صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مصداق‌ سازی چهره ‌های آخرالزمانی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  1,899
  حضور
  3 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  39
  صلوات
  13008

  مصداق‌ سازی چهره ‌های آخرالزمانی
  مصداق‌ سازی چهره ‌های آخرالزمانی


  مصداق‌ سازی چهره ‌های آخرالزمانی
  اشاره:
  آنچه می خوانید نوشته ایست به خامه مهدویت پژوه فرزانه اسماعیل شفیعی سروستانی با عنوان "اندر حكایت شعیب بن صالح!" که تحلیلی محققانه از رویکرد تازه ای است که بر نوشته های پاره ای از بلاگرها و فعالان فضای مجازی با هدف مصداق سازی چهره های آخرالزمانی و و بالمآل اثبات قریب الوقوع بودن امر ظهور، سایه افکنده است.
  طی روزهای اخیر، برخی از وبگاه‌نویسان وطنی، دست از احتیاط كشیده و با ذوق‌زدگی ضمن انتظار، با نگارش مقالاتی متعدد از كشف مصادیق اشخاصی سخن می‌گویند كه به استناد روایات آخر‌الزمان در سال‌های قبل از ظهور كبرای حضرت صاحب‌الزمان (ع) خروج می‌كنند.
  این مردان، صاحبان پرچم‌هایی هستند كه با خروج خود، زمینه‌هیا ظهور امام را فراهم می‌سازند و در وقت قیام نیز به عنوان یاران و همراهان، حضرت را در تحقق دولت كریمه‌اش یاری می‌دهند. در همین عصر از اشخاصی نیز سخن به میان آمده، همچون سفیانی كه روایات حضرات معصومان (ع) از او به نام عثمان بن عنبسه یاد می‌كنند. شخصی منفی و خونخوار از نوادگان ابوسفیان و معاویه كه پس از خروج از «شام» دست به كشتاری بزرگ می‌زند و بسیاری از شیعیان آل محمد (ص) را از دم تیغ می‌گذراند. از خروج سفیانی به عنوان اولین نشانه حتمی ظهور امام (ع) نام برده شده است.
  اگر چه طی سال‌های اخیر گفت و گو از نشانه‌هیا ظهور، بحران‌های آخرالزمانی و پرچم‌های زمینه‌ساز بال گرفت، لیكن كمتر كسی جرأت می‌كرد انگشت اشاره به سوی مردانی دراز كرده و آنها را به عنوان مصداق حی و حاضر یمانی، خراسانی، سفیانی یا شعیب بن صالح معرفی كند.
  بارها گفته و نوشته‌ام كه اساساً مهدویت در زمره امنیتی‌ترین مباحث و مسائل مسلمانان پیرو اهل بیت (ع) است. از همین جاست كه ورود با امنیتی‌ترین بخش از حیات مستضعفان و آنچه كه خداوند آن را چون سری مكتوم و سر به مهر نگه داشته و بیان حتی حدس و گمان در این باره حكایت از منتهای خامی و ناپرهیزی دارد


  شعیب بن صالح فرمانده رشیدی است كه حسب آنچه در روایات به آنها اشاره شده، در سمت ریاست قوای نظامی سید خراسانی، او و یاران ایرانی‌اش را در حركت به سوی عراق و سركوبی بخشی از سپاه سفیانی و بالاخره، ملاقات با امام زمان (ع) در روزهای آغازین قیام یاری می‌دهد.
  این گونه مصداق‌شناسی را در بدو امر می‌توان حاصل شوق و اشتیاق وافر جوانان مؤمنی دانست كه كاسه صبرشان لبریز شده و عنان اختیار از كف داده‌اند و بی‌پروا و به استناد برخی روایات و اشارات، مردانی از ایران یا لبنان را به عنوان مصداق اشخاص نام آور عصر ظهور معرفی می‌كنند.
  پیش از آنان نیز برخی سایت‌های مذهبی لبنانی و عراقی اقدام به معرفی مصادیق این اشخاص كرده بودند. جز این در طی سال‌های بحرانی عراق، گروه‌هایی نیز پرچم بلند كرده و خود را به عنوان سید حسنی و یمانی معرفی كرده بودند. به یاد دارم كه در روز عاشورای سال 1386 ش. یكی از همین خروج كنندگان كه خود را سید یمانی معرفی می‌كرد، بلوایی به راه انداخت و جماعت بسیاری را به خاك و خون كشید. دست آخر معلوم شد گمارده بیگانگان و دست‌پرورده خوان گسترده سلفی‌هاست.
  مصداق‌ سازی چهره ‌های آخرالزمانی
  به جز اینها كه جملگی در داخل جغرافیای اسلامی و عالم شیعی به سر می‌برند، از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی نیز سازمان‌های امنیتی «سیا» و «موساد» و «MI6 انگلیس» نیز سعی در پی كشف رابطه رهبران مسلمان و شیعی با امام زمان (ع) گذارده بودند. اطلاعات موثقی وجود دارد كه نشان می‌دهد آنها در بازداشتگاه‌های خود، اسیران مسلمان را برای كسب اطلاعات در این باره شكنجه می‌كردند. مرحوم شهید شیخ راغب، یكی از آن مردان بود كه پرده از بازجویی‌های خاخام‌های یهودی و سعی آنها برای شناسایی امام برداشت.
  بسیاری از دستگیرشدگان درگیری‌های یمن هم در این باره سخن گفته‌اند و از این بالاتر اطلاعاتی وجود دارد كه نشان می‌دهد اشغالگران عراق، برخی چوپانان صحرای عراق را نیز دزدیده و به امید كشف رد و نشان حضرت، به بازداشتگاه برده‌اند.
  طی سال‌هیا اخیر چندین گروه خبرنگاری نیز از كشورهای اروپایی برای تهیه گزارش و كسب خبر به «تهران» و «قم» اعزام شدند.
  این همه نشان می‌دهد كه دو گروه بیگانه و خودی، با دو نیت متفاوت، سعی در شناسایی زود هنگام وقایع و اشخاص موثر در واقعه شریف ظهور داشته و سعی وافری در این باره كرده‌اند.
  شكی نیست كه زمان ظهور از اسرار الهی است و كسی بدان دسترسی ندارد، ضمن آنكه حضرات معصومان (ع) تعیین كننده وقت را كذاب و دروغزن خوانده‌اند.
  امام (ع) نیز سرّ خداست و مظهر اسم غیبت خداوند است و خارج از اراده خداوند و ایشان، دیّارالبشری قادری به كشف محل استقرار، زندگی و رفت و آمدشان نیست.
  بارها گفته و نوشته‌ام كه اساساً مهدویت در زمره امنیتی‌ترین مباحث و مسائل مسلمانان پیرو اهل بیت (ع) است. از همین جاست كه ورود با امنیتی‌ترین بخش از حیات مستضعفان و آنچه كه خداوند آن را چون سری مكتوم و سر به مهر نگه داشته و بیان حتی حدس و گمان در این باره حكایت از منتهای خامی و ناپرهیزی دارد.
  خسارات ناشی از ناپرهیزی و ملاحظه نكردن خاستگاه ویژه امنیتی این امر غیر قابل محاسبه است.
  معرفی مصادیق اشخاص یاد شده در روایات و بی‌پروایی در سخن راندن در مجامع، دقیقا همان مستنداتی است كه حامیان پروژه آرمگدون برای واقعی و حتی دینی جلوه دادن دسیسه‌های خود بدان احتیاج دارند.


  از آنجا كه دشمن مسلح از قرون ماضی سر در پی كشف این راز داشته و مترصد ضربه زدن به كیان شیعیان و از بین بردن همه زمینه‌هیا ظهور كبرای سرّ خدا است این ناپرهیزی متكی به حدس و گمان و البته گاه طراحی شده از سوی بیگانگان و مغرضان می‌تواند باعث بروز درگیری ناخواسته شیعه خانه امام زمان (ع) با حامیان سفیانی، یعنی ائتلاف صلیب و صهیون شود. مسلماً همان جماعتی كه روزی به امید دستیابی به حضرت موسی (ع) جمله زنان حامله را شكم دریدند و برای جلوگیری از تولد مهدی و به قتل رساندن ایشان دو نسل از امامان شیعه را در اردوگاه نظامی سامراء زندانی كردند، برای كشف و شناسایی دوستان امام نیز از هیچ جنایتی دریغ نخواهند ورزید.
  روایتی به این مضمون از حضرت امام جعفر صادق (ع) موجود است كه ایشان این كنكاش و بوالفضولی را باعث به تأخیر افتادن امر ظهور مقدس اعلام كرده‌اند.
  مستضعفان درگیر با فقر و تنگنا و حصار، همواره بر لبه تیز بیم و امید به سر می‌برند. خبری از احتمال رهایی آنان را برمی‌انگیزد و حادثه‌ای تلخ نیز آنها را مغموم و مأیوس می‌سازد. این گونه پیش‌بینی و مصداق‌سازی نا به هنگام و از روی ناپرهیزی، حداقل پیامدش آوار شدن موجی از یأس بر سر مستضعفان است، چه كسی می‌تواند مصادیق نام برده شده درباره سید خراسانی، شعیب، یمانی و سفیانی را به طور 100 درصد تعیین و تأیید كنید؟ قطعاً كسی جز خداوند و حضرت صاحب‌الزمان (ع) قادر به این امر نیست. چنانچه با گذر ایام و بروز حوادث، این حدس و گمان اشتباه از آب درآید یا آنكه به سبب بروز «بداء» كه از ضروریات اعتقادی ماست، واقعه به تعویق افتاد چه كسی حاضر به جبران خسارات ناشی از آوار یاس عمومی مردم می‌شود؟
  چنانچه در زمان و مجالی دیگر، ده، بیست یا سی سال آینده به اذن الهی همه نشانه‌ها و مصادیق واقعی نیز بارز شوند، به مصداق ماجرای چوپان دروغگو، راضی ساختن مردم برای واقعی دانستن و پذیرش واقعه، بسیار سخت و صعب به نظر می‌آید. چرا همواره در طریق افراط، مقام و منزلت مردانی را كه دوستشان داریم، تا سر حد مقام قدیسان و منجیان فرا می‌كشیم، در حالی كه طاقت تجربه كمترین لغزش و خطای آنان را نداریم؟ و در طرفة‌العینی از طریق تفریط، به آنان پشت می‌كنیم.
  ادامه در پست بعدی...


  از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
  زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

 2. صلوات ها 6


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  1,899
  حضور
  3 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  39
  صلوات
  13008  این سخن وجهی دیگر نیز دارد. مثلث سوم صلیب، صهیون و سلفی‌گری، پس از مشاهده خیزش بزرگ مستضعفان و طلب عمومی آنان برای دستیابی به معنا، معنویت، اسلام و رهایی‌بخش آسمانی، به امید كنترل شرایط و هدایت رخدادها در مسیر دلخواه خود و به قول خودشان كنترل تاریخ، سناریوی ویژه‌ای را طراحی كردند كه از آن با عنوان پروژه آرمگدون یاد كرده‌ایم.
  رسانه‌های پرقدرت در كنار هزاران مبلغ ایوانجلیك به یاری مردان سیاسی و نظامی آمدند تا به گوش مستضعفان غربی نجوا كنند. فصل ظهور دوم حضرت مسیح فرا رسیده است و این ظهور در گرو حمایت از بنی‌آسرائیل و واقعه آرمگدون در «فلسطین اشغالی» است. هم آنان با مستند‌سازی اقوال خود با روایت مجعول توراتی و انجیل، چنین تصویرسازی كردند كه نیروهای خیر و نورانی حمایت كننده از ائتلاف صلیب و صهیون خواهند رسید.
  سران این جریان دریافته بودند كه در فرصت فراهم آمده، برای كنترل شرایط و دستیابی به نظم نوین جهانی، یا همان جهان تك حكومتی می‌توانند بر بال گرایش‌های مذهبی آخرالزمانی سوار شده و به اهداف پلید خود دست یابند.
  در واقع پروژه آرمگدون از نظر آنها، مجالی برای سركوبی تمامی خیزش‌ها و نهضت‌های ضد استعماری و ضد صهیونی فراهم می‌آورد تا این بار به نام دین و مسیح و برای همیشه از دست مسلمانان و مستضعفان رهایی یابند.
  از دهه‌های 80 و 90 میلادی، هزاران رسانه به طور شبانه‌روزی و به همراه بیش از هشتاد هزار نفر مبلغ ایوانجلیك كه با استفاده از همه ابزار تبلیغی منابع تحریف شده توراتی و انجیلی، این امكان را داشتند تا امر را بر ساكنان ساده لوح آمریكایی و انگلیسی متشبه ساخته و به حركتی صرفاً شیطانی وجهه‌ای دینی و مذهبی بدهند، همه قوای انسانی و مالی را برای حمایت از پروژه آرمگدون و ورود آمریكا به جنگ در عراق و تهدید ایران و حمایت از بنی‌اسرائیل اشغالگر وارد كردند تا زمینه‌های ظهور دوم مسیح را فراهم كرده باشند.
  آنها تنها به شواهدی عینی احتیاج داشتند تا از آن به عنوان مصادیقی برای صحت بافته‌های ذهنی خود استفاده كنند.
  ثروت بیكران غرب و رسانه‌های پر قدرت پا به پای دستگاه‌های امنیتی این امكان را داشتند تا مصادیق مورد نیاز را ساخته و پرداخته كنند، از اینجا پروژه‌هایی چون واقعه یازده سپتامبر، انفجار مترو در اسپانیا و هجوم بی‌رحمانه مردان دستار بسته طالبان و القاعده با فرماندهی مأمور تربیت شده سیا، یعنی اسامه بن لادن ــ به قول سینماگران ــ كلید زده شدند تا همگان بتوانند مصادیق نیروهای شرور و دجال صفت را كه در حال آماده شدن برای حمله نهایی و حضور در آرمگدون بودند، با چشم خود ببینند. شاید بسیاری این خبر را خوانده باشند كه جرج دبلیو بوش برای كسب حمایت رئیس جمهور «فرانسه» به آن كشور سفر كرد و با او از قریب‌الوقوع بودن حمله یأجوج و مأجوج و واقعه آرمگدون به گفت‌وگو نشست. رئیس جمهور آمریكا از ژاك شیراك خواسته بود كه با آمریكا و انگلیس در حمله به عراق همراه شود تا به حركتی پیش‌دستانه جلوی حمله نیروهای دجال به فرهنگ و تمدن غربی را سد كند.
  ژاك شیراك فرانسوی كه از سخنان بوش سر در نیاورده بود، پس از رفتن رئیس جمهور آمریكا از مشاور خود در خواست كرد تا سخنان بوش را تبیین كند و اطلاعاتی را راجع به آخرالزمان و فصل ظهور مسیح (ع) به او بدهد.
  سران مجامع مخفی، با شروع موج گرایش‌های معنوی و مذهبی در میان ساكنان غرب و خیزش های مذهبی شرق اسلامی ــ به ویژه انقلاب اسلامی ایران ــ دریافته بودند كه زمان اجرای آخرین پرده از نمایش ظهور مسیح و تحقق دولت جهانی بنی‌اسرائیل در فلسطین اشغالی فرا رسید است و تأخیر در اجرای پروژه و البته به نام دین و مسیح می‌تواند همه فرصت‌ها را از آنها گرفته وشیرینی اجرای طرح نظم نوین جهانی را به كامشان تلخ كند.
  از اینجا، آنها تنها به كشف برخی قراین و شواهد احتمالی از دشمن فرضی و بزرگ‌نمایی خطرات احتمالی آن خصم برای تمدن غربی و حتی صلح و امنیت جهانی احتیاج داشتند. در واقع آنها برای نجات خود از گردابی كه به وجود آمده بود، تنها به یك جنگ فراگیر اتمی احتیاج داشتند. جنگی كه از شرق اسلامی بر می‌خیزد.
  تنها این واقعه می‌توانست تمامی اجزای پروژه یا سناریوی نوشته شده ایوانجلیك‌هیا یهودی و یهودیان صهیونیست مجامع مخفی را نزد مردم واقعی، پیش‌بینی شده كتب مقدس و البته خطرساز و مخوف جلوه دهد تا ساكنان غرب همه توان خود را در كار وارد سازند، بر هرگونه كشتار و جنایت مهر تأیید بزنند و هر تصمیمی را پذیرا شوند.
  همراهی مردم در اجرای پروژه آرمگدون به منزله تن دادن به نظم نوین جهانی مجامع مخفی و بنی‌اسرائیل بود. جهانی كه با مركزیت «اورشلیم» شكل می‌گرفت.
  مصداق‌ سازی چهره ‌های آخرالزمانی
  در اثنای اجرای این پروژه شیطانی بود كه آنها انگشت اشاره به سوی ایران و مطالعات هسته‌اش دراز كردند آنها در پس نمایش خیمه‌شب‌بازی «طالبان افغانستان» و «القاعده» كه دست ساز خودش بود، به مصداق و نمونه بارزی از دشمنان شرور آخرالزمانی شرقی خود دست یافته بودند.
  به جز این شرقی و اسلامی بودن ایران و انقلابی و اصولگرا بودن ایرانیان برای متّهم ساختن آنها و قرار دادنشان در صف نیروهای شرور در میدان آرمگون، كافی بود. بزرگ‌نمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایرانیان و به چالش كشیدن مذاكرات و صورت جهانی دادن به رؤیاپردازی‌ها ــ همچون خطرناك خواندن ایران ــ می‌توانست تمامی قطعات پازل مورد نیاز مستكبران را برای به تصویر در آوردن واقعه آرمگدون فراهم آورد و كار را یكسره كند. مراد اصلی آنها چیزی جز وارد ساختن شرق اسلامی در جنگی فراگیر ــ به قول خودشان باز دارنده ــ و از بین بردن همه احتمالاتی كه گمان می‌رفت باعث در هم پیچیده شدن طومار حیات غرب استكباری شود نبود.
  دیوید راكفلر معروف كه ردش را در بسیاری از مجامع مخفی می‌‌توان یافت، در سال 1994 در شورای تجارت «سازمان ملل» گفته بود:
  «ما در لبه تغییر و تبدیل جهان قرار داریم. آنچه بدان احتیاج داریم یك بحران بزرگ است. در این صورت همه ملت‌ها نظم نوین جهانی را می‌پذیرند.» (شوالیه‌های معبد)
  آلبرت پایك، دیكتاتور و خونخوار معروف قرن 19 میلادی و از اعضای عالیرتبه لژهای ماسونی ایالات متحده آمریكا نیز در حالی از دنیا رفت كه آرزوی دیدار نظم نوین جهانی را پس از سه جنگ بزرگ جهانی به گور برد. مجسمه او اینك در یكی از میادین اصلی شهر «واشینگتن» خودنمایی می‌كند.
  بخشی از اهداف كلان ــ نظم نوین جهانی و جهان تك حكومتی بنی‌اسرائیل ــ و سپس دو جنگ جهانی طراحی شده مجامع مخفی ماسونی محقق شد و طی آن بخش‌های بزرگی از اختیارات ملل مختلف و ساكنان جهان از آنها سلب شد و در اختیار مجامعی قرار گرفت كه به نام و زیر لوای سازمان‌های جهانی عمل می‌كردند.
  آخرین بخش از این اختیارات و امكانات، القای ضرورت تأسیس حكومتی یكپارچه به ذهن مردم جهان و اعلام آن در گروی سومین بحران بزرگ جهانی است.
  درست در همین شرایط، اشخاصی دانسته یا ندانسته، با عملكرد و اقوام محاسبه نشده، برای بافته‌های ذهنی و اوهامات سران مجامع مخفی و سیاست‌بازان مأمورین این مجامع كه بر اریكه قدرت دول آمریكایی و اروپایی تكیه زده‌اند، مستندات و شواهد ارائه می‌كنند تا آنها بی‌دردسر بتوانند همه قوای پوشیده و فعال جهان را علیه شرق اسلامی و ایران ــ شیعه خانه امام زمان (ع) ــ وارد میدان كنند.
  این مستند‌سازان چونان طالبان و اعضای القاعده دست‌ساز و رام مردان سیاسی و امنیتی غربی نیستند، لیكن در وجهی دیگر، شواهدی را در اختیار اعوان و انصار شیطان قرار می‌دهند تا انگیزه‌ها و اهرم‌های ائتلاف صلیب و صهیون بیش از پیش بر ایران اسلامی فشار آورد. نویسنده به هیچ روی قصد متهم كردن اشخاص حقیقی و حقوقی را ندارد، لیكن شواهد بسیاری را می‌توان ارائه كرد كه طی آنها، حامیان و مجریان جنگ فراگیر در شرق اسلامی از اقوال و اعمال نادانسته مردان سیاسی مسلمان، نهایت بهره‌برداری را برای به كرسی نشاندن طرح خود داشته‌اند. آنها در پروژه آرمگدون تصویری از صحنه جنگ فراگیر در فلسطین اشغالی ارائه می‌كنند و با برشمردن صف بندی‌ها و نیروهای دو طرف سعی در محقق جلوه دادن خواست و عمل سران ائتلاف صلیب و صهیون و حتی اعلام نتیجه نهایی ماجرا می‌كردند. آنها از یك سو، ساكنان ساده‌لوح غرب را از اسلام و مسلمانان می‌ترسانند و از دیگر سو، بستری را فراهم می‌آورند تا مردان سیاسی شرقی و ساكنان شرق اسلامی دست به اعمالی بزنند كه از نظر این مزوران شیطان‌صفت به عنوان مصداق و سندی برای واقعی جلوه دادن آن سناریو و تهدیدها قابل استفاده است. آنها از دجال آخرالزمان و صف‌آرایی نظامی‌اش در فلسطین اشغالی در برابر مسیحیان و بنی‌اسرائیل می‌گویند، آنگاه در میان مردان سیاسی شرقی و مسلمان به دنبال اشخاصی می‌گردند كه بتوان انگشت اتهام را به سویشان دراز كرد. آنگاه آنها را تهدید كننده مخرب و دشمن فرهنگ و تمدن غربی می‌خوانند و دستیابی به امنیت و آرامش را در گرو قتل عام آنها اعلام می‌كنند.
  عباراتی مثل اسلام‌هراسی از همین جا سر برآورد.
  با این اوصاف، تنها هوشیاری و كیاست مردان سرزمین اسلامی و به ویژه علما، سیاستمداران و اربابان رسانه‌‌ها و جرایدند كه می‌توانند مانع از سوء استفاده خصم از این شرایط شوند. معرفی مصادیق اشخاص یاد شده در روایات و بی‌پروایی در سخن راندن در مجامع، دقیقا همان مستنداتی است كه حامیان پروژه آرمگدون برای واقعی و حتی دینی جلوه دادن دسیسه‌های خود بدان احتیاج دارند.
  كلام آخر آنكه، در عصر غیبت، جملگی ما مكلف به كسب معرفت درباره امام زمان (ع) انتظار و آمادگی و اصلاح‌گری هستیم.
  روایتی به این مضمون از حضرت امام جعفر صادق (ع) موجود است كه ایشان این كنكاش و بوالفضولی را باعث به تأخیر افتادن امر ظهور مقدس اعلام كرده‌اند.


  انتظار عملی آگاهانه همراه با آمادگی برای مجاهدت همه‌جانبه در همه حوزه‌های اعتقادی، فرهنگی و عملی و اصلاح‌گری فردی و جمعی مطابق نقشه الهی و كلام حضرات معصومان (ع) است.
  هیچ یك از بزرگان دینی همه اعصار تلاش برای دیدار امام، كشف اسرار، مصداق‌سازی به شیوه‌های مرسوم و مبتلا به و تبعیت از الگوهای بیگانگان صلیبی و صهیونی در تربیت مناسبات و معاملات را در زمره تكالیف مسلمانان و شیعیان اعلام نكرده‌اند.
  امید می‌رود كه جملگی ما در زمره منتظران حقیقی و مجاهدان هم عهد در طریق امامت و ولایت به شمار آییم.
  نویسنده: اسماعیل شفیعی سروستانی، سردبیر نشریه موعود
  از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
  زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۹
  نوشته
  7
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8  با سلام
  یک تذکر برای دوستان جهت شناختن افراد
  فکر میکنم تمامی دوستان اینو قبول داشته باشن که ائمه اطهار از تمام اتفاقات و ... آگاه باشند.
  و در عین حال حضرت مهدی(عج) نیز از زمان غیبت آگاه هستند(اگه کسی مشکل داره با مشاوران همین سایت صحبت کنه).
  پس به نظر شما یه آدم که تخصص مهدویت داره و به قول دوستمون مهدویت پژوه هستن چطور میگن "حتی خود امام معصوم از زمان ظهور اطلاعی ندارند"؟؟
  نباید در تخصص ایشون شک کرد؟؟
  در ضمن مهدویت مگر بی ولایت امکان داره؟
  چرا جناب آقای سروستانی در موسسه شون هیچ حرفی راجع به نائب امام زمان نمیزنن؟ مگر در حال حاضر که در غیبت کبری به سر میبریم نباید پشتیبان نائب امام زمان باشیم؟؟؟
  دوستان دفت کنند.
  در ضمن جهت اطلاعات بیشتر عزیزان رو به سایت زیر ارجاع میدم.
  www.u313.ir
  اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم الحفظ قائدنا امام خامنه ای

 6. صلوات


 7. #4

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  431
  حضور
  4 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2202  منم با نظر دوستمون fadaiimah موافقم کمی هم بانظر شما

  البته در پستهای دیگه هم عرض کردم ما نمیگوییم حتما این اشخاص همان ها هتند ولی در این شکی نیست که در آخر الزمان هستیم ولی اگر در این موقعیت قرار داریم باید احتیاط را در نظر گرفت که شاید همینها باشد ولی یقین گفتن نیز اشتباه هست

  ولی در مورد اینکه کسی اگر بگه و وقت تعین کنه دروغ میگه بله درست حق با شماست کسی هم وقت تعیین نکرده یعنی وقت دقیق نگفته ولی اینم باید در نظر بگیرید که خود ائمه گفتن اگر این نشانه هارو دید بدونید مثلا همان سال ظهور هست

  پس خود ائمه اینهارو گفتن ما هم مشتایقیم که این نشا نه ها همان نشانه های روایت باشد که ما هم توفیق دیدار حجت ابن الحسن را داشته باشیم


 8. صلوات


 9. #5

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۹
  نوشته
  7
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8

  سخنان بزرگان
  دوستان عزیز
  خواهشمندم به لینک زیر برید و مطالبشو با دقت بخونید.
  http://www.u313.ir/index.php?option=...8&catid=3:main
  من که یقین پیدا کردم به زودی گل روی مهدی زهرا(س) رو حتما میبینیم.انشاالله.
  از دوستان خواهش میکنم برای زمینه سازی ظهور تلاش کنند. چه در حوزه سایبر چه در بین مردم.
  خیلی از عوام خبر ندارن.
  اگه یه چیزایی بدونن خودشونو آماده میکنن و همه به تکاپو میفتن. چه بسا همین کار باعث بشه که ظهور هرچه نزدیک و نزدیک تر بشه.انشاالله.
  لطفا اطلاع رسانی کنید.
  ممنون

  اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم الحفظ قائدنا امام خامنه ای
  ویرایش توسط fadaiimah : ۱۳۸۹/۱۱/۱۷ در ساعت ۰۱:۲۹

 10. صلوات


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  781
  حضور
  1 روز 9 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2670  با سلام و عرض ادب

  فکر میکنم تمامی دوستان اینو قبول داشته باشن که ائمه اطهار از تمام اتفاقات و ... آگاه باشند.
  و در عین حال حضرت مهدی(عج) نیز از زمان غیبت آگاه هستند(اگه کسی مشکل داره با مشاوران همین سایت صحبت کنه).
  پس به نظر شما یه آدم که تخصص مهدویت داره و به قول دوستمون مهدویت پژوه هستن چطور میگن "حتی خود امام معصوم از زمان ظهور اطلاعی ندارند"؟؟
  نباید در تخصص ایشون شک کرد؟؟


  دوست عزیز. به هیچ عنوان قصدم دفاع از شخص یا نظری خاص و یا موضع گیری در این باب نیست. شخصی را هم که تخصصش را زیر سؤال می برید نمی شناسم. فقط در رابطه با همین قسمت فرمایش شما نکته ای را لازم به ذکر می دانم:

  عَلِيُّ بْنُ مُحَمَّدٍ وَ مُحَمَّدُ بْنُ الْحَسَنِ عَنْ سَهْلِ بْنِ زِيَادٍ وَ مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عِيسَى جَمِيعاً عَنِ الْحَسَنِ بْنِ مَحْبُوبٍ عَنْ أَبِى حَمْزَةَ الثُّمَالِيِّ قَالَ سَمِعْتُ أَبَا جَعْفَرٍ ع يَقُولُ يَا ثَابِتُ إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى قَدْ كَانَ وَقَّتَ هَذَا الْأَمْرَ فِى السَّبْعِينَ فَلَمَّا أَنْ قُتِلَ الْحُسَيْنُ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْهِ اشْتَدَّ غَضَبُ اللَّهِ تَعَالَى عَلَى أَهْلِ الْأَرْضِ فَأَخَّرَهُ إِلَى أَرْبَعِينَ وَ مِائَةٍ فَحَدَّثْنَاكُمْ فَأَذَعْتُمُ الْحَدِيثَ فَكَشَفْتُمْ قِنَاعَ السَّتْرِ وَ لَمْ يَجْعَلِ اللَّهُ لَهُ بَعْدَ ذَلِكَ وَقْتاً عِنْدَنَا وَ يَمْحُو اللَّهُ مَا يَشَاءُ وَ يُثْبِتُ وَ عِنْدَهُ أُمُّ الْكِتَابِ قَالَ أَبُو حَمْزَةَ فَحَدَّثْتُ بِذَلِكَ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع فَقَالَ قَدْ كَانَ كَذَلِكَ
  اصول كافى جلد 2 صفحه 190 روايت 1

  ابو حمزه ثمالى گويد: شنيدم امام باقر عليه السلام ميفرمود: اى ثابت همانا خداى تبارك و تعالى اين امر را (امر ظهور حضرت قائم (عج)) هفتاد وقت گذاشت ، چون حسين صلوات اللّه عليه كشته شد، خشم خداى تعالى بر اهل زمين سخت گشت ، آنرا تا صد و چهل بتاءخير انداخت . سپس كه ما به شما خبر داديم ، آن خبر را فاش كرديد و از روى پوشيده پرده برداشتيد، بعد از آن خدا براى آن وقتى نزد ما قرار نداد. خدا هر چه را خواهد محو كند و ثابت گذارد اصل كتاب نزد اوست .
  ابو حمزه گويد: من اين حديث را بامام صادق عليه السلام عرضكردم ، فرمود: چنين بوده است.


  مُحَمّدُ بْنُ إِسْمَاعِيلَ عَنِ الْفَضْلِ بْنِ شَاذَانَ عَنْ حَمّادِ بْنِ عِيسَى عَنْ رِبْعِيّ بْنِ عَبْدِ اللّهِ عَنِ الْفُضَيْلِ بْنِ يَسَارٍ قَالَ سَمِعْتُ أَبَا جَعْفَرٍ ع يَقُولُ الْعِلْمُ عِلْمَانِ فَعِلْمٌ عِنْدَ اللّهِ مَخْزُونٌ لَمْ يُطْلِعْ عَلَيْهِ أَحَداً مِنْ خَلْقِهِ وَ عِلْمٌ عَلّمَهُ مَلَائِكَتَهُ وَ رُسُلَهُ فَمَا عَلّمَهُ مَلَائِكَتَهُ وَ رُسُلَهُ فَإِنّهُ سَيَكُونُ لَا يُكَذّبُ نَفْسَهُ وَ لَا مَلَائِكَتَهُ وَ لَا رُسُلَهُ وَ عِلْمٌ عِنْدَهُ مَخْزُونٌ يُقَدّمُ مِنْهُ مَا يَشَاءُ وَ يُؤَخّرُ مِنْهُ مَا يَشَاءُ وَ يُثْبِتُ مَا يَشَاءُ
  اصول كافى ج:1 صفحه: 202 رواية: 6

  امام باقر(ع) فرمود: علم دو گونه است: 1- علميكه نزد خدا در خزانه است و كسى از مخلوق از آن آگاه نيست 2- علميكه خدا بفرشتگان و پيغمبرانش تعليم كرده، علمى كه بفرشتگان و پيغمبرانش تعليم كرده (مطابق آنچه تعليم كرده) واقع خواهد شد زيرا خدا نه خودش را تكذيب كند و نه فرشتگان و پيغمبرانش را و علمى كه نزدش در خزانه است هر چه را خواهد پيش دارد و هر چه را خواهد پس اندازد و هر چه را خواهد ثبت كند.

  عَلِيّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ عَنْ أَبِيهِ عَنِ ابْنِ أَبِي عُمَيْرٍ عَنْ هِشَامِ بْنِ سَالِمٍ وَ حَفْصِ بْنِ الْبَخْتَرِيّ وَ غَيْرِهِمَا عَنْ أَبِي عَبْدِ اللّهِ ع قَالَ فِي هَذِهِ الْ‏آيَةِ يَمْحُوا اللّهُ ما يَشاءُ وَ يُثْبِتُ قَالَ فَقَالَ وَ هَلْ يُمْحَى إِلّا مَا كَانَ ثَابِتاً وَ هَلْ يُثْبَتُ إِلّا مَا لَمْ يَكُنْ‏
  اصول كافى جلد 1 صفحه: 202 رواية: 2

  امام صادق عليه‏السلام راجع به آيه (41 سوره 13) (و خدا آنچه را خواهد محو مى‏كند و ثبت مى‏كند) فرمود: مگر نه اين است كه محو شود چيزى كه ثابت بوده و ثبت شود چيزى كه نبوده (و بدا چيزى جز اين نيست).

  با توجه به روایات فوق زمان ظهور امام زمان (عج) از مواردی است که می تواند بداء در آن حاصل شود. پس متعلق به علمی است که نزد خدا در خزانه است. در نتیجه احدی از مخلوقات از آن آگاه نیست.

  هرچند که روایت اول به وضوح اعلام می کند که خداوند نزد ائمه (ع) زمانی برای این امر قرار نداده است.

  با تشکر فراوان
  یا حق
  ویرایش توسط بینام : ۱۳۸۹/۱۱/۱۷ در ساعت ۰۳:۱۰
  امام صادق (ع) می فرمایند:

  قَوْمٌ یَزْعَمونَ أنّی إمامُهُمْ، وَاللّهِ ما أنَا لَهُمْ بِإمامٍ لَعَنَهُم اللّهُ کُلّ ما سَتَرْتُ سِتْرا هَتَکوهُ، أقولُ: کذا وکذا، فَیَقولون: اِنّما یَعْنی کذا وکذا. اِنَّما أَنَا إمامُ مَنْ أطاعَنی.
  گروهی خیال می کنند که من امام آنها هستم، به خدا قسم من امام آنها نیستم، نفرین خدا بر آنها باد. [زیرا] هر گاه رازی را پنهان می کنم آنها آشکار می کنند، من می گویم: چنین و چنین است و آنها می گویند چنین و چنان اراده کرده است. همانا من امام کسی هستم که از من پیروی کند.

 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  431
  حضور
  4 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2202  پس سعی کنید به مردم بگوید تا برای ظهورد عا کنند چون منم روایتی دیدم اگر برای ظهور دعا کنند بدا در کار نیست و این کار جلو تر میفته نیاز نیست مقایسه کنیم ولی میتوانیم به مردم بگیم که عالمان گفته اند طهور نزدیک است پس اطلاع رسانی کنیم و از مردم و دوستان خواهش کنیم که دعا کنند منم با همین اطلاع رسانی چند نفر رو متقائد کردم که برای ظهور بعد از نماز دعا میکنند .در حالی که قبلا هیچ اطلاع در بحث مهدویت نداشتند شما یک گمشده ای داشته باشید مثل فرزند خودتون تا تو خیابان هم رنگ لباس فرزندتون میبیند میدوید طرفش تا ببنید گمشده شماست یا نه چطور برای حجت ابن الحسن این نشانه ها رو میبینید به طرفش نمیرویم تا شاید این نشا نه ها همان باشد.
  ویرایش توسط iran masood : ۱۳۸۹/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۵۵

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  781
  حضور
  1 روز 9 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2670  با سلام و عرض ادب

  اینجانب معتقدم نیازی نیست حتماً ظهور نزدیک باشد یا نشانه خاصی پیش آید تا شیعیان به خودشان بیایند و برای ظهور آماده شوند. بلکه هر شیعه ای موظف است در همه شرایط خودش را برای اطاعت از امام زمان (عج) آماده کرده، برای ظهور آن حضرت دعا کند.

  به امید ظهور حضرت ولی عصر (عج)
  یا حق
  امام صادق (ع) می فرمایند:

  قَوْمٌ یَزْعَمونَ أنّی إمامُهُمْ، وَاللّهِ ما أنَا لَهُمْ بِإمامٍ لَعَنَهُم اللّهُ کُلّ ما سَتَرْتُ سِتْرا هَتَکوهُ، أقولُ: کذا وکذا، فَیَقولون: اِنّما یَعْنی کذا وکذا. اِنَّما أَنَا إمامُ مَنْ أطاعَنی.
  گروهی خیال می کنند که من امام آنها هستم، به خدا قسم من امام آنها نیستم، نفرین خدا بر آنها باد. [زیرا] هر گاه رازی را پنهان می کنم آنها آشکار می کنند، من می گویم: چنین و چنین است و آنها می گویند چنین و چنان اراده کرده است. همانا من امام کسی هستم که از من پیروی کند.

 16. صلوات ها 2


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94055  مصداق‌ سازی چهره ‌های آخرالزمانی
  تعیین مصداق برای سید خراسانی و سفیانی آثار منفی در پی دارد
  http://www.askdin.com/showthread.php?t=9562

 18. صلوات ها 2


 19. #10

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۹
  نوشته
  7
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8  با سلام و عرض ادب فراوان خدمت دوستان
  چرا اینهمه نشانه رو نادیده میگیرین؟؟

  حرف آیت الله بهجت؟؟ حرف آقای حاجتی؟؟%
  ویرایش توسط fadaiimah : ۱۳۸۹/۱۱/۱۷ در ساعت ۲۰:۰۳

 20. صلوات


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۷, ۰۸:۵۲ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود