صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گروههای خونی و بیماریهای ارثی از کجا آمده اند؟ اند؟

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

گروههای خونی و بیماریهای ارثی از کجا آمده اند؟ اند؟

::اگر طبق قرآن ما همگی از نسل آدم و حوا هستیم پس گوناگونی گروهای خونی از کجا آمده است؟
    چطور ممکن است ازآن دو نفر فرزندانشان چار نوع گروه خونی داشته باشند ؟

کی می تواند قطعی و علمی اظهار نظر کند ایها العلماء العالمون ؟؟

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۱۴:۳۵

2.  

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

هَذَا يوْمُ لَا ينْطِقُونَ(المرسلات/35)
    اين روزي است که دم نمي‏زنند

بله دوست خوب بینام عزیز
    بعضی مواقع سکوت بهترین چاره است !!!!

چون ما برای بسیاری از اعتقاداتمون دلیل وبرهان منطقی و علمی نداریم و وقتی که از ما پرسیده شود توضیح دهید چرا این چنین است در جواب می مانیم و فقط افکار و عقاید بی اساس پدران چه بسا جاهلمان را به ارث برده ایم

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۱۸:۴۷

نوشته
    781
    حضور
    1 روز 9 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2698

با سلام

جناب غلامعلی نوری

مطلبی که حذف کردم هیچ ربطی به شبهه شما نداشت. درباره امضای جدیدتان بود:

گول جمله ی ظاهری «برای رضای خدا این کار را بکن » را نخور اول سبک سنگین کن که آیا به نفعت هست یا نه اگر به نفعت شخصی ات بود انجام بده و گرنه نه
    فقط به کودکان و پیران علیل وزمینگیر رحم کن که ریایی ندارند باقی را در هم بکوب که لیاقت رحم کردن ندارند
    وچون نیک بنگری همه دام تزویر می کنند

جالب است بدانید بند دوی امضای شما خیلی شبیه به بندی از اساس نامه فرقه ای منحرف است. نه اینکه دقیقاً همان باشد. ولی شبیه بوده، از آن هم افراطی تر است. با خود گفتم کلام بزرگی از دهانم بیرون آمده، پس پست را حذف کردم. نه اینکه شما را به چیزی متهم کرده بودم، ولی ممکن بود (به خاطر سوابق درخشان شما در طرح شبهه) این ذهنیت در خواننده ایجاد شود. خودم به شخصه فکر نمی کنم شما ارتباطی با چنین فرقه ای داشته باشید، و شباهت امضای شما حکماً یک تصادف است.

حالا اگر خیلی اصرار دارید، مطلب را بازتر کنم...

درباره این شبهه، تا آنجاییکه می دانم قبلاً در سایت مطرح شده است. به هر حال من به این قبیل مسائل فرعی اهمیتی نمی دهم. درباره آن هم عقیده خاصی ندارم. شاید داستان آدم و حوا، ربطی به خلقت نژاد انسان در زمین نداشته باشد، داستانی تمثیلی از امری دیگر باشد. شاید هم دقیقاً منظور خلقت نوع انسان در زمین باشد... جایی دیدم که خداوند دو فرشته برای ازدواج با پسران آدم می فرستد... یعنی خداوند نمی توانسته این فرشتگان را به نحوی بیافریند که در نسلهای آینده خصوصیات مورد نظر ایجاد شود؟ به هر حال: والله اعلم

پرداختن به این مسائل امری کوته بینانه است. این از مکر شیطان است که سر افراد را چنان گرم این چیزها می کند که از اصل دین باز می مانند.

یا حق

5. صلوات

نوشته
    127
    حضور
    18 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    3
    صلوات
    877

نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری * نمایش پست ها
    ::اگر طبق قرآن ما همگی از نسل آدم و حوا هستیم پس گوناگونی گروهای خونی از کجا آمده است؟
    چطور ممکن است ازآن دو نفر فرزندانشان چار نوع گروه خونی داشته باشند ؟

کی می تواند قطعی و علمی اظهار نظر کند ایها العلماء العالمون ؟؟

جناب دکتر !

بفرمایید که آیا چیزی در مورد گروه خونی میدانید ؟! (من هم نمیدانستم ولی سرچ کردم و فهمیدم بدون هیچ ادعایی !!!)

میدانید که وقتی میگوییم فردی گره خونی a دارد در واقع گروه خونی اش ao هست که به o قسمت پنهان می گویند . حال اگر مرد و زنی یکی دارای گروه خونی ao و دیگری bo باشد برای فرزندانش چهار حالت
    1. Ab
    2. Ao
    3. Bo
    4. Oo
    اتفاق می افتد .
    (ولی اگه مثلا مرد و زنی ao و oo باشند فرزندانشان چهار حالت میشود که دو تای آن تکراری است ، پس احتمالا آدم و حوا a,b بوده اند)

ذکر این نکته هم ضروری است که آدم و حوا فقط دو فرزند نداشته اند و دو فرزند ابتدایی آنان هابیل و قابیل بوده اند .
    من با اطمینان کامل می گویم تحقق وعده الهی نزدیک است (امام خامنه ای)

همه میدانند مهدیه اسم مکان است و فاطمیه اسم زمان ؛ اما ما منتظر می مانیم و میدانیم روزی مهدیه اسم زمان است و فاطمیه اسم مکان . . .

7. صلوات ها 2

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط بینام نمایش پست ها
    با سلام

جناب غلامعلی نوری

مطلبی که حذف کردم هیچ ربطی به شبهه شما نداشت. درباره امضای جدیدتان بود:

جالب است بدانید بند دوی امضای شما خیلی شبیه به بندی از اساس نامه فرقه ای منحرف است. نه اینکه دقیقاً همان باشد. ولی شبیه بوده، از آن هم افراطی تر است. با خود گفتم کلام بزرگی از دهانم بیرون آمده، پس پست را حذف کردم. نه اینکه شما را به چیزی متهم کرده بودم، ولی ممکن بود (به خاطر سوابق درخشان شما در طرح شبهه) این ذهنیت در خواننده ایجاد شود. خودم به شخصه فکر نمی کنم شما ارتباطی با چنین فرقه ای داشته باشید، و شباهت امضای شما حکماً یک تصادف است.

حالا اگر خیلی اصرار دارید، مطلب را بازتر کنم... :cheshmak:

درباره این شبهه، تا آنجاییکه می دانم قبلاً در سایت مطرح شده است. به هر حال من به این قبیل مسائل فرعی اهمیتی نمی دهم. درباره آن هم عقیده خاصی ندارم. شاید داستان آدم و حوا، ربطی به خلقت نژاد انسان در زمین نداشته باشد، داستانی تمثیلی از امری دیگر باشد. شاید هم دقیقاً منظور خلقت نوع انسان در زمین باشد... جایی دیدم که خداوند دو فرشته برای ازدواج با پسران آدم می فرستد... یعنی خداوند نمی توانسته این فرشتگان را به نحوی بیافریند که در نسلهای آینده خصوصیات مورد نظر ایجاد شود؟ به هر حال: والله اعلم

پرداختن به این مسائل امری کوته بینانه است. این از مکر شیطان است که سر افراد را چنان گرم این چیزها می کند که از اصل دین باز می مانند.

یا حق
    عقاید اونا برام اهمیتی نداره

راستش تمایلی هم به دانستن در مورد آن فرقه ندارم چون من با پیروی مطلق از هرگونه مذهب مخالفم

آن فرقه ها هم نوعی مرام و مذهب است و بسیار از حق دور می کنند

البته زیان آنها برای بشریت بیشتر از مذاهب شیعه و سنی است چون از حق نگذریم هرچه باشد با تمام کاستی ها در مذاهب شیعه و سنی باز نکات مثبت و ارزشمندی وجود دارد

اما در مقابل آن طور مذاهبی اساسا از ریشه بر اصل شرارت و پایمال نمودن ارزشهای معنوی هستند

بهرحال فرقه ای که اساس آن پشت پا زدن به ارزشهای انسانی و بر خلاف انسانیت باشه از شنیدن

نام آنها حالم هم بهم میخوره

اما اگر کسی هم مرا به هم عقیده بودن با آنها متهم کنه ناراحت نمی شم فقط به سادگی و بی فکری اش می خندم چرا که اینقدر زود فقط با یک جمله طرف را دریک طیف قرار می ده

یادتون باشه که اندیشه ی یک انسان به اندازه 10 میلیارد سلول مغزی و بسیار پیچیده تر از آن است که فقط با یک جمله یا یک سخن گفتن او را در یک گروه بحساب آوریم

تمام زندگی روزمره ی فرد را در نظر بگیرید نه صرف یک سخن ازو

در پایان
    من از شما مسلمونا ی شیعه و سنی در عجبم به جای اینکه با هم متحد باشید و با افکار فرقه های شیطانی زیان آورکه کل انسانیت را تهدید می کنند مبارزه کنید در اثبات حقانیت ذهنی خود ؟؟؟؟ برای هم شاخ شانه می کشید و آبرو ی دین مشترکتون را هم می برید

مگر قرآن نگفته

وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَاصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ(الأنفال/46)
    و از خدا و پيامبرش اطاعت کنيد و با هم نزاع مکنيد که سست‏شويد و آبروی شما از بين برود و صبر کنيد که خدا با شکيبايان است

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۲۲:۲۰

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط ho.nomad نمایش پست ها
    جناب دکتر !

بفرمایید که آیا چیزی در مورد گروه خونی میدانید ؟! (من هم نمیدانستم ولی سرچ کردم و فهمیدم بدون هیچ ادعایی !!!)

میدانید که وقتی میگوییم فردی گره خونی a دارد در واقع گروه خونی اش ao هست که به o قسمت پنهان می گویند . حال اگر مرد و زنی یکی دارای گروه خونی ao و دیگری bo باشد برای فرزندانش چهار حالت
    1. Ab
    2. Ao
    3. Bo
    4. Oo
    اتفاق می افتد .
    (ولی اگه مثلا مرد و زنی ao و oo باشند فرزندانشان چهار حالت میشود که دو تای آن تکراری است ، پس احتمالا آدم و حوا a,b بوده اند)

ذکر این نکته هم ضروری است که آدم و حوا فقط دو فرزند نداشته اند و دو فرزند ابتدایی آنان هابیل و قابیل بوده اند .
    ازچه سایتی گرفتی

و طراح سوال کی بود مردانه راستش رو بگو
    و جواب را کی تایید کرده بود یانه

در ضمن علمی مطلب را ارائه نکرده ای برداشت شما از آن سایت هم

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۲۲:۲۱

علاقه
    علوم قرآن وحدیث
    نوشته
    168
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    742

اگر شما قصدات جواب است بهت جواب داده شد اذا سالت فسال تفهما ولا تسال تعننا
    عشقت رسد به فرياد ازخود به سان حافظ قرآن زبر بخواني در چارده روايت

11. صلوات

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط اعتماد نمایش پست ها
    اگر شما قصدات جواب است بهت جواب داده شد اذا سالت فسال تفهما ولا تسال تعننا

آخه جالب اینه که جواب سوالها را از جایی گرفتن که خودم سوال طرح و جواب رو تایید می کنم !!!!!
    ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۷/۱۰ در ساعت ۲۲:۲۶

علاقه
    به کتاب و فکر علاقمندم
    نوشته
    274
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1372

جواب علمی این سوال آسان ولی مفصله که فعلا وقتی ندارم اگر به نتیجه نرسیدید در خدمتم

نوشته
    127
    حضور
    18 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    3
    صلوات
    877

نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری * نمایش پست ها
    ازچه سایتی گرفتی

و طراح سوال کی بود مردانه راستش رو بگو
    و جواب را کی تایید کرده بود یانه

در ضمن علمی مطلب را ارائه نکرده ای برداشت شما از آن سایت هم

معذرت می خواهم ، شما به چه زبانی تکلم می کنید ؟ من که نفهمیدم چه گفتید ؟!

خواهشا با سطح گفتاری شیواتری به بیان حرفهای (...) خود بپردازید !!!
    من با اطمینان کامل می گویم تحقق وعده الهی نزدیک است (امام خامنه ای)

همه میدانند مهدیه اسم مکان است و فاطمیه اسم زمان ؛ اما ما منتظر می مانیم و میدانیم روزی مهدیه اسم زمان است و فاطمیه اسم مکان . . .

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری