صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواستگاری خیابانی و ازدواج مخفیانه(روباه و زاغ - حرف تمام یا تمام حرف)

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

خواستگاری خیابانی و ازدواج مخفیانه(روباه و زاغ - حرف تمام یا تمام حرف)

خواستگاری و ازدواج
    گاهی بعضی در خیابان و ... به دنبال .... هستند و خواستگاری رو بهانه قرار میدن ، در واقع باید بگم کانالی برای نفوذ شیطان باز میکنند تا ... .
    ما توی این تاپیک قصد داریم نتیجه رابطه های خیابانی رو بررسی کنیم تا در پیشرفت معنوی قدمی بزرگ برداشته باشیم و از طرفی جواب بعضی رو که میگفتند:خیلی هم خوبه و اونهائی که خواستگاری خیابانی و ازدواج مخفیانه کردند،خوشبختند رو بدیم.

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان نمایش پست ها
    خواستگاری و ازدواج
    گاهی بعضی در خیابان و ... به دنبال .... هستند و خواستگاری رو بهانه قرار میدن ، در واقع باید بگم کانالی برای نفوذ شیطان باز میکنند تا ... .

سلام استاد.
    به نكته خوبي اشاره كرديد.
    خانمها بايد خيلي هشيار باشند.
    دقيقا اين اتفاق براي من هم افتاد.
    يكبار كه در خيابان راه مي رفتم احساس كردم كسي در كنارم حركت ميكند. ناگهان ديدم يك آقايي به من گفتند ببخشيد خانم مي تونم چند لحظه وقتتون را بگيرم. من هم قدم هام رو تند كردم و گفت خير كار دارم. گفت ببخشيد قصد بدي ندارم فقط يك سوال دارم. من هم براي اينكه از شرش راحت بشم و چون در جاي پر رفت و آمدي هم بود گفتم سريع بفرماييد. شروع كرد به قسم و آيه كه من قصد بدي ندارم و نيتم خير است و مي خواهم اگر خدا بخواهد ازدواج كنم و وقتي شما را ديدم احساس كردم كه فرد مورد نظر من هستيد. من هم گفتم ببخشيد آقا شما از كجا با يك نگاه به اين نتيجه رسيديد؟
    گفت كه شما با ديگر دختران اين شهر فرق داريد و...!!!
    من هم گفتم شرمنده لطفا ديگر مزاحم نشويد. بعد شروع كرد به اشك ريختن و نام ائمه را بردن كه من نيتم خيره و ...اگر اجازه بدهيد شماره شما را داشته باشم.
    من هم بدون توجه به التماسهايش گفتم متاسفم و رفتم. كلي هم اعصابم خورد شد.
    اصلا نبايد به اين افراد اعتماد كرد. به قول استاد دهنوي اگر واقعا كسي خواستار باشد دختر را تعقيب مي كند و هر جوري باشد آدرسش را پيدا ميكند و از راهش وارد مي شود.
    چه تضميني وجود دارد كه اين آقا پس از گرفتن شماره ، مزاحمت براي دختر ايجاد نكنند يا زمينه براي دوستي فراهم نكنند.
    واقعا شيطان از كانالهايي وارد ميشود كه ممكن است ظاهر موجه و شرعي داشته باشد اما از درون آن خدا باخبر است.
    اين را گفتم كه خواهران خوبم مواظب اين جور افراد باشند و گول حرفها يا التماسهايشان را نخورند . چون ما خانمها واقعا احساسي هستيم.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

5. صلوات ها 13

علاقه
    غرق شدن در سکوت افکارم!!!!
    نوشته
    264
    حضور
    23 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1752

تعجب بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام....
    موضوع خوبی را مورد بررسی قرار دادید....
    در این زمانه که میشه بگی زمان خیز معنوی خیلی ها و نشست خیلی های دیگه ست باید مواظب نحوه ریزشها باشیم....
    ارتباط دختر وپسر از قدیم یک موضوعی بود که مشکلات بیش از اندازه ای را برای هر 2 جنس به وجود می آورد....
    امروز هم به همین گونه مانده و حتی رنگ و شکل بسیار فریبنده ای هم متاستفانه پیدا کرده....
    به طوری که دخترها و پسرهای مومن و نجیب ما هم تدریجا وارد این موضوع میشند...
    که می بایست در موردش بسیار دقیق وحساس بررسی کنیم تا بتونیم جلوی اینکار را بگیریم...
    من ادامه بحث در مورد این موضوع را به فال نیک میگیرم وامیدوارم دوستان هم همکاری کنند تا به نتیجه برسه .....

هر پسری که از دختری انتظار ارتباط بدونه با خبر شدن خانواده دختر را داشته باشه بدونید این پسر به درد آینده نمیخوره....
    شاید بگید بعضی ها خوبند و شرایطشو ندارند...
    دوستان خودمونا جای خانواده دختر بزاریم.....همین....فکر کنم کسی راضی نباشه خانواده خودش به این موضوع دچار بشه و وارد ارتباطهای پنهانی 2 جنس مخالف بشه....
    کاشکی میدونستیم و لمس میکردیم که ما وظیفه ای داریم....و بودن با شخصی هر چند واسمون عزیز باشه در محدوده های خارج از حکم الهی اشتباه و گناهه...خواهران و برادران عزیز بدونید زود میگذره...وچیزی که واسه ما می مونه همین نگه داشتن حریم ها و حرمت هاست نه اون کسی که واسش یه روزی می مردیم و به خاطرش این حریم و هرمت ها را شکستیم..
    پس هر 2 جنس مواظب باشیم از خودم تا دیگران....

7. صلوات ها 10

نوشته
    43
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    293

هرکس که د رخیابان ارتباط برقرار میکنه خیابان گرده ومثل گرگیه که دنبال یک گوسفند تنها میگرده وقصدش فقط خوردن گوسفنده حتی اگر عشقی منشا خیابانی داشته باشه قابل اعتماد نیست

9. صلوات ها 11

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

اینه که من دیدم ....
    حالا اگر من مشکلی داشتم که حتی بطور موقت هم که شده با یک ارتباط حل مشکل برام آسون میشه،چی؟
    من تنهام ،چطور از تنهائی فرار کنم.
    احتیاج دارم کسی بهم توجه کنه، اونجوری توجه میشه.
    اگر این نیازمو اینجوری جواب بدم چقدر لطمه معنوی میخورم.

ویرایش توسط عرفان : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ در ساعت ۱۹:۳۹

11. صلوات ها 10

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

راههاي زيادي براي فرار از تنهايي هست:

ورزش، تفريحات سالم، ارتباط با دوستان، شركت در فعاليتهاي دسته جمعي، مطالعه و ...
    اما اگر اينها هم كفايت نكرد و فرد احساس كرد نمي تواند با اين فعاليتها تنهاييش را پر كند يعني اينكه نياز به يك همدم يا همسر دارد پس بهتر است از راه شرعي و درست وارد شود و يك شبه ره صدساله را نرود. اين ارتباط موقت هم علاوه بر اينكه از نظر شرعي درست نيست تا يك زماني جواب ميدهد و بعد از آن باعث افسردگي و حتي تنهايي بيشتر خواهد شد چرا؟

چون فرد نياز جنسي خود را با نياز تنهايي اشتباه گرفته و حالا كه ارضا شده احساس ميكند از جهات ديگر خلا دارد، احساس ميكند همراه و همدمي را كه بتواند نيازهاي عاطفي و روحي او را تامين كند پيدا نكرده است. فقط معامله اي كرده است كه جز زيان چيزي عايدش نشده است.

سر رشته عقل پاره کردیم *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

13. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 48 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها
    وقتي شما را ديدم احساس كردم كه فرد مورد نظر من هستيد. من هم گفتم ببخشيد آقا شما از كجا با يك نگاه به اين نتيجه رسيديد؟
    گفت كه شما با ديگر دختران اين شهر فرق داريد و...!!!
    من هم گفتم شرمنده لطفا ديگر مزاحم نشويد. بعد شروع كرد به اشك ريختن و نام ائمه را بردن كه من نيتم خيره و ...اگر اجازه بدهيد شماره شما را داشته باشم.
    .

بله من هم با شما موافقم
    زاغکی قالب پنیری دید
    به دهن برگرفت و زود پرید
    بر درختی نشست بر راهی
    که در آن میگذشت روباهی
    روبه پر فریب و حیلت ساز
    رفت پای درخت و کرد آواز
    گفت به به چه چقدر زیبایی
    چه سری چه دمی عجب پایی
    پر و بالت سیاه رنگ و قشنگ
    نیست بالاتر از سیاهی رنگ
    گر خوش آواز بودی و خوش خوان
    نبود بهتر از تو در مرغان
    زاغ می خواست که غار غار کند
    تا که آوازش آشکار کند
    لقمه افتاد چون دهان بگشود
    روبهک جست و طعمه بربود

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

15. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 48 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

The Fox and the Crow
    خواستگاری خیابانی و ازدواج مخفیانه(روباه و زاغ - حرف تمام یا تمام حرف)A Fox once saw a Crow fly off with a piece of cheese in its beak and settle on a branch of a tree. "That's for me, as I am a Fox," said Master Reynard, and he walked up to the foot of the tree. "Good-day, Mistress Crow," he cried. "How well you are looking to-day: how glossy your feathers; how bright your eye. I feel sure your voice must surpass that of other birds, just as your figure does; let me hear but one song from you that I may greet you as the Queen of Birds."
    خواستگاری خیابانی و ازدواج مخفیانه(روباه و زاغ - حرف تمام یا تمام حرف) The Crow lifted up her head and began to caw her best, but the moment she opened her mouth the piece of cheese fell to the ground, only to be snapped up by Master Fox. "That will do," said he. "That was all I wanted. In exchange for your cheese I will give you a piece of advice for the future:
    "Do not trust flatterers."

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

17. صلوات ها 7

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

"Do not trust flatterers."

سر رشته عقل پاره کردیم *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

19. صلوات ها 5

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

حلقه های به هم متصل
    سوال هائی در این زمینه هست که اگر کسی به اونها دقت کنه راه براش روشن و واضح میشه و میتونه جایگاه خودشو با این موضوع بسنجه.
    ..................................................حلقه اول
    همونطور که وقتی برای خرید به بازار میریم و تا تحقیق و بررسی نکنیم و نسنجیم که آیا میارزد یا نه،جنسی رو نمیخریم، خوب این کار از یک پارچه یک متری کم ارزش تره؟ ما باید از خودمون سوال کنیم:

................................این کار چه سود و زیانی برای ما داره؟

تکلیفش اینه که در یک کاغذ جدول برایند بکشه و سود ها و زیانهاشو بنویسه.
    شاید کسی از بنده سوال کنه؛ اون کسی که اقدام به این نوع رابطه میکنه به دنبال حل مشکل یا جواب دادن به خواسته های دلشه و اصلا توی این وادی نیست که کارشو ارزیابی کنه؟
    در جواب میگم : اون باید بخاطر حس خود پرستی و حب ذاتش هم که شده، به نفع خودش رفتار کنه.

ویرایش توسط عرفان : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ در ساعت ۰۸:۴۷

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری