صفحه 5 از 5 نخست ... 345
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ... ღ ღ ღ فوائد ، اهداف و انگيزه هاي ازدواج ღ ღ ღ ...

علاقه
    خدا-دین کشور-خانواده-دوستان-کمک-ورزش-پیاده روی برای زیارت-سایتم
    نوشته
    93
    حضور
    2 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

بنظرم اهداف اصلیش
    ادامه نسل انسان (تربیت درست فرزند توسط پدرمادر و تحویل یک انسان به جامعه)
    کمک به یکدیگر برای ادامه صحیحتره زندگی و به عنوانی بعد از خداوند پشتیبان یکدیگه باشن.
    رفع نیازهای عاطفی بصورتی که فرد به هرزگی و ارضای این عواطف بصورت ناصحیح نپردازه.
    ایجاد احساساتی مثل عشق ( البته عشق واقعی و محکم با عشق ورزیدن هر دو به خداوند و بعد به یکدیگه امکانپذیره) بین زن و شوهر برای ایجاد تلاش بیشتر و ایجاد حس هایی مثل حس پایبندی وفا تعلق مسئولیتپذیری تعصب و از این قبیل.
    به موازات ایجاد تعهد به یکدیگه در تصمیم گیریها و انتخابها بهترین عملکرد رو داشته باشن.همینطور تقسیم مسئولیتها و میشه گفت در این راستا به نوعی مشوق و منتقد همدیگه هم میتونن باشن البته با رفتارو اخلاق مناسب باید انتقاد کنن.
    رفع نیازهای جنسی و هرز نرفتن این نیاز بصورتی که به جامعه آسیب بزنه.همین حس هم اگه درست استفاده بشه میتونه موثر باشه اگه درش حس وفا و تعهد باشه یعنی این نیاز رو متعلق به یکدیگر بدونن بصورتی همسرشون رو فقط محرم بر رفع این نیاز بدونن نه کس دیگه.و برای این حریمشون تعصب داشته باشن.متاسفانه درک بسیار ضعیف از این قضیه باعث شده یا طرف کلا از این قضیه زده بشه البته به واسطه چیزهایی که میبینه و میشنوه.و یا افراط کنه و خودش رو از این حریم جدا کنه و خطراتشو و گمراهی های ناشی از این جدایی رو به جون بخره.یکی از دلایل خیانتها هم متاسفانه در این زمانه این شده.
    و خیلی دلایل دیگه که واقعا زیادن اما در کل برای همینهاست که گفته میشه باید در انتخاب همسر دقت کرد تا این اهداف بهش بشه دست پیدا کرد
    ویرایش توسط hhosseinn : ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ در ساعت ۰۴:۰۹
    صحت باورها در بین شیعیان باید با کلام حق (خدا و فرستادگانش و معصومین) سنجیده شود

ابـــــر بــــاران

A b r e B a r a n . I r

2. صلوات

علاقه
    BKING-- V8 [STREAMLINE]
    نوشته
    441
    حضور
    11 روز 18 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1484

سلام.اقا ازدواج خوبه ها ولی همسر خوب پیدا کردن یکم سخت نیست؟
    شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

علاقه
    پوووووول
    نوشته
    228
    حضور
    8 روز 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    711

سلاااااااااام. نمیدونم از کجا شروع کنم ولی میدونم انقد از ازدواج متنفر شدم ک دیگه حتی دلیلشم نمیدونم.انقد از بچه متنفرم ک بچه ی هیچکسو تحویل نمیگیرم با صدار گریه بچه شدیدا عصبانی میشم نمیدونم چرا انگار برای من ی الرژن محسوب میشه .وقتی ب زن و شوهرا فکر میکنم حالم بد میشه.انقد از این نامزد ها بدم میاد از رفتاراشون حرص میخورم .از وقتی خواهرم ازدواج کرده برام شد مثل غریبه.احساس میکنم با ازدواج ازادیمو از دست میدم.من نگران ایندم هستم .اگه میشه کمکم کنید

5. صلوات

علاقه
    خدا-دین کشور-خانواده-دوستان-کمک-ورزش-پیاده روی برای زیارت-سایتم
    نوشته
    93
    حضور
    2 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک کبریت فروش نمایش پست ها
    سلاااااااااام. نمیدونم از کجا شروع کنم ولی میدونم انقد از ازدواج متنفر شدم ک دیگه حتی دلیلشم نمیدونم.انقد از بچه متنفرم ک بچه ی هیچکسو تحویل نمیگیرم با صدار گریه بچه شدیدا عصبانی میشم نمیدونم چرا انگار برای من ی الرژن محسوب میشه .وقتی ب زن و شوهرا فکر میکنم حالم بد میشه.انقد از این نامزد ها بدم میاد از رفتاراشون حرص میخورم .از وقتی خواهرم ازدواج کرده برام شد مثل غریبه.احساس میکنم با ازدواج ازادیمو از دست میدم.من نگران ایندم هستم .اگه میشه کمکم کنید
    انتخابها سخت شده ولی با دقت بیشتری میشه انتخاب خوبی کرد.چیزی که مشخصه انسانهای خوب کمتر از بد هستن.و ممکنه همین باعث شده شک پیدا کنید یا به نوعی از انتخاب و شروع زندگی ترس داشته باشید.
    ولی شما یک بار بدنیا میاین و در اینجا بهتره انتخاب کنید در مساله ازدواج اگر انتخاب نکنید باز ضرر کردید شاید الان متوجش نشید ولی بعد میشید , اگر باز انتخاب کنیدو درست انتخاب نکنید هم ضرر کردید.
    پس یه راه میمونه اون هم انتخاب با دقت و اصولیتر با معیارهای صحیح.
    از ازدواج متنفر نشید چون خوده ازدواج خوبه تنفر شما ممکنه از کسانی باشه که از اصل ازدواج چیزی نمیدوننو زندگی رو بر همسرشون تلخ کردن
    از بچه متنفر نشید چون بچه ها معصومن و این معصومیت باعث میشه اگر تربیت کننده خوبی داشته باشن تبدیل به انسان صالحی میشن.
    باز اینجا که میگید از فکر به زنو شوهرا حالتون بد میشه واقعا زنو شوهرهای خوبو متعهد که با دیدنشون باید لذت هم برد این یعنی یک خانواده و یک جامعه کوچک سالم وجود داره.و باید درس گرفتو دید موفقیتشون کجاست.
    البته نمیخوام قضاوت کنم ولی فکر کنم یعنی فقط حدس میزنم اینها از تنهایی باشه و هراس از اشتباه در انتخاب یکجورایی به دلیل مطمئن نبودن از آینده.
    توکلتون به خدا باشه و از اصل اون چیزایی که گفتین متنفر نباشید بلکه سعی کنید در مواجه شدن به این احساساتی که گفتید یک نگاه عمیقتر و مثبتتری داشته باشید بعضی افکار واقعا دامیه که شیطان پهن کرده تا فکرتون ناامیدانه شکل بگیره
    ویرایش توسط hhosseinn : ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ در ساعت ۰۵:۲۲
    صحت باورها در بین شیعیان باید با کلام حق (خدا و فرستادگانش و معصومین) سنجیده شود

ابـــــر بــــاران

A b r e B a r a n . I r

7. صلوات

نوشته
    6
    حضور
    9 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    18

ازدواج کردن این روزا اگر پیدا کردن فرد مناسب و در نظر نگیریم سخت شده چون درصد زیادی از خانمها توقعات نامعقولی دارن تو ذهنوشن ی مراسم و ی زندگی رویایی می پرورانند و خیلی از آقایونم به راحتی خیلی از اون مراسم و قبول میکنن....نتیجه این میشه که سنتهای غلط و پرهزینه جایگزین سنت ساده و زیبای ازدواج میشه ولی کسی از عهدش برنمیاد همه ترجیح میدن مجرد باشن!!!
    از بین رفتن این سنتها بالاخره باید از جایی شروع بشه.....

9. صلوات

نوشته
    167
    حضور
    6 روز 22 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    739

نقل قول نوشته اصلی توسط zhoan نمایش پست ها
    ازدواج کردن این روزا اگر پیدا کردن فرد مناسب و در نظر نگیریم سخت شده چون درصد زیادی از خانمها توقعات نامعقولی دارن تو ذهنوشن ی مراسم و ی زندگی رویایی می پرورانند و خیلی از آقایونم به راحتی خیلی از اون مراسم و قبول میکنن....نتیجه این میشه که سنتهای غلط و پرهزینه جایگزین سنت ساده و زیبای ازدواج میشه ولی کسی از عهدش برنمیاد همه ترجیح میدن مجرد باشن!!!
    ... ღ ღ ღ  فوائد ، اهداف و انگيزه هاي ازدواج   ღ ღ ღ ...

علاقه
    مذهبی-سیاسی-فرهنگی-قرانی
    نوشته
    101
    حضور
    2 روز 3 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    401

هعییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییییی

12. صلوات

صفحه 5 از 5 نخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 7

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری