صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدا قوی تر است یا پارتی؟؟؟؟!!!!!

نوشته
    10
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

خدا قوی تر است یا پارتی؟؟؟؟!!!!!

ما معتقد به خدایی توانا،دانا و حکیم هستیم که هیچگاه بندگان خود را رهانمی کند. این اعتقاد ماست. اما در عمل و در طول دوران زندگی ما اثری از این خدا نمی بینیم.
    یعنی خداوند در این دنیا نمی توانددخل و تصرفی داشته باشد.یا حداقل نمیخواهد دخل و تصرفی داشته باشد.

مثلا در از بین بردن ظلم در فلسطین اشغالی،یا از میان برداشتن دروغ و پارتی بازی در ایران اسلامی خداوند ناتوان است.وما هم با این توجیحات که ما در بوته آزمایش قرار داریم و یا انسان در این دنیا مختار است و در آخرت جوابگو خواهد بود خود را قانع می کنیم.

من در نمازم از خداوند چیزی طلب میکنم، حال اگر آن چیز را دریافت کنم خداوند به من عطا کرده و اگر ندهد حتما مصلحتی در آن بوده. در حالی که میدانیم اگر شرایط مادی آن را فراهم نکنیم دعای من برآورده نخواهد شد. یعنی خداوند میتواند دعایی از بنده را برآورده کند که شرایط مادی آن تامین شده باشد. حال جای این پرسش است که این خدا در برآورده شدن این حاجت چه کاره بوده است؟

شرایط مادی برآورده شدن حاجت تامین بوده پس حاجت برآورده شده است. خدا نقشی ندارد جز در وهن وخیال ما. در ایران کنونی به وضوح مشخص است که قدرت پارتی از خدا بیشتر است. من بیکارم چون پارتی ندارم و اهمیتی ندارد که من خدای توانایی دارم.

چون این خدای من بدون اسباب مادی که همان پارتی است کاری از دستش بر نمی آید. من چگونه میتوانم به وجود خدا در این زمان پی ببرم.

فرض کنید من در جزیره ای زندگی میکنم که هیچ پیامبری در آن نزول نکرده ولی علم به حدی پیشرفت کرده که می تواند برای هر پدیده ای ، دلیلی طبیعی بیاورد و نه ماوراءطبیعه. آنگاه چگونه ما وجود خداوند را درک میکردیم

ویرایش توسط طاها : ۱۳۸۹/۰۸/۱۳ در ساعت ۲۲:۵۶ دلیل: تغيير فونت

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

یک سئوال

فرض کنیم عوامل مادی باعث می شوند
    عوامل مادی چطور به وجود امده اند؟
    امام حسین علیه السلام

زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد

5. صلوات ها 3

نوشته
    10
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

با سلام

دوست عزیز (fagheer ) شما پرسیدید که عوامل مادی از کجا آمده است؟
    فرض کنید، فقط فرض کنید که روزی علم بتواند قویا ثابت کند که کیهان توسط پدیده بیگ بنگ و بدون دخالت یک عامل ماورالطبیعه ساخته شده و چون تنها جایی درکیهان که شرایط مساعدی داشته تا اتم هیدروژن با اکسیژن ترکیب شود و محصول(آب) به صورت مایع باقی بماند زمین بوده است.

بنابراین دراثر یک واکنش شیمیایی دیگر در آب اولین باکتری تشکیل شده است.این باکتری در طول صدها سال تکامل یافته و به یک سلول بنیادی تبدیل گشته و گیاهان و جانوران را پدید آورده. و از نسل جانوران گونه ای تکامل یافته است وبه انسان تبدیل شده است. انسانی که روزگاری همانند اسلافش (حیوانات) درغار زندگی میکرد و حال با تکامل یافتن درآپارتمان.

این ماده از اینجا آمده. حال خدا ازکجا آمده؟ آیا غیر از این نیست که:
    گذشتگان ما فکر میکردند که ما از کجا آمده ایم؟ چرا میمیریم؟ آیا میتوانیم عمر جاودانه داشته باشیم؟ چرا خورشید به دور ما می چرخد؟!!! چه کسی ماه و خورشید را آفریده است؟ چه کسی زمین را آفریده؟ چه کسی شتر را آفریده؟ و هزاران سوال دیگر...

و چون برای این سوالات جوابی نداشته اند مجبوربودند که برای خود خدایی بسازند که قدرتی ماورالطبیعه داشته باشد و تا جایی که ممکن است مانند خودشان باشد. یعنی عصبانی میشود، مکر میورزد، دست دارد، ما را میبیند، انتقام جو هست و...

حق داشته اند. آخر آنها بیگ بنگ نداشته اند . آنها تکامل داروین نداشته اند. به طور کلی آنها علم نداشته اند.
    بارها گفتم که فقط فرض کنیم. فرض کنیم ما در جزیره ای زندگی میکنیم که هیچ پیامبری در آن مبعوث نشده است.

و علم به اندازه ای پیشرفت کرده که هیچ سوال بی جوابی برای ما باقینمانده است.و ما دیگر مجبورنیستیم به یک عامل ماورالطبیعه چنگ بیاندازیم. آیا آنگاه ما باز هم خدا داشتیم؟ چگونه او را میشناختیم؟

ویرایش توسط طاها : ۱۳۸۹/۰۸/۱۵ در ساعت ۰۷:۲۸ دلیل: تغيير فونت

7. صلوات ها 3

علاقه
    اسک دین
    نوشته
    245
    حضور
    5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1465

منتظر جواب کارشناسان برای سوالات جناب amir_baseri87 هستیم. جواب های قانع کننده....

9. صلوات ها 3

نوشته
    360
    حضور
    40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1454

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_baseri87 نمایش پست ها
    فرض کنید من در جزیره ای زندگی میکنم که هیچ پیامبری در آن نزول نکرده ولی علم به حدی پیشرفت کرده که می تواند برای هر پدیده ای ، دلیلی طبیعی بیاورد و نه ماوراءطبیعه. آنگاه چگونه ما وجود خداوند را درک میکردیم
    با سلام
    شما از یک نکته اساسی قافل شده اید که انسان ذاتا فطرتش خدا جوست.
    مفهوم فطرت اين است كه انسان حقائقي را بدون هيچگونه نياز به استدلال در مي يابد و به وضوح به آن مي رسد و آن را پذيرا مي شود مثلاً هنگامي كه يك شاخه گل جالب و خوشبو را مي بيند اعتراف به زيبائي آن مي كند و در اين ادراك هيچ نيازي به استدلال نمي بيند . مي گويد : پيداست كه زيبا است ، نيازي به دليل ندارد .درك فطري درباره خدا نيز از همين قبيل است ، انسان هنگامي كه به اعماق جانش نگاه مي كند ، نور حق را مي بيند . ندائي با گوش دل مي شنود . ندائي كه او را به سوي مبدء علم و قدرت بي نظير درجهان هستي دعوت مي كند . مبدئي كه كمال مطلق و مطلق كمال است ، و در اين درك وجداني ، درست همانند زيبائي گل خود را نياز مند به دليلي نمي بيند وواقعيتهاي تاريخي به اينكه تمام اقوام هر كدام به نوعي به يك مبدا علم و قدرت د رعالم هستي معتقد بودند و او را پرستش مي كردند گواه اين مطلب است و واقعيتهاي روانشناسي هم كه انسانها را داراي حس مذهبي و خداشناسي مي دانند .
    و ديگر اينكه مردم در زندگي خود و در بروز مشكلات طاقت فرسا و هجوم طوفان هاي سخت زندگي و در آنجا كه درهاي اسباب ظاهري به روي انسان بسته مي شود اميدي از اعماق جانش جوشيدن مي گيرد و متوجه مبدئي مي شود كه قادر بر حل همه مشكلات است دل به او مي بندد و از او استمداد مي طلبد . پس انسان در زواياي قلب و اعماق دل و روان خود به مبدئي قادر و متعالي معتقد است .

غربت کده ای که بوی دریا دارد ----- صدخاطره ازغربت زهرا دارد
    برگرد وعلی چشم به راه هست هنوز-- اسراردلش دردل چاه است هنوز
    آن چاه پرازستاره راپیدا کن ---------- آن سینه پاره پاره راپیداکن
    برگرد که بر بهاران می خندند -------- یک عده به انتظارمان می خندند
    اللهم عجل لولیک الفرج

11. صلوات ها 3

نوشته
    360
    حضور
    40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1454

فرض کنید، فقط فرض کنید که روزی علم بتواند قویا ثابت کند که کیهان توسط پدیده بیگ بنگ و بدون دخالت یک عامل ماورالطبیعه ساخته شده

جناب امیر وآنجل موضوع بیگ بنگ قبلا مفصل در انجمن بحث شده ودوستان به خوبی جواب داده اند سرچ کنید حتما می بینید.

اللهم عجل لولیک الفرج

13. صلوات ها 3

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

قبول

اتم هیدروژن و اکسیژن چه طور ایجاد شده اند؟
    بعد چطور بر اساس یک واکنش شیمیائی موجودی دارای جان به وجود می اید؟
    اگر قرار است جواب منطقی باشد باید سئوال هم منطقی باشد
    اگر من به شما بگویم به من ثابت کن 2 ضرب در دو می شود 5 نه شش و تو به من ثابت کن که 5 می شود نه شش سئوال من از پای بست ویران است چون من هنوز نمی دانم که 2 در دو می شود 4

اتم اکسیژن و هیدروژن از کجا امده اند؟
    امام حسین علیه السلام

15. صلوات ها 3

نوشته
    360
    حضور
    40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1454

ما معتقد به خدایی توانا،دانا و حکیم هستیم که هیچگاه بندگان خود را رهانمی کند. این اعتقاد ماست. اما در عمل و در طول دوران زندگی ما اثری از این خدا نمی بینیم. یعنی خداوند در این دنیا نمی توانددخل و تصرفی داشته باشد.یا حداقل نمیخواهد دخل و تصرفی داشته باشد. مثلا در از بین بردن ظلم در فلسطین اشغالی،یا از میان برداشتن دروغ و پارتی بازی در ایران اسلامی خداوند ناتوان است.وما هم با این توجیحات که ما در بوته آزمایش قرار داریم و یا انسان در این دنیا مختار است و در آخرت جوابگو خواهد بود خود را قانع می کنیم.
    جناب امیر این بحث های شما با کمترین مطالعه برطرف می شود.
    شما مثل این که فراموش کرده اید انسان را خدا مختار خلق کرده اگه قرار بود دروغ وپارتی برداشته شود وهمه جا خوبی باشد پس اختیار انسان کجا می رود.آیا شما را به زور وادار کنند که مثلا صدقه بدهید خوب است یا اختیاری.خداوند شرخش عالم را به طور طبیعی خواستار است نه اینکه خود در کاری بخواهد دخالت کند. اما در بعضی از مواقع کمک وامداد غیبی دارد .آیا شما در 8سال دفاع مقدس از امداد های غیبی چیزی نشنیده اید که به تواتر نقل شده وکاملا واضح است.مردم فلسطین با اراده خود مثل زمان انقلاب ایران خود باید مبارزه کنند وآنها شاید چوب بعض مسائل دیگر که باز هم مقصر خودشان هستند را می خورند.

اللهم عجل لولیک الفرج

17. صلوات

نوشته
    360
    حضور
    40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1454

نقل قول نوشته اصلی توسط fagheer نمایش پست ها
    اتم هیدروژن و اکسیژن چه طور ایجاد شده اند؟ بعد چطور بر اساس یک واکنش شیمیائی موجودی دارای جان به وجود می اید؟

بحثی که خدمتا ن عرض میکنم مفصل است ولی اختصار خدمتان بیان میکنم وشما هم انشاءالله عالم به مطالب حتما هستید.
    ما یک واجب الوجود داریم و یک ممکن الوجود . واجب الوجود که علت العلل است وعلت ندارد چرا که تسلسل پیش می آید وعقلا محال است . ممکن که باید علت داشته باشد .که در اکسیژن وهیدروژن ممکن است مولکول باشد وآن هم علت داشته باشد که بالاخره به یک ماده ای ختم می شود که خالقش باید واجب باشد .چون اگر خالق ماده البته فقط در مولکول اگر خودش باشد که محال است چون فاقد شیء نمی تواند معطی شی باشد و اگر غیر خودش باشد یا واجب الوجود است یا ممکن. اگر ممکن باشد باز تسلسل پیش می آید که محال است پس می ماند واجب الوجود که خالق است.

اللهم عجل لولیک الفرج

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

عزیزجان من همه اینها را می دانم
    بنده می خواهم ذهن طراح سئوال اولیه به این سئوال پاسخ دهد تا از سئوال بنده به جواب سئوال خود برسد

متشکرم
    امام حسین علیه السلام

20. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)