صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: افکار انحرافی و رذائل عقیدتی

شروع کننده موضوع

نوشته
    963
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6043

مطلب افکار انحرافی و رذائل عقیدتی

در مطلب زیر فهرستی از اغواگری های لاچینی یا همان موحد را تقدیم دوستان و همکاران می نمایم تا بیشتر با ماهیت فکری و اعتقادی این شخص آشنا بشنوید . ایشان مداوم دم از الله می زند و مدعی ست که از الله تبعیت می کند سخنانش مستند به کلام الله مجید است . و حال این که وی هیچ قید و بندی به کلام خدا ندارد و در مباحثات صرفاَ دنبال ایجاد تشکیک در دین است و به جوابیه های مستدل قرآنی دوستان و همکاران توجهی ندارند و دائم برای طفره رفتن از سئوال دوستان شبهه ای دیگر می افکند . وی در تاپیک
    مطلب 72 در خصوص خود چنین می نویسد :
    شیعه بودم !!! سنی شدم!!!! بعد وهابی شدم !! بعد قرآنی شدم و به عقیده ی خود یقین ندارم !!!!!!!!!!
    وی دارای چنین اعوجاج فکری و عقیدتی است . گاهی استنادش به علمای شیعه و گاهی به علمای اهل سنت گاهی بر علیه گاهی بر له است و لکن از برآیند مطالب ایشان بر می آید که وی هیچ اعتقادی به هیچ یک از فرق اسلامی ندارد و از افکار و نظرات او به طور واضح بوی الحاد استشمام می شود .

خداوند او را به صراط مستقیم هدایت کند و کاربران مؤمن ما را از شر اغواگری های او مصون و محفوظ بدارد .
    ویرایش توسط سلیم : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۲:۲۷

2. صلوات ها 9

3.  

شروع کننده موضوع

نوشته
    963
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6043

مطلب فهرست اغواگری ها و تشکیکات لاچینی ( موحد)

این اغواگری ها مربوط به تاپیک پاسخ به شبهه ای بر صلوات بر محمد و آل محمد - به نام الله به کام شیطان است .

http://www.askdin.com/showthread.php?t=5459
    اعوذ بالله القوی من الشیطان الغوی

اغواگری در مطلب شماره 32 :
    1 – کسی غیر از خدا هادی و هدایتگر نیست .(مکرر این در مطالب دیگر او تکرار می شود ).
    2 – پیامبر اسلام و سایر انبیا هادی نیستند فقط ابلاغ کننده پیام خداوند هستند و کسی که قائل به هدایت گری اینان باشد مشرک است آیه ای در خصوص هادی بودن اینان در قرآن نیست .(تکرار در مطلب40)
    3 – مخاطبین آیه تحدید در قرآن را از انبیا مثال می زند تا به نوعی جدایی قرآن صامت با قرآن ناطق را القا بکند .

اغواگری در مطلب 34:
    4- نباید بین انبیا فرق مقامی قائل شد . درجه بندی انبیا ممنوع و رتبه بندی آنان خطاست .
    5 – برتر دانستن رسول خدا خطا و نوعی بزرگ نمایی است .
    6 – انسان های اولیه تکامل یافته میمون هستند .
    7 – اولین انسان تکامل یافته از نظر عقلی حضرت ابراهیم است .
    8 – انسان های اولیه فاقد عقل بودند .

اغواگری در مطلب 39 :
    9 – اسم پیامبر اسلام در قرآن نیامده است .
    10 - پیامبران انسان های معمولی هستند .
    11 – وارد کردن نام رسول خدا در نماز خلاف فرمان الله است .
    12 – هیچ انسانی را مافوق انسان نینگاریم و تنها الله را مافوق بدانیم .

اغواگری در مطلب 40 :
    13 – احادیث آیات شیطانی هستند .
    14 – ایمان آوردن یا نیاوردن کسی به پیامبران ارتباطی ندارد هادی فقط خداست .
    15 – نبی از نظر مصداق اخص از رسول است .

اغواگری در مطلب 56 :
    16 - تضاد تمام احادیث با قرآن کریم .
    17 – عنوان صحیح برای کتب مسلم و بخاری غلط است . الحمدلله
    18 – مسلم و بخاری مسلمان نبودند از شعوبیه ( ملی گرایان ایرانی ) بودند . قابل توجه دست اندرکاران ختم صحیح بخاری در زاهدان .

اغواگری در مطلب 58 :
    19 - مقایسه انبیا با بلعم باعورا .
    20 – اولو الامر در آیه ی اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولو الامر منکم ، مسئولان و کارگزاران حکومتی هستند .(تکرار در 71)
    21 – محتوای آیه صلوات نبوی ( ان الله و ملائکته یصلون علی النبی ...) اختصاص به پیامبر ندارد و خداوند و ملائکه بر من و شما هم صلوات می فرستد .
    22 – اهل بیت در آیه تطهیر فقط زنان پیامبرند نه کسان دیگر .

اغواگری در مطلب 59 :
    23 – پیامبر فقط قرآن می دانسته علوم دیگری نداشته .
    24 – در نماز یا باید به نبوت تمام انبیا شهادت بدهیم یا هیچکدام .
    25 – در نماز باید فقط الله ذکر شود .
    26 – پیامبر اسلام در نماز به نبوت خودش نمی توانسته شهادت بدهد .
    27 – پیامبر اسلام سید المرسلین نیست .
    28 – هر کس به رسالت رسول خدا شهادت دهد منافق است ( تفسیر به رأی آیات ابتدایی سوره ی منافقون) .
    29 – تنها باید به وحدانیت خدا شهادت داد .

اغواگری در مطلب 66 :
    30 - آئین شیعیان بدترین آئین و حتی از آئین بت پرستان زمان پیامبر بدتر است .

اغواگری در مطلب 67 :
    31 – انسان ها فانی هستند ملائکه نه .
    32 – وسائط فقط ملائکه هستند نه انسان ها .

اغواگری در مطلب 72 :
    33 – شیعه بودم – بعد سنی شدم – بعد وهابی شدم و سپس قرآنی شدم و به عقیده ی خود یقین ندارم .

اغواگری در مطلب 89 :
    34 – چون خداوند به من فرموده : نحن اقرب الیه من حبل الورید – من از رگ گردن به شما نزدیکترم – چون کلام الله است نیازی به واسطه ندارم ( تفسیر به رأی) .
    35 – خداوند که فرموده : ادعونی استجب لکم – نامبرده معنا کرده – مرا دعوت کنید تا شما را اجابت کنم – این همان پدیده ی ادراک خداوند ( perception of God ) است .
    36 – توسل به اموات ممنوع .
    ویرایش توسط سلیم : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ در ساعت ۰۰:۳۹

5. صلوات ها 9

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط سلیم نمایش پست ها
    پرونده ی افکار انحرافی و رذائل عقیدتی لاچینی(موحد)در سایت اسک دین
    سلام علیکم جمیعا
    سلیم گرامی شما مطمئن هستید جناب موحد همان جناب لاچینی در سایت گفتمان قرآنی است ؟

چون بنده جناب لاچینی را میشناسم ( البته تا حد یک کابر آشنا ) و این مطالبی که مطرح گردیده متعلق به ایشان نیست ما در سایت گفتمان قرآنی با هم تبادل نظر میکردیم و دیدگاه ایشان بسیار متفاوت بود با این نوع گویش.

بدین دلیل عرض میکنم که استدلالات جناب لاچینی متفاوت بود و این گویش و استدلال به ایشان نمی خورد.

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

7. صلوات ها 3

شروع کننده موضوع

نوشته
    963
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6043

مطلب

دوست گرامی سلام علیکم

مزید اطلاع شما دوست عزیز ، جناب موحد خودشان رسماَ در همین تاپیک فوق الذکر ، خود را به این نام معرفی کردند انشاء الله که این لاچینی با اون لاچینی جدا باشد . و این جناب موحد (لاچینی) افاضاتی هم در سایر تاپیک ها دارند که آنها نیز برای آگاهی دوستان فهرست خواهد شد و ضمناَ ایشان از دوستان و هم فکران غلامعلی نوری می باشد ، شاید هم دارند در اغواگری دست ایشان را از پشت می بندند .

و من الله التوفیق

ویرایش توسط سلیم : ۱۳۸۹/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۱:۵۲

9. صلوات ها 6

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

سلام.
    عجب!!!
    من خودم از پستهاي ايشان تعجب ميكردم از يك طرف نام موحد داشتند و از طرف ديگر پستهاي آن چنيني ميدادند.
    واقعا گيج شده بودم.
    واقعا ممنون استاد از افشاگريتون.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

11. صلوات ها 5

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

بگذارید اشکارا نظراتش را بگوید

ایمانی ایمان کامل است که شخص در ضمن ان حتی کافر هم بشود
    امام حسین علیه السلام

زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد

13. صلوات ها 2

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم جمیعا

در مورد مواردی که جناب موحد مطرح مینمایند باید ابتداعا عرض کنم که این موارد در حقیقت شبهاتی است که از طرف وهابیون و بعضی اهل تسنن نیز مطرح میگردد لذا چاره کار این نیست که ایشان را بخاطر داشتن این نوع تفکر زیر سوال برده و یا بخواهیم ترور شخصیت بکنیم.

تنها راه چاره این است که نیاز است پاسخ شبهات وارده را داد و اگر او اشتباه میکند متوجه شود و اگر پاسخ دهنده اشتباه میکند نیز همینطور.

مطالبیکه ایشان مطرح میکند مسائل صحیح و اشتباه در بعضی موارد ممزوج است مثلا همان پست 32 خداوند را هدایت گر صرف معرفی کردن عین آیه
    الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور

همین ولی یک در تعاریف ایشان یگانه خداوند متعال تعریف گردیده و پذیرنده غیر او مشرک در آیه
    یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوالرسول و اولوالامر منکم

پیامبر و اولولامر برحق نیز ولی هدایت بحساب می آیند لذا اگر با معیار ایشان بخواهیم در نظر بگیریم العیاذ بالله خدا هم مشرک و پیامبرش هم که اینها را آورده پیامبر .... میشود.

جناب سلیم گرامی پاسخ دادن با حوصله خیلی بهتر از ترور تفکر دیگران است و اساسا اگر در آن تاپیک عنایت کرده باشید آنهمه مسئله سر همین ترور شخصیتی پیش آمده.

در مورد دین نباید گزینشی رفتار کرد و همینطور متعصبانه.
    موفق و موید باشید

یاحق
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۸۹/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۵:۱۶
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

15. صلوات ها 3

شروع کننده موضوع

نوشته
    963
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6043

مطلب

نقل قول نوشته اصلی توسط fagheer نمایش پست ها
    بگذارید اشکارا نظراتش را بگوید
    دوست گرامی نامبرده در کمال آزادی نظراتش را گفته و ما در این تاپیک آنها را برای اطلاع دوستان و کسانی که حوصله خواندن سیاه نامه های موحد قلابی را ندارند فقط فهرست کردیم و البته تشکیکات دینی ایشان در تاپیک ها جواب داده شده و می شود .

17. صلوات ها 5

شروع کننده موضوع

نوشته
    963
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6043

مطلب چرا ترور مقدسات؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bina88 نمایش پست ها
    سلام علیکم جمیعا

در مورد مواردی که جناب موحد مطرح مینمایند باید ابتداعا عرض کنم که این موارد در حقیقت شبهاتی است که از طرف وهابیون و بعضی اهل تسنن نیز مطرح میگردد لذا چاره کار این نیست که ایشان را بخاطر داشتن این نوع تفکر زیر سوال برده و یا بخواهیم ترور شخصیت بکنیم.

تنها راه چاره این است که نیاز است پاسخ شبهات وارده را داد و اگر او اشتباه میکند متوجه شود و اگر پاسخ دهنده اشتباه میکند نیز همینطور.

مطالبیکه ایشان مطرح میکند مسائل صحیح و اشتباه در بعضی موارد ممزوج است مثلا همان پست 32 خداوند را هدایت گر صرف معرفی کردن عین آیه
    الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور

همین ولی یک در تعاریف ایشان یگانه خداوند متعال تعریف گردیده و پذیرنده غیر او مشرک در آیه
    یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوالرسول و اولوالامر منکم

پیامبر و اولولامر برحق نیز ولی هدایت بحساب می آیند لذا اگر با معیار ایشان بخواهیم در نظر بگیریم العیاذ بالله خدا هم مشرک و پیامبرش هم که اینها را آورده پیامبر .... میشود.

جناب سلیم گرامی پاسخ دادن با حوصله خیلی بهتر از ترور تفکر دیگران است و اساسا اگر در آن تاپیک عنایت کرده باشید آنهمه مسئله سر همین ترور شخصیتی پیش آمده.

در مورد دین نباید گزینشی رفتار کرد و همینطور متعصبانه.
    موفق و موید باشید

یاحق
    دوست عزیزم
    سلام علیکم
    دوست محترم هدف سایت ترویج اسلام ناب محمدی و پاسخ به شبهات و سئوالات است اصلا بحث ترور تفکر در اینجا مطرح نیست ترور مقدسات مطرح است که نامبرده و تعدادی از هم فکران ایشان دارند با سوء استفاده ازآزادی سایت انجام می دهند ، و ما موظف به پاسخگویی به ایشان هستیم و پاسخ نیز داده ایم و می دهیم ، لکن افشای ماهیت فکری افرادی مانند ایشان که مقدس ترین اعتقادات نه تنها شیعیان بلکه تمام فرق مسلمین و حتی پیروان سایر انبیا را مورد هجمه و تاخت و تاز قرار داده ، برای آگاهی بخشی دیگر کاربران ، تکلیف شرعی و علمی ماست . ما رعایت امانت کرده ایم و شبهات ایشان را تنها فهرست کرده ایم تا دوستان کاربر راحت تر از نظرات ایشان آگاه شوند .

و من الله التوفیق

ویرایش توسط سلیم : ۱۳۸۹/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۵:۵۳

19. صلوات ها 6

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم جمیعا

نقل قول نوشته اصلی توسط سلیم نمایش پست ها
    اصلا بحث ترور تفکر در اینجا مطرح نیست ترور مقدسات مطرح است که نامبرده و تعدادی از هم فکران ایشان دارند با سوء استفاده ازآزادی سایت انجام می دهند ،
    سلیم گرامی فرمایش شما صحیح . لازم است کسی که در مورد مسئله ای نظری دارد آنرا بشکلی بیان کند که همراه با توهین به مقدسات دیگران نباشد و این لازم به تذکر دادن است و خیلی خوب بود همامجا در ذیل پاسخی که به شبهات ایشان میدادید مسئله را متذکر میشدید
    علی علیه السلام :

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری