چرا مسیحیت ادامه دارد

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا مسیحیت ادامه دارد

سلام
بک سوال از سر تحیر
دوستان وکارشناسان گرامی
لطفا به مفاهیم هر یک از موارد ذکرشده فکر کنید و اگر فرصت دارید مطالعه
1- رنسانس
2-بزرگان اندیشه سیاسی فلسفی
3- عقلانی نبودن اصل تثلیث حداقل از دید ما وهمینطور سایر عقاید دینی ایشان با نیازهای اجتماعی مردم مثلا طلاق سقط جنین و یا خرافات ی مانند جن گیری و....
4- انقلاب صنعتی
5- انقلاب اطلاعات و ارتباطات
6-آشنایی با سایر فرهنگها و اقوام وادیان
7-بالا بودن سطح سواد و بالا بودن میزان مطالعه
8-تنوع طلبی های بیش از حد اجتماعی که برای ما قابل تصور هم نیست
چرا مسیحیت در بطن مردم غرب (اروپا - آمریکا ) ادامه دارد ؟؟!!
در ضمن پاسخهایی که من به آن رسیدم قابل طرح نیست
ولی بی صبرانه نظرات شما را خواستارم شاید این تحیر بی پایان من کمتر شود
متشکرم
گرچه در درجات کوچکتر ادامه هندوییسم را هم میتوان سوال کرد!

متحیر;59097 نوشت:
سلام
بک سوال از سر تحیر
دوستان وکارشناسان گرامی
لطفا به مفاهیم هر یک از موارد ذکرشده فکر کنید و اگر فرصت دارید مطالعه
1- رنسانس
2-بزرگان اندیشه سیاسی فلسفی
3- عقلانی نبودن اصل تثلیث حداقل از دید ما وهمینطور سایر عقاید دینی ایشان با نیازهای اجتماعی مردم مثلا طلاق سقط جنین و یا خرافات ی مانند جن گیری و....
4- انقلاب صنعتی
5- انقلاب اطلاعات و ارتباطات
6-آشنایی با سایر فرهنگها و اقوام وادیان
7-بالا بودن سطح سواد و بالا بودن میزان مطالعه
8-تنوع طلبی های بیش از حد اجتماعی که برای ما قابل تصور هم نیست
در ضمن پاسخهایی که من به آن رسیدم قابل طرح نیست
ولی بی صبرانه نظرات شما را خواستارم شاید این تحیر بی پایان من کمتر شود
متشکرم
گرچه در درجات کوچکتر ادامه هندوییسم را هم میتوان سوال کرد!

با سلام
از کدام مردم اروپا صحبت میکنید که مسیحیت در بطن آنها وجود دارد!!
منظورتان را به صورت درصد بیان کنید خوشحال میشوم!! مستند!!؟

سلام متشکرم
از پاسخ شما
منظورم همین درصدهایی که در کتابهای جغرافی و اطلس از پیروان مذاهب در یک کشور به صورت آمار ارائه میشود
به عنوان مثال
آمریکا 72.1%
کانادا 89.2%
برزیل 87.8%
ونزوئلا 90.7%
بلژیک 91.8%
ایتالیا 83.2%
انگلستان 86.9%
مسیحی
82.6% هندو در هندوستان

متحیر;59106 نوشت:
سلام متشکرم
از پاسخ شما
منظورم همین درصدهایی که در کتابهای جغرافی و اطلس از پیروان مذاهب در یک کشور به صورت آمار ارائه میشود

با سلام
میشه لطفا خود درصد را در کتابهای آمده بیان کنید !و با ذکر منبع !!
و اینکه چقدر به این در صدها اعتماد دارید که صحیح است!راحتر بگم چگونه استدلال کردید!؟

متحیر;59106 نوشت:
سلام متشکرم
از پاسخ شما
به عنوان مثال

بلژیک 91.8%

باسلام
جالب این آمارها را از کجا آوردید دوست گرامی ؟

این یکی را به جرات میگم که کاملا اشتباست بعد از ۱۱ سال کار کردن در آنجا!!!؟و تحقیقات در مورد مذهب و ادیان مردم این کشور !!
بعد هم دوست گرامی منبع ارائه ندادید!!؟

متحیر;59097 نوشت:

سلام.
مسیحیت در اروپا و آمریکا در حال فروپاشی است، کسانی که اهل دین نیستند به بیخدایی و بیدینی کشیده میشوند و کسانی که اهل دینداری هستند، به اسلام گرایش پیدا میکنند. فقط عده کمی هستند که با وجود تحقیق در مسیحیت باقی میمانند.

به امید ظهور

سلام
ممنون ازاین همه سرعت
قبول دارم منبع من قدیمی است ولی منبع من
اطلس کامل گیتا شناسی دوره دوم چاپ اول سال 1371
ولی الان اینکارتا را نصب میکنم آمار جدید را ارائه میدم
قطعا شما درست میگویید

رضا;59109 نوشت:
[=century gothic]باسلام
[=century gothic]جالب این آمارها را از کجا آوردید دوست گرامی ؟

[=century gothic]این یکی را به جرات میگم که کاملا اشتباست بعد از ۱۱ سال کار کردن در آنجا!!!؟و تحقیقات در مورد مذهب و ادیان مردم این کشور !!
[=century gothic]بعد هم دوست گرامی منبع ارائه ندادید!!؟

Belgium
About 80 percent of the Belgian population is Roman Catholic. Religious liberty is guaranteed, and part of the stipend for the ministers of all faiths is paid by the government. Other religions practiced within the country include Islam, a number of Protestant denominations, and Judaism

Microsoft ® Encarta ® 2009. © 1993-2008 Microsoft Corporation. All rights reserved.

متحیر;59126 نوشت:
Belgium
About 80 percent of the Belgian population is Roman Catholic. Religious liberty is guaranteed, and part of the stipend for the ministers of all faiths is paid by the government. Other religions practiced within the country include Islam, a number of Protestant denominations, and Judaism

Microsoft ® Encarta ® 2009. © 1993-2008 Microsoft Corporation. All rights reserved.

[=Century Gothic]با سلام
دوست عزیز گفتم تا چه اندازه به این ارقام مطمئن هستید!!
میشه بگید نگرانی که از سال ۲۰۰۱ شروع شده در مورد جمعیت مسلمان در اروپا نشانه چیست؟
نشانه ۸۰ درصد کاتولیک هست که وجود ندارد!!یه سری به کلیساهای خلیفه گری بلژیک روزهای یکشنبه بزنید تا متوجه بشوید!

Belgique - L’islam, 1ière religion à Bruxelles dans 20 ans

La capitale européenne sera musulmane dans vingt ans.

[=Century Gothic]این منبع هم میگذارم بعد نیست یه نگاهی کنید !!

http://www.pointdebasculecanada.ca/breve/388-belgique-lrsquoislam-1iere-religion-a-bruxelles-dans-20-ans.php

متحیر;59106 نوشت:
سلام متشکرم
از پاسخ شما
به عنوان مثال

بلژیک 91.8%

با سلام
دوست گرامی تناقض را میبینید یکجا آوردید ۹۱ درصد و در متن لاتین ۸۰ درصد!!!

متحیر;59126 نوشت:
belgium
about 80 percent of the belgian population is roman catholic.

سلام
دوست عزیز رضا
ضمن تشکر از پاسخهایت
از اینکه اختلاف درصدها را متوجه شدی ممنون ولی چند نکته را توجه نکردی
1-درصدی را که در پست 3 خدمتتان درج کردم مربوط به همان منبع قدیمی است که در پست شماره 7 خدمتتان عرض کردم مربوط به 18 سال قبل
2-درصد حدود 80 را که در اینکارتا 2009 را درج کردم مربوط به مسیحیان کاتولیک است و در ادامه اشاره به آزادی مذاهب کرده بود که دربیست درصد باقیمانده اشاره به مسیحیان پروتستان که میتواند همان ده درصد مفقودی شما باشد و همچنین سایرادیان و عقاید شامل مسلمانان و یهودیان است را ذکر کرده
3-برای اینکه مردم را بریده از مسیحیت نشان دهی اشاره به حضور کمرنگ مردم در کلیسا ها کردی دوست عزیز اگر این معیار گرایش به دین باشد که با توجه به حضور قلیل مردم در مساجد باید آمارهای مسلمانان ایران را چقدر براورد کنی پس این روش جهت آمارگیری صحیح نیست
4-اصلا جمعیت مسیحیان را 50 نه 40 بلکه 30 درصد فرض کن سوال اصلی من اینست که با بالارفتن سطح علم و بیشتر شدن تنوع نیازهای اجتماعی با توجه به غیر علمی بودن و همچنین بر اساس عقاید ما غیر فطری بودن مسیحیت چرا مسیحیت ادامه دارد؟

متحیر;59293 نوشت:
سلام
دوست عزیز رضا
ضمن تشکر از پاسخهایت
از اینکه اختلاف درصدها را متوجه شدی ممنون ولی چند نکته را توجه نکردی
1-درصدی را که در پست 3 خدمتتان درج کردم مربوط به همان منبع قدیمی است که در پست شماره 7 خدمتتان عرض کردم مربوط به 18 سال قبل
2-درصد حدود 80 را که در اینکارتا 2009 را درج کردم مربوط به مسیحیان کاتولیک است و در ادامه اشاره به آزادی مذاهب کرده بود که دربیست درصد باقیمانده اشاره به مسیحیان پروتستان که میتواند همان ده درصد مفقودی شما باشد و همچنین سایرادیان و عقاید شامل مسلمانان و یهودیان است را ذکر کرده
3-برای اینکه مردم را بریده از مسیحیت نشان دهی اشاره به حضور کمرنگ مردم در کلیسا ها کردی دوست عزیز اگر این معیار گرایش به دین باشد که با توجه به حضور قلیل مردم در مساجد باید آمارهای مسلمانان ایران را چقدر براورد کنی پس این روش جهت آمارگیری صحیح نیست
4-اصلا جمعیت مسیحیان را 50 نه 40 بلکه 30 درصد فرض کن سوال اصلی من اینست که با بالارفتن سطح علم و بیشتر شدن تنوع نیازهای اجتماعی با توجه به غیر علمی بودن و همچنین بر اساس عقاید ما غیر فطری بودن مسیحیت چرا مسیحیت ادامه دارد؟

[=Century Gothic]با سلام
بله درست میفرماید با تفاوت ۱۸ سال ۱۱ درصد کم شده!!
و حالا بنده بشما میگویم که تا ۱۰ سال دیگر همین آمار در مورد مسلمانان در اینجا صحیح میباشد!!
پس آمار شما نمیتواند درست باشد که کل اروپاه را ترس ورداشته و هر روز یه قانون جدید در مورد مسلمانان صادر میکنند یک روز مسجد را اجازه نمیدهند و یک روز ورود خانمهای با حجاب به مدارس را ممنوع میکنند !!
اما خبر ندارند که پیامبر ص مکه را بوسیله قلبها آزاد ساخت! ..!
جناب متحیر جامعه ایران را با غرب از این لحاظ مقایسه نکنید! خواهشن مطلبی هم که به ان استنادی ندارید مطرح نکنید و یا اگر مطرح میکنید خیلی مستند بگوید !!
بنده که برای شما هم متن گذاشتم و هم لینک!!:Gig:
این مطلب روایات و یا حدیث نیست که شما نقل کنید و بگویید این هم منبع !!این یک مساله اجتمایی ساده است!
که کسانی که اینجا زندگی میکنند با یک تحقیق میتوانند به راحتی بفهمن !!
رقمهای که آوردید در مورد این کشور اصلا وجود ندارد و سخن شما از بیخ اشتباست اینجا شما بگو 70درصد از مردم(بلژیک ) لائیک میباشند بنده میگویم حرف شما درست!!:Sham:
مگر به تبلیغات غرب آشنایی ندارید!!؟
و یا از وجود ماسونها در این کشورها بی اطلاعید؟!!که اجازه دهند مذهب باقی بماند!؟
حکایت فیلم آخرین امپراطورشد که افتاد زندان کسی ان را نمیشناخت بعد دید از زبان ان چه حرفها که نمیزنند!! میگفت بابا اینجوری نیست من خودم امپراطوررا میشناسم !میگفتن تو نمیدونی!!و...!
دوست عزیز کجا مسیحیت ادامه دارد با ان آب و تابی که شما میگوید!!
مگر متنی که قرار دادم را ترجمه نکردید ؟ که تا سال ۲۰۲۰ اسلام اولین دین از لحاظ آماری(جمعیت) در بروکسل پایتخت بلژیک خواهد بود!!!!؟:Kaf:
و حتی در کشورهای مانند فرانسه هم این سخنان را زده اند!!
حالا این ۸۰ درصد شما کجاست!!که تا سال ۲۰۲۰ از بین میرود!!؟
بنده دیگه نظارگر این مسائل به دقت هستم!!
اینکه بنده از کلیسا سخن گفتم و شما ان را با مسجد مقایسه کردید به بیراه رفتید اگر کمی در مورد مسیحیت بیشتر بدانید مقایسه نمیکنید!:Sham:
و این موضوع که عنوان کردید که سوال شما میباشد : بالارفتن سطح علم و بیشتر شدن تنوع نیازهای اجتماعی.... خودتان که به رنسانس اشاره کردید و از دوستان خواستید که مطالعه کنند !!فکر کنم اگر بیشتر با این دوران آشنایی پیدا کنید این موضوع برای شما حل میشود ودیگر اینکه نقش ماسونها در جهان از اروپا گرفته تا!!!!...........برسی کنید و ببینید بینش آنها در ارتباط با ادیانها چگونه است؟!!
بنده فقط یک نکته اضافه کنم که در مورد دوران رنسانس به هیچ عنوان مذهب مسیحیت و اسلام قابل قیاس نیست!!؟
این را فراموش نکنید!:Sham:

یا حق

موضوع قفل شده است