جوی را به ستم از دهان موری نخواهد ستاند. این زن، این بانوی بی­همتای آفرینش نیز مادر خورشیدهای روی زمین خواهد شد، مادر ستون­های استوار دین، قله­های سرفراز توحید. اوست که برای راهبری و هدایت تمام زن­های جهان، بهترین اسوه‌ است. اوست که گوهر والای آفرینش زن در وجودش متجلی شده است.

  اینک این دو روح بلندپرواز بهشتى، در خاک به‌هم می‌پیوندند تا آغازگر زندگانی ولایت باشند و از شجره طیبه وصالشان، شاخسارانی محکم و منور در تمام جهان، ثمر افشانی کند.

  تماشا کن! این دختر نه‌ساله رسول خداست که از میان تمام زنان هستى، شایسته همسری علی بن ابی­طالب شده است. این فاطمه زهرا است که پری­های آسمان، بر دست­های متبرکش حنای بهشتی­ می­گذارند و بر تنش، پیراهن ابریشمین فردوس می­پوشانند.

  آن‌سوتر، آن قامت سرفراز و سربه‌زیر مهر الهى، علی است که پیامبر دردانه خدا، از حله نور، رخت دامادی بر تنش می­کند و دست دعای خیرخواهی بر شانه­اش می­نهد و به‌سمت عروس معصوم کائنات می­بردش. پیامبر است که دست دختر یگانه­اش، دست ام‌ابیها را در دست­های رشادت علی می­گذارد و برای خوشبختی آنان، و نیک­بختی ذریه خجسته­شان تا قیامت به درگاه خداوند دعا می­کند.

  اینک خداست که تمام رحمت­ها و برکت­هایش را در هیئت عشقی فروزان، به‌صورت عطیه­ای نایاب، به خانه این دو همای سعادت نازل می­کند و از امروز تا پایان عمرشان، فرشتگان نگاهبان خویش را به پاسبانی این کلبه عشق می­گمارد...، باشد که عشق تا ابد ادامه یابد، باشد که عشق، این آفریده گران‌مایه پروردگار، با پیوند الهی زهرا و على، زبانزد تمام جهان شود.

  آن هنگام که دو آیینه روبه­روی هم قرار گیرند، تصویری تا بی­نهایت منتشر می­شود که هرگز به پایان نمی­رسد. زهرا و علی مثال این دو آیینه هستند؛ دو آیینه تمام‌نمای حق که رودرروی هم نشستند و تصویر الوهیت، تا بی­نهایت، تا آخر دنیا تابیدن گرفت و منتشر شد. زهرا(س)، انعکاس خدا بود و بازتاب این انعکاس، در آیینه قلب علی می­نشست و نور می­پاشید و علی که نور حقیقت در آیینه وجودش نمایان بود، در رخساره زهرا، در وجود زهرا(س) انعکاس می­یافت و این­گونه، پرتوافشانی حق بی­پایان و نامتناهی شد.

  چراغ وجود على به‌وقت اندوه و دل‌تنگى، از برق امید چشمان فاطمه فروغ می­گرفت و شمع جان فاطمه، به‌گاه خستگی از تیرگی­های زمانه، از شعله آفتاب روح علی درخشندگی می­یافت و ادامه پیدا می­کرد. علی(ع) خدا را به فاطمه عرضه می­کردو فاطمه، الله را با علی می­شناخت. على، خدا را در فاطمه می­جست و فاطمه، خدا را در على می­یافت. على به‌یمن حضور زهرا به خدا نزدیک­تر می­شد و زهرا به مبارکی هم‌نفسی با على، خدا را روزافزون ادراک می­کرد.

  خانه على از شب‌زنده‌­داری­های فاطمه متبرک بود و کلبه فاطمه، به‌یمن عبادت‌ها و رازونیازهای على منور می­شد. سفره ساده و کم‌رونق خانه حیدر، از تلاش­های شبانه­روز زهرا گوارا بود که در خانه می­کوشید و بیت‌الاحزان فاطمه، در کنار کوه صبر و مهربانی على، تمام غصه­هایش را از یاد می­برد.

  تمام بهشت، تمام رضوان پروردگار، در خانه این دو خورشید عصمت مجسم شده است و پیوند آسمانی ازدواج، پس از زناشویی زهرا و على(ع) معنا یافته است.


 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819  شعر

  مهر و ماه

  سودابه مهیجى

  رسیده ­اند صمیمانه مهر وماه به هم
  دو چشم عاشقشان زل زده است- آه- به هم
  چه شاکرند به درگاه عشق از اینکه
  رسیده­اند به پیوندِ دل­بخواه، به هم
  به عشق می­اندیشند با دو دیدة تر
  به راه راست، به دوریِّ از گناه، به هم
  به اینکه عهد ببندند و سخت، دل بدهند
  برای بودن تا انتهای راه، به هم
  چه مؤمنانه خدا را به شکر می­خوانند
  دو تا کبوتر معصوم با نگاه به هم
  شب است اما روشن­تر از سپیده صبح
  بدل شده است چه زیبا شب و پگاه به هم
  گشوده شد در فردوس و رهسپار شدند
  دو قلب پاک بهشتی به حجله ­گاه، به هم

  ویرایش توسط valayat : ۱۳۸۸/۰۸/۲۷ در ساعت ۲۰:۴۱

 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819  با کوله باری از نور و تبسم

  نجمه زارع

  به نام خدایی که ظرفیت پیوند دو دریای آسمانی را به خاک عطا کرد:
  چیست این حس شگفت که بر سینه زمان چنگ می زند؟
  چیست این رونق بهاری که در لحظه های خلقت طنین می افکند؟ آیا کسی هست که زمزمه سبزترین پیوند آفرینش در ملکوت را بشنود و نداند که امشب چه شبی است؟!
  هیچ عابری نیست که امشب در کوچه حضور قدم بگذارد و با کوله باری از نور و تبسم، بن بست های حرکت را درننوردد.
  وقتی بدانی شرقی ترین لحظه زمین فرا رسیده، تعجب نخواهی کرد اگر امشب را شب انعکاس آسمان، شب تفسیر خدا در زمین بخوانند. شب رویش لبخند بر شادمانه ترین گلدسته تجلی فرا رسیده است.


 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819  آغاز زندگی مقدس

  اینک، دست مقدس فاطمه علیهاالسلام ، در دست بی کران علی، حلاوت هلهله فرشتگان را لمس می کند و شور کبریایی افلاکیان را برمی انگیزد.

  این سپردن دست عروسی به تکیه گاهی یک مرد نیست؛ این سپردن انسان است به حریم بی انتهای عصمت. این پیامبر صلی الله علیه و آله نیست که دخترش را به علی علیه السلام می سپارد؛ این خداست که اختیار و اعتبار بشر را به علی و زهرا علیهاالسلام وامی نهد.

  شب پیوند مرتضی و فاطمه علیهاالسلام نیست؛ بلکه امشب، شب تجدید یگانگی انسان با ذات خداست. و مبارک باد بر همه کائنات، این لبخند بی زوال پروردگار در گستره خلقت خویش.

  و زندگی در سایه سار خانه علی و فاطمه علیهاالسلام ممتد باد.


 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819  شب پیوند دو نیمه سیب

  امشب، آب ها بهتر از تمام آبشارها، لبخندهای شادمانه شما را زمزمه می کنند. پرستوها، بهار را به خانه شما به ارمغان می آورند؛ با روزهایی که آرزوی دیدن شما را در کنار هم دارند.
  امشب، تنها شبی است که زمین، یکی از آرام ترین خواب هایش را خواهد دید. امشب زمین، عطر لبخند را خواهد فهمید خوب می دانی که امشب را هیچ گاه زمین از یاد نخواهد برد. امشب، شبی است که دو نیمه سیب با هم پیوند می خورند تا گونه های زمین از شوق، گل بیاندازند. آسمان، تنها سقفی است که این همه شادی را تاب می آورد. کوچه در آستانه آمدنتان ایستاده است به شوق.


 12. صلوات ها 5


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819  چه فرخنده شبی!
  محمدکاظم بدرالدین

  دشت و دریا، جملگی، پر از کلمات سحرانگیز صبح شده اند. «چه فرخنده شبی» را ستارگان انتظار کشیده بودند!

  همه جا سفره های مهرآفرینِ «مبارکباد» گسترده شده است.

  نام علی علیه السلام و فاطمه علیهاالسلام ، لب ها را به شادی واداشته است. نوبت عاشقی را در چشم هایِ اکنون می شود خواند. سرود یکدلی در گیسوان نخلستان پیچیده است.

  آسمان در گوشه ای از زمین نشسته است؛ باادب و احترام تا از این مجلس باصفای صمیمیت، نکته برداری کند. دلدادگی ها، قاصدی فرستاده اند تا مهر علی و فاطمه را بشارت آوَرَد. دنیا، درس آموز نوربارانی این عشق است.

  آوای خوشِ تغّزل در این پیوند، شاعران را به سمت شگفت آوری گل ها کشانده است. هر سو نگاه می کنی، شادی سوسو می زند «ای فروغ ماه حسن از روی رخشان شما» درود بر پیامری که این دو نور مشابه را با دستان سرشار از میمنت، به امتزاج درآورد.

  دل را باید گفت تو از این مجلس بی ریا چقدر فاصله داری؟

  مبادا سهمی از شادی نبری! مبادا بی بهره مندی و بهکامی، تنها نظاره گر باشی!

  «چمن خوش است و هوا دلکش است و می بی غش

  کنون به جز دل خوش هیچ در نمی باید».


 14. صلوات ها 5


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,747
  حضور
  46 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  41
  صلوات
  26859

  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤
  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤

  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤پیوند نور با نور❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤


  در شب اول ذیحجه که هلال ماه با کرشمه خودنمایی می کرد، خورشید به خانه علی علیه السلام وارد شد. باد صبا همه را خبر رسانید که: زیور ببندید؛ نور با نور پیوست و جهان روشن شد. درختان شکوفه های خود را بر زمینیان ارزانی داشتند.

  ابرها مُشک برزمین باریدند و از خاک صد هزار لاله بر آمد. هلهله ای از شادی و پایکوبی برخاست و جهان یکسره در شور و ولوله شد.

  ازدواجی ساده با ساز و برگی اندک، اما صفا و صمیمیتی بسیار، صورت گرفت که تحسین همگان را بر انگیخت و اسوه ای برای آیندگان شد. آن پیوند ساده و بی ریا جز پیوند دو معصوم و برگزیده، علی و فاطمه، نبود.


  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤

  ویرایش توسط نیایش : ۱۳۸۹/۰۸/۱۶ در ساعت ۱۰:۴۶

 16. صلوات ها 3


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,747
  حضور
  46 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  41
  صلوات
  26859

  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤ 18. صلوات ها 2


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,747
  حضور
  46 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  41
  صلوات
  26859  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤

  یا علی زهــرا گـل یـاس مـن اسـت
  چشـمــه خـورشیــد احساس من است


  یاس من بـوی حقــایـق می­دهـــد
  مـعـنـــی ســرخ شـقــایـق می دهـد


  یاس من چون بوی حـوا می­دهـــد
  مـعــنــی ام ابـیــهـــا مــی دهـــد


  یاس من تفسیــر رنج هاجـــر اسـت
  شــأن آیــات عـطـیـنـــا کوثـر است


  یاس من چون با ملائک همدم اسـت
  بـوی او چون بوی خوب مریـم اسـت


  یاس من آلالـه هــا را مــادر اسـت
  پاسـخــی بــر طـاعـنــان ابتـر است


  یازده آلالــــه زِ او آیـــــد پدیـد
  لالــه های ســرخ زیـن یـاس سپیــد


  یاسـم از خون خـــــــدا دارد اثـر
  یـاســم از کـربــو بــلا دارد خـبـــر


  یـــاس بــایــد کـربـلا را طـی کند
  هـمــرهــی بـا رأس گـل بر نی­کنـد


  لاله ها مـی رویـد از ایـن یـاس مـن
  سرخ و خونین یک حسین و یک حسن


  نوگلی از یاس من هـم زینــب است
  آن گل خوشبو که محبوب شـب است


  در شــب کـربـوبــلا غـوغـــا کنـد
  بـوی عطـرش ظلـم را رســوا کـنــد


  ای علی که هست من چون هست تو
  یــاس خـود را می سپـارم دسـت تــو


  ❤❤❤ پیوند نور با نور ❤❤❤ پیوندی آسمانی ❤❤❤


 20. صلوات ها 3


صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود