رمال و ساحر و فالگیر

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رمال و ساحر و فالگیر

با وجود اينکه ادعاهای فالگيرها، پيشگوها و جن گيرها توجيه علمی ندارد، ولی بسياری از مردم هنوز برای رفع مشکلات خود به آنها رجوع می کنند.

طبق احاديث و روايات اجنه از جنس آتش هستند و به همين خاطر به آنان ناريان گفته ميشود اين موجودات نبايد به دنياي انسان ها وارد شوند و اگر در دنياي انسان ها کشته شوند خونشان به گردن خودشان است

اما داراي قدرتهاي فوق بشري هستند که انجام اين اعمال براي انسان غيرممکن است . گفته ميشود که شيطان نيز از جنيان است و جادوگران نيز خود را به شيطان فروخته و از نيروي جنيان براي جادو استفاده ميکنند

که البته بخاطر خطري که اين موجودات براي ذات انسان دارند جادوگري و ارتباط با آنان بشدت در اسلام نهي شده است، و به همين خاطر جادوگران و کساني که با اجنه در ارتباط هستند بخاطر تضاد ماهيت و ذات آنها با ماهيت انسان داراي عمر کوتاهي هستند و در سنين ميانسالي از دنيا ميروند.

در زمانی اندک برای تهيه گزارشم، بيش از ۵۰ فال گير، دعانويس و جن گير در سطح شهر تهران و کرج پيدا کردم. غالب اين افراد در شرق و جنوب تهران و حاشيه شهر کرج ساکن هستند.

فالگيران، دعانويسان و جن گيران بسيار معروفی که شجره نامه های طولانی داشتند. زنان و مردانی که می گويند به شکلی موروثی و يا پس از طی طريقت نزد فالگيری در شهرستان های کرمان، بجنورد، يزد و حتی در خارج از خاک ايران درنجف و دهلی و بغداد، آموزش ديده و به گفته خودشان به حل امورات و مشکلات مردم مشغول شده اند.

بيشترشان خود را بی نياز از مسائل مالی و خدمتگزار مردم می دانند، گرچه پولی که آنها از مردم مطالبه می کنند، رقم بالايی است.

مردم زيادی از تمامی اقشار جامعه شهری روزانه و حتی در ساعات شب در منزل و کوچه، با وجود گرفتن وقت قبلی، صف بسته اند. بسياری از اين افراد خود را مغلوب شرايط اجتماعی و اقتصادی دانسته و خواهان نجات هستند.

در مراجعه به اين مکان ها با زنان و مردانی متفاوت برخورد کردم. از زن خانه دار تا کارگر، پسر و دختر دبيرستانی گرفته تا بازاری، مکانيک، کارگردان سريال طنز تلويزيون، فلان خواننده پاپ، هنرمند، معلم، نويسنده، کارمند، دانشجوی فوق ليسانس، پيک موتوری، روزنامه نگار و زن خيابانی در اين صف ها می ايستند.

چشم هايشان پر از اميد است و اصلا از پولی که بابت فال، دعا و يا جن گيری می دهند ناراحت نيستند .

فقط می خواهند نجات پيدا کنند. آنچه برايم عجيب بود شنيدن اين جمله بود: \\"نمی دانم چرا اين بلا به سرم آمده؟\\"

لذا با عنایت به مراتب بالا بطوریکه در نوشته های پیشین به عرض رسیده است درمان هر دردی در قرآن و ذکر و دستور احادیث قدسی و نبوی و علوی و پیرو دستورات ایشان با شرایط ذاکر (طهارت ظاهر و باطن)می باشد .

[=Times New Roman]سلام دوست عزیز
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]شما از دعا نویسی و رمال گری درتهران نالان بودید. حالا تهران که تهرانه،همه چیز اونجا پیدا میشه!!!
[=Times New Roman]اگر یک سری به شهرهای کوچیک بزنید جالب تر هم میشه.
[=Times New Roman]در همسایگی ما طرف اومده یک مغازه دودرب اجاره کرده و داره دعا میده. البته این بنده خدا آزارش به کسی نمیرسه و فی هم پایین گرفته ،هر دعایی 10 هزار تومان.
[=Times New Roman]این سوال شما برای من هم پیش اومده بود. چرا هیچ کس مانع نمیشه؟
[=Times New Roman]اگر شما هم به آیه 102 سوره بقره مراجعه کنید که درآنجا خداوند میفرماید:" شیاطین کافر شدند و به مردم سحر و جادو را می آموختند"،[=Times New Roman] سوالی پیش میاد. آیا قران وجود سحر و جادو و کارهایی از قبیل " مطالبی می آموختند که با آن میان مرد و همسرش جدایی افکنند" (بقره 102) را تایید کرده است؟
[=Times New Roman]اگر جواب مثبت است شاید این دعانویسان و رمالان از نسل همان کسانی باشند که توسط شیاطین آموزش دیده اند. پس کار چندان بیهوده ای نیست!!!
[=Times New Roman]نظر شما چیه؟:Gig:
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]

به نام الله

با سلام و احترام
خدمت شما عرض کنم که از بررسى حدود 51 مورد كلمه سحر و مشتقات آن در سوره هاى قرآن از قبيل : طه ، شعراء، يونس و اعراف و... راجع به سرگذشت پيامبران خدا: موسى ، عيسى و پيامبر اسلام صل الله علیه و آله به اين نتيجه مى رسيم كه سحر از نظر قرآن به دو بخش تقسيم مى شود:
1 آنجا كه مقصود از آن فريفتن و تردستى و شعبده و چشمبندى است و حقيقتى ندارد چنانكه مى خوانيم : فاذا حبالهم و عصيهم يخيل اليه من سحرهم انها تسعى : (ريسمانها و عصاهاى جادوگران زمان موسى در اثر سحر، خيال مى شد كه حركت مى كنند) (طه / 66) و در آيه ديگر آمده است فلما القوا سحروا اعين الناس و استرهبوهم )) (هنگامى كه ريسمانها را انداختند چشمهاى مردم را سحر كردند و آنها را ارعاب نمودند) (اعراف آيه 116) از اين آيات روشن مى شود كه سحر داراى حقيقتى نيست كه بتوان در اشياء تصرفى كند و اثرى بگذارد بلكه اين تردستى و چشمبندى ساحران است كه آنچنان جلوه مى دهد.

2 از بعضى از آيات قرآن استفاده مى شود كه بعضى از انواع سحر به راستى اثر مى گذارد مانند آيه فوق (بقره/102) كه مى گويد آنها سحرهائى را فرا مى گرفتند كه ميان مرد و همسرش جدائى ميافكند (فيتعلمون منهما ما يفرقون به بين المرء و زوجه ) يا تعبير ديگرى كه در آيات فوق بود كه آنها چيزهائى را فرا مى گرفتند كه مضر به حالشان بود و نافع نبود (و يتعلمون ما يضرهم و لا ينفعهم ).
در اين مورد فقهاى اسلام همه مى گويند ياد گرفتن و انجام اعمال سحر و جادوگرى حرام است .

در اين قسمت احاديثى از پيشوايان بزرگ اسلام رسيده است كه در كتابهاى معتبر ما نقل گرديده ، از جمله اينكه :
على (عليه السلام ) مى فرمايد: ((من تعلم شيئا من السحر قليلا او كثيرا فقد كفر و كان آخر عهده بربه ...)) ((كسى كه سحر بياموزد، كم يا زياد، كافر شده است و رابطه او با خداوند به كلى قطع مى شود ...)).
اما چنانچه ياد گرفتن سحر به منظور ابطال سحر ساحران باشد اشكالى ندارد، بلكه گاهى به عنوان واجب كفائى مى بايست عده اى سحر را بياموزند تا اگر مدعى دروغگوئى خواست از اين طريق مردم را اغفال يا گمراه كند سحر و جادوى او را ابطال نمايند، و دروغ مدعى را فاش سازند.
شاهد اين سخن كه اگر سحر براى ابطال سحر و حل و گشودن آن باشد بى مانع است ، حديثى است كه از امام صادق نقل شده ، در اين حديث مى خوانيم : ((يكى از ساحران و جادوگران كه در برابر انجام عمل سحر مزد مى گرفت خدمت امام صادق (عليه السلام ) رسيد و عرض كرد: حرفه من سحر بوده است و در برابر آن مزد مى گرفتم ، خرج زندگى من نيز از همين راه تامين مى شد، و با همان در آمد، حج خانه خدا را انجام دادهام ، ولى اكنون آنرا ترك و توبه كردهام ، آيا براى من راه نجاتى هست ؟
امام صادق (عليه السلام ) در پاسخ فرمود:((عقده سحر را بگشا ولى گره جادوگرى مزن )).
از اين حديث استفاده مى شود كه براى گشودن گره سحر، آموختن و عمل آن بى اشكال است .

منبع : تفسیر نمونه،ذیل آیه 103 سوره بقره.

در مورد دعا نویسی و مسائل آن بحث های مفصلی قبلا شده که لینک بحث ها رو قرار میدم تا مطالعه کنید که بحث های تکراری صورت نگیرد:
http://www.askdin.com/thread12583.html
http://www.askdin.com/thread20289.html
http://www.askdin.com/thread12583.html

تصور کنید:
وقتی در اثر جادو تمام زندگی یه شخص به هم میریزه و بلا پشت بلا ،از زمین و از زمان براش نازل می شه، طوری که هزار بار آرزوی مرگ می کنه و هرچی دعا برای نابودی این طلسم می کنه ،برآورده نمی شه

- چرا خدا که از همه چیز و همه کس قدرتمند تره ، و می دونه بنده اش نمی تونه از این مشکل بیرون بیاد ، کمکش نمی کنه.

- پس این وسط عدالت خدا چه جوریه، (این دنیا یه نعمت هست برای همه بنده های خدا که هم از این نعمت استفاده کنن و هم تو این دنیا آخرتشون رو بسازن)چه طوری می شه که یکی از بنده های خدا با اعمال خارق العاده تمام زندگی یه بنده خدا رو به هم می ریزه بعد با خوشی زندگی شو میکنه و به بدبختی دیگران که خودش مسبب اون بوده، می خنده.

راستش این موضوع همیشه به دلم سنگینی می کنه، خیلی سخته بشناسی کسی رو که این کار رو انجام داده، و ببینی که زندگیش چقدر خوب و راحته و عین خیالش نیست، زندگی تو هم بشه پر از التماس به خدا ولی بی جواب!!!!!

شخصی تو این شراط ، چطور از زندگیش راضی باشه و اونو یه نعمت بدونه ، می دونم کفره ولی ، گاهی آدم آرزو می کنه کاش این نعمت هیچ وقت بهش داده نمی شد

حالا که طلسم خیلی بده، چرا خدا عواقب اون رو تو دنیا به بنده هاش نشون نمی ده که دیگه هیچ کس دنبالش نره، زندگی یه عده این طوری تباه نشه؟؟؟؟

sahra_2;319409 نوشت:
تصور کنید:
وقتی در اثر جادو تمام زندگی یه شخص به هم میریزه و بلا پشت بلا ،از زمین و از زمان براش نازل می شه، طوری که هزار بار آرزوی مرگ می کنه و هرچی دعا برای نابودی این طلسم می کنه ،برآورده نمی شه
- چرا خدا که از همه چیز و همه کس قدرتمند تره ، و می دونه بنده اش نمی تونه از این مشکل بیرون بیاد ، کمکش نمی کنه.
حالا که طلسم خیلی بده، چرا خدا عواقب اون رو تو دنیا به بنده هاش نشون نمی ده که دیگه هیچ کس دنبالش نره، زندگی یه عده این طوری تباه نشه؟؟؟؟

باسلام

دوست عزیز البته طلسم رحمانی بد نیست. جادو بد و شر هست.
هم طلسم قرآنی و رحمانی داریم و هم طلسم شیطانی!

برخی مواقع علت مشکلات از این چشم زخم ها یا سحر یا همزاد و... هست و برخی مواقع علتش چیز دیگری است!

الکی خدا این مشکلات رو به جون کسی نمیدازه!
1-بعضی مواقع برای بخشیدن گناهانش چنین مشکلاتی برایش پیش می آید
2- برخی مواقع عقوبت اعمالی که شخص انجام داده!
3-برخی مواقع این مشکلات و سختی ها را از طریق این همزاد وو.. بوجود می آورد و مانع کارها و کامیابی اش میشود تا در آینده نعمت والایی به وی عطا کند!
4-برخی مواقع خود شخص کتب سحر و حتی علوم غریبه مطالعه میکند و دچار چنین مشکلاتی میشود! حتی این کتب چه سحر و چه علوم غریبه را نباید در منزل نگهداری کنید!
و....

مثلا خداوند در خصوص همزاد شیطانی میفرماید:

وَمَن يَعْشُ عَن ذِكْرِ الرَّحْمَنِ نُقَيِّضْ لَهُ شَيْطَانًا فَهُوَ لَهُ قَرِينٌ ﴿۳۶﴾
و هر كس از ياد [خداى] رحمان دل بگرداند بر او شيطانى مى‏ گماريم تا براى وى دمسازى (همزاد) باشد(۳۶)

البته هر شخصی باید دعاهای ائمه در باب حفظ را بخواند! حتی امام جواد دعایی برای فرزند در گهواره شان نوشتند! البته آنها به این دعاها برای حفظ نیاز نداشتند بلکه عمدا میخواستند برای ما این دعاها موجود باشد تا خود را حفظ کنیم!

قدیم که این مشکلات بوجود می آمد به پیامبر و ائمه مراجعه میکردند مثلا ابی دجانه به پیامبر مراجعه کرد چون در خانه موجودی آنرا اذیت میکرد و پیامبر هم فرمودند آن جن خانه توست و دعایی به وی دادند!

الان هم شما میتوانید برای این مشکلات به علمای صاحب اذن و یا شاگردانشان مراجعه کنید و دستور یا راهی برای رفع مشکلتان بگیرید و از هر گونه مراجعه به ساحرانی که عوام به آنها دعانویس میگویند بپرهیزید!

خواندن سوره فلق را که استاد در زیر فرمودند را همیشه در نمازها بخوانید تا در امان باشید و اینکه دعاهایی از ائمه در صحیفه سجادیه و .. برای حفظ و مصونیت از دشمنان و .. میباشد
یا بجای دعای ائمه میتوانید سه یا هفت بار آیت الکرسی (تا هو العلی العظیم) را صبح عصر و قبل خواب بنیت حفظ خودتان و خانواده تان از شر هر موجود ذی شری و هر آفت و بلایی و .. بخوانید

--------------------------------------------
سوال: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد
سه سال پیش به مناسبت بازگشت از مکه ولیمه دادیم پس از تمام شدن مهمانی دیدم که کیفی زنانه و کهنه در خانه جا مانده وقتی که آن را باز کردم دیدم که در آن پر از پارچه های سیاه گره خورده است سوره فلق و ناس را خواندم و کیف را داخل سطل آشغال انداختم از آن زمان به بعد هیچ پیشرفتی ندارم مرتب مریض هستم و هیچ خواستگاری هم ندارم هرچه دعا و نذر می کنم و هرچی دعای توسل می خوانم هیچ اثری ندارد با اینکه گرفتارم برخی از اقوام و دوستان بشدت با من حسادت دارند حتی توقع ندارند لباس نو بخرم دارم نا امید می شوم و احساس افسردگی دارم خواهش می کنم راهنمای ام بفرمایید.

پاسخ استاد حسن رمضانی خراسانی شاگرد علامه حسن زاده آملی:

باسمه تعالی
در نماز ها در رکعت دوم بعد از حمد، سوره فلق را بخوانید و به خداوند توکل کنید و در طول روز بر ذکر "افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد" مداومت داشته باشید ان شاء الله خیر پیش می‌آید.

منبع: لینک سوال و جواب در سایت استاد رمضانی
--------------------------------------

اینم نکات عمومی که بعضا در مستحبات دین آمده

-توصیه میکنم اذان در نماز را بلند بخوانید. و اگر صدای تلویزیون موقع اذان دادن بلند باشه خوبه.

-توصیه اکید اینکه نقاشی و تصاویر حیوانات در منزل نباشد و نیز حیواناتی مثل گربه، سگ و... در منزل نگهداری نکنید! ماهی و پرنده اشکال ندارد! اگر گربه و چنین حیواناتی در منزل دارید بعد بیرون کردن حیوان، تمام جاهایی که آنجا قدم زده و بوده را بشورید

-گوش دادن به آهنگهای شیطان پرستی ممنوع!

-موقع ورود به حمام سوره های فلق و ناس بخوانید. موقع ورود به مکان تاریک و یا ریختن آب داغ روی خود ، بسم الله الرحمن الرحیم بگویید. البته اگر دستور حفظ آیت الکرسی هفت بار که گفتم را مرتب روزانه بخوانید نیازی به بسم الله گفتن موقع ورود به حمام و... نیست!

-لخت نخوابید البته اینجا منظورم کسانی است که آیت الکرسی نمیخوانند و بطور کلی همه دختران و زنان را شامل میشود!

-در حمام تا زمانی که لازم نیست عورت خود را پوشیده نگه دارید.

-قبل در آوردن لباسها همیشه بگویید بسم الله الذى لا اله الا هو یا بسم الله الرحمن الرحیم

-در حمام آواز نخوانید و گریه نکنید و فریاد نکشید

-وقتی نجس شدید مثل حالت جنابت، غسل کنید و با جنابت نخوابید. یا اگه آن موقع نمیتوانید آن ناحیه را بشورید و لباس تمیز بپوشید تا بعدا که غسل میکنید.

-بهداشت و پاکیزگی در منزل را رعایت کنید

-خوشبو بودن هم خوبه

-زمان رابطه جنسی که قصد لخت شدن دارید نیز بسم الله بگویید ولی خواندن سوره ناس و فلق بهتر است

-از خودبینی بپرهیزید!

دعای زیر هم از صحیفه سجادیه هست و دعای کامل و خوبی است!

برای حفظ شخص و خانواده اش

اللَّهُمَّ إِنَّا نَعُوذُ بِکَ مِنْ نَزَغَاتِ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ وَ کَیْدِهِ وَ مَکَایِدِهِ، وَ مِنَ الثِّقَةِ بِأَمَانِیِّهِ وَ مَوَاعِیدِهِ وَ غُرُورِهِ وَ مَصَائِدِهِ وَ أَنْ یُطْمِعَ نَفْسَهُ فِى إِضْلالِنَا عَنْ طَاعَتِکَ، وَ امْتِهَانِنَا بِمَعْصِیَتِکَ، أَوْ أَنْ یَحْسُنَ عِنْدَنَا مَا حَسَّنَ لَنَا، أَوْ أَنْ یَثْقُلَ عَلَیْنَا مَا کَرَّهَ إِلَیْنَا.
اللَّهُمَّ اخْسَأْهُ عَنَّا بِعِبَادَتِکَ، وَ اکْبِتْهُ بِدُءوبِنَا فِى مَحَبَّتِکَ، وَ اجْعَلْ بَیْنَنَا وَ بَیْنَهُ سِتْرا لا یَهْتِکُهُ، وَ رَدْما مُصْمِتا لا یَفْتُقُهُ.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ اشْغَلْهُ عَنَّا بِبَعْضِ أَعْدَائِکَ، وَ اعْصِمْنَا مِنْهُ بِحُسْنِ رِعَایَتِکَ، وَ اکْفِنَا خَتْرَهُ، وَ وَلِّنَا ظَهْرَهُ، وَ اقْطَعْ عَنَّا إِثْرَهُ.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ أَمْتِعْنَا مِنَ الْهُدَى بِمِثْلِ ضَلالَتِهِ، وَ زَوِّدْنَا مِنَ الْتَّقْوَى ضِدَّ غَوَایَتِهِ، وَ اسْلُکْ بِنَا مِنَ التُّقَى خِلافَ سَبِیلِهِ مِنَ الرَّدَى.
اللَّهُمَّ لا تَجْعَلْ لَهُ فِى قُلُوبِنَا مَدْخَلا وَ لا تُوطِنَنَّ لَهُ فِیمَا لَدَیْنَا مَنْزِلا.
اللَّهُمَّ وَ مَا سَوَّلَ لَنَا مِنْ بَاطِلٍ فَعَرِّفْنَاهُ، وَ إِذَا عَرَّفْتَنَاهُ فَقِنَاهُ، وَ بَصِّرْنَا مَا نُکَایِدُهُ بِهِ، وَ أَلْهِمْنَا مَا نُعِدُّهُ لَهُ، وَ أَیْقِظْنَا عَنْ سِنَةِ الْغَفْلَةِ بِالرُّکُونِ إِلَیْهِ، وَ أَحْسِنْ بِتَوْفِیقِکَ عَوْنَنَا عَلَیْهِ.
اللَّهُمَّ وَ أَشْرِبْ قُلُوبَنَا إِنْکَارَ عَمَلِهِ، وَ الْطُفْ لَنَا فِى نَقْضِ حِیَلِهِ.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ حَوِّلْ سُلْطَانَهُ عَنَّا، وَ اقْطَعْ رَجَاءَهُ مِنَّا، وَ ادْرَأْهُ عَنِ الْوُلُوعِ بِنَا.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ اجْعَلْ آبَاءَنَا وَ أُمَّهَاتِنَا وَ أَوْلادَنَا وَ أَهَالِیَنَا وَ ذَوِى أَرْحَامِنَا وَ قَرَابَاتِنَا وَ جِیرَانَنَا مِنَ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ مِنْهُ فِى حِرْزٍ حَارِزٍ، وَ حِصْنٍ حَافِظٍ، وَ کَهْفٍ مَانِعٍ، وَ أَلْبِسْهُمْ مِنْهُ جُنَنا وَاقِیَةً، وَ أَعْطِهِمْ عَلَیْهِ أَسْلِحَةً مَاضِیَةً.
اللَّهُمَّ وَ اعْمُمْ بِذَلِکَ مَنْ شَهِدَ لَکَ بِالرُّبُوبِیَّةِ، وَ أَخْلَصَ لَکَ بِالْوَحْدَانِیَّةِ، وَ عَادَاهُ لَکَ بِحَقِیقَةِ الْعُبُودِیَّةِ، وَ اسْتَظْهَرَ بِکَ عَلَیْهِ فِى مَعْرِفَةِ الْعُلُومِ الرَّبَّانِیَّةِ.
اللَّهُمَّ احْلُلْ مَا عَقَدَ، وَ افْتُقْ مَا رَتَقَ، وَ افْسَخْ مَا دَبَّرَ، وَ ثَبِّطْهُ إِذَا عَزَمَ، وَ انْقُضْ مَا أَبْرَمَ.
اللَّهُمَّ وَ اهْزِمْ جُنْدَهُ، وَ أَبْطِلْ کَیْدَهُ وَ اهْدِمْ کَهْفَهُ، وَ أَرْغِمْ أَنْفَهُ
اللَّهُمَّ اجْعَلْنَا فِى نَظْمِ أَعْدَائِهِ، وَ اعْزِلْنَا عَنْ عِدَادِ أَوْلِیَائِهِ، لا نُطِیعُ لَهُ إِذَا اسْتَهْوَانَا، وَ لا نَسْتَجِیبُ لَهُ إِذَا دَعَانَا، نَأْمُرُ بِمُنَاوَاتِهِ، مَنْ أَطَاعَ أَمْرَنَا، وَ نَعِظُ عَنْ مُتَابَعَتِهِ مَنِ اتَّبَعَ زَجْرَنَا.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ خَاتِمِ النَّبِیِّینَ وَ سَیِّدِ الْمُرْسَلِینَ وَ عَلَى أَهْلِ بَیْتِهِ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ، وَ أَعِذْنَا وَ أَهَالِیَنَا وَ إِخْوَانَنَا وَ جَمِیعَ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ مِمَّا اسْتَعَذْنَا مِنْهُ، وَ أَجِرْنَا مِمَّا اسْتَجَرْنَا بِکَ مِنْ خَوْفِهِ
وَ اسْمَعْ لَنَا مَا دَعَوْنَا بِهِ، وَ أَعْطِنَا مَا أَغْفَلْنَاهُ، وَ احْفَظْ لَنَا مَا نَسِینَاهُ، وَ صَیِّرْنَا بِذَلِکَ فِى دَرَجَاتِ الصَّالِحِینَ وَ مَرَاتِبِ الْمُؤْمِنِینَ، آمِینَ رَبَّ الْعَالَمِینَ

اهل بلا;319438 نوشت:

الان هم شما میتوانید برای این مشکلات به علمای صاحب اذن و یا شاگردانشان مراجعه کنید و دستور یا راهی برای رفع مشکلتان بگیرید و از هر گونه مراجعه به ساحرانی که عوام به آنها دعانویس میگویند بپرهیزید!

از حوصله ای که به خرج دادید و از پاسختون بسیار ممنون

راستش چند سالیه که مشکلات زیادی پشت سر هم برامون به وجود می یاد تا اونجایی که ، با اینکه قبلا هیچ اعتقادی به این مسائل نداشتیم دیگه مطمئن شدیم که این موضوع عادی نیست.

تو سفر هایی که به قم و مشهد داشتیم ، خیلی پرس و جو کردیم و خواستیم کسی رو بهمون معرفی کنن که مشکلمون رو حل کنه ، ولی متاسفانه همه طوری باهامون رفتار کردن که انگار توهم زدیم و ....(بعضی شرایط رو تا خودت تجربه نکنی متوجه حرف دیگران نمی شی)

به سایت مرجع تقلیدم یه استفتا دادم و شرایط رو کامل براش توضیح دادم ولی باز انگار نه انگار

تا اینکه به نماینده یکی از مراجع تو شهرمون مراجعه کردیم ، بعد از چند بار مراجعه ، بعد اینکه تقریبا مطمئن شد،آدرس یه ملا رو بهمون داد ، وقتی رفتیم پیشش ، گفت بله جادو دارید، یه چیزایی رو داد که انجام بدیم، البته همه آیه قرآن و اسم خدا و اینجور چیزا بود ولی با اینکه با اعتقاد کامل انجام دادیم ،هیچ نتیجه ای حاصل نشد.

تا اینکه از یکی دو ماه پیش یکدفعه همه چه بهتر شد . رفتیم پیشش گفت جادو برطرف شده،یا کاری انجام دادید که برطرف شده یا وقتش تمام شده. ما هم دعا دعا می کردیم که مورد اول باشه.

تا اینکه چند روز بعد از طریق دوربین مدار بسته جلوی در دیدیم ، یکی از آشنا ها اومد و جلوی درمون چیزی ریخت و رفت. دوباره بلا فاصله مریضی ها ، مشکلات دوباره پش سر هم ردیف شدن. از همه بدتر اینه که بفهمی کی این کار و انجام میده.بعد شب و روز دیوانه وار به این فکر کنی که چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو این مدت خیلی مطالعه کردیم ،آیت الکرسی،4 تا قل،اذان حلقومی و فلق در رکعت دوم و خیلی از این کارها رو انجام میدیم، روز و شب دعا می کنیم و از خدا طلب کمک می خواهیم. ولی ..
بعضی وقت ها از خودم می پرسم نکنه بعضی از جادو ها روی دعا هم اثر میذارن و مانع اجابت دعا می شن؟؟؟؟؟؟

همیشه به این فکر می کنم که تو روز قیامت ،با آدم هایی مثل ما چطور برخورد می شه، مگه این همه مشکلات که خلق خدا به وجود آورده ، می ذاره من و امثال من به ساختن اون دنیامون فکر کنه؟می ذاره مثل بقیه حواسمون رو جمع کنیم ،ببینیم کجای زندگی هستیم و باید چی کار کنیم؟ نتنها برای اون دنیامون کاری انجام نمی دیم بلکه بعضا اونقدر مشکلات بهمون سنگینی می کنه که چشامونو می بندیم و دهنمونو باز می کنیم و هر چی کفره به زبون می یاریم(حالا اون دنیا هم نمی دونم شرایطمون رو ملاحظه می کنن یا نه باید عواقبش رو هم ببینیم و به زبان ساده تر هم این دنیامون تباه می شه هم اون دنیا)

sahra_2;319664 نوشت:

راستش چند سالیه که مشکلات زیادی پشت سر هم برامون به وجود می یاد تا اونجایی که ، با اینکه قبلا هیچ اعتقادی به این مسائل نداشتیم دیگه مطمئن شدیم که این موضوع عادی نیست.

تو سفر هایی که به قم و مشهد داشتیم ، خیلی پرس و جو کردیم و خواستیم کسی رو بهمون معرفی کنن که مشکلمون رو حل کنه ، ولی متاسفانه همه طوری باهامون رفتار کردن که انگار توهم زدیم و ....(بعضی شرایط رو تا خودت تجربه نکنی متوجه حرف دیگران نمی شی)

به سایت مرجع تقلیدم یه استفتا دادم و شرایط رو کامل براش توضیح دادم ولی باز انگار نه انگار

تا اینکه به نماینده یکی از مراجع تو شهرمون مراجعه کردیم ، بعد از چند بار مراجعه ، بعد اینکه تقریبا مطمئن شد،آدرس یه ملا رو بهمون داد ، وقتی رفتیم پیشش ، گفت بله جادو دارید، یه چیزایی رو داد که انجام بدیم، البته همه آیه قرآن و اسم خدا و اینجور چیزا بود ولی با اینکه با اعتقاد کامل انجام دادیم ،هیچ نتیجه ای حاصل نشد.

تا اینکه از یکی دو ماه پیش یکدفعه همه چه بهتر شد . رفتیم پیشش گفت جادو برطرف شده،یا کاری انجام دادید که برطرف شده یا وقتش تمام شده. ما هم دعا دعا می کردیم که مورد اول باشه.

تا اینکه چند روز بعد از طریق دوربین مدار بسته جلوی در دیدیم ، یکی از آشنا ها اومد و جلوی درمون چیزی ریخت و رفت. دوباره بلا فاصله مریضی ها ، مشکلات دوباره پش سر هم ردیف شدن. از همه بدتر اینه که بفهمی کی این کار و انجام میده.بعد شب و روز دیوانه وار به این فکر کنی که چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو این مدت خیلی مطالعه کردیم ،آیت الکرسی،4 تا قل،اذان حلقومی و فلق در رکعت دوم و خیلی از این کارها رو انجام میدیم، روز و شب دعا می کنیم و از خدا طلب کمک می خواهیم. ولی ..
بعضی وقت ها از خودم می پرسم نکنه بعضی از جادو ها روی دعا هم اثر میذارن و مانع اجابت دعا می شن؟؟؟؟؟؟

همیشه به این فکر می کنم که تو روز قیامت ،با آدم هایی مثل ما چطور برخورد می شه، مگه این همه مشکلات که خلق خدا به وجود آورده ، می ذاره من و امثال من به ساختن اون دنیامون فکر کنه؟می ذاره مثل بقیه حواسمون رو جمع کنیم ،ببینیم کجای زندگی هستیم و باید چی کار کنیم؟ نتنها برای اون دنیامون کاری انجام نمی دیم بلکه بعضا اونقدر مشکلات بهمون سنگینی می کنه که چشامونو می بندیم و دهنمونو باز می کنیم و هر چی کفره به زبون می یاریم(حالا اون دنیا هم نمی دونم شرایطمون رو ملاحظه می کنن یا نه باید عواقبش رو هم ببینیم و به زبان ساده تر هم این دنیامون تباه می شه هم اون دنیا)

سلام علیکم، یکی از کارشناسان محترم مرکز ملی پاسخگویی به نقل از کسی که خودش در این زمینه آگاهی داشته به من گفتند که زیارت حضرت امام رضا (ع) سحر را باطل میکند.
البته اغلب اینها که مردم بهشون مراجعه میکنند شیادند و بیشتر جنبه تلقینی داره کارشون.

sahra_2;319664 نوشت:

سُبْحَانَكَ لاَ عِلْمَ لَنَا إِلاَّ مَا عَلَّمْتَنَا إِنَّكَ أَنتَ الْعَلِيمُ الْحَكِيمُ

باسلام خدمت شما

برخی مراجع از علوم غریبه و سحر اطلاع ندارند برای همین چنین برخوردی با شما داشتند!
بعضی افراد دعانویس مثل ملایی که شما پیشش رفتید کارشون رو کامل بلد نیستند انجام بدند یا از روی چند کتاب یه چیزایی یاد گرفتند یا تشخیص اشتباه میدن در نتیجه راه حل هم مشکلی رو حل نمیکنه!
مثلا ایشون به شما یه ذکر داده که بخونید! خوب درسته اون سحر از دور میشه ولی امکان برگشت هست برای همین باید یه ذکری هم مثل همین آیت الکرسی که گفتم بهتون میداد یا دعایی براتون مینوشت!

اما چرا با وجود خواندن آیات قرآنی و.. مشکل حل نمیشود؟
یک علتش اینست که سحر بر بدن شما عارض میشود یعنی یه جورایی داخل کالبد هستند.
و باید اول از درون با برخی دستورات قرآنی پاکسازی شوید بعد که کامل پاک شدید، باید یا دعایی حمل کنید که هم شما و هم خانواده تان را حفظ کند یا اینکه ذکری برای حفظ صبح و عصر و قبل خواب بخوانید! و این باعث میشود حتی اگر دوباره سحری بکار ببرند غیر فعال شود!

البته برای محکم کاری خیلی کارهای عجیب و درست و حسابی هم میشه کرد که به دعانویس تون بستگی داره مثلا یه دعا برای خونه بنویسه تا سحر نه وارد خانه شود و نه حتی دزد و... به خانه تان بیاید!
و یک دعا برای حفظ، حمل کنید و یکی رو هم یه جایی تو خونه آویزون کنید که شما و خانواده تون رو حتی اگه دعایی هم حمل نمیکنید حفظ کند!

و....

فَلَمَّـا أَلْقَوْا قَالَ مُوسَى مَا جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَيُبْطِلُهُ, إِنَّ اللَّهَ لا يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِيـنَ (81)

وَأَلْقِ مَا فِي يَمِينِكَ تَلْقَفْ مَا صَنَعُـوا إِنَّمَا صَنَعُوا كَيْدُ سَاحِرٍ وَلا يُفْلِحُ السَّاحِرُ حَيْثُ أَتَى(69)

اهل بلا;319679 نوشت:

بعضی افراد دعانویس مثل ملایی که شما پیشش رفتید کارشون رو کامل بلد نیستند انجام بدند یا از روی چند کتاب یه چیزایی یاد گرفتند یا تشخیص اشتباه میدن در نتیجه راه حل هم مشکلی رو حل نمیکنه!
مثلا ایشون به شما یه ذکر داده که بخونید! خوب درسته اون سحر از دور میشه ولی امکان برگشت هست برای همین باید یه ذکری هم مثل همین آیت الکرسی که گفتم بهتون میداد یا دعایی براتون مینوشت!

پس می گین چی کار کنیم؟ چون اصولا از هرچی رمال و غیره هست متنفریم، بعد از نزدیک 3 سال جستجو این فرد رو پیدا کردیم . واقعا دستمون به جایی بند نیست و کسی رو نمی شناسیم که کمک کنه
البته
آیت الکرسی رو حتما انجام میدیم

اهل بلا;319679 نوشت:

باید اول از درون با برخی دستورات قرآنی پاکسازی شوید بعد که کامل پاک شدید، باید یا دعایی حمل کنید که هم شما و هم خانواده تان را حفظ کند یا اینکه ذکری برای حفظ صبح و عصر و قبل خواب بخوانید! و این باعث میشود حتی اگر دوباره سحری بکار ببرند غیر فعال شود!

البته برای محکم کاری خیلی کارهای عجیب و درست و حسابی هم میشه کرد که به دعانویس تون بستگی داره مثلا یه دعا برای خونه بنویسه تا سحر نه وارد خانه شود و نه حتی دزد و... به خانه تان بیاید!
و یک دعا برای حفظ، حمل کنید و یکی رو هم یه جایی تو خونه آویزون کنید که شما و خانواده تون رو حتی اگه دعایی هم حمل نمیکنید حفظ کند!

و....

می شه این دستورات و دعا ها رو اگه می دونید برام بگین. واقعا نیاز دارم

sahra_2;319664 نوشت:

.........
ا)

هوالعالم

چیزی که ما به اون اصطلاحا جادو میگیم !
خیلی مسخره اس
بیخودی باور کردیم که بزرگه و قوی !! و چون باور کردیم در برابرش سره تسلیم خم میکنیم .

میدونی اکثر مردم دنیا به یه شعبده باز هم جادوگر میگن !
حتی بعضا به یک شیمیدان چنین لقبی میدن ! و ازش میترسند یا بیش از حد بهش نزدیک میشن !

اولین دلیل اثرگذاریه از قول شما این جادو و از قول من نحسیت یا نجاست و هوای الوده !

ضعف در ایمان ماست و مهمترین دلیل بعدی وجود ضعف در اراده ی ماست !!!

چنانچه به ناپاکی منزل مشکوک هستید و احتمال میدید که در اونجا ناخن یا مو و ادر... و سگ و خفاش و مگس و نمیدونم این جور وسایل نادانی و حقه بازی وجود داره و این نجاست در زندگی شما تاثیر منفی گذاشته !

راههای زیادی برای پاک شدن منزل و وجود انسانی وجود داره میتونید خودتون رو در برابر این مسائل بیمه کنید :

1 . افراد گناه کار منزل رو اگاه کنید یا از اونها دوری کنید .
2 . اسباب اثاثیه منزل و حیطه زندگی رو پاک و طاهر کنید ... (اب و گلاب )
3 . نماز جماعت هفته ای دو سه بار ! برای همه اهالی منزل ! در مسجد یا امامزاده عالیه
4 . نماز شب هفته ای 1 بار برای هر یک از اعضای منزل
5 . سبزی و شیر و زعفران و هل و دارچین و مواد غذایی طبیعی که فشار خون رو متعادل میکنه رو وارد زنجیزه غذایی کنید !
6 . روزی یک سوره از قران لااقل توسط یکی از اعضای خانواده وقت زیادی نمیگیره ! مخصوصا قبل یا بعد از نماز صبح !!!
7 . برای رفع مشکلات میتونید نذر کنید و اون رو در منزل بجا بیارید .!!!
8 . هفته ای یکبار زیارت یکی از امامان یا امامزاده ها خیلی خوبه ...

9 . از جانب خود کسی رو نفرین نکنید ! دشمنی نکنید ! و همیشه به فکر رضای خلق و خدا باشید ...

خیلی سخت نیست
عمل کنید نتیجه میگیرید !
انشاالله .

mohammad2db;319825 نوشت:
هوالعالم
خیلی مسخره اس
بیخودی باور کردیم که بزرگه و قوی !! و چون باور کردیم در برابرش سره تسلیم خم میکنیم .

ارتباط‌ فرشته‌ با موجودات‌ طيّب‌ و ارتباط‌ جنّ با موجودات‌ كثيف‌ و خبيث‌

از اين‌ گذشته‌، موجودات‌ روحاني‌ و طيّب‌ و طاهر اين‌ عالم‌ در ارتباط‌ با فرشتگان‌ روحاني‌ عالم‌ بالا هستند، و آنان‌ نيز انس‌ و علاقه‌ و رغبت‌ و عشق‌ به‌ موجودات‌ طيّب‌ و طاهر اين‌ عالم‌ پيدا مي‌كنند ؛ مثلاً ملائكۀ رحمت‌، خانۀ تميز و اطاق‌ نظيف‌ و انسان‌ نظيف‌ و پاكيزه‌ را دوست‌ دارند، طهارت‌، وضو و غسل‌ را دوست‌ دارند ؛ لباس‌ سفيد، عطر و بوي‌ خوش‌ را دوست‌ دارند و هر جا كه‌ بوي‌ خوش‌ باشد متوجّه‌ آنجا ميشوند ؛ قرائت‌ قرآن‌ را دوست‌ دارند ؛ منزل‌ امام‌ و پيغمبر و وليّ خدا را دوست‌ دارند و در آنجا نزول‌ مي‌يابند.

گرچه‌ ملائكه‌ موجودات‌ ملكوتي‌ هستند و ملكوت‌ تجرّد از مادّه‌ و لوازم‌ مادّه‌ از وضع‌ و كيفيّت‌ و كمّيّت‌ و زمان‌ و مكان‌ دارد ؛ ولي‌ آن‌ موجودات‌ ملكوتي‌ ميتوانند يك‌ وجهه‌اي‌ با اين‌ عالم‌ برقرار كنند و با اين‌ عالم‌ مُلك‌ نسبت‌ و جهتي‌ بگيرند.

همانطور كه‌ هر موجود ملكوتي‌ كه‌ تجرّدش‌ كم‌ باشد و از اسماء جزئيّۀ پروردگار بوده‌ و به‌ اين‌ عالم‌ نزديك‌ باشد، بدون‌ واسطه‌ ميتواند با جهت‌گيري‌ معنوي‌ خود اين‌ عالم‌ ملك‌ را اداره‌ كند.

ملائكۀ رحمت‌ با موجودات‌ طيّب‌ و طاهري‌ كه‌ در اين‌ عالم‌ است‌، وِجهه‌گيري‌ مي‌كنند و به‌ عكس‌، از جاي‌ ظلمت‌ و متعفّن‌ بدشان‌ مي‌آيد، در اطاقي‌ كه‌ جُنُب‌ باشد فرشته‌ داخل‌ نمي‌شود، در جائي‌ كه‌ مجسّمه‌ و عكس‌ ذي‌روح‌ باشد فرشته‌ نمي‌آيد، در خانه‌اي‌ كه‌ سگ‌ باشد يا شرب‌ خمر شود يا آلات‌ موسيقي‌ و قمار باشد وارد نمي‌شود، در گلخن‌هاي‌ حمّام‌ و جاهاي‌ كثيف‌ ملائكه‌ وارد نمي‌شوند.

اين‌ معني‌ نه‌ از نقطه‌ نظر اين‌ است‌ كه‌ ملائكه‌ يعني‌ وضو و غسل‌ و لباس‌ سفيد و عطر ؛ مَلك‌ يك‌ موجود معنوي‌ است‌ و عطر يك‌ موجود مادّي‌، ولي‌ ارتباط‌ بين‌ آن‌ ملكوت‌ و اين‌ مادّه‌ بدين‌ قسم‌ شده‌ است‌ كه‌ آن‌ موجود معنوي‌ طيّب‌ محاذات‌ و جهت‌گيري‌ ميكند با عطر يا لباس‌ سفيد و قرائت‌ قرآن‌.

به‌ عكس‌، جنّيان‌ و شياطين‌ وجهه‌گيري‌ مي‌كنند با موجودات‌ فاسد و خراب‌ اين‌ عالم‌. در جاهاي‌ ظلماني‌ و تاريك‌ ميروند، مزبله‌ها و محلّهاي‌ متعفّن‌ را دوست‌ دارند، در جائي‌ كه‌ زنا شود، معصيت‌ شود، شرب‌ خمر و قمار شود، جنّيان‌ پر ميشوند، در خانه‌اي‌ كه‌ سگ‌ باشد، در اطاقي‌ كه‌ عكس‌ ذي‌روح‌ باشد جنّ وارد ميشود و مَلَك‌ خارج‌ ميگردد، اين‌ يك‌ نحو ارتباطي‌ است‌ بين‌ عالَم‌ ظاهر و عالم‌ معني‌.

در روايات‌ وارد است‌ ناخن‌ خود را بگيريد كه‌ در زير آن‌ جنّ جمع‌ ميشود و آنجا محلّ شياطين‌ و جنّيان‌ است‌ [107]، از دستۀ كوزه‌ آب‌
نخوريد آنجا محلّ جنّيان‌ است‌، ظرف‌ خاكروبه‌ را در شب‌ در منزل‌ نگذاريد يا اگر ميگذاريد سرپوش‌ روي‌ آن‌ بنهيد براي‌ اينكه‌ جنّيان‌ در آن‌ جمع‌ نشوند.

تفسيرهاي‌ غلط‌ از جنّ و موجودات‌ ملكوتيّه‌

بعضي‌ از افرادي‌ كه‌ خيال‌ مي‌كنند تمام‌ مُلك‌ و ملكوت‌ را تفحّص‌ و گردش‌ كرده‌ و در تحت‌ تكفّل‌ علوم‌ مادّي‌ خود گرفته‌اند و در لابراتوار شيميائي‌ و فيزيكي‌ خود تجزيه‌ و تحليل‌ نموده‌اندميگويند: جنّ همان‌ ميكرب‌ است‌، چركِ زيرِ ناخن‌ ميكرب‌ است‌، خاكروبه‌ محلّ اجتماع‌ ميكرب‌ها است‌، دستۀ كوزه‌ بواسطۀ اينكه‌ محلّ گرفتن‌ كوزه‌ با دست‌ است‌ محلّ اجتماع‌ چرك‌ و بالنّتيجه‌ ميكرب‌ است‌، كثافاتي‌ كه‌ در مَزابل‌ و گلخن‌هاي‌ حمّام‌ موجود است‌ محلّ اجتماع‌ ميكرب‌ است‌ كه‌ در لسان‌ اين‌ روايات‌ به‌ جنّ تعبير شده‌ است‌.

اينها تفسيرهاي‌ غلطي‌ است‌ كه‌ از نزد خود مي‌كنند، اينها جنّ نيست‌، ميكرب‌ است‌ و ميكرب‌ يك‌ پديدۀ مادّي‌ است‌. و آن‌ موجودي‌ كه‌ داراي‌ فهم‌ و شعور است‌ و شيطنت‌ دارد و بدجنس‌
است‌ و با موجودات‌ فاسدۀ اين‌ عالم‌ چون‌ چرك‌ و ميكرب‌ انس‌ ميگيرد و ربط‌ برقرار ميكند و در جاي‌ متعفّن‌ ميرود و به‌ لباس‌ سياه‌ علاقمند است‌ ؛ جنّ است‌.

و لذا كراهت‌ شديد دارد كه‌ انسان‌ لباس‌ سياه‌ در بر كند. لباس‌ سياه‌ لباس‌ اهل‌ جهنّم‌ است‌ و مستحبّ است‌ كه‌ انسان‌ لباس‌ سفيد بپوشد، لباس‌ سفيد لباس‌ فرشتگان‌ است‌.

جنّ ـ كه‌ موجودي‌ داراي‌ شعور و فهم‌ است‌ مانند انسان‌، منتهي‌ از انسان‌ بسيار ضعيف‌تر ؛ چون‌ خلقت‌ او از دُخان‌ است‌ يعني‌ از گازها و دودها و بخارها، و لذا به‌ چشم‌ افراد معمولي‌ ديده‌ نمي‌شود ـ از داخل‌ شدن‌ در جاهاي‌ گناه‌ و شرب‌ خمر و زنا و قمار و نميمه‌ وسخن‌چيني‌ و جاي‌ كثيف‌ و متعفّن‌ مسرور ميشود، به‌ زنهائي‌ كه‌ بدون‌ مقنعه‌ باشند گرچه‌ در منزل‌، جنّ علاقه‌ دارد ؛ البتّه‌ اصناف‌ كفّارِ از جنّ.

چون‌ جنّ نيز مانند انسان‌، مسلمان‌ و كافر است‌، و سوره‌اي‌ در قرآن‌ مجيد به‌ نام‌ سورۀ جنّ وارد است‌ كه‌ بعضي‌ از حالات‌ آنانرا بيان‌ ميكند.

باري‌، فرشتگان‌ از زنهاي‌ محجّبه‌ مشعوف‌ ميشوند، و از زنهاي‌ مقنعه‌دار مسرور ميگردند و به‌ منازلي‌ كه‌ چنين‌ زنهائي‌ باشند وارد ميشوند و جنّيان‌ از چنين‌ خانه‌ها بيرون‌ ميروند.

باري‌ از نقطه‌ نظر قرآن‌ كريم‌ و بحث‌هاي‌ فلسفي‌ عقلي‌ و روايات‌ وارده‌ از ائمّۀ معصومين‌ سلام‌ الله‌ عليهم‌ أجمعين‌ هيچ‌ شبهه‌ وترديدي‌ نيست‌ بر اينكه‌ موجودات‌ عقلانيّۀ روحانيّۀ ملكوتيّۀ عالم‌ قدس‌ و تجرّد، نگاهدارنده‌ و تربيت‌ كننده‌ و تدبير كنندۀ جميع‌ امور اين‌ عالم‌ هستند.

منبع : كتاب معاد شناسي/ جلد سوم/ قسمت چهارم: سير موجودات مادي، هویت پديده هاي مادي، فرشته و جن از علامه آیت الله حسینی طهرانی

حرز زیر از امام هادی علیه السلام است که برای فرزند در گهواره شان نوشته بودند

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ اللَّهُمَّ رَبَّ الْمَلَائِكَةِ وَ الرُّوحِ وَ النَّبِيِّينَ وَ الْمُرْسَلِينَ وَ قَاهِرَ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرَضِينَ وَ خَالِقَ كُلِّ شَيْ‏ءٍ وَ مَالِكَهُ كُفَّ عَنَّا بَأْسَ أَعْدَائِنَا وَ مَنْ أَرَادَ بِنَا سُوءاً مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ وَ أَعْمِ أَبْصَارَهُمْ وَ قُلُوبَهُمْ وَ اجْعَلْ بَيْنَنَا وَ بَيْنَهُمْ حِجَاباً وَ حَرَساً وَ مَدْفَعاً إِنَّكَ رَبُّنَا لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ لَنَا إِلَّا بِاللَّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْنَا وَ إِلَيْهِ أَنَبْنَا وَ إِلَيْهِ الْمَصِيرُ-

رَبَّنا لا تَجْعَلْنا فِتْنَةً لِلَّذِينَ كَفَرُوا وَ اغْفِرْ لَنا رَبَّنا إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ رَبَّنَا عَافِنَا مِنْ كُلِّ سُوءٍ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دَابَّةٍ أَنْتَ آخِذٌ بِناصِيَتِها وَ مِنْ شَرِّ مَا يَسْكُنُ فِي اللَّيْلِ وَ النَّهَارِ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ سُوءٍ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ رَبَّ الْعَالَمِينَ وَ إِلَهَ الْمُرْسَلِينَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ أَجْمَعِينَ وَ أَوْلِيَائِكَ وَ خُصَّ مُحَمَّداً وَ آلَهُ أَجْمَعِينَ بِأَتَمِّ ذَلِكَ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ

بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ أُومِنُ بِاللَّهِ وَ بِاللَّهِ أَعُوذُ وَ بِاللَّهِ أَعْتَصِمُ وَ بِاللَّهِ أَسْتَجِيرُ وَ بِعِزَّةِ اللَّهِ وَ مَنْعَتِهِ أَمْتَنِعُ مِنْ شَيَاطِينِ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ وَ مِنْ رَجِلِهِمْ وَ خَيْلِهِمْ وَ رَكْضِهِمْ وَ عَطْفِهِمْ وَ رَجْعَتِهِمْ وَ كَيْدِهِمْ وَ شَرِّهِمْ وَ شَرِّ مَا يَأْتُونَ بِهِ تَحْتَ اللَّيْلِ وَ تَحْتَ النَّهَارِ مِنَ الْبُعْدِ وَ الْقُرْبِ وَ مِنْ شَرِّ الْغَائِبِ وَ الْحَاضِرِ و الشَّاهِدِ وَ الزَّائِرِ أَحْيَاءً وَ أَمْوَاتاً أَعْمَى وَ بَصِيراً وَ مِنْ شَرِّ الْعَامَّةِ وَ الْخَاصَّةِ وَ مِنْ شَرِّ نَفْسٍ وَ وَسْوَسَتِهَا وَ مِنْ شَرِّ الدَّنَاهِشِ وَ الْحِسِّ وَ اللَّمْسِ وَ اللُّبْسِ وَ مِنْ عَيْنِ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ وَ بِالاسْمِ الَّذِي اهْتَزَّ بِهِ عَرْشُ بِلْقِيسَ

وَ أُعِيذُ دِينِي وَ نَفْسِي وَ جَمِيعَ مَا تَحُوطُهُ عِنَايَتِي مِنْ شَرِّ كُلِّ صُورَةٍ وَ خَيَالٍ أَوْ بَيَاضٍ أَوْ سَوَادٍ أَوْ تِمْثَالٍ أَوْ مُعَاهَدٍ أَوْ غَيْرِ مُعَاهَدٍ مِمَّنْ يَسْكُنُ الْهَوَاءَ وَ السَّحَابَ وَ الظُّلُمَاتِ وَ النُّورَ وَ الظِّلَّ وَ الْحَرُورَ وَ الْبَرَّ وَ الْبُحُورَ وَ السَّهْلَ وَ الْوُعُورَ وَ الْخَرَابَ وَ الْعُمْرَانَ وَ الْآكَامَ وَ الْآجَامَ وَ الغِيَاضَ وَ الْكَنَائِسَ وَ النَّوَاوِيسَ وَ الْفَلَوَاتِ وَ الْجَبَّانَاتِ وَ مِنْ شَرِّ الصَّادِرِينَ وَ الْوَارِدِينَ مِمَّنْ يَبْدُو بِاللَّيْلِ وَ يَنْتَشِرُ بِالنَّهَارِ وَ بِالْعَشِيِّ وَ الْإِبْكَارِ وَ الْغُدُوِّ وَ الْآصَالِ وَ الْمُرِيبِينَ وَ الْأَسَامِرَةِ وَ الْأَفَاثِرَةِ [الْأَفَاتِرَةِ] وَ الْفَرَاعِنَةِ وَ الْأَبَالِسَةِ وَ مِنْ جُنُودِهِمْ وَ أَزْوَاجِهِمْ وَ عَشَائِرِهِمْ وَ قَبَائِلِهِمْ وَ مِنْ هَمْزِهِمْ وَ لَمْزِهِمْ وَ نَفْثِهِمْ وَ وِقَاعِهِمْ وَ أَخْذِهِمْ وَ سِحْرِهِمْ وَ ضَرْبِهِمْ وَ عَبَثِهِمْ وَ لَمْحِهِمْ وَ احْتِيَالِهِمْ وَ اخْتِلَافِهِمْ-

وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ مِنَ السَّحَرَةِ وَ الْغِيلَانِ وَ أُمِّ الصِّبْيَانِ وَ مَا وَلَدُوا وَ مَا وَرَدُوا وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ دَاخِلٍ وَ خَارِجٍ وَ عَارِضٍ وَ مُتَعَرِّضٍ وَ سَاكِنٍ وَ مُتَحَرِّكٍ وَ ضَرَبَانِ عِرْقٍ وَ صُدَاعٍ وَ شَقِيقَةٍ وَ أُمِو مِلْدَمٍ وَ الْحُمَّى وَ الْمُثَلَّثَةِ وَ الرِّبْعِ وَ الْغِبِّ وَ النَّافِضَةِ وَ الصَّالِبَةِ وَ الدَّاخِلَةِ وَ الْخَارِجَةِ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دَابَّةٍ أَنْتَ آخِذٌ بِناصِيَتِها إِنَّكَ عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى نَبِيِّهِ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ

با سلام و عرض ادب.

با اجازه.

ممکن است سحر باشد ممکن است نباشد و دلیل مشکلات تان را از جای دیگری جویا باید شد.(معمولا دلیل مشکلات مان سحر نیست و به حساب سحر می گذاریم.)

برخی از بزرگان و عرفا که خیلی معروف هستند و همه می شناسند و احتمال دارد در این زمینه کمکی بفرمایند.(مثلا آیت الله بهجت که مرحوم شدند و ...)

از بزرگان موثق هیئت های بزرگ و مساجد جویا بشید شاید عارف یا دعا نویس یا استاد اخلاق و ... بشناسند که بتواند کمکی بکند.(مدعی دروغین بسیار بسیار زیاد است و کسی که کارش درست باشد اندک)

در قم کم نیستند, حالا نمی دانم چطور گشته اید.

با تشکر

رحیمی;319848 نوشت:
با سلام و عرض ادب.

با اجازه.

ممکن است سحر باشد ممکن است نباشد و دلیل مشکلات تان را از جای دیگری جویا باید شد.(معمولا دلیل مشکلات مان سحر نیست و به حساب سحر می گذاریم.)

برخی از بزرگان و عرفا که خیلی معروف هستند و همه می شناسند و احتمال دارد در این زمینه کمکی بفرمایند.(مثلا آیت الله بهجت که مرحوم شدند و ...)

از بزرگان موثق هیئت های بزرگ و مساجد جویا بشید شاید عارف یا دعا نویس یا استاد اخلاق و ... بشناسند که بتواند کمکی بکند.(مدعی دروغین بسیار بسیار زیاد است و کسی که کارش درست باشد اندک)

در قم کم نیستند, حالا نمی دانم چطور گشته اید.

با تشکر

باسلام

حرف شما صحیح است و میتواند سحر نباشد!

بنده شخص مورد اعتمادی را به ایشان معرفی کردم! انشاءالله مشکلشان حل شود!

موفق باشید

اهل بلا;319831 نوشت:

ارتباط‌ فرشته‌ با موجودات‌ طيّب‌ و ارتباط‌ جنّ با موجودات‌ كثيف‌ و خبيث‌

از اين‌ گذشته‌، موجودات‌ روحاني‌ و طيّب‌ و طاهر اين‌ عالم‌ در ارتباط‌ با فرشتگان‌ روحاني‌ عالم‌ بالا هستند، و آنان‌ نيز انس‌ و علاقه‌ و رغبت‌ و عشق‌ به‌ موجودات‌ طيّب‌ و طاهر اين‌ عالم‌ پيدا مي‌كنند ؛ مثلاً ملائكۀ رحمت‌، خانۀ تميز و اطاق‌ نظيف‌ و انسان‌ نظيف‌ و پاكيزه‌ را دوست‌ دارند، طهارت‌، وضو و غسل‌ را دوست‌ دارند ؛ لباس‌ سفيد، عطر و بوي‌ خوش‌ را دوست‌ دارند و هر جا كه‌ بوي‌ خوش‌ باشد متوجّه‌ آنجا ميشوند ؛ قرائت‌ قرآن‌ را دوست‌ دارند ؛ منزل‌ امام‌ و پيغمبر و وليّ خدا را دوست‌ دارند و در آنجا نزول‌ مي‌يابند.

گرچه‌ ملائكه‌ موجودات‌ ملكوتي‌ هستند و ملكوت‌ تجرّد از مادّه‌ و لوازم‌ مادّه‌ از وضع‌ و كيفيّت‌ و كمّيّت‌ و زمان‌ و مكان‌ دارد ؛ ولي‌ آن‌ موجودات‌ ملكوتي‌ ميتوانند يك‌ وجهه‌اي‌ با اين‌ عالم‌ برقرار كنند و با اين‌ عالم‌ مُلك‌ نسبت‌ و جهتي‌ بگيرند.

همانطور كه‌ هر موجود ملكوتي‌ كه‌ تجرّدش‌ كم‌ باشد و از اسماء جزئيّۀ پروردگار بوده‌ و به‌ اين‌ عالم‌ نزديك‌ باشد، بدون‌ واسطه‌ ميتواند با جهت‌گيري‌ معنوي‌ خود اين‌ عالم‌ ملك‌ را اداره‌ كند.

ملائكۀ رحمت‌ با موجودات‌ طيّب‌ و طاهري‌ كه‌ در اين‌ عالم‌ است‌، وِجهه‌گيري‌ مي‌كنند و به‌ عكس‌، از جاي‌ ظلمت‌ و متعفّن‌ بدشان‌ مي‌آيد، در اطاقي‌ كه‌ جُنُب‌ باشد فرشته‌ داخل‌ نمي‌شود، در جائي‌ كه‌ مجسّمه‌ و عكس‌ ذي‌روح‌ باشد فرشته‌ نمي‌آيد، در خانه‌اي‌ كه‌ سگ‌ باشد يا شرب‌ خمر شود يا آلات‌ موسيقي‌ و قمار باشد وارد نمي‌شود، در گلخن‌هاي‌ حمّام‌ و جاهاي‌ كثيف‌ ملائكه‌ وارد نمي‌شوند.

اين‌ معني‌ نه‌ از نقطه‌ نظر اين‌ است‌ كه‌ ملائكه‌ يعني‌ وضو و غسل‌ و لباس‌ سفيد و عطر ؛ مَلك‌ يك‌ موجود معنوي‌ است‌ و عطر يك‌ موجود مادّي‌، ولي‌ ارتباط‌ بين‌ آن‌ ملكوت‌ و اين‌ مادّه‌ بدين‌ قسم‌ شده‌ است‌ كه‌ آن‌ موجود معنوي‌ طيّب‌ محاذات‌ و جهت‌گيري‌ ميكند با عطر يا لباس‌ سفيد و قرائت‌ قرآن‌.

به‌ عكس‌، جنّيان‌ و شياطين‌ وجهه‌گيري‌ مي‌كنند با موجودات‌ فاسد و خراب‌ اين‌ عالم‌. در جاهاي‌ ظلماني‌ و تاريك‌ ميروند، مزبله‌ها و محلّهاي‌ متعفّن‌ را دوست‌ دارند، در جائي‌ كه‌ زنا شود، معصيت‌ شود، شرب‌ خمر و قمار شود، جنّيان‌ پر ميشوند، در خانه‌اي‌ كه‌ سگ‌ باشد، در اطاقي‌ كه‌ عكس‌ ذي‌روح‌ باشد جنّ وارد ميشود و مَلَك‌ خارج‌ ميگردد، اين‌ يك‌ نحو ارتباطي‌ است‌ بين‌ عالَم‌ ظاهر و عالم‌ معني‌.

در روايات‌ وارد است‌ ناخن‌ خود را بگيريد كه‌ در زير آن‌ جنّ جمع‌ ميشود و آنجا محلّ شياطين‌ و جنّيان‌ است‌ [107]، از دستۀ كوزه‌ آب‌
نخوريد آنجا محلّ جنّيان‌ است‌، ظرف‌ خاكروبه‌ را در شب‌ در منزل‌ نگذاريد يا اگر ميگذاريد سرپوش‌ روي‌ آن‌ بنهيد براي‌ اينكه‌ جنّيان‌ در آن‌ جمع‌ نشوند.

تفسيرهاي‌ غلط‌ از جنّ و موجودات‌ ملكوتيّه‌

بعضي‌ از افرادي‌ كه‌ خيال‌ مي‌كنند تمام‌ مُلك‌ و ملكوت‌ را تفحّص‌ و گردش‌ كرده‌ و در تحت‌ تكفّل‌ علوم‌ مادّي‌ خود گرفته‌اند و در لابراتوار شيميائي‌ و فيزيكي‌ خود تجزيه‌ و تحليل‌ نموده‌اندميگويند: جنّ همان‌ ميكرب‌ است‌، چركِ زيرِ ناخن‌ ميكرب‌ است‌، خاكروبه‌ محلّ اجتماع‌ ميكرب‌ها است‌، دستۀ كوزه‌ بواسطۀ اينكه‌ محلّ گرفتن‌ كوزه‌ با دست‌ است‌ محلّ اجتماع‌ چرك‌ و بالنّتيجه‌ ميكرب‌ است‌، كثافاتي‌ كه‌ در مَزابل‌ و گلخن‌هاي‌ حمّام‌ موجود است‌ محلّ اجتماع‌ ميكرب‌ است‌ كه‌ در لسان‌ اين‌ روايات‌ به‌ جنّ تعبير شده‌ است‌.

اينها تفسيرهاي‌ غلطي‌ است‌ كه‌ از نزد خود مي‌كنند، اينها جنّ نيست‌، ميكرب‌ است‌ و ميكرب‌ يك‌ پديدۀ مادّي‌ است‌. و آن‌ موجودي‌ كه‌ داراي‌ فهم‌ و شعور است‌ و شيطنت‌ دارد و بدجنس‌
است‌ و با موجودات‌ فاسدۀ اين‌ عالم‌ چون‌ چرك‌ و ميكرب‌ انس‌ ميگيرد و ربط‌ برقرار ميكند و در جاي‌ متعفّن‌ ميرود و به‌ لباس‌ سياه‌ علاقمند است‌ ؛ جنّ است‌.

و لذا كراهت‌ شديد دارد كه‌ انسان‌ لباس‌ سياه‌ در بر كند. لباس‌ سياه‌ لباس‌ اهل‌ جهنّم‌ است‌ و مستحبّ است‌ كه‌ انسان‌ لباس‌ سفيد بپوشد، لباس‌ سفيد لباس‌ فرشتگان‌ است‌.

جنّ ـ كه‌ موجودي‌ داراي‌ شعور و فهم‌ است‌ مانند انسان‌، منتهي‌ از انسان‌ بسيار ضعيف‌تر ؛ چون‌ خلقت‌ او از دُخان‌ است‌ يعني‌ از گازها و دودها و بخارها، و لذا به‌ چشم‌ افراد معمولي‌ ديده‌ نمي‌شود ـ از داخل‌ شدن‌ در جاهاي‌ گناه‌ و شرب‌ خمر و زنا و قمار و نميمه‌ وسخن‌چيني‌ و جاي‌ كثيف‌ و متعفّن‌ مسرور ميشود، به‌ زنهائي‌ كه‌ بدون‌ مقنعه‌ باشند گرچه‌ در منزل‌، جنّ علاقه‌ دارد ؛ البتّه‌ اصناف‌ كفّارِ از جنّ.

چون‌ جنّ نيز مانند انسان‌، مسلمان‌ و كافر است‌، و سوره‌اي‌ در قرآن‌ مجيد به‌ نام‌ سورۀ جنّ وارد است‌ كه‌ بعضي‌ از حالات‌ آنانرا بيان‌ ميكند.

باري‌، فرشتگان‌ از زنهاي‌ محجّبه‌ مشعوف‌ ميشوند، و از زنهاي‌ مقنعه‌دار مسرور ميگردند و به‌ منازلي‌ كه‌ چنين‌ زنهائي‌ باشند وارد ميشوند و جنّيان‌ از چنين‌ خانه‌ها بيرون‌ ميروند.

باري‌ از نقطه‌ نظر قرآن‌ كريم‌ و بحث‌هاي‌ فلسفي‌ عقلي‌ و روايات‌ وارده‌ از ائمّۀ معصومين‌ سلام‌ الله‌ عليهم‌ أجمعين‌ هيچ‌ شبهه‌ وترديدي‌ نيست‌ بر اينكه‌ موجودات‌ عقلانيّۀ روحانيّۀ ملكوتيّۀ عالم‌ قدس‌ و تجرّد، نگاهدارنده‌ و تربيت‌ كننده‌ و تدبير كنندۀ جميع‌ امور اين‌ عالم‌ هستند.

منبع : كتاب معاد شناسي/ جلد سوم/ قسمت چهارم: سير موجودات مادي، هویت پديده هاي مادي، فرشته و جن از علامه آیت الله حسینی طهرانی

حرز زیر از امام هادی علیه السلام است که برای فرزند در گهواره شان نوشته بودند

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ اللَّهُمَّ رَبَّ الْمَلَائِكَةِ وَ الرُّوحِ وَ النَّبِيِّينَ وَ الْمُرْسَلِينَ وَ قَاهِرَ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرَضِينَ وَ خَالِقَ كُلِّ شَيْ‏ءٍ وَ مَالِكَهُ كُفَّ عَنَّا بَأْسَ أَعْدَائِنَا وَ مَنْ أَرَادَ بِنَا سُوءاً مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ وَ أَعْمِ أَبْصَارَهُمْ وَ قُلُوبَهُمْ وَ اجْعَلْ بَيْنَنَا وَ بَيْنَهُمْ حِجَاباً وَ حَرَساً وَ مَدْفَعاً إِنَّكَ رَبُّنَا لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ لَنَا إِلَّا بِاللَّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْنَا وَ إِلَيْهِ أَنَبْنَا وَ إِلَيْهِ الْمَصِيرُ-

رَبَّنا لا تَجْعَلْنا فِتْنَةً لِلَّذِينَ كَفَرُوا وَ اغْفِرْ لَنا رَبَّنا إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ رَبَّنَا عَافِنَا مِنْ كُلِّ سُوءٍ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دَابَّةٍ أَنْتَ آخِذٌ بِناصِيَتِها وَ مِنْ شَرِّ مَا يَسْكُنُ فِي اللَّيْلِ وَ النَّهَارِ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ سُوءٍ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ رَبَّ الْعَالَمِينَ وَ إِلَهَ الْمُرْسَلِينَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ أَجْمَعِينَ وَ أَوْلِيَائِكَ وَ خُصَّ مُحَمَّداً وَ آلَهُ أَجْمَعِينَ بِأَتَمِّ ذَلِكَ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ

بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ أُومِنُ بِاللَّهِ وَ بِاللَّهِ أَعُوذُ وَ بِاللَّهِ أَعْتَصِمُ وَ بِاللَّهِ أَسْتَجِيرُ وَ بِعِزَّةِ اللَّهِ وَ مَنْعَتِهِ أَمْتَنِعُ مِنْ شَيَاطِينِ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ وَ مِنْ رَجِلِهِمْ وَ خَيْلِهِمْ وَ رَكْضِهِمْ وَ عَطْفِهِمْ وَ رَجْعَتِهِمْ وَ كَيْدِهِمْ وَ شَرِّهِمْ وَ شَرِّ مَا يَأْتُونَ بِهِ تَحْتَ اللَّيْلِ وَ تَحْتَ النَّهَارِ مِنَ الْبُعْدِ وَ الْقُرْبِ وَ مِنْ شَرِّ الْغَائِبِ وَ الْحَاضِرِ و الشَّاهِدِ وَ الزَّائِرِ أَحْيَاءً وَ أَمْوَاتاً أَعْمَى وَ بَصِيراً وَ مِنْ شَرِّ الْعَامَّةِ وَ الْخَاصَّةِ وَ مِنْ شَرِّ نَفْسٍ وَ وَسْوَسَتِهَا وَ مِنْ شَرِّ الدَّنَاهِشِ وَ الْحِسِّ وَ اللَّمْسِ وَ اللُّبْسِ وَ مِنْ عَيْنِ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ وَ بِالاسْمِ الَّذِي اهْتَزَّ بِهِ عَرْشُ بِلْقِيسَ

وَ أُعِيذُ دِينِي وَ نَفْسِي وَ جَمِيعَ مَا تَحُوطُهُ عِنَايَتِي مِنْ شَرِّ كُلِّ صُورَةٍ وَ خَيَالٍ أَوْ بَيَاضٍ أَوْ سَوَادٍ أَوْ تِمْثَالٍ أَوْ مُعَاهَدٍ أَوْ غَيْرِ مُعَاهَدٍ مِمَّنْ يَسْكُنُ الْهَوَاءَ وَ السَّحَابَ وَ الظُّلُمَاتِ وَ النُّورَ وَ الظِّلَّ وَ الْحَرُورَ وَ الْبَرَّ وَ الْبُحُورَ وَ السَّهْلَ وَ الْوُعُورَ وَ الْخَرَابَ وَ الْعُمْرَانَ وَ الْآكَامَ وَ الْآجَامَ وَ الغِيَاضَ وَ الْكَنَائِسَ وَ النَّوَاوِيسَ وَ الْفَلَوَاتِ وَ الْجَبَّانَاتِ وَ مِنْ شَرِّ الصَّادِرِينَ وَ الْوَارِدِينَ مِمَّنْ يَبْدُو بِاللَّيْلِ وَ يَنْتَشِرُ بِالنَّهَارِ وَ بِالْعَشِيِّ وَ الْإِبْكَارِ وَ الْغُدُوِّ وَ الْآصَالِ وَ الْمُرِيبِينَ وَ الْأَسَامِرَةِ وَ الْأَفَاثِرَةِ [الْأَفَاتِرَةِ] وَ الْفَرَاعِنَةِ وَ الْأَبَالِسَةِ وَ مِنْ جُنُودِهِمْ وَ أَزْوَاجِهِمْ وَ عَشَائِرِهِمْ وَ قَبَائِلِهِمْ وَ مِنْ هَمْزِهِمْ وَ لَمْزِهِمْ وَ نَفْثِهِمْ وَ وِقَاعِهِمْ وَ أَخْذِهِمْ وَ سِحْرِهِمْ وَ ضَرْبِهِمْ وَ عَبَثِهِمْ وَ لَمْحِهِمْ وَ احْتِيَالِهِمْ وَ اخْتِلَافِهِمْ-

وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ مِنَ السَّحَرَةِ وَ الْغِيلَانِ وَ أُمِّ الصِّبْيَانِ وَ مَا وَلَدُوا وَ مَا وَرَدُوا وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ ذِي شَرٍّ دَاخِلٍ وَ خَارِجٍ وَ عَارِضٍ وَ مُتَعَرِّضٍ وَ سَاكِنٍ وَ مُتَحَرِّكٍ وَ ضَرَبَانِ عِرْقٍ وَ صُدَاعٍ وَ شَقِيقَةٍ وَ أُمِو مِلْدَمٍ وَ الْحُمَّى وَ الْمُثَلَّثَةِ وَ الرِّبْعِ وَ الْغِبِّ وَ النَّافِضَةِ وَ الصَّالِبَةِ وَ الدَّاخِلَةِ وَ الْخَارِجَةِ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دَابَّةٍ أَنْتَ آخِذٌ بِناصِيَتِها إِنَّكَ عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى نَبِيِّهِ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ

هوالعالم !

با تشکر از شما
محض تکمیل عرض میکنم
قبول داریم که شیطان مد نظر منو شما یعنی ابلیس از جنس اتش یا جن هست .

اما توجه کنید که هر جنی شیطان نیست .

فقط ممکنه در سطوح پایین تر از انسان واقعی باشه ...
بهتره بیشتر روی خودمون دقیق بشیم و روی خودمون کار کنیم تا اینکه از برای برادران جنی قضاوت یا بحث کنیم !

ضمنا توجه کنید که خطر و احتمال شرارت شیطانی از جنس انس بیشتر از خطر موجودی شیطانی از جنس جن هست !!!

از جایی که میبینید و درک میکنید شروع کنید !
نه از جایی که میخوانید و میشنوید و ....

Mohammad2db;319825 نوشت:

خیلی مسخره اس

میدونی اکثر مردم دنیا به یه شعبده باز هم جادوگر میگن !
حتی بعضا به یک شیمیدان چنین لقبی میدن ! و ازش میترسند یا بیش از حد بهش نزدیک میشن !
اولین دلیل اثرگذاریه از قول شما این جادو و از قول من نحسیت یا نجاست و هوای الوده !
ضعف در ایمان ماست و مهمترین دلیل بعدی وجود ضعف در اراده ی ماست !!!

نمی دونم ، شاید حق با شماست ، ولی همونطور که قبلا هم گفتم آدم باید یه سری از مشکلات رو خودش لمس کنه تا مشکل طرف مقابل رو درک کنه
تا قبل از به وجود آمدن مشکل ، ما همیشه صدقه می دادیم ، دعا می کردیم،و راستش هیچ اعتقادی هم به این مسائل نداشتیم که بخواهیم آون رو بزرگ جلوه بدیم یا از اون بترسیم چون آدم از چیزی می ترسه که به اون اعتقاد داره وقی اعتقاد نباشه ، ترسی هم وجود نخواهد داشت
ولی وقتی مشکلات از هر طرف به طرفت نشانه می یان، یه بار می گی قضا و قدر ، یه بار می گی مشکله دیگه برای همه پیش می یاد ، یه بار می گی امتحان خداست ولی n امین بار چی می گی ، وقتی می بینی یه دفعه همه با تو و خانوادت دشمن شدن، وقتی ...
وقتی ،این وقتی ها اون قدر زیاد شد که فکر کردن بهشون هم دیوانه کننده بود ، چطوری بگم بیخودی بزرگش کردم؟؟؟؟؟؟

Mohammad2db;319825 نوشت:

9 . از جانب خود کسی رو نفرین نکنید ! دشمنی نکنید ! و همیشه به فکر رضای خلق و خدا باشید ...

اگه شما کسی رو که بی دلیل و به خاطر حسودی یا هر چیز دیگه این همه مشکل براتون به وجود آورده بشناسید چی کار می کنید؟؟؟ شب و روز نفرینش می کنیم؟ اون آدم پست اگه یه نگاهی به زندگیش بکنه می بینه که هیچ چیز تو زندگیش کم نداره ولی اونقدر مریض و پست هست که دست به چنین کاری می زنه؟ به خدا قسم ، اگه خدا اینطور افراد رو ببخشه من به عدالتش شک می کنم

Mohammad2db;319934 نوشت:

از جایی که میبینید و درک میکنید شروع کنید !
نه از جایی که میخوانید و میشنوید و ....

متوجه منظورتون نمی شم!!!

آیا سحر و چشم زخم میتونه در زندگی انسان تاثیر بذاره؟ لطفااساتید با احادیث پاسخ فرمایند

رمل واقعیه ولی عالمش باید باشه نه کسی که دکان باز کرده باشه کاسبی کنه

نقل قول:

نمی دونم ، شاید حق با شماست ، ولی همونطور که قبلا هم گفتم آدم باید یه سری از مشکلات رو خودش لمس کنه تا مشکل طرف مقابل رو درک کنه
تا قبل از به وجود آمدن مشکل ، ما همیشه صدقه می دادیم ، دعا می کردیم،و راستش هیچ اعتقادی هم به این مسائل نداشتیم که بخواهیم آون رو بزرگ جلوه بدیم یا از اون بترسیم چون آدم از چیزی می ترسه که به اون اعتقاد داره وقی اعتقاد نباشه ، ترسی هم وجود نخواهد داشت
ولی وقتی مشکلات از هر طرف به طرفت نشانه می یان، یه بار می گی قضا و قدر ، یه بار می گی مشکله دیگه برای همه پیش می یاد ، یه بار می گی امتحان خداست ولی n امین بار چی می گی ، وقتی می بینی یه دفعه همه با تو و خانوادت دشمن شدن، وقتی ...
وقتی ،این وقتی ها اون قدر زیاد شد که فکر کردن بهشون هم دیوانه کننده بود ، چطوری بگم بیخودی بزرگش کردم؟؟؟؟؟؟

هوالقادر

ادم مشکل یا مساله رو لمس میکنه که بتونه درک کنه
ولی وقتی درک میکنه دیگه نیازی نیست مشکل یا همون مساله رو لمس کنه

ما که هیچی یه پیامبران خدا سنگ میزدن !
دشمن داشتن که همیشه به معنی خفت و خواری نیست
گاهی به معنی عزت نزد خداست و نشان وفاداری
و ازمایش صبر و شکیبایی ...

در اصل شما غمگین شدی و ظاهرا مدتی از چرخه حیات و دوستی و تعامل خارج شدی که این شما رو به مشکلات نزدیک کرده ...

خوب گفتن که
نگو ای خدا !!! من مشکلات بزرگ دارم
بگو ای مشکلات . من یه خدای بزرگ دارم

نقل قول:
اگه شما کسی رو که بی دلیل و به خاطر حسودی یا هر چیز دیگه این همه مشکل براتون به وجود آورده بشناسید چی کار می کنید؟؟؟ شب و روز نفرینش می کنیم؟ اون آدم پست اگه یه نگاهی به زندگیش بکنه می بینه که هیچ چیز تو زندگیش کم نداره ولی اونقدر مریض و پست هست که دست به چنین کاری می زنه؟ به خدا قسم ، اگه خدا اینطور افراد رو ببخشه من به عدالتش شک می کنم

من نفرین نمیکنم
در نهایت از خدا میخوام که خوارش کنه
یعنی لعنتی از جانب حق ! و باز شکر میکنم خدا را ازین که انسان ابلهی مثل شخص مورد نظر شما سر راه من قرار داده تا خوب بشناسم و ببینم و تجربه کسب کنم و خودساخته و پخته بشم .

نقل قول:
متوجه منظورتون نمی شم...

یعنی از جایی که یقین دارید شروع کنید ...
بی نظر به علوم نا معلوم .

تنها برگ برنده ی دشمنای ادمی مثل منو شما اینه که ما به عمق مساله و گذشته و اینده اش نگاه میکنیم و گاها بیش از حد ذهن رو درگیر اینطور ادما میکنیم
در صورتیکه این بر هم زدن تمرکز یکی از حقه های شیاطین لعنت الله علیه هست و ما نباید بیش از حد وقت و ذهن رو درگیر این مساله کنیم چون اینطوری به خواست اونها عمل کردیم و اینطوری کم جان و ضعیف و اشفته ذهن میشیم .
انصافا کسی که با تمام داشته هاش به نداشته های ما غبطه میخوره کمی شیرین عقله و باید قبول کنیم که چنین انسانی با خودش یعنی خودی که از خداست درگیری داره
و در بند شیطانه و دست خودش نیست

ورزش کنید و منزل . ذهن و کل وجود رو به شکل اسلامی طهارت بدید و اثار پلید موجودات منفور و انسان نماها رو پاک کنید .

و اگر مثل خیلی از ما گاهی وقتا ضعف اعصاب پیدا میکنید
سعی کنید در برابر مشکلات یا مسائلی که بهتون فشار میاره سکوت کنید
و ذکر لااله الا الله بگید و قدم بزنید ... به راه و روش حل مساله فکر کنید .

نقل قول:

1 . افراد گناه کار منزل رو اگاه کنید یا از اونها دوری کنید .
2 . اسباب اثاثیه منزل و حیطه زندگی رو پاک و طاهر کنید ... (اب و گلاب )
3 . نماز جماعت هفته ای دو سه بار ! برای همه اهالی منزل ! در مسجد یا امامزاده عالیه
4 . نماز شب هفته ای 1 بار برای هر یک از اعضای منزل
5 . سبزی و شیر و زعفران و هل و دارچین و مواد غذایی طبیعی که فشار خون رو متعادل میکنه رو وارد زنجیزه غذایی کنید !
6 . روزی یک سوره از قران لااقل توسط یکی از اعضای خانواده وقت زیادی نمیگیره ! مخصوصا قبل یا بعد از نماز صبح !!!
7 . برای رفع مشکلات میتونید نذر کنید و اون رو در منزل بجا بیارید .!!!
8 . هفته ای یکبار زیارت یکی از امامان یا امامزاده ها خیلی خوبه ...

[="Tahoma"][="Black"]

antiuwamism;344010 نوشت:
آیا سحر و چشم زخم میتونه در زندگی انسان تاثیر بذاره؟

یا الله
سلام و درود

اگر تاپیک های زیر رو مطالعه نکردید پیشنهاد میکنم نگاهی بندازید.

http://www.askdin.com/thread5629.html

http://www.askdin.com/thread16161.html

http://www.askdin.com/thread21714.html#post258528

[/]

موضوع قفل شده است