جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شاخ شیطان ---کتابی کم نظیر

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  علاقه
  مهدی موعود(عج)
  نوشته
  503
  حضور
  10 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  9
  گالری
  23
  صلوات
  2657

  شاخ شیطان ---کتابی کم نظیر
  با همکاری موسسه احرار اندیشه؛
  شاخ شیطان ---کتابی کم نظیر
  کتاب «شاخ شيطان» منتشر شد

  </SPAN>با توجه به قرائن و تصريحاتي که از سوي برخي بزرگان به خصوص مفتي مکّه مکرّمه «احمد زيني دحلان» صورت گرفته يقين حاصل مي‌شود که اين گروه (شاخ شیطان) همان وهابيت امروز است که از ويژگي‌هاي آشکار بر اساس روايت ديگري از صحيح بخاري خواندن قرآن بدون تأمل، تراشيدن سرها و باقي‌گذاردن ريش‌هاست.به گزارش شيعه آنلاين به نقل از اخلاق نيوز، «شاخ شيطان» بعنوان جامع ترين کتاب عمومي در نقد فرقه ضاله وهابيت به چاپ رسيد.
  نويسنده اين کتاب، سعي‌ دارد با توجه به استفاده‌هاي علمي و پژوهشي که از محضر مراجع عظام تقليد، اساتيد بلند پايه حوزه به خصوص استاد فرزانه جناب دکتر حسيني قزويني و پاسخگويي به شبهات وهابيت و مناظرات متعددي که در اطاق‌هاي گفت‌وگوي اسلام چت در محيط ياهو با علماي وهابيت داشته است، فعاليت ويژه‌اي را با همکاري مؤسسه احرار انديشه، در راستاي افشاي هويت فرقه ضالّه وهابيت و پاسخ به شبهات اين گروه معاند ارائه نمايد.
  اولين فعاليت مشترک اين گروه در افشاي چهره واقعي وهابيت، مجموعه نسبتاً جامعي به نام «شاخ شيطان» مي‌باشد.
  با توجه به قرائن و تصريحاتي که از سوي برخي بزرگان به خصوص مفتي مکّه مکرّمه «احمد زيني دحلان» صورت گرفته يقين حاصل مي‌شود که اين گروه (شاخ شیطان)همان وهابيت امروز است که از ويژگي‌هاي آشکار بر اساس روايت ديگري از صحيح بخاري خواندن قرآن بدون تأمل، تراشيدن سرها و باقي‌گذاردن ريش‌هاست. (اين مطالب با تفصيل بيشتر در فصل سوّم کتاب، صفحات 82 الي 85 آمده است.)
  چکيده‌اي از موضوعات طرح شده در اين کتاب
  مقدمه‌اي مفصل در وحدت اسلامي و معناي حقيقي آن.
  فصل اوّل: تلاش علماي شيعه و آحاد شيعيان در عرصه وحدت اسلامي. (در اين فصل بخشي از فتاواي علما و مراجع تقليد شيعه در حسن تعامل و مسالمت با اهل سنّت را مي‌يابيد.)
  فصل دوّم: تبليغات مسموم وهّابيت افراطي عليه شيعه. (در اين فصل مجموعه‌اي از فتاواي تکفيري، حلال شماردن خون شيعيان، عدم امکان وحدت ميان شيعه وسنّي، اعلام حکم جهاد عليه شيعه در صورت امکان از سوي مفتيان و علماي وهابي و در آخر، آماري از فعاليت‌هاي گسترده وهابيت عليه شيعه در جهان امروز و نواقص و کاستي‌هاي موجود در تقابل با اين هجوم همه جانبه را مي‌يابيد.)
  فصل سوّم: آشنايي با فرقه ضالّه وهابيت. (تعريف سلفيه و وهابيت، شاخصه‌هاي وهابيت، وهابيت در کلام بزرگان و مراجع، مروري بر تاريخچه و نحوه شکل‌گيري وهابيت، آشنايي با تئوريسين وهابيت ابن تيميه، آشنايي با بنيان‌گذار وهابيت محمد بن عبد الوهاب، گوشه‌اي از جنايات وهابيت از آغاز شکل‌گيري تاکنون را مي‌يابيد.)
  فصل چهارم: مروري بر عقايد و مباني وهابيت. (نفي عقل در وهابيت، تکفير مسلمانان، طرح عمده‌ترين مباني فکري و اعتقادي وهابيت همچون: زيارت قبور، توسل، استغاثه، شفاعت، ساخت بنا بر فراز قبور، نماز خواندن در کنار قبور، روشن کردن چراغ و روشنايي در کنار قبور، نذر و قرباني نزد قبور و سپس پاسخ هريک از اين شبهات را مي‌يابيد.)
  فصل پنجم: خداي وهابيت. (بيان توحيد جسماني خداوند و تشبيه خداوند متعال به انسان با استفاده از روايات صحاح ستة، خداي شصت ذراعي، خداي خندان، خداي متعجب، خداي با دست، انگشت، کمر، شکل و سيماي زيبا، کشتي‌گير، با موهاي در هم پيچيده، سوار بر مرکب، از آسمان مي‌توان به او آويزان شد، مي‌توان در خواب او را ديد، خدايي که حساب وکتاب نمي‌داند، طرز ساخت بهشت، نحوه پرکردن جهنم از کافران را نمي‌داند، پاي خود را براي پرکردن آتش به جهنم فرو مي‌برد، براي اين ‌که بندگان در آخرت او را بشناسند ساق پاي خود را عريان مي‌سازد و رواياتي ديگر از اين قبيل را در اين فصل مي‌يابيد.)
  فصل ششم: توضيح المسائل وهابيت. (فتاواي زشت و مستهجن وهابيت از قبيل رضاع کبير، فتاواي انهدام اماکن مقدس شيعيان، بچه‌دار شدن از راه دور، ترويج زنا با فتاواي غير شرعي، يک بچه و چند پدر، حلال کردن بسياري از کارهاي مباح و بدعت شماردن بسياري از کارهاي مباح و حلال را در اين فصل مي‌يابيد.)
  کتاب فوق که با زباني علمي و مستند، امّا در عين حال ساده و قابل درک براي عموم اقشار جامعه اسلامي به نگارش در آمده، مي‌تواند با مخاطبان مختلف خود اعم از علماي حوزه و دانشگاه، دانشجويان و اساتيد، قشر کارگر، بازاري و عوام، ارتباط برقرار کرده و مخاطبان مختلف خود را هدف قرار دهد.
  نويسنده اين کتاب دو اثر ديگر خود را همزمان روانه بازار نموده است که عبارتند از: 1ـ آداب مناظره. 2ـ مناظرات شيعه و سنّي(مجموعه‌اي از مناظرات علماي شيعه و سني در عصر حاضر)
  نويسنده سعي دارد به خواست خداوند متعال و عنايات حضرت بقية الله الاعظم در آينده‌اي نزديک کارهاي بعدي خود را نيز با همکاري مؤسسه احرار انديشه عرضه نمايد از جمله مجموعه‌اي از شبهات وهابيت همراه با نقد، بررسي و پاسخ آنها در موضوعات شبهات فاطميه، شبهات عزاداري، شبهات غدير، شبهات امامت و غيره.
  گفتني است علاقمندان براي تهيه اي کتاب مي توانند با مؤسسه احرار انديشه قم به شماره تلفن 7832381ـ 0251 تماس حاصل فرمايند.
  رود شو روان شو پناه بی کسان شو
  گندم کشتزاران چاره درد نان شو
  ----------------------------------------

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  علاقه
  مهدی موعود(عج)
  نوشته
  503
  حضور
  10 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  9
  گالری
  23
  صلوات
  2657  در افتادن با شاخ شیطان


  شاخ شیطان ---کتابی کم نظیر
  اشاره: فرقه ی ضاله ی وهابیت که با حمایت انگلیس شکل گرفت، از ابتدا مبلّغ تصویری خشن از اسلام بوده است. نتیجه ی بروز این تفکر افراطی را می توان امروز در گوشه و کنار جهان دید که نه دین آن را تایید می کند، نه عقل. خطر این فرقه به حدی است که امروز بزرگان دین و دانش آموختگان مکتب اسلام مقابله و مبارزه ی با آن را در پیش گرفته اند و به طرق مختلف سعی دارند تا چهره ی حقیقی این فرقه ی افراطی را برای مردم به تصویر بکشند. چندی پیش کتاب "شاخ شیطان" در نقد فرقه‌ی ضاله‌ی وهابیت چاپ و منتشر شد. حجت الاسلام سید مجتبی عصیری در این کتاب با بیان چگونگی شکل‌گیری این فرقه و عقاید و نظرات آن، سعی دارد هویت حقیقی این فرقه را نشان داده و با بیانی مستدل به شبهات مطرح شده توسط آنها پاسخ دهد.

  گروه کتاب تبیان به مناسبت انتشار این کتاب با حجت الاسلام سید مجتبی عصیری، نویسنده‌ی کتاب، مصاحبه‌ای ترتیب داده که متن آن‌را تقدیم شما می‌کند:

  - علت انتخاب عنوان "شاخ شیطان" برای این کتاب چه بوده است؟

  - علّت نام‌گذاری این کتاب با استفاده از روایتی است که در صحیح بخاری (معتبرترین کتاب نزد اهل سنّت و وهابیت) آمده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله در آن از ظهور چنین فرقه‌ای در آخرالزمان سخن گفته‌اند.
  بر اساس روایتی که در این کتاب آمده است پیامبر اعظم فرمودند : "خدایا منطقه شام و یمن را بر ما مبارك گردان! صحابه تا سه مرتبه سؤال نمودند: ای رسول خدا! پس منطقه نجد چه می‌شود؟ تا این که در مرتبه سوّم حضرت فرمودند: سرزمین نجد سرزمین زلزله‏ها (ویرانی‌ها) و فتنه‏هاست و از همان‌جا شاخ شیطان ظهور خواهد كرد."
  ایشان در روایت دیگری فرموده اند: "افرادى در مشرق زمین خواهند آمد که قرآن را تلاوت ‏كرده امّا از گلوگاه آنان تجاوز نمی‌کند (به اعماق وجود آنان نفوذ نمی‌کند) و از قرآن بهره‌ای نمى‏برند، این گروه همان‌گونه از دین خارج می‌شوند که تیر از كمان خارج ‏شده و دیگر به كمان باز نمى‏گردد. از پیامبر اكرم پرسیدند: این فرقه چه نشانه‏اى دارند؟ حضرت فرمود: از نشانه‌های این گروه سرهاى تراشیده است. "
  و نهایتاً این که "احمد زنی دحلان" مفتی مکه مکرمه با جمله زیر بر این نکته تصریح نموده که منظور از روایات مزبور فرقه وهابیت امروز است. وی در کلامی می‌گوید:
  "سر تراشیدن، از شاخصه‌های فرقه وهّابیت است و این صفت در هیچ یك از فرقه‏هاى بدعت‌گذارِ قبل از وهّابیت دیده نشده است..."
  برای نوشتن این کتاب از حدود 130 منبع که بیش از نود درصد آنها از منابع اهل سنّت است استفاده شده. البته در کنار آن از تعداد بسیار کمی از منابع علمای شیعه نیز به عنوان مؤید استفاده شده است. همچنین از بسیاری از سایت‌های وهابیت که متجاوز از 20 سایت می‌باشد در این اثر استفاده شده است

  با بررسی نشانه هایی که در این روایات و رویاتی از این دست و همچنین با در نظر گرفتن نظرات و عقاید این فرقه به این نتیجه می‌رسیم که مراد از "شاخ شیطان" فرقه‌ی ضاله‌ی وهابیت است. شاخ شیطان ---کتابی کم نظیر
  - با توجه به تحقیقات و مطالعاتی که شما در این زمینه داشته اید، فکر می‌کنید که وهابیت یک فرقه‌ی نوظهور است یا ریشه‌های فکری آن‌ها در عصر پیامبر و ائمه‌ی اطهار علیهم السلام نیز وجود داشته است؟ - وهّابیت دیدگاه جدیدی در مذهب سنّی حنبلی است که بنیان‌گذار آن محمّد بن عبد الوهّاب می‌باشد. او با استناد به این جمله که "بَدَأَ الْاِسلامُ غَریبَاً وَ سَیَعُودُ غَریبَاً" معتقد بود كه اسلام، اصل نخستین خود را در غربت یافته و در غربت پاگرفته؛ از این‌رو، باید با هر آنچه به زعم وی با غربت اسلام مخالف است و بدعت و خلاف توحید به شمار می‌رود، به مبارزه برخاست و مسلمانان را به سادگی و غربت اولیه دین بازگرداند.
  با توجه به تفکرات انحرافی محمد بن عبد الوهّاب، ریشه‌ها و زمینه‌های فکری او را می‌توان نشأت گرفته از افرادی همچون: معاویه بن ابی سفیان، مروان بن حكم، حجّاج بن یوسف ثقفی و افرادی از این دست دانست.
  البته این تفکرّات، در زمان خود شکست خورده و از بین رفتند؛ اما متاسفانه بار دیگر و در قرن دوازدهم هجری، همان افکار و اندیشه‌های از رونق افتاده، توسط محمّد بن عبد الوهاب، جان و رمقی تازه یافت و با تفصیلی که در کتاب به آن اشاره شده است بلای جان جامعه اسلامی و بشریت گردیده است.
  البته باید این نکته را هم اضافه کنم که دو عامل نقش بسیار موثری در موفقیت محمد بین عبدالوهاب داشت.
  عامل اول نزاعی بود که بین قبایل "نجد" صورت گرفته بود و محمد بن عبدالوهاب از این نزاع به خوبی استفاده کرد و عقاید خودش را منتشر کرد.
  عامل دوم کمک‌ها و فعالیت‌هایی که قدرت‏هاى استعمارى به ویژه انگلیس از محمد بی عبدالوهاب در جهت اشاعه‌ی عقاید انحرافی انجام می‌دادند.
  پیامبر اعظم فرمودند: خدایا منطقه شام و یمن را بر ما مبارك گردان! صحابه تا سه مرتبه سؤال نمودند: ای رسول خدا! پس منطقه نجد چه می‌شود؟ تا این که در مرتبه سوّم حضرت فرمودند: سرزمین نجد سرزمین زلزله‏ها (ویرانی‌ها) و فتنه‏هاست و از همان‌جا شاخ شیطان ظهور خواهد كرد


  - علت دشمنی ها و غرض ورزی های فرقه ی ضاله ی وهابیت با مذهب تشیع چیست؟
  - به نظر من علت این عناد و دشمنی این است که مخالفان مكتب اهل‏بیت علیهم السلام هرگز تصوّر نمى‏كردند كه ملّت ایران بتوانند با پشتوانه فرهنگ غنى شیعه، این گونه به صحنه آمده و با دست خالى و قلبى آكنده از ایمان و عشق به اسلام و اهل‌بیت علیهم السلام، طومار حكومت تا دندان مسلّحی را كه از هر سو مورد حمایت‏هاى بى‏دریغ شرق و غرب قرار مى‏گرفت، براى همیشه در هم پیچیده و حكومتی بر پایه فقه شیعه که برگرفته از معارف حقیقی اسلام می‌باشد را تأسیس نمایند.


  شاخ شیطان ---کتابی کم نظیر
  - یکی از راههای مقابله با فرقه های انحرافی، نگارش کتاب و روشن گری در جامعه است. به نظر شما چه راه های دیگری برای مقابله با فرقه های منحرفی مثل فرقه ی وهابیت وجود دارد؟

  -
  بهترین راه مقابله با تهاجم دشمن در هر عرصه، صحنه و جبهه‌ای شناخت تاکتیک‌های دشمن است. اگر تاکتیک هجومی دشمن را شناختیم می‌توانیم در برابر تک‌های عملیاتی آنها پاتک مناسب و به تعبیری دیگر در برابر آفند آنها پدافند مناسبی داشته باشیم. امروز وهابیت برای آموزش افکار و عقاید انحرافی خود در تمام سطوح و اقشار جامعه اسلامی برنامه ریزی نموده است اما متاسفانه ما در مقابله بسیار عقب‌تر هستیم.
  به عنوان مثال وهابیت آموزش افکار انحرافی خود را از سطح مدارس ابتدایی از همان سال اوّل در دستور کار خود قرار داده است؛ بدین معنا که همان‌گونه که دانش آموز از همان سال‌های اول تحصیل نوشتن و خواندن را می‌آموزد، در کنار آن با عقاید انحرافی وهابیت نیز آشنا می‌شود. مثلاً به او آموزش می‌دهند که: "توسل حرام است"، "توسل شرک است"، "زیارت قبور شرک است"، "دعا و استغاثه به غیر از خدا شرک است" و "کسی که این کار را بکند کافر است".
  طبیعی است که دانش‌آموزی که بیست سال این‌گونه آموزش‌ها در گوش او خوانده شود بعد از آن که پا به جامعه بگذارد چه دیدگاهی نسبت به شیعه و مذهب او خواهد داشت.

  امروز وهابیت برای آموزش افکار و عقاید انحرافی خود در تمام سطوح و اقشار جامعه اسلامی برنامه ریزی نموده است اما متاسفانه ما در مقابله بسیار عقب‌تر هستیم

  لذا به نظر می‌رسد ما نیز باید مقابله با افکار تند و تکفیری وهابیت و آموزش صحیح اسلام ناب محمّدی صلی الله علیه و آله را از همان آغاز و در متن دروس آموزشی خود در مقاطع مختلف تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه قرار دهیم.
  نکته مهم‌تر این که چرا ما باید همیشه نگاه کنیم و ببینیم دشمن از چه حربه‌ای استفاده می‌کند تا ما سپر دفاعی متناسب با آن را تهیه کنیم؟ یعنی چرا همیشه ما باید دفاع کننده و پاسخ دهنده باشیم؟ چرا نیاییم و از حالت تدافعی خارج شده و به عنوان سؤال کننده و اشکال کننده افکار غیر صحیح را مورد مناقشه قرار داده و به چالش بکشیم؟ در این صورت مخالفان شیعه ناچار خواهند گردید تا از لاک هجومی خارج شده و به لاک دفاعی فرو روند.

  - چه انگیزه‌ای باعث شد تا تصمیم به نگارش این کتاب گرفتید؟
  - با توجه به هشدار‌هایی که در کلام امام راحل و مقام معظم رهبری حفظه الله آمده و همچنین با بهره‌ای که طیّ چند سال، شرکت در درس خارج فقه مقارن (فقه تطبیقی مذاهب اربعه و مذهب شیعه)، پاسخ به شبهات وهّابیت در مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر تحت اشراف آیت الله دکتر حسینی قزوینی و مناظره‌های متعدد در اطاق‌های گفت‌گوی "اسلام چت" در فضای "یاهو مسنجر" داشتم به این ضرورت رسیدم که باید در شناخت عقاید ضالّه وهابیت اثری را تقدیم جامعه اسلامی نمایم.

  - برای نوشتن این کتاب از چه منابعی استفاده شده است؟

  - برای نوشتن این کتاب از حدود 130 منبع که بیش از نود درصد آنها از منابع اهل سنّت است استفاده کردم. البته در کنار آن از تعداد بسیار کمی از منابع علمای شیعه نیز به عنوان مؤید استفاده شده است. همچنین از بسیاری از سایت‌های وهابیت که متجاوز از 20 سایت می‌باشد در این اثر استفاده شده است.

  - با توجه به فعالیت‌های امروز وهابیت، چشم انداز مذهب شیعه را چگونه می‌بینید؟

  - علی رغم تمام سرمایه‌گذاری‌ها و هجمه سنگینی که علیه مذهب شیعه صورت می‌گیرد، با در نظر گرفتن رویکرد و اقبالی که در سراسر جهان به این مذهب صورت می‌گیرد، به یقین می‌توان گفت آینده از آنِ شیعه و مکتب نورانی اهل‌بیت است. شاهد این مدّعا، آمار و ارقامی است که همه روزه از گوشه و کنار جهان مخابره می‌گردد و خبر از تشرّف گروهی از مسلمانان و یا سایر ادیان به مذهب شیعه می‌دهد.

  گفتگو از امیر مقیمی- گروه کتاب تبیان
  رود شو روان شو پناه بی کسان شو
  گندم کشتزاران چاره درد نان شو
  ----------------------------------------

 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  238
  حضور
  16 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1136  بسم الله الرحمن الرحيم
  سلام

  با عرض تشكر از دوستان گرامی

  نام تاپیک منو یاد یک حدیثی در بخاری انداخت که اشاره می کنم :

  3104 - حَدَّثَنَا مُوسَى بْنُ إِسْمَاعِيلَ حَدَّثَنَا جُوَيْرِيَةُ عَنْ نَافِعٍ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ - رضى الله عنه - قَالَ قَامَ النَّبِىُّ - صلى الله عليه وسلم - خَطِيبًا فَأَشَارَ نَحْوَ مَسْكَنِ عَائِشَةَ فَقَالَ « هُنَا الْفِتْنَةُ - ثَلاَثًا - مِنْ حَيْثُ يَطْلُعُ قَرْنُ الشَّيْطَانِ »

  صحیح بخاری جلد 11 صفحه 202
  خوب دقت کنید می فرماید روزی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم خطبه می فرمودند پس اشاره کردند به سمت خانه عایشه و سه بار فرمودند اینجا فتنه است اینجا فتنه است اینجا فتنه است همانجایی که شاخ شیطان طلوع می کند!!!

  البته توجیهاتی در مورد این حدیث اهل سنت کرده اند ولی خود حدیث کاملا صریح و آشکار فرموده است!!!

  باتشکر - یاعلی
  الحمدلله الذي جعلنا من المتسكين بولايه اميرالمومنين و الائمه عليهم السلام

  الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين علي ابن ابيطالب عليه السلام


 6. صلوات ها 7


 7. #4

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,284
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901  سلام علسکم جمسعا

  سپاسگذارم از پینوکیوی عزیز بابت درج این مطلب و چه خوب میشود اگر این کتاب به عربی ( بالاخص ) و به زبانهای دیگر ترجمه گردد و رایگان در اختیار غیر ایرانیان قرار گیرد .
  وهابیت برای توجیه وجهه خود هرکاری میکند سرمایه های آنچنانی تبلیغات و... بجا است مسئولین دلسوز هم یک بودجه ای بگذارند این کار را انجام دهند .

  ضمنا آنها اسم سلف صالح را برای خود بکار میبرند باید به ایشان بگوئید سلف صالح تا مجبور شوند از پشت تسنن بیرون بیایند.

  یاحق
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 8. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود