من می خواهم سنی بشم کمکم کنید!!!!

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من می خواهم سنی بشم کمکم کنید!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده یک سخنی را بدون تعصب میگم.
بر فرض که اهل بیت پیامبر «ص» و امام علی «ع» هیچ فضیلتی نداشته باشند تبعیت از خلفا دلیل منطق پسند می طلبد .
اگر آقایان اهل سنت دلایل آشکاری از عقل و حدیث بر تبعیّت از آقایان ابوبکر وعمر و عثمان و...دادند من سنی می شوم.چون ما طالب حق هستیم.

گلشن;55265 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

بنده یک سخنی را بدون تعصب میگم.
بر فرض که اهل بیت پیامبر «ص» و امام علی «ع» هیچ فضیلتی نداشته باشند تبعیت از خلفا دلیل منطق پسند می طلبد .
اگر آقایان اهل سنت دلایل آشکاری از عقل و حدیث بر تبعیّت از آقایان ابوبکر وعمر و عثمان و...دادند من سنی می شوم.چون ما طالب حق هستیم.

[="microsoft sans serif"]درود بر راستجویان

اگر مسلمانان سنی دلیل و حدیث هم در فضیلت خلفاء بیاورند که قطعا دارند باز شما می گویید ما هم در فضیلت علی و ائمه حدیث داریم و چه کارهایی کرده اند !!!!!

با این روش به نتیجه نمی توان رسید چون تفرقه زا بوده و تعصبات خفته را بیدار می کند اگر نتیجه داشت اجداد سنی و شیعه ی ما در طول بیش از هزار سال گذشته به نتیجه رسیده بودند

بهترین را ه این است که شخصیت پرستی نکنید به جای پیروی از اعلام سنی و شیعه با حفظ احترام آنها از دستورات قرآن و عقل پیروی کنید

مگر غیر از این است که آنها هم پایین تر و پیرو و تسلیم قرآن بوده اند

[="red"]بَلِ اللَّهُ مَوْلَاكُمْ وَهُوَ خَيرُ النَّاصِرِينَ[/](آل عمران/150)

[="blue"](آنها تکيه‌گاه شما نيستند،) بلکه [="seagreen"]مولای شما، خداست؛[/] و او ست بهترين کمک کنندگان [/]ا.[/]

[="black"]ای کاش از این سخنان پند می گرفتید[/] [="red"]فهل من مدکر[/]؟؟؟؟؟؟

وخدا را سپاسگزارم که من نه دربند شیعه بودنم و نه سنی بودن اینها هدف نیستند که وقت گرانبهای خود به ستایش غلو آمیز از آنها اختصاص دهم

[="microsoft sans serif"] لحظاتی که شما قرار است به ستایش آنها اختصاص دهید من آن وقت را به ستایش خدای یگانه اختصاص می دهم که تنها او مولای من است [[/]/b]

یا سلام
جناب نوری مگر در قرآن نداریم:
انما ولیکم الله و الرسول و الذین یقیمون الصلاة و ... ؟
اینهم در قرآن هست یا نه؟؟؟؟؟؟

غلامعلی نوری;55271 نوشت:
[=microsoft sans serif]درود بر راستجویان

اگر مسلمانان سنی دلیل و حدیث هم در فضیلت خلفاء بیاورند که قطعا دارند باز شما می گویید ما هم در فضیلت علی و ائمه حدیث داریم و چه کارهایی کرده اند !!!!!

[=Century Gothic]با سلام
جناب نوری !!
من نمیدونم این همه علم را از کجا آوردید!!!:khandeh!:
آیا خود به تنهایی به اینجا رسیدید!!!؟؟؟
تاپیکهای بی جوابتان مانده!!!:Labkhand:

[=Century Gothic]حضرت موسى(عليه السلام) به خدا عرض كرد: (واجعل لى وزيراً من اهلى هارون اخى);[=Century Gothic](1)[=Century Gothic] خدايا براى من وزيرى از اهل من قرار بده و همانا او برادرم هارون است.
[=Century Gothic]و نيز خطاب به برادرش هارون(عليه السلام) گفت: (اُخْلُفْنى فى قَوْمى...);[=Century Gothic](2)[=Century Gothic] جانشين من در امتم باش.
[=Century Gothic]با عنايت به احاديث نبوى(صلى الله عليه وآله) و تشبيه نسبت حضرت امير(عليه السلام)(صلى الله عليه وآله)به نسبت هارون(عليه السلام) به موسى(عليه السلام); با قيد پيامبر نبودن آن حضرت(عليه السلام)مى توان به درستى اذعان كرد كه تمام مناصب ديگر، براى آن حضرت وجود دارد كه از جمله آن، وزارت و خلافت است:Sham::Sham::Sham:
[=Century Gothic]مراقب باشید غلام علی این روز فرا خواهد رسید :Ealam:
[=Century Gothic](يوم ندعوا كل اناس بامامهم);[=Century Gothic](3)[=Century Gothic] روزى كه هر مردمى را با امامشان بخوانيم.:Ealam:

[=Century Gothic]1. سوره طه، آيات 29 ـ 30.
[=Century Gothic]2. سوره اعراف، آيه 142.
[=Century Gothic]3. سوره اسرا، آيه 71.

غلامعلی نوری;55271 نوشت:
بهترین را ه این است که شخصیت پرستی نکنید به جای پیروی از اعلام سنی و شیعه با حفظ احترام آنها از دستورات قرآن و عقل پیروی کنید

با سلام

به نظر بهترين راه است كه سيره پيامبر اكرم(ص) را پيش رو بگيريم و قدم در جايي بگذاريم كه پيامبر ان راه را به ما نشان داده است

باشد خلفا را كنار مي گذاريم و سخن را از پيامبر پي مي گيريم:

-- ايا پيامبر بعد از خود براي ديني كه اين همه براي فراگير شدن ان زحمت كشيده بود جانشين تعيين كرد يا نه؟؟؟

-- پيامبر اهل بيت خود را به مردم معرفي كرده بود يانه؟؟ و از مردم خواسته بود كه از اهل بيت خود كنار نگيرند يا نه؟؟؟

-- پيامبر دو ثقلي را كه براي مردم معرفي كرده بود چه بودند؟؟؟

جناب نوري اگر به اين سوالات پاسخ دهيد روشن مي شود كه پيامبر خدا بر خلاف فرمايشات شما نظر داشته و اهل بيت خود را در كنار قران به مردم معرفي كرده است و بيش از بيش بر روي شخصيت ها تاكيد كرده است

وباز با نداي بلند تر از هميشه سر مي دهيم كه كساني كه تنها قران را رهبر خود مي گيرند به فرموده پيامبر گمراه خواهند شد

باشد كه دوستان وهابي و اهل سنت روي از اين مطالب برگيرند

كجاست تفكرات وهابيت كه اين سوالات را پاسخ دهد

رو سیاه;55273 نوشت:
یا سلام
جناب نوری مگر در قرآن نداریم:
انما ولیکم الله و الرسول و الذین یقیمون الصلاة و ... ؟
اینهم در قرآن هست یا نه؟؟؟؟؟؟

در مورد ابوبکر هم آیا در قرآن آیه نیست ؟؟؟؟ شما چطور آن را در نظر ندارید ؟؟؟

و می گویید نه !!! آن آیه دلیل منزلت ابو بکر نیست و سندی ندارد

خوب بدیهی است که سنی ها هم در مقابل مثل بگویند که نه !!! این آیه ی انما ولیکم دلیلی بر امامت علی نیست و سندی ندارد

بله و اقعا با این بحث ها نمی توان به نتیجه رسید

تنها راه این است که شخصیت تراشی نشود واز عقل و دستورات صریح قرآن پیروی شود

قبلا در این باره ی این آیه فوق که آورده ای کاملا توضیح داده ام که قباله ی فرد خاصی نیست اگر فرد خاصی منظور بود الله شجاع به صراحت می گفت و از کسی هم ترسی نداشت !!!!

این تفکرات و خیالات شماست که خدا را به مصلحت اندیشی و مخفی کاری در مورد نهان کردن اسم علی در قرآن واداشته است اگر نه آن کس قدرتمندی که کیهان بیکران را آفرید ازدرج نام علی در قرآن از ترس مخالفت دیگران هراس دارد؟؟؟؟ شما چرا اینقدر مقام خدا را تا حد یک انسان ترسو و مصلحت مدارو دمدمی مزاج پایین می آورید ؟؟؟؟

در ضمن آیات پیشین و پسین همین آیه را نگاه کن بیش از سه صفحه از قرآن در مورد یهود و اهل کتاب و پرهیز از [="red"]دوستی[/] با آنها است چطور شد که خدا توالی این همه آیات را قطع کرده و در میان این همه آیات مربوط به آنها یکباره خدا می خواهد خبر مهمی در مورد ولایت ؟؟؟؟؟ کسی بدهد که اسم او را نبرده است ( منظور به دوستی گرفتن مومنین بجای یهود و اهل کتاب است نه امامت فردی خاص )

غلامعلی نوری;55271 نوشت:

ای کاش از این سخنان پند می گرفتید فهل من مدکر؟؟؟؟؟؟

[/b]

ای کاش از این سخنان پند می گرفتید

اينك سؤال اين است كه با توجه به اين آيه شريف كه مى فرمايد: (أفمن يهدى الى الحق أحق أن يتبع أم من لا يهدى الا أن يهدى مالكم كيف تحكمون);(1)

آيا كسى كه به سوى حق هدايت شده، سزاوارتر است پيروىشود يا كسى كه به حق راه نمى يابد جز با هدايت ديگرى؟

چگونه مى توان رخدادهاى صدر اسلام را تفسير كرد؟

و وظيفه امت در قبال على(عليه السلام)چه بوده و چه هست؟

1-سوره يونس، آيه 35.

غلامعلی نوری;55281 نوشت:

در مورد ابوبکر هم آیا در قرآن آیه نیست ؟؟؟؟ شما چطور آن را در نظر ندارید ؟؟؟

[=Century Gothic]هيچ آيه‌اي در حق خاندان عائشه نازل نشده است:
بخارى در صحيح خود به نقل از عائشه مى‌نويسد كه وى تصريح كرده است كه هيچ آيه‌اى در قرآن كريم در باره خاندان وى نازل نشده است::Ealam:
حدثنا مُوسَى بن إِسْمَاعِيلَ حدثنا أبو عَوَانَةَ عن أبي بِشْرٍ عن يُوسُفَ بن مَاهَكَ قال كان مَرْوَانُ على الْحِجَازِ اسْتَعْمَلَهُ مُعَاوِيَةُ فَخَطَبَ فَجَعَلَ يَذْكُرُ يَزِيدَ بن مُعَاوِيَةَ لِكَيْ يُبَايَعَ له بَعْدَ أبيه فقال له عبد الرحمن بن أبي بَكْرٍ شيئا فقال خُذُوهُ فَدَخَلَ بَيْتَ عَائِشَةَ فلم يَقْدِرُوا فقال مَرْوَانُ إِنَّ هذا الذي أَنْزَلَ الله فيه «وَالَّذِي قال لِوَالِدَيْهِ أُفٍّ لَكُمَا أَتَعِدَانِنِي» فقالت عَائِشَةُ من وَرَاءِ الْحِجَابِ ما أَنْزَلَ الله فِينَا شيئا من الْقُرْآنِ إلا أَنَّ اللَّهَ أَنْزَلَ عُذْرِي.
از يوسف بن ماهك نقل شده است كه معاويه بن أبى سفيان، مروان را به حكومت حجاز منصوب كرده بود، مروان خطبه خواند و در آن از يزيد بن معاويه نام برد تا براى حكومت بعد از پدرش از مردم بيعت بگيرد. عبد الرحمن بن أبى بكر چيزى گفت، مروان گفت: او را بگيريد. عبد الرحمن وارد خانه عائشه شد و آن‌ها نتوانستند او را دستگير كنند. مروان گفت: او كسى است كه خداوند اين آيه را در باره او نازل كرده است: « و آن كس كه به پدر و مادر خود گويد: «اف بر شما، آيا به من وعده مى‏دهيد كه زنده خواهم شد...».
عائشه از پشت پرده گفت: هيچ چيزى از قرآن در باره ما خاندان نازل نشده است؛ مگر اين كه خداوند [آيه] عذر مرا نازل كرده است (اشاره به آيه افك).
البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل ابوعبدالله (256هـ)، صحيح البخاري، ج 4، ص 1827، ح4550، كتاب التفسير، بَاب «وَالَّذِي قال لِوَالِدَيْهِ أُفٍّ لَكُمَا...»، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987.

رضا;55282 نوشت:

ای کاش از این سخنان پند می گرفتید

اينك سؤال اين است كه با توجه به اين آيه شريف كه مى فرمايد: (أفمن يهدى الى الحق أحق أن يتبع أم من لا يهدى الا أن يهدى مالكم كيف تحكمون);(1)

آيا كسى كه به سوى حق هدايت شده، سزاوارتر است پيروىشود يا كسى كه به حق راه نمى يابد جز با هدايت ديگرى؟

چگونه مى توان رخدادهاى صدر اسلام را تفسير كرد؟

و وظيفه امت در قبال على(عليه السلام)چه بوده و چه هست؟

1-سوره يونس، آيه 35.

این آیه ای که آورده ای کاملا درست است اما

اما مشکل ما در تعیین حق به جانب است ؟؟؟؟

وقتی که شیعه با دلایل خود و سنی هم با دلایل خود خودشان را حق به جانب می دانند تکلیف امثال من نوعی حق مدارچیست ؟؟

حق در این بین بر ما مشبه شده است !!کدام درست می گویند

شیعه ای که ژست حق به جانب می گیرد یا سنی که ژست حق بجانب میگیرد ؟؟؟

پس بهترین راه چاره این است که سنی و شیعه را در نزاع خود بحال خودشان رها کنیم :shookhi::aatash:و
از عقل پیروی کنیم

رضا;55277 نوشت:
با سلام
جناب نوری !!
من نمیدونم این همه علم را از کجا آوردید!!!:khandeh!:
آیا خود به تنهایی به اینجا رسیدید!!!؟؟؟
تاپیکهای بی جوابتان مانده!!!:labkhand:

حضرت موسى(عليه السلام) به خدا عرض كرد: (واجعل لى وزيراً من اهلى هارون اخى);(1) خدايا براى من وزيرى از اهل من قرار بده و همانا او برادرم هارون است.
و نيز خطاب به برادرش هارون(عليه السلام) گفت: (اُخْلُفْنى فى قَوْمى...);(2) جانشين من در امتم باش.
با عنايت به احاديث نبوى(صلى الله عليه وآله) و تشبيه نسبت حضرت امير(عليه السلام)(صلى الله عليه وآله)به نسبت هارون(عليه السلام) به موسى(عليه السلام); با قيد پيامبر نبودن آن حضرت(عليه السلام)مى توان به درستى اذعان كرد كه تمام مناصب ديگر، براى آن حضرت وجود دارد كه از جمله آن، وزارت و خلافت است:sham::sham::sham:
مراقب باشید غلام علی این روز فرا خواهد رسید :ealam:
(يوم ندعوا كل اناس بامامهم);(3) روزى كه هر مردمى را با امامشان بخوانيم.:ealam:

1. سوره طه، آيات 29 ـ 30.
2. سوره اعراف، آيه 142.
3. سوره اسرا، آيه 71.

[="microsoft sans serif"]طوری سخن می گویید که انگار من سنی ام ؟؟؟؟

[="black"]نه خیر

من خیری در شخصیت تراشی و پرستی نمی بینم که خود را پیرو این دسته یا آن دسته کنم

من خودم علی رغم برخی که خود را به تمارض و گدایی زده اند عقل و چشم و پا دارم و کور و فلج و بی خرد نیستم که ا[="blue"]افراد 1400 سال قبل دستم را بگیرند و دنبال ذهنیات ومقتضیات آن زمان خودشان بکشانند و برایم صغری و کبری بچینند [/]

زمان من با زمان و شرایط آن عده بسیار متفاوت است

[="darkred"][="microsoft sans serif"] در ضمن نگران امام من نباشید بالاخره یک امامی برای خود دست و پا کرده ام که بی امام از دنیا نروم:Gig: [/][/]

[/]
[/]

غلامعلی نوری;55284 نوشت:
این آیه ای که آورده ای کاملا درست است اما

اما مشکل ما در تعیین حق به جانب است ؟؟؟؟

وقتی که شیعه با دلایل خود و سنیهم با دلایل خود خودشان را حق به جانب می دانند تکلیف امثال من نوعی حق مدارچیست ؟؟

حق در این بین بر ما مشبه شده است !!کدام درست می گویند

شیعه ای که ژست حق به جانب می گیرد یا سنی که ژست حق بجانب میگیرد ؟؟؟

پس بهترین راه چاره این است که سنی و شیعه را در نزاع خود بحال خودشان رها کنیم و
از عقل پیروی کنیم

[=Century Gothic]
[=Century Gothic]انسان فهيم و هوشمند، كارهاى خود را براساس بصيرت و شناخت انجام مى دهد و پيش از ورود در هر كارى جوانب آن را به درستى مى سنجد.

[=Century Gothic]رسول اكرم(صلى الله عليه وآله)مى فرمايد: «اذا هممت بامر نتدبر عاقبته...»;[=Century Gothic](1)[=Century Gothic] هر كارى كه مى خواهى انجام دهى در عاقبت آن بينديش.
[=Century Gothic]

[=Century Gothic]امام صادق(عليه السلام) نيز مى فرمايد: «العامل على غير بصيرة كالسائِرِ على غيرِ الطريق لا يَزيدُهُ سُرْعَةُ السَيْرِ الا بعداً»;[=Century Gothic](2)[=Century Gothic] كسى كه بدون آگاهى كارى را انجام مى دهد مانند كسى است كه به بى راهه مى رود، شتاب او فايده اى برايش ندارد مگر اين كه از راه اصلى دورتر شود.
[=Century Gothic]

[=Century Gothic]حضرت على(عليه السلام) كه يك رهبر بسيار آگاه و بصير و داراى تيزبينى خاصى است مى فرمايد: «اِنَّ مَعى لبصيرتى ما لَبَسْتُ على نَفْسى وَ لا لُبسَ عَلَىَّ»;[=Century Gothic](3)[=Century Gothic] بصيرت و آگاهى ام از من جدا نمى گردد، حق را بر خود نپوشيده ام و نه آن بر من پوشيده شده است يعنى فريب مكر و حليه گروه شيطان را نمى خورم.:Sham::Sham:
[=Century Gothic]
تمامى افراد بشر، دانشمندان و فرزانگان را بزرگ داشته و صاحبان علم و دانش را تكريم مى كنند اما هيچ دين و مكتب آسمانى يا بشرى، مانند دين مقدس اسلام مردم را دعوت به علم و فراگيرى آن نكرده و شاهدِ بر اين مدعا، صدها آيه و روايت در قرآن و كتب روايى اسلام است.:Sokhan:
خداوند در قرآن مى فرمايد: (هل يستوى الذين يعلمون والذين لا يعلمون);
[=Century Gothic](4)[=Century Gothic]:Sham:
آيا دانايان با نادانان برابراند؟
[=Century Gothic]:Sham:

[=Century Gothic]1. وسائل الشيعه، ج 15، ص 282، ح 20522.
[=Century Gothic]2. اصول كافى، كلينى، ج 1، ص 54.
[=Century Gothic]3. نهج البلاغه، خطبه 10، بخش 1.
[=Century Gothic]4. سوره زمر، آيه 9.

غلامعلی نوری;55284 نوشت:
وقتی که شیعه با دلایل خود و سنیهم با دلایل خود خودشان را حق به جانب می دانند تکلیف امثال من نوعی حق مدارچیست ؟؟ حق در این بین بر ما مشبه شده است !!کدام درست می گویند شیعه ای که ژست حق به جانب می گیرد یا سنی که ژست حق بجانب میگیرد ؟؟؟ پس بهترین راه چاره این است که سنی و شیعه را در نزاع خود بحال خودشان رها کنیم و از عقل پیروی کنیم

با سلام

بالاخره ما نفهميديم در اين يك بام و دو هوايي از عقل تبعيت كنيم يا از قران؟؟

سرگرداني و حيراني در اعمال و مطالب كساني كه اهل بيت پيامبر را از قران جدا كردند هويداست

غلامعلی نوری;55289 نوشت:
من خیری در شخصیت تراشی و پرستی نمی بینم که خود را پیرو این دسته یا آن دسته کنم من خودم علی رغم برخی که خود را به تمارض و گدایی زده اند عقل و چشم و پا دارم و کور و فلج و بی خرد نیستم که اافراد 1400 سال قبل دستم را بگیرند و دنبال ذهنیات ومقتضیات آن زمان خودشان بکشانند و برایم صغری و کبری بچینند زمان من با زمان و شرایط آن عده بسیار متفاوت است در ضمن نگران امام من نباشید بالاخره یک امامی برای خود دست و پا کرده ام که بی امام از دنیا نروم

با سلام

همين چشم و دست و پا و عقل ناقص انسان باعث شد كه خداوند براي هدايت بشر پيامبراني را بفرستد
و چون مي دانست كه انسانهايي هم چنين مطالبي را بعد از گذشت1400 سال مي گويند

براي اخرين پيامبر خود جانشين هاي معصومي انتخاب كرد

كساني كه عقل خود را در مقابل فرامين خدا و پيامبر پيش مي كشند و بر ان تكيه مي كنند چه جوابي در مقابل خدا و پيامبرش خواهند داشت؟؟؟

طاها;55292 نوشت:

با سلام

بالاخره ما نفهميديم در اين يك بام و دو هوايي از عقل تبعيت كنيم يا از قران؟؟

سرگرداني و حيراني در اعمال و مطالب كساني كه اهل بيت پيامبر را از قران جدا كردند هويداست

[="Microsoft Sans Serif"]درود

اتفاقا شما بدجوری در دام یک واژه افتاده اید :Kaf: و اطراف آن را خوب نگاه نکردین در اینجا اگر دقت می کردین منظورم تعقل در نهایت کار و اختلاف بی نتیجه ی شیعه و سنی است

و منظور م این بوده که در اختلاف بین این دو از راه عقل که همان احتیاط است پیروی کنیم و به یک طرف غش نکنیم

چونکه تاریخ نشان داده در این اختلافات اینها نمی توان به [="Red"]حمال ذوجوه [/]استناد کرد شیعه یک آیه و تفسیر در حقانیت خود می آورد و سنی هم یک تفسیر و آیه ی دیگر که آنرا خنثی نماید و همچنین تا ابد ....... ادامه می یابد

پس عجله کردی جناب طه و کان الانسان عجولا

غلامعلی نوری;55284 نوشت:
وقتی که شیعه با دلایل خود و سنی هم با دلایل خود خودشان را حق به جانب می دانند تکلیف امثال من نوعی حق مدارچیست ؟؟ حق در این بین بر ما مشبه شده است !!کدام درست می گویند شیعه ای که ژست حق به جانب می گیرد یا سنی که ژست حق بجانب میگیرد ؟؟؟ پس بهترین راه چاره این است که سنی و شیعه را در نزاع خود بحال خودشان رها کنیم و از عقل پیروی کنیم

با سلام
برادر بزرگوار سوال از حضرتعال داشتم بر فرض شما آمدیم و شیعه و سنی را رها کردیم و با عقل برخورد کردیم بالا خره باید مکتب و آئینی برای خود انتخاب کنیم نمی شود که چون اینها با هم دشمنند هیچ کدام را انتخاب نکنیم ما حال سه راه داریم
1- تاسیس یک مکتب جدید غیر از اهل سنت و شیعه و تبعیت از این مکتب جدید که فکر نمی کنم مرادتان این بوده باشد که بطلان این نظریه کاملا روشن است
2- تبعیت از شیعه ها
3- تبعیت از اهل سنت
بالاخره باید یکی از این سه راه را انتخاب کنیم و هدف از این بحث ها هم همین است البته برای افرادی مثل حضرتعالی که روحیه حق پذیری دارد نه مثل عده ای از دوستان که عناد و تعصب چشمان حق بینشان را کور کرده و با اینکه بارها وبه بارها در همین سایت مجاب شده اند هنوز باز هم حرف خودشان را می گویند
با تشکر

:Kaf:ای ول بر همگی. بابا دست مریزا من میگم که نه به سراغ عقل بریم چون فرمودید ناقصه و نه به سراغ قرآن که فرمودید همه برایش شان نزولی درست می کنن. بریم سراغ بدیهیترین اصل و واقعه ای که اتفاق افتاده و شما همگی از آن غفلت کردید. بنا به اعتراف قاطبه علمای اهل تسنن واقعه غدیر اتفاق افتاده و حضرت علی در آنجابه خلافتو جانشینی پیامبر منصوب شده است. حال سئوال این است که چرا جناب عمر و ابوبکر از این امر روی برتافتند و راهدیگری پیمودند که کمترین نتیجه اش انحراف خیل عظیمی از امت اسلامی بود؟ چرا اینان به حرف پیامبر گوش ندادن؟ چرا؟

به نام خدا

سلام بر همه دوستان

سلام بر دوست عزیز غ ل ا م ع ل ی یا همون غلامعلی !

شاید بپرسی چرا اسمت رو جدا جدا نوشتم ! شایدم نپرسی !!!

همونطوری که شما میبینی اگه من بخوام اسم شما رو جدا جدا بنویسم ، از شکل رسمی و درست خودش خارج میشه ، اگه بخوام قرآن رو بدون پیامبر قبول کنم ، همین ریختی میشه !

شما گفتی بدون جانب گرایی بحث میکنید و در بند وذهب خاصی نیستی !

من به شما میگم هستی ! همین که میگی نه ، شیعه ، و نه سنی ، فقط قرآن یعنی اینکه داری با پیشفرض خاص خودت حرف میزنی !

صحبت شما زمانی درست بود که بیای مثل یه نفری که در مورد اسلام و قرآن چیزی نمی دونه از الفبای اون شروع کنی به پرسیدن و یادگرفتن !

اونوقت میشد فهمید که هیچ قید و بندی در تعصبات نداری !

اما گفتی خدا از این که اسم علی رو در قرآن بیاره از کسی ترسی نداشته ! پس لفاً پاسخ بدید ؟

آیا شما دوست عزیز میتونی برای من بیسواد نبوت رو شرح بدی ؟ نبی کیه ؟ چرا نبی اومده ؟ مگه خدا نمی تونست هدایت خاص خودش رو در اعلی ترین شکل در وجود همه بذاره ؟؟؟ پس چرا نبی فرستاد ؟ یعنی خدا احتیاط کرد ؟ یا شاید مصلحت اندیشی کرد ؟

خدا آیات قرآنرو نازل کرد ، چرا فقط به نبی نازل کرد ؟ مگه نمی تونست به بقیه نازل کنه ؟؟؟ یعنی خدا ناتوانه ؟؟؟ یا ترسیده به همه وحی کنه ؟؟؟ اگه به همه وحی میشد دیگه کسی گمراه نمی شد ؟؟؟ یعنی خدا میخواسته این همه آدم گمراه بشن تا عذابشون کنه ؟؟؟ یعنی خدا میخواست این همه آدم و ببره تو جهنم تا قدرتشو به رخشون بکشه ؟؟؟ یعنی خالق تمامی کائنات اینقد ضعف به نمایش کیدن قدرتش رو داشته ؟؟؟

یا اصلاً نه ؟؟؟ خدا میخواسته از عمد خیلی ها رو گمراه کنه ؟؟؟ چون دوست داشته که بندگانش رو اذیت کنه و آونها رو منحرف ببینه ؟؟؟

عجب خدای بی رحم و سنگدلی داریم ما !!! تا حالا نمی دونستم . . .

[=14]

حمید;55301 نوشت:
به نام خدا

سلام بر همه دوستان

سلام بر دوست عزیز غ ل ا م ع ل ی یا همون غلامعلی !

شاید بپرسی چرا اسمت رو جدا جدا نوشتم ! شایدم نپرسی !!!

همونطوری که شما میبینی اگه من بخوام اسم شما رو جدا جدا بنویسم ، از شکل رسمی و درست خودش خارج میشه ، اگه بخوام قرآن رو بدون پیامبر قبول کنم ، همین ریختی میشه !

شما گفتی بدون جانب گرایی بحث میکنید و در بند وذهب خاصی نیستی !

من به شما میگم هستی ! همین که میگی نه ، شیعه ، و نه سنی ، فقط قرآن یعنی اینکه داری با پیشفرض خاص خودت حرف میزنی !

صحبت شما زمانی درست بود که بیای مثل یه نفری که در مورد اسلام و قرآن چیزی نمی دونه از الفبای اون شروع کنی به پرسیدن و یادگرفتن !

اونوقت میشد فهمید که هیچ قید و بندی در تعصبات نداری !

اما گفتی خدا از این که اسم علی رو در قرآن بیاره از کسی ترسی نداشته ! پس لفاً پاسخ بدید ؟

آیا شما دوست عزیز میتونی برای من بیسواد نبوت رو شرح بدی ؟ نبی کیه ؟ چرا نبی اومده ؟ مگه خدا نمی تونست هدایت خاص خودش رو در اعلی ترین شکل در وجود همه بذاره ؟؟؟ پس چرا نبی فرستاد ؟ یعنی خدا احتیاط کرد ؟ یا شاید مصلحت اندیشی کرد ؟

خدا آیات قرآنرو نازل کرد ، چرا فقط به نبی نازل کرد ؟ مگه نمی تونست به بقیه نازل کنه ؟؟؟ یعنی خدا ناتوانه ؟؟؟ یا ترسیده به همه وحی کنه ؟؟؟ اگه به همه وحی میشد دیگه کسی گمراه نمی شد ؟؟؟ یعنی خدا میخواسته این همه آدم گمراه بشن تا عذابشون کنه ؟؟؟ یعنی خدا میخواست این همه آدم و ببره تو جهنم تا قدرتشو به رخشون بکشه ؟؟؟ یعنی خالق تمامی کائنات اینقد ضعف به نمایش کیدن قدرتش رو داشته ؟؟؟

یا اصلاً نه ؟؟؟ خدا میخواسته از عمد خیلی ها رو گمراه کنه ؟؟؟ چون دوست داشته که بندگانش رو اذیت کنه و آونها رو منحرف ببینه ؟؟؟

عجب خدای بی رحم و سنگدلی داریم ما !!! تا حالا نمی دونستم . . .

[="black"][="microsoft sans serif"]شما هم عجب حرفایی میزنی

جواب سوالاتتو از خود خدا بپرس

من با خدا مشکلی ندارم که با اون سین جیم کنم سوال من از شماست که در مورد کسی آنقدر غلو و کوه سازی کرده ایددر حالیکه حتی یکبار اسمی از او به عنوان انسانی تافته ی جدا بافته به صراحت در قرآن نیست

اگر اسم امام علی در قرآن بود آن گاه می توانست دلیل قطعی برتری و بر گزیدگی او باشد
در این صورت حق با شما بود و ابو بکر و عمر وعثمان خلافت را غصب کرده بودند !!!!

اما کو نام امامعلی ؟؟؟

عجیب است این تفکرات شما !!!خدا ی با عظمت کسی را از طرف خود به جانشینی برترین بشر منصوب کند و لی اسم طرفی را که به این مقام عظمی مفتخر شده است را علناً در قرآن برای آگهی به مردم اعلام نکند
؟؟

[="blue"]مثل این می ماند که رهبر مملکتی با نامه و پیام رسمی در رسانه های عمومی فردی را از طرف خود جهت سرپرستی عده ای منصوب نماید ولی اسمی از او در آن نامه نبرد !!!! و با گوشه و کنایه بدون نام بردن حرف یزند

در اینجا معلوم است که تشتت آرا و اختلاف پیش می آید [="Red"]و روشن است که مدعی ها زیاد می شوند[/] و تقصیری هم ندارند مشکل از بالا است نه از مدعی ها !!!
پس یعنی خدا معرفی طرف را نیمه کاره رها کرده است یا از آوردن نام او پشیمان شده است ؟؟؟

[="red"] سبحان الله عما تصفون [/]
[/]

غلامعلی نوری;55338 نوشت:
من با خدا مشکلی ندارم که با اون سین جیم کنم سوال من از شماست که در مورد کسی آنقدر غلو و کوه سازی کرده ایددر حالیکه حتی یکبار اسمی از او به عنوان انسانی تافته ی جدا بافته به صراحت در قرآن نیست اگر اسم امام علی در قرآن بود آن گاه می توانست دلیل قطعی برتری و بر گزیدگی او باشد

شما كه حرف افراد 1400 قبلو گوش نميدي نماز مي خوني يا نه؟

اگه ميخوني بگو چرا مي خوني كي گفته بخون

همون 14 قرن پيشيا

امگه خودت عقل و شعور نداري.راستي عقل و شعورت از كجا فهميدن نماز صبح دو ركعته

كجاي قرآن گفته نماز صبح دو ركعته؟؟؟؟؟

من صبحها حال دارم عشقم مي كشه 10 ركعت بخونم:khandeh!:.عقلم ميگه بخون شبا رو خلاصه اش كن

يه آيه از قرآن بي زحمت برام بيار......:Ealam:

اگر هم نماز رو قبول نداري كه جدا از بحث شيعه و سني به قول خودت اصلا مسلمون نيستي و بي خيال!!!

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
با سلام خدمت دوستان و گلشن گرامی که عجب تاپیکی زدند.
مدتیه هر کس می رسه و سرنگاری ایجاد می کنه که ای اهل سنت شما به این سوال پاسخ دهید و ما هم که وقت نداریم به همه ی بحث های سایت برسیم و بعدا می گوید که چرا جواب نمی دهید و این را نشانه ی باطل بودن ما می دانند.
در ضمن بنده ی تا حدی با آقای نوری موافقم و در بعضی جاها مخالف.
در ضمن از گلشن عزیز در خواست می کنم که اگر می خواهند تحقیق کنند راهی دیگر را انتخاب کنند چون اگر کسی دنبال واقعیت باشد نمی تواند در یک جای متشنج مثل اینترنت به آن برسد

جناب گلشن اگر دنبال حقیقتید و می خواهید بدون دلیل عقیده ای را قبول نکنی بنده در خدمتم که به شما کمک کنم. اما یه تذکر اهل سنت هیچ گاه خلافت را از اصول دین نمی دانند و حتی فروع دین هم نمی دانند.
با تشکر یالله

با سلام

نقل قول:
حیف که در شان من نیست ;با تو دهن به دهن بشم اگر نه می دانستم چطوری خجالت زدت کنم مسلمان ؟؟؟

آهان، حالا فهمیدم، حتماً در شأن شما نیست که پاسخ بنده را بدهید:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=7134

لطف کنید تشریف بیاورید و بنده را خجالت زده بفرمایید...

یا حق

به نام خدا

سلام به همه دوستان

غلامعلی نوری;55338 نوشت:

عجب جوابی داد دوست عزیزمان غلامعلی ، مرحبا !

ببین من جوابمو گرفتم دیگه نمی خوادچیزی بگی ! همین به جمله کافی کافی بود .

یا علی !

غلامعلی نوری;55271 نوشت:
[=microsoft sans serif]درود بر راستجویان

با این روش به نتیجه نمی توان رسید چون تفرقه زا بوده و تعصبات خفته را بیدار می کند اگر نتیجه داشت اجداد سنی و شیعه ی ما در طول بیش از هزار سال گذشته به نتیجه رسیده بودند

مگر غیر از این است که آنها هم پایین تر و پیرو و تسلیم قرآن بوده اند

بَلِ اللَّهُ مَوْلَاكُمْ وَهُوَ خَيرُ النَّاصِرِينَ(آل عمران/150)

(آنها تکيه‌گاه شما نيستند،) بلکه مولای شما، خداست؛ و او ست بهترين کمک کنندگان ا.

ای کاش از این سخنان پند می گرفتید فهل من مدکر؟؟؟؟؟؟

وخدا را سپاسگزارم که من نه دربند شیعه بودنم و نه سنی بودن اینها هدف نیستند که وقت گرانبهای خود به ستایش غلو آمیز از آنها اختصاص دهم

[=microsoft sans serif] لحظاتی که شما قرار است به ستایش آنها اختصاص دهید من آن وقت را به ستایش خدای یگانه اختصاص می دهم که تنها او مولای من است [/b]

با سلام به دوستان
1- بنده یک سؤالی را مطرح کردم که آقایان اهل تسنن پاسخ دهند نه جناب آقای غلام علی که مدافع بی مذهبی است .و معلوم هم نیست چه می گوید علاوه بر اینکه این مسلک در کجای قرآن و سنت مورد تایید واقع شده؟با این روش باید حکم به انحراف همۀ مسلمانان داد.
لذا روی سخن من با ایشان فعلا نیست پس تاپیک را شلوغ نکنند.

من می خواهم بدانم که رهبری جامعه بعد از پیامبر«ص» دارای چه ویژگی هایی باید باشد .
مثلا آیا در رهبری یک جامعه علم ،ورع و تقوی و پاکدامنی ، شجاعت،درایت و.. شرط هست یا نیست ؟
اگر نیست به چه دلیل؟
باز اگر نیست آیا متابعت ازآنان عقلا واجب است یا خیر؟

لطفا آقایان اهل سنت پاسخ دهند ما سراپا گوش هستیم.و به گفتۀ خود پایبند.:Ealam:

غلامعلی نوری;55338 نوشت:

جناب غلامعلی وقت کردی سوال منو از هم از خدا بپرس منظورش از این آیه چیست؟

فسئلوا اهل الذکر،انبیا،7

اهل ذکر چه کسی است نکنه خود خدا برا خودش ذکر میگه و اهل ذکر است؟

جوابت رو که از خدا گرفتی برا ما هم بگو!!!!

غلامعلی نوری;55338 نوشت:
سوال من از شماست که در مورد کسی آنقدر غلو و کوه سازی کرده ایددر حالیکه حتی یکبار اسمی از او به عنوان انسانی تافته ی جدا بافته به صراحت در قرآن نیست اگر اسم امام علی در قرآن بود آن گاه می توانست دلیل قطعی برتری و بر گزیدگی او باشد در این صورت حق با شما بود و ابو بکر و عمر وعثمان خلافت را غصب کرده بودند !!!! اما کو نام امامعلی ؟؟؟ عجیب است این تفکرات شما !!!خدا ی با عظمت کسی را از طرف خود به جانشینی برترین بشر منصوب کند و لی اسم طرفی را که به این مقام عظمی مفتخر شده است را علناً در قرآن برای آگهی به مردم اعلام نکند ؟؟ مثل این می ماند که رهبر مملکتی با نامه و پیام رسمی در رسانه های عمومی فردی را از طرف خود جهت سرپرستی عده ای منصوب نماید ولی اسمی از او در آن نامه نبرد !!!! و با گوشه و کنایه بدون نام بردن حرف یزند در اینجا معلوم است که تشتت آرا و اختلاف پیش می آید و روشن است که مدعی ها زیاد می شوند و تقصیری هم ندارند مشکل از بالا است نه از مدعی ها !!! پس یعنی خدا معرفی طرف را نیمه کاره رها کرده است یا از آوردن نام او پشیمان شده است ؟؟؟

با سلام

نمي دونم شما چرا دوست داريد هي مسايل تكراري را مطرح نماييد

بزرگوار

اخه چندتا تايپك بايد تو اين زمينه زده بشه و مطلب ارائه بشه و استدلال اورده بشه

شما چه نوع استدلالي مي خواهيد؟؟؟؟

چه نوع مدركي مي خواهيد؟؟؟

چه دليلي مي خواهيد؟؟

سري به تايپك هايي كه در مرتبط با اين موضوع است را بخوانيد و اگر سوالي داشتيد مطرح نكنيد

چرا بي خود و بي جهت تايپك ها را به بيراهه مي بريد

بخواهيم تايپك هاي بي ارتباط را هم حذف كنيم صداتون بلند مي شه

تذکر به غلام علی نوری :Ealam:
بنده یک سؤال از اهل سنت کردم بنده اگه نخوام شما جواب بدید چه کار باید کنم چرا پست مرا به انحراف می کشید.؟!
و یک گلگی از کارشناسان محترم شما دیگر چرا؟ من می خواهم اهل سنت جواب بدهند بزرگواران.
لذا تقاضا دارم کارشناس مربوطه و یا یکی از کارشناسان این انجمن پستهای انحرافی و بی ربط را حذف کنند.

طاها;55583 نوشت:
[=arial]

با سلام

نمي دونم شما چرا دوست داريد هي مسايل تكراري را مطرح نماييد

بزرگوار

اخه چندتا تايپك بايد تو اين زمينه زده بشه و مطلب ارائه بشه و استدلال اورده بشه

شما چه نوع استدلالي مي خواهيد؟؟؟؟

چه نوع مدركي مي خواهيد؟؟؟

چه دليلي مي خواهيد؟؟

سري به تايپك هايي كه در مرتبط با اين موضوع است را بخوانيد و اگر سوالي داشتيد مطرح نكنيد

چرا بي خود و بي جهت تايپك ها را به بيراهه مي بريد

بخواهيم تايپك هاي بي ارتباط را هم حذف كنيم صداتون بلند مي شه

با سلام و تشکر از همۀ دوستان:Gol:

جناب طاها

طرح این سؤالات، از شما که بخوبی غلامعلی نوری و شیوه های مغالطه گرایانه اش را می شناسد، خود جای سؤال است؟؟؟

با عرض پوزش از همۀ کاربران عزیز، که معمولاً در مباحث عقیدتی و قرآنی، حضور جناب غلامعلی را احساس و تحمل می کنند.

عزیز هموطنی که متأسفانه بهرۀ چندانی از حقیقت و نور قرآن و روح و باطن ان نداشته و ارتباطی با مفسران حقیقی اش ندارند و عمدتاً به فهم و تفسیر شخصی خودشان، بسنده می کنند.

واقعاً رنج آور است که می بینیم، این گروه متحجر و خودخواه، در شرایطی دم از توحید، خدامحوری و خداخواهی می زنند، و در پاسخ به پرسش برخی کاربران و در نسخه پیچی برای ایشان، رجوع به خدا برای دریافت پاسخ ها را توصیه می کنند. در حالیکه خود، ذره ای برای دستورات و فرامین خدا و ارشادات و نسخه های هدایت بخشش در قرآن ارزش و اعتباری قائل نیستند.

واقعاً یک بام و دو هوای عجیب و غریبی است ...

جناب طاها؛ دوستان عزیز

در جای دیگر هم گفته ام: آقای غلامعلی جاهل نیست، بلکه خود را از سر عناد و سرسپردگی به جهالت زده، و با توجه به عقاید ناثوابی که در موضوعات مختلف ترویج کرده و می کند، تردیدی ندارم که ایشان و همفکرانشان، بر خلاف آنچه ادعا و اظهار می کنند، اعتقاد درستی به پیامبر و وجوب اطاعت و پیروی از آن ندارند، و قرآن را نیز تا آنجا می خواهند و به آن استناد می کنند که بتوانند منافع و اغراض نفسانی شان را از آن تعبیر و تفسیر کنند.

نه قرآن را آنگونه که باید قبول دارند و نه سنتی که از ان دم می زنند، حاضرند برای حفظ و شأن خلفای راشدین شان، هم قران را تفسیر به رأی کنند و هم شأن و منزلت پیامبر و سنت عزیزش را به حداقل ممکن تنزل بخشند. دیگر انتظار معرفت نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت و قبولاندن حق جانشینی علی و ولاد طاهرینش، از اینگونه افراد، جزو عجائب انتظارات و قبولاندن آن، از غرائب زمانه است.

مگر به هدایت خاص الهی که به لطف تقوا و به امید نور محبت و مودت اهل بیت (ع) امکان پذیر است. (والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا).

اما وقتی صحبت از حقایق نورانی و روشنگرانۀ قرآن، نظیر:

بیان اهمیت و حقانیت جانشینی پیامبر اکرم (ص)، شأن و منزلت علی (ع)، عصمت و طهارت اهل بیت (ع)، رجوع به پیامبر در اختلافات، اطاعت از خدا و رسول و اولواالامر، سؤال از اهل ذکر (عالمان متقی)، مشکلات و گرفتاری های برخی صحابه، سوءاستفاده و مخالفت های برخی از نزدیکان و اطرافیان، و ... بشود، نه گوش شنوائی دارند، نه چشم بینا و نه قلوب آماده و پذیرائی.

و چه زیبا خداوند، حق مطلب را در بارۀ این گروه تمام کرده است: (لَهُمْ قُلُوبٌ لا يَفْقَهُونَ بِهَا وَلَهُمْ أَعْيُنٌ لا يُبْصِرُونَ بِهَا وَلَهُمْ آذَانٌ لا يَسْمَعُونَ بِهَا أُوْلَئِكَ كَالأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُوْلَئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَ)(اعراف، 179)

خدا انشاء الله نور هدایتش، را به دلهای ما و همۀ محبان اهل بیت بتاباند و ما را بر این صراط استوار بدارد.

والسلام علینا و علی عبادالله ...:Gol:

البته ما منتظر آقایان اهل سنت بودیم ولی پاسخی دریافت نکردیم . ازکارشناسان محترم نیز می خواهم در جواب دادن نگاهی بفرمایند ببینند چه کسی تاپیک را ایجاد نموده و چه می خواهد تا مثل این تاپیک محور یک شخص کذایی نشود که بحث نیز هیچ ربطی به او نداشته است.

مگه کسی هست که واقعه غدیر خم رو ندونه ، اگه چیزی هم تو قرآن در مورد حضرت علی نباشه واقعه غدیر که دیگه انکار کردنی نیست ، . از این واقعه چیزی غیر از اینکه حضرت علی بعد از پیامبر به امامت برگزیده شده رو نشون میده !؟1؟

موضوع قفل شده است