صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا وحدت را دریابید(چند نکته قابل توجه در خصوص مباحث شیعه وسنی)

علاقه
    معارف قرآن
    نوشته
    1,420
    حضور
    130 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    31
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    23607

لطفا وحدت را دریابید(چند نکته قابل توجه در خصوص مباحث شیعه وسنی)

سلام بر تمام کارشناسان و مدیران علمی و اجرایی و کاربران گل و شکوفه های خوش بوی اسک دین نشین

از آنجا که مقام معظم رهبری مدظله العالی در فرمایشات خویش دعوت به وحدت و هم دلی در بین مسلمانان جهان فرموده اند و از طرفی موقعیت کنونی مسلمانان و سوء استفاده دشمنان مشترک مسلمانان و توطئه اختلاف افکنی آنان در میان ملت های مسلمان در جریان است .لذا از همه دوستان عزیزم کارشناسان مدیران و کاربران دوست داشتنی سایت اعم از شیعه و سنی مي خواهم از تخاصم ، لجاجت ، جر و بحث های غیر علمی و بی فایده ،تخریب متقابل ، مطالب توهین آمیز و بدون سند ،موضع گیریهای عناد آمیز و ..... پرهیز کنند .
    البته این بدان معنا نیست که مباحث علمی و تحلیلی بین دو طرف در سایت مطرح نشود .
    مباحث و گقتگو های دینی و مورد اختلاف همواره در فضایی منطقی ، متقن ، مستند و بدور از هر گونه تعصب و مباحث غیر علمی و توهین و تهمت ادامه خواهد داشت .

با تشکر

ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۷/۱۸ در ساعت ۱۳:۳۵

2. صلوات ها 78

3.  

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

بسم الله الرحمن الرحیم
    السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
    بنده هم با سخنان مدیر محترم سایت موافقم.
    متاسفانه مدتیه که علیه کاربران اهل سنت سایت جبهه ی دشمنی گرفته شده است و بحث های علمی از بین رفته و به جای آن دعوا و کل کل وارد بحث ها شده امیدوارم تمام کاربران اعم از شیعه و سنی دست از این کار ها بردارند.
    دوباره از شما جناب مدیر سایت تشکر می نمایم.
    با تشکر - یا الله
    حضرت علی رضی الله عنه می فرمایندخداوند) تو را فرمان داده که از او بخواهي تا عطا کند، درخواست رحمت کني تا ببخشايد، و خداوند بين تو و خودش کسي را قرار نداده تا حجاب و فاصله ايجاد کند، و تو را مجبور نساخته که به شفيع و واسطه‏اي پناه ببري
    نهج البلاغه
    نامه ی 31

5. صلوات ها 30

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

سلام و تشکر از مدیر محترم سایت
    عقیل عزیز فکر کنم کمی کم لطفی کرده اید.مباحث علمی بی پاسخ از جانب شما در سایت فراوان است.
    یا حق
    رود شو روان شو پناه بی کسان شو
    گندم کشتزاران چاره درد نان شو
    ----------------------------------------

7. صلوات ها 25

علاقه
    نماز-قرآن
    نوشته
    226
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    3
    گالری
    0
    صلوات
    990

بسم الله الرحمن الرحیم

از مدیر سایت بسیار متشکرم
    مدیر سایت درست می فرمایند
    اما یک سوال:مگه تا به الآن همچین مشکلی پیش آمده بود؟!
    ما همه مسلمانیم پس باید با یکدیگر متحد باشیم،این مهم نیست که مذهب ما چیه،هر کس عقیده ای داره؛برای مثال ممکنه من از کاری خوشم بیاد اما نزدیک ترین و شبیه ترین کس به من،از اون خوشش نیاد.
    هر کسی برای عقایدش یک دلیل داره،البته اینم بگم دلیل باید قانع کننده باشه البته نه برای دیگران برای خودم،باید فکر کنم ببینم عقیده ای که من دارم درسته؟رو چه حسابی میگم درسته؟!باید برای خودم دلیل بیارم.
    من نمیتونم بگم چون من شیعه علوی هستم،تو هم باید شیعه باشی!

با تشکر

ویرایش توسط JustGOD5 : ۱۳۸۹/۰۷/۱۸ در ساعت ۱۶:۳۰

9. صلوات ها 20

علاقه
    معارف قرآن
    نوشته
    1,420
    حضور
    130 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    31
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    23607

نقل قول نوشته اصلی توسط JustGOD5 نمایش پست ها
    هر کسی برای عقایدش یک دلیل داره،البته اینم بگم دلیل باید قانع کننده باشه البته نه برای دیگران برای خودم،باید فکر کنم ببینم عقیده ای که من دارم درسته؟رو چه حسابی میگم درسته؟!باید برای خودم دلیل بیارم. من نمیتونم بگم چون من شیعه علوی هستم،تو هم باید شیعه باشی!
    قابل توجه شما
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر سایت نمایش پست ها
    البته این بدان معنا نیست که مباحث علمی و تحلیلی بین دو طرف در سایت مطرح نشود . مباحث و گقتگو های دینی و مورد اختلاف همواره در فضایی منطقی ، متقن ، مستند و بدور از هر گونه تعصب و مباحث غیر علمی و توهین و تهمت ادامه خواهد داشت .

11. صلوات ها 27

نوشته
    379
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2419

نقل قول نوشته اصلی توسط عقیل نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
    بنده هم با سخنان مدیر محترم سایت موافقم.
    متاسفانه مدتیه که علیه کاربران اهل سنت سایت جبهه ی دشمنی گرفته شده است و بحث های علمی از بین رفته و به جای آن دعوا و کل کل وارد بحث ها شده امیدوارم تمام کاربران اعم از شیعه و سنی دست از این کار ها بردارند.
    دوباره از شما جناب مدیر سایت تشکر می نمایم.
    با تشکر - یا الله
    شما ایجاد شبهه می کنید، به اعتقادات ما توهین می کنید، عقاید و باورهای ما را کفر می خوانید خوب کارشناسان و دیگر دوستان نیز از عقاید خود دفاع می کنند؛ بعد از پاسخ شما بحث را نیمه رها می کنید.

همواره هم که صحبت هایتان غیر مستدل است، حالا این بماند کاری با آن نداریم ولی وقتی شما تمام عقاید و باورهای ما را کفر می خوانید این توهین نیست؟ این تهمت و افترا نیست؟

خب شاید نیست! احتمالاً معنای دیگری دارد که من متوجه ی آن نیستم!

وگرنه ما با اهل سنت مشکلی نداریم، در شهرهایی از ایران عزیز که اهل سنت ساکن هستند به خوبی دارند کنار اهل تشیع زندگی می کنند با هم به یک مدرسه می روند، دوست صمیمی اند، ازدواج می کنند، هم کار هستند و ...

ولی این شبهاتی که شما وارد می کنید بینشان نیست!
    نیستـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــم

13. صلوات ها 23

علاقه
    دینی
    نوشته
    398
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1738

به نام خدا

سلام

دوستان خواهشاً تو این تایپیک دیگه جدل نکنید !

همه ما میدویم وحدت یعنی چی ! تازه اون وحدتی که امروز داریم به سمتش سوق داده میشیم وحدت آگاهانه است و نه وحدت جاهلانه و کورکورانه !

بنده به دوستان میگویم ، معنای فرمایش مدیر سایت یعنی این که :

کماکان به مباحث ادامه دهید ، اما خواهشاً در سایه احترام بیشتر !

دوستان اگه دلیل منطقی آوردید و کسی از شما رنجید عیبی نداره ! این به وحدت لطمه ای نمی زنه ! خیالتون راحت !

پس ما همچنان منتظر ادامه مباحث دوستانه دوستان هستیم !

یا علی !
    لیت شعری أین استقرّت بک النّوی . . .

مهدی جان . . .

کاش میدانستم دلها کجا با تو آرام میگیرد . . . ؟

15. صلوات ها 29

علاقه
    یا هو یا من لا هو الا هو
    نوشته
    1,236
    حضور
    3 روز 13 دقیقه
    دریافت
    66
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

بسم الله
    سلام علیکم و رحمه الله
    ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت در دقت نظر،اهتمام و یاد آروی این موضوع مهم
    مطالبی را که درباره همین موضوع در پست آیت الله امجد قرار داده ام، در این جا یادآروی می کنم.

آیة الله امجد:
    با کسانی که لعن عایشه و خلفا را بگویند برخورد می کنم

چند سال پیش در مجلس ایام فاطمیه، در کنار قبر علی بن بابویه در قم، منبر رفته بودم و در حین صحبتهایم، نام عایشه، همسر پیامبر را آوردم، در همین حین یکی از حضار با صدای بلند گفت: " لعنة الله علیها " با عتاب به او گفتم: «کی بود؟! ساکت!! این چه کاریه می کنید! من در مجالسم با کسانی که لعن خلفا و عایشه را بگویند و علنا اختلاف افکنی کنند، برخورد می کنم.
    اینجا توی قم ، توی تهران ،نشسته اید و علنا لعن می کنید، چشمتان را بازکنید ، ببینید چه اتفاقی دارد توی دنیا سر اسلام می آید.
    یک سالی در روز عاشورا علنا لعن خلفاء کردند، همان سال در مناطق سنی نشین، 50 جوان شیعه را سر بریدند! چرا به این اختلافات دامن می زنید! جواب خون آن جوانها را شما می دهید؟
    من از تولی و تبری بی اطلاع نیستم، ظلم هایی که به اهل بیت شده است را هم می دانم، نه سنی هستم و نه مبلغ اهل سنت، اما از آنهایی هم نیستم که اینجا توی قم، زیر سایه فاطمه معصومه سلام الله علیها نشسته باشم و از امنیت اینجا استفاده کرده و فکر کنم با لعن و نفرین خلفا و عایشه و کشف نسب عمر در روایات بحارالانوار و ...احساس کنم به وظیفه خود عمل کرده و در خیال خودم هم لبخند رضایت مهدی فاطمه را ببینم!
    به نظر من جوان شیعه باید فرزند زمان خویشتن باشد، امروز بیشتر از همیشه نیاز به وحدت جهان اسلام داریم. من معتقدم با لعن و نفرین و اهانتهای علنی به خلفای اهل سنت، هیچ چیزی درست نمی شود و حتی بدتر هم می شود. اگر می خواهیم به مکتب اهل بیت علیهم السلام خدمت کنیم، باید محاسن کلام اهل بیت را برای مردم جهان بازگو کنیم، کار ایجابی کنیم نه سلبی. یعنی زیبایی های کلام اهل بیت (ع) را بیان کنیم نه اینکه فقط اشکالات طرف مقابل را بگوییم یعنی تبلیغات مثبت کنیم و نیکویی های ائمه(ع) را بگوییم نه اینکه تظاهر به ذکر مثالب و عیوب مخالفان ایشان کنیم.
    بخشی از سخنرانی آیت الله محمود امجد - استاد اخلاق حوزه

اللهم ارزقنا حلاوت ذکرک و لقائک و الحضور عندک
    بمعرفة حججک سیما معرفة حجتک حجة ابن الحسن صلواتک علیه وعلی آبائه
    و معرفة اولیائک سیما معرفة ولیک نجم الدّین

حسن حسن زاده آملی

17. صلوات ها 28

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,117
    حضور
    52 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11214

عملکرد علمای شیعه هم در طول زمان مؤید همین مطلب است که آنها همواره اهتمام به وحدت مسلمین داشتند به عنوان نمونه یک خاطره از کتاب بیست سال تکاپوی اسلام شیعی در ایران

آیت الله بروجردی دستور داد کتابی که شعری توهین آمیز درباره خلفا داشت از بین برود
    اندیشه - یک خاطره از کتاب بیست سال تکاپوی اسلام شیعی در ایران
    آیت الله بروجردی، با درک صحیح از موقعیت جهان اسلام ،سعی می کرد از عواملی که وحدت مسلمانان را به خطر می اندازد، جلوگیری کند؛ همچنین تلاش می کرد تا در حوزه زعامت ایشان، نقطه اختلافی آغاز نگردد.
    در کتاب بیست سال تکاپوی اسلام شیعی در ایران صفحه 390 آمده است: "یکی از علمای قم منظومه ای فقهی را در دو جلد انتشار داد، نسخه ای از کتاب را خدمت آیت الله بروجردی فرستاد، در یکی از ابیات این کتاب، به خلفا توهین شده بود.
    آیت الله بروجردی عصبانی شدند و فرمودند: «در این شرایط وقت این حرف هاست؟ آن هم به صورت مکتوب در یک اثر شیعی». ایشان امر فرمودند کتاب جمع آوری شده و از بین برود و دستور دادند که شعری که توهین به خلفا بود حذف شود و کتاب دوباره با هزینه ایشان منتشر شود
    به نقل از http://www.khabaronline.ir/news-98278.aspx

19. صلوات ها 23

علاقه
    علوم قرآن وحدیث
    نوشته
    168
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    742

مطلب وحدت

خداوند در سوره انعام می فرماید وَ لا تَسُبُّوا الَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَيَسُبُّوا اللَّهَ عَدْواً بِغَيْرِ عِلْم‏
    (به معبود) كسانى كه غير خدا را مى‏خوانند دشنام ندهيد، مبادا آنها (نيز) از روى (ظلم و) جهل، خدا را دشنام دهند(108انعام )حالا که خداوند می گوید به بت فحش ندهید ما هم نباید به خلفا بد وبیرا بگوییم
    عشقت رسد به فرياد ازخود به سان حافظ قرآن زبر بخواني در چارده روايت

21. صلوات ها 21

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری