جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رهبر معظم انقلاب: ائمه جمعه شبهات دینی، اجتماعی و سیاسی جوانان را.....

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,422
  حضور
  158 روز 16 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94064

  رهبر معظم انقلاب: ائمه جمعه شبهات دینی، اجتماعی و سیاسی جوانان را.....
  حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه جوانان که اکثریت جمعیت کشور را تشکیل می دهند اصلی ترین هدف دشمن هستند، ائمه جمعه را به شنیدن و برطرف کردن شبهات دینی، اجتماعی و سیاسی جوانان توصیه کردند.
  به گزارش پرس و جو ، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، با تبیین جایگاه بسیار مهم و تاثیرگذار نماز جمعه در ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، سیاسی، دینی و بین المللی تاکید کردند: مهمترین وظایف ائمه جمعه، توجه بیش از پیش به این جایگاه والا، آگاهی از واقعیتهای روز جامعه، غافل نشدن از طراحی های دشمن، ارتباط نزدیک و صمیمی با جوانان و استفاده از ابتکار و تواناییهای آنان است.

  رهبر انقلاب اسلامی در بیان جایگاه والای نماز جمعه، به ویژگیهای منحصر به فرد نماز جمعه از جمله تکرار هفتگی آن اشاره کردند و افزودند: نماز جمعه همچون نشانه های راهنما است که هر جمعه در مقابل دیدگان آحاد مردم قرار می گیرد و به آنان مسیر صحیح حرکت را نشان می دهد.
  حضرت آیت الله خامنه ای شرایط فقهی اقامت نماز جمعه، جایگزینی خطبه های نماز جمعه به جای دو رکعت نماز، نحوه بیان خطبه ها به وسیله امام جمعه و مضمون خطبه ها را از جمله ویژگی های نماز جمعه و جایگاه بسیار برجسته آن برشمردند و خاطر نشان کردند: در چنین جایگاهی قطعا حرکات، سخنان، اشارات و حتی سکوت امام جمعه می تواند الهام بخش باشد، بنابر این از جمله وظایف مهم ائمه جمعه، حفاظت از این جایگاه و مراقبت مضاعف از خود است.
  رهبر انقلاب اسلامی، ذکر کثیر را از دیگر ویژگیهای نماز جمعه دانستند و افزودند: برکات نماز جمعه منحصر در امام جمعه و نمازگزاران نیست بلکه این تفضلات الهی در طول هفته، در میان جامعه و مردم سرریز می شود که این، همان ذکر کثیر نماز جمعه است.
  حضرت آیت الله خامنه ای درتبیین آثار ذکر کثیر درجامعه، یکی از نتایج آن را استحکام ایمان و نهراسیدن از دشمنان برشمردند و تاکید کردند: کسانی که از برکات ذکر کثیر بهره مند می شوند، هیاهوها و تهدیدهای دشمنان، برای آنان ترس آفرین وغیر منتظره نخواهد بود زیرا ظالمان و مستکبران که بر اساس رویه زیاده طلبی خود همواره به دنبال در انحصار گرفتن و بلعیدن همه امکانات و ذخایر مادی کشورها هستند، فریاد عدالت طلبی و آزادی انسانها و دفاع از مظلوم را هیچگاه بر نمی تابند.
  ایشان افزودند: مستکبران و زیاده طلبان دنیا برخلاف شعارهایشان، تمام قدرت و ثروت را برای عده ای معدود و اطرافیان خود می خواهند که نمونه بارز آن مقایسه وضعیت زندگی مردم عادی با حاکمان، در آمریکا است.
  رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به برخی آمارهای تکان دهنده از وضعیت زندگی مردم آمریکا خاطر نشان کردند: البته رئیس جمهور محترم بخشی از این حقایق و آمارها را در سفر پرمغز و پرکار خود به سازمان ملل متحد بیان کردند و وجود چندین میلیون کارتن خواب و دهها میلیون انسان در زیر خط فقر بخشی از حقایق تلخ جامعه آمریکا است.
  حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: در مقابل چنین تفکر زیاده طلب خواهانه ای که به دنبال سلطه بر همه دنیاست، یک ملت با همه وجود ایستاده است و زیر بار حرف زور نمی رود و در حمایت از ملتهای مسلمان و مظلوم به ویژه مردم فلسطین نیز صریحا اعلام نظر می کند.
  ایشان افزودند: خشم، تهدید و دندان گرگ نشان دادن سلطه طلبان در مقابل چنین ملتی، غیر منتظره و غیر طبیعی نیست اما در مقابل این تهدیدها یا باید تسلیم شد یا اینکه با استحکام ایمان و ارتباط با خداوند، در مقابل زیاده خواهان ایستاد.
  رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: مقاومت و ایستادگی خواسته اسلام و قرآن است و این ایستادگی از خصوصیات ذکر کثیر نماز جمعه است و اگر این ذکر کثیر، همه ابعاد درونی، اجتماعی، سیاسی و بین المللی را در بر بگیرد، قطعا جامعه مقاوم و استوار خواهد بود.
  حضرت آیت الله خامنه ای، آگاهی از مسائل روز و واقعیت جامعه و هوشیاری را از دیگر وظایف ائمه جمعه برشمردند و تاکید کردند: در طول سی سال گذشته، لغزشها، خطاها، انحراف ها و از مسیر خارج شدن برخی افراد به دلیل بی اطلاعی از واقعیتها بوده است.
  ایشان توجه به طراحی و توطئه دشمن را از جمله وظایف مهم ائمه جمعه دانستند و افزودند: در سالهای اخیر برخی قلمها، تلاش فراوانی کردند تا موضوع دشمن شناسی را از ذهن جامعه و مردم خارج کنند و حتی در برخی موارد مغالطه می کردند که نظام برای فرار از مسئولیت برخی مشکلات داخلی، دائما موضوع دشمن خارجی را طرح می کند.
  رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کردند: این حرف از اساس نادرست است زیرا کسی نمی تواند منکر کوتاهی ها، غفلت ها و سهل انگاریهای مسئولان در بروز برخی مشکلات در سی سال گذشته باشد اما این موضوع نباید به معنای نادیده گرفتن دشمن باشد.
  حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه همواره باید مراقب کید و طراحی دشمن بود، افزودند: چرا عده ای اصرار داشته و دارند که حضور دست توطئه گر خبیث و فعال دشمن را در حوادث گوناگون کشور نادیده بگیرند.
  ایشان تاکید کردند: باید همواره نسبت به تحرک دشمن هوشیار بود و شیوه مقابله با آن را دانست.
  رهبر انقلاب اسلامی سپس با طرح این سئوال که امروز مهمترین نقطه ای که دشمن بر آن متمرکز شده، کدام است، افزودند: جوانان که اکثریت جمعیت کشور را تشکیل می دهند اصلی ترین هدف دشمن هستند، زیرا جوان موتور پیش برنده کشور است.
  ایشان با اشاره به برنامه ریزی دشمن از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای ضربه زدن به این سرمایه گرانبها، خاطر نشان کردند: باید جوانان را از آسیب خطرهای دشمن حفظ کرد که یکی از راههای آن، ارتباط مستمر و هدایت گر ائمه جمعه با جوانان است.
  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: باید با جوانان رفیق بود و حرف و سخن آنان را شنید و راه را برای حضور آنان در عرصه های مختلف باز کرد.
  حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اهمیت نقش جوانان، ائمه جمعه را به شنیدن و برطرف کردن شبهات دینی، اجتماعی و سیاسی جوانان توصیه کردند.
  دراین دیدار حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ضمن تشریح اهداف برگزاری بیست ویکمین گردهمایی ائمه جمعه، به برگزاری نماز جمعه در 643 شهر اشاره کرد و گفت: در طول یکسال گذشته برنامه های مختلفی برای افزایش آگاهی و بصیرت مردم، آرامش بخشی جامعه، همکاری ائمه جمعه با آموزش و پرورش و ارتباط بیشتر آنان با نسل جوان اجرا شده است.
  در پایان این دیدار نماز ظهر و عصر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد.


  منبع

 2. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 6
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۸/۱۸, ۰۹:۰۱
 2. آیا رابطه با نامحرم به صورت دورادور و مجازی، مشکلی داره؟
  توسط فرهاد در انجمن روابط دختر و پسر
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۴/۱۰, ۱۹:۴۳
 3. برهان سینوی، اثباتی کاملاً عقلی در وجود خدا
  توسط علی.ا در انجمن براهین اثبات خدا
  پاسخ: 156
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۱/۱۷, ۲۰:۱۱
 4. شخصیت امام خمینی، سرفصلهای عمده خط امام
  توسط دايي حسن در انجمن امام خمینی رحمة الله علیه
  پاسخ: 23
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۷/۱۲, ۱۷:۵۲
 5. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۵/۳۰, ۲۲:۲۷

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود