ثواب دفن شدن در کنار قبر امام رضا (ع)

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ثواب دفن شدن در کنار قبر امام رضا (ع)

سلام علیکم
شخصیست از محبین اهل بیت که تقریبا حق الناسی به گردن ندارد و شاید کمی حق الله به گردن داشته باشد ، حال سوال اینست که دفن او در حرم ایمه یا امامزادگان در راحتی او در حساب و کتاب و قبر تاثیری دارد ؟
از شما خواهش مندم دلیل نیز بیاورید. چرا که جهت قانع ساختن دیگری نیازبه دلیلی قرص و محکم دارم؟
مثلا به من می گویند که بردن جسد از تهران تا مشهد برای نزدیکان مرحوم سخت است وشاید آنان به سختی بیفتند در حالی که باید بروند و حتی شاید دو روز از کسب و کارشان نیز بزنند منظور این که به دردسر می افتند و ای اذیت شدن آن ها باعث می شه که مثلا شاید بگن:"مرگ فلانی هم شده برا ما درد سر" و در صورت اومدن ما بایستی خرج اقامتشونو بدیم که سنگین تر و سخت تر می شه کارخب این خودش بده یا افراد دور تر ونزدیکان درجه سه و چهار دیگه نمی تونن بیان در حالی که ما دوس داریم همه بیان
اگر لطف بفرمایید و دلایلی را اقامه کنید تا ما نیز این دلایل را به خانواده منظور بگوییم خوشنود می شوم لطف بفرمایین توضیحی در برابر این حرفا نیز بیارین
به جز دلیل پرسشی دارم بر این که کسی پول کافی ندارد برای دفن نزد امام هشتم آن چه می شود؟
با سپاس
خدا نگه دار

m.amin;55602 نوشت:
مثلا به من می گویند که بردن جسد از تهران تا مشهد برای نزدیکان مرحوم سخت است وشاید آنان به سختی بیفتند در حالی که باید بروند و حتی شاید دو روز از کسب و کارشان نیز بزنند منظور این که به دردسر می افتند و ای اذیت شدن آن ها باعث می شه که مثلا شاید بگن:"مرگ فلانی هم شده برا ما درد سر" و در صورت اومدن ما بایستی خرج اقامتشونو بدیم که سنگین تر و سخت تر می شه کارخب این خودش بده یا افراد دور تر ونزدیکان درجه سه و چهار دیگه نمی تونن بیان در حالی که ما دوس داریم همه بیان

با سلام وتشكر از سوال شما
سوالي كه فرموديد در صورت عسر حرج وجوبي نداردكه به مشهد برده شود
ولي مواردي كه اشاره كرديد از موارد عسر وحرج نيست (فاميلها نيامده باشند ويا لازم نيست شما از كسب وكار بزنيد كسي را اجير اين كار كنيد تا به مشهد ببرد و.....)وبايد به وصيتش عمل شود البته اگر در صورتي كه مالي بجا گذاشته باشد كه با ان هزينه دفنش را انجام بدهند.

m.amin;55602 نوشت:
ه جز دلیل پرسشی دارم بر این که کسی پول کافی ندارد برای دفن نزد امام هشتم آن چه می شود؟

اگر پول كافي نداردواجب نيست كه به وصيت عمل كند.

سوال:شخصیست از محبین اهل بیت که تقریبا حق الناسی به گردن ندارد و شاید کمی حق الله به گردن داشته باشد ، حال سوال اینست که دفن او در حرم ایمه یا امامزادگان در راحتی او در حساب و کتاب و قبر تاثیری دارد ؟

جواب :از قسمت حديث واخلاق بپرسيد

رساله مراجع /م=2696 و...

موضوع قفل شده است