صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا برادرانه و بدون تعصب بخوانید: (وهابی از مناظره فرار می كند)

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  149
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  185

  لطفا برادرانه و بدون تعصب بخوانید: (وهابی از مناظره فرار می كند)
  بسمه تعالی
  به نام خدالق دوست که هرچه دارم از اوست
  دوستان قبل از هر چیز از شما خواهش دارم این مطالب را کامل بخوانید و بعد قضاوت کنید (لطفا کامل بخوانید) ضمنا این مقاله برای هدایت کسی نیست زیرا هدایت کننده فقط خداست
  مدتهاست ، میخواستم با دوستان سخنی بگویم ولی مسائلی باعث شد تا از گفتن آنها صرف نظر کنم ، زیرا که هر کس خود را از دیگری برتر می داند و هر کس مذهب خویش را برتر از دیگری می پندارد.چرا که خانواده ها اینگونه بوده اند و حتی اجداد پدر بزرگ و مادر بزرگ ووو همه در این آیین بوده اند و ما این را الگوی خود قرار داده ایم زیرا خانواده خود را بزگترین دلیل برای حفظ مذهب و رسومات خود می بینیم ولی تا به حال فکر نکرده ایم آیا آنها درست می گویند؛
  بزگترین مساله دربین امت اسلامی که بزرگترین آفت دین است خرافات و بدعت ها است که این رابطه در بین هر دو گروه اسلامی مشترک است و جای تعجب است که این بدعت ها از اصول اصلی دین شده اند و هرکس آنها را رد کرد از دایره اسلام خارج شده. ما این بدعت ها را خوب می شماریم زیرا که خانواده ما آن را خوب دانسته اند .
  من این مطالب را برای مذهبی خاص نمی نویسم زیرا این مطالب در هر دو گروه وجود دارد و من با چشم خود شاهد این قضیه بوده ام ، بزرگترین این بدعت ها زیارت قبور و در خواست کمک از صاحب قبر و ... است؛ ما می گوییم که آنها را واسطه قرار میدهیم ولی من با گوش خود شنیده ام که درخواست مستقیم است و اینقدر این مسئله مهم شده که هر لحظه یا علی یا عمر یا عباس یا تقی و.... می شونیم و وقتی اعتراض کنیم که چرا به خدا توکل نمی کنید با عصبانیت می گویند ما گناهکار هستیم و برای رسیدن به خواسته هایمان باید به یک شخص پاک و بی گناه متوسل شویم ولی این درست نیست زیرا که خداوند می فرمایند :
  (غافر: 60). «مرا بخوانيد دعاي‌شما را مي‌پذيرم‌». و هیچگونه شرطی هم ایجاد نشده اگر کسی گناهکار بود یا نبود!.
  اما قبوری که ما به نام امامزادها می سازیم آیا آن امامزاده واقعا زیر آن قبر دفن شده ؛ این مسائله ای جداست و اما خود ساختن مرقد و بارگاه مسائله ای مهم تر است در وسائل‌الشيعه‌اثر امام‌محقق‌محدث‌حر عاملي‌جلد دوم‌صفحه869‌آمده‌است:‌
  از ابوعبدالله ؛ روايت‌است‌كه‌اميرالمؤمن ن حضرت علی‌؛ گفت‌: «هيچ‌مجسمه‌را نگذار مگر اينكه‌آن‌را از بين‌ببرى، و هيچ‌قبري‌را نگذار مگر اينكه‌آن‌را برابر كني»‌.
  از علي‌بن‌جعفر روايت است‌كه‌گفت‌: از ابوالحسن‌موسي‌؛ در مورد ساختن‌بر قبر و نشستن‌بر آن‌پرسيدم‌كه آيا درست‌است‌؟ گفت‌: ساختن‌ بر آن‌درست‌نيست‌.

  دكتر موسى‌ موسوى 56.
  از ابي‌عبدالله ؛ روايت‌است‌كه‌فرمود: «پيامبر ص از اينكه‌بر قبري‌نماز خوانده‌شود يا بر آن‌نشسته‌شود نهي‌فرمود».
  و شما مي‌بينيد ‌كه‌اين‌روايت‌ها از دير زمان‌به‌فراموشي‌سپرده‌ش ده‌اند، و از چشم‌و ديد ‌مردم‌پنهان ‌شده‌اند، تا جايي‌كه‌كسي‌كه‌مفهوم‌ا ن‌روايات‌را بگويد او را به‌تهمت‌وهابيت ‌‌متهم‌مي‌نمايند، با اينكه‌اين‌روايت‌ها از خانة‌نبوت‌و از مشكات‌انوار او سرچشمه مي‌گيرند!!!
  حتی روایت هایی که دین اسلام را ساخته اند و راه صحیح را از باطل نمایان می کنند دیده نمی شودند؛ تا جای که اگر بگوییم غیر از خدا سوگند نخورید می گویند با اهل بیت کینه و بغض دارد.
  از امام‌علي‌بن‌حسين روايت‌است‌كه‌گفت‌: پيامبر خدا ص فرمود: «جز به‌نام‌خدا به‌نام‌كسي‌ديگر سوگند نخوريد، و هر كس‌به‌خدا سوگند مي‌خورد بايد راست‌بگويد، و هر كسي‌كه‌براي‌او سوگند خورده مي‌شود بايد راضي‌شود، هر كس‌كه‌براي‌او به‌نام‌خدا سوگند خورده‌شود و او قانع‌نشد او ارتباطي‌با خداي ‌عزوجل‌ندارد و از او نيست(فروع الكافي 7/ 438.)‌

  و وقتی بگویید چنین است می گویند خداوند به ستارگان و مخلوقات قسم خورده ، ولی فرقی با هم قائل نمی شوند زیرا خداوند خالق این مخلوقات است ؛
  از محمد بن‌مسلم‌روايت‌است‌كه‌گ ت‌: به‌ابي‌جعفر ؛ گفتم:‌خداوند به‌شب‌قسم‌خورده. (الليل: 1). و به‌ستارگان‌قسم‌خورده‌ (النجم: 1). و امثال‌اين‌چگونه‌است‌؟ فرمود: خداوند به‌هر چيزي‌از مخلوقاتش‌كه‌بخواهد سوگند مي‌خورد ولي‌بندگان‌او حق‌ندارند جز به‌او به‌چيزي‌ديگر سوگند بخورند(فروع الكافي 7/ 449.)
  از سماعه از ابي‌عبدالله ؛ روايت‌است‌كه‌گفت‌: از ابوعبدالله پرسيدم:‌آيا درست‌ است كه كسي‌فردي‌از يهود و نصاري ‌و مجوس‌را به‌خدايانشان‌قسم‌بدهد؟ گفت‌: براي‌هيچ‌كس‌درست‌كه‌كس ‌را سوگند بدهد مگر به‌خداوند عزوجل(فروع الكافي 7/451.)

  آیا در بیان چنین احادیثی کسی کوشید؟!! یا از رسومات دیرین و بدعت های اقوام پیروی کرد؟

  پایان قسمت اول
  لطفا قسمت های دیگر را هم کامل بخوانید

  ویرایش توسط Baluch boy : ۱۳۸۹/۰۷/۱۶ در ساعت ۱۵:۱۸
  روز ها فکر من این است و همه شب سخنم

  که چرا غافل از احوال دل خویش تنم

  از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود

  به کجا میروم آخر ننمایی وطنم


  «تو نمى‏توانى كسى را كه دوست دارى هدايت كنى، ولى خداوند هر كس را بخواهد هدايت مى‏كند».
  (القصص: 56)

  پروردگارا هدایتمان کن آمین یا رب العالمین
  (الهم ایاک نعبدو و ایاک نستعین)

 2. صلوات ها 2


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  149
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  185  بسمه تعالی

  آنچه‌بيش‌از همه‌بر اين‌مدعا دلالت‌مي‌نمايد اين‌است‌كه‌هرگاه‌يكي‌ا اين‌افراد در سختي‌و مشكل‌قرار مي‌گيرد، اولين‌چيزي‌كه‌به‌زبانش مي‌آيد (امام‌) و (ولي‌) است‌، و (الله) به‌زبانش‌نمي‌آيد.
  حتی مشرکین اولیه هم چنین نبودند زیرا در وقت سختی تنها خالق هستی را میخواندند:
  (العنكبوت: 65). «هنگامى كه بر سوار بر كشتى شوند، خدا را با اخلاص مى‏خوانند (و غير او را فراموش مى‏كنند)».
  و خداوند خطاب به آنها می فرمایند:
  (الإسراء: 67). «و هنگامى كه در دريا ناراحتى به شما برسد، جز او، تمام كسانى را كه (براى حل مشكلات خود) مى‏خوانيد، فراموش مى‏كنيد; اما هنگامى كه شما را به خشكى نجات دهد، روى مى‏گردانيد; و انسان، بسيار ناسپاس است
  و حتی برخی مي‌گويند: «صبر خداوند طولاني‌است‌» و «صبر خدا چهل‌سال‌است‌» يعني‌كي‌اجابت‌مي‌نمايد در صورتي‌كه‌دچار مشكل‌شده‌ايم‌و نبايد دير شود؟!
  اما فراموش‌كرده‌اند كه‌خداوند نزديك‌است‌و اجابت‌كننده‌است،‌بلكه‌خ داوند به‌آنها از شاهرگ‌گردن‌هم نزديكتر است‌و هرگاه‌او چيزي‌بخواهد
  (يس: 82). ‌«فرمان او چنين است كه هرگاه چيزى را اراده كند، تنها به آن مى‏گويد: «موجود باش!»، آن نيز بى‏درنگ موجود مى‏شود
  اما «ولي‌» كه‌كلمه‌اي‌است‌كه‌اغلب به‌صاحب‌قبر يا زيارتگاه‌گفته‌مي‌شود، به‌باور آنها آنچه‌مي‌خواهند به‌آنها مي‌بخشد، و در هر وقت‌دعاي‌بندگان‌را اجابت‌مي‌كند بدون‌اينكه‌آنها را منتظر بگذارد يا در اجابت‌تأخير كند
  و هر گاه‌كسي‌را خدا حافظي‌كنند مي‌گويند: «خدا و محمد و علي‌به‌همراهت‌» با اينكه‌اگر از اول‌تا آخر قرآن‌را بررسي‌كنيد خواهي‌يافت‌كه‌هيچ كس‌در هر وقت‌همراه‌تو نمي‌تواند باشد جز خدا كه‌همواره‌با شماست،‌نه‌محمد و علي،‌و نه‌كسي‌ديگر غير از آنها مي‌تواند همراهتان‌باشد.
  (المجادله: 7). «هيچ گاه سه نفر با هم نجوا نمى‏كنند مگر اينكه خداوند چهارمين آنهاست، هيچگاه پنج نفر با هم نجوا نمى‏كنند مگر اينكه خداوند ششمين آنهاست، و نه تعدادي كمتر و نه بيشتر از آن، مگر اينكه او همراه آنهاست هرجا كه باشند».
  (يوسف: 64). «خداوند بهترين حافظ، و مهربانترين مهربانان است‌».
  اما این بدعت ها به اینجا پایان نمی یابد، این تا جایی است که با خدا کسی را شریک قرار می دهند. و نام هایی که سراسر شرک است عبدالحسين‌ و عبدالزهراء و عبدعلي‌ و عبدالرضا و عبدالكاظم‌ بلكه‌ عبدالسادة‌ و عبدالأئمة و عبدالكل‌ و عبدالإخوة و... اینگونه نام ها در میان عموم زیاد دیده می شود. آیا کسانی که چنین نام هایی میگذارند به معنی «عبد» فکر می کنند یا فقط به گفته خودشان می خواهند به اهل بیت احترام بگذارند. کدام یک از اهل بیت پاک اینگونه بوده اند؟!!
  زيارت‌ها پايان‌نمي‌پذيرد، زيرا در طول‌سال‌مناسبت‌ها و مراسمي‌براي‌آن‌قرار داده‌اند، اگر چه‌در بعضي‌مواقع و در برخي‌مناسبت‌ها شدت‌مي‌يابد، و در برخي‌مناسبت‌ها از شدت‌آن‌كاسته‌مي‌شود. مثلا ماه‌محرم‌تا پايان صفر موسم‌زيارت‌است‌. و عاشورا، چه‌مي‌داني‌كه‌عاشورا چيست‌! و ايام‌عيدها به‌خصوص،‌و روز عرفه‌همه اينها ‌مناسبت‌هايي‌اند براي‌زيارت‌ائمه‌.

  و اين‌روز، روز ولادت‌فلاني‌است،‌و فلان‌روز، روز وفاتش‌يا روز كشته‌شدنش‌مي‌باشد، و اين‌روز، روزي‌رجبيه‌، و آن‌روز شعبانيه‌است،‌و اين‌سالگرد است،‌و اين‌روز 21 آذر است‌، و روز نوروز كه‌شب‌آن‌به افروختن‌آتش‌زنده‌نگاه‌د اشته‌مي‌شود، اما سال‌اسلامي‌هجري‌قمري‌با نوحه‌سرايي‌و سياه‌پوشيدن‌به استقبالش‌مي‌رويم‌!
  و مناسبت‌ها از بس‌كه‌زيادند نمي‌توان‌آن‌را شمرد! به‌اضافه‌غروب‌هر جمعه‌اي‌كه‌مناسبت‌هفتگي ‌است همان‌طور كه‌مناسبتي‌گروهي‌است‌كه ‌مردان‌و زنان‌محله‌در آن‌جمع‌مي‌شوند و بيشترشان‌ - اگرچه همه‌اي‌شان چنين‌نباشند - از دين‌چيزي‌غير از اين‌زيارت‌ها و اين‌مناسبت‌ها نمي‌دانند، مناسبت‌ها و زيارت‌‌هايي‌كه‌با وجود كثرت‌و تنوع‌آن‌و با وجود اهميتي‌كه‌به‌آن‌داده‌م ‌شود حتي‌يكبار در قرآن‌ذكر نشده‌است‌! و حتی خود قرآن هم اینقدر توجه نشده!
  و يكي‌را مي‌بيني‌كه‌كاغذها و كتابچه‌هايي‌در دست‌دارد و مي‌گويد: اين‌حل‌كنندة مشكلات‌است،‌و اين‌دعاي حسد است،‌و اين‌دعاي‌توسل‌و ناگهان‌از جاپريدن‌است‌، و اين دعاي رزق و‌روزي‌است،‌و اين‌دعا براي‌ورود به‌محل‌اعيان‌و اشراف‌است‌... و اينطور هرچه‌مي‌خواهند دعاي آن‌موجود است‌!
  و حتی آینقدر مقام ائمه را بالا بردن!!! ای کاش خود ائمه نه قبور ایشان اين‌روايت‌از كتاب‌كافي‌از كليني‌را بخوانیدـ و روايات‌زيادي‌مانند اين‌هست‌ـ از ابو عبدالله ؛ روايت‌است‌كه‌گفت‌: (هر گاه‌مومن‌در روز عرفه‌به‌زيارت‌قبر حسين‌بيايد و از رود فرات‌غسل‌كند و آن‌گاه‌به‌سوي‌قبر حسين حركت‌كند‌خداوند براي‌هر قدمي‌كه‌به‌سوي‌قبر مي‌گذارد براي‌او يك‌حج‌مي‌نويسد و پاداش‌يك‌غزوه‌را ثبت‌مي‌نمايد) (فروع الکافی – الکلینی 4/580.)
  آیا تا به حال شده با چنین احادیثی برخورد کنید و یکبار بگویید این درست نیست!!! یا میگویید چون در کتاب ماست و از فلان روای نقل شده درست است!
  آیا قدرم زدن به سمت قبر حضرت حسین رض از طواف در کعبه با ارزش تر است و آنقدر ثواب دارد؟! حديث‌كربلا و كعبه‌حديث‌زشتي‌است‌كه‌ ن‌را ساخته‌اند و به‌ابي‌عبدالله : نسبت‌داده‌اند، و در اين‌حديث ‌آمده‌است‌: (خداوند به‌كعبه‌وحي‌كرد كه‌اگر خاك‌كربلا نمي‌بود تو را برتري‌و فضيلت‌نمي‌دادم‌، و اگر كسي‌كه سرزمين‌كربلا او را در آغوش‌گرفته‌نمي‌بود تو را نمي‌آفريدم و خانه‌اي‌را كه‌بدان‌افتخار مي‌كني‌نمي‌آفريدم‌، پس ‌شاد و استوار باش‌و فروتن‌و خوار دنباله‌رو كربلا باش‌بدون‌آنكه‌تكبر بورزي‌و از دنباله‌رو بودن‌آن‌اباء ورزي،‌و اگرنه‌تو را در آتش‌جهنم‌مي‌اندازم).(بحار الأنوار – المجلسي 101/ 107.)
  ولی این مطلب کاملا تضاد این مطلب است
  اين‌روايت‌از امام‌باقر را بخوان‌: (خداوند روي‌زمين‌هيچ‌مكاني‌كه‌ ن‌را از اين‌بيشتر دوست‌داشته‌باشد نيافريده‌است - سپس‌به‌سوي‌كعبه‌اشاره‌ رد - و هيچ‌جايي‌نزد خدا از اين‌مكان‌محترم‌تر نيست‌، به‌خاطر كعبه خداوند ماههاي‌حرام‌را در كتابش‌روزي‌كه‌آسمانها و زمين‌را آفريد حرام‌نموده‌است‌(فروع الكافي – الكليني4/240.)
  اينها همه‌به‌صراحت‌با عقايد اهل‌بيت‌مخالف‌است.
  نماز در قبر ائمه‌مستحب‌است، ‌بلكه‌گفته‌شده‌كه‌قبره ي‌ائمه‌بهتر و برتر از‌مساجد هستند. و در روايت‌آمده‌كه‌نماز در كنار قبر علي‌؛ برابر با دويست‌هزار نماز است‌(منهاج الصالحين – الخوئي 1/147.). يعني‌از نماز در مسجد پيامبر بيست‌برابر بهتر است‌!!
  اما کتاب قرآن (الزمر: 23). «خداوند بهترين سخن را نازل كرده، كتابى كه آياتش (در لطف و زيبايى و عمق و محتوا) همانند يكديگر است‌» و اگر اين‌كتاب‌حق‌نمي‌بود مطالب‌آن‌با يكديگر متضاد مي‌بود و مشابه‌نمي‌بود و برخي‌مطالب‌برخي‌ديگر را تاييد نمي‌كرد، و خداوند متعال‌مى‏فرمايدالنساء: 82). «اگر از سوى غير خدا بود، اختلاف فراوانى در آن مى‏يافتند». پس‌هر كجا تناقض‌و تضاد باشد مي‌بيني‌كه‌آن‌باطل‌است .
  اما گفته امام صادق ع از تمام اینها واضح تر است (آنچه‌با كتاب‌خدا موافق‌است‌آن‌را بپذيريد و هر چه‌با كتاب‌خدا مخالف‌بود آن‌را رها كنيد)(أصول الكافي – الكليني 1/69.)
  و همچنين‌بسياري‌از اهل‌شناخت‌از گفتن‌اين‌روايت‌ها پرهيز مي‌نمايند و در نتيجه‌حقيقت‌از بين‌رفته‌است‌، و روايات‌صحيح‌از ائمه‌از بين‌رفته‌اند، و اگر نه‌ما كجا و اين‌روايت‌ها كجا؟

  پایان قسمت دوم

  لطفا قسمت بعدی را هم بخوانید

  ویرایش توسط Baluch boy : ۱۳۸۹/۰۷/۱۶ در ساعت ۱۵:۲۱
  روز ها فکر من این است و همه شب سخنم

  که چرا غافل از احوال دل خویش تنم

  از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود

  به کجا میروم آخر ننمایی وطنم


  «تو نمى‏توانى كسى را كه دوست دارى هدايت كنى، ولى خداوند هر كس را بخواهد هدايت مى‏كند».
  (القصص: 56)

  پروردگارا هدایتمان کن آمین یا رب العالمین
  (الهم ایاک نعبدو و ایاک نستعین)

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  149
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  185  آيا مذهب‌اهل‌بيت‌همين‌بوده است‌؟!
  سوگند به‌خدا كه‌آنها چنين‌نبوده‌اند!! بلكه‌آنها آموخته‌و به‌ديگران‌رسانده‌اند، اما مخالفت‌كرده‌و سرپيچي نموده‌ايم‌!!
  از ابوعبدالله ؛ روايت‌است‌كه‌در مورد اين‌آيه‌(الممتحنه: 12). گفت‌: (معروف‌يعني‌اينكه‌گريبان ‌را پاره‌نكنند و بر گونه‌هايشان‌نزنند و واويلا سر ندهند و در كنار قبري ‌ننشينند و لباس‌سياه‌براي‌سوگ‌نپوش ند، و موههايشان‌را باز و ژوليده‌نكنند)(فروع‌ الكافي‌ 5/527.)
  و از ابي‌جعفر ؛ روايت‌است‌كه‌گفت‌: آيا مي‌دانيد معني‌گفتة‌خداوند چيست‌كه‌مي‌گويد: (الممتحنه: 12)؟ پيامبر ص به‌فاطمه ‘‌گفت:‌وقتي‌من‌مُردم‌چ ره‌ات‌را با ناخن‌مخراش‌، و به‌سوگ‌من‌موههايت‌را باز و ژوليده مكن‌، و واويلا سر مده‌، و براي‌من‌نوحه‌سرايي‌مكن . گفت‌: سپس‌پيامبر فرمود: اين‌معروفي‌است‌كه‌خداون د گفته‌ است‌).(فروع‌ الكافي‌)
  و در روايتي‌ديگر از ابوعبدالله ؛ كه‌او از پيامبر ص روايت‌مي‌كند آمده‌كه‌پيامبر ص گفت‌: (بر گونه‌ات‌سيلي‌مزن،‌و چهره‌ات‌را با ناخن‌مخراشان‌، و موهايت‌را مَكَن‌، و گريبانت‌را پاره‌نكن،‌و سياه‌نپوش‌و واويلا سر مده‌).(فروع‌ الكافي‌)
  آیا پیامبران و ائمه آمده اند که به ما خدا را بشناسانند یا خودشان را ، چرا ما به جای خدا به آنها تکیه کرده ایم. آیا کسی که کاری گناه انجام میدهد کار خود را گناه میداند؟! نه بلکه فکر میکند کار وی خیلی هم خوب است. پس ماچه تا به حال ، اندیشیده ایم که این کار خطا است و این کار درست؟! نه ، چون می گویند اینکار درست است ما هم می گوییم درست است و میگویند این کار غلط است می گوییم غلط است.
  اما تفکر ، اندیشیدن به آینده نه گذشته ،فقط ،الله الله الله نه مخلوق او و بنده ی او هچکس نمی تواند جز الله
  نگاه نکنید می گویند فلان امامزاده شفاء داد یا فلان قبر شفاء داد زیرا این دروغی بزرگ و کاذب بیش نیست زیرا مسیحی ها در کنار مجسمه عیسی ع میگویند بت او شفاء داد و هندوها کنار دم گاه می گویند شفاء داد این ادعا ها همه کاذب هستند زیرا هیچ کس تا به حال چنین چیزی را به طور زنده مشاهده نکرده اند و همه ادعای شنیدن دارند می گویند شنیده ام و اگر کسی ادعا کند مریض بوده و در قبر فلانی شفاء یافته به خدا دروغ می گوید آیا واقعا الله را در نظر میگیرید همه مخلوقند و قادر نیستند و هیچکس جز الله مقدس نیست اگه چه پیامبر و انبیاء و ائمه باشند باشد.

  میدانم با خواندن این مطالب بعضی ها می گویند وهابی است و بعضی ها می گویند بغض و کینه اهل بیت دارد و بعضی ها شاید مرا لعن و نفرین کنند . ولی این کار برای رضای الله بود زیرا نقش انسان ها در این روزگار از نقش الله پر رنگتر شده و همه خدا را فراموش کرده اند و رو به بندگان او کرده اند.

  با آرزوی اینکه خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند.
  ضمنا این مقاله را ننوشتم تا کسی به من پاسخ دهد فقط برای خواندن است
  با امید سلامتی تک تک دوستان اسکدین

  روز ها فکر من این است و همه شب سخنم

  که چرا غافل از احوال دل خویش تنم

  از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود

  به کجا میروم آخر ننمایی وطنم


  «تو نمى‏توانى كسى را كه دوست دارى هدايت كنى، ولى خداوند هر كس را بخواهد هدايت مى‏كند».
  (القصص: 56)

  پروردگارا هدایتمان کن آمین یا رب العالمین
  (الهم ایاک نعبدو و ایاک نستعین)

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25054  نقل قول نوشته اصلی توسط baluch boy نمایش پست ها
  دوستان قبل از هر چیز از شما خواهش دارم این مطالب را کامل بخوانید و بعد قضاوت کنید (لطفا کامل بخوانید) ضمنا این مقاله برای هدایت کسی نیست زیرا هدایت کننده فقط خداست مدتهاست ، میخواستم با دوستان سخنی بگویم ولی مسائلی باعث شد تا از گفتن آنها صرف نظر کنم ، زیرا که هر کس خود را از دیگری برتر می داند و هر کس مذهب خویش را برتر از دیگری می پندارد.چرا که خانواده ها اینگونه بوده اند و حتی اجداد پدر بزرگ و مادر بزرگ ووو همه در این آیین بوده اند و ما این را الگوی خود قرار داده ایم زیرا خانواده خود را بزگترین دلیل برای حفظ مذهب و رسومات خود می بینیم ولی تا به حال فکر نکرده ایم آیا آنها درست می گویند؛ بزگترین مساله دربین امت اسلامی که بزرگترین آفت دین است خرافات و بدعت ها است که این رابطه در بین هر دو گروه اسلامی مشترک است و جای تعجب است که این بدعت ها از اصول اصلی دین شده اند و هرکس آنها را رد کرد از دایره اسلام خارج شده. ما این بدعت ها را خوب می شماریم زیرا که خانواده ما آن را خوب دانسته اند . من این مطالب را برای مذهبی خاص نمی نویسم زیرا این مطالب در هر دو گروه وجود دارد و من با چشم خود شاهد این قضیه بوده ام ، بزرگترین این بدعت ها زیارت قبور و در خواست کمک از صاحب قبر و ... است؛ ما می گوییم که آنها را واسطه قرار میدهیم ولی من با گوش خود شنیده ام که درخواست مستقیم است و اینقدر این مسئله مهم شده که هر لحظه یا علی یا عمر یا عباس یا تقی و.... می شونیم و وقتی اعتراض کنیم که چرا به خدا توکل نمی کنید با عصبانیت می گویند ما گناهکار هستیم و برای رسیدن به خواسته هایمان باید به یک شخص پاک و بی گناه متوسل شویم ولی این درست نیست زیرا که خداوند می فرمایند غافر: 60). «مرا بخوانيد دعاي‌شما را مي‌پذيرم‌». و هیچگونه شرطی هم ایجاد نشده اگر کسی گناهکار بود یا نبود!. اما قبوری که ما به نام امامزادها می سازیم آیا آن امامزاده واقعا زیر آن قبر دفن شده ؛ این مسائله ای جداست و اما خود ساختن مرقد و بارگاه مسائله ای مهم تر است در وسائل‌الشيعه‌اثر امام‌محقق‌محدث‌حر عاملي‌جلد دوم‌صفحه869‌آمده‌است:‌ از ابوعبدالله ؛ روايت‌است‌كه‌اميرالمؤمن �ن حضرت علی‌؛ گفت‌: «هيچ‌مجسمه‌را نگذار مگر اينكه‌آن‌را از بين‌ببرى، و هيچ‌قبري‌را نگذار مگر اينكه‌آن‌را برابر كني»‌. از علي‌بن‌جعفر روايت است‌كه‌گفت‌: از ابوالحسن‌موسي‌؛ در مورد ساختن‌بر قبر و نشستن‌بر آن‌پرسيدم‌كه آيا درست‌است‌؟ گفت‌: ساختن‌ بر آن‌درست‌نيست‌. دكتر موسى‌ موسوى 56. از ابي‌عبدالله ؛ روايت‌است‌كه‌فرمود: «پيامبر ص از اينكه‌بر قبري‌نماز خوانده‌شود يا بر آن‌نشسته‌شود نهي‌فرمود». و شما مي‌بينيد ‌كه‌اين‌روايت‌ها از دير زمان‌به‌فراموشي‌سپرده‌ش ده‌اند، و از چشم‌و ديد ‌مردم‌پنهان ‌شده‌اند، تا جايي‌كه‌كسي‌كه‌مفهوم‌ا �ن‌روايات‌را بگويد او را به‌تهمت‌وهابيت ‌‌متهم‌مي‌نمايند، با اينكه‌اين‌روايت‌ها از خانة‌نبوت‌و از مشكات‌انوار او سرچشمه مي‌گيرند!!! حتی روایت هایی که دین اسلام را ساخته اند و راه صحیح را از باطل نمایان می کنند دیده نمی شودند؛ تا جای که اگر بگوییم غیر از خدا سوگند نخورید می گویند با اهل بیت کینه و بغض دارد. از امام‌علي‌بن‌حسين روايت‌است‌كه‌گفت‌: پيامبر خدا ص فرمود: «جز به‌نام‌خدا به‌نام‌كسي‌ديگر سوگند نخوريد، و هر كس‌به‌خدا سوگند مي‌خورد بايد راست‌بگويد، و هر كسي‌كه‌براي‌او سوگند خورده مي‌شود بايد راضي‌شود، هر كس‌كه‌براي‌او به‌نام‌خدا سوگند خورده‌شود و او قانع‌نشد او ارتباطي‌با خداي ‌عزوجل‌ندارد و از او نيست(فروع الكافي 7/ 438.)‌ و وقتی بگویید چنین است می گویند خداوند به ستارگان و مخلوقات قسم خورده ، ولی فرقی با هم قائل نمی شوند زیرا خداوند خالق این مخلوقات است ؛ از محمد بن‌مسلم‌روايت‌است‌كه‌گ �ت‌: به‌ابي‌جعفر ؛ گفتم:‌خداوند به‌شب‌قسم‌خورده. (الليل: 1). و به‌ستارگان‌قسم‌خورده‌ (النجم: 1). و امثال‌اين‌چگونه‌است‌؟ فرمود: خداوند به‌هر چيزي‌از مخلوقاتش‌كه‌بخواهد سوگند مي‌خورد ولي‌بندگان‌او حق‌ندارند جز به‌او به‌چيزي‌ديگر سوگند بخورند(فروع الكافي 7/ 449.) از سماعه از ابي‌عبدالله ؛ روايت‌است‌كه‌گفت‌: از ابوعبدالله پرسيدم:‌آيا درست‌ است كه كسي‌فردي‌از يهود و نصاري ‌و مجوس‌را به‌خدايانشان‌قسم‌بدهد؟ گفت‌: براي‌هيچ‌كس‌درست‌كه‌كس �‌را سوگند بدهد مگر به‌خداوند عزوجل(فروع الكافي 7/451.) آیا در بیان چنین احادیثی کسی کوشید؟!! یا از رسومات دیرین و بدعت های اقوام پیروی کرد؟ پایان قسمت اول

  با سلام

  وهابي هاي خارج ازدين و اهل سنتي كه دستشان از استدلال و برهان و سند دور است

  هر روز با يك روش و حيله و كلك وارد مي شوند و سعي در انحراف افكار جوانان اند و مي خواهند باطل خود را با لفاظي به خورد ما دهند

  خوب عرصه اي پيدا كرده اند براي تاختن و تا صحنه خالي مي بينند شروع به لفاظي مي كنند

  يك روز مي گويند محبت و عشق و دوست داشتن و ............

  روز ديگر مي گويند تعصبات را كنار بگذاريم و...........

  و خدا مي داند فردا چه حيله اي در سر دارند


  بزرگواران دقت داشته باشند كه حناهي اينها رنگ باخته است و سكه شان ارزش ندارد

  كارشناسان و كاربران بارها با وهابي ها و اهل سنت به مناظره نشسته و با استدلال و برهان به بحث نشسته ايم
  ولي تا به كار به جاهاي باريك مي رسد و حرف هاي تكراري شان تمام مي شود از سايت خدا حافظي مي كنند و اندكي بعد باز در قالبي جديد به سايت مي ايند

  سطر به سطر مطالب اين دوستان جواب داده شده است و باز با ياري حق جواب ها براي هزارمين بار نوشته خواهد شد

  ادامه دارد


 8. صلوات ها 9


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25054  نقل قول نوشته اصلی توسط baluch boy نمایش پست ها
  دوستان قبل از هر چیز از شما خواهش دارم این مطالب را کامل بخوانید و بعد قضاوت کنید (لطفا کامل بخوانید) ضمنا این مقاله برای هدایت کسی نیست زیرا هدایت کننده فقط خداست


  باز سلام

  بنده هم تقاضايي از شما بزرگوار داشتم

  بهتر بود شما هم قبل از اوردن مطالب تكراري كه در بسته بندي جديد است و فقط كادو پيچي ان فرق كرده است

  به محتوا بيشتر دقت كنيد

  چرا كه تمام اين مطالب و شبهات شما در تايپك هاي مختلف هم به بحث گذاشته شده است و هم جواب شما داده شده است

  در ضمن چرا اين مطالب را سني ها بخوانند
  اينها كه نظرات و عقايد انحرافي شماست و ما هر چه بگوييم قبول نخواهيد كرد
  اين ترفندهايي است براي انحراف افكار شيعيان و بدانيد كه كهنه شده اند و رنگ باخته اند

  از طرفي منظورتان از اين كه هدايت گر فقط خداست چيست؟؟؟

  اگر هدايت گر فقط خداست پس شما چرا اين مطالب گمراه كننده را مي نويسيد ؟؟؟
  خدا خودش هر كسي را بخواهد هدايت مي كند و به شما چه ربطي دارد ؟؟؟

  شما برويد در خانه خود بنشينيد و كار را به دست خدا بسپاريد

  اگر هدايت گر فقط خداست چرا شما اين همه براي گسترش افكار انحرافي خود دست وپا مي زنيد؟؟؟

  مگر نمي گوييد هدايت گر فقط خداست؟؟؟

  ادامه دارد........ 10. صلوات ها 11


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  149
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  185  سلام
  ممنون از اینکه متن را کامل مطالعه نکردید چون می توان گفت کمی به نفع شما نیست اما به نفع من هم نیست اما اینکه بنده را وهابی نامیدید شاید برای شما بزرگترین دشنام و تهمت باشد ولی برای بنده نه زیرا وهاب یکی از نام های الله است و من افتخار میکنم کسی بنده را خدایی صدا بزند اما گفتید دستمان از استدلال و سند دور است ولی اگر متن را میخواندید می فهمیدید اینطور نیست.

  در آخر سپاسگذارم خدایی را که وقتی از او سخن میگوییم به ما میگویند وهابی

  با تشکر فراوان
  روز ها فکر من این است و همه شب سخنم

  که چرا غافل از احوال دل خویش تنم

  از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود

  به کجا میروم آخر ننمایی وطنم


  «تو نمى‏توانى كسى را كه دوست دارى هدايت كنى، ولى خداوند هر كس را بخواهد هدايت مى‏كند».
  (القصص: 56)

  پروردگارا هدایتمان کن آمین یا رب العالمین
  (الهم ایاک نعبدو و ایاک نستعین)

 12. صلوات


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  1,899
  حضور
  3 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  39
  صلوات
  13008  نقل قول نوشته اصلی توسط baluch boy نمایش پست ها
  در آخر سپاسگذارم خدایی را که وقتی از او سخن میگوییم به ما میگویند وهابی
  سلام
  دوست عزیز شاید خود را وهابی ندانید اما دقیقا افکار وهابی را در اینجا کپی کرده اید.


 14. صلوات ها 7


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25054  نقل قول نوشته اصلی توسط baluch boy نمایش پست ها
  مدتهاست ، میخواستم با دوستان سخنی بگویم ولی مسائلی باعث شد تا از گفتن آنها صرف نظر کنم ،


  باز سلام


  شما هر چه دلتان مي خواهد مي گوييد و هر ترفندي كه به ذهنتان مي رسد را به كار مي بنديد تا افكار انحرافي خود را گسترش دهيد

  دوستان ما و شيعيان كه در سايت هاي شما شروع به سوال كردن مي كنند با الفاظي ركيك و تهمت و ..... از سايت بيرون مي كنيد

  ولي شما كه هر چه دلتان مي خواهد در فضايي ازاد و بدون تهمت و افترا به تبليغ عقايد خود مي پردازيد

  هر چه در دلتان است بگوييد و هر طرفندي را بلديد به كار بنديد كه

  ومكروا ومكر الله والله خير الماكرين ---ال عمران 54


  نقل قول نوشته اصلی توسط baluch boy نمایش پست ها
  زیرا که هر کس خود را از دیگری برتر می داند و هر کس مذهب خویش را برتر از دیگری می پندارد

  هيچ كس ديكري را از خود برتر نمي داند و حديث نفس گفته ايد

  مطالبي كه لايق خود است را به شيعيان نسبت ندهيد شيعه هيچ مذهبي را برتر از اسلام ناب نمي داند اسلامي كه از طرف خداوند توسط پيامبرش بر مردم نازل شده است و بعد از ايشان امام و منتخب خداوند هدايت بشر را به دست گرفته است

  هر چنداسلام عزيز توسط عده اي جاهل و نادان به مباني دين ، از مسير منحرف شده ولي توسط اخرين امام اسلام ، دين اسلام فراگير خواهد شد و عده هاي الهي تحقق خواهند يافت

  كسانيكه خود را برتر از ديگران مي دانند و سعي مي كنند عقايد انحرافي خود را كه برگرفته از اصحاب گمراه و غاصب خلافت بعد از پيامبر است كسترش دهند بايد راه راست را بشناسند

  و بدانند كه دين اسلام به فرموده پيامبر دو ثقل دارد يكي قران و ديگري اهل بيت و تا يكي از اينها را در دست دارند و ديگري را رها كرده اند در گمراهي اند و ظلالت

  ادامه دارد.........  ویرایش توسط طاها : ۱۳۸۹/۰۷/۱۶ در ساعت ۱۲:۱۸

 16. صلوات ها 9


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25054  نقل قول نوشته اصلی توسط baluch boy نمایش پست ها
  ممنون از اینکه متن را کامل مطالعه نکردید چون می توان گفت کمی به نفع شما نیست اما به نفع من هم نیست اما اینکه بنده را وهابی نامیدید شاید برای شما بزرگترین دشنام و تهمت باشد ولی برای بنده نه زیرا وهاب یکی از نام های الله است و من افتخار میکنم کسی بنده را خدایی صدا بزند اما گفتید دستمان از استدلال و سند دور است ولی اگر متن را میخواندید می فهمیدید اینطور نیست. در آخر سپاسگذارم خدایی را که وقتی از او سخن میگوییم به ما میگویند وهابی


  با سلام


  بهتر بود ابتدا دين و ايين خود را مشخص مي كرديد ومباني خود بيان مي كرديد ولي نمي دانم چه ترسي بر جان شما افتاده است كه حتي دين خود را هم پنهان مي كنيد

  ما افتخار مي كنيم كه شيعه پيامبر خداييم و پيرو 12 جانشين پيامبر منتخب خدا و اين ندا را تا قيام قيامت سر مي دهيم

  ان كس كه حساب پاك است
  از محاسبه چه باك است

  ما نه پيرو غاصبان خلافتيم
  و نه رهرو جسارت كننده گان به اهل بيت ايم
  و نه دفاع كننده از افكار جعلي و انحرافي وهابيت ايم
  و نه بدون سند و برهان و استدلال از ديني دفاع مي كنيم
  ونه در دفاع از عقايد خود با برهان و استدلال كم مي اوريم
  و نه......................


  ترس را كساني دارند كه نه از دين و نه ايين و نه مكتب و نه مذهب خودسخن مي رانند و خود مي دانند كه در گمراهي اند و ديگران را مي خواهند به گمراهي بكشانند
  هر روز با ترفندي و حيله و مكري مطالبي انحرافي را در قالبي جديد بيان مي كنند

  اگر اين مطالب به نفع شما نيست و از دين و ايين شما نيست چرا انها را كسترش مي دهيد ؟؟؟
  چه نفعي از اين مطالب و عقايد انحرافي دردنيا و اخرت مي بريد؟؟؟
  اگر به نفع دنيا و اخرت شما نيست پس چرا كار عبس وبيهوده انجام مي دهيد؟؟
  چرا در تناقضي گير كرده ايد كه توان رهايي نداريد؟؟؟


  وهابيت از نظره شيعه فرقه گمراه و مذهبي جعلي است در چند دهه اخير و همان افكار و عقايد بني اميه زمان پيامبر را با خود دارند

  اري وهابيت براي شما افتخار است زيرا اسلام عزيز مانع از هوسراني ها و جاه طلبي هاي شماست و همان طور كه در پست بالا فرموده ايد

  نقل قول نوشته اصلی توسط baluch boy نمایش پست ها
  چرا که خانواده ها اینگونه بوده اند و حتی اجداد پدر بزرگ و مادر بزرگ ووو همه در این آیین بوده اند و ما این را الگوی خود قرار داده ایم زیرا خانواده خود را بزگترین دلیل برای حفظ مذهب و رسومات خود می بینیم ولی تا به حال فکر نکرده ایم آیا آنها درست می گویند؛


  نمي دانيد كه از چه ديني دفاع مي كنيد
  و دين خود از پدر و مادر گمراه خود گرفته ايد كه ايين محمد ابن عبد الوهاب منحرف و خارج از دين را داشتند كه همان افكار بني اميه است

  ادامه دارد.......... 18. صلوات ها 7


 19. #10

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 19 ساعت 23 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40425  نقل قول نوشته اصلی توسط Baluch boy نمایش پست ها
  بسمه تعالی

  بزگترین مساله دربین امت اسلامی که بزرگترین آفت دین است خرافات و بدعت ها است که این رابطه در بین هر دو گروه اسلامی مشترک است و جای تعجب است که این بدعت ها از اصول اصلی دین شده اند و هرکس آنها را رد کرد از دایره اسلام خارج شده.
  با سلام
  اول لطف کنید به خود و این تاپیک را ببینید!!
  فکر کنم این مقاله را اشتباهی اینجا گذاشتید!!
  بعد دلسوزه شیعه شوید!!!

  چه کساني اهل بدعتند؟ + تصویر

  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 20. صلوات ها 7


صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود