سوال از اهل سنت ( تولی )

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال از اهل سنت ( تولی )

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

دوستان اهل سنت و یا وهابی لطفا فعلا فقط پاسخ دهند.

عموما دوستان ادعای محبت شدید به اهل بیت و شخص پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را می کنند. سوال بنده این است که :

آیا محبت شما به حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت امیرالمومین علی بن ابیطالب علیه السلام و حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها ( که بزرگان اهل بیت هستند ) و دیگر ائمه اطهار علیهم السلام بیشتر است یا محبت خلفای شما و مثلا جناب عایشه؟

لطفا واضح جواب دهید. محبت شما بیشتر است یا مثلا محبت جناب عایشه؟

لطفا فعلا دوستان شیعه جواب ندهند.

باتشکر - یاعلی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

دوستان اهل سنت

من از شما تعجب می کنم!!!

آیا اطلاعی از سیره مادرتان ندارید یا اینکه محبت خودتان را بیشتر می دانید که جواب نمی دهید؟؟؟!!!

منتظر پاسخ شما به سوالم هستم.

باتشکر - یاعلی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

و من همچنان منتظرم ...

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

ظاهرا دوستان اهل سنت و یا وهابی موجود در سایت !!! از جواب دادن به این سوال می ترسند!!! می نویسم ترس چون دلیل دیگری برای ننوشتن یک جواب تک سطری نمی یابم!!!

اما من جواب میدم از طرف این دوستان

اگر بنده ( خدای نکرده ) جای دوستان اهل سنت بودم اینچنین جواب میدادم :

مطمئنا و بدون شک محبت جناب عایشه خیلی خیلی بیشتر از ماها هست.

همه دوستان دیگر لطفا نظرشون رو در این مورد بفرمایند و بگن که آیا این دوستان هم با من موافق هستند یا نه؟ من میخوام در آخر یه جمع بندی بکنم.

باتشکر - یاعلی

به نام خدا

سلام

بنده برای کمک به دوست گرامی جناب حامدی نقل قولی مستقیم از جناب عقیل را در تایپیک

در پست شماره 62 می آورم :

البته قبل از آن باید گفته شود در صحبتی دلیل بیشتر بودن محبت اهل سنت به خلفا و عایشه نسبت به اهل بیت ، علی الخصوص امیرالمومنین علیهم السلام سوال شده بود که دوستان اشاره به سیره نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله فرمودند و اینگونه دلیل آوردند :

عقیل;55934 نوشت:

يكي از دوستان فرمدند كه دليل بياريد كه رسول الله ص عائشة را بيشتر اؤ علي دوست داشت و فرمودند از كتب خودتون :

أَنَّ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ بَعَثَهُ عَلَى جَيْشِ ذَاتِ السُّلَاسِلِ فَأَتَيْتُهُ فَقُلْتُ أَيُّ النَّاسِ أَحَبُّ

إِلَيْكَ قَالَ عائشة فَقُلْتُ مِنْ الرِّجَالِ فَقَالَ أَبُوهَا قُلْتُ ثُمَّ مَنْ قَالَ ثُمَّ عُمَرُ بْنُ الْخَطَّابِ فَعَدَّ رِجَالًا

صحيح بخاري حديث شماره ي 3389

صحيح مسلم حديث شماره ي 4396

سنن ترمذی حچیث شماره 3820

سنن ابن ماجه حديث 98

مسند احمد حديث 17143

امیدوارم مفید بوده باشه .

یا علی !

با سلام
دیدم این تاپیک بدون جواب مانده!!
حیف که اهل سنت جواب ندهند!!
جناب عقیل هم که تشریف آوردند!!

سلام به شما. من شافعی مذهب و کورد هستم. در نظر شخص من تمامی صحابه و آل و یاران پیامبر مومن و اولیای خدا هستند. البته برخی از آنها دارای فضایل خاص خود هستند. مثل:
آل کسا (این حدیث از طریق حضرت عایشه نقل شده است و یکی از نشانه های اوج محبت را بین آنها نشان میدهد)
عشره مبشره
و....

البته اهل سنت برای حضرت ابوبکر (ثانی اثنین/نفر دوم امت اسلام بعد از پیامبر) احترام بسیار بیشتری از سایرین قائلن و من شخصا ایمان حضرت ابوبکر را بسیار بالاتر از ایمان سایر اصحاب و اهل بیت پیامبر میدانم. آخر چه کسی جز ابوبکر میتواند ثانی اثنین باشد.

این جواب من بود. موفق باشید

به نام خدا

iman2010;56904 نوشت:

سلام به شما. من شافعی مذهب و کورد هستم. در نظر شخص من تمامی صحابه و آل و یاران پیامبر مومن و اولیای خدا هستند. البته برخی از آنها دارای فضایل خاص خود هستند. مثل:
آل کسا (این حدیث از طریق حضرت عایشه نقل شده است و یکی از نشانه های اوج محبت را بین آنها نشان میدهد)
عشره مبشره
و....

البته اهل سنت برای حضرت ابوبکر (ثانی اثنین/نفر دوم امت اسلام بعد از پیامبر) احترام بسیار بیشتری از سایرین قائلن و من شخصا ایمان حضرت ابوبکر را بسیار بالاتر از ایمان سایر اصحاب و اهل بیت پیامبر میدانم. آخر چه کسی جز ابوبکر میتواند ثانی اثنین باشد.

این جواب من بود. موفق باشید

این تایپیک از اون تایپیک های خوش و خرم در میاد ! جناب حامدی ، اگه منتظر نظریه دیگر دوستان نیستید ، پس بسم الله !!!!

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

باتشکر از سرورانی که در بحث شرکت کرده اند.

ابتدا باید عرض کنم که ظاهرا نوع نوشتن بنده مشکل داشته که سروران عزیز متوجه منظور بنده نشده اند!!!

سوال بنده این بود که با توجه به اینکه این اواخر دوستان اهل سنت و یا وهابی ادعایشان این است که آنها بیشتر از شیعیان به خود حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت پاک و مطهر ایشان یعنی حضرات امیرالمومنین علی بن ابیطالب و صدیقه کبری فاطمه زهرا و حسن مجتبی و اباعبدالله الحسین صلوات الله و سلامه علیهم اجمعین، محبت دارند (!!!) به نظر شما حالا اینکه شما اینهمه محبت دارید به نظر شما محبت شما بیشتر است یا محبت مثلا جناب عایشه؟

پس خلاصه سوال این شد به نظر دوستان اهل سنت محبت شما به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت طاهرینشان سلام الله علیهم بیشتر است یا جناب عایشه؟

البته در مورد مطالبی که جناب ایمان 2012 هم گفتند انشاءالله بعد از نتیجه گیری مطلبی عرض می کنم.

باتشکر - یاعلی

موضوع قفل شده است