سيد احمد الحسن فرستادهء امام مهدی (ع)

تب‌های اولیه

467 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سيد احمد الحسن فرستادهء امام مهدی (ع)

با سلام
به سروران گرامی!!
چند وقتی که در اکثر سایتها تبلغ شخصی به نام سيد احمد الحسن فرستادهء امام مهدی (ع)داره تبلیغ میشه!! این تاپیک را زدم که برسی شود!!

از دوستان و سروران عزیز تقاضا دارم که در هر سایت تبلیغ این وهابی معیوب الحال را دیدند!!
متوجه باشند که او کیست!!

سيد احمد الحسن فرستادهء امام مهدی (ع) و حضرت مسيح (ع) و حضرت ايليا (الياس) (ع) و حضرت خضر (ع) می باشد و شما را به پيوستن به ياران ايشان (ع) دعوت می کند .

اینم یه شرح حالی از ان که در سایتها منتشر شده!!!

امام احمد الحسن ( يمانى ) كيست ؟
نام : احمد ابن اسماعيل ابن صالح ابن حسين ابن سلمان ابن محمد ابن الحسن ابن علي ابن محمد ابن علي ابن موسى ابن جعفر ابن محمد ابن علي ابن الحسين ابن علي ابن ابي طالب عليهم الصلاة والسلام .. شجره نسبشان هست
در شهر بصره در جنوب عراق زندگى ميكردند و تحصيلشان را تا مرحله بكالوريوس ادامه دادند و مدرك مهندس معمارى را حاصل كردند . وسپس به نجف اشرف رفتند ودر آنجا زندگى كردند وهدفشان ياد گرفتن علوم دينى بود وبعد از اينكه تعدادى از درسها را اموختند ومنهاج تحصيل را در حوزه نجف فهميدند كه درس در حوزه علميه داراى خلل بزرگى هست چونكه آنها در حوزه علميه منطق وفلسفه واصول فقه وعلم كلام(عقائد) وفقه (احكام شرعى ) ولغه عربى را ياد ميدادند ولى آنها ابدا قران كريم و سنتهاى رسول الله ص( احاديث اهل بيت ع) را اصلا بلد نبودند چه بسا كه اصلا داراى اخلاق الهى كه بايد يك مؤمن داشته باشه نبودند .
لذا تصميم گرفتند كه در خانه خود بمانند وعلوم آنها را خودشان ياد بگيرند .
بدونه اينكه از كسى كمك بخواهد . ولى اصلا در حوزه علميه درس نخواندند ولى با آنها در اتصال بودند وآنها با ايشان در اتصال بودند مانند مريم مقدس ع كه در بينه يهوديها زندگى ميكردند .
اما علت التحاق ايشان به خوزه علميه در نجف چونكه ايشان خواب ديدند كه امام مهدى ع به ايشان دستور دادند كه به حوزه علميه بروند وامورى كه امام ع در خواب به ايشان گفتند تمامى آنها در حقيقت اتفاق افتاد .
آغاز شروع دعوت وكجا :
سالها قبل از ساله 1999 سيد احمد الحسن با پدرشان امام مهدى ع در ارتباط بودند وايشان ع از پدره خويش علوم الهى را دريافت ميكردند و با راه وروش پدرشان راه ميرفتند ودر اواخر ساله 1999 وبا دستور حضرت مهدى ع شروع كردند نه نقض هيكل باطل در حوزه علميه واز انها خواست كه خود را اصلاح كنند ونيز اصلاح علمى ومالى واين امر تا ساله 2002 ادامه داشت وامام مهدى ع دستور دادند كه سيد احمد الحسن ع به مردم ابلاغ كند كه او فرستاده حضرت مهدى ع است ومسيره ايشان براى دعوت مردم در ماه هفتم ساله 2002 موافق با ماه جمادى اول ساله 1423 هجرى در نجف اشرف آغاز شد .
در حالى كه امام مهدى ع به ايشان دستور داد كه به تمامى مردم ابلاغ كند كه ايشان وصى ورسول حضرت مهدى‌ع هستند ونيز اسمه ايشان در وصيت رسول ص در شبه وفاتش نيز ذكر شده است .
راههاى كه در اصلاح حوزه علميه در پيش گرفتند :
تلاش براى اصلاح حوزه علميه در آغاز دعوت بود قبل از اينكه علنى اعلان بشود وبر سه نقطه مركز بود :
1: اصلاح علمى
ودر آن دو راه استفاده كردند .
اول : كتابى به عنوان( راه به سوى خدا ) را نوشت كه خيليها به اين كتاب متاثر شدند ويكى از آنها شيخ محمد يعقوبى بود واين كتاب را چاب كرد و بينه اتباعش پخش كرد .
والثانية هي الكلام ومناقشة الطلبة والعلماء حول الخلل العلمي الموجود وكان يعينه بذلك من كانوا يؤمنون به وبعض من كانوا متأثرين بكلامه والحق الذي كان يقوله .
دوم اينكه با طلبه حوزه وعلماى آنها بحث وگفتگو كردند در مورد خللى كه در حوزه وجود داره وخيلى ها با كلام ايشان موافقت ميكردند و ميدانستند كه اين شخص صادق است وله او كمك ميكردند .
اصلاح عملى :
به مربوط به امر به معروف ونهى از منكر است مثلا وقتى كه صدام ملعون قران را با خونه نجسه خودش نوشت وتمامه مسليمن موافقت كردند كه خونه نوشته شده با قرآن نجس است وامام احمد الحسن ع از حوزه خواست كه حداقل از خود حركتى نشان بدهند و امرى را صادر كنند كه اين عمل اشتباه است وليكن انها تقيه به خرج دادند كه مبادا كشته بشن واز اين امر صرفه نظر كردند .
و ميگفتند كه اين امر دسته خداست و خدا با ماهست واو از ما دفاع ميكند .... وامام احمد الحسن ع خودشان شخصا بر عليه اين امر با شدت دفاع كرد و در خطبه هاى كه ميدادند هميشه نام از صدام را مياوردند وميكفتند كه صدام مرگ خود را با دستش نوشته وقتى كه كتاب مقدس قران را با خونه نجسس كثيف كرد وبه جاى اينكه ايشان را در اين راه كمك كنند اورا از حوزه با خوش اخلاقى خارج كردند .
چونكه از صدام ميترسيدند و ميترسيدند كه اعدام بشن ولى در اين اصلاح اصلا به ايشان كمك نشد .
اصلاح مالى
و مربوط به انفاق اموال صدقات بر فقهراء است ... واين مرحله آخر بود قبل از اينكه دعوت علنى بشود و خيلى از طلبه هاى حوزه علميه با ايشان همقدم شدند . خيلى كم از آنها از فقراء بودند وبيشتر از خوده طلبه بودند كه نميدونستند بينه ممارسه مادى كه در حوزه علميه اتفاق ميافتاد را تشخيص بدند . ودر اين مجال نتائج بسيار عالى بدست امد بعد از اينكه امام احمد الحسن ع خودش وانصارش از طلبه حوزه علميه بينه انها و مرجعيات دينى ديگر مثله سيستانى و محمد سعيد حكيم محمد اسحاق فياض مفاوضات زيادى اتفاق افتاد .
وبيشتر كسانى كه با قول وزبان تآييد ميكرد شيخ يعقوبى بود و مجادله نكرد بلكى اعتراف كرد كه ما نياز به اصلاح مالى داريم بعد از اينكه يكى از مؤمنان بامام احمد الحسن ع او را به ياد سياست حضرت على ع در مادى انداخت .
در هر صورت اين بود جزئى از سيره وسلوك امام تا حقيقت براى همه مشخص
بشود

[=Century Gothic]با سلام
اما این خبر گرچه قدیمیست اما خالی از لطف نیست!!!

[=Century Gothic]توزیع جزوه های سید یمانی در اهواز

[=Century Gothic]
[=Century Gothic]اخبار رسیده از شهر اهواز حاکی از آن است که روز پنج شنبه گذشته چند فرد مشکوک در حال توزیع کتاب ادعیه تحریف شده و جزوهای مشکوک در گلزار شهدای شهر اهواز واقع در منطقه «بهشت آباد» بودند.
[=Century Gothic]

[=Century Gothic] در همین هنگام برخی از افراد حاضر در صحنه به رفتار این توزیع کنندگان شک کرده و فورا به بررسی محتوای محصولات توزیع شده اقدام ورزیدند.
[=Century Gothic]

[=Century Gothic]به گزارش شیعه آنلاین گفته می‌شود پس از بررسی موضوع، مشخص شد که این محصولات توزیع شده کتاب ادعیه منحرف و جزوه های مشکوکی است که مملو از اندیشه های فرقه انحرافی «وهابیت» و نظریات مربوط به فردی است که خود را «سید یمانی» معرفی کرده، بوده است.

[=Century Gothic] همین امر موجب شد که نیروهای بسیج و انتظامی به محل فراخوانده شوند تا این افراد توزیع کننده که چهار نفر بودند را بازداشت کنند.
[=Century Gothic]گفتنی است پس از بررسی بیشتر و دقیق تر این جزوه ها مشخص شد که در آن برای فردی به نام «سید احمد حسن» تبلیغ شده و او را «سید یمانی» معرفی کرده است.
[=Century Gothic]

[=Century Gothic] پس از بررسی‌های انجام شده مشخص گردید که «سید احمد حسن» که در گذشته عضو حزب بعث سابق عراق بوده، پس از سقوط رژیم بعث خود را به شکل یک روحانی درآورده و اعلام کرده که نائب، وصی و فرستاده امام زمان (عج) است.
[=Century Gothic]

[=Century Gothic]«سید یمانی» نام شخصی است که بنابر روایات اسلامی در نزدیکی ظهور از یمن برای یاری امام زمان (عج) قیام خواهد کرد.

[=Century Gothic] همزمان با شورش "سفیانی" در شام، «سید یمانی» هم در یمن قیام کرده و مردم را به حق و حقیقت دعوت خواهد کرد. «سید یمانی» از فرزندان «زید بن علی بن الحسین»، برادر امام محمد باقر (ع) است

[=Century Gothic]ناگفته نماند این محصولات از عراق وارد سرزمین‌های ایران شده و ورود آن از مناطق مرزی همجوار با مناطق عرب نشین کشورمان صورت گرفته است.

[=Century Gothic]

[=Century Gothic]«سید یمانی» کیست؟
[=Century Gothic]«سید یمانی» نام شخصی است که بنابر روایات اسلامی در نزدیکی ظهور از یمن برای یاری امام زمان (عج) قیام خواهد کرد.

[=Century Gothic]همزمان با شورش "سفیانی" در شام، «سید یمانی» هم در یمن قیام کرده و مردم را به حق و حقیقت دعوت خواهد کرد. «سید یمانی» از فرزندان «زید بن علی بن الحسین»، برادر امام محمد باقر (ع) است.

[=Century Gothic]

[=Century Gothic]در همین راستا از امام محمد باقر (ع) روایت شده: «خروج سفیانی و یمانی و سید خراسانی در یک سال و یک ماه و یک روز است که مانند دانه‌های تسبیح به دنبال هم می‌آیند و جنگ همه جانبه‌ای رخ می‌دهد. وای بر کسی که در مقابل آنان بایستند!
[=Century Gothic] در میان این پرچم‌ها هیچ کدام به اندازه پرچم یمانی بر حق نیست؛ چرا که شما را [به تبعیت از] امامتان دعوت می‌کند. پس از قیام یمانی خرید و فروش اسلحه برای مردم و به خصوص مسلمانان ممنوع می‌شود و هر گاه [یمانی] قیام کرد به سوی او حرکت کن و بشتاب که آن را پرچم هدایت خواهی یافت.
[=Century Gothic] احدی از مسلمانان اجازه ندارد با او مقابله کند و هر کس چنین کند، جهنمی است؛ چرا که یمانی به حق و صراط مستقیم دعوت می‌کند.

http://www.tebyan.net/politics_social/news/social/2010/5/10/123764.html

با سلام

در شهر بصرة عراق گروهي با نام «انصار الامام المهدي» اعلام وجود نمودند. رهبر آنان فردي به نام احمد الحسن بود كه ادعاي ارتباط با امام مهدي(ع) را داشت و مي‌گفت امام(ع) را ملاقات كرده و مستقيماً اوامر و دستوراتي از جانب ايشان دريافت مي‌كند.
وي مدعي بود كه امام(ع) به او دستور تبليغ براي ايشان داده و به او فرموده است به همگان اعلام كند كه وي با امام(ع) در ارتباط است و از جانب او فرستاده شده و او وصيّ امام و همان «يماني» موعود است. پس از آن گروهي پيرو او شده و گفته شد كه بسياري از پيروانش، طلاب حوزة علمية نجف اشرف هستند، زيرا او دعوت خود را در سال 1423 ق. از آنجا شروع كرده است.

وي براساس آنچه در پايگاه اينترنتي‌اش آمده، بيان مي‌كرد:ديدار اول من با امام مهدي(ع) در اين دنيا، در ضريح امام هادي و امام عسكري(ع) صورت گرفت. در اين ديدار امام مهدي(ع) را شناختم. اين اتفاق سال‌ها پيش افتاد و پس از اين ديدار، بارها و بارها ايشان را ملاقات نمودم و ايشان مسائل بسياري را براي من روشن ساخت اما دستوري براي ابلاغ به شخص يا اشخاص خاصي به من نداد، بلكه آن راهنمايي‌ها تنها براي تعليم و تربيت و راهنمايي من به سوي فضايل اخلاقي الهي بود. ايشان مقداري علم و معرفت به بنده تفضل فرمود و مرا از انحراف‌هاي بزرگ موجود در حوزة علمية نجف آگاه ساخت؛ انحراف‌هاي علمي، عملي، اجتماعي، اقتصادي و سياسي يا انحراف شخصيت‌هاي بزرگ اين حوزة علميه. به هر حال روزها و ماه‌ها از اين حوادث گذشت و خداوند بار ديگر خواست كه من با امام(ع) ديدار كنم. اين‌بار امام(ع) مرا به حوزة علمية نجف اشرف فرستاد تا آنچه به من فرموده بوده، به گروهي از طلبه‌هاي حوزة علميه نيز انتقال دهم. اين، نقطة عطفي در تاريخ زندگي من به شمار مي‌آيد، زيرا اين نخستين باري بود كه امام مهدي به طور علني و آشكار به من مأموريت انجام كاري مي‌داد.

داستان اين ديدار نيز چنين است: شبي در خواب ديدم كه امام مهدي(ع) در كنار قبر سيد محمد(ع) ـ برادر امام عسكري(ع) ـ ايستاده بود و به من دستور داد براي ديدار ايشان به آنجا بروم. پس از آن بيدار شدم. ساعت 2 نيمه شب بود، چهار ركعت نماز شب خواندم سپس دوباره خوابيدم. دوباره خوابي بسيار شبيه به همين خواب ديدم و در آن خواب نيز امام مهدي(ع) قرار ملاقات با من مي‌گذاشت. اين بار از خواب بيدار شدم، ساعت 4 صبح بود. نماز شب را تمام كردم و نماز صبح را نيز به جا آوردم. دو روز بعد به سامرا مسافرت كردم و چيزي را ديدم كه تأييد كنندة اين دعوت به حق بود. پس از آن به بسياري از مردم خبرهايي در مورد امور غيبي دادم كه برخي از آنها، در مورد حوادث مهم و حوادث آينده بود. هر كس اين دعوت حق را تكذيب كند پشيمان خواهد شد.
من اكنون در مقابل شما هستم... مردم را به پيروي از اين دعوت راستين هدايت كنيد. من آمادگي مباهله دارم و حتي آمادة بحث و جدل و مباهله با علماي تمام گروه‌هاي مسلمان (شيعيان و اهل تسنن) و مسيحيان و يهوديان هستم. من ثابت خواهم كرد كه از جانب حضرت مهدي(ع) براي هدايت مسلمانان و از جانب حضرت عيسي(ع) براي مسيحيان و از جانب ايليا براي هدايت يهوديان فرستاده شده‌ام.

تفكرات اين گروه

بنده در اينجا به طور خلاصه به ذكر افكار و عقايد اين گروه ـ آن‌گونه كه در پايگاه اينترنتي‌شان آمده ـ پرداخته و مجموعه براهين، استدلال‌ها و مستنداتي را كه از نظر آنها تأكيد و تأييد كننده اين است كه احمد الحسن، وصي و فرستادة امام مهدي(ع) بوده و همان يماني موعود است، مي‌پردازيم.

ناظم العقيلي يكي از پيروان و معقتدان اين گروه در يادداشت «البلاغ المبين» در تاريخ 12/2/1425 ق. در اين مورد سخنان مفصلي دارد كه ما به ذكر بخشي از آن مي‌پردازيم (نكته مهم اين است كه احمد الحسن خود را فرستادة امام مي‌داند. كه به ادعاي آنها، امام مهدي(عج) تقريباً دو سال پيش او را براي هدايت مردم فرستاده و پيروانش مي‌گويند او مژده نزديكي زمان قيام امام(عج) را مي‌دهد، دشمنانش را بيم مي‌دهد و خواهان متحد و يكي شدن بشر و حركت به سوي انجام كارهاي نيك براي تعجيل در قيام حضرت است. ما اين مسئله را از پنج بعد مورد بحث و بررسي قرار مي‌دهيم:

1. از بعد روايي: اشاره به برخي روايات كه حاكي از آن است كه امام مهدي(عج) فرستاده، نمايندة يا نايبي مي‌فرستد و اشاره به روايتي كه در آن نام ياران امام آمده و در اين روايت آمده كه يكي از ياران امام، شخصي است از بصره به نام احمد،2. از بعد غيبي: مانند اخبار غيبي، خواب‌ها و رؤياها و مكاشفات كه در اثر ارتباط با ائمه حاصل شده، البته بايد يادآور شد كه خواب و رؤيا، حجّت يا دليل و برهان درست يا نادرستي براي هيچ گونه دعوتي نمي‌تواند باشد،

3. از بعد علمي: احمد الحسن از برخي علما دعوت به مناظره كرده، سپس آنها را در مناظره ناتوان شمرده و در پايان آنها را دعوت به مباهله كرده كه البته آنها اين درخواست را رد كردند و در نتيجه او آن را بزرگ‌ترين دليل براي صدق دعوي خود شمرده است، چگونه... ؟! خدا مي‌داند،

4. از بعد چگونگي و نوعي: نوع و محتواي دعوت و اصول و اهداف آن؛ بهره‌برداري از يك انديشة اصيل به گونه‌اي اسفناك و منحرف،

5. از بعد اعجازي: ادعاي اينكه او مانند پيامبران و اوليا معجزات و كراماتي دارد. همان گونه كه احمد الحسن در نخستين بيانية خود مي‌گويد:

نخستين معجزة من براي مسلمانان اين است كه من محل قبر حضرت فاطمه(س) جگرگوشة پيامبر را مي‌دانم، در حالي كه تمام مسلمانان اتفاق نظر دارند كه كسي جز امام مهدي(ع) از محلّ قبر حضرت فاطمه(س) اطلاع ندراد. او مي‌گويد: حضرت مهدي(ع) محلّ قبر حضرت فاطمه را به او نشان داده است.

او مي‌گويد: قبر حضرت فاطمه(س) در كنار قبر امام حسن(ع) و چسبيده به آن است، گويي كه امام حسن(ع) در آغوش مادرش دفن شده است... آيا اين سخن او راست است. چگونه مي‌توان به درستي و نادرستي سخن او پي برد.

از جمله افكار اين گروه كه آن را دليلي براي درستي دعوي خود مي‌شمارند، موارد ذيل است:

1. ادّعاي اينكه احمد الحسن همان يمني موعود است. در يكي از بيانيه‌هاي او در تاريخ 21 ربيع‌الثاني 1426ق. اين‌گونه آمده كه، اولاً بايد دانست كه مكه جزء تهامه و تهامه جزء يمن است بنابراين محمّد و خاندان محمد(ص) همه يمني هستند، و يماني به سوي حضرت مهدي(ع) فرا مي‌خواند بنابراين يماني اولين نفر از مهديان و هدايتگران است و مشخص مي‌شود كه يماني اولين مهدي از دوازده مهدي است.

روايات اهل بيت(ع) نام و صفات و محل سكونت اولين مهدي را با تفصيل بيان كرده‌اند: نامش احمد و كنيه‌اش عبدالله يعني اسرائيل (بندة خدا) است. مردم علي رغم ميل خود او را اسرائيل مي‌نامند. به اين ترتيب نام يماني احمد و از بصره است، بر گونة راستش نشاني دارد و در آغاز ظهورش جوان است و در سر زخمي دارد. به خدا سوگند رسول خدا و ائمه اطهار(ع) به دقت به توصيف من پرداخته و محل و جايگاه مرا معين كرده‌اند و بعد از اين سخن هيچ شك و شبهه‌اي در احوال من باقي نمانده و مسئلة من روشن‌تر از خورشيد در وسط روز است. من اولين مهدي و يماني موعود هستم،

2. اين گروه مي‌گويد كه زمان ظهور همين زماني است كه ما در آن زندگي مي‌كنيم و علت آن هم وجود كساني است كه با امام زمان ارتباط دارند و براي ظهور ايشان مقدمه‌چيني مي‌كنند. همچنين مي‌پندارند كسي جز احمد الحسن ادعاي ملاقات با امام را نكرده است. دلايل بي‌اساس و دروغيني مثل اين مي‌آورند،

3. علم حروف: احمد حسن ادعا مي‌كنند كه مي‌تواند از طريق علم حروف ثابت كند فرستادة حضرت مهدي است،

4. در اثبات دلايل خود به رؤيا و خواب تكيه دارند و مي‌گويند كه صحت اين رؤياها از جانب صدها نفر از مؤمنين تأييد شده،

5. ستارة داود: احمد الحسن ادعا مي‌كند كه حقيقت آن را دريافته و به دفاع از آن پرداخته است در حالي كه مسلمانان آن را سوزانده و لگدمال مي‌كنند. وي مي‌گويد، كلمة محمد بر روي آن واضح و آشكار است.

ماهنامه موعود شماره 88

با سلام خدمت شما دوست عزيز. دو مطلب هست كه لازمه عرض بشه:
1- ما چگونه بايد سيد يماني رو بشناسيم.فرض كنيد الان كسي بگه من سيد يماني هستم.ما از اون چه چيزهايي رو ميخوايم؟
2- من با طرفداران احمد حسن بحث كردم،اونها ميگن علم رجال باطله و طبق حديث پيامبر،روايات بايد با قرآن سنجيده بشه.اگر موافق بود درسته.همينطور ميگن عقل رو بايد گذاشت كنارو طبق آخرين توقيع خمس بر شيعيان تا زمان ظهور حلال شمرده شده،همينطور قائلند كه سيد يماني همون اول المهديون و همون 12 همين فرزند فاطمه است كه به اون بشارت داده شده كه قيام ميكنه. (دقت كنيد نه يازدهمين) .همه دلاليلشون هم از كتاب"الغيبه"شيخ طوسي هست و محكمه.
حالا با اين وجود ،حق اين نيست كه مراجع با اين همه استدلال قوي كه اينها دارند ،وارد بشن و جواب بدن يا مباهله علني كنند و قضيه رو فيصله بدن. بايد به جاي توهين به اشخاص جواب اونها رو بديم.
با تشكر

مقالاتی بسیار مهم در باب رد احمد حسن یمانی :

بنده mahdikp کسی هستم و مقالاتی را در باب این فرد به رشته تحریر در آوردم . با چنین مقالاتی به مناظره با این گروه پرداختم.دو بار در چت روم بیلوکس در اتاق انصار المهدی که هر دو بار بنده را از اتاق بیرون کردند و همچنین دو بار در سایت خود عبدالله هاشم مقالات ترجمه شده را قرار دادم که مقالات حذف شده و مرا باز بیرون کردند!!!!
و اما مقالات:
نسل احمد حسن ، نسل یمانی موعود نیست!!! + تصاویر

احمد حسن زود ظهور کرد !!!

آیا خواب تکلیفی بر روی دوش ما میگذارد؟

آیا احمد حسن از مهدیین و امام می باشد؟!

ملک عبدالله یا ملک فهد ؟!بعد از مرگ کدام یک بشارت ظهور داده شده ؟!

اثبات خارج شدن عبدالله هاشم از صراط مستقیم با مدرک

تهمت احمد حسن به فقها /مهمترین دلیل انحرافی دوستانی همچون هاشم

تهمت احمد حسن به فقها /مهمترین دلیل انحرافی دوستانی همچون هاشم (2)

بسم الله الرحمن الرحیم
والحمد لله رب العالمین
وصلی الله علی محمد وآل محمد الائمة والمهدیین وسلم تسلیما کثیرا

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

مطالب زیادی ذکر شده اند که ان شاء الله آنها را از دیدگاه قرآن و محمد و آل محمد (ص) بررسی خواهیم کرد

در ابتدا از شما عزیزان خواهش می کنم مواظب باشید که سنت کافران و تکذیب کنندگان گذشته را در پیش نگیریم و تکرار نکنیم

کسانی که در برادر دعوت های فرستادگان ، آنها را دروغگو خواندند و با تهمت و استهزاء با آنان به مقابله پرداختند

فَقَالَ الْمَلأُ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن قِوْمِهِ مَا نَرَاكَ إِلاَّ بَشَرًا مِّثْلَنَا وَمَا نَرَاكَ اتَّبَعَكَ إِلاَّ الَّذِينَ هُمْ أَرَاذِلُنَا بَادِيَ الرَّأْيِ وَمَا نَرَى لَكُمْ عَلَيْنَا مِن فَضْلٍ بَلْ نَظُنُّكُمْ كَاذِبِينَ

پس بزرگان قومش که کافر شده بودند گفتند : ما تو را جز بشری مانند خود نمی بینیم . و جز اراذل و فرومایه گان ما از تو تبعیت نمی کنند ، آن هم نسنجیده و بدون دلیل . و ما هیچ فضیلتی در شما نسبت به خود نمی بینیم . بلکه شما را دروغگو می پنداریم
هود:27

وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا إِنْ هَذَا إِلَّا إِفْكٌ افْتَرَاهُ وَأَعَانَهُ عَلَيْهِ قَوْمٌ آخَرُونَ فَقَدْ جَاؤُوا ظُلْمًا وَزُورًا

و کسانی که کافر شدند گفتند : این جز دروغی نیست که از خودش بافته است و گروهی نیز او را کمک کرده اند . بدرستی که با ظلم و بهتان و تهمت آمدند
الفرقان:4

وَقَالُواْ يَا أَيُّهَا الَّذِي نُزِّلَ عَلَيْهِ الذِّكْرُ إِنَّكَ لَمَجْنُونٌ

و گفتند ای کسی که قرآن بر او نازل شده است ، بدرستی که تو دیوانه هستی
الحجر:6

وَمَا يَأْتِيهِم مِّن رَّسُولٍ إِلاَّ كَانُواْ بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ

و فرستاده ای به سویشان نیامد ، مگر آن که او را به مسخره می گرفتند
الحجر:11

يَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّسُولٍ إِلاَّ كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُون

افسوس بر این بندگان ، هیچ فرستاده ای برایشان نیامد ، مگر آن که او را به مسخره می گرفتند
یس:30

پس بهتر است بجای آن که با بهتان بستن و تهمت های بی اساس ، و یا به مسخره گرفتن دعوتی که به ما می رسد ، آن را بررسی کرده و سنت تکذیب کنندگان گذشته را تکرار نکنیم

حتی اگر دعوتی را از کسی که او را نمی شناسیم ، بلکه او را حتی فاسق می دانیم ، می شنویم ، از قرآن و از این آیه پند گرفته و آن خبر و دعوت را بررسی کنیم ، تا پشیمان نشویم آن روزی که پشیمانی سودی ندارد

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ

ای کسانی که ایمان آورده اید ، حتی اگر فاسقی برایتان خبری آورد ، آن را بررسی کنید . تا ندانسته به گروهی آسیب نرسانید و تا از آن چه انجام داده اید پشیمان نشوید
الحجرات:6

وَيَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلَى يَدَيْهِ يَقُولُ يَا لَيْتَنِي اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِيلًا

و روزی که ظالم دست خود را گاز گرفته ، می گوید : ای کاش با آن فرستاده همراه می شدم
الفرقان:27

امیدوارم با این نصیحت دلسوزانه ، این دعوت را علمی بررسی کرده و سپس نتیجه بگیریم . زیرا این امری است که خداوند ما را آن دستور داده است . یعنی نه ندانسته و بدون علم و آگاهی تکذیب کنیم و نه قبول کنیم

زیرا خداوند هم کسانی را که ندانسته و بدون علم تکذیب می کنند را مذمت فرموده است

بَلْ كَذَّبُواْ بِمَا لَمْ يُحِيطُواْ بِعِلْمِهِ

بلکه چیزی را تکذیب کردند که به آن علم و آگاهی نداشتند
یونس:39

و نیز فرموده است که بدون علم از چیزی تبعیت نکنیم

وَلاَ تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ

و از چیزی که به آن علم و آگاهی نداری پیروی و تبعیت نکن
الاسراء:36

ان شاء الله در پست های بعدی ، دلایلی که امام احمد الحسن (ع) با آن احتجاج می کنند ، و نیز ادعاهای کسانی که ایشان را تکذیب می کنند را با علم ، یعنی قرآن ، که آن علم خداوند است و احادیث ، که آن علم محمد و آل محمد (ص) است را بررسی می کنیم

والحمد لله وحده وحده وحده

.

بسم الله الرحمن الرحیم
والحمد لله رب العالمین

اکنون به ادعای امام احمد الحسن (ع) می پردازیم و آن را به ثقلین ارجاع می دهیم ، که بنابر تضمین رسول الله (ص) ، گمراه نشویم

ادعای امام احمد الحسن (ع) برای شیعیان : ایشان وصی و فرستاده ی امام مهدی (ع) هستند

اکنون مرحله به مرحله این امر را بررسی خواهیم کرد

1) آیا وصی امام مهدی (ع) قبل از ظهور مولایمان صاحب الزمان (ع) می آید و اطاعتش واجب است ؟

2) دعوت وصی امام مهدی (ع) چگونه اثبات می شود ؟

3) آیا احمد الحسن این مشخصات را دارد ؟

4) شبهاتی که بر دعوت ایشان وارد است و پاسخ آنها

اکنون این موضوعات را یک به یک بررسی خواهیم کرد

1) آیا وصی امام مهدی (ع) قبل از ظهور مولایمان صاحب الزمان (ع) می آید و اطاعتش واجب است ؟

برای پاسخ به این سوال ، با یک مقدمه شروع می کنیم . و آن مفهوم لغت هایی مانند : قائم ، مهدی ، و صاحب الامر است

همانطور که می دانیم ، قائم و مهدی ، صفتی هستند که به تمام اهل بیت (ع) تعلق دارند . نه این که فقط منحصر به امام مهدی (ع) باشند . برای مثال ، همه ی امامان (ع) صادق هستند و کاظم هستند و هادی هستند . و اینها صفاتی هستند مخصوص تمام امامان (ع) . همانطور که تمام امامان (ع) ، صاحب الامر هستند

امام صادق (ع) فرمود : همه ی ما قائم به امر خدا هستیم . یکی پس از دیگری تا آن که صاحب شمشیر بیاید . پس اگر صاحب شمشیر بیاید ، با امری که قبلا نبوده می آید . الكافي ج 1 ص 536

حکم بن نعیم گوید : از امام باقر (ع) سوال کردم که آیا شما قائم آل محمد (ص) هستید ؟ امام باقر (ع) فرمود : ای حکم ، همه ی ما قائم به امر خدا هستیم . گفتم : آیا شما مهدی هستید ؟ امام باقر (ع) فرمود : همه ی ما به خداوند هدایت می کنیم . الکافي ج 1 ص 536

امام باقر (ع) فرمود : به خدا سوگند که ما اصحاب امر (صاحبان امر) هستیم . تفسیر العياشي ج 2 ص 290 . إثبات الهداة ج 3 ص 552 . المحجة ص 128 . البرهان ج 2 ص 419 . حلية الابرار ج 2 ص 677 . بحار الانوار ج 44 ص 218

اکنون که برای ما روشن شد که قائم و مهدی و صاحب الامر ، تنها به یک شخص یعنی امام دوازدهم امام مهدی (ع) تلعق ندارد ، ورود می کنیم به بحث تا برایمان روشن شود که وصی امام مهدی (ع) ، قبل از ظهور ایشان می آید و اطاعتش واجب است

امام باقر (ع) فرمود : پرچم های سیاه از خراسان در كوفه نزول می کنند . پس زمانی که مهدی (ع) ظهور کرد جهت گرفتن بیعت ، بسمت ایشان می فرستد . الغیبة الطوسی ص 452 ح 457 . الملاحم والفتن لابن طاووس ص 55 . الخرائج ج 3 ص 1158 . إثبات الهداة ج 3 ص 729 . بحار الانوار ج 52 ص 217

طبق این حدیث ، ظهور امام مهدی (ع) ، بعد از قیام پرچم های سیاه از خراسان و رسیدن آنها به کوفه است . یعنی ابتدا پرچم های سیاه از خراسان قیام می کنند ، تا این که به کوفه می رسند ، و سپس بعد از آن امام مهدی (ع) ظهور می کنند

همچنین مطلبی بسیار مهم در این حدیث وجود دارد و آن این است که زمانی که امام مهدی (ع) ظهور کنند ، برای کسانی که با پرچم های سیاه از خراسان می آیند بیعت می فرستند . ان شاء الله همه ی ما از آنها باشیم

رسول الله (ص) فرمود : اهل بیت من بعد از من دچار بلاهایی می شوند . و بی خانمان و متواری می گردند ، تا زمانی که گروهی از مشرق می آیند که با آنها پرچم هایی سیاه است . پس حق را طلب می کنند اما به آنها داده نمی شود . پس می جنگند و پیروز می شوند . پس آنچه را که طلب کرده بودند به آنها می دهند ، اما آنها قبول نمی کنند تا این که آن را به مردی از اهل بیت من تسلیم کنند . پس او آن را پر از داد می کند ، در حالی که آنها آن را پر از ستم کرده اند . پس هر کدام از شما که آن زمان را درک کرد به سوی آنها بشتابد ، حتی سینه خیز بر روی یخها . منتخب الانوار المضيئة ص 83 . الملاحم والفتن ص 118 باب 94 . بحار الانوار ج 51 ص 83

در این حدیث نیز روشن است که پرچم های سیاه از مشرق یا همان خراسان قیام می کنند و پیروز می شوند و سپس امر را به امام مهدی (ع) تسلیم می کنند

همچنین می بینیم که پیامبر (ص) با چه شدتی ما را امر به همراهی با آنها می کنند . حتی سینه خیز بر روی یخها ، یعنی اکیدا واجب و ضروری است

رسول الله (ص) فرمود : اهل بیت من دچار بلاهایی می شوند تا آن که خداوند پرچمی را از طرف مشرق مبعوث می کند که سیاه است . هر کس آن را یاری کند ، خداوند او را یاری می کند . و هر کس آن را خذلان کند (یاری نکند) ، خداوند او را خذلان می کند . تا به مردی که اسم او مانند اسم من است می رسند و امرشان را به او می سپارند . پس خداوند او را با پیروزیش تایید می کند . مئتان وخمسون علامة ص 103

در این حدیث نیز روشن شده است که پرچم های سیاه از مشرق یا همان خراسان قیام می کنند و سپس امر را به امام مهدی (ع) تسلیم می کنند

واقعا الفاظی که درباره پرچم های سیاه ذکر شده است عجیب می باشند : هر کس آن را یاری کند ، خداوند او را یاری می کند . و هر کس آن را خذلان کند (یاری نکند) ، خداوند او را خذلان می کند . خداوندا ، ما را از یاوران آن قرار ده و نه از خذلان کنندگان

امام صادق (ع) فرمود : اگر دیدید که پرچم های سیاه از خراسان خروج کردند خودتان را به آنها برسانید حتی سینه خیز بر روی یخها . زیرا حاملان آن حق را طلب می کنند ولی به آنها داده نمی شود . پس می جنگند و پیروز می شوند . پس به آنها آنچه را که طلب کرده بودند داده می شود اما قبول نمی کنند . گویی آنها را می بینم که شمشیرهایشان را بر دوش خود قرار داده اند تا آن که پرچمهایشان را به قائم مهدی برسانند . بدانید که آنها انصار مهدی هستند که حکومت او را برایش مهیا می کنند . قلب های آنان مانند پاره های آهن است . پس اگر دیدید که پرچم های سیاه از طرف مشرق می آیند ایرانیان را گرامی بدارید زیرا که دولت ما در آنها است . یوم الخلاص ص 572

در اینجا نیز روشن است که پرچم های سیاه ، قبل از ظهور امام مهدی (ع) حرکت خود را آغاز می کنند و سپس پرچم هایشان را به امام مهدی (ع) می رسانند

در این حدیث نیز به یاری این پرچم حق و هدایت ، امر شده است . با همان تاکید تکان دهنده و آن ، یاری و همراهی این پرچم ها است ، حتی اگر مجبور باشیم خود را سینه خیز بر روی یخ ها بکشانیم

امیر المومنین (ع) فرمود : اگر شنیدی که پرچم های سیاه از خراسان می آیند ، در حالی که تو در صندوقی قفل شده بودی ، پس آن قفل و آن صندوق را بشکن ، تا آن که زیر آن (پرچم های سیاه) بجنگی (جهاد کنی) . پس اگر نتوانستی خود را از آن خارج کنی تا زیر پرچم های سیاه جهاد کنی ، آن قدر خود را به درب آن صندوق بکوب تا زیر آن (درب بسته) کشته شوی . معجم احادیث الامام المهدی (ع) ج 3 ص 79

سبحان الله ، آیا این اوامر اهل بیت (ع) ، به وجوب اطاعت و یاری پرچم های سیاه که قبل از ظهور امام مهدی (ع) قیام می کنند ، معنایی غیر از این دارد که صاحب این پرچم ، باید خودش نیز حجت و خلیفه خداوند باشد ؟

اکنون با احادیث بعدی ، متوجه می شویم که اتفاقا حجت و خلیفه ای از خلفای خداوند متعال در این پرچم ها می باشد

ثوبان گوید : رسول الله (ص) فرمود : اگر دیدید که پرچم های سیاه از سمت خراسان می آیند خود را به آن برسانید حتی سینه خیز بر روی یخ ها . زیرا خلیفة الله مهدی در آن است . الملاحم والفتن السید بن طاووس باب 95 ص 119 . كشف الغمة ج 3 ص 272 . إثبات الهداة ج 3 ص 595 . بحار الانوار ج 51 ص 82

در این حدیث کاملا برای ما روشن می شود ، که حجت و خلیه ای الهی در پرچم های سیاه وجود دارد . دانستیم که این پرچم ها قبل از ظهور امام مهدی (ع) قیام می کنند . پس این خلیفه ی خداوند که او نیز صفت مهدی را دارا است ، باید وصی امام مهدی (ع) باشد . زیرا اوصیای قبل از امام مهدی (ع) از دنیا رفته اند و غیر از امام مهدی (ع) ، فقط کسی می تواند خلیفه و حجت خدا باشد ، که وصی امام مهدی (ع) باشد

ثوبان گوید : رسول الله (ص) فرمود : سه نفر در کنار گنجینه ی شما کشته می‌ شوند که همگی فرزند خلیفه هستند ، اما خلافت به هیچ کدام از آنها نمی‌ رسد . سپس پرچم های سیاه از طرف مشرق می آیند . پس جنگ سختی خواهد بود که مانند آن نبوده است . سپس چیزی را ذکر کرد . رسول الله (ص) فرمود : پس اگر او را دیدید با او بیعت کنید حتی سینه خیز بر روی یخ ها . زیرا که او خلیفة الله مهدی است . كشف الغمة ج 3 ص 278 . إثبات الهداة ج 3 ص 596 . بحار الانوار ج 51 ص 82

این حدیث نیز شبیه به حدیث قبلی می باشد و روشن می کند که خلیفه ای از خلفای خداوند در پرچم های سیاه موجود می باشد . یعنی وصی امام مهدی (ع) ، زیرا پرجم های سیاه قبل از ظهور امام مهدی (ع) خروج می کنند . همچنین در اینجا می بینیم که رسول الله (ص) بیعت با وصی امام مهدی (ع) را ، حتی قبل از ظهور امام مهدی (ع) ، واجب فرموده و به آن امر کرده اند . زیرا می دانیم که خروج وصی امام مهدی (ع) با پرچم های سیاه ، قبل از ظهور امام مهدی (ع) است

امیر المومنین (ع) بر روی منبر کوفه فرمود : گریزی از چرخش آسیاب نیست . و اگر بر پایه های خود استوار و ثابت شد ، خداوند بنده ای بی باک که نسب او نامشخص است ، بر آن مبعوث می کند . پیروزی با او خواهد بود . اصحاب او دارای موهای بلند (شعور بالا) و سبیلهای پر پشت (در نطق بسیار مستحکم) هستند . لباسهایشان سیاه است . آنها صاحبان پرچمهای سیاه می باشند . وای بر حال کسی که با آنها مخالفت کند . الغیبة النعمانی ص 265 . بحار الانوار ج 52 ص 232

در این حدیث از امام علی (ع) ، به خوبی برای ما روشن می شود ، که صاحب این پرچم های سیاه ، شخصی مبعوث شده از جانب خداوند است . همانطور که قبلا نیز اثبات شد . پس او از حجت های خداوند است و وای به حال کسی که با او مخالفت کند . پس این پرچم های سیاه ، مربوط به وصی امام مهدی (ع) می باشند

همچنین اشاره به این که این شخص یعنی وصی امام مهدی (ع) نسبی نامشخص دارد ، به این دلیل است که نسب ایشان به امام مهدی (ع) قابل اثبات نمی باشد ، الا بعد از آن که دعوتش برای ما روشن شود

پس در احادیثی که ذکر شد ، برای ما کاملا روشن شد که در آخر الزمان و در عصر ظهور ، دو خلیفه خداوند ، که البته صفت مهدی ، برای هر دوی آنها ذکر شده است وجود دارند . یکی از آنها وصی امام مهدی (ع) است که قبل از ظهور ایشان می آید و بیعت با ایشان واجب است و در هنگام قیامش نیز باید یاریشان کنیم . و دیگری امام مهدی (ع) است که بعد از خروج وصیش ظهور کرده و برای وصیش و همراهان وصیش بیعت می فرستند

در پست های بعدی این موضوع را با احادیث دیگر و به شکل دیگری مورد بحث قرار خواهیم داد . یعنی مرحله ی اول هنوز تمام نشده است و مقداری ادامه دارد

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

.

بسم الله الرحمن الرحیم
والحمد لله رب العالمین

ادامه مبحث قبلی یعنی : 1) آیا وصی امام مهدی (ع) قبل از ظهور مولایمان صاحب الزمان (ع) می آید و اطاعتش واجب است ؟

اکنون آیه ای را ذکر می کنیم که در آن ، به قیامی که وصی امام مهدی (ع) ، قبل از ظهور امام زمان (ع) دارد ، اشاره می کند

مَلْعُونِينَ أَيْنَمَا ثُقِفُوا أُخِذُوا وَقُتِّلُوا تَقْتِيلًا * سُنَّةَ اللَّهِ فِي الَّذِينَ خَلَوْا مِن قَبْلُ وَلَن تَجِدَ لِسُنَّةِ اللَّهِ تَبْدِيلًا
آنها ملعون هستند هر کجا یافت شوند ، گرفته و به سختی کشته خواهند شد * سنت خداوند است که در پیشینیان نیز بوده است و هرگز در سنت خداوند تبدیل و تغییر نخواهی یافت

الاحزاب:61-62

سنت خداوند که در پیشینیان نیز بوده و هر گز در سنتش تغییری نیست . دشمنان خداوند بعد از رسول لله (ص) توسط مهدی (ع) به هلاکت می رسند . و این مهدی ، همان وصی امام مهدی (ع) می باشد که از خراسان یا مشرق قیام می کند

امیر المومنین (ع) فرمود : پس نظر کنید به اهل بیت پیامبرتان . اگر سکوت کردند ، سکوت کنید . و اگر از شما یاری خواستند ، آنها را یاری کنید . پس خداوند فتنه ها را توسط مردی از ما اهل بیت از میان می برد . پدرم فدای فرزند بهترین کنیزان . کسی که به آنها جز شمشیر بی ملاحظه ندهد . که به مدت هشت ماه شمشیر بر دوشش است . تا جایی که قریش گویند : اگر از فرزندان فاطمه بود به ما رحم می کرد . خداوند او را بر بنی امیه مسلط می کند تا این که آنها را دگرگون و نابود سازد . آنها ملعون هستند هر کجا یافت شوند ، گرفته و به سختی کشته خواهند شد * سنت خداوند است که در پیشینیان نیز بوده است و هرگز در سنت خداوند تبدیل و تغییر نخواهی یافت . بحار الانوار ج 51 ص 121 . منتخب الاثر ص 238

طبق این آیه و تفسیر امام علی (ع) متوجه می شویم ، آن کسی که فتنه ها را از بین می برد و بنی امیه را نابود می سازد ، و خداوند او را بر آنها مسلط می کند ، کسی است که شمشیر را هشت ماه بر دوشش حمل می کند

و با توجه به حدیث بعدی متوجه می شویم که این شخص ، حضرت صاحب الزمان (ع) نیستند . بلکه فرزند امام مهدی (ع) هستند که قبل از امام مهدی (ع) قیام می کنند

امام علی (ع) فرمود : ... و مردی قبل از او (مهدی) از فرزندانش به اهل مشرق خروج می کند . او شمشیر را هشت ماه بر دوشش حمل می کند . الملاحم والفتن ابن طاووس ص 66 باب 133

پس برایمان روشن شد که این شخص ، فرزند امام مهدی (ع) است که قبل از ایشان (ع) قیام کرده و به مدت هشت ماه شمشیر را بر دوششان حمل می کنند

و نکته ی مهمی که در احادیث با آن برخورد می کنیم این است که فرزند امام مهدی (ع) و وصی ایشان ، صاحب این امر هستند . به این حدیث توجه کنید

عیسی خشاب گوید : به امام حسین بن علی (ع) گفتم : آیا شما صاحب این امر هستید ؟ فرمود : خیر ، ولیکن صاحب این امر فراری و بی خانمان است . کسی که خونخواهی پدرش را می کند . و کنیه اش عمویش است . شمشیرش را هشت ماه بر دوشش حمل می کند . الامامة والتبصرة ص 115 . کمال الدین ج 1 ص 318 . بحار الانوار ج 51 ص 133

در این حدیث دیدیم که امام حسین (ع) می فرمایند ، آن کسی که شمشیر را هشت ماه بر دوشش حمل می کند صاحب این امر است . یعنی فرزند امام مهدی (ع) که قبل از ایشان می آید و قیام می کند

همچنین برای ما روشن شد که وصی و فرزند امام زمان (ع) ، کسی است که خوانخواهی پدرش را می کند . او کسی است که خونخواهی پدرش حضرت ابا عبد الله الحسین ، شهید کربلا (ع) است

در ادامه کاملا روشن می شود که قیام به خوانخواهی ابا عبد الله الحسین (ع) ، قبل از ظهور و قیام امام مهدی (ع) انجام می شود . و آن ، توسط وصی و فرزند ایشان و کسانی که با این وصی (ع) همراه شده اند ، انجام می گیرد

وَقَضَيْنَا إِلَى بَنِي إِسْرَائِيلَ فِي الْكِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِي الأَرْضِ مَرَّتَيْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا كَبِيرًا * فَإِذَا جَاء وَعْدُ أُولاهُمَا بَعَثْنَا عَلَيْكُمْ عِبَادًا لَّنَا أُوْلِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجَاسُواْ خِلاَلَ الدِّيَارِ وَكَانَ وَعْدًا مَّفْعُولًا
و بر بنی اسرائیل در کتاب مقرر داشتیم که در زمین دو بار فساد خواهید کرد و قطعا به سرکشی بسیار بزرگی برخواهید خاست * پس زمانی که وعده ی اول آن دو فرا رسد ، بندگانی از خود که سخت نیرومند هستند بر شما مبعوث می کنیم پس در خانه ها به تجسس در آیند و آن وعده ای انجام شدنی است

الاسراء:4-5

ابتدا تاویل یا مفهوم حقیقی آیه را از اهل بیت (ع) روشن می کنیم

امام صادق (ع) درباره قول خداوند متعال : و بر بنی اسرائیل در کتاب مقرر داشتیم که در زمین دو بار فساد خواهید کرد ، فرمود : کشتن امام علی بن ابی طالب (ع) و طعنه زدن به امام حسن (ع) است . و قطعا به سرکشی بسیار بزرگی برخواهید خاست ، کشتن امام حسین (ع) است . پس زمانی که وعده ی اول آن دو فرا رسد ، یعنی زمانی که پیروزی خونخواهان حسین (ع) برسد ، بندگانی از خود که سخت نیرومند هستند بر شما مبعوث می کنیم ، پس در خانه ها به تجسس در آیند ، آنها گروهی هستند که خداوند آنها را قبل از خروج قائم (ع) مبعوث می کند . پس خونی (و مسئول خونی) از آل محمد بجای نگذارند مگر آن که او را بکشند . و آن وعده ای انجام شدنی است ، یعنی خروج قائم (ع) . الكافي ج 8 ص 206 . تفسیر العياشي ج 2 ص 281 . كامل الزيارات ص 62 . تأويل الآيات ج 1 ص 277 . الصافي ج 3 ص 179 . إثبات الهداة ج 3 ص 552 . البرهان ج 2 ص 406 و 407 . حلية الابرار ج 2 ص 646 و 688 . بحار الانوار ج 45 ص 297 و ج 51 ص 56 و ج 53 ص 93

در این حدیث متوجه شدیم که کسانی خونخواهی امام حسین (ع) را می کنند ، که قبل از قیام امام مهدی (ع) ، قیام می کنند . و خونخواه امام حسین (ع) باید یکی از فرزندانش و اهل بیت (ع) باشد

پس حتما وصی امام مهدی (ع) که قبل از ایشان قیام می کند ، خونخواه امام حسین (ع) است . مطلبی که قبلا هم به آن اشاره کردیم

حال در حدیث بعدی متوجه می شویم ، کسانی که انتقام خون امام حسین (ع) را می گیرند ، یعنی گروهی که قبل از قیام امام مهدی (ع) قیام می کنند ، و همان کسانی که طبق آیه سخت نیرومند هستند ، قائم (ع) و یارانشان می باشند . یعنی وصی و فرزند امام مهدی (ع) ، علاوه بر دارا بودن صفت مهدی ، صفت قائم را نیز دارا می باشد

حمران از امام باقر (ع) نقل می کند : ایشان (ع) این آیه را خواند : بندگانی از خود که سخت نیرومند هستند بر شما مبعوث می کنیم و سپس فرمود : و آن ، قائم و اصحابش می باشند که سخت نیرومندند . تفسیر العياشي ج 2 ص 281 . المحجة ص 123 . البرهان ج 2 ص 407 . بحار الانوار ج 51 ص 57

در مجموع دو تفسیر از این آیات کریمه ، مشخص می شود که قائمی ، قبل از قائم ، قیام می کند . یعنی دو قائم در آخر الزمان وجود ندارد . قائمی که در ابتدا قیام می کند ، وصی امام مهدی (ع) است که قبل از ایشان می آید ، و قائم دوم ، امام مهدی (ع) هستند

ای شیعیان امیر المومنین علی بن ابی طالب (علیه السلام) ، بر حسب آنچه که ادعا می‌ کنید ، بدرستی که برای شما ، از طرف خداوند سبحان و متعال ، حجت روشن و کامل بر وصی امام مهدی (ع) آمد ، که همانا ایشان صراط مستقیم ، به سوی جنات نعیم (بهشت های پر نعمت) هستند . پس هر کس که با وصی امام زمان (مَکَّنَ الله لَهُما فِی الارض) همراه شود ، نجات یافته و هر کس که از ایشان تخلف ورزد ، هلاک و گمراه می‌ شود

مبحث اول تمام شد و با وجود احادیث فراوان درباره این موضوع ، به همین آیات و احادیث اهل بیت (ع) اکتفا می کنیم . و انشا الله در مبحث بعدی ، راه شناخت ایشان را بررسی خواهیم کرد . تا بتوانیم در فتنه ها و امتحان های آخر الزمان ، بحول الله وقوّته سربلند بیرون بیاییم . اللهم آمین یا رب العالمین

.

سلام علیکم جمیعا و رحمه الله و برکاته

جناب انصار الله اینکه تذکر دادید

ansar_allah_313;240298 نوشت:
در ابتدا از شما عزیزان خواهش می کنم مواظب باشید که سنت کافران و تکذیب کنندگان گذشته را در پیش نگیریم و تکرار نکنیم کسانی که در برادر دعوت های فرستادگان ، آنها را دروغگو خواندند و با تهمت و استهزاء با آنان به مقابله پرداختند

از شما سپاسگذارم و حقیر هم نکته ای برای تذکر و مطلبی برای پرسش دارم که ذیلا عرض خواهم کرد :

و اما تذکر
طی این 14 قرن پس از اسلام عقاید جماعت مسلمین مورد هجمه های متعدد و متنوع واقع شده

از بدعتگذاران در اصول و فروع شریعت الهی از مارقین و ناکثین گرفته تا غلات و مدعیان نیابت و نبوت از ناآگاهی مردم سوء استفاده کرده و از جان و مال و ناموس آنها برای خود ابزار سودجوئی ساخته اند

شما و ما هم مواظب باشیم تا سیرت آنها را در پیش نگیریم و با آگاهی و تحقیق با مسائل برخورد کنیم و بدون تحقیق و از روی احساس صرف تصمیم گیری ننمائیم.

اما مطلب دوم

لطفا سند این ادعا را نشان بدهید :

ansar_allah_313;240630 نوشت:
ادعای امام احمد الحسن (ع) برای شیعیان : ایشان وصی و فرستاده ی امام مهدی (ع) هستند

مدرک ایشان مبنی بر فرستاده بودنشان چیست ؟

( توضیح : آیا امام زمان در حضور جمعیتی این موضوع را ابلاغ کرده اند ؟ دست نوشته ای داده اند ؟ فیلمی ازشان گرفته شده که موید این معنی است ؟ و... )

یاحق

فرمودید :

1) تذکرتان

با آگاهی و تحقیق با مسائل برخورد کنیم و بدون تحقیق و از روی احساس صرف تصمیم گیری ننمائیم

2) لطفا سند این ادعا را نشان بدهید :

مدرک ایشان مبنی بر فرستاده بودنشان چیست ؟

توضیح : آیا امام زمان در حضور جمعیتی این موضوع را ابلاغ کرده اند ؟ دست نوشته ای داده اند ؟ فیلمی ازشان گرفته شده که موید این معنی است ؟ و...

جواب

1) ممنون از تذکر صحیحتان و انشا الله مانند این آیه عمل کنیم

خداوند فرموده است که بدون علم از چیزی تبعیت نکنیم

وَلاَ تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ

و از چیزی که به آن علم و آگاهی نداری پیروی و تبعیت نکن
الاسراء:36

ان شاء الله در پست های بعدی ، دلایلی که امام احمد الحسن (ع) با آن احتجاج می کنند ، و نیز ادعاهای کسانی که ایشان را تکذیب می کنند را با علم ، یعنی قرآن ، که آن علم خداوند است و احادیث ، که آن علم محمد و آل محمد (ص) است را بررسی می کنیم

2) سوالاتتان

مرحله اول تمام شد در مراحل بعدی ، از ثقلین اثبات می شود که امام احمد الحسن (ع) وصی امام مهدی (ع) و همان مهدی که در آخر الزمان متولد و مبعوث می شود هستند

3) آیا احمد الحسن این مشخصات را دارد ؟

که در ادامه روشن می کنیم

بسم الله الرحمن الرحیم
والحمد لله رب العالمین

همانطور که شناختیم ، وصی امام مهدی (ع) از خلفای خداوند و از اوصیای رسول الله (ص) و امام مهدی (ع) است . پس ایشان (ع) باید با قانون و راه شناخت خلفای خداوند و اوصیا (ع) شناخته شود

راه شناخت خلفای خداوند از قرآن و احادیث اهل بیت علیهم السلام

همانطور که می دانیم ، خداوند متعال ، شناخت و بیعت و تبعیت از خلفایش در زمین را بر تمام بندگانش واجب فرموده است . و نیز هر کس را که از خلفایش سرپیچی و آنها را تکذیب کند ، برای همیشه اهل جهنم خواهد کرد

حال آیا ممکن است خداوندی که با بندگانش رئوف و رحیم است و حکمتش بر همگان روشن است ، این امر را بر بندگانش واجب گرداند ، در حالی که راهی برای شناخت خلفایش در زمین ، برای آنها قرار نداده باشد ؟ بلکه قطعا خداوند متعال ، این راه و قانونی را که برای شناخت خلفایش وضع کرده است ، حتی از ابتدا و قبل از آمدن اولین خلیفه اش در زمین ، برای بندگانش روشن کرده است

این قانون ، قبل از آمدن اولین خلیفه ی خدا بر روی زمین ، یعنی حضرت آدم (ع) ، برای همگان به روشنی بیان شده است . و این قانون در کتاب مبین خداوند سبحان ، یعنی قرآن کریم نیز ذکر شده است . داستان به خلافت گماشتن حضرت آدم (ع) ، و راهی که خداوند متعال در همان ابتدا ، برای شناخت حقانیت آدم (ع) و نیز باقی خلفایش تا به ابد قرار داده است در قرآن موجود است

نص یا وصیت

اولین علامت و قانونی که حجج الهی و خلفای خداوند متعال با آن شناخته می شوند ، نص یا وصیت است . همانگونه که می بینیم ، خداوند متعال در ابتدا با نص و وصیتی که به حضرت آدم (ع) می کند ، حقانیت او را در خلال این نص و وصیت متذکر می شود

وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلاَئِكَةِ إِنِّی جَاعِلٌ فِی الأَرْضِ خَلِیفَةً
و زمانی که پروردگار تو به فرشتگان گفت من در زمین جانشین قرار می‌ دهم

البقرة:30

نص یا وصیت ، به عنوان راه و علامتی همیشگی برای شناخت خلفای خداوند است ، اما به این شکل که از بعد از حضرت آدم (ع) ، خلفایی که البته تا به ابد از جانب خداوند سبحان انتخاب می شوند ، توسط خلفای قبل از آنها معرفی می شوند . یا بهتر است بگوییم که هر خلیفه ای ، به خلفای بعد از خود نص یا وصیت می کند

احتجاج و دلیل آوردن به نص و وصیت را ، حتی در خود پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد رسول الله (ص) می بینیم که حتی به این مسئله ، در خود قرآن نیز اشاره شده است

وَإِذْ قَالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يَا بَنِي إِسْرَائِيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُم مُّصَدِّقًا لِّمَا بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْرَاةِ وَمُبَشِّرًا بِرَسُولٍ يَأْتِي مِن بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جَاءهُم بِالْبَيِّنَاتِ قَالُوا هَذَا سِحْرٌ مُّبِينٌ
و زمانی که عیسی بن مریم گفت : ای بنی اسرائیل بدرستی که من فرستاده ی خداوند به سوی شما هستم که این تورات که در مقابل من است تصدیق می کنم و بشارت می دهم به فرستاده ای که بعد از من می آید که اسمش احمد است . پس زمانی که با بینات و دلایل روشن به سویشان آمد گفتند که این سحری آشکار است
الصف:6

همانطور که دیدیم ، خداوند متعال از دلایل روشن و بیناتی که برای رسولش حضرت محمد (ص) قائل می شود ، نص و وصیتی است که عیسی بن مریم (ع) به او کرده است

پس برای ما روشن می شود که خلفای خداوند که بعد از رسول الله (ص) هستند نیز ، با نص و وصیت رسول الله (ص) شناخته می شوند

علم و حکمت

دومین راه برای شناخت حجتهای خداوند و خلفایش ، علم و حکمت است . البته علم و حکمتی که خداوند سبحان به آنها داده است . نه علمی که اکتسابی باشد ، و شخصی با خواندن و مطالعه کردن در کتب دینی و غیره ، به دست آورد . همچنین باید بگوییم که این علم ، در امور دینی و اخروی می باشد و علومی مانند علم توحید و کتب آسمانی و ملکوت آسمان و امثال اینها را شامل می شود

این امر از همان قضیه ی اولین خلیفه و حجت خداوند در زمین ، یعنی حضرت آدم (ع) روشن می شود

وَعَلَّمَ آدَمَ الأَسْمَاء كُلَّهَا ثُمَّ عَرَضَهُمْ عَلَی الْمَلاَئِكَةِ فَقَالَ أَنبِئُونِی بِأَسْمَاء هَؤُلاء إِن كُنتُمْ صَادِقِینَ
و همه ی نامها را به آدم آموخت ، سپس آنها را بر فرشتگان عرضه داشت و گفت اگر راست می ‏گویید به من از نامهای ایشان خبر دهید

البقرة:31

در این آیه به خوبی آنچه که گفتیم روشن شده است . اولا این خداوند است که علم را به آدم (ع) می دهد . در ثانی این علم ، در اینجا به عنوان مثال ، علم اسماء الله سبحانه وتعالی است

درباره ی دیگر خلفای خداوند نیز در قرآن ، به احتجاج آنها به علم و حکمتی که خداوند به آنها داده است ، اشاره شده است

يَا أَبَتِ إِنِّي قَدْ جَاءنِي مِنَ الْعِلْمِ مَا لَمْ يَأْتِكَ فَاتَّبِعْنِي أَهْدِكَ صِرَاطًا سَوِيًّا
(ابراهیم (ع) گفت) ای پدر بدرستی که برای من علمی آمده است که برای تو نیامده است . پس از من تبعیت کن تا تو را به راه راست هدایت کنم

مریم:43

در این آیه ی کریمه دیدیم که حضرت ابراهیم (ع) ، به علمی که برایش آمده است احتجاج می کند و دلیل می آورد . آنچه باز هم از این آیه روشن می شود ، این است که حضرت ابراهیم (ع) می گوید که این علم برایش آمده است . یعنی خداوند به او علمی داده است که به دیگران نداده است

وَلَمَّا بَلَغَ أَشُدَّهُ وَاسْتَوَى آتَيْنَاهُ حُكْمًا وَعِلْمًا وَكَذَلِكَ نَجْزِي الْمُحْسِنِينَ
و هنگامی که ( موسی (ع) ) نیرومند و کامل شد به او حکمت و علم عطا کردیم و این چنین ما نیکوکاران را پاداش می دهیم

القصص:14

درباره ی حضرت موسی (ع) نیز می بینیم که خداوند متعال ، زمانی که می خواهد او را مبعوث کند ، به او علم و حکمتی از جانب خودش عطا می کند و می فرماید که ما به او علم و حکمت عطا کردیم

وَلَمَّا جَاء عِيسَى بِالْبَيِّنَاتِ قَالَ قَدْ جِئْتُكُم بِالْحِكْمَةِ وَلِأُبَيِّنَ لَكُم بَعْضَ الَّذِي تَخْتَلِفُونَ فِيهِ فَاتَّقُوا اللَّهَ وَأَطِيعُونِ
و زمانی که عیسی با بینات و دلایل روشن آمد ، گفت : بدرستی که با حکمت به سوی شما آمده ام تا بعضی از آنچه که در آن اختلاف دارید را برایتان روشن کنم . پس تقوای خداوند را پیشه کنید و از من اطاعت کنید

الزخرف:63

همچنین خداوند متعال وقتی در قرآن می فرماید که عیسی (ع) با بینات و دلایل روشن آمد ، حکمت و علمی را که عیسی (ع) با آن آمد ، از دلایل روشن و بینات معرفی می کند

بنابراین ، دلیل دوم بر حقانیت خلفای خداوند که بعد از رسول الله (ص) هستند نیز ، علم و حکمت است

حاکمیت خداوند

سومین راهی که خداوند متعال ، برای شناخت خلفایش در زمین قرار داده است ، حاکمیت خداوند است . یعنی خلیفه ی خداوند کسی است که اقرار و دعوت به حاکمیت الله می کند ، و حاکمیت های دیگر مانند شورا و انتخابات و حاکمیت مردم را رد می کند . یعنی حق خودش و دیگر خلفای خداوند را به مردم گوشزد می کند . و روشن می کند که این خداوند است که حاکم را انتخاب و تنصیب می کند . و حاکمانی را که خداوند ، آنها را برای حکومت بر مردم قرار داده است را برای آنها مشخص می کند

در همان ابتدا و در زمان قرار دادن اولین خلیفه در زمین ( یعنی حضرت آدم (ع) ) ، خداوند متعال این راه شناخت و نیز این امر را اثبات می گرداند ، و تمام بندگانش را امر به سجده به خلیفه اش در زمین می کند . سجده یعنی خضوع و اطاعت از خلیفة الله . یعنی خلیفه ی خداوند ، حاکم و امیر بر تمام بندگان خداوند متعال است

وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلاَئِكَةِ اسْجُدُواْ لآدَمَ فَسَجَدُواْ إِلاَّ إِبْلِیسَ أَبَی وَاسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِینَ
و چون به فرشتگان گفتیم بر آدم سجده کنید ، همه سجده بردند جز ابلیس كه سركشی کرد و تكبر ورزید و از كافران شد

البقرة:34

در اثبات این که علم و حکمت از راه های شناخت حجج الهی است ، درباره حضرت ابراهیم (ع) ، به آیه ای اشاره کردیم که ایشان (ع) برای اثبات خلافتش ، با علمی که از جانب خداوند متعال برایش آمده است احتجاج می کند . در همان آیه ، احتجاج حضرت ابراهیم (ع) به حاکمیت خدا نیز ذکر شده است . و آن دعوت ابراهیم (ع) به تبعیت از او ، به عوان خلیفه ی خدا و حاکمی که خداوند اطاعتش را بر مردم واجب فرموده است ، می باشد

يَا أَبَتِ إِنِّي قَدْ جَاءنِي مِنَ الْعِلْمِ مَا لَمْ يَأْتِكَ فَاتَّبِعْنِي أَهْدِكَ صِرَاطًا سَوِيًّا
(ابراهیم (ع) گفت) ای پدر بدرستی که برای من علمی آمده است که برای تو نیامده است . پس از من تبعیت کن تا تو را به راه راست هدایت کنم

مریم:43

همچنین در آیه ای که خداوند متعال به دلایل روشن و بینات حضرت عیسی (ع) اشاره می کند ، حاکمیت خداوند نیز دلیلی بر حقانیت عیسی (ع) می باشد . و آن ، ذکر حاکمیت خداوند و این که حضرت عیسی (ع) حاکمی است که خداوند انتخاب کرده است و اطاعتش بر مردم واجب است ، می باشد

وَلَمَّا جَاء عِيسَى بِالْبَيِّنَاتِ قَالَ قَدْ جِئْتُكُم بِالْحِكْمَةِ وَلِأُبَيِّنَ لَكُم بَعْضَ الَّذِي تَخْتَلِفُونَ فِيهِ فَاتَّقُوا اللَّهَ وَأَطِيعُونِ
و زمانی که عیسی با بینات و دلایل روشن آمد ، گفت : بدرستی که با حکمت به سوی شما آمده ام تا بعضی از آنچه که در آن اختلاف دارید را برایتان روشن کنم . پس تقوای خداوند را پیشه کنید و از من اطاعت کنید

الزخرف:63

پس با توجه به آیات قرآن ، متوجه شدیم که راه شناخت خلفای خداوند : نص یا وصیت ، علم و حکمت ، و پرچم البیعة لله یا حاکمیت خداوند و دعوت به آن می باشد

اکنون راه شناخت حجج الهی و صاحب الامر را ، از کلام اهل بیت (ع) خواهیم شناخت . که البته همان قانونی است که در قرآن نیز ذکر شده است

وصیت و علم و حاکمیت خدا ، در احادیث اهل بیت علیهم السلام

همانطور که می دانیم ، احادیث فراوانی درباره ی راه شناخت صاحب الامر یا امام و یا خلیفه خداوند ، از اهل بیت (ع) در کتب معتبر ما ذکر شده است

امام باقر (ع) فرمود : هر چیزی برای شما ایجاد اشکال یا شبهه کند ، وصیت و پرچم و سلاح پیامبر خدا (ص) ، جای هیچ گونه شبهه و اشکال برایتان باقی نمی‌ گذارد ... بر حذر باشید از کسانی که خود را به دروغ به آل محمد (ع) نسبت می‌ دهند . زیرا که برای آل محمد و علی (ع) یک پرچم ، و برای دیگران پرچم ها است . پس در جای خودت ثابت باش و از هیچ‌ کس ابداً تبعیت نکن ، تا مردی را از فرزندان حسین (ع) ببینی ، که با او وصیت رسول خدا (ص) و پرچم او و سلاح او باشد . تفسیر العیاشی ج 1 ص 64 . بحار الأنوار ج 52 ص 222 . إلزام الناصب ج 2 ص 96

در این حدیث می بینیم که امام باقر (ع) ، با وجود آگاهی به این که پرچمهای باطل و مدعیان دروغینی در آخر الزمان وجود دارند ، اما این راه شناخت را کاملا مورد اطمینان و به گونه ای ذکر می کنند ، که هیچ کس نمی تواند با دیدن این مشخصات ، اشکالی برایش پیش بیاید ، یا این که بخواهد به اشکال تراشی و بهانه جویی روی بیاورد . آن علامتها و مشخصات ، سه نشانه هستند که وصیت رسول الله (ص) و پرچم رسول خدا (ص) و سلاح رسول الله (ص) می باشند

وصیت را که در آیات قرآن شناختیم و طبیعتا صاحب این امر در آخر الزمان ، باید با وصیت رسول الله (ص) دلیل آورده و احتجاج کند . در مورد پرچم رسول الله (ص) نیز باید بگوییم که پرچم رسول خدا (ص) و علی (ع) و آل محمد و علی (علیهم السلام) ، طبق این حدیث ، واحد است . و آن ، پرچم البیعة لله یا حاکمیت خدا می باشد . ان شاء الله در ادامه ، این امر برای ما با احادیث اهل بیت (علیهم السلام) روشت خواهد شد . به همین شکل درباره ی سلاح رسول الله (ص) ، که همان علم و حکمت است نیز ، در احادیث بعدی به آن پی خواهیم برد

در حدیث بعدی از امام صادق (ع) خواهیم دید که ایشان نیز به وصیت و سلاح رسول الله (ص) ، به عنوان علامتهای شناخت صاحب الامر اشاره می کنند

امام صادق (ع) فرمود : صاحب این امر با سه خصوصیت شناخته می‌ شود که در هیچ‌ کس جز او نیست . او نزدیک ترینِ مردم به کسی که قبل از او است می‌ باشد و او وصیش است . با او سلاح رسول الله (ص) است . با او وصیت رسول الله (ص) می‌ باشد . الكافي ج 1 ص 379 . بصائر الدرجات ص 202

در این حدیث نیز امام صادق (ع) می فرمایند که این مشخصات در هیچ کس جز صاحب این امر نخواهد بود . یعنی نشانه های منحصر به فرد که در هیچ کس جز صاحب الامر نمی باشد . و مفهوم آن این است که قابل جعل کردن نیستند . پس ما باید شخصی را که با این مشخصات دلیل می آورد ، قبول کنیم

یک علامت نیز به این مشخصات اضافه شده است . یعنی آن شخص باید وصی نفر قبل از خود باشد ، که ان شاء الله برای همه ما امری روشن است

اکنون به حدیث بعدی توجه می کنیم که باز هم به همان علامتهایی که ذکر شد اشاره می کند

عبد الاعلی گوید : به امام صادق (ع) گفتم : چه حجتی (دلیلی) بر مدعی صاحب این امر است ؟ فرمود : از حلال و حرام سوال شود . سپس به سوی من آمد و فرمود : سه حجت (نشانه) است که در غیر از صاحب این امر جمع نخواهد شد . او نزدیک ترينِ مردم به کسی که قبل از او است می باشد . و سلاح نزد او می باشد . و صاحب وصیت آشکار باشد . الكافي ج 1 ص 284 . الخصال ص 117 . بحار الانوار ج 25 ص 138

در این حدیث از امام صادق (ع) نیز دیدیم که ایشان فرمودند : این خصوصیات جر در صاحب این امر نخواهد بود

همچنین می بینیم که امام صادق (ع) می فرمایند : صاحب الامر باید با وصیتی آشکار ادعایش را اثبات کند . یعنی وصیتی که در دسترس مردم باشد . نه این که کاغذ یا صحیفه ای به مردم نشان دهد و بگوید این وصیت است . یعنی وصیت مورد نظر ، در صندوقچه یا غار یا زیر زمین نیست که آن را خارج کند و به مردم نشان دهد . بلکه وصیت ظاهره و آشکار و برای مردم قابل دسترسی می باشد . و سبحان الله ، این امر نشان می دهد که وصیت برای صاحب الامر حفظ خواهد شد ، حتی اگر در دستان مردم موجود باشد

هشام بن سالم و حفص بن بختری از امام صادق (ع) گوید : به ایشان گفته شد : امام چگونه شناخته می شود ؟ امام صادق (ع) فرمود : با وصیت آشکار و با فضیلت . الکافي ج 1 ص 284

در این حدیث نیز مجددا می بینیم که امام صادق (ع) فرمودند که امامت با وصیت آشکار اثبات می شود

در احادیث بعدی خواهیم دید که از خود کلمه ی علم به صورت صریح ، به عنوان علامت و دلیل صاحب الامر بودن نیز اشاره شده است

حارث بن مغیره نصری گفت : به امام صادق (ع) گفتم : صاحب این امر با چه چیزی شناخته می شود ؟ فرمود : با سنگینی و وقار و علم و وصیت . بصائر الدرجات ص 509 . الخصال ص 200 . بحار الانوار ج 25 ص 138

در این حدیث دیدیم که امام صادق (ع) ، به وصیت و علم بعنوان دلایل صاحب الامر برای اثبات ادعایش ، اشاره فرمودند

همچنین امام رضا (ع) ، این امر را ذکر می کنند

حسن بن جهم گوید : روزی در مجلس مأمون حاضر شدم و امام علی بن موسی الرضا (ع) نیز آنجا بودند . و فقها و اهل کلام از فرقه های مختلف جمع شده بودند . پس یکی از آنها از ایشان (ع) سوال کرده و به ایشان گفت : ای پسر رسول خدا ، چگونه امامتِ امام ، برای مدعی بر آن اثبات می شود ؟ امام رضا (ع) فرمود : با نص یا وصیت و دلیل . به ایشان گفت : دلیلِ امام در چیست ؟ امام رضا (ع) فرمود : در علم و مستجاب شدن دعا . عيون اخبار الرضا (ع) ج 2 ص 216 . بحار الانوار ج 25 ص 134

در اینجا نیز دیدیم که امام رضا (ع) می فرمایند که اگر کسی ادعای امامت کند ، با وصیت و علم ، ادعایش اثبات می شود

اکنون در احادیث بعدی در کنار این که باز هم می بینیم که صاحب امر ، با وصیت و سلاح شناخته می شود ، برایمان روشن می شود که سلاح رسول الله (ص) ، همان علم است

امام باقر (ع) و امام صادق (ع) فرمودند : امام با سه خصوصیت شناخته می شود . همانا او نزدیکترینِ مردم به کسی که قبل از اوست می باشد . و نزد او سلاح رسول الله (ص) است . و وصیت با او می باشد . او همان کسی است که خداوند متعال فرمود : همانا خداوند به شما امر می کند که امانتها را به صاحبش برسانید (النساء:58) . و فرمودند : آن سلاح در ما ، مانند تابوت است در بنی اسرائیل . مُلک در همانجایی است که سلاح باشد ، همانگونه که همان جایی بود که تابوت باشد . بصائر الدرجات ص 200 . تفسير العياشي ج 1 ص 249 . بحار الانوار ج 23 ص 277

در این حدیث که از دو امام ، یعنی امام باقر (ع) و امام صادق (ع) ذکر شده است ، می بینیم که به همان وصیت و سلاح رسول الله (ص) برای اثبات امامت یک شخص اشاره می کنند

نکته ای که باید از این حدیث به آن توجه کنیم ، این است که آن سلاح در اهل بیت (ع) مانند تابوت است در بنی اسرائیل

حدیث بعدی از امام رضا (ع) نیز شبیه این حدیث است

ابی نصر گوید : به امام ابی الحسن الرضا (ع) گفتم : زمانی که امام از دنیا برود ، چگونه کسی که بعد از او است شناخته می شود ؟ امام رضا (ع) فرمود : برای امام علامتهایی است . مثلا این که فرزند بزرگ پدرش باشد . و فضیلت و وصیت در او باشد . و اگر سواری بیاید و بگوید : فلانی به چه کسی وصیت کرده است ؟ به او گفته شود : به فلانی . و آن سلاح در ما ، مانند تابوت است در بنی اسرائیل . امامت همراه سلاح است ، هر کجا که باشد . الکافي ج 1 ص 284 . الخصال ص 116 . بحار الانوار ج 25 ص 137 و 138

در این حدیث نیز امام رضا (ع) فرمودند : علامتهای امام وصیت و سلاح است و سلاح در اهل بیت (ع) ، مانند تابوت است در بنی اسرائیل

فقط یک شبهه در این حدیث وجود دارد و آن این است که امام باید فرزند بزرگ پدرش باشد ، که البته این امر قطعی و الزامی نیست . زیرا مثلا در امام حسین (ع) و امام کاظم (ع) می بینیم که این قائده وجود ندارد . ولیکن امامت آنها بر قوت خود باقی است و شکی در آن نمی باشد

اما آنچه درباره ی سلاح رسول الله (ص) از دو حدیث قبل فهمیدیم ، این است که آن سلاح در اهل بیت (ع) ، مانند تابوت است در بنی اسرائیل . اکنون با احادیث بعدی ، برای ما روشن می شود که منظور از سلاح ، همان علم است . طبیعتا عقلانی هم هست که ما نه شمشیر رسول الله (ص) را دیده ایم و نه قدرت تشخیص آن را داریم . اما اگر منظور از سلاح ، علم باشد ، قابل شناخت است و اتفاقا موافق آیات قرآن است

امام باقر (ع) فرمود : همانا مَثَلِ سلاح در ما ، مانند تابوت است در بنی اسرائیل . یعنی هر کجا که تابوت می بود ، مُلک نیز آنجا بود . پس هر کدام از ما که سلاح نزدش باشد ، علم نزدش است . الکافي ج 1 ص 238 . بصائر الدرجات ص 196

همانطور که دیدیم ، امام باقر (ع) فرمودند که هر کدام از اهل بیت (ع) که سلاح نزدش باشد ، علم نزدش است . یعنی منظور از آن سلاحی که ادعا و امر مدعی را اثبات می کند ، همان علم است

عبد الله بن ابی یعفور گوید : شنیدم امام صادق (ع) می فرمود : همانا مَثَلِ سلاح در ما ، مانند تابوت است در بنی اسرائیل . یعنی هر کجا تابوت بود ، ملک نیز آنجا بود . پس هر کدام ار ما که سلاح نزدش باشد ، علم نزدش است . الکافي ج 1 ص 238 . بصائر الدرجات ص 203

همانطور که دیدیم ، مشابه حدیث قبلی ، از امام صادق (ع) نیز ذکر شده است

صفوان گوید : امام رضا (ع) فرمود : امام باقر (ع) می‌ فرمود : همانا مَثَلِ سلاح در ما ، مانند تابوت است در بنی اسرائیل . یعنی هر کسی تابوت نزدش بود نبوت برای او بود . و نیز هر کدام از ما که سلاح نزدش باشد صاحب امر است . از ایشان سوال شد : آیا سلاح از علم متمایز (جدا) است ؟ امام رضا (ع) فرمود : خیر . الکافي ج 1 ص 238 . بصائر الدرجات ص 203

و نیز این امر را امام رضا (ع) فرموده اند که هر کجا سلاح باشد ، امر نیز در آنجا است و آن شخص صاحب امر است . و وقتی که از ایشان سوال می شود که آیا سلاح و علم متمایز هستند ، می فرمایند : خیر

اکنون به احادیثی می پردازیم که به ما گفته شده است : اگر کسی مدعی شد ، از او سوالاتی بپرسید که فقط صاحب این امر می تواند جواب بدهد . یعنی سوال از توحید و قرآن و کتب آسمانی و امثال اینها ، که این امر هم کاملا مرتبط با علم است . جواب دادن به سوالات ، علم مدعی را مشخص می کند

مفضل بن عمر گوید : شنیدم امام صادق (ع) می‌ فرمود : همانا برای صاحب این امر دو غیبت است . در یکی از آنها به اهلش باز می‌ گردد . و در دیگری گفته شود : هلاک شده است . در کدام وادی سلوک می‌ کند . گفتم : در آن زمان چکار کنیم . امام صادق (ع) فرمود : اگر کسی ادعایی کرد ، از او از مسائلی سوال کنید که کسی که همانند او است بتواند به آن جواب دهد . الكافي ج 1 ص 340 . إثبات الهداة ج 3 ص 445

در این حدیث و حدیث بعدی که مشابه آن است ، امام صادق (ع) می فرمایند که اگر کسی مدعی شد ، از او سوالاتی بپرسید که کسی که همانند امام مهدی (ع) باشد ، بتواند جواب دهد . یعنی با علم و حکمتش او را بشناسید

مفضل بن عمر گوید : شنیدم امام صادق (ع) می‌ فرمود : همانا برای صاحب این امر دو غیبت است . در یکی از آنها به اهلش باز می‌ گردد . و در دیگری گفته شود : هلاک شده است . در کدام وادی سلوک می‌ کند . گفتم : در آن زمان چکار کنیم . فرمود : اگر کسی ادعا کرد ، از او از آن عظائمی (مسائل عظیمی) سوال کنید که کسی که همانند او است بتواند به آن جواب دهد . الغیبة النعمانی ص 178 . بحار الانوار ج 52 ص 157

اکنون به این که پرچم رسول الله (ص) ، همان حاکمیت خداوند است ، می پردازیم . همانطور که در حدیث امام باقر (ع) ، یعنی اولین حدیث خواندیم ، پرچم رسول الله (ص) که البته پرچم تمام اهل بیت (ع) و بلکه پرچم تمام انبیا و اوصیا (ع) است ، یکی می باشد

حال ببینیم این پرچم چیست و مفهوم آن چه می باشد . آیا می توانیم بگوییم که این پرچم یک پرچم مادی ، مانند پرچم های فراوان که صرفا یک چوب و پارچه هستند ، می باشد ؟ یا این که پرچم نیز مانند سلاح ، بیانگر یک امر و مفهومی است

در احادیث بعدی این امر برای ما روشن می شود که منظور از پرچم رسول الله (ص) یا پرچم اهل بیت (ع) ، یا پرچمی که صاحب حق در آخر الزمان ، توسط آن شناخته می شود ، چیست

امام صادق (ع) فرمود : بدرستی که برای ما اهل بیت پرچمی است ، که هر کس از آن جلو بزند ، بیعت شکنی کرده است ، و هر کس است از آن عقب بماند ، نابود می‌ شود ، و هر کس که همراه آن باشد ، (به ما) مُلحق (وصل) شده است . بر روی آن مکتوب است : البیعة لله (حاکمیت از آن خداوند است) . مائتان وخمسون علامة ص 15

در این حدیث ، امام صادق (ع) به وضوح حقیقت این پرچم را برای ما روشن می کنند . این پرچم ، البیعة لله یا همان حاکمیت برای خداوند است ، می باشد . و اکنون می بینیم که این امر نیز کاملا موافق قرآن است . زیرا در آیات قرآن نیز یکی از دلایل روشن برای خلفای خداوند ، اعتقاد و دعوت به حاکمیت خداوند ، ذکر شده است

امام صادق (ع) فرمود : پرچم مهدی (ع) ، البیعة لله عزوجل (حاکمیت از آن خداوند است) می‌ باشد . كمال الدین ج 2 ص 654

در این حدیث ، امام صادق (ع) به پرچم مهدی (ع) به صورت خاص اشاره می کنند و می بینیم که باز هم به البیعة لله یا همان حاکمیت خداوند اشاره شده است

در مجموع احادیث فراوانی که ذکر شد ، مجددا به همان سه نشانه ای که در قرآن برای شناخت خلیفه ی خداوند بیان شده بود ، می رسیم . یعنی وصیت رسول الله (ص) ، و سلاح رسول الله (ص) یا همان علم و حکمت ، و پرچم رسول الله (ص) یا همان حاکمیت خداوند

.

ansar_allah_313;241768 نوشت:
2) دعوت وصی امام مهدی (ع) چگونه اثبات می شود ؟ 3) آیا احمد الحسن این مشخصات را دارد ؟

سلام علیکم

وصی المهدی کسی خواهد بود که توسط خود حضرت معرفی میشود . لذا لازم است قبل از وصی المهدی خود حضرت ظهور نماید تا بشود و بتواند وصی خویش را معرفی کند.
این حکم عقل است.

و تا آنجائیکه حقیر میدانم در اعتقادات شیعه نیز چنین روایت و ثبت شده که عرض شد.

پس حکم روایت نیز بر حکم عقل صحه میگذارد.
یعنی اول حضرت ظهور میکند و بعد وصی را معرفی می نماید

این استدلالی که شما آوردید و امثال آن را هر کسی میتواند با استناد با آیات و روایات سند نیابت خود کند.

پس سند شما چون قابل اعتماد و استناد نیست برای حجیت شخصی که خود را سید یمانی معرفی کرده پس این ادعا باطل است.

یاحق

.

bina88
فرمودید :

وصی المهدی کسی خواهد بود که توسط خود حضرت معرفی میشود . لذا لازم است قبل از وصی المهدی خود حضرت ظهور نماید تا بشود و بتواند وصی خویش را معرفی کند
این حکم عقل است.

و تا آنجائیکه حقیر میدانم در اعتقادات شیعه نیز چنین روایت و ثبت شده که عرض شد.

پس حکم روایت نیز بر حکم عقل صحه میگذارد.
یعنی اول حضرت ظهور میکند و بعد وصی را معرفی می نماید

این استدلالی که شما آوردید و امثال آن را هر کسی میتواند با استناد با آیات و روایات سند نیابت خود کند.

پس سند شما چون قابل اعتماد و استناد نیست ... ؟ ! ؟ ! ؟

جواب

به نظر می رسد مطالب قبلی را نخواندید . در مبحث اول به این موضوع در ذیل آیات قرآن و احادیث اهل بیت (ع) پرداختیم

در این مبحث که در دو قسمت ارائه شد

[=arial]1) آیا وصی امام مهدی (ع) قبل از ظهور مولایمان صاحب الزمان (ع) می آید و اطاعتش واجب است ؟

اما دلیل عقلی

همه می دانیم که قیام امام مهدی (ع) ، عذاب بر کافران است . و عذاب های الهی در عصر ظهور فراوان هستند . آیا خداوند حکیم و رئوف ، قبل از عذاب رسولی نمی فرستد ؟ بلکه شروع عذاب ها بخاطر تکذیب این فرستاده است . مانند تمام اقوامی که بخاطر تکذیب فرستادگانشان ، عذاب به سوی آنها نازل شد . پس طبیعتا امام مهدی (ع) نیز قبل از ظهورشان ، فرستاده ای می فرستند

و اتفاقا این عاقلانه است و موافق قرآن و احادیث اهل بیت (ع) دوست گرامی

همچنین فراموش نکنید که امر امام مهدی (ع) و مخصوصا قضیه ی آخر الزمان ، با دیگر فرستادگان (ع) و دیگر زمانها مقداری متفاوت است

بسیار عجیب هست که می فرمایید : هر کس می تواند این مشخصات را بر خود تطبیق دهد !!!!!!!!!

در حالی که اهل بیت (ع) می فرماند : در هیچ کس جز او نیست ، جای هیچ شبهه و اشکالی برایتان نمی گذارد ، در هیچ کس جز او جمع نگردد ، و علاماتی برای شناخت صاحب الامر و حجت های خداوند و خلفایش در زمین می باشند

با دقت بخوانید

[=arial] 2) دعوت وصی امام مهدی (ع) چگونه اثبات می شود ؟

زیرا دلایلی را که از قرآن و عترت رسول الله (ص) به شما ارائه کردیم را بی ارزش خواندید . و آن را قابل اعتماد و استناد ندانسته و معتبرش نخواندید

پس چقدر محمد (ص) و قرآن و عترت ، در ترازوی شما سبک است ! ! ! ! !

اگر از عقاید دیگر هستید بفرمایید تا از کتب خودتان با شما صحبت شود !!!!!!!

.

ansar_allah_313;242143 نوشت:
پس چقدر محمد (ص) و قرآن و عترت ، در ترازوی شما سبک است ! ! ! ! ! اگر از عقاید دیگر هستید بفرمایید تا از کتب خودتان با شما صحبت شود !!!!!!!

سلام علیکم

فکر کنم فارسی نوشتم .

طبق روایات مربوط به آخر الزمان سید یمانی ( که مشخصا از اهالی یمن است ) و سید خراسانی ( که اهل ایران است ) به دستور مستقیم حضرت قائم منصوب میشوند.

یعنی پس از اعلام ظهور و مسجل شدن ظهور حضرت حجت قرار است که این دو بزرگوار از طرف ایشان و با دستور مستقیم ایشان مسئولیتهائی را به عهده بگیرند.

اولا : حضرت ظهور نکرده

ثانیا : نتیجتا دستوری صادر نشده

ثالثا : بنده از شما دستوری خواستم این چیز زیاد سختی نیست .

آن کسی که قرآن و عترت را دارد سبک میشمرد و در این امری که مسجل است و قابل بداع نیست بدعت آورده با این ادعا من نیستم .

اینها تنها تهمت استبقصد اهانت و از روی نداشتن سند و از این بابت متاسفم/

یاحق

رضا;56963 نوشت:

چند وقتی که در اکثر سایتها تبلغ شخصی به نام سيد احمد الحسن فرستادهء امام مهدی (ع)داره تبلیغ میشه!! این تاپیک را زدم که برسی شود!!

از دوستان و سروران عزیز تقاضا دارم که در هر سایت تبلیغ این [="Red"]وهابی معیوب الحال[/] را دیدند!!
متوجه باشند که او کیست!!

وَقَالُواْ يَا أَيُّهَا الَّذِي نُزِّلَ عَلَيْهِ الذِّكْرُ إِنَّكَ لَمَجْنُونٌ ﴿۶ حجر﴾
و گفتند اى كسى كه قرآن بر او نازل شده است [="red"]به يقين تو ديوانه‏اى.[/]
قَالَ إِنَّ رَسُولَكُمُ الَّذِي أُرْسِلَ إِلَيْكُمْ لَمَجْنُونٌ ﴿۲۷ شعرا﴾
گفت پيامبري كه به سوي شما فرستاده شده [="red"]ديوانه [/]است.
وَيَقُولُونَ أَئِنَّا لَتَارِكُوا آلِهَتِنَا لِشَاعِرٍ مَّجْنُونٍ ﴿۳۶ صافات﴾
و مى‏گفتند آيا ما براى [="red"]شاعرى ديوانه [/]دست از خدايانمان برداريم.
كَذَّبَتْ قَبْلَهُمْ قَوْمُ نُوحٍ فَكَذَّبُوا عَبْدَنَا وَقَالُوا مَجْنُونٌ وَازْدُجِرَ (9 قمر)
پيش از آنها قوم نوح تكذيب كردند (آري) بنده ما (نوح) را تكذيب كرده و گفتند: او [="red"]ديوانه [/]است و (با انواع آزارها) او را (از ادامه رسالتش) بازداشتند.
قَالَ الْمَلأُ مِن قَوْمِهِ إِنَّا لَنَرَاكَ فِي ضَلاَلٍ مُّبِينٍ (60 اعراف)
[="red"]بزرگان [/]قومش گفتند واقعا[="red"] ما تو را در گمراهى آشكارى مى‏بينيم.[/]

يَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّسُولٍ إِلاَّ كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِؤُون (30 یس)
افسوس بر این بندگان، که هيچ رسولی براى آنان نيامد، مگر آنكه او را[="red"] ريشخند ( و مسخره) كردند.[/]

mahdikp;179284 نوشت:

بنده mahdikp کسی هستم و مقالاتی را در باب این فرد به رشته تحریر در آوردم .

بله...

لا اقل من شما رو خوب می شناسم و می دانم که هستید.
ما با هم همکلاسی بودیم و در ابتدای این دعوت جناب احمد الحسن درود خدا بر ایشان , هم عقیده بودیم و [="red"]هر دو به این دعوت کافر بودیم.[/]

خدا هر دوی ما رو ببخشد... .

mahdikp;179284 نوشت:

دو بار در چت روم بیلوکس در اتاق انصار المهدی که هر دو بار بنده را از اتاق بیرون کردند

[="red"]پس چرا من را بیرون نکردند ؟
پس چرا من رو روی تخم چشماشون گذاشتند ؟ در صورتی که من به اندازه ی شما مخالف ایشان و کافر به ایشان بودم .
چرا ................................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/]

[="Blue"]بله شما را بیرون کردند , بخاطر اینکه فقط قصدتون این بوده که به هر قیمتی شده به آنها ثابت کنید که منحرف هستند.
شما را بیرون کردند چون بدون توجه به سخنان آنها و دلایلشان , حرف خود را می زدید.
شمارا بیرون کردند چون شما آداب و قانون مناظره را رعایت نمی کردید.
شمارا بیرون کردند چون با بی احترامی با ایشان صحبت می کردید.[/]

[="blue"]و در غیر این صورت , چرا من را بیرون نکردند ؟؟؟؟؟؟
[/]

[="red"]من این گروه را سوال کِش کردم , دلایل این گروه را زیر و رو کردم. شبهه کِششون کردم.
چرا من رو بیرون نکردند ؟
چرا من را روی چشمشون گذاشتند ؟
آیا من کمتر از شما به آنها کافر بودم ؟
آیا من به شخص احمد الحسن علیه السلام توهین نکردم در سایت شما ( سایت اندیشه و بصیرت ) ؟

چرا من رو بیرون نکردند ؟[/]

mahdikp;179284 نوشت:

و همچنین دو بار در سایت خود عبدالله هاشم مقالات ترجمه شده را قرار دادم که مقالات حذف شده و مرا باز بیرون کردند!!!!

خدا به شما خیر دهد دوست عزیز من و خدا ما رو به راه راست هدایت کند.

[="red"]باز هم چرا نزدیک به 250 پست و نوشته ی من رو در انجمن و سایتشون حذف نکردند و ماله شما را حذف کردند ؟ چرا ؟[/]

[="Red"]و من از شما سوال و گله ای دارم :
[/]

چرا نوشته ی من در سایت شما ( اندیشه و بصیرت ) که توهین کردم به جناب احمد الحسن 1 سال و نیم پیش را توی سایت قرار دادید اما بعد از 1 سال و نیم آمدم و گفتم و نوشتم و نظر دادم که :

[="red"]من غلط کردم به جناب احمد الحسن یمانی توهین کردم. من خودم خر هستم نه ایشان العیاذبالله. من دجال هستم. من گمراه هستم. من از روی نادانی این حرف را زدم. من پشیمان هستم.[/]

[="Blue"]چرا این نظر من رو حذف کردید ؟؟؟؟؟؟ و توی سایت نمایش نداید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با اینکه من از دوستان شما بودم و حتی ارتباط حضوری با موسسه ی اندیشه و بصیرت داشتم .

چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا نزدیک به 7 تا نظر و توضیح که راجعبه جناب یمانی ع و اشتباهم دادم رو یکی پس از دیگری حذف کردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/]

حتی اگر خود شما حذف نکرده باشید ( که احتمالا خود شما حذف کردید چون مطلب رو شما ارسال کرده بودید و تایید نظرات به عهده ی شماست , اما به هر حال حتی اگر دوستان شما و اون موسسه هم حذف کرده باشند باز هم چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[="Red"]این چه دوستانی هستند این چه دوستان مومن و مذهبی هستند که توهین من رو توی سایت گذاشتند و التماس کردم حذفش کنند و قسمشون دادم , اما توهین رو همچنان حتی در همین لحظه هم گذاشتند و دیگر نظرات من را حذف کردند . چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/]

عکس زیر :

با اینکه من از خود شما بودم .
با اینکه من طرفدار سایت اندیشه و بصیرت بودم.
با اینکه من نوشتم عبدالله هاشم منحرف شده 100 تا مدرک براش موجود است و از شخص منحرفی به نام احمد الحسن پیروی می کند.

[="red"]آیا من مذهبی نیستم ؟ آیا من خانواده ام مذهبی نیست ؟ آیا در دانشگاه من رو مذهبی نمیدونستند ؟آیا از من فسق و فجوری دیده بودند.
آیا من اطلاعاتم در زمینه مهدویت کم بود ؟
آیا مرجع تقلید من جناب مکارم شیرازی نبود ؟ آیا من طرفدار فقها نبودم ؟؟؟؟؟؟؟[/]

[="Blue"]تا دیروز من برای اطرافیان و دوست و نزدیکان, مومن و مذهبی بودم, و امروز به من می گویند گمراه شده و منحرف و بی بصیرت.[/]

و البته این همان کاری بود که با پیامبران و خلیفه های خدا نیز میکردند , من که دیگه چیزی نیستم.

[="DarkGreen"]تا دیروز پیامبران بین مردم صادق و امین بودند و امروز که پیامبر شدند به ایشان گفتند : تو ساحر و جادوگری و جنیان این سخنان را به تو یاد داده اند و تو در گمراهی آشکاری هستی و ما راه پدران و بزرگانمان را ادامه خواهیم داد و بر دین قبلی میمانیم و اگر دست از این دعوت بر نداری سنگسارت می کنیم.[/]

خداوند ما را از اینکه جلوی [="Red"]خلیفه الله[/] به ایستیم نجات دهد.

[="red"]ابلیس جلوی خلیفه الله ایستاد و خداوند چنان بر بادش داد که با اینکه طاووس ملائکه بود و هزاران هزار سال عبادت کرده بود لعنت شد و اخراج شد و رانده شد و بر باد فنا رفت و جهنمی تا ابد شد.

الله اکبر..............[/]
.
.
.

[="red"]ادامه دارد انشالله....
[/]

.
.
.
[="red"]ادامه پست قبلی...
[/]
[="red"]دوستان فراموش نکنید خوارج چه کسانی بودند.
فراموش نکنید چه کسانی و چه حافظان قران و علمایی امام حسین ع را کشتند.
فراموش نکنید که به امام حسین ع می گفتند منحرف.
فراموش نکنید که طرفداران پرو پاقرص پیامبر ص , سالها امام علی ع خانه نشین کردند و چه خون جگر ها خورد علی ع.[/]

[="red"]ای دوستان...
عاقل باشید...
و قبول نکنید که احدی شما را سبک بشمارد[/]
تا جایی که شما را در مقام کسانی قرار دهند که[="red"] فرستادگان و خلفای الله را در زمین تکذب [/]کرده بودند.

و گفتند : این رسول و وحی او دروغ است و رویا و مکاشفه خواب های اشفته است.
و ایشان فراموش کردند که سوره ی یوسف علیه السلام حول خواب سخن می گوید.
و خواب یوسف و دو زندانی و فرعون.

خداوند سخن خبیث آنها را که همیشه تکرار می شود را در قرآن فرموده است :

[="red"]بَلْ قَالُواْ أَضْغَاثُ أَحْلاَمٍ بَلِ افْتَرَاهُ بَلْ هُوَ شَاعِرٌ فَلْيَأْتِنَا بِآيَةٍ كَمَا أُرْسِلَ الأَوَّلُونَ ﴿۵ انبیا﴾
آنها گفتند (وحي نيست) بلكه خوابهاي آشفته است، اصلا او به دروغ آنرا به خدا بسته، نه او يك شاعر است! (اگر راست مي‏گويد) بايد معجزهایي براي ما بياورد، همانگونه كه پيامبران پيشين با معجزات فرستاده شدند.[/]

[="blue"]دوستان ...[/]

[="blue"]بزرگان و علما برای فرج و ظهور امام مهدی ع منتظر معجزات بسیار بزرگی هستند و ذهن مردم را از این موضوع پر کرده اند و همه منتظراند امام مهدی ع خودش ظهور کند و یک صدای ملکوتی بلند و یک معجزه ی بزرگ و روشن باشد و همه بدون زحمت امام زمان ع را بشناسند.[/]

متاسفانه افسانه هایی ساختند و ذهن مردم را پر کرده اند.
بدون اینکه متوجه باشند منظور از صیحه چیست و امام ع چطور ظهور می کنند.

[="red"]ایشان فراموش کرده اند که دیگر امامان ما و امام حسین ع در کربلا نیز می توانستند از این معجزات انجام دهند و حقانیت خودشان را ثابت کنند اما نکردند.
ایشان فرموش کردند که بعضی از امامان ما نزدیک به نیمی از عمر مبارکشان را در زندان ها به سر برند.
ایشان فراموش کردند که حتی امام و وصی هم ممکن است توسط مردم زندانی و کشته شوند.
ایشان نسبت به فرستادگان خدا تصور افسانه ای دارند.[/]

[="blue"]دقیقا همان چیزی که خدا خواست بفهماند به مردم که اینها بشری مثل شما هستند.
[/]

[="red"]و اما ایشان حرف ابلیس را پذیرفته اند که باید برتری آدم ع را به چشم ببینم و در غیر این صورت من از او بهتر هستم و من از اتش هستم و او از خاک و خدایا حرف تو برای من سند نیست باید ببینم.

اینها اهل همان شهری هستند که برای امام حسین ع هزاران نامه نوشتند و بعد امام حسین ع آمد و تنهایش گذاشتند و کشتنش.[/]

[="blue"]ایشان فراموش کردند چه بلایی بر سره فرستاده ی امام حسین ع آوردند.
[/]

ای دوستان...
تعقل کنید...
تصورات افسانه ای ظهور را از ذهنتان بیرون کنید.
[="red"]نکند امامتان ظهور کند و شمشیر به رویش بکشید به خیال اینکه دارید اصلاح می کنید. همان کاری که عده ی بسیاری از دشمنان حسین ع به امید بهشت رفتن امام حسین ع را کشتند.[/]

و خدا در قرآن به فرموده است :

وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِي الأَرْضِ قَالُواْ[="red"] إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ[/] (11) أَلا إِنَّهُمْ هُمُ [="red"]الْمُفْسِدُونَ [/]وَلَـكِن لاَّ يَشْعُرُونَ (12 بقره)

[="red"]و چون به آنان گفته شود در اين‏] زمين فساد نكنيد، گويند ما كه اهل اصلاح و اصلاح گریم.
‏ آگاه باشيد اينها همان مفسدان هستند ولي نمي‏فهمند ( متوجه نیستند).[/]

[="blue"]ای دوستان...[/]

مراقب باشید علما و فقهای گمراه و پیروانشان شما را فریب ندهند.
تقلید کورکورانه نکنید ...
بلکه :
[="green"]بخوانید...
جستجو کنید...
تحقیق کنید...
بحث کنید...
دقت کنید...
بیاموزید...
و خودتان حقیقت را به بیابید.[/]

[="red"]بر اَحَدی توکل نکنید که برای آخرت شما تصمیم بگیرد.
زیرا فردا پشیمان خواهید شد و فردا پشیمانی فایده ای ندارد.
[/]

وَقَالُوا رَبَّنَا إِنَّا أَطَعْنَا [="red"]سَادَتَنَا وَكُبَرَاءنَا[/] فَأَضَلُّونَا السَّبِيلَا ﴿احزاب ۶۷﴾

[="red"]و مي‏گويند: پروردگارا! ما از رؤسا و بزرگان ( و پیشوایان ) خود را اطاعت كرديم و ما را گمراه ساختند ( و از راه به در کردند).[/]

رسول الله ص فرمود :

در آخر الزمان امت من دچار ترس و وحشت می‌ شوند . پس مردم به نزد [="red"]علمایشان [/]می‌ روند با وجود آن که[="red"] آنان میمون و خوک هستند [/]. حتماً بمانند آنچه انجام داده‌ اند عقوبت می‌ شوند . زیرا [="red"]حق را از مسیرش تغییر دادند و کلام را از موضعش تحریف کردند[/] . خداوند چهره هایشان را مانند[="red"] هیولا کند و خلقت آنان را تغییر دهد [/]. همانگونه که آنها حق را به باطل تبدیل کردند . بشارة الإسلام ص176 . یوم الخلاص ص 405

پیامبر ص فرمود :

: زمانی بر امتم می آید که [="red"]از قرآن جز نوشته هایش باقی نمی ماند [/]و از [="red"]اسلام جز اسمش باقی نمی ماند .[/] خود را مسلمان می خوانند در حالیکه دورترین افراد از آنند ، [="red"]مساجدشان آباد است ولی خبری از هدایت در آن نیست[/] ،[="red"] فقهای آن زمان شرترین فقهایی هستند که آسمان بر آنها سایه افکنده است[/] ، فتنه از آنها خارج میشود و به سوی خودشان نیز باز می گردد . الكافي ج8 ص307 . بحار الانوار ج 52 ص 190 . ثواب الاعمال وعقابها ص 301 . جامع الاخبار ص 129 . منتخب الاثر ص 427

علمای و فقهای هدایت شده در آخر الزمان خیلی کم هستند. و علمای گمراه بسیار زیاد.
مردم فقها را می پرستند و نظر آخر را نظر ایشان می دانند.

[="red"]توجه کنید...هم شیعه و هم سنی و هم ادیان دیگر...
بزرگان و علمایتان را کورکورانه اطاعت و تقلید نکنید.
و تعقل کنید و خدا و فرستاده هایش را خودتان بشناسید.[/]

تا جای یکه اکثر مردم و حتی خود من زمانی و حتی پدر من می گوید : هرچه مراجع تقلید گفتند همان درست است.

امیرالمومنین امام علی(ع) می فرماید:
.
.
.
[="red"]ادامه دارد انشاالله...[/]

.
.
.
[/]

استاد پناهیان در سخنرانی 88 حدیثی را ذکر کردند :

امیرالمومنین امام علی(ع) می فرماید:

در آخر الزمان [="red"]شیعیان [/]ما این طور می شوند، همانند یک [="red"]انبار [/]آرد یا گندم یا جو که[="red"] این انبار را آفت بزند[/]؛ صاحب انبار این ها را بیرون می آورد و آن قسمت هایش را که آفت زده دور می ریزد و بقیه را داخل انبار قرار می دهد و این کار آنقدر ادامه پیدا می کند و استمرار پیدا می کند[="red"] تا جایی که به اندازه چند لقمه غذا بیشتر از آن باقی نمی ماند.[/]

ریزش در زمان ظهور یک مسئله [="red"]جدی [/]است و جز با بصیرت و از خودگذشتگی [="red"]فوق العاده [/]نمی توان از فتنه های آخرالزمان عبور و برای نائب امام زمان(عج) سربازی کرد.

نتیجه این فتنه این است که [="red"]دوست و دشمن گم می شوند.[/]

استاد پناهیان ادامه داد :

امام رضا(ع) مي فرمايند: "از[="red"] كساني كه راه مودت ما اهل بيت را بر گزيدند،[/] كساني هستند كه[="red"] فتنه ی آنها از دجال شديدتر است.[/]"

راوي حديث می گوید:

پرسيدم چگونه فتنه مي كنند؟ امام(ع) مي فرمايند :

بواسطه دوستي كردن با دشمنان ما اهل بيت(ع) و بواسطه دشمني كردن با دوستان اهل بيت(ع). زماني كه اين اتفاق افتاد [="red"]حق با باطل در هم آميخته مي شود و امر مشتبه مي شود[/] _معمولا در روايات منظور از امر "[="red"]ولایت[/]" است یعنی یک کاری می کنند که در ولایت تشکیک بکنند_ [="red"]و مومن از منافق شناخته نمی شود.[/]

متوجه شدید...!!! ؟

استاد پناهیان راست می گویند و درست است , اما تفسیرشان از حدیث اشتباست و برداشتشان غلط است.

امام علی علیه السلام و امام رضا علیه السلام در دو حدیث بالا چه فرمودند ؟؟؟

[="red"]کسانی که راه ما اهل بیت را بگزیدند فتنه ی آنها از دجال بدتر است.
امام علی علیه السلام فرمود از یک انبار آرد فقط چند لقمه باقی می ماند.
یعنی کمتر از یک ظرف غذا اونم نسبت به یک انبار.
[/]

[="red"]این چه فتنه ای است که مومن و منافق تشخیص داده نمی شود بین شیعیان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[/]

این همان فتنه ای است که مردم نمی توانند تصور کنند , فلان فقیه معروف دقیقا در گمراهی است.
این همان فتنه است.

دوستان توجه کنید...!!!

[="red"]کسانی که امروزه یک ذره کج می روند بلافاصله صدا و سیما و اخبار آنها را رسوا می کنند و مشخص می شود کدام آیت الله گمراه شد و چه کسی طرفدار آمریکا و غیره است و منحرف است.[/]

امام رضا علیه السلام می فرماید :

[="red"]منافق از مومن تشخیص داده نمی شود.
اما ما می بینیم کسی که منحرف شد در حال حاضر بلافاصله تشخیص داده می شود و در صدا و سیما و اخبار و رسانه و روزنامه رسوا می شود.

حتی همین جریان جناب احمد الحسن ع بلافاصله اعلامیه ها زده شد و در سایت های معروف شیعه و غیره که منحرف است.
و اتفاقا تشخیص خیلی ساده است در حال حاضر.
فقها بلافاصله اعلام می کنند فلان کس منحرف است و رسانه اعلام می کند.
پس بلافاصله تشخیص داده می شود. و روشن است.[/]

[="blue"]دوستان توجه کنید :
[/]

[="blue"]بترسید از زمانی که کسانی که خیال می کنیم مومن هستند, گمراه و منافق باشند و کسانی که خیال می کنیم گمراه و منافق هستند , مومن باشند.[/]

[="blue"]یاران خاص امام زمان 313 نفر طبق روایات انسان های عادی هستند.
و لشکر مهدی ع 10.000 تا 15.000 نفر می باشد.[/]

[="blue"]یعنی یک دهم ورزشگاه ازادی.[/]

مگر می شود لشکر مهدی ع 30.000 باشد و امام صادق ع بگویند 15.000 تا ؟
مگر می شود لشکر مهدی میلیونی باشد و امام بگوید 15.000 تا ؟

[="blue"]دوستان مهدی ع قطعا تنها می ماند. قطعا.
جلوی امام مهدی شمشیر می کشیم به امید ورود به بهشت. با این وضع , مطمئن باشید.[/]

.
.
.
[="red"]ادامه دارد انشاالله...
[/]

.
.
.

[/]

آیا حدیث نداریم که امام مهدی ع علمایی را می کشد که از شدت عبادت و شب زنده داری صورت هایشان زرد است و پیشانیشان پینه بسته ؟

[="blue"]ای دوستان...[/]

[="red"]از بعد رسول خدا به این طرف جنگ بین مسلمین بود.
و جنگ جنگه قرآن بود.
جنگ جنگه حرف راست بود و خدایی.
تاریخ رو ورق بزنید و ببینید چه فرمانده های لشکر رسول خدا و امام علی ع منحرف شدند. چه علمای بزرگی منحرف شدند.[/]

[="blue"]ای دوستان...
[/]

حرف هایی که زدم را دقت کنید.
سخنان رو بشنوید و بهترین رو برگزینید.

[="red"]امام حسین ع در کربلا لشکر دشمن را که از علما و 70 حافظ قران بودند و همه دم از دین و قران می زدند نصیحت می کردند. و در آخر فرمودند : حرف های من به دل شما نمی نشیند و نمی فهمید. چون لقمه ی حرام خوردید.[/]

اما آیا آنها قبول میکردند که لقمه ی حرام خوردند ؟؟؟
قطعا خیر.
و این گفته ی امام ع هم دروغی دیگر می پنداشتند.

[="red"]جلوی امام حسین ع حرف از قرآن و هدایت می زدند و به او می گفتند منحرف.
[/]

امام باقر ع می فرماید :

قائم ع به سوی كوفه رهسپار می شود. در آن ج[="red"]ا شانزده هزار نفر [/]از بتریه (کسانی که معتقدند امام مهدی ع فرزند ندارد) ، مجهز به سلاح در برابر او می ایستند . [="red"]آنان قاریان قرآن و فقهای در دین هستند . پیشانی های آنها از عبادت بسیار پینه بسته و چهره های آنها بر اثر شب زنده داری زرد شده است[/] . اما کاملاً [="red"]منفاق [/]هستند .

همگی می‌ گویند : ای فرزند فاطمه برگرد ، زیرا که ما به تو نیازی نداریم .
پس قائم ع در پشت شهر نجف ، از عصر روز دوشنبه تا شامگاه بر آنان شمشیر می كشد و همه آنها را بدون توقف می كشد .
دلائل الامامة ص 241 . معجم احادیث الامام المهدی ع ج 3 ص 306

چطور ممکنه فقها و عالمان و شب زنده داران به فرزند فاطمه ع و به امام مهدی ع بگویند ما به تو نیاز نداریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[="red"]اینها کسانی هستند که نتوانستند تشخیص دهند امام مهدی ع را چطور باید بشناسند.
اینها کسانی هستند که معتقد هستند مهدی باید افسانه ای ظهور کند و واضح و روشن بشناسیمش.
اینها کسانی هستند که نمی توانند قبول کنند از یک شخص عادی و با لباس و کفش های ساده که خلیفه ی الله است اطاعت کنند.
[/]

[="red"]حال علمای امروز را می بینیم که می گویند : [/]

این شخص ( احمد الحسن ع ) : دیوانه است. دجال است. گمراه هست. گمراه گر است. مفسد فی الارض است.اهل فسق و فجور است.

خون ( احمد الحسن ع ) مباح هست و بکشیدش و باید کشته شود.

شکی نیست که این شخص انسان بسیار دروغگویی است و بر همه لازم است که او را تکذیب کنند و هیچ یک از سخنانش را نپذیرند.

و غیره...

[="red"]باز خدا را شکر آیت الله نوری همدانی گفتند : هنوز برایم ثابت نشده است این موضوع ( که ایشان همان یمانی موعود هستند).[/]
[="red"]ادامه دارد انشاالله...
[/]

.
.
.
[/]
و در آخر روزه اول این دعوت را از دوستانم شنیدم.
از دوستان مذهبی و در ظاهر مومنم.
[="Red"]به من گفتند : این شخص صهیونیستی و وهابی است. دجال است و دروغ گو. دست نشانده ی انگلیس است و دیوانه. شیطان پرست هست و مرتاض و جادوگر . آمریکا و عربستان همایتش می کنند برای گمراهی جوانان شیعه آمده.
قصد دارد بین شیعیان اختلاف ایجاد کند.
کور خوانده... فقط جاهلان پیروانش می شوند و ساده لوح ها.
نمیدانیم دیگر عبدالله هاشم چرا طرفدار این گمراه شده.
حیف عبدالله هاشم. از او بعید بود. خدا هدایتش کند.
و غیره... .[/]

بعد از اینکه من این سخنان آنها را شنیدم , و چون من به این دوستانم و بصیرتشان ایمان داشتم و ایشان محقق بودند , توهین کردم به جناب احمد الحسن علیه السلام . ( و حتی توهین من در سایت اندیشه و بصیرت هنوز موجود است).

و بدونه حتی کمی تحقیق بر اساس گفته های دوستان مذهبی و خوبم از نظر من , شروع کردم به مخالفت با این جریان.
و اینقدر این جریان برایم بی اهمیت شد و به خیالم که چقدر ساده و راحت حقیقت را فهمیدم .

گذشت تا 1 سال .
و من خودم تصمیم گرفتم این جریان رو بررسی کنم.
دوستان به مدت 1 ماه و نیم روزی 19 تا 20 ساعت من فقط در مطالعه و تحقیق این جریان بودم.

[="red"]دوستان حتی به یک انحراف هم بر نخوردم در این جریان.
شخص احمد الحسن یمانی به شدت با وهابیون مخالف است.
دشمن 100% انگلیس و آمریکاست.
چقدر سخنان فرموده است که امریکا همان دجال بزرگ است.
چقدر بیانیه ها می دهد علیه آمریکا و اسرائیل و صهیونیست و وهابی ها.[/]

[="Blue"]ببینید چه شده است :
[/]

آمریکا و انگلیس و عربستان و صهیونیست و [="red"]اکثر [/]علمای اهل سنت و علمای اهل شیعه و ادیان دیگر :

[="blue"]همه به دنبال جناب احمد الحسن هستند تا ایشون را بکشند.
[/]

[="Red"]ببینید بعد از سال ها و بعد از آن همه نامه و درخواست از خدا و دعا , مهمان و منجی آمد و همه بر رویش در تاریکی و ظلمات دنیا , در را بستند.[/]

[="Blue"]فراموش نکنید که هنگامی که امام علی ع به شهادت رسیدند : می گفتند مگر علی نماز هم می خواند ؟؟؟؟
[/]
خدایا اهدناالصراط المستقیم...

[="Blue"]دوستان...
[/]

سخنان عقلی منطقی حدیثی و قرانی است.

[="blue"]تحقیق کنید دوستان ...
[/]

[="Teal"]خودتان حقیقت را بدست آورید...
[/]

دوستان تعقل کنید...

حق رو به شما گفتم...
مطمئن باشید ای دوستان مومن.
سلام خداوند بر شما باد... :Gol:

[="Times New Roman"]

baghiatosalam;322980 نوشت:
خداوند ما را از اینکه جلوی خلیفه الله به ایستیم نجات دهد.

حال كه در جلوي خليفه الله ايستاده ايد اميدوارم كه خداوند شما را هدايت كند از دست ناآگاهي و فتنه هاي شياطين.

فاتح;323079 نوشت:
[="times new roman"]

حال كه در جلوي خليفه الله ايستاده ايد.

[/]

هرگز.

فاتح;323079 نوشت:
[="times new roman"]

اميدوارم كه خداوند شما را هدايت كند از دست ناآگاهي و فتنه هاي شياطين

[/]

الهی آمین.

[="red"].
.
.
ادامه پست قبلی من...[/]
[="red"]توجه کنید و گوش کنید :[/]

[="seagreen"]من خیلی وقته این انجمن اسکدین و میشناسم و مدتی است که بیشتر از همیشه در این سایت بودم و هستم.
سخنانم نه توهین است و نه غیر عقلی و نه غیر منطقی و نه دروغ و نه از خود ساخته.
پس لطفا کارشناس عزیز و یا جناب رضا اگر خواستید پستم را حذف کنید , لطفا دلیلش را بفرمایید.
من هیچ سخن بدی نگفتم و نخواهم گفت.
امیدوارم این انجمن سنتش را حفظ کند و نه مثل سایت اندیشه و بصیرت نظر من راحذف کند و فحش من را در سایت نمایش دهد. ( در پست های قبلی عکسش موجود است).[/]

مخالفان احمد الحسن باید احمد الحسن علیه السلام را لعنت کنند و تکلیف شرعی است.

[="blue"]ای کسایی که تحقیق کردید و سخنان ایشون رو شنیدید و کتاب ها و دلایل ایشان را خوانده اید , حال که به این نتیجه رسیدید که این شخص دروغ گو و دشمن اهل بیت است , بر شما واجب است لعنتش کنید.
[/]

یا مثل من که به جناب احمد الحسن علیه السلام [="red"]توهین [/]کردم گفتنم ""[="red"] احمد الحسن خره کی هست [/]""
و بعد از 1 و نیم آمدم [="red"]و حرفم را پس گرفتم و گفتم : ""خودم خر هستم و گمراه و دجال و جاهل و حرفم را پس گرفتم "" و این شجاعت رو داشتم و این خفت ( که البته عزت برای من است ) رو کشیدم اومدم حرف خودم و کفر خودم به ایشان را پس گرفتم[/] ...........

[="red"]یا مخالفان حرفتان را پس بگیرید یا :
[/]

[="red"]پس هر کس مخالف ایشان هست و به ایشان کافر هست و اعتقاد دارد که ایشان دشمن امام زمان علیه السلام است و دروغ گوست [/]بر او [="blue"]واجب است[/] که[="blue"] احمد الحسن علیه السلام [/] که ادعا کرده است یمانی موعود هست را[="blue"] لعنت کند و بگوید لعنت خدا و ملائکه و مردم بر احمد الحسن یمانی علیه السلام باد در همین سایت بگوید[/] .

[="red"] و آزاده نیست کسی که بعد از من نظر بگذارد و با احمد الحسن ع مخالف باشد و به جناب احمد الحسن یمانی ع کافر باشد , اما جلوی همه و در همین سایت ایشان را [="blue"]لعنت [/]نکند در ادامه جملاتش , زیرا [="blue"]واجب [/]است اگر ایشان کسی است که گمراه و مفسد فی الارض و گمراه گر دروغ گوست و ادعای یمانی موعود ع را به دروغ کرده لعنت شود چون به خدا دروغ بسته و امام زمان ع دروغ بسته.
[="blue"]لعنتی همچون لعنت بر فرعون بر مشرک بر کافر بر ابلیس بر شیاطین و بر اهل جهنم [/], لعنتی که قرآن لعنت می کند کفار و منافقان را.
[/]

[="red"]ای کسانی که تحقیق کردید در باره ی ایشان و دانستید که دروغ گوست
[/]

[="red"]پس آزاده باشید و اگر به امام حسین علیه السلام ایمان دارید, لعنت کنید ایشان را.
و بر بالای منبر ها ایشان را لعنت کنید که باعث گمراهی است و مفسد فی الارض است.
لعنت کنید همگی چون خدا لعنته بر حق را می پذیرد و کمر کسی که لعنت شده است را می شکند اگر بر حق باشد.[/]

[="red"]و اگر نباشد , کمر کسی که به ناحق لعنت کرده شکسته می شود
[/]

پس اگر کسی بعد از من نظر می گذارد و مخالف است , احمد الحسن علیه السلام را باید لعنت کند و بر او واجب است و [="blue"]در غیر این صورت نظر ندهد و یا بنویسد هنوز مطمئن نیستم ایشان منحرف است. و یا نمیدانم. یا در حال تحقیق هستم و یا باید تحقیق کنم و یا باید کتاب ها و سخنان ایشان را اول بخوانم و بشنوم و یا باید دلایل ایشان را بدانم.
[/]

[="red"]و در غیر این صورت بر او واجب و تکلیف شرعی همه ی شیعیان است ایشان را لعنت کنند و همه ببینند و بدانند و آزاده باشید لعنت کنید دشمنان خدا و رسول و پیروان ابلیس را.[/]

و همه را بر این امر تشویق کنید , زیرا معتقد هستید این شخص دشمن آشکار امام زمان ع و امام حسین ع و رسول خدا و خداست.

[="red"]اکثرا حتی صدای ایشان را نشنیده اید و حتی سخن و کتاب های ایشان را نخوانده اید.
[/]

پس ای دوستانی که تحقیق نکردید , چطور مخالفت می کنید ؟
چطور اعتماد بر گفته های دیگران می کنید ؟
چرا اشتباه من و گذشته ها و خیلی ها را تکرار می کنید که تحقیق نکردند و نمی کنند ؟

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ ﴿۶ حجرات﴾
اي كساني كه ايمان آورده‏ايد [="red"]اگر شخص فاسقي خبري[/] براي شما بياورد درباره آن[="red"] تحقيق كنيد[/]، مبادا به گروهي از روي ناداني آسيب برسانيد، و از كرده خود پشيمان شويد.

اگر من مسلمان و مومن نیستم و من زمانی هم عقیده ی دوستانم بودم , حداقل الآن از نظر شما فاسق و گمراه شده ام, پس اگر مسلمان و مومن هستید , بر شما واجب است[="red"] يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا [/] در باره ی سخنانم تحقیق کنید. که دروغ بودن و راست بودنش را تشخیص دهید.

[="red"]تحقیق یعنی سخنان موافق و مخالف را شنیدن نه اینکه چند تا سایت شیعه رو باز کنید و دلایل ایشان را بخوانید و بعد بگویید تحقیق کردم. این تحقیق سودی ندارد. همه ی سخنان را بشنوید.[/]

[="red"].
.
.
ادامه دارد انشالله...[/]

[="red"].
.
.
ادامه پست قبلی من...[/]

عکس یکی از طرفداران جناب احمد الحسن ع رو زدند با [="red"]کروات [/]تو سایت ها و زیرش نوشتند یمانی دروغین و احمد الحسن دروغی را بشناسید.!!!!!!!!!!!!!

این عکس ایشون ( از انصار جناب یمانی ( محقق ) ) :

بعد از دیدن این عکس رفتم توی سایت [="red"]youtube [/]نگاه کردم دیدم این شخص یکی از انصار است و نه جناب یمانی ع.

[="red"]کافی است در گوگل جستجو کنید.
[/]

[="red"]اون اسرائیل و ماسون ساخته ی ذهن شماست که اینقدر گاو هستند در ذهنتان , که برای یک جریان یمانی به این پیچیدگی و مهمی , یک انسان 55 پیره مرد , لباس کهنه , ریش به هم ریخته ی داغون و چهره ی افسرده بیاورد تا جوانان ایرانی را فریب دهد.[/]

واقعا بصیرت رو ببینید.

[="Blue"]اون اسرائیل احمق ساخته ی ذهن شماست که ستاره ی به قول شما العیاذبالله شیطان پرستانی را می دهد دست کسی که می خواهد یمانی موعود شود و بعد زیر نامه هایش استفاده کند.[/]

[="Red"]و چقدر جالب , این شخص آمده جوانان شیعه را منحرف کند و بعد صهیونیست ستاره شیطان پرستی به دستش می دهند تا همه ببینند و فرار کنند همان اول کار.[/]

بصیرت رو ببینید.

[="red"]عصر جاهلیت است نه عصر فناوری و عقل و تکنولوژی.

بدونه اینکه بدانید این ستاره داوود و 6 پر یک ستاره بسیار مقدس بین پیامبران و در آسمان است.
و اهل بیت نیز در زیر بعضی نامه ها و دعا ها استفاده می کردند و مقدس بودن این ستاره بر جاهل پوشیده است.

و اینکه صهیونیست و شیطان پرستی از آن استفاده و سو استفاده می کنند , چیزی از قداست این ستاره کم نمی کند.[/]

[="Blue"]همه از روی هم کپی می کنند , همه سایت های معروف و با بصیرت به خیال من و مردم.
همه از هم کپی می کنند و کسی اصلا تحقیق نمی کند.
کافیه یک کسی که برای یک بزرگی قابل اعتماد هست مطلبی بزند.
اون رفیقش کپی می کند.
بعد رفیق اون یکی کپی می کند. و بعد و بعد... الی آخر...
همه هم خیال می کنند نفر قبلی دیگه راهش درسته.
مردم هم خیال می کنند این ها راهشان درسته.
همه و همه بر باد می روند.[/]

متاسفانه این عکس ها توی همین اسفند ماه سال جاری(‌ظاهرا) باز هم کپی شدند از دوباره مثل چند سال پیش.
خودتون قضاوت کنید , عکس های زیر را ببینید :

[="red"]روشن فکر ها و محقق های و دوستان ما رو ببینید واقعا , بصیرت می باره از سایت ها و چهره هاشون :
[/]

[="red"]دوست های مومن و مذهبی ما رو نگاه کنید تورو خدا.
[/]

[="red"] . بسه دیگه......
[/]

همین طوری از جناب یمانی علیه السلام عکس هایی گذاشتند که اصلا ثابت نمیشود ایشان خودش است , ردیف کردند :

بلاخره کدومش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حرف کیو باور کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[="Red"]دوستان هیچ عکسی در هیچ جایی فعلا به طور معجزه آسایی از ایشان موجود نیست ( ظاهرا با این حساب و عکس های مختلف همینطور است).
[/]

[="red"]و عکس های دروغین (ثابت نشده) و درب و داغون شما را دل سرد نکند.
ضمن اینکه فراموش نکنید فرستاده های خداوند و خلفای ایشان همیشه ساده بودند و لباس های ساده می پوشیدند و فرعون نیز موسی و هارون ع را نیز بخاطر همین موضوع مسخره کرد.[/]

مردم و جوانان , احمق نیستند و نظرشان را در زیر همین دلایل و بعضی سایت ها ببینید :

الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ ﴿۱۸﴾
[="red"]كساني كه سخنان را مي‏شنوند و از نيكوترين آنها پيروي مي‏كنند، آنها كساني هستند كه خدا هدايتشان كرده، و آنها خردمندانند.﴿۱۸ زمر﴾[/]

[="red"]بر اساس گفته های بالا و دو ایه ی ذکر شده , بر همه ی مسلمانان و مومنان واجب است اگر فاسق خبری آورد تحقیق کنند , و سخنان را بشنوند و بهترین را انتخاب کنند :
[/]

[="red"]به پیامبر ص می‌گفتند : «ساحر» «شاعر» «كاهن » «مجنون »
[/]

علی ع فرمود :
بعد از من كسانی بر شما حكومت خواهند كرد كه شما را مجبور خواهند كرد كه به من ناسزا بگوئید . اگر گفتید كه بگوئید :(فَإِنَّهُ لِی زَكَاةٌ وَ لَكُمْ نَجَاةٌ)
(چون ) برای من ثواب و پاداش ، و برای شما نجات از دست دشمن است . اما اگر خواستند [="red"]تبری [/]پیدا كنید : (وَ أَمَّا الْبَرَاءَةُ فَلَا تَتَبَرَّءُوا مِنِّی) [="red"]پس از من برائت نجوئید.[/]
[="red"]برای نجات ناسزا بگوئید ولی اگر گفتند , بگوئید علی منحرف بود حاضر نشوید .
[/]اگر خواستند از راه امام علی ع و امام حسین ع برائت جسته و معاویه و یزید را تأیید كنید هرگز حاضر نشوید .
و در مظلومیت این خاندان بس كه امام سجاد و امام باقر علیهما السلام در مسجد نشسته , نماینده معاویه[="red"] بالای منبر به علی ع فحش و ناسزا می‌گفت.[/]

رضا;56963 نوشت:

از دوستان و سروران عزیز تقاضا دارم که در هر سایت تبلیغ این [="Red"]وهابی معیوب الحال[/] را دیدند!!
متوجه باشند که او کیست!!

[="red"]آقای قرائتی عزیز ادامه داد :
حدیث :
دو نفر به همدیگر گفتند دیوانه ، علی ع هر كدام را 20 ضربه شلاق زد .
به چه حقی می گویید دیوانه ؟
كه گفتن این كلمه از فحش‌های دیپلماتی بعضی‌ها با كلاس بالاست ,بعضی ازفحش‌ها و تهمت‌ها كه ضربه شلاق دارد .[/]

خدا به شما خیر دهد آقای قرائتی.

[="red"]آزاده باشید و جناب احمد الحسن علیه السلام را لعنت کنید که تکلیف شرعی شما مخالفین است.
[/]

اما دلیل اینکه لعنتش می کنید را بگویید.

[="red"]اگر آزاده هستید , و اگر امام سومتان امام حسین علیه السلام هست , آزاده باشید.

بگذارید همگی این شخص منحرف رو بشناسند.

سخنان این شخص رو بشنوید و لعنتش کنید اگر معتقد هستید و ایمان دارید که این شخص دشمن آشکار امام زمان ع و رسول خدا و خداست.[/]

[="red"]فراموش نکنید که من زمانی به ایشان(احمد الحسن ع) کافر بودم.
فراموش نکنید که من زمانی بین همین دوستان مذهبی بودم که این سایت های ضد فراماسونری و غیره رو هدایت می کنند .
فراموش نکنید که نوشتم عبدالله هاشم منحرف شده و 100 تا مدرک موجود هست ( اَلَکی ) و از شخص منحرفی به نام احمد الحسن پیروی می کند.
فراموش نکنید که من پای سخنان جناب رائفی پور می نشستم و لذت می بردم زمانی.
فراموش نکنید و فراموش نکنید.[/]

احادیث [="red"]حضرات آیات علیهم السلام [/]را فراموش نکنید که ذکر کردم در پست های پیش.
[="red"]سخن حضرت آیت الله العظمی و الکبری علی ابن ابی طالب علی , علیه آلاف تحیّة و الثّناء امامُ المُتقین و امیر المومنین را فراموش نکنید.
[/]

[="Blue"]امام علی ع فرمود: انبار آرد و در آخر چند لقمه غذا باقی می ماند.
[/]
[="red"]سخن حضرت آیت الله العظمی و الکبری امام رضا علیه السلام

[="blue"]استاد پناهیان گفتند :
امام رضا(ع) مي فرمايند:
"از كساني كه راه مودت ما اهل بيت را بر گزيدند، كساني هستند كه فتنه ی آنها از دجال شديدتر است."
امام فرمود : منافق از مومن شناخته نمی شود.
حق و باطل با هم مخلوط می شوند.[/]

کربلای جدید را به زودی خواهید دید.
که چه کسانی امام حسین علیه السلام را کشتند.
چه عالمان دینی و چه قاضی هایی و چه قاریان قران و حافظان قرآنی.
اما این بار مهدی ع آنچنان بُکُشد و انتقام بگیرد که زمین چنین انتقامی را به چشم ندیده باشد.

سخنان حضرت جعفر ابن محمد صادق آیت الله الخالق امام به حق ناطق علیه السلام را نیز در مورد آخر الزمان فراموش نکنید.[/]

قبل از اینکه لعنت کنید جناب احمد الحسن را... لا اقل [="Red"]مثل جناب رائفی پور[/] به جناب یمانی ع بگویید "" [="Red"]خانم و زن [/]"" و بعد[="red"] کِل بزنید و سووت بکشید مثل کسانی که توی سالن نشسته بودند [/], مثل افرادی باشید که جناب رائفی پور را[="red"] می پرستند[/] , مثل کسانی باشید که [="red"]روبات [/]هستند و [="red"]ارزشی واسه عقلشون و آخرتشون قائل نیستند[/] و بعد لعنت کنید احمد الحسن یمانی را.

[="Blue"]مُرده آن نیست که نامش به نکویی نبرند
مرده آن است که در او عقل و تدبر نبود[/]

و مثل جناب رائفی پور معتقد باشید که به راه راست هدایت شدید و آمریکا و اسرائیل نتوانست موفق شود.

اما بدانید :

آمریکا و اسرائیل موفق شدند.

آنها به هدفشان رسیدند.

آنها می خواستند امام مهدی ع تنها بماند , که موفق شدند.

[="blue"]اینقدر امام زمان دروغین درست کردند که اخر واقعی که آمد , همه گفتند این هم دروغی است و حتی توجه به حرف هایش را نکردند.[/]

[="red"]جناب رائفی پور اسرائیل و ماسون ها موفق شدند , شما در خوابید
[/]

[="red"]و برای یک بار که شده صدای این شخص منحرف و مفسد فی الارض ( جناب احمد الحسن علیه السلام) را بشنوید و بعد لعنتش کنید تا خداوند ثواب دنیا و آخرت را به شما بدهد.
[/]

آزاده باشید و دشمن امام زمان ع را [="red"]لعنت [/]کنید.
[="red"]ای کسانی که مطمئن هستید و معتقد هستید و یقین دارید که احمد الحسن یمانی علیه السلام دجال است و منحرف.[/]

ای کسانی که حتی صدایش را نشنیده و کتابهایش را نخوانده اید .

سلام خدا بر ایشان باد.
درود و سلام رسول خدا و امامان و رسولان بر ایشان باد.

[="red"]وَسَلَامٌ عَلَى الْمُرْسَلِينَ ﴿۱۸۱﴾
وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۱۸۲﴾[/]

دانلود 3 دقیقه صدای جناب احمد الحسن یمانی علیه السلام :

هر دو لینک , یک فایل هستند و فرقی ندارند ( اگر یکی خراب بود از دیگری دانلود کنید):

[="Red"]توجه شود که سخنان جناب یمانی ع در فایل زیر خطاب به همه ی مردم مسیحی و کلیمی و ملحد و کافر و مشرک و شیعه و سنی و وهابی و فیلسوف و دانشمند و فقیه و عالم و غیره... است.
کسی فکر بد نکند.
و خطاب ایشان با علمای گمراه و گمراه شده است. و عالمان بی عمل و گمراه و نه همه ی عالم ها و فقیهان و فیلسوف و دانشمندان.

[/]

[="Magenta"]بذارید همه این منحرف رو بشناسند و سخنان احماقنه ی این شخص رو گوش بدند.
[/]

[="blue"]سه دقیقه صحبت جناب یمانی ع = لینک دانلود از سرور 1 لینک مستقیم [/]

[="Blue"]لینک دانلود از سور 2[/]

[="Magenta"]بذارید همه این منحرف رو بشناسند و سخنان احماقنه ی این شخص رو گوش بدند.
[/]

[="SeaGreen"]سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِيمٍ
وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ[/]

با سلام

مطالب شما و کلیپ پیوست شده ملاحظه شد، در کلیپی کوتاه این فرد از آیات قرآن مدد میجوید تا خود را با پیامبر و دشمنانش را با دوره جاهلیت مقایسه کرده و برای اثبات حقانیت خود شعار میدهد و افراد را به تحقیق و تدبر دعوت میکند،
مطلب خاصی نبود که قابل اینهمه تعصب ورزیدن باشد.
وقتی ادعایی مطرح میشود این وظیفه ادعا کننده است که برای اثبات ادعایش دلایل علمی ، عقلانی یا روایی بیاورد که چه کسی است و اگر برحق باشد خود به خود بر اهل یقین و فضلا و خواص هر جامعه اثبات میشود، نمیتوان هر کسی را با پیامبر و ائمه قیاس کرد .
کاش دلایل علمی و اسناد معتبر ارائه میکردید که ثابت کند این فرد همان یمانی است، یا لااقل از عقاید و افکارش جمله ای خاص و اثر گذار ذکر میکردید و یا برای کتابهایش منبعی معرفی میکردید.

این همه داستان سرایی کردید آخر یک کلام نگفتید دلیلتان بر اینکه این آقا یمانی هست چیه

[="Red"]

.
.
.
ادامه پست های قبلی من...
[/]

تارک دنیا;323484 نوشت:
با سلام

مطالب شما و کلیپ پیوست شده ملاحظه شد، در کلیپی کوتاه این فرد از آیات قرآن مدد میجوید تا خود را با پیامبر و دشمنانش را با دوره جاهلیت مقایسه کرده و برای اثبات حقانیت خود [="Red"]شعار [/]میدهد و افراد را به تحقیق و تدبر دعوت میکند،
مطلب خاصی نبود که قابل اینهمه تعصب ورزیدن باشد.
وقتی ادعایی مطرح میشود این [="Blue"]وظیفه ادعا کننده است که برای اثبات ادعایش دلایل علمی ، عقلانی یا روایی بیاورد که چه کسی است و اگر برحق باشد خود به خود بر اهل یقین و فضلا و خواص هر جامعه اثبات میشود[/]، نمیتوان هر کسی را با پیامبر و ائمه قیاس کرد .
[="Magenta"]کاش برای تحقیق، دلایل علمی و اسناد معتبرتری ارائه میکردید، یا لااقل از عقاید و افکارش جمله ای خاص و اثر گذار ذکر کرده و یا برای کتابهایش منبعی معرفی میکردید[/].

سلام به شما دوست عزیز و بزرگوار

درست است و خدا به شما واقعا خیر دهد و ممنونم از این پاسختون و واقعا حق با شماست.

من این کلیپ رو نگذاشتم که حقانیت ایشون ثابت بشه و فقط خواستم صدای ایشون را بشنوید و بدانید تمامی سخنان جناب یمانی ع بویی از بی عقلی و نادانی و گمراهی دیوانگی و دجالی العیاذبالله نداده و نمی دهد.

متاسفانه اینقدر امروزه از زبان بزرگان به قول شما "" شعار "" شنیده ایم که خیال دیگه همیشه این ذهنیت رو داریم.

شاید اگر منم روزه اول این کلیپ رو بهم نشان می دادند خنده ام می گرفت و 1% هم تاثیر برام نداشت.

اما به زودی انشالله اگر تحقیق کنید متوجه می شوید که حتی جمله بندی جناب یمانی ع حساب شده است.

احسنت به شما که فرمودید دلایل علمی و اسناد معتبر و عقاید و کتاب و افکارش.

دقیقا همین طور هست.

جناب یمانی 40 جلد کتاب نوشته اند تا الآن در زمینه های مختلف و همچنان ادامه دارند.
20 جلد از این کتاب ها ترجمه شده اند به فارسی و 20 جلد هنوز خیر و نیرو کم است متاسفانه و کم کم در حال ترجمه هستند.
متاسفانه اگر چه ترجمه های فارسی شاید اشکالاتی داشته باشد چون واقعا دوستان خودشون دست به کار شدند و ترجمه کردند , اما باز هم خوب است و قابل درک و فهم.

فقط یکم می بایست صبر داشته باشید و دلایل و کتاب های ایشان را بخوانید با حوصله.

متاسفانه سایت انصار ایشون فیلتر است و انجمنشان فیلتر است و من نمیدانم چرا ؟ ایشان حرفی به جز روایت از کتاب های دینی چیزی دیگری در سایت نزده اند.

و بعد در این انجمن به تمامی سوالات و شبهاتتون انشالله می رسید و همه اش بحث روایی و عقلی و منطقی و قرآنی است.

[="Red"]این صدایی که شنیدید مربوط به خطبه ی محرم ایشون در سال 89 بود.
و فکر کنم حدود 50 دقیقه باشد که من 3 دقیقه آن را گذاشتم .
خطبه ی محرم ایشون فوق العاده است.
خطبه ی حج ایشون فوق العاده است.
کتاب سفر موسی به مجمع البحرین , ایشون بی نظیر است.
و 7 آیه قرآن رو 138 صفحه ی A4 تفسیر ( تاویل ) کردند.[/]

باور می کنید من خودم از 40 جلد کتاب ایشون فقط شاید 5 یا 6 تا خوانده ام و و خدا می داند اگر همه اش را خوانده بودم چه می شود.

ببینید یادتون هست همیشه به هم می گفتیم ما باید بریم سمت امام زمان ع و نه ایشون بیاد سمت ما ؟

پس چرا حالا منتظریم که اون بیاد ؟
پیامبر اسلام ص خدا بهشون می فرماید :
چرا خودتو اینقدر توی زممت می ندازی. قرآن نیامده که تو تو زحمت بی افتی.
وظیفه ی تو پند و اندرز هست.
هر کس خواست ایمان بیاورد خوش آمد , هر کس نخواست , تو وظیفه ات ابلاغ بود.

ضمن اینکه جناب احمد الحسن یک بشر عادی هستند.
دستور قتل ایشون رو دادند. همه دنبال ایشون هستند بکشنشون.
امامان و پیامبران موسی و حضرت محمد ص هم گاهی فرار می کردند و امامان ما زندانی می شدند و کشته می شدند.

انتظارات افسانه ای نباید داشته باشیم.

به سایت انصار بروید و مطالعه کنید و بپرسید و سوال کنید.

خدا به شما خیر دنیا و اخرت را بدهد.

[="Red"]در سایت جناب مکارم شیرازی عزیز نوشته شده است :

در آخر الزمان که امام زمان ظهور می کنند :

دین جدید می آورد , کتاب جدید می آورد , سنت جدید می آورد , روش جدید می آورد.
از اسلام به جز اسمش نمانده است و از قران به جز درسش و غیره...

این حدیث رو خیلی خیلی جدی بگیرید. و اگر سخنان عجیب غریب شنیدید ( که البته حدیثی و عقلی و منطقی است ) دعوت را کنسل نکنید.

کسی که تشنه است رو اگر وسط اوقیانوس بندازیم میمیرد.

باور کنید روز اول منم به قول معروف شاخم در آمد.
اما انشالله توکل به خدا بفرمایید.
[/]
به سایت انصار بروید و مطالعه بفرمایید. mahdyeen.org

[="Magenta"]و اگر به این نتیجه رسیدید که دروغ گوست , بر شما واجب است رسوایش کنید و لعنتش کنید چون دشمن امام زمان ع و رسول خداست.[/]

خدا به شما خیر دهد و همگی :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

[="Red"]

.
.
.
ادامه پست های قبلی من...
[/]

علی مع الحق;323500 نوشت:
این همه داستان سرایی کردید آخر یک کلام نگفتید دلیلتان بر اینکه این آقا یمانی هست چیه

سلام به شما دوست عزیز و قدیمی ( شناخت دارم از شما ) :Gol:

تامل بفرمایید.

من نمی توانم اینجا که 1 انجمن دلیل برای شما بی آورم.
و من قصد تبلیغ جناب یمانی را که ندارم.
من فقط خواستم روشن کنم که اینقدر توهین به این شخص نکنید.
چون خود من زمانی انواع توهین ها رو می کردم به ایشون.

برید توی سایتشون تحقیق کنید. بخوانید جستجو کنید.
40 جلد کتاب است و 20 جلد ترجمه شده.

برید بخوانید و ایشان را رسوا کنید.

[="Red"]و نمیدانم چقدر ساده و راحت از این سایت های شیعه ی بزرگ و تهمت هایشان گذر کردید اما اشکال ندارد. :Gol:

تحقیق کنید.
سایت انصار ایشون فیلتر است متاسفانه.
و اونجا به اکثر سوالات ذهنتون پاسخ داده می شود و دلایل جناب یمانی.

چرا من رو از خودتون دور می دونید در حالی که من خودم مدیر سایتی هستم و دوستان همین سایت های مخالف ایشون ؟ و کسی که کافر به ایشون بودم.

مطمئن باشید اکثر این سایت ها کپی ,‌پیستی هستند.
کافی بود یکی از این سایت ها دوستان من مطلب بذارند و من چون دوست مذهبیم بود و مطمئن , بدون تحقیق نوشته های آنها را کپی می کردم . و بعد یک کس دیگه به من مطمئن بود , و اونم ماله منو کپی می کرد و بعدی از بعدی و همینطوری...

باور کنید هیمنطوری هستند.

باور کنید من که توی کاخ فرعون نبودم.
منم توی سالن و صحبت های آقای رائفی پور بودم.
منم خودم رو می کشتم تا بتونم توی سالن جایی پیدا کنم سخنان ایشون رو بشنوم.
منم پای منبر بزرگان می نشیتم ( و می شینم ).

اما من هیچ وقت هیچ انسانی را خواسته و یا ناخواسته برای خودم خدا نکردم و نپرستیدم و عقلم را کار می نداختم.
و همین یک مورد کمکم کرد.

مطمئن باشید بچه های سنی می شوند علمای سنی و روی عقیدشان می مانند.
بچه های شیعه علمای شیعه.
بچه های مسیحی علمای مسیحی.
بچه های یهودی همینطور.

و خیلی کم پیش میاد کسی از عقیده اش برگرده و این همون چیزی هست که قرآن همیشه میگوید , که ایشان از دینشان بر نمیگشتند و روی دین قبلی و پدارنشان ( بزرگانشان ) می ماندند.[/]
و اما من بدون تعصب از روز اول گفتم تحقیق می کنم اگر برایم ثابت شد حتی خدا هم العیاذبالله وجود ندارد , خوب وجود ندارد دیگه. اگر مشخص شد سنی به حق است و وهابی میرم به دین اونا..

خلاصه که خدا رو شکر با تحقیق شیعه شدم و الان بر هیچ کس پوشیده نیست که در بین همین شیعه الآن انحرافاتی است.

که دیگه جایش نیست صحبت شود.

خودتان تحقیق کنید.

من فقط خواستم در این تاپیک بفهمانم خیلی شلوغش کردند الکی و به نا حق.

برید به سایتشون تحقیق کنید و بخوانید. و فقط بذارید. mahdyeen.org

من خودم 1 ماه و نیم هر روز 19 تا 20 ساعت می خواندم و تحقیق می کردم.

[="Magenta"]و اگر به این نتیجه رسیدید که دروغ گوست , بر شما واجب است رسوایش کنید و لعنتش کنید چون دشمن امام زمان ع و رسول خداست.
[/]

موفق باشید دوست عزیزم :Gol::Gol::Gol:

بله سایت ذکر شده فیلتر است و دلیل آن احتمالا همان ادعای ایشان است نه محتوای مطالبش. لطفا از نام کتابها و محتوا و موضوع آنها اطلاعاتی در اختیارمان بگذارید.

[="Red"].
.
.
ادامه پست های قبلی من...[/]

تارک دنیا;323505 نوشت:
بله سایت ذکر شده فیلتر است و دلیل آن [="Red"]احتمالا همان ادعای ایشان است[/] نه محتوای مطالبش. لطفا از نام کتابها و محتوا و موضوع آنها اطلاعاتی در اختیارمان بگذارید.

قطعا همین طور است و خیال کردند این هم مثل بقیه دروغ گوست.
اصلا دروغ گو باشد , چرا سایت رو فیلتر می کنید ؟؟؟
به جایش یک سایتی بزنید و رسوایش کنید.
همه ی سایت های سنی , یهودی وهابی و مسیحی و غیره... به جز سایت های شیعه و دلایلشان فیلتر است.
کسی حق انتخاب ندارد. و بخواهد یا نخواهد باید دلایل و سخنانی که فقط یک عده ( بزرگ) به ظاهر روشن فکر که صلاح می دانند دیگران بشنوند را , بشنود و ببیند. و نه دلایل مخالفان.

دوست عزیزم من اگر اینجا کمی تبلیغ کنم , پستم حذف می شود و به من می گویند مفسد فی الارض و گمراه کننده ی جوانان و حمایت از یک وهابی.

لذا همین کلیپ هم با سلام و صلوات گذاشتم.

راستش شما باید حتما برید به سایت انصار و دلایل رو بخونید چون مطالب خیلی زیاد است.
من حتی نمیدونم چه جوری شروع کنم.
و من اینجا و در این تاپیک نمی خوام جدل کنم با کسی و حدیث بیاورند و منم حدیث بیارم و دعوا شود.
همینطور که شما اسکدین را می خوانید باید این حق را داشته باشید دیگر انجمن ها هم بخوانید.
و خودتان دلایل رو ببینید و قضاوت و انتخاب کنید.

حتی بعضی ها حاضر نیستند صدای ایشون رو بشنوند و کتاب هایش را بخوانند.
به قول یک مرجع می گفت : من چرا اسم ایشون رو بیارم و معروفش کنم. او عددی نیست که من براش وقت بذارم و دجال بودنش مشخص است.

خسته نه باشند.

من اینجا این اجازه رو بهم نمیدهند...چون تصور می کنند دارم تبلیغ یک وهابی و مفسد فی الارض رو می کنم.

متاسفام واقعا برای این وضع.

راستش من خودم ابتدا فقط خطبه ی محرم رو گوش دادم و بعد وارد شدم و راجعبه شخصیت یمانی موعود تحقیق کردم و مطالعه کردم.
و بعد دلایل جناب یمانی ع حال حاضر را خواندم.
و بعد شبهات ذهنم را.
و بعد مجدد دلایل مخالفان. و بعد دلایل موافقان .
و بعد بعضی از کتاب های ایشان :
1- سه جلد روشنگری از دعوت فرستادگان
2-پاسخ به سوالات مختلف از زبان جناب یمانی ( جواب های روشن کننده ).
3-سفر موسی به مجمع البحرین ( بی نظیر است این کتاب ).
4- حاکمیت خدا نه حاکمیت مردم
5-خطبه ی حج
6- نظر ایشان راجعبه نظریه داروین...
.
.
.

راستش زیاد هستند و باید حتما وارد شوید و تحقیق کنید و بخوانید. :Gol:

من رو ببخشید دستم بسته هست و این تاپیک نمی خوام با کسی بحث کنم و این وظیفه و تکلیف شرعی همه هست که اگر کسی ادعا کرد سخنانش را بشنوند.

اونم این زمان که :

[="Magenta"]آقای بهجت ره سوال شد فرمود ( به نقل از یکی ) پیره مرد تر از شما هم درک می کنند.
و هم از علامه حسن زاده آملی که ظهور کی می شود ؟
فرمودند : اگر بگویم ظهور شده است چه می گویید.[/]

توی همچین وضعیتی یک همچین دعوتی را لَگَد کِش کردند متاسفانه.
[="red"]که ما می دانیم یمانی قبل از ظهور امام مهدی ع هست و از نشانه های حتمی است.
[/]

حتما تحقیق کنید.

موفق باشید دوست عزیزم :Gol::Gol::Gol::Gol:

mahdikp;179284 نوشت:
مقالاتی بسیار مهم در باب رد احمد حسن یمانی :

بنده mahdikp کسی هستم و مقالاتی را در باب این فرد به رشته تحریر در آوردم . با چنین مقالاتی به مناظره با این گروه پرداختم.دو بار در چت روم بیلوکس در اتاق انصار المهدی که هر دو بار بنده را از اتاق بیرون کردند و همچنین دو بار در سایت خود عبدالله هاشم مقالات ترجمه شده را قرار دادم که مقالات حذف شده و مرا باز بیرون کردند!!!!
و اما مقالات:
نسل احمد حسن ، نسل یمانی موعود نیست!!! + تصاویر

آیا خواب تکلیفی بر روی دوش ما میگذارد؟

آیا احمد حسن از مهدیین و امام می باشد؟!

ملک عبدالله یا ملک فهد ؟!بعد از مرگ کدام یک بشارت ظهور داده شده ؟!

اثبات خارج شدن عبدالله هاشم از صراط مستقیم با مدرک

تهمت احمد حسن به فقها /مهمترین دلیل انحرافی دوستانی همچون هاشم

تهمت احمد حسن به فقها /مهمترین دلیل انحرافی دوستانی همچون هاشم (2)

سلام.این پاسخ جناب mahdikp در صفحه ی اول همین تاپیک به نظرم بهترین پاسخ برای رد ادعای احمد حسن هست.اگر برای این صحبت ها که در قالب مقاله گذاشته شده پاسخ قانع کننده ای میتونید پیدا کنید بفرمایید !!

[="Red"].
.
.
ادامه پست های قبلی من...[/]

« نرگس »;323574 نوشت:
سلام.این پاسخ جناب mahdikp در صفحه ی اول همین تاپیک به نظرم بهترین پاسخ برای رد ادعای احمد حسن هست.اگر برای این صحبت ها که در قالب مقاله گذاشته شده پاسخ قانع کننده ای میتونید پیدا کنید بفرمایید !!

سلام به شما :Gol:

Mahdikip یکی از دوستان عزیز من همین الان است.

تمامی این مقاله های ایشون توی سایت انصار پاسخ داده شده است.

می تونید برید و مطالعه کنید. :Gol:

به تک تکش پاسخ داده اند.

فقط برای اشتباه دوست عزیزم Mahdikip همین یک مورد رو اشاره می کنم که توی این مقاله نوشته است :

که انصار می گویند : منظور ملک فهد است.
در صورتی که انصار می گویند : منظور همان عبدالله است که شما می گویید.

و از این اشتباهات زیاد است دوست عزیز.

تحقیق کنید و من از دوستان صمیمی ایشون هستم. :Gol:

موفق باشید

« نرگس »;323574 نوشت:
سلام.این پاسخ جناب mahdikp در صفحه ی اول همین تاپیک به نظرم بهترین پاسخ برای رد ادعای احمد حسن هست. !!

لطفا پس پاسخ انصار هم برید برید بخونید.
و نه فقط دلایل مخالفان و بعد قانع بشید.
این که نمیشه دلیل. میشه ادعا.
دنبال پاسخ و جواب انصار باشید در سایتشون.
و بپرسید به کدام گناه سایتشان را فیلتر کرده اند.

[="Tahoma"][="Green"]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

baghiatosalam;323476 نوشت:
کربلای جدید را به زودی خواهید دید. که چه کسانی امام حسین علیه السلام را کشتند. چه عالمان دینی و چه قاضی هایی و چه قاریان قران و حافظان قرآنی. اما این بار مهدی ع آنچنان بُکُشد و انتقام بگیرد که زمین چنین انتقامی را به چشم ندیده باشد. سخنان حضرت جعفر ابن محمد صادق آیت الله الخالق امام به حق ناطق علیه السلام را نیز در مورد آخر الزمان فراموش نکنید.

دوست عزیز چرا اینقدر با یقین حرف میزنی برادر؟
کوتاه و مفید و با استدلال.بگذارید ما هم کمی تدبر در حرف هایتان بکنیم.
کجای سنت الهی کسانی از بین رفتند و هلاک شدند که تابع امر الهی بودند؟
چرا امام عج رو اینطوری بیان میکنید در صورتی که هیچ شناختی از ایشان ندارید و فقط از شنیده هاتون از ایشون میگید؟
کجای دین اسلام و پیامبر اکرم صلوات الله علیه کسانی کشته شدند که عاملان دینی بودند؟
پیامبر آمد یهودی و نصرانی رو از بین برد؟
چرا الکی برای خودمون یه امام و پیامبر جدید میسازیم؟
یعنی امام زمان میاد و قاریان قران رو میکشه؟عاملان دینی رو میکشه؟
کی این حرفا رو زده؟خودش؟خوابشو دیدی یا از خودش شنیدی؟یا نه از جای دیگه سخن میگی؟چرا چیزی بیان میکنی که علم یقین بهش نداری؟
در سنت الهی فقط منافقون و کافرون و مشرکون هلاک میشوند و بس.و رحمت خداوند اقتضا میکند که بندگانش را هدایت کند.
یه جمله اگر امام زمان عج بیاید برای هدایت می آید نه کشت و کشتار.
یا علی.[/]

تنها چیزی که بنده از نوشتهای این دوست بزرگوارمون برداشت کردم این بوده که میفرمایند تحقیق کنید و... و خودشون هم که میفرمایند نه میتونند دلیلی بر حقانیت این آقا بیارند و نه قصد تبلیغ دارند

بنده توصیه میکنم دوستان مناظره زیر رو با این مدعیان دروغین ملاحظه کنند و خودشون قضاوت کنند

http://www.hagh110.com/main2.php?action=forum&fid=7

همچنین در لینک زیر میتونید نظر آیت الله قزوینی رو در مورد این شخص ملاحظه فرمائید:

http://www.youtube.com/watch?v=DnkBzUOTD60

روزی شیطان به ابراهیم (ع) گفت میخواهم تو را پنج نصیحت نمایم: فرمود -حاضرم بشنوم.
شیطان گفت: اول آنکه هیچگاه از مسیر حق منحرف نشو،
دوم آنست که جانب عدل و اعتدال را نگه دار،
سوم آنکه پیران قوم را احترام کن
چهارم : در حفظ مال دیگران همواره امانت دار باش
پنجم....
آبراهیم گفت بس است ،نمیخواهم پنجمی را بشنوم که آنچه که از اول شمردی مقدمه ای بود برای سخن آخر تو که با منطقی بودن و پذیرفتنی بودن آن چهار مورد به هدف خود را در نصیحت پنجم برسی (یعنی به زبان خودمان تیر خلاص خود را که همان نکته گمراه کننده است در کلام آخر گذاشتی...)
دوست گرامی جناب Baghiatosalam از پاسخگویی شما ممنونم و برایتان احترام قائلم که تحقیق میکنید، من هم احتمالا کتابهای این فرد را بررسی خواهم کرد ولی میدانم که اگر از درست ترین و عمیق ترین حقایق هم برخوردار باشد همیشه این تردید هست که از کجا معلوم که همه آن ها مقدمه چینی همین ادعا نباشد.کسی که نظرات دراویش نعمتالهی و گنابادی را مطالعه کند ممکن است به هیچ کلام ناحقی بر نخورد.آیا خود شما مطمئنید که تحت تاثیر هیچ تبلیغی نبودید ؟بحث بر سر کلام آخر و ادعای ایشان است نه بار علمی و دینی و سایرکمالات این فرد.
منهم با فیلتر شدن سایتها خیلی موافق نیستم ولی تجربه سی و چند ساله به ما آموخت که آنچه از آنور آب میآید و از جای دیگر تشویق میشود از سر خیر خواهی برای این ملت نیست و نخواهد بود. جامعه شیعی با تمام اشکالاتی که شما به آن معتقدید در حال حاضر بیش از هر چیز نیازمند اتحاد است و برای حفظ این اتحاد ،همسویی اکثریت علما در این مورد شرط است چون بیشتر مردم به همانها اعتماد دارند. لذا باید دید فرد مذکور مورد تایید کدامیک از علما اعلم و مراجع کنونی همین جامعه است.

عــــلی;323598 نوشت:

سلام.

دوست عزیز چرا اینقدر با یقین حرف میزنی برادر؟
کوتاه و مفید و با استدلال.

سلام به دوست عزیز علی ( که قبلا در تاپیک هایی بودم با شما و خوشحالم) :Gol:

به دلایلی من با یقین حرف می زنم :
1- انحرافات و اشتباهاتی که بین دوستان مذهبی و سایت های مذهبی و علما دیده ام و در این موضوغ شکی ندارم.
2-دلایل مخالفان و موافقان دعوت را خوانده و شنیده ام و تشخیص دادم که حرف کدام صحیح تر و منطقی تر است.
3-سخنان و کتاب های و خطبه های جناب یمانی ع را شنیده ام و این کم چیزی نبود برام.
4- بستگی داره یقین رو چی بدونید ؟
اینکه من به یقین رسیدم که این سایت های مذهبی و دوستان من همشون اهل کپی هستند ؟
اینکه اکثرا دوستان محقق من ( همین سایت های معروف) بین خودشون تحقیق می کنند؟ یعنی دلایل و خواندن دلایل دوستان مذهبی خودشان می شود تحقیق کردن ؟
اینکه توی سایت های معروف عکس های مختلفی می گذارند و بعد می گویند ایشان احمد الحسن هست و یمانی دروغین و بعد متوجه می شوم که دروغ گفته اند ؟

دیگه چه یقینی بالاتر از اینها که من متوجه بشم نباید بذارم اینها واسه آخرت من تصمیم بگیرند.

عــــلی;323598 نوشت:

بگذارید ما هم کمی تدبر در حرف هایتان بکنیم.

آفرین و احسنت.
قطعا همینطوره .
کاری که من روزه اول نکردم و بعد از 1 سال و نیم پشیمان شدم.
کاری که خیلی ها نمی کنند.

اما برای بحث با این گروه باید به انجمن ایشان بروید و سوال هایتان را ( با احترام متقابل بدون جدل ) بپرسید. پاسختان را می دهند.

عــــلی;323598 نوشت:

کجای سنت الهی کسانی از بین رفتند و هلاک شدند که تابع امر الهی بودند؟
چرا امام عج رو اینطوری بیان میکنید در صورتی که هیچ شناختی از ایشان ندارید و فقط از شنیده هاتون از ایشون میگید؟
کجای دین اسلام و پیامبر اکرم صلوات الله علیه کسانی کشته شدند که عاملان دینی بودند؟
پیامبر آمد یهودی و نصرانی رو از بین برد؟
چرا الکی برای خودمون یه امام و پیامبر جدید میسازیم؟
یعنی امام زمان میاد و قاریان قران رو میکشه؟عاملان دینی رو میکشه؟
کی این حرفا رو زده؟خودش؟خوابشو دیدی یا از خودش شنیدی؟یا نه از جای دیگه سخن میگی؟چرا چیزی بیان میکنی که علم یقین بهش نداری؟
در سنت الهی فقط منافقون و کافرون و مشرکون هلاک میشوند و بس.و رحمت خداوند اقتضا میکند که بندگانش را هدایت کند.
یه جمله اگر امام زمان عج بیاید برای هدایت می آید نه کشت و کشتار.
یا علی.[/]

خدا به شما خیر دهد و احسنت. :Gol:

باور کنید من از خودم چیزی نمی گم.

آیا بلعم باعورا آتینا آیاتنا نبود و منحرف نشد ؟ و اسم اعظم نداشت ؟
آیا سامری عالم نبود و قوم رو بعد از یکتا پرستی مشرک نکرد ؟
آیا موسی ع 70 عالم رو انتخاب نکرد و بعد پیش خدا رفتند و به موسی گفتند هرگز بهت ایمان نمی آوریم تا خدا رو نبینیم ؟
آیا یهودا اسخریوتی از 12 حواریون حضرت عیسی ع نبود ؟ و نقشته قتل عیسی ع را نکشید ؟
آیا خوارج در نماز های شب دعا نمی کردند که خدایا قسمت ما کن علی را بکشیم ؟
آیا تلحه و زبیر از یاران با وفا و عالم نبودند ؟
آیا امام علی ع بعد از جنگ بالای سره کشته شده ها نرفت و گفت که قرار بود اینها بهشتی بشند ؟ اما جهنمی شدند ؟
آیا 70 حافظ قرآن و عالم و یاران امام علی ع و پیامبر ص و شمر و شبث و غیره... در سپاه دشمن امام حسین نبودند ؟
آیا نمی گفتند امام حسین علیه السلام منحرف شده ؟
و خلفایی که حق امام علی ع را گرفتند و مومن بودند.
و غیره...
و حتی در همین جمهوری اسلامی ایران کشورمون از اول انقلاب تا به حال علمای گمراه شده نداشتیم ؟

[="Red"]و اما چند حدیث را توجه کنید :
[/]

رسول الله ص فرمود :

ای پسر مسعود زمانی بر مردم بیاید كه صبر كننده‏ بر دینش مانند كسی است كه آتش در دست خود بگیرد . ای پسر مسعود اگر کسی در این زمان گرگ بود كه هیچ وگرنه او را گرگ صفتان می خورند . ای پسر مسعود علما و فقیهان آنها خائن و فاجر هستند . آگاه باشید كه اینان شرورترین خلق خدایند و همچنین پیروان ایشان و كسانی كه پیش آنان می روند و از آنان می گیرند و آنها را دوست دارند و با آنان همنشینی می كنند و با آنها مشورت می كنند شرورترین مخلوقات خدا هستند . ایشان را در آتش جهنم وارد می كند . كرند لالند كورند بنابراین به راه نمی ‏آیند البقرة:17 ای پسر مسعود : آنان ادعا می كنند كه بر دین و سنت و راه و روش منند . آنان از من بدور و من از آنان بیزارم . ای پسر مسعود با آنان در اجتماع همنشینی ننمائید . در بازار با ایشان خرید و فروش مكنید . راه را نشانشان ندهید . آبشان ندهید . خدای تعالی فرموده : كسانی كه زندگی دنیا و زیور آن را بخواهند جزای كارهایشان را در آنجا به طور كامل به آنان می‏دهیم و به آنان در آنجا كم داده نخواهد شد هود:15 ، و خدای تعالی میفرماید : و كسی كه كشت این دنیا را بخواهد به او از آن می ‏دهیم ولی در آخرت او را نصیبی نیست الشورى:19 . مكارم الأخلاق الطبرسی ص 449 . بحار الأنوار ج 74 ص 101 . ألزام الناصب ج2 ص 131

رسول الله ص فرمود :

زمانی خواهد آمد که خدای مردم شکم آنهاست و قبله آنان زنانشان است و دین آنان پول آنهاست و دارایی آنان نشان شرافت آنهاست . باقی نمی‌ ماند از ایمان مگر اسمش و از اسلام مگر رسمش و از قرآن مگر درسش . مساجدشان بناهای آباد دارد ولی دلهای آنان خالی از هدایت است . علمای آنها شرترین و شرورترین مخلوقاتی هستند که زمین به خود دیده است . بحار الانوار ج 22 ص 453

رسول الله ص فرمود :

در آخر الزمان امت من دچار ترس و وحشت می‌ شوند . پس مردم به نزد علمایشان می‌ روند با وجود آن که آنان میمون و خوک هستند . حتماً بمانند آنچه انجام داده‌ اند عقوبت می‌ شوند . زیرا حق را از مسیرش تغییر دادند و کلام را از موضعش تحریف کردند . خداوند چهره هایشان را مانند هیولا کند و خلقت آنان را تغییر دهد . همانگونه که آنها حق را به باطل تبدیل کردند . بشارة الإسلام ص176 . یوم الخلاص ص 405

امیر المومنین ع فرمود :

زمانی که قائم قیام کند از اهل فتوا (فتوا دهندگان) انتقام می‌ گیرد . کسانی که ندانسته از خود فتوا می‌ دادند . وای بر آنها و پیروان و تابعانشان . آیا دین ناقص بود که آنها کاملش کنند . یا در آن کجی و ناراستی بود که آنها راستش کنند . بیان الائمة ع ج3 ص298 . الزام الناصب ج 2 ص 200 . یوم الخلاص ص 410

امام باقر ع می فرماید : قائم ع به سوی كوفه رهسپار می شود. در آن جا شانزده هزار نفر از بتریه (کسانی که معتقدند امام مهدی ع فرزند ندارد) ، مجهز به سلاح در برابر او می ایستند .[="red"] آنان قاریان قرآن و فقهای در دین هستند . پیشانی های آنها از عبادت بسیار پینه بسته و چهره های آنها بر اثر شب زنده داری زرد شده است . اما کاملاً منفاق هستند .[/] همگی می‌ گویند : ای فرزند فاطمه برگرد ، زیرا که ما به تو نیازی نداریم . پس قائم ع در پشت شهر نجف ، از عصر روز دوشنبه تا شامگاه بر آنان شمشیر می كشد و همه آنها را بدون توقف می كشد . دلائل الامامة ص 241 . معجم احادیث الامام المهدی ع ج 3 ص 306

دوست عزیزم علی...
برای کسی که طالب حق باشد مشخص است که اولا از اسلام واقعی فعلا فقط شیعه باقی مانده.
و همین شیعه هم دچار انحرافاتی شده است.

و برای نمونه شما در بحث عصمت با ما در آن تاپیک بودید و متوجه اید که تاپیک تعطیل شد و پاسخی وجود ندارد. و غیره ممکن است وجود داشته باشد.
من به عصمت معتقدم اما نه اینطوری که در حال حاضر بین علما و مردم است.
این یک انحراف است.
دیگر انحرافات واضح دیگر هم وجود دارد که دیگر جایش نیست بگویم.
این فقط یک مدل بود که شما هم در آن بحث بودید.

مطمئن باشید چیزی از اسلام نمانده است واقعا.

استاد پناهیان در سخنرانی 88 حدیثی را ذکر کردند :

[="red"]امیرالمومنین امام علی(ع) می فرماید:
[/]
در آخر الزمان شیعیان ما این طور می شوند، همانند یک انبار آرد یا گندم یا جو که این انبار را آفت بزند؛ صاحب انبار این ها را بیرون می آورد و آن قسمت هایش را که آفت زده دور می ریزد و بقیه را داخل انبار قرار می دهد و این کار آنقدر ادامه پیدا می کند و استمرار پیدا می کند تا جایی که به اندازه چند لقمه غذا بیشتر از آن باقی نمی ماند.

ریزش در زمان ظهور یک مسئله جدی است و جز با بصیرت و از خودگذشتگی فوق العاده نمی توان از فتنه های آخرالزمان عبور و برای نائب امام زمان(عج) سربازی کرد.

نتیجه این فتنه این است که دوست و دشمن گم می شوند.

استاد پناهیان ادامه داد :

[="red"]امام رضا(ع) مي فرمايند: "از كساني كه راه مودت ما اهل بيت را بر گزيدند، كساني هستند كه فتنه ی آنها از دجال شديدتر است."[/]

این یک فتنه ی بزرگی هست که الله اکبر از دجال شدید تر است.
بگردید ببینید اون فتنه بین شیعیان چی هست.

موفق باشید علی جان :Gol::Gol::Gol::Gol:

علی مع الحق;323602 نوشت:
تنها چیزی که بنده از نوشتهای این دوست بزرگوارمون برداشت کردم این بوده که میفرمایند تحقیق کنید و... و خودشون هم که میفرمایند نه میتونند دلیلی بر حقانیت این آقا بیارند و نه قصد تبلیغ دارند

بنده توصیه میکنم دوستان مناظره زیر رو با این مدعیان دروغین ملاحظه کنند و خودشون قضاوت کنند

http://www.hagh110.com/main2.php?action=forum&fid=7

همچنین در لینک زیر میتونید نظر آیت الله قزوینی رو در مورد این شخص ملاحظه فرمائید:

http://www.youtube.com/watch?v=DnkBzUOTD60

سلام به شما دوست عزیز :Gol::Gol:

دقیقا همینطور است و احسنت و آفرین.
این شد آزادی بیان و آزادی عقیده .
بگذاریم مردم خودشون بشنوند و تصمیم بگیرند.

و اما در مورد مناظره اول اینکه ممنون و حقه همه است که گوش بدند.
اما توجه شود حتی اگر در مناظره یکی از طرفین از نظر شما شکست خوردند باز هم شما اعتقادتون رو قطعا نباید روی یک مناظره بذارید.
آیا ما شاگردان امامان رو نداشتید که گاهی در مناظره و سوال جواب دچار مشکل می شدند ؟
اما آیا به حق نبودند ؟
آیا اگر در یک جمعی شما را شبهه کِش کردند و شما اون لحظه پاسخ درستی نداشتید , مشخص می شود که دیگر حق با طرف مقابل است 100% ؟؟

حتی اگر انصار جناب یمانی ع را دیدید زمانی توهین کردند , چه ربطی به جناب یمانی ع داره ؟
شما مگر می توانید روز قیامت بگویید یاران علی فحش میدادند ما علی را ترک کردیم ؟؟؟

این مسائل براتون فقط در حد یک حضور ذهن باید باشه.
و فکر کنید و تحقیق کنید و بخوانید.
بیاید من در بحث عصمت و تقلید با هر مرجع تقلیدی که خواستید بحث می کنم و حتی اینکه حجت امام زمان ع می گویند هستیم بر مردم و واجب بودن تقلید برای مردم , ببینیم کدام در مناظره کوتاه می آیند . بحث عصمت من در همین سایت بدون جواب مانده است.

حتی صحبت های منم برای شما نباید باز حجت باشد. تحقیق کنید و خودتون سوال جواب کنید.
و آخرتتون رو دست دیگران نسپارید.
اگر شما یک مناظره گذاشتید , که البته من نمیدونم این روشنیده باشم یا نه چون من مسائل مهم تری رو بررسی کردم , اما به هر حال باید سایت مخالفین هم بررسی کنید و دلایلشان را ببینید.

[="Red"]و اما در مورد جناب قزوینی :
[/]

سخن جناب قزوینی برای هیچ کس حجت نیست.
فردا کسی نمی تواند بگوید آقای قزوینی گفت و ما گفتیم چشم.
آقای قزوینی حتی کتاب درون دستش هم اسمش را نمی داند و اشتباه اسمش را می خواند و اصلا کتاب آقای کورانی برای ما حجت است که آقای قزوینی نشان می دهد ؟؟

[="red"]آقای قزوینی می گوید جناب یمانی توهین کرده. بدونه اینکه حتی بگند چه توهینی ؟؟؟
سلام علیکم توهین است ؟
مردم تقلید کورکورانه نکنید توهین است ؟
اما خودشان انواع توهین ها و لعنت ها را فرستادند. و صراحتا گفتند آقای کورانی مسخره کرده جناب یمانی را.
و ایشان فراموش کردند که پیامبر گفت همه را بخشیدم به جز 3 گروه را که من نمی بخشم , و یکی از این 3 گروه کسایی بودند که پیامبر را مسخره می کردند.[/]

همه میدانند دعوت به مناظره و مباهله مربوط به سال 2002 و 2003 هست و البته آخریش فکر کنم 5 یا 6 ساله پیش.

بعد آقای قزوینی حالا آمده اند می گویند بیاید مباهله ؟
آخر کسی می گوید مباهله که حجت خدا باشد. مستجاب الدعوه باشد , چطور جلوی دوربین شما می گویید مباهله ؟؟؟ و بعد می گویند علمای شیعه گفتند مباهله می کنیم و یمانی ع فرار کرد ....... آقای قزوینی حرف باد هواست , بیارید ببینیم کدام مرجع تقلید گفت من مباهله می کنم و حتی مناظره ؟؟؟

حکم قتلش را دادند و بعد می گویند بیایید مناظره کنیم.
لعنتش می کند و فحش می دهد و تحمت می زند و بعد می گوید بیا مباهله.
ایشان قران هم فراموش کرده اند.
نوش داری بعد از مرگ سهراب.

تورو به خدا بدانید من زمانی پای صحبت ها و مناظره های جناب قزوینی می نشستم.
بشنوید دوستان چی می گم.

موفق باشید :Gol::Gol::Gol:

تارک دنیا;323610 نوشت:

دوست گرامی جناب Baghiatosalam از پاسخگویی شما ممنونم و برایتان احترام قائلم که تحقیق میکنید، من هم [="Red"]احتمالا [/]کتابهای این فرد را بررسی خواهم کرد

سلام به شما سپاسگذارم دوست عزیز :Gol:

اما چرا [="red"]احتمالا [/]؟؟؟؟

2حالت دارد :
یا شما معتقد هستید و ایمان دارید که این شخص منحرف است و باید لعنت شود.
یا اینکه هنوز مطمئن نیستید , پس [="red"]قطعا [/]باید تحقیق کنید و کتاب هایش را بخوانید و سخنانش را بشنوید.

تارک دنیا;323610 نوشت:

ولی میدانم که اگر از درست ترین و عمیق ترین حقایق هم برخوردار باشد همیشه این [="red"]تردید [/]هست که از کجا معلوم که همه آن ها مقدمه چینی همین ادعا نباشد.

این مشکلی است در وجود خیلی ها و بد مشکلی است و خطرناک.
و اما مطمئن باشید اگر این جریان دروغی باشد , لااقل شما را آب دیده می کند تا چطور امام زمان ع را که ظهور کرد بشناسید.
مطمئن باشید امام زمان ع به شیوه ی خارق العاده و افسانه ای ظهور نخواهند کرد و سنت خداوند تغییر نمی کند و خداوند اگر می خواست همه را بهشتی و به راه راست می کرد , اما همیشه خواست تا مردم خودشان انتخاب کنند و نه خدا کاری کند که انتخاب کنند.

باید جادو باشد تا معجزه باشد.
چون ساحر هست و دقیقا عصا مار می کنند , موسی می آید و دقیقا عصا مار می کند.
طب جالینوسی زمان عیسی ع باید باشد تا عیسی بیاید و بیماران را شفا دهد.
باید زمان پیامبر ص همه اهل شعر و کتاب و نویسنده و غیره باشند , تا قرآن بیاید و مردم انتخابش کنند.

اگر در کربلا بودیم مطمئن باشید تشخیص چیزی در حد غیر ممکن بود که امام حسین ع بر حق است ( البته برای بیمار دلان ).
صحبت ها پیچیده بود که قطعا حسین منحرف شده و علیه خلیفه قیام کرده و حب جا و مقام دارد.
با اینکه می دانستند این حسین روی دوش پیامبر بود از اهل بیت بود , اما می گفتند : چه ربطی دارد , پسر نوح هم فرزند نوح سلام فی العالمین بود , اما منحرف شد ( بود ).

خلاصه همیشه این دلایل ها و این موارد شک وجود دارد.
و البته نگران نباشید این دعوت روشن است و انحرافات مسلمانان در حال حاظر مشخص است حتی شیعه.
انشالله کمی صبر بفرمایید و مطالعه کنید شک هایتان بر طرف می شود.
و برای صفای دلتان عرض کنم.
با اینکه من این همه نوشتم و توضیح دادم... همه و ختی خود دوستان انصار هم میدانند من اعلام نکردم فعلا 100% ایمان آورده ام. و به همه گفتم و حتی انصار الان 97% ایمان دارم به ایشون.

و با این حال من همیشه جلوی انصار درواقع اکثر علیه السلام رو ذکر می کردم و به ایشان احترام می گذاشتم بعد از اینکه خیلی از سخنانشان را خوانده و شنیدم.

و الان می گویم که درود و سلام خدا بر ایشان باد.

و منم به همون مرض شک دچار هستم. البته رک بگم , من واقعا ایمان دارم... .
و چیزی در حد محال است این دعوت دروغین باشد.
و البته اگر بر فرض محال دروغین باشد , انحراف شیعه( در بعضی زمینه ها) و دوستان مذهبی ممن همچنان سره جایشان هستند و همچنین بلاخره امام زمان ع را همینطوری باید بشناسیم.

راستش برگشت از عقیده خیلی سخت است. بیزاری جستن ابراهیم مهربان از پدرش برایش سخت است.
زمانی که پیامبر ص آمده بودند همه میگفتند این جادوگر است چون بین فرزند و پدر اختلاف ایجاد میکند.

و در آخر حدیثی خواندم که پیامبر ص فرمود :
من زمانی که آمدم با کسانی سرو کار داشتم که بت می پرستیدند , اما کار مهدی ع سخت تر است , چون او زمانی می آید که از قرآن و حدیث برایش دلیل می آوردند که به حق نیست.

استاد پناهیان هم گفت : فتنه و امتحانات سهمگینی در آخر الزمان از شیعه ها گرفته می شود , در واقع مخصوصا شیعه ها.

ریزش در آخر الزمان خیلی جدی است.
و یاران مهدی 10 تا 15 هزار نفر هستند.
1 دهم ورزشگاه آزادی.

بَلْ هُمْ فِي [="red"]شَكٍّ [/]مِّن ذِكْرِي بَلْ لَمَّا يَذُوقُوا عَذَابِ ﴿۸ ص﴾
بلكه ايشان از ياد من در شك و شبهه‏اند، يا هنوز عذاب مرا نچشيده‏اند.
لَفِي [="red"]شَكٍّ [/]مِّنْهُ مُرِيبٍ ﴿۴۵ فصلت﴾

[="red"]بَلْ هُمْ فِي شَكٍّ يَلْعَبُونَ ﴿۹ دخان﴾
ولي آنها در شكند و (با حقايق) بازي مي‏كنند.[/]

انشالله پاسخ ها و شبهه ها بر طرف شود و به یقین تبدیل شود.

تارک دنیا;323610 نوشت:

کسی که نظرات دراویش نعمتالهی و گنابادی را مطالعه کند ممکن است به هیچ کلام ناحقی بر نخورد.

اصلا امام رضا ع به همین موضوع اشاره می کند.
که منافق از مومن تشخیص داده نمی شود. ( البته خودشون راه حل دادند که چطور تشخیص دهیم و امام به طور کلی عرض می کند و نه تحقیقی چون در غیر این صورت کسی گناهی نکرده اگر گمراه شود ).

برای مثال می گم برای مثال و عرض می کنم برای مثال فقط:

شما هرگز می تونید تصور کنید آقای مکارم شیرازی دقیقا منحرف باشد ؟ یا مراجع تقلیدی که جامعه مدرسین تعیین کرده ؟
قطعا نه. خیلی سخته... ببینید قطعا و قطعا سخته.
حال شما که محقق هستید , مردم عادی که دیگر هیچ.

و وقتی ولایت و تقلید از معصوم برابر و مساوی شد با تقلید از غیر معصوم , نتیجه این می شود که مردم هرگز تصور نمی توانند بکند که مرجعشان اشتباه می کند و در اشتباه است.

و فرموده اند که داشتن مرجع تقلید واجب است. و نداشتنش گناه و عبادت و نماز نداشتن است.
دقیقا در این باره حدیثی هست که مخصوص ولایت معصوم و امام معصوم است.

آیا به طور منطقی و عقلی و تاریخی و قرانی , ممکن نیست تمام مراجع تقلید منحرف باشند و یا منحرف بشوند ؟

قطعا بله. امام می بینیم که چاره ای نیست و باید حتما یکی را انتخاب کنید.
و این عقیده ی مردم و مومنان است.

نمی خوام بحث تقلید کنم الان جاش نیست فقط اینارو گفتم که تقلید کورکورانه نباشد و تحقیق تعطیل نشود.

تارک دنیا;323610 نوشت:

آیا خود شما مطمئنید که تحت تاثیر هیچ تبلیغی نبودید ؟

والا اگر می فرمودید تحت تاثیر سایت های شیعه و ایرانی و معروف , پاسخ می دادم قطعا بله.
اما برای جناب یمانی ع قطعا خیر.

و از اینجا شروع شد :

شخصی بعد از 1 سال و نیم که من توهین کرده بودم و اصلا یادم رفته بود که توهین کردم.

یک نظری در سایتم دیدم که نوشته بود احمد الحسن و یمانی و غیره و تحقیق.

خواستم پاکش کنم و حتی فکر کنم پاکش کردم , اما یک لحظه به خودم آمدم و گفتم بذار خودم ببینیم این جریان که تا آلان ادامه دارد و هنوز طرفدار دارد , حرف حسابش چیست.

رفتم در سایت انصار و خطه محرم رو گوش دادم.
و چون بحث عصمت رو دنبال می کردم , خیلی اون خطبه واسم تاثیر گذار بود.
باعث شد تحقیقم رو ادامه بدم.

تارک دنیا;323610 نوشت:

بحث بر سر کلام آخر و ادعای ایشان است نه بار علمی و دینی و سایرکمالات این فرد.

ببینید ما راهی نداریم باید همه سخنان رو بشنویم و پیرو باشیم و بعد اگر منحرف شد ولش می کنیم.
در غیر این صورت پیامبر ص هم آیه قرآن می آورد و اتفاقا کسانی همیشه همین فکر را می کردند.
در زمان پیامبر هم نیز 2 نفر ادعا کردند که پیامبر هستند و قرآن آوردند.

همیشه از این موارد است. اما برای عاقل و تحقیق کننده دروغ از حقیقت خیلی ساده تشخیص داده می شود.

آیا در حال حاضر یکی دو تا مرجع تقلید نداریم که از نظر دیگر مراجع منحرف هستند ؟
پس پیروان ایشان چه می شوند که عمری تقلید کردند و حالا عده ی دیگر می گویند این مرجع منحرف شده .

به هر حال ما باید پله پله جلو بریم.

تارک دنیا;323610 نوشت:

منهم با فیلتر شدن سایتها خیلی موافق نیستم ولی تجربه سی و چند ساله به ما آموخت که آنچه از آنور آب میآید و از جای دیگر تشویق میشود از سر خیر خواهی برای این ملت نیست و نخواهد بود. جامعه شیعی با تمام اشکالاتی که شما به آن معتقدید در حال حاضر بیش از هر چیز نیازمند اتحاد است و برای حفظ این اتحاد ،همسویی اکثریت علما در این مورد شرط است چون بیشتر مردم به همانها اعتماد دارند. لذا[="red"] باید دید فرد مذکور مورد تایید کدامیک از علما اعلم و مراجع کنونی همین جامعه است.[/]

بله درسته و دشمنی خارجی ها کاملا با ایران مشخص است.
اما این دلیل نمی شود که حال امام زمان ع هم بیاید و دین جدید و روش جدید و سنت جدید بیاورد و مخالف باشد با عقاید فعلی برخی از فقها و بعد مردم و فقها بگویند ایشان هم انگلیسی و دشمن است.

فرعون نگران بود از اینکه حکومتش توسط دشمنان گرفته شود و از بین برود.
موسی ع آمد و گفت دست از این کارها بر دار.
فرعون رو کرد به مردم : گفت این شخص آمده می خواهد شما را از سرزمینتان بیرون کند.

الآن همش می گویند دشمن می خواهد ضربه بزند.
راست می گویند و میخواهد بزند.
اما این چه ربطی دارد که کسی ادعا کند اونم در زمان ظهور که همه ی عالم معتقد هستند و بعد با عقیده ی شما و انحرافات دینی مخالف باشد و یک کمی مخالف فقها باشد , بلافاصله می گویند دجال و انگلیسی و دشمن.

این می شود : توهم توطئه.
و بر هیچ کس و حتی همین فقهای ما نیز میداند که مهدی ع دشمنان اصلی اش فقها هستند.

امام باقر ع می فرماید : قائم ع به سوی كوفه رهسپار می شود. در آن جا [="red"]شانزده هزار نفر از بتریه [/](کسانی که معتقدند امام مهدی ع فرزند ندارد) ، مجهز به سلاح در برابر او می ایستند .[="red"] آنان قاریان قرآن و فقهای در دین هستند . پیشانی های آنها از عبادت بسیار پینه بسته و چهره های آنها بر اثر شب زنده داری زرد شده است . اما کاملاً منفاق هستند [/]. همگی می‌ گویند : ای فرزند فاطمه برگرد ، زیرا که ما به تو نیازی نداریم . پس قائم ع در پشت شهر نجف ، از عصر روز دوشنبه تا شامگاه بر آنان شمشیر می كشد و همه آنها را بدون توقف می كشد . دلائل الامامة ص 241 . معجم احادیث الامام المهدی ع ج 3 ص 306

مطمئن باشید دوست عزیز.
هنوز اون شخص ادعا نکرده می گویند دروغی است.
قسم می خورم یعنی به جرعت قسم می خورم , حتی یک کتاب ایشان را یکی از فقیهان نخوانده باشد.
اصلا اهمیت نمیدهند. و معتقد هستند نباید به این جریان ها و ادعا ها دامن زد تا معروف شود.
فیلترینگ هم بلافاصله ترتیبش را می دهد.
سایت ها همه پشت سره هم کپی پیست می کنند و تمام.
فاتحه ی هرکس بیاد خوانده می شود.

حال از ایشان سوال کنید امام زمان ع را چطور می خواهید بشناسید.

موفق باشید دوست عزیزم :Gol::Gol::Gol:

BaghiatoSalam@
سلام
یه سوال
اگه در زمان امام حسین بودید و نمی تونستید حق و باطل را تشخیص بدید ترجیح می دادید که جزو کدوم گروه باشید
1-در جنگ شرکت نکنید (چون ممکنه در سپاه باطل باشید)
2- در جنگ شرکت کنید

در ضمن هی می گید در زمان امام حسین (ع) سپاهیان یزید نمی دونستند باطل هستند ولی من اینا قبول ندارم . بر فرض در ابتدای جنگ معلوم نبود . ایا رفتار دو سپاه مشخص نمی کرد کدوم حقه کدوم باطل.

در زمان امام حسن (ع) همین خطر قرار گرفتن مومنین در جبهه باطل یکی از دلایل جنگ نکردن بود

چند حدیث نقل میکنم فکر کنم بی ارتباط با موضوع نباشه
(http://www.aviny.com/hadis-mozooee/eteghadi/hagh-va-batel.aspx)

حدیث (6) امام على عليه السلام :

فَلَوْ اَنَّ الْباطِلَ خَلَصَ مِنْ مِزاجِ الْحَقِّ لَمْ يَخْفَ عَلى المُرتادينَ وَ لَوْ اَنَّ الْحَقَّ خَلَصَ مِنْ لَبْسِ الْباطِلِ انْقَطَعَتْ عَنْهُ اَلْسُنُ الْمُعانِدينَ وَلكِنْ يُوْخَذُ مِنْ هذا ضِغْثٌ وَ مِنْ هذا ضِغْثٌ؛

اگر باطل با حق درنياميزد، بر حقيقت جويان پوشيده نمى مانَد و اگر حق با باطل آميخته نشود، زبان دشمنان آن بريده مى شود، ليكن مشتى از آن برداشته مى شود و مشتى از اين. (و بدين ترتيب حق و باطل درهم آميخته مى شود و شبهه پيش مى آيد).

حدیث (7) امام صادق عليه السلام :

اَبَى اللّه اَنْ يُعَرِّفَ باطِلاً حَقّا اَبَى اللّه اَنْ يَجْعَلَ الْحَقَّ فى قَلْبِ الْمُؤْمِنِ باطِلاً لا شَكَّ فيهِ وَ اَبَى اللّه اَنْ يَجْعَلَ الْباطِلَ فى قَلْبِ الْـكافِر الْمُخالِفِ حَقّـا لا شَكَّ فيهِ وَ لَوْ لَمْ يَجْعَلْ هذا هكَذا ما عُرِفَ حَقٌّ مِنْ باطِلٍ؛

خداوند اِبا دارد از اين كه باطلى را حق معرفى نمايد، خداوند اِبا دارد از اين كه حق را در دل مؤمن، باطلى ترديدناپذير جلوه دهد، خداوند اِبا دارد از اين كه باطل را در دل كافر حق ستيز به صورت حقى ترديدناپذير جلوه دهد، اگر چنين نمى كرد، حق از باطل شناخته نمى شد.

حدیث (8) امام صادق عليه السلام :

لا يَسْتَيْقِنُ الْقَلْبُ اَنَّ الْحَقَّ باطِلٌ اَبَدا وَ لا يَسْتَيقِنُ اَنَّ الْباطِلَ حَقٌّ اَبَدا؛

هرگز دل به باطل بودن حق و به حق بودن باطل يقين نمى كند.

حدیث (20) امام على عليه السلام :

اِنَّ الْحَقَّ وَ الْباطِلَ لا يُعْرَفانِ بِالنّاسِ، وَ لكِنِ اعْرِفِ الْحَقَّ بِاتِّباعِ مَنِ اتَّبَعَهُ وَ الْباطِلَ بِاجْتِنابِ مَنِ اجْتَنَبَهُ؛

حق و باطل به مردم (و شخصيت افراد) شناخته نمى شوند بلكه حق را به پيروى كسى كه از آهن (حق) پيروى مى كند بشناس(یعنی افراد-به غیر از معصوم- حجت نیستند مگر اینکه به سوی حق حرکت کنند) و باطل را به دورى کردن كسى كه از آن (باطل) دورى مى كند.

حدیث (33) امام صادق عليه السلام :

لَنْ تَبْقَى الاَرْضُ اِلاّ وَ فيها عالِمٌ يَعْرِفُ الْحَقَّ مِنَ الباطِلِ؛

هرگز زمين باقى نمى ماند مگر آن كه در آن دانشمندى وجود دارد كه حق را از باطل مى شناسد.

حدیث (38) امام على عليه السلام :

اَيُّهَا النّاسُ لَوْ لَمْ تَـتَخاذَلوا عَنْ نَصْرِ الْحَقِّ وَ لَمْ تَهِنوا عَنْ تَوْهينِ الْباطِلِ، لَمْ يَطْمَعْ فيكُمْ مَنْ لَيْسَ مِثْلَكُمْ وَ لَمْ يَقْوَ مَنْ قَوىَ عَلَيْكُمْ... ؛

اى مردم! اگر در يارى حق كوتاهى نمى كرديد و در خوار ساختن باطل سستى نمى نموديد، كسانى كه همپايه شما نيستند، در شما طمع نمى كردند و هيچ قدرتى بر شما مسلط نمى شد.

حق دوست;323818 نوشت:

[=13]BaghiatoSalam@
سلام
یه سوال
اگه در زمان امام حسین بودید و نمی تونستید حق و باطل را تشخیص بدید ترجیح می دادید که جزو کدوم گروه باشید
1-در جنگ شرکت نکنید (چون ممکنه در سپاه باطل باشید)
2- در جنگ شرکت کنید

سلام به شما دوست عزیز و بزرگوار :hamdel:
همیشه راهی وجود دارد تا انسان طالب حق و نه به دنبال هوای نفس , حقیقت را تشخیص دهد و خداوند و ائمه راه شناخت حق و باطل را برای ما مشخص کردند.
هوای نفس یعنی اینکه از نظر " انا " ( من ) این مسیر درست است , یا از نظر " نحن " ( ما ) این مسیر درست است.
حال آنکه ما باید ببینیم از نظر " او " " خدا" کدام راه درست است که مشخص است برای طالب حق .

مطمئن باشید اگر در اون زمان بودم سخنان امام حسین ع و سخنان پیامبر ص و امیرالمومنین را به یاد می آوردم و سخنان مخالفین امام حسین ع را می شنیدم و بهترین را انتخاب می کردم.

حق دوست;323818 نوشت:

در ضمن هی می گید در زمان امام حسین (ع) سپاهیان یزید نمی دونستند باطل هستند[="Red"] ولی من اینا قبول ندارم .[/] بر فرض در[="red"] ابتدای جنگ [/]معلوم نبود .[="red"] ایا رفتار دو سپاه مشخص نمی کرد کدوم حقه کدوم باطل.[/]

دوست عزیز همه می دانند که تبلیغات سو نسبت به امام حسین ع اتفاق افتاد در اون شهر و زمان.
امام حسین ع را بخاطر مخالفت با امیرالمومنین یزید لعنه الله به قتل رساندند. و گفتند امام حسین منحرف شده و علیه امیر المومنین قیام کرده و جاه طلب است و می خواهد به قدرت و ثروت برسد.

دوست عزیز این که بگوییم به همه پول دادند امام حسین ع را بکشند ظلم در حق امام حسین ع است.

آنهایی که امام حسین ع را کشتند حرف خدا و رسول را می زدند و معتقد بودند که حسین ع نوه پیامبری هست که کلی رسول خدا ازش تعریف داده و حدیث گفته , اما معتقد بودند منحرف شده مثل پسر نوح.

اگر چه بزرگان و منافقان بخاطر کشتن امام حسین پول و یا مقام به عنوان هدیه از طرف خدا از امیر المومنین گرفتن , و اگر چه بعضی ها در اون لشکر می دانستند یزید فاسد است , و اگر چه بعضی ها می دانستند امام حسین بر حق است اما هوای نفسشان را نتوانستند زیر پا بگذارند ,

[="red"]اما
[/]

اما قریب به 80% 90% درصد اینطوری نبودند چون مردمان عادی بودند و البته اگر در مقابل این عمل پاداش هم میگرفتند و جانباز می شدند اشکالی برایشان نداشت و حق مسلمشون می پنداشتند و به امید بهشت رفتن و دفاع از دین رسول خدا و جلو گیری از انحراف دین امام حسین را کشتند.

و قاریان قرآن و عالمان سربازان و فرمانده های علی ع و رسول خدا بعضا در لشکر مقابل بودند.
70 حافظ قرآن و دیدن دار در لشکر دشمن بود.

همه خیال می کردند که امام حسین قطعا منحرف است. و یک روزه به این نتیجه نرسیده اند. و تبلیغات سو بسیار تاثیر گذاشت.

و اما در مورد اینکه وسط جنگ نمیشه متوجه شد کدام حق است :

واقعا خیر و خیلی سخت است.
همه حرف قرآن می زنند.
امام علی ع الله اکبر , در جنگ دشمن قرآن به نیزه زد , سربازان علی ع تنهایش گذاشتند.
امام حسین نماز می خوانند , می گفتند دارد ریا می کند که دلمان بسوزد.
حرف های زیبا می زند تا فکر کنیم اون راست می گه.

دوست عزیز برای چه می گویند اگر امام حسین ع نبود اسلام دیگه تمام شده بود ؟
چون همه حرف قرآن و رسول را می زدند. اما منحرف.
همه خلیفه ی خدا رو گذاشتند کنار .
همه رای مردم و اکثریت را قبول داشتند و نه حرف خدا و خلیفه اش.

امام حسین ع خواست بگوید : من خلیفه الله هستم و نه کس دیگر. و این دستور خداست.
و بعد از رسول خدا دلیل آورد و غیره...

اما توی گوش این جماعت نرفت.

این ظلم است که بگوییم کسانی که امام حسین ع را کشتند , انسان های کافر آشکاری بودند .
نه ...............
اونها کافر بودند اما خیال می کردند مومن هستند. و همه خیال میکردند به راه هستند.
همانند خوارج.
همانند کسانی که علی را تنها گذاشتند.
دعا می کردند در نماز شب علی را بکشند.

دوست عزیز از ماجرای کربلا هیچی نفهمیدیم به جز گریه کردن و انواع مدل سر بریدن و تیرو نیزه خوردن.

قسم می خورم امام حسین ع بخاطر این حرفهایی که چطوری کشته شد را به دیگران می گوییم اصلا خوشحال نمی شود , مگر اینکه بگوییم حسین چرا این بلا را سرش آوردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چون حرف خدا می زد.
و می گفت حاکمیت از آن خداست.
چون می گفت من خلیفه الله هستم.
چون یک عده به ظاهر مومن و دین دار , خیال می کردند حسین ع منحرف شده.
چون به خیال رفتن به بهشت حسین را کشتند.
چون مردم می خواستند خودشان خلیفه تعیین کنند و نه الله.

امام حسین ع نگاه به ما نمی کند که بخاطر نوع کشته شدنش گریه می کنیم. و همچنین عباس ع و یارانش.

کسانی که امام حسین را کشتند : ابلیس هایی بودند که امام علی ع گفت طاووس ملائکه بود.
و حاضر نشد به خلیفه الله سجده کند.

حق دوست;323818 نوشت:

در زمان امام حسن (ع) همین خطر قرار گرفتن مومنین در جبهه باطل یکی از دلایل جنگ نکردن بود

غلط کردند.
لعنت خدا بر این افراد.
که بخاطر مرض شک و شبهه و ترس و غیره , امام را تنها گذاشتند.
ایشان اول غلط کردند که همان لحظه می خواستند حق و باطل را تشخیص دهند و قبلا در خواب بودند.
دوم اینکه راه شناخت حق و باطل را خدا همیشه گذاشته است.
اونها دیگه اسمشون مومن نیست. احمق است.
چطور ممکنه یک مومن راه را نتواند تشخیص دهد و صراط مستقیم را نشناسد ؟؟؟؟؟؟

پس اگر این است , خداوند نباید کسی را جهنمی کند و یا حد اقل خیلی ها رو.
چون نتوانستند تشخیص دهند و در شک بودند و خلیه الله را تنها گذاشتند.

چند تا آیه قرآن در مورد شک رو توی پست های قبلی به دوستان گذاشتم مطالعه بفرمایید.

این حرف ها که برای خدا قابل قبول نیست.

قَالَ الْمَلأُ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن قَوْمِهِ إِنَّا لَنَرَاكَ فِي سَفَاهَةٍ[="red"] وِإِنَّا لَنَظُنُّكَ مِنَ الْكَاذِبِينَ [/]﴿ اعراف ۶۶﴾

[="red"]گمان می کنیم[/] که تو سخت از دروغ گویان باشی.

دوست عزیز اساسا همه ی عالم می گویند ما داریم اصلاح می کنیم.
حتی آمریکا
اسرائیل
انگلیس
صدام و غیره...
حتی دجال = ضد مسیح

همه می گن ما داریم کاره خوب می کنیم . ما داریم با تروریست مبارزه می کنیم.
با انسان های بد را می کشیم.
فلان و بیسار.

دجال که خودش را بد جلوه نمیدهد.
اصلا دجال یعنی همین. یعنی بد هست یک به قول معروف پارچه ی سفید زیبا کشیده روی خودش و همه فکر می کنند خوب است.

سفیانی که نمی گوید من بد هستم می خواهم فقط بکشم.
می گوید می خواهم آرامش را ایجاد کنم و حق و حقیقت و آزادی بیاورم.

دوست عزیز هرگز مشخص نمیشد چه کسی راست می گوید : مگر اهل قرآن و پیرو اهل بیت و سخنانش باشد. و واقعا باشد نه ما خیال کنیم که هستند. و الا همین خیال رو خیلی ها در طول تاریخ کردند.

حق دوست;323818 نوشت:

حدیث (20) امام على عليه السلام :

اِنَّ الْحَقَّ وَ الْباطِلَ لا يُعْرَفانِ بِالنّاسِ، وَ لكِنِ اعْرِفِ الْحَقَّ بِاتِّباعِ مَنِ اتَّبَعَهُ وَ الْباطِلَ بِاجْتِنابِ مَنِ اجْتَنَبَهُ؛

حق و باطل به مردم (و شخصيت افراد) شناخته نمى شوند بلكه حق را به پيروى كسى كه از آهن (حق) پيروى مى كند بشناس(یعنی افراد-به غیر از معصوم- حجت نیستند مگر اینکه به سوی حق حرکت کنند) و باطل را به دورى کردن كسى كه از آن (باطل) دورى مى كند.

از بابت احادیث هم ممنون لطف کردید.

اما این حدیث که به نظرم خوب ترجمه نشده.

اما دقیقا منظرور امام علی ع شخص خودشان است.

زمانی که تلحه و زبیر که از بزرگان بودند منحرف شدند , امام متذکر می شود که پیامبر ص فرمود :
علی با حق است و حق با علی.
یعنی هر جا علی بود حق است و بر عکس.

اما دوست عزیز اگر منظورتون این هست که نگاه کنیم ببینیم بزرگان و اکثریت چه می گویند و بعد مسیر ایشان درست است , که این 100% غلط است.

چون انبیا و امامان را می بینیم که همیشه پیروانشان کم بودند , اما به حق بودند.

در مساجد حاضر می شدند , اما به عنوان شخصیت دینی بر حق شناخته نمی شدند برای عوام بی خرد و بدون تحقیق.

امام صادق فرمودند : اگر به اندازه این 17 گوسفند یار داشتم قیام می کردم.

بله دوست عزیز.
امام علی ع در نهج البلاغه اگر ذهنم یاری دهد می خواندم زمانی که فرمودند :

مومن ها ( خوب ها ) همیشه کمتر از بد ها هستند.

و هرچه بگندد نمکش می زنند , وای به روزی که بگندد نمک.

دوست عزیزم اون نمکی که آفت نمیزنه اهل بیت و معصومین علیهم السلام اجمعین هستند.

سپاسگذارم دوست عزیز
لطفا تحقیق کنید را فراموش نکنید.
من عددی نیستم.

موفق باشید

با سلام. آقای محترم لطفا اینقدر احساساتی و هیجانی صحبت نکنید . یکی از بهترین جوابهای منطقی برای رد حرفهای احمد الحسن در صفحه ی اول همین تاپیک توسط کاربر mahdikp در قالب مقالات داده شده .اگر برای اونها پاسخی دارید بفرمایید!!!
موفق باشید

« نرگس »;324037 نوشت:
با سلام. آقای محترم لطفا اینقدر احساساتی و هیجانی صحبت نکنید . یکی از بهترین جوابهای منطقی برای رد حرفهای احمد الحسن در صفحه ی اول همین تاپیک توسط کاربر mahdikp در قالب مقالات داده شده .اگر برای اونها پاسخی دارید بفرمایید!!!
موفق باشید

سلام به شما

دوست عزیز اول اینکه مشخص کنید کجا من احساساتی و هیجان زده شدم ؟
آیا به نظر شما مخالفان این دعوت احساساتی و هیجانی نشدند ؟؟
متعصب نیستند ؟
توهم توطئه ندارند ؟

مورد بعد اینکه :

ببخشید جناب Mahdikp مقاله رو کادو کردند آوردند درب منزل شما ؟؟
یا اینکه لینک دادند که شما وارد سایتشون بشید بخونید ؟؟؟

خوب دوست عزیز منم دارم لینک انجمن انصار رو میدم , شما هم برید بخونید و پاسخ بگیرید. پاسخ تمام این مقالات داده شده.
ضمن اینکه شما اصلا به انحرافات دوستان توجه نمی کنید و اینکه این همه عکس دروغین رو میگویند یمانی و بعد مشخص میشود نبوده. این همه مطلب از هم کپی میکنند.

بگذریم...

با این حال من به انصار گفتم پاسخ های جناب Mahdikp رو دسته بندی کنند و بگذارند , انشالله لینک پاسخ انصار را می دهم برید مطالعه کنید پاسخ این مقاله ها را.

اما من نمیدانم چرا همین الان شروع نمیکنید . ( که برید به انجمنشون).
و در کل اگر واقعا جناب یمانی , یمانی موعود باشند :
منتظرید یمانی ع و امام مهدی ع بیاد درب منزل یا ما باید بریم استقبالشون ؟
یکی ادعا کرده. دلیل آورده. برید ببینید کی هست.
ببینید 11 امام رو چطوری ایمان دارید بهشون.
همینطوری که آنها علیهم السلام را شناختید , ایشان را هم بشناسید.
موفق باشید

سلام و عرض ادب

BaghiatoSalam;323665 نوشت:

یا اینکه هنوز مطمئن نیستید , پس قطعا باید تحقیق کنید و کتاب هایش را بخوانید و سخنانش را بشنوید.

مطالب را تا آنجا که میشد ملاحظه کردیم. چندان تاثیر گذار نبود یا لااقل من تحت تاثیر قرار نگرفتم.
شما هم بهتر است اینقدر به دیگران اصرار نکنید ، دوستانه عرض میکنم ، رفتارتان مشکوک است!! :offlow: (چنان از انحرافات شیعه یاد میکنید که به کلام دشمنانش بیشتر شباهت دارد تا دوستان و دلسوزانش! ).
مطمئن باشید امام زمان ع به شیوه ی خارق العاده و افسانه ای ظهور نخواهند کرد

اما روایات امام باقر(ع)حاکی از آنست که صیحه آسمانی با نام آل پیامبر و علی(ع) مقارن با ظهور حضرت چنان است که در سراسر جهان شنیده میشود ، آیا این آشکار و خارق العاده نیست؟

راستی نوشتید ساکن فلوریدا هستبد؟

تارک دنیا;323610 نوشت:
بحث بر سر کلام آخر و ادعای ایشان است نه بار علمی و دینی و سایرکمالات این فرد.
تجربه سی و چند ساله به ما آموخت که آنچه از آنور آب میآید و از جای دیگر تشویق میشود از سر خیر خواهی برای این ملت نیست و نخواهد بود. جامعه شیعی با تمام اشکالاتی که شما به آن معتقدید در حال حاضر بیش از هر چیز نیازمند اتحاد است و برای حفظ این اتحاد ،همسویی اکثریت علما در این مورد شرط است چون بیشتر مردم به همانها اعتماد دارند. لذا باید دید فرد مذکور مورد تایید کدامیک از علما اعلم و مراجع کنونی همین جامعه است.

سناریوی جدید تضعیف مسلمانان به دست خودشان مدت زیادیه که شروع شده و اینبار ظاهرا اصل تقلید را مورد هدف قرار داده و قریب به یقین هدف هم حذف تفکر اقتدا به مقلد است که از زمان جنبش تنباکو قدرت آن شناخته شد و همیشه عامل انسجام شیعه به حساب میآمده است هرچند که بین خود فقها کم و بیش اختلافات سطحی وجود داشته باشد.

بله درسته و دشمنی خارجی ها کاملا با ایران مشخص است.
اما این دلیل نمی شود که حال امام زمان ع هم بیاید و دین جدید و روش جدید و سنت جدید بیاورد و مخالف باشد با عقاید فعلی برخی از فقها و بعد مردم و فقها بگویند ایشان هم انگلیسی و دشمن است.

بله دشمنی مشخص است و میبینیم که بسیاری از شیعیان با اتهام انحراف از دین همه روزه در گوشه و کنار این دنیا مظلومانه به شهادت میرسند
اما شما نگران تشخیص ما در آخرالزمان نباشید.

و بر هیچ کس و حتی همین فقهای ما نیز میداند که مهدی ع دشمنان اصلی اش فقها هستند.

امام باقر ع می فرماید : قائم ع به سوی كوفه رهسپار می شود. در آن جا شانزده هزار نفر از بتریه (کسانی که معتقدند امام مهدی ع فرزند ندارد) ، مجهز به سلاح در برابر او می ایستند . آنان قاریان قرآن و فقهای در دین هستند .

برادر من، همه این روایات صحیح، ولی چه ربطی به ادعای این فرد دارد؟
اگر در طول تاریخ و در زمان ائمه، علما و خواصی بودند که به بیراهه رفته اند تشخیص این امر با همان فرد معصوم زمان بود که حجت خداوند بود ، آیا در این زمان من و شما میتوانیم راجع به فقها پیش داوری کنیم و بدون داشتن مدرکی دال بر انحراف آنها بگوییم از آنجا که معلوم نیست آخر و عاقبت فلان مجتهد چگونه میشود از هم اکنون واجب الاطاعة نیست؟ آیا این روش عقلانیست ؟
شما میگویید توهم توطئه !،و من میگویم توهم نیست ،
بلکه آخر توطئه است! و هدفش کاملا مشخص است که همان ایجادتفرقه بین مردم و مراجع دینی است.
اشتباه شما هم وقتی آغاز شد که علیرغم آگاهیهایی که داشتید مسیرتان را عوض کردید و متاسفانه مبلغ یک جریان باطل شدید دوست گرامی.:Gol:
والسلام

تارک دنیا;324112 نوشت:

[="Red"]مطالب را تا آنجا که میشد ملاحظه کردیم.
چندان تاثیر گذار نبود یا لااقل من تحت تاثیر قرار نگرفتم.
[/]

سلام به شما دوست عزیز :Gol:
ببخشید هنوز 24 ساعت نشده که شما شروع کردید به تحقیق , از این 24 ساعت قاعدتا 24 ساعت تحقیق نکردید.
من روزه اول 1 ماه و نیم هر روز 20 تا 19 ساعت درواقع هر لحظه توی تحقیق واقعی این جریان بودم. کلی وزن کم کردم و چشمام قرمز شد.
شما چطوری هنوز 24 ساعت نشده و قسم می خورم حتی 2 ساعت هم وقت نذاشتید , بعد می گید تاثیر گذار نبود ؟؟؟؟
خسته نباشید.

دوست عزیز سلام خدا به شما
دیگه نیاز نیست این مدلی تحقیق کنید. حال که به یقین رسیدید وقت لعنت هست و نفرین به این شخص منحرف.

چون شما قدرت روحی این رو ندارید که برای مثال متوجه بشید که فلان دایی و عمه ی مذهبی شما در اقوام که شما خیلی اون رو قبول داشتید , دچار انحراف باشند و هرکس این رو بگه مطمئن باشید با تعصب باهاش برخورد میکنید و میزنیدش.
برگشت از عقاید از اول آدم تا خاتم ص تا امروز سخت ترین کار بوده.
و آزاده می خواهد.
جرات می خواد که حضرت محمد ص بیاد و پسری در جایی , ایمان بیاورد و با پدرش دعوا بشه و از خانه اخراج بشه.

موفق باشید دوست عزیز من.
بهشت رفتن اونم بهشتی که خدا می گوید " اجرا [="red"]کبیرا [/]" به این راحتی ها نیست.

تارک دنیا;324112 نوشت:

[="red"]شما هم بهتر است اینقدر به دیگران اصرار نکنید[/] ، دوستانه عرض میکنم ، رفتارتان [="red"]مشکوک [/]است!! :offlow:

چشم دوست عزیز
ولی بدان اصرار به اینکه مردمان تحقیق کنند و حقیقت را متوجه بشوند , شیوه ی تمام پیامران الهی بود.
پیامبر ص کلی روزها می گشت می گشت می گشتند , و در آخر فقط یک نفر ایمان می آوردند و همان پیامبر را خوشحال می کرد.
قرآن می فرماید : پیامبر چرا اینقدر خودتو توی زحمت می ندازی.
قرآن نیامد که تو توی زحمت بی افتی.
لکم دینکم ولی الدین.

این همه وقت گذاشتم هیچ و پوچ. اشکال نداره
بله مشکوکم. ممنون از اینکه دوستانه گفتید , اومدم واسه گمراه کردن و اومدم واسه منحرف کردن.
ممنون که دوستانه گفتید منافق هستم و خیا می کنید دروغ گو هستم.

[="red"]گمان می کنیم که تو سخت از دروغ گویان باشی ( اعراف 66 ).
[/]

قَالَ أَرَاغِبٌ أَنتَ عَنْ آلِهَتِي يَا إِبْراهِيمُ لَئِن لَّمْ تَنتَهِ لَأَرْجُمَنَّكَ وَاهْجُرْنِي مَلِيًّا ﴿ مریم ۴۶﴾
گفت اي ابراهيم [="red"]آيا تو از خدايان من روي گرداني [/]؟ اگر (از اين كار) دست برنداري تو را [="red"]سنگسار [/]مي‏كنم، از من براي مدتي طولاني دور شو!

من الان حدود 5 تا 6 ماه هست توی این انجمن هستم و این تاپیک هم قبلنا دیدم و چقدر جالب یک زمان این تاپیک رو دیدم و گفتم , وقتی سایت اسکدین میگه وهابی معیوب الحال دیگه 100% اون شخص منحرف هست و من نمیدونم چرا این شخص باز هم طرفدار دارد. چقدر احمق هستن اون طرفدارانش دیگه. همه ی بزرگان می گویند منحرف هست و بعد اینها پاشودن می گن به حق است.
بزرگان عمرشون رو توی مسائل دینی و قرآنی و مهدویت گذاشتند , بعد این یه الف بچه پاشده میگه من تشخیص دادم این به حق است. چه طرداران احمقی داره واقعا. دیگه همچنین منافقان و احمقانی جایشان باید جهنم باشد.

دوست عزیز این سوالات و شبهاتی که توی ذهنتون هست , واسه ما خاطره شده.:Gol:

تارک دنیا;324112 نوشت:

(چنان از انحرافات شیعه یاد میکنید که به کلام دشمنانش بیشتر شباهت دارد تا دوستان و دلسوزانش! ).

باشه دوست عزیز.
من حرفم رو پس می گیرم.

چه زمانه ای شده واقعا.
زمان فرعونیان هست.
زمان فرار اصحاب کهف به غار است.

تا کمی از انحراف برادران سنی صحبت می کنیم , همشون کلی دلیل و مدرک میارن که مزخرف نگو ما سنت رسول خدا رو پیاده می کنیم.
تا از انحرافات وهابی صحبت می کنیم , میگن شما مشرک هستید که برای غیر خدا سجده می کنید و سجده مخصوص خداست و ما به حق هستیم و شیعه مشرک است.
تا از انحرافات یهودی ها می گوییم , می گویند کتاب ما قطعا تحریف نشده و همانی است که به موسی وحی شد و خدا اسرائیلی ها را بر جهان برتری داد و اونها ما هستیم که درون جهنم نمیشویم.
برای مسیحی ها دلیل می آوریم , میگویند پدر ( خدا - عیسی ) تورا لعنت کند , او برای نجات ما به زمین آمد و بعد تو میگویی اون یک بشر عادی بود ؟؟؟ چطور جرات می کنی.
با کافران صحبت می کنیم , می گویند داروین یک ابر مرد دانشمند و فیلسوف بود و معتقد بود خدایی در کار نیست , با علم برایت ثایت می کنیم خدایی وجود ندارد. و شما افسانه ی خدا ساختید.

تا کمی از انحرافات شیعه می گوییم , قطعا سنگسار می شوی , و بلافاصله مرتد و مخالف با امامان و معصومین و قرآن و ولایت و مفسد فی الارض و دشمن خدا و امام زمان و دشمن علمای دین و فقیهان.

این جهان امروز ماست دوست عزیز.:Gol:

امام صادق (علیه السلام) می فرماید:
اذا خرج القائم یقوم بامر جدبد و کتاب جدید و سنه جدید و قضاء جدید) =

هنگامی که قائم خروج کند [="red"]امر تازه ، و کتاب تازه و روش تازه و داوری تازه ای با خود می اورد[/](اثبات الهدی، شیخ حر عاملی ، ترجمه احمد جنتی ، دارالکتب اسلامیه ج 7 ص 83 )

قران را از زوایای تحریفهای معنوی و تفسیرهای [="red"]نادرست [/]بیرون می کشد .(حکومت جهانی مهدی (عجل الله تعالی فرجعه الشریف ) ، ایت الله العظمی مکارم شیرازی ، ج یازدهم، انتشارات نسل جوان ، سال 1380؛ ص 285)

عبدالله بن عطا می گوید :

از امام صادق (علیه السلام ) پرسیدم روش و سیره مهدی (روحی له الفداه) چگونه است ؟
امام در پاسخ فرمود :
همان کاری را که رسول خدا انجام داد انجام می دهد، برنامه های (نادرست ) پیشین را [="red"]ویران [/]می سازد همانگونه که رسول خدا[="red"] اعمال جاهلیت را ویران ساخت و اسلام را نوسازی می کند[/] (بحار الانوار، چاپ موسسه الوفاء بیروت 1404 هجری قمری، ج 52 ص 352)

[="red"]رسول الله ص فرمود :

زمانی خواهد آمد که خدای مردم شکم آنهاست و قبله آنان زنانشان است و دین آنان پول آنهاست و دارایی آنان نشان شرافت آنهاست . باقی نمی‌ ماند از ایمان مگر اسمش و از اسلام مگر رسمش و از قرآن مگر درسش . مساجدشان بناهای آباد دارد ولی دلهای آنان خالی از هدایت است . بحار الانوار ج 22 ص 453[/]

وقتى قائم، عليه‌‌السلام،[="red"] ظهور كند به امر جديدى مردم را دعوت خواهند كرد[/]، همانطور كه پيامبر اكرم، صلّى‌‌اللَّه‌‌عليه‌‌وآله، مردم را پس از بعثت[="red"] به امر و آيين جديدى فرا مى‌‌خواندند[/].1
اثباة الهداة، ج 7، ص 110.

امام صادق، عليه‌‌السلام، در روايتى به اين حقيقت اينگونه اشاره مى‌‌كنند:
وقتى كه قائم، عليه‌‌السلام، قيام كنند مردم را [="red"]به اسلام جديد (واقعى) دعوت خواهند كرد[/] و آنها را به‌‌سوى [="red"]احكامى كه كهنه به‌‌نظر مى‌‌رسند و عموم مردم از آن دور افتاده‌‌اند هدايت خواهد نمود.[/]
ارشاد مفيد، ص 343.

نكته ديگر آنكه اصولاً يكى از حكمت‌‌هاى اصلى ناميده شدن امام زمان، عليه‌‌السلام، به »[="red"]مهدى[/]« آن است كه آن حضرت مردم را به آنچه كه از دور شده‌‌اند يعنى احكام واقعى اسلام هدايت خواهد كرد.

دوست عزیز من هرگز از خودم سخنی نمی گویم.
این سخنانی است که در همین سایت های خودمان دیده و در کتاب های معتبر خودمان است.
پس چرا التفات نمی فرمایید.

وظیفه ی من نیست اینها رو جمع کنم به شما بگم.
اگر دوست داشتید برید تحقیق کنید.
به جای اینکه یک تشکر و خسته نباشید بگید ( البته من دنبالش نیستم که کسی تشکر کند )
اما لا اقل حرف هایی که میزنم چرت و مزخرف نیست و روایات هستند.

لا اقل بگو دهنت رو ببند و حرف نزن , نه اینکه بگو مشکوکم که یعنی من امدم واسه گمراه کردن و دست نشانده ی انگلیس هستم و من رو دشمن فقها قرار میدید.

تارک دنیا;324112 نوشت:

اما روایات امام باقر(ع)حاکی از آنست که صیحه آسمانی با نام آل پیامبر و علی(ع) مقارن با ظهور حضرت چنان است که در سراسر جهان شنیده میشود ، آیا این آشکار و خارق العاده نیست؟[/][/]

اساسا مردم همیشه افسانه ها را دوست داشتند و دارند و همیشه ذهنشان توی فازهای این مدلی هست. و معجزه و غیره... که قرآن هم اشاره می کند. یعنی مردم می خواهد که یک صیحه آسمانی بیاید و حضرت مهدی ع با انواع سلاح های لیزری و پیشرفته و غیره خودشون بیاد , دنیا رو در عرض یکی دو سال از ظلم و جور پاک کند.بدون زحمت و جنگ و چیزی.

بدونه که متوجه باشند حدیث چه می گوید و قران چه می گوید.
دوست عزیز من این صیحه توسط حضرت جبرئیل طبق روایات زده می شود در ملکوت.
و اما چه سودی برای ما دارد ؟
سودش مثل سود و خواب حضرت یوسف است.
خورشید و ستاره و ماه بر حضرت یوسف در کجا سجده کردند ؟ و بعد در واقعیت چه شد ؟
ارتباط ما با دنیای بالا در خواب و رویا است.
و صدای صحیه جبرئیل را در خواب می شنویم که بر حقانیت مهدی شهادت می دهد آن صیحه.

خدا ایمان قهری را نمی خواهد , که بندگان مجبور بشن با چشم برتری مهدی را ببینند و ایمان بیاورند. و یا معجزه های بزرگ.
و الا همینطوری ملائکه نازل می کرد خدا و پیامبران چپ و راست معجره می آورند.

و اگر صیحه زده می شود به این شکل شما , پس چرا طبق گفته ی شما که احادیث را قبول دارید , فقها می شوند دشمن امام مهدی ع ( اکثرنشون ) ؟

چرا مهدی ع سربازانش کم است ؟
چرا حضرت محمد و امام حسین ع که می توانستند از این کارها کنند , نکردند ؟

چرا امام مهدی ع نوشداروی بعد از مرگ سهراب امده ؟
چرا منتظر 313 نفر است , وقتی که صیحه همه را مومن می کند ؟

دوست عزیز من چرا لشکر امام زمان 15.000 نفر است ؟

دوست من چرا در روایات داریم صبح صدایی می آید و میگوید مهدی ع بر حق است و عصر صدایی می آید ( از ابلیس ) که می گوید سفیانی بر حق است ؟

اینها به ما نشان می دهد که انتخاب دست ماست.
و در غیر این صورت توی روایات آمده که دجال قاطری است که قدمهایش کیلومتر هاست , گوش هایش کیلومتر هاست , همه دنبالش هستند , می گوید من پروردگار شما هستم , مرده زنده می کند , دعا می کند باران می بارد و غیره... .

آیا شما منتظر همچنین قاطری هستید ؟

دوست عزیز وقتی سخن معصوم را متوجه نشویم , بعد چون نفس و دل ما افسانه ها را دوست دارد و چیز های ماورایی و تخیلی , باعث می شود مهدی ع تنها بماند.
چون نه قاطری دیدیم و نه صیحه ای و نه لیزری و غیره... .

به قول سعدی :
ما کجاییم در این بهر تفکر , تو کجایی.

دوست عزیز این صیحه افسانه ای به عنوان یک معجزه مخالف قران است , چون مردم را مجبور به ایمان اوردن می کند و دیگر عقل تعطیل می شود.

استاد مفسر قرآن دکتر در ایران فرمودند :

راه شناخت امام زمان ع همانند راه شناخت حضرت محمد ص است.

و این خودش یک انحراف بزرگ است بین اکثر مردم و بزرگان , که مهدی ع با قدرت خارق العاده می آید و مجهز و صیحه و روی ابرها و کشته نمی شود و غیره... .
خودش می اید می گوید : انا بقیه الله و همه در عالم صدایش را می شنوند. ( به طور معجزه آسا ) .

خدا انشالله از فتنه های آخر الزمان همه را حفظ کند.

تارک دنیا;324112 نوشت:

راستی نوشتید ساکن فلوریدا هستبد؟

الحمد و لله شیراز هم نوشته بودیم , چرا حالا نپرسیدید :
نوشتید ساکن شیراز ؟؟؟؟؟

بازم توهم توطئه ؟
دوست عزیز بیخیال تورو خدا.

دوست عزیز من اصلا شخص ابلیس هستم.
ای بابا
سخنان من رو با قرآن و احادیث بررسی کن.
چه کار داری من کجا هستم کجا نیستم. چه اهمیتی داره ؟
فرض کن من تو موساد هستم.

ای بابا

واقعا بین این همه بحث مهم این سوال شما این وسط چی بود ؟ اونم این طرز پرسیدن وسط این ماجرا ؟

خوب من احمق که نیستم که واسه منحرف کردن اومدم و بعد بزنم Florida - Orlando تا همه بگن بفرما آمریکایی هست اومده منحرف کنه.

خسته میشه انسان واقعا از این بازی ها.

همین الان خیلی ها نمیتونند در عالم قبول کنند با این وضیعت خرف دونستن عرب ها در جهان , خلیفه الله عرب باشد. حضرت محمد ص عرب باشد.
همه می گویند عرب سوسمار خور.

همه ی اینها و این طرز فکر ها ریشه دار بوده از قدیم و ندیم.

:Gol::Gol::Gol:

تارک دنیا;324112 نوشت:

سناریوی جدید تضعیف مسلمانان به دست خودشان مدت زیادیه که شروع شده و اینبار ظاهرا اصل تقلید را مورد هدف قرار داده و قریب به یقین هدف هم حذف تفکر اقتدا به مقلد است.

پس آماده باشید که روی امام زمان ع شمشیر بکشید به امید اینکه دارید شیعه رو زنده نگه میدارید.

مطالب و احادیث بالا را باز بخونید. شاید انشالله نوری چیزی ... .

تارک دنیا;324112 نوشت:

اما شما نگران تشخیص ما در آخرالزمان نباشید.

چشم.
من نگران مهدی ع هستم که تنها میماند. :Gol:
با اینکه 16 هزار نامه برای امام حسین ع نوشتند. و امضا کردند.

تارک دنیا;324112 نوشت:

برادر من، همه این روایات صحیح، ولی چه ربطی به ادعای این فرد دارد؟

شما بفرمایید چه بگوییم ؟

تارک دنیا;324112 نوشت:

اگر در طول تاریخ و در زمان ائمه، علما و خواصی بودند که به بیراهه رفته اند تشخیص این امر با همان فرد معصوم زمان بود که حجت خداوند بود ، آیا در این زمان من و شما میتوانیم راجع به فقها پیش داوری کنیم و[="red"] بدون داشتن مدرکی دال بر انحراف آنها[/] بگوییم از آنجا که معلوم نیست آخر و عاقبت فلان مجتهد چگونه میشود از هم اکنون واجب الاطاعة نیست؟ آیا این روش عقلانیست ؟

بدون مدرک رو به قول معروف خوب اومدید.
بدون مدرک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدرکی بالاتر از قران و احادیث و عقل و منطق چیست ؟؟؟؟

اینکه اطاعت مطلق از غیر معصوم واجب است و مساوی اطاعت از معصوم است؟؟؟؟
اینکه تقلید کورکورانه واجب است ؟؟؟
اینکه ما حتی نمیتوانیم بفهمیم پیامبران و امامان در خلوت گناه می کنند یا نه و فقط به گفته ی الله اعتماد داریم که ایشان در خلوت هم معصوم هستند , حال شما چطوری مطمئن هستید علما ( بعضی هاشون ) در خلوت گناه کار نیستند و منافق نیستند و در بین مردم انسان های پاک هستند اما در خلوت گناه کار؟؟؟

این غیر عقلانی و قرآنی و حدیثی و تاریخی است ؟؟؟؟؟؟؟؟

آیا به طور عقلانی نمی شود تمامی علمای یک شهر منحرف باشند ؟؟؟
نمی گویم الان اینطوری هست , اما دارم عقلی و حتی قرانی و تاریخی می گویم.

قطعا بله.
از نظر علمای سنی , علمای شیعه در انحراف وحشتناکی هستند.
از نظر علمای شیعه , علمای سنی در انحراف وحشتناکی هستند.
از نظر وهابی و مسیحی و یهوی و کافر , بقیه در انحراف هستند.

ای بابا دوست عزیز.
اطاعت مطلق و بدون چون و چرا و تقلید فقط مخصوص معصوم است که انسان را منحرف نمی کنند.

تا همین 1سال پیش. با اینکه مرجع تقلیدی کلی طرفدار و مقلد داشت , دیگر مراجعه نظر خوبی راجعبه اون مرجع نداشتند. و از نظر آنها در اشتباه افتاد.
حال تکلیف مقلد ها چیست ؟؟

ولش کنید اصلا , بحث تقلید رو بگذارید کنار. منم اصلا توی این زمینه بحثی ندارم فعلا.

من فقط می گویم عقل را تعطیل نکنید.
و هی نگید ,آقای رائفی پور گفته , فلان استاد گفته , فلان حجت الاسلام گفته , فلان دانشمند گفته , داروین گفته , انیشتین گفته و غیره ... .

شما خودتون عقل دارید تحقیق کنید ببینید بشنوید بخونید بحث کنید مشورت کنید و تصمیم رو خودتون بگیرید بر اساس قران و احادیث و ثقلین و اهل بیت.

تارک دنیا;324112 نوشت:

شما میگویید توهم توطئه !،و من میگویم توهم نیست ،

من نمی گویم توطئه که نیست و وجود ندارد و دشمن توطئه نمی کند.
من این را نمی گویم.

من می گویم همه چیز در ذهن ما شکل توهم توطئه گرفته.
حتی همین صحبت های من در ذهن شما که فرمودید مشکوک است.
البته اشکال ندارد که شک کنید , اما نه اینکه تحقیق نکنید.
شک کنید حتی در وجود خدا , و بعد تحقیق کنید و به نتیجه برسید و به مسیرتون ایمان داشته باشید که درست است یا غلط , نه اینکه فکر کنید درست است , بلکه زمانی درست است که قرانی و حدیثی باشد و منطقی و عقلی.

تارک دنیا;324112 نوشت:

بلکه آخر توطئه است! و هدفش کاملا مشخص است که همان ایجادتفرقه بین مردم و مراجع دینی است.

این شد توهم توطئه. و خیلی خطرنام است. چون امام زمان ع هم می آیند و انحرافات رو می گویند و چون مخالف اعتقاد فعلی شماست , مخالف ایشان می شوید.

تارک دنیا;324112 نوشت:

اشتباه شما هم وقتی آغاز شد که علیرغم آگاهیهایی که داشتید مسیرتان را عوض کردید و متاسفانه مبلغ یک جریان باطل شدید دوست گرامی.:Gol:
والسلام

سلام خدا بر شما... .
چطور در عرض حتی کمتر از 4 - 5 ساعت و حتی کمتر از 24 ساعت , متوجه شدید جریان باطل است ؟
و چطور میتونید به همین راحتی به منی که 100 برابر بیشتر از شما قطعا در بحث های دینی و فقیهی و ماسونی و غیره با همین دوستان سایت های ضد ماسونی , بودم و در بحث ها دفاع می کردم از جناب رائفی پور و برای گوش دادن سخنان ایشون در شیراز همین حدود 2 ماه پیش 2 ساعت و 30 دقیق روی پا ایستادم و جا نبود و لذت بردم از حرف هاشون.
چطور من رو احمق و نادان میگید ؟
چطور میگید همینطوری از خواب بیدار شدم وارد یک جریان باطل شدم ؟

چطور شما به این راحتی این پست و دیگر حرف های من رو نادیده گرفتید : ( پست 25 من ) :

http://www.askdin.com/post323476-25.html

چطور شما که تا همین دیروز می گفتید بیشتر در مورد این فرد و کتاب هایش و مقالهایش برام بگویید , اما هنوز 24 ساعت هم نگذشته , می گید جریان باطل ؟
غیر این هست که شما تحت تاثیر حرف ها و ادله ی سایت های مخالف هستید و حتی اصلا حرف های جریان مخالف را نشنیده اید ؟

دوست عزیز چطور در عرض کمتر از 24 ساعت کله انجمن آنها را خواندید. 20 جلد کتاب خوانید.
10 تا 15 خطبه ی 50 دقیقه ای را خواندید و شنیدید ؟

قریب به 2 ماه است من روزی 19 ساعت درواقع هر موقع که خواب نیستم در حال تحقیق و خواندن هستم و فعلا از انجمن انصار : شاید 10% خوانده باشم و از کتاب های ایشان 6 جلد و درواقع 3 تا 4 کتاب .

واقعا راجعبه تحقیق کردن دوستانمان مانده ام.
حق دارید , چون کسی اصلا تحقیق نمیکند.
یک کسی چیزی میگوید و بعد همه کپی میکنند و تایید و می خوانند مطلب را , می گویند تحقیق کردیم.
مطمئن باشید دوست عزیز.

موفق باشید

سلام.
جناب BaghiatoSalam عزیز من فقط یه دلیل برای رد این دین انحرافی جدید دارم.ایشون درست است که بسیار حرف حق میزنند!!! اما دوستانش طالب حرف حق نیستند و مثل دیگر مذاهب فقط خود را حق و بهشتی و دیگران را جهنمی میدانند:
http://mahdyeen.org/showthread.php?t=19504&p=57922

و مطلب بعدی اینکه ایشان فیلمی از خطیب شیعه آوردند و در سایت خود گذاشتند مبنی بر اینکه ایشون هلاک شده بخاطر اینکه جناب احمد الحسن رو رد کرده.
شما به من جواب بده که در زمان پیامبر آیا قوم یهود و صابئی که دین داشتند و به یگانی خداوند ایمان داشتند و پیامبر رو قبول نداشتند هلاک شدند؟پیامبر می آید خدا را به مردم نشان دهد یا خودش را؟اقتضای رحمت خداوند چیست؟آیا هرکس خدا را رد میکند باید هلاک شود یا نه کسی که دین جدید میاورد و مسلمانان را متفرق میکند؟جدای از این مسائل ایشان برای خود معجزاتی دارند و در سایتشان زده رسالت احمد الحسن اول اینکه مگر نائب امام معجزه دارد و یا مگر پیامبر است؟
مبنا و استدلال هایشان فقط حدیث است اصلاً نمیدانند که حدیث از قران میاید و باید با قران اثبات شوند!!!
در ضمن کلیپی که نمایش دادید بنده لذت بردم اما بیشتر از تصویر و اهنگ کلیپ لذت بردم نه از سخنانش که تحریک آمیز و شک برانگیز بود!!!!
وگرنه کسی که سخن حق میزند چه دلیلی دارد که اینقدر هیجانی و مثل سینمای هالیوود آهنگ و هیجان دهد که دیگران را جذب کند؟
خلاصه سوالات زیاد است و به شما توصیه میکنم که در دین خود از این شاخه به ان شاخه نپرید.بنده کسی که مخالف اتحاد بین مسلمانان باشد و برای خود دین بیاورد تا آنان را پراکنده کند را رد میکنم و این مخالف صریح آیه قران است و در لینکی که عرض کردم توضیح دادم.
یا علی.[/]

بسم الله الرحمن الرحيم ( قَالَ رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي* وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي * وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِي* يَفْقَهُوا قَوْلِي ) صدق الله العلی العظيم - طه(28-25)
با سلام خدمت همه خواهران و برادران محترم
عزیزان اهل هر دین و مذهبی که باشید، در ان به ظهور منجی در اخر الزمان اشاره شده و اگر مسلمان هستید که هم ایات قران و هم احادیث معتبر رسول الله(ص) و احادیث ائمه معصومین(ع) تردیدی در این امر نمیگذارد. در مساله مهدویت از گذشته تا بحال مدعیانی بودند و هستند و بودن جریانها و مدعیان دروغین باطل دلیل بر رد هر ادعایی بدون تحقیق و مطالعه نمیکند پس ابتدا باید بتوان راههای شناخت مدعی حق و باطل را مشخص نمود و بر اساس آن قضاوت نمود حال من از شما عزیزان سئوال میکنم وحدانیت الله تعالی را چگونه شناختید(توحید)؟ حقانیت رسالت حضرت رسول(ص) و انبیا قبل از ایشان را چگونه شناختید(نبوت)؟ چگونه به حقانیت قیامت پی بردید(معاد) حقانیت ائمه معصومین را چگونه شناختید؟(امامت)

آیا ایمان و یقین و معرفت به اصول دینتان از روی تحقیق و تعقل بوده و یا از روی تقلید از دیگران ؟ حتما همه میدانید که تقلید در احکام و فروع دین است نه در اصول دین و در اصول دین تقلید جایز نیست باید خودت یقین حاصل کنی .و حال امامت یکی از اصول تشیع است پس برای شناخت امام زمانت باید تحقیق کنی و خودت به یقین برسی نه اینکه تقلید کنی ! و اصلا سئوال دیگری ؟ با چه معیارهایی به صداقت ،علم و تقوی مرجع تقلیدت پی برده ای که با تطبیق ان معیارها نمیتوانی امام زمانت را بشناسی؟

اعوذ باالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

چند نکته به ذهنم رسید که فکر کردم لازمه بگم .
1-خداوند در قرآن کسایی که هدایت میشن و هدایت نمیشن را در چندین جا ذکر کرده پس بهتره به دنبال این باشیم که شرایطی را که برای گروه هدایت شوندگان ذکر کرده در خودمون تقویت کنیم و امیدوار باشیم مورد هدایت قرار بگیریم.

2- بهتره ادم هیچ وقت فکر نکنه صددرصد حق با هست اون وقت اگه بهش حقی بر خلاف عقایدش رسید میتونه بپذیره

3- حرف های شما بسیاریش حقه و درست ولی در لابلای حرفای حقتون باطل جریان داره .
مثال

baghiatosalam;324221 نوشت:

اساسا مردم همیشه افسانه ها را دوست داشتند و دارند و همیشه ذهنشان توی فازهای این مدلی هست. و معجزه و غیره.

وَمِنْهُمْ مَنْ یسْتَمِعُ إِلَیكَ وَجَعَلْنَا عَلَى قُلُوبِهِمْ أَكِنَّةً أَنْ یفْقَهُوهُ وَفِی آذَانِهِمْ وَقْرًا وَإِنْ یرَوْا كُلَّ آیةٍ لَا یؤْمِنُوا بِهَا حَتَّى إِذَا جَاءُوكَ یجَادِلُونَكَ [="Red"]یقُولُ الَّذِینَ كَفَرُوا إِنْ هَذَا إِلَّا أَسَاطِیرُ الْأَوَّلِینَ[/]«25»
پاره‌ای از آنها به (سخنان) تو، گوش فرامی‌دهند؛ ولی بر دلهای آنان پرده‌ها افکنده‌ایم تا آن را نفهمند؛ و در گوش آنها، سنگینی قرار داده‌ایم. و (آنها بقدری لجوجند که) اگر تمام نشانه‌های حق را ببینند، ایمان نمی‌آورند؛ تا آنجا که وقتی به سراغ تو می‌آیند که با تو پرخاشگری کنند، کافران می‌گویند: «اینها فقط افسانه‌های پیشینیان است!»

حال که به یقین رسیدید وقت لعنت هست و نفرین به این شخص منحرف.

کجا تا به حال پیامبری به افراد عادی میرفت میگفت یا دعوت منو بپذیرید یا منو لعنت کنید این چه روشیه شما در پیش گرفتید.
تنها یه مباهله در زمان پیامبر قرار بود شکل بگیره اونم بین بزگان دو دین نه مردم عادی.

حال شما چطوری مطمئن هستید علما ( بعضی هاشون ) در خلوت گناه کار نیستند و منافق نیستند و در بین مردم انسان های پاک هستند اما در خلوت گناه کار؟؟؟

این غیر عقلانی و قرآنی و حدیثی و تاریخی است ؟؟؟؟؟؟؟؟

آیا به طور عقلانی نمی شود تمامی علمای یک شهر منحرف باشند ؟؟؟

در هیچ کجا گفته نشده تمام فقها زمانی که امام زمان ظهور میکنن مخالف امام قرار می گیرن بلکه گفته تعداد زیادی .
در ضمن اسلام که همیشه به حسن ظن سفارش کرده. این منش شما خلاف دستورات صریح اسلامه که همه را تخریب کنید تا خودتون را حق جلوه بدید . چرا که اسلام هم گفت من همون دین های قبلی هستم فقط تحریفات و اختلافات قبلی را وضعیتشا روشن کرد.
اینم در نظر بگیرید که انسان از اول یکتا پرست بود و کفر و شرک را پذیرفت و گمراه شد.
آیا به طور عقلانی نمی شود یک نفر گمراه باشد.

شما خودتون عقل دارید تحقیق کنید ببینید بشنوید بخونید بحث کنید مشورت کنید و تصمیم رو خودتون بگیرید بر اساس قران و احادیث و ثقلین و اهل بیت.

اینهم روشیست برای فریب.
یاد جلسات پرزنت افتادم که چقدر میخواستن قانعم کنن و هی میگفتن تو خودت عقل داری!

بله عقل داریم ولی علم نداریم . بحث بین عوام در مسایل تخصصی اشتباه است. بنده فرصت اینا ندارم که 20 30 سال برم فقه یاد بگیرم پس چکار می کنم تقلید ولی نه اطاعت کور کورانه

4- پیامبر یه قرآن را توی 23 سال اومد عنوان کرد حالا شما میگی باید 40 تا کتاب اینا بخونی تا بفهمی چی میگه:Moteajeb!:

حق دوست;324260 نوشت:

اعوذ باالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

چند نکته به ذهنم رسید که فکر کردم لازمه بگم .
1-خداوند در قرآن کسایی که هدایت میشن و هدایت نمیشن را در چندین جا ذکر کرده پس بهتره به دنبال این باشیم که شرایطی را که برای گروه هدایت شوندگان ذکر کرده در خودمون تقویت کنیم و امیدوار باشیم مورد هدایت قرار بگیریم.

سلام به شما دوست عزیزم خدا قوت. :Gol:
دقیقا همینطور است و موافقم.

حق دوست;324260 نوشت:

2- بهتره ادم هیچ وقت فکر نکنه 100 حق هست اون وقت اگه بهش حقی بر خلاف عقایدش رسید میتونه بپذیره

اگر منظور شما زمانی است که انسان در تحقیق و شناختن حق و باطل است و اون لحظه نباید زود جانب داری کند و خیال کند نظر خودش 100% درست است و تحقیق بی خودی کند , بله صحیح است.

اما اگر برای همیشه می گویید بهتر است هیچ وقت فکر نکنه 100 حق است , این غلط است.
شما زیر پرچم امام حسین ع و در دین اسلام و در مذهب شیعه , قطعا باید یقین داشته باشی که هر لحظه در دین حق هستی.
و الا با شک و تردید که اینکه نکنه دینت درست نباشد , و از دنیا بروید , کار تمام است.
و جزو شکاک ها حساب می شوید و طبق ایات اول سوره ی بقره به یقین نرسیده اید.

شما بلاشک باید در این لحظه که این دین را داری مطمئن باشی که دینت 100% درست است.
و حال یکی ادعا می کند که دینت اشتباست.
باید حرفش را طبق قرآن بشنوی و تحقیق کنی. و اگر متوجه شدی که بله حق با اون است , از دین 100% حق خودت ( به خیال و تحقیق خودمون ) دل بکنیم و به دین حق اصلی برویم. و باز در همون دین 100% معتقد باشیم که دینمان حق است.

مگر میشود پیرو اهل بیت و قرآن باشیم و فکر کنیم تورات تحریف نشده ؟
و امام علی ع امام اول نبوده ؟
و غیره...

قطعا در حال حاضر همه باید مطمئن باشند و قسم بخورند که تحقیق کردند و دینشان به حق است و پشیزی شک ندارند. این میشه یقین.

حال اگر یکی آمد به شمایی که مطمئن هستید دینتان 100% درست است , گفت دینت غلط است , باید تحقیق کنی و حرفهایش را و دلایلش را گوش دهی و بعد انتخاب کنی.
و اگر به آن دین رفتی مطمئن باشی که حق است 100% . و اگر باز کسی ادعا کرد همینطوری الا آخر.

حق دوست;324260 نوشت:

3- حرف های شما بسیاریش حقه و درست ولی در لابلای حرفای حقتون [="Red"]باطل [/]جریان داره .

خدا به شما خیر دهد دوست عزیز.
من دقیقا می خواهم دوستان حرف های باطل من رو به من بگویند و اما به مثال شما در زیر توجه می کنیم نمونه ای از حرف های باطل از نظر شما چیست.

حق دوست;324260 نوشت:

مثال

کجا تا به حال پیامبری به افراد عادی میرفت میگفت[="Blue"] یا دعوت منو بپذیرید یا منو لعنت کنید[/][="red"] این چه روشیه شما در پیش گرفتید.[/]
تنها یه مباهله در زمان پیامبر قرار بود شکل بگیره اونم بین بزگان دو دین نه مردم عادی.

سپاسگذارم و اما توجه بفرمایید. :Gol:

یک اشتباهی که بعضی دوستان یا اکثر دوستان در این انجمن و پست ها و ارسال های من می کنند , این است که جملات من رو دقیق توجه نمی کنند.
همین چند روز پیش به یکی از دوستان دقیقا همین را در بحث اولی الامر ذکر کردم , که دوست عزیز توجه کامل نفرمودید.
و در جای دیگر به یک دوستی دیگر گفتم , من هر پست را ارسال می کنم 100 بار می خوانمش ( کنایه از خیلی زیاد و دقیق ) و بعد ارسال می کنم. و ایشون گفت دروغ نگو.

نه میخوام بگم علم الهی دارم کرامت دارم نه هیچی دیگه. الاغ بیشتر هم نیستم در برابر داناها.

اما این مورد رو خیلی رعایت می کنم. و دقیق نوشته هایم را می نویسم.

در این مورد شما دوست عزیزم حق دوست :

من هرگز نگفتم یا ایمان بیاورید یا لعنت کنید.

جمله ی من رو دقت کنید :

BaghiatoSalam;324260 نوشت:

حال که به [="Red"]یقین [/]رسیدید وقت لعنت هست و نفرین به این شخص منحرف.

دوست عزیز من اگر یقین را نگفته بودم حق با شما بود.

قطعا و حقا مطمئن باشید و وظیفه و تکلیف شرعی تمام ماست که دشمنان اهل بیت را وقتی که به یقین رسیدیم لعنت کنیم.
اونم همچین شخصی که ادعا دارد یمانی موعود و فرستاده ی امام زمان و معصوم است.

قطعا اگر به [="red"]یقین [/]رسیدید باید لعنت کنید.

خدا می گوید و رسول می گوید و امام می گوید.

[="red"]من هرگز نگفتم حال که تاپیک رو خوندی یا لعنت کن یا ایمان بیار. هرگز این را نگفتم.
[/]

بلکه گفتم :

[="red"]ای کسایی که تحقیق کردید و سخنان ایشون رو شنیدید و کتاب ها و دلایل ایشان را خوانده اید , حال که به این [="Blue"]نتیجه [/]رسیدید که این شخص دروغ گو و دشمن اهل بیت است , بر شما واجب است لعنتش کنید.
[/]

قطعا و قطعا و قطعا و اساسا تکلیف شرعی است اگر به این نتیجه و یقین رسیدید که به خدا دروغ بسته و دشمن اهل بیت است.

و در غیر این صورت , باید تحقیق کنید و بلاخره متوجه شوید حق کدام است و دروغ کدام است.

در آخر این را بگویم , نوشته های من کم غلط ندارد , و هر گاه خطای من را فرمودید : متواضعانه اگر حق با شما باشد می پذیرم. ( در همه ی زمینه ها). :Gol:

حق دوست;324260 نوشت:

در هیچ کجا گفته نشده [="Red"]تمام [/]فقها زمانی که امام زمان ظهور میکنن مخالف امام قرار می گیرن بلکه گفته تعداد زیادی .

اول اینکه باید توجه داشته باشید من روایات رو ذکر کردم که رسول خدا می فرماید : فقهایشان گمراه هستند.

دوم اینکه من هرگز نگفتم همه ی فقها.

باز توجه بفرمایی :

حال شما چطوری مطمئن هستید علما ([="red"] بعضی هاشون[/] ) در خلوت گناه کار نیستند و منافق نیستند و در بین مردم انسان های پاک هستند اما در خلوت گناه کار؟؟؟
این غیر [="red"]عقلانی [/]و قرآنی و حدیثی و تاریخی است ؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا به طور [="red"]عقلانی[/] نمی شود[="red"] تمامی علمای یک شهر منحرف باشند [/]؟؟؟

اول اینکه من دارم از شما سوال می کنم و در واقع سوالم جوری است که سعی کنم به این مورد فکر بفرمایید.

دوم اینکه ذکر کردم بعضی هاشون.
سوم اینکه اصلا همشون منظروم باشه , شما چطور می خواید ثابت کنید علمای یک شهر همگی منحرف نیستند ؟

علمای سنی از نظر شیعه. علمای شیعه از نظر اهل سنت. و غیره... .

اصلا نکته اینجاست :
ما هرگز حتی نمی توانیم بفهمیم که پیامبر ص و امام علی ع در خلوت گناه می کردند یا نمی کردند ,

[="Red"]مگر اینکه :
[/]

خدا بگوید و تایید کند ( یا رسول بگوید ).
در این حالت خیالمان راحت است امامانمان و پیامبران در همه لحظه معصوم هستند.

غیر ممکنه به غیر از معصومین , کسان دیگر را بشود بفهمیم در خلوت گناه نمی کنند.
پس همین کافیه که احتمالش باشه که 100% در خلوت گناه می کنند غیر معصومین.

همین مورد کفایت می کند تا بشود این احتمال را بدهیم ممکنه همگی گمراه باشند.
و یا منافق باشند.
اساسا جلوی مردم اصلاح گر و در خلوت گناه کار.

این به طور عقلی ممکن است.

همین یک مورد کافیه که هیچ سخنی را ( غیر از معصوم ) بدون تحقیق نپذیریم.

هرگز نگفتیم تمام علما گمراه هستند. بلکه ممکن است گمراه باشند. همین احتمال گمراهی کفایت می کند.

و اساسا بحثی که مطرح هست , بحث آفت زدن است.
یعنی این انبار آرد , آفت زده و باید قسمت های آفت زده را بیرون کشید.
از نظر من الان این اتفاق افتاده و امام زمان ع هم میان و این کارو می کنند. و آفت زدایی می کنند.
واسه همینه که اسلام جدیدی می اورند و همه می گویند دین جدید آوردی ؟؟؟؟؟؟
واسه همین مخالفش هستند.

حق دوست;324260 نوشت:

در ضمن اسلام که همیشه به حسن ظن سفارش کرده.[="red"] این منش شما خلاف دستورات صریح اسلامه که همه را تخریب کنید تا خودتون را حق جلوه بدید[/] . چرا که اسلام هم گفت من همون دین های قبلی هستم فقط تحریفات و اختلافات قبلی را وضعیتشا روشن کرد.
اینم در نظر بگیرید که انسان از اول یکتا پرست بود و کفر و شرک را پذیرفت و گمراه شد.

[="red"]آیا من واقعا همچین چیزی گفتم ؟ :hey::deldari:
[/]

من که از اول این تاپیک گفتم برید تحقیق کنید. و نه با من دعوا کنید.
چه کنم که شما 100% معتقد هستید به راه راست هستید و کسی که ادعای جدیدی می کند بهش اهمیت نمیدید و این خلاف قران است و حتی روایات.

به خدا ما نگفتیم دینی آورده که منکر قران و امامان است. بلکه گفتم این دعوت تماما حدیثی و قرآنی و منطقی و عقلی است.
دیگر چه بگویم.

گفتم از تمام ادیان اسلام مانده. از اسلام شیعه 12 امام مانده. شیعه هم انحرافاتی دارد.
و اگر شما منکر این بشید , منکر حتی صحبت های خود مراجع و کلی احادیث شدید.
خوب چرا حداقل این احتمال رو نمیدید انحراف الان باشه توی این مذهب شیعه ی ما.

حق دوست;324260 نوشت:

آیا به طور عقلانی نمی شود یک نفر گمراه باشد.

قطعا درست است.
و دقیقا همه ی انسان ها به جز معصومین و خلیفه الله , ممکن است هر کس حتی کسانی که خیلی بهشون اعتماد داریم , در گمراهی باشند.
پس باید تحقیق کنیم و سخنان را بشنویم و سخنان موافق و مخالف را بشنویم و با قران و حدیث و عقل بررسی کنیم و راه مشخص شود.

حق دوست;324260 نوشت:

اینهم روشیست برای فریب.
یاد جلسات پرزنت افتادم که چقدر میخواستن قانعم کنن و هی میگفتن تو خودت عقل داری!

پس نگوییم عقل داریم , بگوییم عقل نداریم ؟
افسارمون رو بدیم دست دیگران ؟

حق دوست;324260 نوشت:

بله عقل داریم ولی علم نداریم .
بحث بین عوام در مسایل تخصصی اشتباه است.
بنده فرصت اینا ندارم که 20 30 سال برم فقه یاد بگیرم پس چکار می کنم تقلید ولی نه اطاعت کور کورانه.

خوب خواندن و تحقیق و شنیدن سخنان دیگران و تحصیل واسه همینه که علم پیدا کنید.
و اساسا چرا اینقدر خودتون رو دسته کم میگیرید ؟

ریچارد داوکینز پرفوسور فیلسوف دانشمند , کتابی نوشته تحت عنوان "توهم خدا " یه عده می گفتن این کتاب رو نخونی منحرف میشی نمیدونم حرف های اینو گوش ندی کافر میشی.

گفتم ای بابا. بذار بخونیم ببینیم چطور میگه خدا نیست.

باور کنید یک پسر اول راهنمایی می تواند به ریچارد داوکینز ثابت کند که تو کم عقل ترین موجود روی کره ی زمین هستی.

این یک دانشمند است.

دوست عزیز ما که نگفتیم که اتم بشکافیم نمیدونم قرنیه چشم عمل کنیم که علم نداریم.

چیزای پیش پا افتاده رو گفتیم.

آیا اینکه امامت حسین ع را بشناسی بحث تخصصی است ؟؟؟
اینکه پیامبر ص آمده قرآن می آورد برای یک سری جاهل , بحث تخصصی است ؟؟؟

متاسافنه انحراف بعدی همین است و منشاش باز بزرگان دین هستند.
به طرف می گم قران بخون , میگه بابا مرجع تقلید من 60 ساله قران خونده نفهمیده آیه درست چی میگه , من بخونم ؟؟؟؟؟؟؟
این فکر اکثر مردم امروز هست. و فقط قران را به بدن و سرو صورت خود میمالند.
چون تصور می کنند قرآن برای متخصصین آمده و ما تا 50 سال درس فقه نخوانیم , شعورش را نداریم که درک کنیم.
حال اینکه قران می گوید : صریح روشن واضح آشکار آسان هستم.

هُوَ الَّذِيَ أَنزَلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ مِنْهُ آيَاتٌ [="red"]مُّحْكَمَاتٌ [/]هُنَّ أُمُّ الْكِتَابِ وَأُخَرُ [="red"]مُتَشَابِهَاتٌ [/]فَأَمَّا الَّذِينَ في قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاء الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاء تَأْوِيلِهِ وَمَا يَعْلَمُ تَأْوِيلَهُ[="red"] إِلاَّ اللّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ[/] يَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ كُلٌّ مِّنْ عِندِ رَبِّنَا وَمَا يَذَّكَّرُ إِلاَّ أُوْلُواْ الألْبَابِ . ( 7 آل عمران)

این ایه می گوید : قران 2 نوع آیه دارد. محکمات که مشخص و واضح است. و متشابهات که فقط راسخون در علم می فهمند منظور چیست.

امام علی در نهج البلاغه فرمود : دروغگوست کسی که بگوید راسخون در علم است. راسخون در علم ما اهل بیت هستیم.

پس نتیجه می گیریم محکمات واضح و روشن است و همه می فهمند و متشابهات هم فقط اهل بیت می فهمند.
خلاص.

این یک مورد.

مورد بعد اینکه به طرف می گوییم امام علی ع اینطوری بود و زندگی میکرد.
میگه منو با امام علی ع مقایسه می کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اون امام است من که امام نیستم.

اینم یه انحراف که مردم , آنها را بشری عادی مثل خودشان نمی دانند که بخاطر اخلاصشان خداوند آنها را خلیفه کرد و بهشون علم خلیفه بودن را داد و آنها هم به مردم می گفتند.

دوست عزیز اینم یک مورد که اکثر مردمان , در حال حاضر امامان را یا فرشته میدانند , یا فرا فرشته , یا رُک بگم چیزی در حد خدا , یا خدا.
حال یا متوجه هستند یا متوجه نیستند. عقیده ی اکثرا این است.

اصلا تو فاز این نیستند که اینها بشر هستند.
و این مشکل رو با امام زمان خواهیم داشت , چون کسی تصور نمیتونه کنه امام زمان ع همین کسی بود که دیروز با لباس بسیار ساده و کفش ساده در نانوایی بود.
بگذریم...

حق دوست;324260 نوشت:

4- پیامبر یه قرآن را توی 23 سال اومد عنوان کرد حالا شما میگی باید 40 تا کتاب اینا بخونی تا بفهمی چی میگه:Moteajeb!:

دوست عزیز 23 سال قرآن نازل شد نه اینکه 23 سال طول کشید تا مردم ایمان بیاورند که.
علی علیه السلام و نزدیکان بلافاصله با آیه ی اول ایمان اوردند. ( خوب البته ایشان آمادگی داشتند).
نزدیکان و بعد اهل شهر و غیره... .

و مورد بعد اینکه :

پس شما مثل گذشته ها جمله های آنها را می گویید و منتظر هستید که جناب موسی ع درب خانه های همه ی مردم جهان را بزند و بعد هی عصا بندازه مار بشه .
و بعد یک عده بهش بگن جادوگر و ما هم میتونیم و بعد تا قیامت مردم فقط باید سرگرم این بازی ها باشند.

این ایات رو حتما بخونید :

سوره فرقان آیات : 7 و 20 و 21

باید وقت بذارید برای شناخت خلیفه ی خدا و کسی که ادعا کرده و سخنانش را بشنوید.
و الا به قول خودتان 23 سال به حضرت محمد ایمان نمی آوردید و در سال 15 هم از دنیا می رفتید و به خلیفه زمان خود ایمان نداشتید.

اتفاقا باید هرچه سریعتر همه ی کارها ( منظور این است که تمرکز روی این دعوت باشد و تمام کارهای دیگر که ارزشش از این مورد کمتر است را) ترک کنید و بشناسید کسی را که ادعا کرده , اونم به این مهمی.

حق دوست;324260 نوشت:

بحث بین عوام در مسایل تخصصی اشتباه است. بنده فرصت اینا ندارم که 20 30 سال برم فقه یاد بگیرم پس چکار می کنم تقلید ولی نه اطاعت کور کورانه.

اگر مقصود از مسائل تخصصی شناخت امام و حجت است که اشتباست و حتی تقلید در اصول دین جایز نیست.
اما اگر مقصود مسائل دینی است , باز هم افرین تقلید کورکورانه وجود ندارد. و راویان حدیث و مراجع موظف هستند سخنان اهل بیت و قران را به ما نقل کنند , و درواقع تقلید از معصوم است و نه از راوی حدیث و اون عالِم.

مورد بعد اینکه :

دوست عزیز ما نیامده ایم که در این دنیا دکتر مهندس صرفا بشیم و بعد برای مسائل دینی بگیم وقت ندارم.
وظیفه ی اصلی ما در این دنیا تماما شناخت خدا و خلیفه ی خدا و اطاعت از ایشان است.
و ما دقیقا باید شبیه یک مسافر باشیم یا یک کسی که در خانه تند تند ساکی در دست دارد و وسائلش را جمع میکند و درونش می ریزد. و ایشان باید بداند برای این سفر چه نیاز دارد.

لذا از هیچ کس پذیرفته نیست که بگوید من دانشجوی فلان بودم بیسار بودم و باعث شد راجعبه دینم تحقیق نکنم و یا تقلید کنم بدون تعقل.

کاش تقلید را واجب نمیکردند بزرگان برای مردم و در این حالت مردم متوجه می شدند که هرکس درگرو اعمالش است و هرگز مرجع تقلید نمیتواند در قیامت کاری برای پیروانی که گمراه شده اند توسط ایشان انجام دهد.

در همین الان مردم میگویند : به ما چه مرجع تقلید گفته. اگر اشتباه کند , خدا روز قیامت او را عذاب می کند و نه مارا. ما وظیفه مون تقلید بوده و انجام دادیم و حرف آنها را گوش کردیم.
و بعد قران می گوید :

و مي‏گويند: پروردگارا! ما از رؤ سا و بزرگان خود اطاعت كرديم و ما را گمراه ساختند.
پروردگارا آنان را دو چندان عذاب ده و لعنتشان كن لعنتى بزرگ. ( احزاب 67 و 68 ).

هرگز همه ی بزرگان گمراه نیستند , اما نتیجه تقلید کورکورانه این می شود.
کورکورانه این نیست که دلیلش را از همون شخص بپرسی و قبول کنی , این است که دلیلش را بشنوی و تحقیق و تعقل کنی.

موفق باشید دوست عزیز :Gol:

به نام خدا
سلام
چند سوال از دوستانی دارم که به ایشون ایمان آوردن.فعلاً فقط سوال اولم رو می پرسم:
چه دلیلی دارین بر این که ایشون یمانی موعود هستن؟
بنده از یکی از دوستانی که در این تاپیک هم فعالیت کردن پرسیدم و ایشون چند دلیل آوردن.یکی از دلایلشون این بود که پیامبر (ص) در شب وفاتشون مستقیم به ایشون اشاره کردن.
خب ما مشکلی با این مسئله نداریم.اما شما چجوری این شخص رو همون یمانی موعود می دونین؟
منظورم اینه که چجوری تطبیق می دید ایشون رو به یمانی؟
هر کسی که گفت اسم مند احمد الحسنه واقعاً یمانیه؟پس من هم چنین ادعایی می کنم.بحث سر اینه که چجوری تطبیق می دید.

دلیل دومی که آوردن این بود که علم و حکمت ایشون خیلی بالاست و ایشون عالمترین فرد به قرآن کریم و تورات و انجیل هستن و دهها ایه متشابه قران را محکم کرده و تفسیر و توضیح بعضی حروف مقطعه را آشکار کرده اند و انتشار چهار جلد كتاب در خصوص متشابهات قرآن كریم و مجموعاً چهل و اندی جلد كتاب و مقاله در خصوص راه های آسمان و معارف اهل بیت ع.
خب من از شما می پرسم که اولاً دلیل شما برای این که می گین علم ایشون به قرآن کریم خیلی بالاست چیه؟اگه دلیلتون مواردی که اشاره کردین لطف کنین این کتاب ها رو معرفی کنین تا ما هم تهیه کنیم و بهره ببریم.اصلاً خود شما این کتاب ها رو مطالعه کردین؟!
آیا واقعاً چنین کتاب هایی وجود دارن؟
در جلسات تفسیر قرآن ایشون حضور داشتین؟

مورد بعدی که ذکر کرده بودن این دوست عزیز این بود که ایشون دعوت می کنن سایرین رو به حاکمیت خدا و نه حاکمیت مردم.مگه انقلاب اسلامی ما رو دعوت کرد به حاکمیت طاغوتی و مطلقه مردم؟

بعد از این فرمودند که:روایات متعدد اهل بیت ع در خصوص ایشان، محل تولد ایشان، سن ایشان، چهره ظاهری ایشان، غیبت ایشان و تمامی احوالات ایشان و شیعیان هم زمان با ظهور.
خب شما لطف کنین روایات رو با ویژگی های ظاهریشون تطابق بدین.در مورد محل تولد هم مگه یمانی از یمن قیام نمی کنه؟
تا جایی که بنده تا الان فهمیدم این سید احمد الحسن از بصره و در واقع عراق دعوت خودش رو آغاز کرده.شاید هم من اشتباه می کنم.در این صورت لطفاً به بنده بگین که کی و از کجا قیام کردن ایشون؟

دلیل دیگه ای که ایشون آوردن رویای صادقه عده بسیاری از مومنین بود.مگر خواب حجته؟
دلیل بعدی ایشون استخاره بود.خدای من شاهده که بنده همین الان استخاره گرفتم و بد اومد.علاوه بر این مگه استخاره چنین کاربردی هم داره؟تا جایی که بنده می دونم در مورد تصمیماتمون استخاره می گیریم.استخاره نمی گیریم که آیا سید احمد الحسن همون یمانیه یا نه !

بعد از این گفتن:آگاه نمودن از اسرار غیبی و معجزات:از ایشان معجزات و كرامات مستند فراوانی دیده شده که از جمله ظاهر شدن کلمه کافر در عمامه خالد الوصابی(شیخ سلفی) در برنامه مناظره زنده تلوزیونی و رسوایی اخلاقی عدنان عرور و طلب دو معجزه ای که شیخ علی کورانی در برنامه زنده کانال تلوزیونی کوثر طلب کرد و هر دو محقق شد و یا زنده شدن کودکی پس از مرگ قطعی که پدرش به حق ایشان متوسل شد و یا دود ناشی از اتشفشان ایسلند که نام ایشان بوسیله آن دود در اسمان شکل گرفت که اشاره ای واضح به خبر وقوع حادثه در اول سوره دخان میباشد و یا اخبار غیبی که به تحقق رسیده است.

لطفاً با دلیل و مدرک هر کدوم از اینا رو ثابت کنید.بنده مثلاً درباره چیزی که راجع به شیخ کورانی گفتید گشتم و نتیجه اون یک ویدئو بود که خود شیخ در اون حرف نمی زد.فقط عکس شیخ رو گذاشته بودن و یک نفر به عربی مشغول صحبت کردن بود.این دلیل نمیشه.من هم می تونم به ایشون چیزی رو نسبت بدم که دروغ باشه و بعد بگم که این یکی از معجزات و کراماته منه.

دلیل بعدی:دعوت از همه علماء به مناظره، و دعوت از اهل هر كتابی برای مناظره به كتابهای خودشان، دعوت اهل قرآن، به مناظره بر اساس قرآن، دعوت اهل انجیل به مناظره بر اساس انجیل، و دعوت اهل تورات به مناظره بر اساس تورات.

بنده هم می تونم دعوت کنم از دیگران.آیا از صرف دعوت کردن میشه بر حق بودن رو نتیجه گرفت؟!

دلیل بعدی ایشون:دعوت به مباهله.
این عملاً فرقی با بالایی نداره.سر قضیه مباهله پیامبر هم اون علما دعوت کردن و فکر می کردن که پیامبر از دعوت اون ها جا میزنه!از کجا معلوم که ایشون هم چنین قصدی نداشته باشه؟

دلیل بعدی:دعوت به قسم برائت.

باز هم نیازمند دلیل و مدرک هستین.شما می گین عده ای قسم خوردن و بعد از اون به هلاکت رسیدن.اکثراً هم حاضر نشدن قسم بخورن چون ترسیدن.این هم باز نیازمنده دلیله.

دلیل بعدی:در این خصوص سید یمانی ، برای اثبات حقانیت دعوت خود از چند نفر از مراجع بطور خاص دعوت كرد كه مانند فرستادگان الهی از ایشان طلب معجزه كنند كه متأسفانه آنها باز هم نپذیرفتند.
باز هم باید اول ثابت کنین که چنین درخواستی صورت گرفته.حتی اگر این رو هم ثابت کردین،دلیل نمیشه.چون مثل قضیه مباهله می مونه.ایشون یک ادعایی رو مطرح می کنن چون علم دارن به این که احتمال این که بخوان عملی کنن اون ادعا رو خیلی کمه.

علاوه بر این طبق تحقیقاتی که بنده کردم (که شاید نادرست باشن!) ایشون بیش از پنج ساله که ظهور کردن(در واقع باید بگم بیش از ده ساله!!!!!) !پس چرا سفیانی ظهور نکرده؟!طبق روایاتی که داریم نه تنها سفیانی بلکه خود امام زمان (عج) باید تا الان ظهور کرده باشن!

موضوع قفل شده است