آیا نگهداری گربه در منزل جایز است یا نه؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا نگهداری گربه در منزل جایز است یا نه؟

سلام
دوستان محترم
سوالی داشتم که دنبال جواب قاطع و مستندی برای اون هستم لطفا منو در این زمینه یاری فرمایید.
دوستی دارم که دارای دو پسر9 و 7 ساله هست و با این که فرد متدین و محترمی هست اما در منزل و محل خورد و خواب و نشست و برخاست گربه نگهداری می کند سوال نمودم که حکمت نگهداری گربه در منزل چگونه است؟
ایا باقی ماندن موی گربه و یا تماس اون با لباس و بدن نمازگذار موجب بطلان وضو و نماز نمیشه؟
حدیث و یا حکمی در کتاب های بحا الانوار و یا سند متعبر دیگری هست..
چون هرچی به دوستم گفتم جایز نیست گربه در محل زندگی نگهداری بشه گوش نمیدهند..
با تشکر:Gol:

محمد امین;60122 نوشت:
سلام
دوستان محترم
سوالی داشتم که دنبال جواب قاطع و مستندی برای اون هستم لطفا منو در این زمینه یاری فرمایید.
دوستی دارم که دارای دو پسر9 و 7 ساله هست و با این که فرد متدین و محترمی هست اما در منزل و محل خورد و خواب و نشست و برخاست گربه نگهداری می کند سوال نمودم که حکمت نگهداری گربه در منزل چگونه است؟
ایا باقی ماندن موی گربه و یا تماس اون با لباس و بدن نمازگذار موجب بطلان وضو و نماز نمیشه؟
حدیث و یا حکمی در کتاب های بحا الانوار و یا سند متعبر دیگری هست..
چون هرچی به دوستم گفتم جایز نیست گربه در محل زندگی نگهداری بشه گوش نمیدهند..
با تشکر:Gol:

باسلام و تشکر از شما پرسشگر محترم جناب محمد امین :

1) : نگهداری گربه د ر منزل بخودی خود از نظر شرعی اشکا ل ندارد ولی باید توجه داشت که گربه حیوان حرام گوشت است و ادرار و مدفوع اونجس است

2): اگر موی گربه به لباس نماز گذار باشد موجب بطلان نماز میشودحتی اگر آب دهان گربه هم به لباس نماز گذار با شد چنانچه تر با شد نماز باطل است ولی وضو را باطل نمی کند

رساله مراجع م824 به بعد ص460 شرط چهارم لباس نماز گذار

اجوبه الاستفتائات ص96 س 441:Gol::Gol:

موضوع قفل شده است