اگر خود پیامبر هم بگوید علی حق است قبول نمی کنم

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگر خود پیامبر هم بگوید علی حق است قبول نمی کنم

با سلام
وقتی بعضی از تاپیکهای مناظره با اهل تسنن را دیدم و موضع گیری ها و مطالب بعضی از دوستان را مطالعه کردم یاد خاطره ای از یکی از اساتید مان افتادم که می فرمودند در سفری که به حج داشتم شبی بعد از نماز جماعت در مسجد النبی پیش امام جماعت رفتم و بعد از سلام و احوالپرسی به ایشان گفتم که آیا حاضرید در مورد مبانی شیعی و مبانی خودتان مباحثه و مناظره کنیم به این شرط که هر کس مغلوب شد به مذهب طرف مقابل در آید و مذهب وی را بر گزیند بعد از مدتی جر و بحث در این مورد آخر الامر در جواب با اشاره به حرم نبوی گفت اگر خود صاحب این قبر (حضرت رسول اکرم (ص) ) هم از قبر بر خیزد و بگوید علی حق است قبول نمی کنم :Khandidan!:
استادمان سپس فرمودن با شنیدن این منطق قوی ومستدل دیگر از خیر مباحثه گذشتم چون واقعا در مقابل منطقش کم آوردم :Gig:
بنده نیز در تایید این خاطره به خاطره ای دیگر از صدر اسلام اشاره می کنم که خداوند متعال در آیه 32 سوره مبارکه انفال به آن اشاره می کند
وَ إِذْ قالُوا اللَّهُمَّ إِنْ كانَ هذا هُوَ الْحَقَّ مِنْ عِنْدِكَ فَأَمْطِرْ عَلَيْنا حِجارَةً مِنَ السَّماءِ أَوِ ائْتِنا بِعَذابٍ أَليم
البته شان نزول آیه بماند برای پست بعدی

در تفسیر آیه ای که درپست بالا ذکر شد حدیثی از امام صادق (ع) درمجمع البيان نقل شده که: پس از آنكه پيامبر (ص) على (ع) را در غدير خم به خلافت منصوب كرد و فرمود:"
من كنت مولاه فعلى مولاه‏" اين مسئله در همه جا منتشر شد،" نعمان بن حارث قهرى" (كه از منافقان بود) خدمت پيامبر (ص) آمد و گفت: به ما گفتى شهادت به توحيد و نفى بت‏ها بدهيم، و گواهى به رسالت تو بدهيم، و دستور به جهاد و حج و روزه و نماز و زكاة دادى، همه را پذيرفتيم، ولى به اين قناعت نكردى و اين پسر (منظورش على بن ابى طالب (ع) است!) را خليفه كردى و گفتى" من كنت مولاه فعلى مولاه" آيا اين سخن از تو است يا دستورى از طرف خداست؟
پيامبر فرمود: به خدايى كه جز او معبودى نيست از ناحيه خداست، نعمان برگشت در حالى كه مى‏گفت" اللَّهُمَّ إِنْ كانَ هذا هُوَ الْحَقَّ مِنْ عِنْدِكَ فَأَمْطِرْ عَلَيْنا حِجارَةً مِنَ السَّماءِ": خداوندا اگر اين سخن از ناحيه تو است بارانى از سنگ از آسمان بفرست چيزى نگذشت كه سنگى بر او سقوط كرد و كشته شد.[1]
البته لازم به ذکر است که این شان نزول علاوه بر کتب تفسیر شیعی در منابع متعدد اهل تسنن نیز ذکر شده که مرحوم علامه امينى در الغدير آن را از سى نفر از علماى معروف‏
اهل سنت نقل مى‏كند (با ذكر مدرك و نقل عين عبارت) از جمله:
تفسير غريب القرآن" حافظ ابو عبيد هروى".
تفسير شفاء الصدور" ابو بكر نقاش موصلى".
تفسير الكشف و البيان" ابو اسحاق ثعالبى".
تفسير ابو بكر يحيى" القرطبى".
تذكره ابو اسحاق" ثعالبى".
كتاب فرائد السمطين" حموينى".
كتاب" درر السمطين"" شيخ محمد زرندى".
تفسير سراج المنير" شمس الذين شافعى".
كتاب" سيره حلبى".
كتاب" نور الأبصار"" سيد مؤمن شبلنجى".
و كتاب شرح جامع الصغير سيوطى از" شمس الدين الشافعى".
و غير اينها .

[=Times New Roman][1][=Times New Roman] - مجمع البيان، جلد 10، صفحه 352.

با سلام وتشکر

داستانی از آقای شیخ جعفر مجتهدی رحمه الله نقل کرده اند که برای اثبات حقانیت شیعه برای یک نفر از کج اندیشان شکاک، به او گفت اگر الان حقیقت 1400 سال قبل را جلوی چشمت بیاورم تا با مکاشفه حقیقت محض را ببینی ، آیا قبول میکنی ؟ وی جواب گفت که چشمان خود را از کاسه در خواهم آورد که چرا چنین چیزی دیده ام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بله ، فقط از خدا باید خواست تا عاقبت بخیر شویم ....تا روز اول چه بر سر، نوشته باشند .

لَيْسَ عَلَيْكَ هُدَاهُمْ وَلَكِنَّ اللَّهَ يَهْدِي مَنْ يَشَاءُ

خیر البریه;59058 نوشت:
آیا قبول میکنی ؟ وی جواب گفت که چشمان خود را از کاسه در خواهم آورد که چرا چنین چیزی دیده ام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عجب!

عمار;58455 نوشت:
خداوندا اگر اين سخن از ناحيه تو است بارانى از سنگ از آسمان بفرست چيزى نگذشت كه سنگى بر او سقوط كرد و كشته شد

یالالعجب!!!

عمار;58375 نوشت:
آخر الامر در جواب با اشاره به حرم نبوی گفت اگر خود صاحب این قبر (حضرت رسول اکرم (ص) ) هم از قبر بر خیزد و بگوید علی حق است قبول نمی کنم

خیلی خیلی عجب!

البته تعجب زیادی هم ندارد، در زمانی که پیامبر فوت کردند و از آن خیل عظیم مومنانی که ایشان را و بالاخص واقعه مهم غدیر خم را درک کرده بودند جز چند تن انگشت شمار مابقی با انتخاب خلفا دم برنیاوردند ! تعجب زیادی ندارد که پس از قرن ها اگر صاحب قبرش شهادت میداد باز هم یکی از مسلمین...
نمیدانم حقیقتا چه رازی است در این دشمنی با حق علی؟ آن هم از سوی بیش از 90درصد مسلمین فعلی و بیش از قاطبه مسلمین دوره صدر اسلام آن هم از نزدیک ترین یاران رسول! که حتی با خرق عادت و کوفتن سنگ نیز تن به حقیقت ندادند و نمیدهند !

نقل قول:

البته تعجب زیادی هم ندارد،

با سلام

البته که تعجب ندارد زیرا که اگر دقت کنیم همه ما در درون وجود خودمان یک شمر و یک امام حسین (ع) داریم و گاهی اوقات با اینکه حقیقت را میدانیم اما ابلیس نفس مانع قبول حق میشود . پناه بر خدا

حتی گاهی اوقات به جنگ با خدا نیز میرویم که چرا خلاف میل ما اتفاقی افتاد !!!!!!

بقول خدای متعال :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

إِنَّا أَرْسَلْنَا نُوحًا إِلَى قَوْمِهِ أَنْ أَنْذِرْ قَوْمَكَ مِنْ قَبْلِ أَنْ يَأْتِيَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ (1) قَالَ يَا قَوْمِ إِنِّي لَكُمْ نَذِيرٌ مُبِينٌ (2) أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاتَّقُوهُ وَأَطِيعُونِ (3) يَغْفِرْ لَكُمْ مِنْ ذُنُوبِكُمْ وَيُؤَخِّرْكُمْ إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ أَجَلَ اللَّهِ إِذَا جَاءَ لَا يُؤَخَّرُ لَوْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ (4) قَالَ رَبِّ إِنِّي دَعَوْتُ قَوْمِي لَيْلًا وَنَهَارًا (5) فَلَمْ يَزِدْهُمْ دُعَائِي إِلَّا فِرَارًا (6) وَإِنِّي كُلَّمَا دَعَوْتُهُمْ لِتَغْفِرَ لَهُمْ جَعَلُوا أَصَابِعَهُمْ فِي آَذَانِهِمْ وَاسْتَغْشَوْا ثِيَابَهُمْ وَأَصَرُّوا وَاسْتَكْبَرُوا اسْتِكْبَارًا (7) ثُمَّ إِنِّي دَعَوْتُهُمْ جِهَارًا (8) ثُمَّ إِنِّي أَعْلَنْتُ لَهُمْ وَأَسْرَرْتُ لَهُمْ إِسْرَارًا (9) فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كَانَ غَفَّارًا (10) يُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَيْكُمْ مِدْرَارًا (11) وَيُمْدِدْكُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِينَ وَيَجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَيَجْعَلْ لَكُمْ أَنْهَارًا (12) مَا لَكُمْ لَا تَرْجُونَ لِلَّهِ وَقَارًا (13) وَقَدْ خَلَقَكُمْ أَطْوَارًا (14) أَلَمْ تَرَوْا كَيْفَ خَلَقَ اللَّهُ سَبْعَ سَمَوَاتٍ طِبَاقًا (15) وَجَعَلَ الْقَمَرَ فِيهِنَّ نُورًا وَجَعَلَ الشَّمْسَ سِرَاجًا (16) وَاللَّهُ أَنْبَتَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ نَبَاتًا (17) ثُمَّ يُعِيدُكُمْ فِيهَا وَيُخْرِجُكُمْ إِخْرَاجًا (18) وَاللَّهُ جَعَلَ لَكُمُ الْأَرْضَ بِسَاطًا (19) لِتَسْلُكُوا مِنْهَا سُبُلًا فِجَاجًا (20) قَالَ نُوحٌ رَبِّ إِنَّهُمْ عَصَوْنِي وَاتَّبَعُوا مَنْ لَمْ يَزِدْهُ مَالُهُ وَوَلَدُهُ إِلَّا خَسَارًا (21) وَمَكَرُوا مَكْرًا كُبَّارًا (22) وَقَالُوا لَا تَذَرُنَّ آَلِهَتَكُمْ وَلَا تَذَرُنَّ وَدًّا وَلَا سُوَاعًا وَلَا يَغُوثَ وَيَعُوقَ وَنَسْرًا (23) وَقَدْ أَضَلُّوا كَثِيرًا وَلَا تَزِدِ الظَّالِمِينَ إِلَّا ضَلَالًا (24) مِمَّا خَطِيئَاتِهِمْ أُغْرِقُوا فَأُدْخِلُوا نَارًا فَلَمْ يَجِدُوا لَهُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ أَنْصَارًا (25) وَقَالَ نُوحٌ رَبِّ لَا تَذَرْ عَلَى الْأَرْضِ مِنَ الْكَافِرِينَ دَيَّارًا (26) إِنَّكَ إِنْ تَذَرْهُمْ يُضِلُّوا عِبَادَكَ وَلَا يَلِدُوا إِلَّا فَاجِرًا كَفَّارًا (27) رَبِّ اغْفِرْ لِي وَلِوَالِدَيَّ وَلِمَنْ دَخَلَ بَيْتِيَ مُؤْمِنًا وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَلَا تَزِدِ الظَّالِمِينَ إِلَّا تَبَارًا (28)

صدق الله العلی العظیم

manmehdiam;59094 نوشت:
عجب!

یالالعجب!!!

خیلی خیلی عجب!

البته تعجب زیادی هم ندارد، در زمانی که پیامبر فوت کردند و از آن خیل عظیم مومنانی که ایشان را و بالاخص واقعه مهم غدیر خم را درک کرده بودند جز چند تن انگشت شمار مابقی با انتخاب خلفا دم برنیاوردند ! تعجب زیادی ندارد که پس از قرن ها اگر صاحب قبرش شهادت میداد باز هم یکی از مسلمین...
نمیدانم حقیقتا چه رازی است در این دشمنی با حق علی؟ آن هم از سوی بیش از 90درصد مسلمین فعلی و بیش از قاطبه مسلمین دوره صدر اسلام آن هم از نزدیک ترین یاران رسول! که حتی با خرق عادت و کوفتن سنگ نیز تن به حقیقت ندادند و نمیدهند !

با سلام و ادب:Gol:

و عجیب تر آنکه بعد 1400 و اندی سال، از بعثت نبی اکرم (ص)، با آنهمه شواهد و دلایل مبنی بر اعلمیت و اصلح بودن امیرمؤمنان علی (ع) علاوه بر معرفی ایشان بعنوان جانشین، که حتی در منابع دسته اول اهل سنت(اعم از صحاح و مسانید و ...)ذکر شده، هنوز در جاهلیت خود باقی مانده و بدنبال اثبات حقانیت، از طریق عِده و عُده اند.

هنوز هم در گفته های عوام و خواص شان، حتی بزرگان و اکابر اهل سنت، شنیده می شود که اگر مذهب اهل سنت حق نبود، چرا اکثریت مسلمانان سنی اند و شیعیان در اقلیت اند؟

واقعاً جای عجب دارد با این همه فهم و شعور و استعدادشان ...

چرا گمان نمی کنند که چون اکثریت جمعیت جهان پیرو ادیان دیگر (مسیح و یهود و ...) هستند، پس قطع یقین، دین و اعتقاد آنها حق است و مسلمانان اعم از شیعه و سنی باطل اند؟

یا از انجائیکه در جریانات توهین به اسلام و پیامبر و اعتقادات، اکثریت مردم جهان سکوت می کنند، شاید حق با آنهاست؟

در حالیکه قرآن در خصوص اکثریت موضع خود را به روشنی بیان می کند:

- شکرگذاران در اقلیت اند. "قلیل من عبادی الشکور".(سبا، ۱۳)
- اکثریت مردم تعقل نمی کنند. "اکثرهم لا یعقلون"(حجرات، 4)
- اکثریت مردم نمی دانند.
"اکثرهم لا یعلمون"(نحل، 75)
- اکثراً کفر می ورزند. "یعرفون نعمت الله ثم ینکرونها واکثرهم الکافرون"(نحل، 83)

و نظایر آن ...

موفق باشید ...:Gol:

موضوع قفل شده است