نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: #*#*شما هم زياد دروغ ميگيد؟!#*#*

رأی دهندگان
40. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • متاسفانه خيلي زياد

2 5.00%
  • خيلي كم

10 25.00%
  • اگه مجبور بشم

13 32.50%
  • اصلا حاضرنيستم دروغ بگم

3 7.50%
  • من ر دروغ متنفرم

12 30.00%
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: #*#*شما هم زياد دروغ ميگيد؟!#*#*

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

دعوت #*#*شما هم زياد دروغ ميگيد؟!#*#*

نظرتون چيه ؟
    ویرایش توسط محب المهدي : ۱۳۸۹/۰۷/۱۸ در ساعت ۱۶:۰۴ دلیل: ويراستاري
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

2. صلوات ها 15

3.  

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    شما هم زياد دروغ ميگيد؟!#*#* نظرتون چيه ؟
    سلام علیکم جمیعا

منظورتان دروغ در ظاهر و باطن - در رفتار گفتار و پندار است ؟

انسانی که این دروغها را در وجودش ( حداقل یکی را ) نداشته بشد و از این انواع دروغ مبرا باشد انسان کامل است.

نمیدانم چه بگویم چون محب المهدی عزیز این بخش از دروغ گوئی من مربوط به خالق و مخلوق است و نمیتوان در بین خلایق بیان کرد.
    سپاسگذارم از سوال پر از معرفت شما

یامن هو الجمیل

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

5. صلوات ها 11

علاقه
    علم
    نوشته
    230
    حضور
    23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    10
    صلوات
    1194

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    نظرتون چيه ؟
    سلام

دوغ ! تا دلت بخواد

سوال جالبی بود چند دقیقه ای به این فکر کردم که چقدر در روز دروغ می گویم درست است همه چه کم چه زیاد دروغ می گویم زمانی که وقت نداریم و به دل خود می گوییم وقت داریم .
    آره من هر روز به خودم دروغ می گم . دروغ می گم .
    دروغ می گم وقتی گناه خود را توجیه می کنم.
    دروغ می گم وقتی دارم گناه می کنم و فکر می کنم وقته توبه دارم .
    دروغ می گم به مردم وقتی باطن بدم رو پشت نقاب ظاهرم مخفی می کنم .
    دروغ می گم که می دونم کی هستم ولی نمی گم .
    حتی وقتی داریم نماز می خوانیم به خدا می گیم من بنده ی تو هستم و تو خدای من دروغ می گیم چون اون لحظه هم به دنیا و معبود های دنیوی فکر می کنیم .
    دروغ می گیم که این دنیا رو برای رضای خدا می خواهیم که اصلا نمی دانیم رضای خدا چیست .
    دروغ می گیم وقتی از صبح تا شب فقط وقت می گزرانیم و کاری نمی کنیم .
    ما از صبح تا شب داریم اول به خودمان و بعد به مردم و دنیا دروغ می گوییم .
    وقتی نتوانیم با خودمان رو راست باشیم می خواهیم با دنیا رو راست باشیم .
    وقتی گوشها مون رو می گیرم تا حقیقت رو نشنویم .

دروغ دروغ دروغ دروغ دروغ آب حیات زندگی ما است .
    تازه دروغ هامون هم مثل مد روز رنگ عوض می کنه و جدید می شه .
    باورکن.

ویرایش توسط AsRaR : ۱۳۸۹/۰۷/۱۸ در ساعت ۲۱:۴۰
    دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر
    کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

گفتند یافت می نشود گشته ایم ما
    گفت آنکه یافت مینشود آنم آرزوست

7. صلوات ها 15

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

سلام و درود

دروغ داریم تا دروغ !

قبلاً هم استاد عرفان در این تاپیک کامل توضیح دادند!
    http://www.askdin.com/showthread.php?t=7734&p=48810

البته اعترافات سرکار اسرار جالب بود

ولی با اجازه جناب محب المهدی یه سئوال می خوام بپرسم که همچین بی ربط هم به موضوع تاپیک نیست!!

سرکار اسرار برای حقیر بیان بفرمایید آیا فرمایشات شما نوعی اظهار به گناه هست یا نیست؟؟؟

آموزه های دینی ما در این مورد چی میگه؟؟؟؟

آیا اینجور عنوان کردن گناهان باعث از بین رفتن قبح و زشتی گناه و در کل عادی شدن اون می شود یانه؟؟

ارشاد بفرمایید بنده رو

یا علی
    ویرایش توسط قضاوت : ۱۳۸۹/۰۷/۱۸ در ساعت ۲۲:۳۰
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

9. صلوات ها 11

نوشته
    360
    حضور
    40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1454

با سلام خدمت شما دوستان لازم است بدانیم که:

در آيات و اخبار زيادي به اين حقيقت اشاره شده كه صدق و راستي موجب پاكي عمل و دروغ كليد انواع گناهان است. دروغ معمولاً از يكي از نقاط ضعف روحي سرچشمه ميگيرد، گاهي انسان به خاطر ترس از فقر، پراكنده شدن مردم از دور او و از دست دادن موقعيت و مقام و زماني به خاطر علاقه شديد به مال و جاه و گاهي به خاطر تعصبهاي شديد و حب و بغضهاي افراطي، زبان به دروغ ميگشايد. قرآن مجيد نيز در مورد اين كه دروغ با ايمان انسان سازگار نيست، ميفرمايد: انما يفتري الكذب الذين لا يؤمنون بآيات الله و اولئك هم الكاذبون؛(1) تنها كساني دروغ ميبندند كه به آيات خدا ايمان ندارند، (آري دروغ گويان واقعي آنها هستند. اميرالمؤمنين علي7 ميفرمايد: لا يجد عبد طعم الايمان حتي يترك الكذب هزله وجده؛(2) انسان طعم ايمان را نميچشد تا دروغ را اعم از حدي و شوخي، ترك كند. در روايت ديگري امام حسن عسگري7 فرمود: جعلت الخبائث كلها في بيت و جعل مفتاحها الكذب؛(3)تمام پليديها در اطاقي قرار داده شده و كليد آن دروغ است. راه درمان دروغ: با توجه به عواملي كه در ايجاد دروغ و ريشه دار ساختن آن مؤثر است، راه درمان آن نسبتاً روشن خواهد بود و به طور كلي براي درمان اين انحراف اخلاقي، بايد از اين طرق اقدام نمود. 1 - قبل از هر چيز بايد انسانهاي دروغگو را به عواقب دردناك و آثار سوء معنوي و مادي و فردي و اجتماعي اين رذيله زشت متوجه ساخت و با تدبير و تفكر در آيات قرآن مجيد و سخنان پيشوايان بزرگ دين (ع) ميتوان فهميد كه منافع فرضي دروغ هرگز نميتواند با آن همه مفاسد برابري نمايد. هم چنين بايد متوجه بود كه اگر دروغ در پارهاي از موارد نفع شخصي هم داشته باشد نفعش آني و بسيار زودگذر است؛ زيرا هيچ سرمايهاي براي يك انسان در اجتماع - در هر شرايط و هر مقامي - بالاتر از سرمايه اعتماد و اطمينان مردم نسبت به وي نيست كه بزرگترين دشمن آن همين دروغ است. 2 - يكي ديگر از مؤثرترين طرق درمان دروغ، پرورش شخصيت در افراد است؛ زيرا يكي از عوامل مهم رواني دروغ، احساس حقارت و كمبود شخصيت است و در حقيقت دروغ گفتن يك نوع عكسالعمل براي جبران اين موضوع است. اگر مبتلايان به دروغ احساس كنند صاحب نيروها و استعدادهايي در درون خود هستند كه با پرورش آنها ميتوانند ارزش و شخصيت خود را بالا ببرند، نيازي به توسل جستن به دروغ براي ايجاد شخصيت قلابي در خود نميبينند. به علاوه اين كه انسان بايد بداند كه ارزش اجتماعي انسان راستگو كه با اين فضيلت اخلاقي توانسته است جلب اطمينان عمومي را بكند مافوق تمام ارزشها است. چنين كسي نه تنها در نظر مردم شخصيت دارد، بلكه در پيشگاه خداوند مقامي در رديف شهدا و پيامبران الهي دارد؛ زيرا در قرآن مجيد مقام راستگويان در رديف مقام پيامبران و شهداي راه حق ذكر شده آن جا كه ميفرمايد: و من يطع الله و الرسول فاولئك مع الذين انعم الله عليهم من النبيين و الشهداء و الصالحين و حسن اولئك رفيقا: (و كسي كه خدا و پيامبر را اطاعت كند [ در روز رستاخيز ] همنشيني كساني خواهد بود كه خدا نعمت خود را بر آنان تمام كرده، از پيامبران و صديقان و شهداء و صالحان و آنها رفيقهاي خوبي هستند). راغب اصفهاني در كتاب مفردات خود چند معنا براي صديق نقل كرده است كه همه گواه اين حقيقت است: الف) كسي كه زياد راست ميگويد. ب) كسي كه هرگز دروغ نميگويد. ج) كسي كه در سخن و عقيده راست گو است و عملش گواه صدق است. 3 - كوشش براي تقويت پايههاي ايمان به خدا در دل مبتلايان به دروغ و توجه دادن آنها به اين حقيقت كه قدرت خدا مافوق تمام قدرتها است و قادر بر حل تمام مشكلاتي است كه افراد ضعيف الايمان به خاطر آن به دروغ پناه ميبرند. راست گويان تكيهگاهشان در برابر حوادث گوناگون، خدا است و افراد دروغ گو در اين موارد تنها هستند. 4 - بايد انگيزههاي دروغ و ريشههاي اين انحراف اخلاقي از قبيل طمع، ترس، خودخواهي، حب و بغضهاي افراطي و امثال آن را در افراد خشكانيد تا اين رذيله خطرناك زمينه مساعد براي نشو و نماي خود در وجود انسان پيدا نكند. 5 - بايد محيطهاي تربيتي و معاشرتي مبتلايان را از وجود افراد دروغ گو پاك كرد تا تدريجاً طبق اصل تأثير پذيري، محيط وجود آنها از اين رذيله [ دروغ گويي ] پاك گردد. اين موضوع به قدري مهم است كه در دستورهاي تربيتي اسلام از علي (ع) نقل شده است كه فرموده: لا يصلح الكذب جد و لا هزل و لا ان يعد احدكم صبيه ثم لا يفي له؛(4)شايسته نيست دروغ گفتن - خواه شوخي يا جدي و نيز شايسته نيست يكي از شما به فرزندش وعدهاي بدهد سپس وفا نكند. بديهي است اگر پدر و مادر عادت به راست گويي [ حتي در وعدههاي كوچكي كه به فرزند خود ميدهند ] داشته باشند هرگز فرزند آنها دروغ گو نخواهد شد. البته بزرگان فقها و علماي اخلاق به پيروي از احاديثي كه در اين زمينه وارد شده، مواردي را به عنوان استثنا از حكم دروغ ذكر كردهاند كه بعضي آن را در دو موضوع خلاصه نمودهاند: الف) در مقام اضطرار. ب) در مقام اصلاح ذات البين. بنابراين در حديثي از پيامبر اكرم (ص) نقل شده: احلف بالله كاذباً و نجّ اخاك من القتل؛(5) سوگند دروغ بخور كه برادر بيگناهت را از مرگ نجات دهي اين را هم بايد توجه داشت كه اولاً: موارد استثناي دروغ به خاطر مصالح مهمتري كه مفاسد آن را تحت الشعاع خود قرار دهد مجاز ميشود. ثانياً: تجويز كذب مانند تجويز خوردن مردار و اكل ميته است كه به مقدار ضرورت بايد قناعت نمود نه اين كه اين استثنائات باعث جرئت بر گناهان كبيره گردد.(6) 1 - نحل (16) آيه 105. 2 - محمد باقر مجلسي، بحارالانوار، ج 69، ص 249، باب الكذب. 3 - همان، ج 69، ص 263. 4 - حرّ عاملي، وسائل الشيعه، ج 8، ص 577، كتاب حج، ابواب، احكم عشرة، حديث سوم. 5 - همان، ج 16، ص 134، حديث4، باب جواز الحلف باليمين الكاذبه. 6 - آيت الله مهدوي كني، اخلاق عملي، ص 237 - 272 و آيت الله مكارم شيرازي، اخلاق، ص 86 - 101.
    ---------------------------

11. صلوات ها 9

علاقه
    علم
    نوشته
    230
    حضور
    23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    10
    صلوات
    1194

نقل قول نوشته اصلی توسط قضاوت نمایش پست ها
    سلام و درود:gol:

دروغ داریم تا دروغ !

قبلاً هم استاد عرفان در این تاپیک کامل توضیح دادند!
    http://www.askdin.com/showthread.php?t=7734&p=48810

البته اعترافات سرکار اسرار جالب بود

ولی با اجازه جناب محب المهدی یه سئوال می خوام بپرسم که همچین بی ربط هم به موضوع تاپیک نیست!!:cheshmak:

سرکار اسرار برای حقیر بیان بفرمایید آیا فرمایشات شما نوعی اظهار به گناه هست یا نیست؟؟؟

آموزه های دینی ما در این مورد چی میگه؟؟؟؟

آیا اینجور عنوان کردن گناهان باعث از بین رفتن قبح و زشتی گناه و در کل عادی شدن اون می شود یانه؟؟

ارشاد بفرمایید بنده رو:gig:

یا علی
    سلام

اول من در مقام ارشاد نیستم .

می شود این طور فکر کرد اظهار به گناه.

فکر کنم خودتان بهتر بدانید که ما نباید در مقابل بنده ی خد اظهار به گناه کنیم .

ولی من از زدن این مطلب اظهار به گناه جامعه کردم که همه ی ما درونش هستیم .

مطمئن باشید هیچ گاه اظهار به گناه شخصی نیست چون این بین خدا و بنده ی است.

این اظهار به گناه ها که این جا نوشتم مال من فقط نیست مال آدمای هست که در این جهان زندگی می کنند .

اینجور عنوان کردن گناهان باعث از بین رفتن قبح و زشتی گناه و در کل عادی شدن اون نمی شود

اگر لحظه ی به این مطلب فکر کنیم می فهمیم که این کار من شاید تلنگری باشد که یک لحظه به این گناه ها فکر کنیم .

با تشکر از نوع نگاهتان به این مطلب.

دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر
    کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

گفتند یافت می نشود گشته ایم ما
    گفت آنکه یافت مینشود آنم آرزوست

13. صلوات ها 10

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط AsRaR نمایش پست ها

اول من در مقام ارشاد نیستم .

سلام و درود

خواهش می کنم این چه فرمایشیه

می شود این طور فکر کرد اظهار به گناه.

فکر کنم خودتان بهتر بدانید که ما نباید در مقابل بنده ی خد اظهار به گناه کنیم .

سرکار اسرار در مقابل بنده خدا نباید ولی وقتی این کلمه جمع و به بندگان مبدل شود چه!!!

آیا اون موقع مجوز اظهار به گناه داریم!

ولی من از زدن این مطلب اظهار به گناه جامعه کردم که همه ی ما درونش هستیم .

یعنی شما از زبان جامعه اظهار کردید!!!

آیا این تصور بنده صحیح است که شما روزی باید پاسخگوی فرد فرد این جامعه در مورد اظهاراتتان باشید

مطمئن باشید هیچ گاه اظهار به گناه شخصی نیست چون این بین خدا و بنده ی است.

سرکار اصرار بنده و بقیه کاربران سایت کجای این تقسیم بندی قرار می گیریم!!!

ظاهراً در این بین اشخاص دیگری هم هستند !!
    اینطور نیست؟؟؟

این اظهار به گناه ها که این جا نوشتم مال من فقط نیست مال آدمای هست که در این جهان زندگی می کنند .

سرکار اصرار یعنی از دیدگاه شما وقتی بنده به بندگان و یا کلاً این اظهار از زبان جمع یا در جمع صورت بگیرد

خالی از اشکال است؟؟؟؟؟؟؟؟

اینجور عنوان کردن گناهان باعث از بین رفتن قبح و زشتی گناه و در کل عادی شدن اون نمی شود

امیدوارم همینگونه باشد

اگر لحظه ی به این مطلب فکر کنیم می فهمیم که این کار من شاید تلنگری باشد که یک لحظه به این گناه ها فکر کنیم .

خوب همین تلنگر به نوعی ارشاد کردنه دیگه

از نظر شما اینگونه نیست؟؟؟

با تشکر از نوع نگاهتان به این مطلب.
    خواهش می کنم

نوع نگاه شما به مطالب زیباتره

پس خواهش می کنم ادامه بدید تا بیشتر استفاده کنیم و ابهامات بر طرف شه

یا علی
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

15. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

نقل قول نوشته اصلی توسط bina88 نمایش پست ها
    منظورتا. نمیدانم چه بگویم چون محب المهدی عزیز این بخش از دروغ گوئی من مربوط به خالق و مخلوق است و نمیتوان در بین خلایق بیان کرد.
    سلام به همگي مخصوصا به بينانم88 من قصدم از ايجاد اين تاپيك شمردن دروغ هاي دوستان كه نيست كه گفتين نميشه بين مردم بيان كرد ،اول تاپيكم هم گفته بودم فقط يه نظر سنجي اخلاقي هست كه يه تلنگر اخلاقي باشه ، مگه غير از اينه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط bina88 نمایش پست ها
    سپاسگذارم از سوال پر از معرفت شما
    خواهش مي كنم شما لطف دارين منتظر نظرات خوبتون هستم.
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

17. صلوات ها 5

علاقه
    عکس ، داستان ، خبر ، موضوعات مذهبی
    نوشته
    2,302
    حضور
    2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    2449
    صلوات
    19063

#*#*شما هم زياد دروغ ميگيد؟!#*#*

#*#*شما هم زياد دروغ ميگيد؟!#*#*

19. صلوات ها 9

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

من وقتي مجبور ميشم دروغ ميگم .

البته خيلي وقتا متاسفانه بهونه ميارم كه اين دروغش مصلحتيه!!!

ولي به قول يكي از دوستان اسم درستش دروغ مصلحتي نيست منفعتي درسته !!
    ویرایش توسط نازنين مريم : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ در ساعت ۱۵:۱۳
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری