صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر خداوند ازشما بپرسه که چرا به من دروغ گفتید چه جوابی میدهید

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

اگر خداوند ازشما بپرسه که چرا به من دروغ گفتید چه جوابی میدهید

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

انسان در زندگی خود به لطف ومحبت دیگران سخت نیازمند است.

این یک ارتباط دو جانبه میان انسان ومنبع لطف ومحبت است .
    یعنی انسان همانقدر که نیازمند دوست داشته شدن ومورد لطف قرار گرفتن است نیازمند ابراز لطف و تقدیم محبت به دیگران هم است. یعنی در غیر این صورت انسان دچار خلاء درونی خواهد شد .

یکی از موضوعات فطری انسان محبت وعشق به کمال و محبت به خالق خود است . وبر اساس قانون عدم اعتبار خلاء درونی انسان این محبت باید با محبت متقابل معشوق معاوضه گردد تا انسان دچار خلاء درونی نگردد .

همه ی الهیون معتقدند که خلقت انسان بر پایه واساس عشق الهی بوده حال اگر خداوند عاشق از بنده ی خود بپرسد که تو چقدر مرا دوست داری و دلیلت بر این محبت چیست چه پاسخی خواهید داد؟

.................................................. ........................ حق یارتان .................................................. ..................................
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۰/۰۲/۰۹ در ساعت ۱۸:۲۲

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط ••ostad•• نمایش پست ها
    اگر خداوند عاشق از بنده ی خود بپرسد که تو چقدر مرا دوست داری و دلیلت بر این محبت چیست جه پاسخی خواهید داد؟

.
    سلام و درود بر سرکار استاد

بنده عرض می کنم خدایا خودت می دونی چقدر دوست دارم

خدایا بنده رو مورد لطف و عنایتتون قرار بدهید و بفرمایید فلسفه و منظورتون از این سئوال چیه؟؟

ما از پس این امتحان های سخت مثل سرکار استاد نمی تونیم بربیاییم !!

پس خدایا هر طور که صلاح می دانید و به هر وسیله ای (سرکار استاد) بنده رو از فلسفه ی این سئوال آگاه کنید !

بی صبرانه و مشتاقانه منتظرم

((لا یکتمون الله حدیثا))

یا علی
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

5. صلوات ها 14

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

نقل قول نوشته اصلی توسط قضاوت نمایش پست ها
    سلام و درود بر سرکار استاد

بنده عرض می کنم خدایا خودت می دونی چقدر دوست دارم

خدایا بنده رو مورد لطف و عنایتتون قرار بدهید و بفرمایید فلسفه و منظورتون از این سئوال چیه؟؟

بی صبرانه و مشتاقانه منتظرم

((لا یکتمون الله حدیثا))

یا علی
    بزرگوار عنایت مفرمایید که خداوند صرف گفتار رابر صدق گفتار نمی سنجد واو از اسرار دلها وضمیر ها از خود ما به ما آگاه تر است . پس اگر گفتید خودت میدانی چقدر دوستت دارم واوبداند که این عشق ومحبت انقدر اندک است وشیطان ان را برشما عظیم وزیاد مشتبه کرده ودر کمیت و کیفیت شایسته ی وجود متعال او نیست انگاه چه میگویید ؟

.................................................. ......................... حق یارتان .................................................. ............................

7. صلوات ها 13

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

سلام و درود خدمت سرکار استاد گرامی

بزرگوار عنایت مفرمایید که خداوند صرف گفتار رابر صدق گفتار نمی سنجد واو از اسرار دلها وضمیر ها از خود ما به ما آگاه تر است .
    بنده هم همین مطلب رو عرض کردم تو پست قبل

بازم اقرار می کنم البته با آدرس:

((لا یکتمون الله حدیثا))

سوره ی خودتون (نساء) آیه 42

پس اگر گفتید خودت میدانی چقدر دوستت دارم واوبداند که این عشق ومحبت انقدر اندک است وشیطان ان را برشما عظیم وزیاد مشتبه کرده ودر کمیت و کیفیت شایسته ی وجود متعال او نیست انگاه چه میگویید ؟

ببنید شما فرمودید که این عشق و محبت از دیدگاه بنده مکفی باشد و در حالی که حقیقت چیز دیگری است!

بنده هم در بخشی از عرایضم در پست قبل اشاره کردم این سئوال یه آزمایش الهی است و نباید سطحی بدان نگریست! از خداوند عاجزانه در خواست کمک کردم!

تا شرایط و وسایلی رو برای آگاهی بنده از فلسفه ی این سئوال و سربلند خارج شدن از این آزمون فراهم کنه.

خوب خدا رو شکر شما هستید پس بسم الله سرآپا گوشیم

یا علی
    ویرایش توسط قضاوت : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ در ساعت ۰۰:۰۹
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»

9. صلوات ها 12

علاقه
    اسک دین
    نوشته
    245
    حضور
    5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1465

از اونجایی که خدا عاشق منه پس بی ابیه که من عاشقش نباشم!!!
    عاشقشم منتها عاشقی که گاهی!!! معشوقش رو می رنجونه ولی خب زود معذرت خواهی می کنم و عشقم هم به دل نمی گیره و می بخشه
    علی یارمان
    التماس دعا

11. صلوات ها 13

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    1,261
    حضور
    31 روز 4 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    85
    صلوات
    3149

سلام
    دوست عزیز من درست سوال شما را نمیفهمم؟
    چرا که با وجودی که شما یک سوال کردید ولی چندین سوال از منظرهای متفاوت درآن بود
    سوال شما درآخر متن این بود
    همه ی الهیون معتقدند که خلقت انسان بر پایه واساس عشق الهی بوده حال اگر خداوند عاشق از بنده ی خود بپرسد که تو چقدر مرا دوست داری و دلیلت بر این محبت چیست چه پاسخی خواهید داد؟

ولی موضوع بحثتان این بود:
    اگر خداوند ازشما بپرسه که چقدر منو دوست دارید چه جوابی میدهید

پاسخهای این حقیر

1- همه الهیون معتقد به آفرینش انسان از روی عشق وعلاقه الهی نیستند
    2-خداوند سائل نیست منظورم اینکه وقتی اعتقاد داری خدا بی نیاز است این طریق آفرینش و این سوال کردن بی معنی است
    فرضا این سوال را قبول کنیم پاسخ انسان و انسانها را در دو حد نهایت در نظر بگیریم
    الف: انسان و اینکه تمامی انسانها و یا تمامی آفرینش بگوید که خدایا دوستت دارم این پاسخ بر خدا چه می افزاید
    ب:انسان و اینکه تمامی انسانها و یا تمامی آفرینش بگوید خدایا از تو متنفرم این پاسخ از خدا چه میکاهد
    با فرض ثابت بودن خدا چنین سوالی عبث و بیهوده است
    3- این سوال از منظر انسان مطرح است
    اینکه انسان ببیند در این وادی چه بر خود افزوده است
    وپاسخ را سعدی علیه الرحمه چه زیبا گفته است
    به جهان خرم از آنم که جهان خرم ازوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم ازوست
    اینکه انسان به یاری عقل بر آفرینش خود واقف گشته است و بر آفریدگار جهان معرفت یافت و به پاس برکت زندگی شادی خود را با دیکر انسانها شریک شود و در محبت به هم نوع خود وجهان اطراف خود نه چون گدایان و نه چون بازرگانان بلکه چون عاشقان باشد
    اینگونه است که بر خود می افزاید شایسته ماندن در جوار الهی میشود و چنین انسانی شاید شایسته روح الهی گردد

13. صلوات ها 5

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

اول براي خدا اين شعرو ميخونم :

سخـن عشـق تو بی‌آنکـه برآیـد به زبـانـم رنگ رخسـاره خبر می‌دهـد از حال نهـانـم

بعدش ميگم خدايا خودت كه بهتر ميدوني چرا ميپرسي ؟! شايد براي اينكه وقتي گفتم دوستت دارم خيلي خيلي زياد و عاشقتم به ياد اعمال بدم بيفتم خودم خجالت بكشم و بگم مگه دوست داشتن فقط به حرفه ؟! رفتار عاشق بايد مطابق ميل معشوق باشه اگه واقعيه تو كه ادعا داري خدارو دوست داري چرا رفتارت خلاف ميل اونه؟!

بعد با گريه ميگم خدايا باور كن خيلي دوستت دارم ولي نميدونم چرا تو عمل انقدر پام ميلنگه خودت كمكم كن همونجور بشم كه دوست داري .
    ویرایش توسط نازنين مريم : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ در ساعت ۱۴:۵۹
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

15. صلوات ها 8

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط متحیر نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز من درست سوال شما را نمیفهمم؟
    چرا که با وجودی که شما یک سوال کردید ولی چندین سوال از منظرهای متفاوت درآن بود
    سوال شما درآخر متن این بود

ولی موضوع بحثتان این بود:
    اگر خداوند ازشما بپرسه که چقدر منو دوست دارید چه جوابی میدهید

پاسخهای این حقیر

1- همه الهیون معتقد به آفرینش انسان از روی عشق وعلاقه الهی نیستند
    2-خداوند سائل نیست منظورم اینکه وقتی اعتقاد داری خدا بی نیاز است این طریق آفرینش و این سوال کردن بی معنی است
    فرضا این سوال را قبول کنیم پاسخ انسان و انسانها را در دو حد نهایت در نظر بگیریم
    الف: انسان و اینکه تمامی انسانها و یا تمامی آفرینش بگوید که خدایا دوستت دارم این پاسخ بر خدا چه می افزاید
    ب:انسان و اینکه تمامی انسانها و یا تمامی آفرینش بگوید خدایا از تو متنفرم این پاسخ از خدا چه میکاهد
    با فرض ثابت بودن خدا چنین سوالی عبث و بیهوده است
    3- این سوال از منظر انسان مطرح است
    اینکه انسان ببیند در این وادی چه بر خود افزوده است
    وپاسخ را سعدی علیه الرحمه چه زیبا گفته است
    به جهان خرم از آنم که جهان خرم ازوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم ازوست
    اینکه انسان به یاری عقل بر آفرینش خود واقف گشته است و بر آفریدگار جهان معرفت یافت و به پاس برکت زندگی شادی خود را با دیکر انسانها شریک شود و در محبت به هم نوع خود وجهان اطراف خود نه چون گدایان و نه چون بازرگانان بلکه چون عاشقان باشد
    اینگونه است که بر خود می افزاید شایسته ماندن در جوار الهی میشود و چنین انسانی شاید شایسته روح الهی گردد
    سلام و درود بر جناب متحیر و دوستان محترم

بنده با این دید به این سئوال نگاه کردم!

خداوند بر همه چیز آگاه است پس فلسفه ی این سئوال آگاهی بنده و مخلوق است برآنچه که خداوند می داند

و سپس ((من عرفه نفسه فقد عرفه ربه ))

یا علی
    قضاوت :
    «قضاوت»

17. صلوات ها 7

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنين مريم نمایش پست ها

بعد با گريه ميگم خدايا باور كن خيلي دوستت دارم ولي نميدونم چرا تو عمل انقدر پام ميلنگه خودت كمكم كن همونجور بشم كه دوست داري .
    سلام و درود

درسته گریه اسلحه ی خانم هاست

ولی این اسلحه فقط روی آقایون مؤثره

در پست قبل اشاره کردم خداوند می خواد در واقع ما متوجه بشیم که چقدر دوستش داریم چون خودش می دونه!

تا ینده آگاه بشه بر اشتباهاتش! بر کج روی هایش !بر معاصی اش!

خلاصه به راه راست برگرده از طریق این آگاهی بدست اومده!!

یا علی
    قضاوت :
    «قضاوت»

19. صلوات ها 9

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

نقل قول نوشته اصلی توسط قضاوت نمایش پست ها
    ببنید شما فرمودید که این عشق و محبت از دیدگاه بنده مکفی باشد و در حالی که حقیقت چیز دیگری است! بنده هم در بخشی از عرایضم در پست قبل اشاره کردم این سئوال یه آزمایش الهی است و نباید سطحی بدان نگریست! از خداوند عاجزانه در خواست کمک کردم!

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با تشکر از شما

مکفی بودن از دیدگاه لغوی و اصطلاحی و عرفی به منزله ی محدود بودن است

.منظور شما از مکفی بودن در کدام جهت میباشد عشق خالق بر بنده ی مخلوق خود؟ یا عشق مخلوق بر خالق افریننده ی خود؟ یعنی این بنده است که به دلیل کم ظرفیتی و کم استعدادی فقط مقدار محدودی از عشق خالق را درک میکند؟ یا خیر این بنده است که باز به همین دلایل نسبت به خالق خود عشقی محدود را نثار محبوب میکند؟

البته درست میفرمایید که این میتواند یک آزمایش الهی باشد .

اگر خوب دقت فرمایید هر لحظه از عمر ما در این جهان مادی آزمایش است برای تست انسانیت ما !!!
    وبه همین دلیل یکی از دعاهای ما مسلمانان این است که خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار !
    و این را یاد آور می شوم که خداوند در خلقت انسان به این مخلوق خود با زیور عقل به او کمک کرده و انسان با این موهبت میتواند پاسخی شایسته بیابد . البته قوه ی عقل در اینجا فقط در پاسخگویی کاربرد دارد نه در ابراز حس محبت و عشق به خالق . یعنی فقط نمود واسطه ای است نه نمود معنوی ویا نمود عملی !!!

.................................................. ................................... حق یارتان .................................................. ..........................
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ در ساعت ۱۸:۳۲

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری