امیرالمومنین یا بدعتگذار!!!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امیرالمومنین یا بدعتگذار!!!

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

با توجه به اینکه تاپیک برادرانه قفل شده و سوال بنده از طرف جناب بلوچ بوی بدون جواب ماند بنده تصمیم گرفتم تا مطلبم را در تاپیکی دیگر پی بگیرم.

برای کم گویی فقط مطلب رو کپی می کنم و منتظر پاسخ دوست گرامی جناب بلوچ بوی می مونم.

نقل قول:
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام

دوست گرامی جناب بلوچ بوی

نقل
نوشته اصلی توسط : baluch boy

سلام علیکم
دوست گرامی ادرس شما اشتباه بود بنده چند جلد مختلف از بخاری را برای این مطلب گشتم ولی در تمام آنها این حدیث بود
حَدَّثَنَا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ مُحَمَّدٍ قَالَ حَدَّثَنَا يَحْيَى بْنُ آدَمَ قَالَ حَدَّثَنَا زُهَيْرٌ عَنْ أَبِي إِسْحَاقَ قَالَ حَدَّثَنَا أَبُو جَعْفَرٍ أَنَّهُ كَانَ عِنْدَ جَابِرِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ هُوَ وَأَبُوهُ وَعِنْدَهُ قَوْمٌ فَسَأَلُوهُ عَنْ الْغُسْلِ فَقَالَ يَكْفِيكَ صَاعٌ فَقَالَ رَجُلٌ مَا يَكْفِينِي فَقَالَ جَابِرٌ كَانَ يَكْفِي مَنْ هُوَ أَوْفَى مِنْكَ شَعَرًا وَخَيْرٌ مِنْكَ ثُمَّ أَمَّنَا فِي ثَوْبٍ

لطفا اگر چنین حدیثی دیده اید آدرس دقیق اعلام کنید

با تشکر

ابتدا باید خدمتتان عرض کنم من در طول چند سالی که با دوستان اهل سنت و یا وهابی بحث و مناظره می کنم اگر سند و یا مطلبی را در حد 100 % مطمئن نباشم ذکر نمی کنم. حتی عموما از بین احادیث به صحیح های آنها ( از نظر اهل سنت ) اشاره می کنم. پس نگران درستی سند مذکور نباشید!!!

اگر نرم افزار مکتبه الشامله داشته باشید و فقط کلمه نعم البدعه رو در بخاری سرچ بفرمایید دو تا سند میاره. که زیاد هم به زحمت نمی افتادید که چند جلد بخاری رو بگردید!!!

البته من دیروز فرصتم کم بود و در هنگام نوشتن سند اشتباه ذکر کرده بودم. حالا آدرس درستش رو ذکر می کنم :

صحیح بخاری جلد 2 صفحه 707
و صحیح بخاری جلد 7 صفحه 360

البته یک کار دیگری هم می توانید بکنید. خوشبختانه سایت درر دوباره راه اندازی شده است. یادم می آید چند سال پیش که سند می دادم همیشه از این سایت می دادم و دوستان شما دیگر نمی توانستند وقتی در این سایت صحیح نوشته می شود آن حدیث را رد کنند!!!

این هم آدرس این حدیث در سایت درر :

http://dorar.net/enc/hadith/%d8%a7%d...d8%b9%d9%87/+p

البته بد نیست به بقیه احادیثی که در نتیجه ی جستجوی کلمه البدعه آمده است هم نگاهی بندازید و ببنید که چقدر از بدعت بد گفته شده است.

حالا این سندش اثبات شد. لطف کنید و جواب مطلب قبلی را بدهید. البته برای اینکه به تمام مطلب جواب دهید من مطلبم را یکبار دیگر کپی می کنم :

نقل
نوشته اصلی توسط : hamedi

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

دوست گرامی جناب بلوچ بوی

نوشته اید بزرگترین مساله و ... بدعت و خرافات و ... هست!!! البته من این رو قبول ندارم چون من بزرگترین مساله رو مسئله ی جانشینی بعد از حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می دانم چون مطمئنم اگر تنها این اختلاف بین من و شما حل شود بقیه ی مشکلاتمان حتما حل خواهند شد.

اما چون خودتان بزرگترین مشکل را بدعت دانسته اید گفتم یک مورد از اولین بدعتهایی که در اسلام به وجود آمده است برایتان عرض کنم تا کمی چشمانتان روشن شود. خوب دقت کنید :

عن ابن شهاب عن عروة بن الزبير عن عبد الرحمن بن عبد القاري أنه قال خرجت مع عمر بن الخطاب رضي الله عنه ليلة في رمضان إلى المسجد فإذا الناس أوزاع متفرقون يصلي الرجل لنفسه ويصلي الرجل فيصلي بصلاته الرهط فقال عمر إني أرى لو جمعت هؤلاء على قارئ واحد لكان أمثل ، ثم عزم فجمعهم على أبي بن كعب ثم خرجت معه ليلة أخرى والناس يصلون بصلاة قارئهم قال عمر نعم البدعة هذه والتي ينامون عنها أفضل من التي يقومون يريد آخر الليل وكان الناس يقومون أوله

البخاري 2 : 252

ترجمه که نیازی نیست؟ اگه هست بفرمایید تا انجام بدم.

حالا اینو توجه کنید :

وقد قال النبي صلى الله عليه وسلم : كل بدعة ضلالة وكل ضلالة في النار

سبل السلام 2 : 10 ـ مسند احمد 3 : 310

اگر بخواهیم مانند شما فرض رو بر این بگیریم که بزرگترین مسله بدعته حالا شما اول این مساله رو حل کنید که در صدر اسلام جناب عمر انجام داده بعد من بقیه ی مسائل رو براتون حل می کنم.

در ضمن دقت کنید که در چند جا جواب بهتون نوشتم به خاطر ( بهانه ) وقت نداشتن جوابی ندادید. وقت ندارید و مقالات طویل می نویسید؟؟؟!!!

منتظر جوابتون فعلا به این قسمت هستم.

باتشکر - یاعلی

لطف کنید و به تمام مطلب جواب دهید. منتظرم ...

باتشکر - یاعلی

باتشکر - یاعلی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

دوست گرامی جناب بلوچ بوی

امیدوارم جواب ندادنتان از جواب نداشتنتان نباشد!!!

باتشکر - یاعلی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

چقدر جالب دوستان اهل سنت که اینهمه سنگ جناب عمر رو به سینه میزنن هیشکی نیست که از عمر دفاع کنه!!!

البته واقعا هم جایی برای دفاع نیست. دوستان به این دوتا حدیث توجه کنید و نظر بدید :

عن ابن شهاب عن عروة بن الزبير عن عبد الرحمن بن عبد القاري أنه قال خرجت مع عمر بن الخطاب رضي الله عنه ليلة في رمضان إلى المسجد فإذا الناس أوزاع متفرقون يصلي الرجل لنفسه ويصلي الرجل فيصلي بصلاته الرهط فقال عمر إني أرى لو جمعت هؤلاء على قارئ واحد لكان أمثل ، ثم عزم فجمعهم على أبي بن كعب ثم خرجت معه ليلة أخرى والناس يصلون بصلاة قارئهم قال عمر نعم البدعة هذه والتي ينامون عنها أفضل من التي يقومون يريد آخر الليل وكان الناس يقومون أوله

البخاري 2 : 252

وقد قال النبي صلى الله عليه وسلم : كل بدعة ضلالة وكل ضلالة في النار

سبل السلام 2 : 10 ـ مسند احمد 3 : 310

طبق این دوتا حدیث جناب عمر مردم رو با اون بدعتی که ساخته به ضلالت و گمراهی انداخته.

حالا هیچ اهل سنت و یا وهابی یی نیست که از مولاش دفاع کنه؟؟؟!!!

باتشکر - یاعلی

با سلام
دیدم این تاپیک بدون جواب مانده!!
حیف که اهل سنت جواب ندهند!!
جناب عقیل هم که تشریف آوردند!!

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

سرور عزیزم آقا رضا

البته که حرف حق جواب نداره!!!

التماس دعا - یاعلی

موضوع قفل شده است