نامه اي به امام زمان ارواحنافداه

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

بسم رب المهدی عج

آيا تا به حال شده كه در جمعي باشيد ولي خود را تنها احساس كنيد؟ گويي هيچ كس در كنارت نيست. براي من اين مسئله خيلي پيش آمده بارها پيش آمده تمام افراديكه به آنها دلبستگي دارم در كنارم بوده اند ولي هيچ چيز خوشحالم نمي كرد. دنبال كسي مي گشتم ولي هر چه جستجو مي كردم نمي يافتم وبه اين فرمايش مولايم مي رسيدم كه فرموده اند: من تنهايم. من غريبم.
جداً در بين اين همه جمعيت در بين شيعيان حتّي در بين افرادي كه خود را محب امام زمان معرفي مي كنند آقا بفرمايند: من تنهايم؟
اي به فداي تنهائيت آقاي من قربان غريبي ات مولاي من.
ما هميشه ميگوئيم آقا امام حسين (عليه السلام) مظلوم هستند. اما فكر كرده ايد كه آقا امام زمان مظلومتر هستند چرا كه امام حسين عليه السلام 72 يار با وفا داشتند . حضرت زينب را داشتند خواهري دلسوز . اما در زمان ما مردم هنوز آن امادگي را پيدا نكرده اند كه بتوانند امام زمانشان را ياري كنند و به امامشان وفادار باشند.

در روز عاشورا مردم آن جور عزاداري مي كنند و مانند فرزند پدر از دست داده اشك مي ريزند اما در نيمه شعبان به بهانه جشن وشادي اما در غفلت از حقيقت ياري از اين حرفها بيشتر دلم مي گيرد. خداي من تا كي؟ واقعا چه صبري حضرت دارند؟
بيرون از خانه كه ميروم از وضع رقت بار جامعه دلم مي گيرد واشكم مي ريزد و باز به خانه پناه مي آورم . طاقت ديدن اين صحنه ها را ندارم به خود مي گويم بميرم براي دل حضرت كه ناظر به اعمال و رفتار ما هستند. آنان كه خوابشان به مرگ منتهي شده يك جور ومن كه ادعاي دوست داشتن حضرت را دارم هم يكجور . چه تحملي؟ همه را مي بينند. غصه مي خورند. اما واقعا چه كسي است كه تمام لحظات به ياد حضرت باشد واين ياد باعث ساخته شدن او بشود. البته افرادي اينگونه هستند ولي انگشت شمار.
يكي از دوستانم مي گفت كه فردي حضرت را در خواب ديده آقا فرموده اند براي من مثل قوم آل داود دعا كنيد . بميرم كه حضرت پيغام مي فرستند كو گوش شنوا؟ همه غرق در دنياي خود شده اند فقط خود را مقيد كرده اند كه حتما سفره هفت سين شان را بيندازند مبادا كسري داشته باشند وروز سيزده را حتما بيرون روند مبادا كه آن سال برايشان نحس شود.
دلم مي خواهد در بين مردم بروم و فريا د بزنم: شما كه اينقدر به اين چيزهاي بي ارزش اهميت مي دهيد چه اندازه مواظب هستيد كه دل آن محبوب را نرنجانيد؟ و بر خلاف رضايتش قدمي بر نداريد؟ مگر نه اين است كه مرگ سراغ همه مان مي آٍيد . آيا نمي خواهيد لحظه مرگ شب اول قبر كه شايد همين امشب باشد بر بالين تان بيايد وحالتان را بپرسد ؟ پس چرا شما حالش را نمي پرسيد ؟مگر نمي خواهيد در خانه تنها و نا مانوس و پر وحشت قبر لطف وعنايتش شامل حالتان شود واز وحشت قبر بكاهد ؟ پس چرا با او انس نمي گيريد و به بهانه انس با طبيعت باعث رنجش آن عزيز مي شويد؟
مگر مي شود كسي پيوسته به ياد او باشد در فراقش اشك بريزد براي ظهورش دعا كند ولي آن حضرت او را از ياد ببرد ؟
مگر كسي مي شود كه مهدي موعود به فريادهاي مشتا قانه منتظرانش پاسخ نگويد؟
نه هرگز آقا چشمه احسان و لطف است. او ارباب مولا وآقاست . او بسيار مهربان است. حتّي مهربانتر از پدر به فرزندش .

اين غم عشق تو بي تاب و توانم كرده

شعله بر جانم و رسواي زمانم كرده
درد دوري تو مولا به خدا

پنجه بر قلبم وآن سر نهانم كرده
شوق ديدار تو اي حجت حق

بيزار از اين دار جهانم كرده

منبع: مهدیه تهران

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

يوْمَ يأْتِي بَعْضُ آياتِ رَبِّكَ لَا ينْفَعُ نَفْسًا إِيمَانُهَا لَمْ تَكُنْ آمَنَتْ مِنْ قَبْلُ أَوْ كَسَبَتْ فِي

إِيمَانِهَا خَيرًا قُلِ انْتَظِرُوا إِنَّا مُنْتَظِرُونَ(الأنعام/158)

اللهم عجل لولیک الفرج

من میخوام برا امام زمان نامه بنویسم. همینجا بنویسم؟ به دستش میرسه؟ راست بگیدا

شهلا;150351 نوشت:

ســـلام :Gol:

اراده هست که کارسازه....

اراده کردید ..بهش فکر کردید.. فکر رو خالص کردید.. و رسید..
ولی اگر قصدتون نوشتنه اونه .. بنویسید .. اونجایی که دلتون میخواد. :ok:

هادی.جم;150356 نوشت:
ســـلام

اراده هست که کارسازه....

اراده کردید ..بهش فکر کردید.. فکر رو خالص کردید.. و رسید..

سلام
منظورتون رو متوجه نمیشم :Gig:

شهلا;150879 نوشت:
سلام منظورتون رو متوجه نمیشم

عرضم اینه که وقتی فکر این نامه رو کردید و موضوعاتش رو تو ذهنتون بررسی کردید و خالصانه خواستید که عرض کنید خدمت آقا ... درست مثل اینه که این کار رو انجام دادید و نامه به دستش رسیده..
عمل به نیتش سنجیده میشه..

شهلا;150351 نوشت:

به نام خدا
سلام

آقایی مومن سالها قبل این مطلب را به من گفتند:
یک راه این است که نامه را نوشته و به آب جاری بیاندازید و بگویید "ای حسین ابن روح نامه را به آقا برسان".

aminj;150922 نوشت:

یک راه این است که نامه را نوشته و به آب جاری بیاندازید و بگویید "ای حسین ابن روح نامه را به آقا برسان".

خیلی ممنون از این پیشنهاد قشنگتون. حتماً این کار رو میکنم

نامه ی من به آقام ؛

آقا جان ازتون میخوام که دستم رو بگیرین تا گناه نکنم و منتظر واقعیتون باشم ...

التماس دعا :Gol:

ســلام:Gol:

دل نوشته ای به امام زمان علیه السلام

یا صاحب الزمان رمز ظهور تو ترک گناه و یکدلی و دعای ماست.

دوستان شما حرف دلی با آقاتون ندارید؟

منتظریم...

دلنوشته هایی از زبان خودتان:ok:

:Gol:

تا به حال حس کرده ای که دوست داری به امام زمان(عج) نامه بنویسی و درد دلت را با او بگویی؟

دستور العملی که در زیر می آید، راه حل نامه نویسی به امام زمان(عج) است که اگر اعتقاد داشته باشی، بی برو برگرد، نامه به دست پر برکت امام می رسد و جوابت را می گیری ان شاء الله.

عباراتی را که در پی می آید را، در کاغذی می نویسی و آن را بر روی قبر یکی از امامان(ع) می افکنی، یا آن را بسته و مهر کن و در میان گل پاکی که ساخته ای قرار ده؛ سپس آن را در جوی آب یا چاهی عمیق یا برکه آبی بینداز که نامه به محضر مقدس امام عصر(ع) خواهد رسید و آن حضرت(ع) خودش عهده دار برآوردن خواسته ات می گردد. کیفیت نوشتن نامه بر اساس مفاتیج الجنان بدین صورت است:

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ
كَتَبْتُ يا مَوْلايَ صَلَواتُ اللَّهِ عَلَيْكَ مُسْتَغيثاً، وَشَكَوْتُ ما نَزَلَ بي مُسْتَجيراً بِاللَّهِ‏عَزَّوَجَلَّ، ثُمَّ بِكَ مِنْ أَمْرٍ قَدْ دَهَمَني، وَأَشْغَلَ قَلْبي، وَأَطالَ فِكْري، وَسَلَبَني بَعْضَ‏لُبّي، وَغَيَّرَ خَطيرَ نِعْمَةِ اللَّهِ عِنْدي، أَسْلَمَني عِنْدَ تَخَيُّلِ وُرُودِهِ الْخَليلُ، وَتَبَرَّأَ مِنّي‏عِنْدَ تَرائي إِقْبالِهِ إِلَيَّ الْحَميمُ، وَعَجَزَتْ عَنْ دِفاعِهِ حيلَتي، وَخانَني في تَحَمُّلِهِ‏صَبْري وَقُوَّتي.
فَلَجَأْتُ فيهِ إِلَيْكَ، وَتَوَكَّلْتُ فِي الْمَسْأَلَةِ للَّهِِ جَلَّ ثَناؤُهُ عَلَيْهِ وَعَلَيْكَ في دِفاعِهِ‏عَنّي، عِلْماً بِمَكانِكَ مِنَ اللَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ، وَلِيِّ التَّدْبيرِ وَمالِكِ الْاُمُورِ، وَاثِقاً بِكَ فِي‏الْمُسارَعَةِ فِي الشَّفاعَةِ إِلَيْهِ جَلَّ ثَناؤُهُ في أَمْري، مُتَيَقِّناً لِإِجابَتِهِ تَبارَكَ وَتَعالى إِيَّاكَ‏بِإِعْطائي سُؤْلي.
وَأَنْتَ يا مَوْلايَ جَديرٌ بِتَحْقيقِ ظَنّي وَتَصْديقِ أَمَلي فيكَ في أَمْرِ كَذا وَكَذا

به جاى(كذا و كذا) حاجت خود را بنويسد،

فيما لا طاقَةَ لي بِحَمْلِهِ، وَلا صَبْرَ لي عَلَيْهِ، وَإِنْ كُنْتُ‏مُسْتَحِقّاً لَهُ وَلِأَضْعافِهِ بِقَبيحِ أَفْعالي وَتَفْريطي فِي الْواجِباتِ الَّتي للَّهِِ عَزَّوَجَلَّ،فَأَغِثْني يا مَوْلايَ صَلَواتُ اللَّهِ عَلَيْكَ عِنْدَ اللَّهْفِ، وَقَدِّمِ الْمَسْأَلَةَ للَّهِِ عَزَّوَجَلَّ في‏أَمْري، قَبْلَ حُلُولِ التَّلَفِ، وَشَماتَةِ الْأَعْداءِ، فَبِكَ بُسِطَتِ النِّعْمَةُ عَلَيَّ.

وَاسْأَلِ اللَّهَ جَلَّ جَلالُهُ لي نَصْراً عَزيزاً، وَفَتْحاً قَريباً، فيهِ بُلُوغُ الْآمالِ، وَخَيْرُالْمَبادي، وَخَواتيمُ الْأَعْمالِ، وَالْأَمْنُ مِنَ الْمَخاوِفِ كُلِّها في كُلِّ حالٍ، إِنَّهُ جَلَّ ثَناؤُهُ‏لِما يَشاءُ فَعَّالٌ، وَهُوَ حَسْبي وَنِعْمَ الْوَكيلُ فِي الْمَبْدَءِ وَالْمَآلِ.

يا آن نوشته را تا كرده و از خاك نظيفى گِل بسازد و آن را در ميان گل قرار دهد، آنگاه بر بالاى نهر ياچشمه (يا چاه) آمده و يكى از نايبان حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه - عثمان بن سعد عَمْرى، محمّد بن‏عثمان، حسين بن روح و علىّ بن محمّد سمرى ‏قدس سرهم - را مورد خطاب قرار داده و بگويد:

يا فُلانَ بْنَ فُلانٍ، سَلامٌ عَلَيْكَ، أَشْهَدُ أَنَّ وَفاتَكَ في سَبيلِ اللَّهِ، وَأَنَّكَ حَيٌّ عِنْدَ اللَّهِ‏مَرْزُوقٌ، وَقَدْ خاطَبْتُكَ في حَياتِكَ الَّتي لَكَ عِنْدَاللَّهِ جَلَّ وَعَزَّ وَهذِهِ رُقْعَتي وَحاجَتي‏إِلى مَوْلانا عَلَيْهِ السَّلامُ، فَسَلِّمْها إِلَيْهِ، فَأَنْتَ الثِّقَةُ الْأَمينُ.

سپس عريضه را در نهر يا چاه يا چشمه بياندازيد، كه إن شاء اللَّه تعالى حاجت او برآورده مى ‏شود

منبع: المصباح، ص531؛ البلد الامین،ص227، منهاج العارفین، ص448.

فرمانده;198737 نوشت:
يا آن نوشته را تا كرده و از خاك نظيفى گِل بسازد و آن را در ميان گل قرار دهد، آنگاه بر بالاى نهر ياچشمه (يا چاه) آمده و يكى از نايبان حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه - عثمان بن سعد عَمْرى، محمّد بن‏عثمان، حسين بن روح و علىّ بن محمّد سمرى ‏قدس سرهم - را مورد خطاب قرار داده

فرمانده;198737 نوشت:
سپس عريضه را در نهر يا چاه يا چشمه بياندازيد، كه إن شاء اللَّه تعالى حاجت او برآورده مى ‏شود

سلام
می بخشیدمن منظورتون رودرموردگل آلودکردن نامه نفهمیدم، چطوراین کاروکنیم؟
چون آب ،گل روتمیزمی کنه دیگه
وسؤال دیگه اینکه ماکه درجایی مثل تهران زندگی می کنیم ازوجودنهرآب محرومیم
واگه پیداکنیم حتماً کثیف وگل آلودخواهدبود
یعنی اشکال نداره آب یاچاه کثیف باشه؟(بی احترامی نمی شه؟)
واگه بخواهیم نامه روببریم جاهایی مثل درکه یادربندیانیاوران و...
نه تنهااین جاهاپرجمعیت است بلکه آب رودهاازبالای کوه هابه سمت خودشهرسرازیرمی شه ومعلوم نیست که کجامی ره
حالاماچیکارکنیم؟(لطفاً راهنمایی کنید)

morteza313;199749 نوشت:
می بخشیدمن منظورتون رودرموردگل آلودکردن نامه نفهمیدم، چطوراین کاروکنیم؟ چون آب ،گل روتمیزمی کنه دیگه وسؤال دیگه اینکه ماکه درجایی مثل تهران زندگی می کنیم ازوجودنهرآب محرومیم واگه پیداکنیم حتماً کثیف وگل آلودخواهدبود یعنی اشکال نداره آب یاچاه کثیف باشه؟(بی احترامی نمی شه؟) واگه بخواهیم نامه روببریم جاهایی مثل درکه یادربندیانیاوران و... نه تنهااین جاهاپرجمعیت است بلکه آب رودهاازبالای کوه هابه سمت خودشهرسرازیرمی شه ومعلوم نیست که کجامی ره حالاماچیکارکنیم؟(لطفاً راهنمایی کنید)

سلام !!! به نظر من هيچ قانون و مقرراتي بين تو و خداي تو نيست براي ارتباط با خدا و حجت خدا!!

مثلا :: در یک مورد از روایات هم فرموده اند : عریضه را در دست گرفته رو به آسمان ، دعا کند .
مهم نزديك شدن به حضرت حجت و رابطه با او و نوشتن اين عريضه ميباشد !!! مگه نه اينكه حضرت به همه احوال بندگان نظارت دارد!!!

اين تايپيك هم شايد براتون خوب باشد

http://www.askdin.com/thread5159.html

سلام دوست عزیز
سلام شهلا.
در همین سایت کسی گفت:میشه بدون واسطه با خدا رازو نیاز کرد؟همه نوشته بودن بله منم نوشتم بله.
اما،این اما خیلی مهمه امیدوام درک کنی.
خودم واسه پنجشنبه اخر سال رفتم سر قبر شهدا همون جا گریه کردم و میخوام هر هفته برم واقعا خیلی ادمو سبک میکنه.نامتو ببر بده به شهدا رسونن به امام.البته بدون واسطه میشه اما وقتی شهدا واسطه باشن یه حس زیبای دیگست.
واسطه ی خوبی تعیین کن
امید پیروزی ما در راه رسیدن به مهدی(ع)

چندین سال هست ......... اما تف بر تو ای دنیا که به ادم پشت میکنی.

یک راه قوی چیست برای اینکه اقا صدامون رو بشنوه؟

موضوع قفل شده است