**هرکس مشکل قلبی داره وارد نشه!!!!!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
**هرکس مشکل قلبی داره وارد نشه!!!!!

سلام و درود:Gol:

ببینیم آقایان متمدنی که مدام از حکم سنگسار انتقاد می کنند و آن را غیر انسانی می دانند . رفتار خودشان چقدر انسانی است:khandeh!:

از ابتداي تاسيس آمريکا روش‌هاي متعددي براي اعدام محکومان در اين کشور استفاده شده است که از ميان آنها مي‌توان به " چرخ خرد کننده"، " زنده سوزاندن "، "له کردن با سنگ " و "چوبه‌دار " اشاره کرد

اگر چه نفس وجود اعدام برای احقاق حق مظلوم امری مذموم نیست اما نوع اعمال این حکم و افرادی که شامل آن می‌شوند از مواردی بوده که همیشه در آمریکا محل بحث اقلیت رنگین پوست آن بوده است.

از ابتدای تاسیس آمریکا روش‌های متعددی برای اعدام محکومان در این کشور استفاده شده است که از میان آنها می‌توان به " چرخ خرد کننده "، "زنده زنده سوزاندن "، "له کردن با سنگ " و "چوبه‌دار " را نام برد.

در حال حاضر 5 روش برای اعدام در آمریکا وجود دارد که عبارت است از اعدام با استفاده از صندلی الکتریکی، جوخه اعدام، تزریق سم، حلق‎آویز کردن.

*** "چرخ خرد کننده ":

یکی از روش‌های شکنجه و اعدام در قرون وسطی که تا اوایل قرن 19 ادامه داشته است اعدام به وسیله "چرخ خرد کننده " بوده است. این نوع اعدام علاوه بر آمریکا در بخش‌هایی از اروپا مانند فرانسه و آلمان هم استفاده می‌شده است. این روش یکی از زجرآورترین روش‌های اعدام است که به تدریج و با درد زیاد باعث مرگ محکومان می‌شده است.

***روش اعدام :

چرخ خردکننده شامل یک چرخ بزرگ چوبی می‌شود که محکوم به آن بسته می‌شد و مامور اعدام با استفاده از گرز، چماق یا پتک‌ها آهنی یا چوبی ضرباتی را به بدن محکوم در محل‌هایی از بدن او که بین پره‌های چرخ قرار داشت وارد می کرده است. پره‌های چرخ و فاصله بین آنها باعث می‌شد تا ضربه‌های وارده توسط مامور اعدام استخوان‌های محکوم را به طور کامل خرد کند.
در برخی موارد بجای چرخ از صلیب‌هایی استفاده می‌شد که با میخ‌های آهنی به این صلیب بسته می‌شدند و با میله‌های آهنی یا چوبی به آنها ضربه وارد می‌شد.

*** نحوه مرگ فرد محکوم به اعدام:

بعد از اینکه استخوان‌های محکوم با ضربات پتک شکسته شد او به ارتفاعی برده می‌شد تا در حالی که محکوم هنوز زنده است پرنده‌ها از گوشت او تغذیه کنند. برخی از این محکومان دو تا سه روز طول می‌کشید تا بر اثر جراحات جان دهند.:Labkhand:

این روش برای اعدام و مجازات 11 برده که در "لویزیانا " علیه ارباب خود قیام کرده بودند در بین سالهای 1730 تا 1754 اجرا شد.

منبع :خبرگزاری فارس

قضاوت;50968 نوشت:
سلام و درود

سلام علیکم

قضاوت;50968 نوشت:
ببینیم آقایان متمدنی که مدام از حکم سنگسار انتقاد می کنند و آن را غیر انسانی می دانند . رفتار خودشان چقدر انسانی است از ابتداي تاسيس آمريکا روش‌هاي متعددي براي اعدام محکومان در اين کشور استفاده شده است که از ميان آنها مي‌توان به " چرخ خرد کننده"، " زنده سوزاندن "، "له کردن با سنگ " و "چوبه‌دار " اشاره کرد

قضاوت گرامی

گذشته از بحث سیاسی این مطلب که حقیقت هم دارد و نمونه آشکار قتل و جنایت در بشر را در طول تاریخ بطور بارز نام ببریم بترتیب نامهای بخت النصر نرون مغولها هیتلر و قرون وسطی همینطور امرکای قبل از ابراهام لینکلن بارزترین آنها و هم اکنون هم با صندلی الکتریکی که اعدامی با تمام معنی وحشیانه و همینطور گردن زدن اعراب در این لیست سیاه در صدر قرار دارند.

اما
این مسئله توجیهی برای انجام هر عملی از طرف یک جامعه دینی نمی گردد.
اینکه بگوئیم چون کفار این کار را میکنند و بدتر از آنچه که ما انجام میدهیم است دلیل بر رد اتهام از خود ما نیست.

در آخرین تبادل نظری که احتمالا شما هم در جریان آن بودید منابع استفتاء حکم رجم منابع بسیار نامطمئن و ضعیفی بودند بطوریکه یا احادیثی بود با اسم متواتر ولی این تواتر به نقل از یک نفر بوده که نفر اول آن تواتر فلانی بوده که از امام جعفر صادق شنیده یا نقل کرده یا در منابع اهل سنت هم از عمر بن خطاب نقل کرده فلانی که عمر چنین گفته که پیامبر رجم میکرده امام طبق کدام آیه الهی و کدام نص قرانی و کدام شان نزول مشخص نیست.

من نمونه ای از این نقلها را در منابع اهل سنت می آورم که میگویند پیامبر چنین کرده ( بنقل از صحیحین بخاری و مسلم)

صحیح بخاری - کتاب الاستئذان - باب 11 ( الاستئذان من اجل البصر )
صحیح بخاری - کتاب الدیات - باب 23 ( من اطلع فی بیت قوم ففقاوا عینه فلا دیه له )
صحیح مسلم - کتاب الآداب - باب 9 ( تحریم النظره فی بیت غیره )

از انس بن مالک نقل کرده اند : مردی مخفیانه به درون یکی از اطاقهای پیامبر نگاه میکرد ،پس پیامبرکاردی برداشت و من نگاه میکردم که گویا میخواست آن مرد را فریب دهد تا او را با کارد بزند.

صحیح بخاری - کتاب الطب - باب 5 ( الدواء بالبان الابل )
صحیح مسلم - کتاب القسامه و المحاربین - باب 2 ( حکم المحاربین والمرتدین )

ثابت از انس نقل میکند : که مردمی بیمار بودند.رض کردند : ای رسول خدا ! ما را پناه ده و اطعاممان کن.پیامبر دستور داد که نزد شترچرانش بروند و از شیر و بول ( ادرار ) شتر بیاشامند.( آنها نزد شترچران رفتند و از شیر و بول آشامیدند ) و درمان شدند.پس شترچران را کشتند و شتر را دزدیدند،(پیامبر آگاه شد و در پی آنها فرستاد، آنها را آوردند ) پس دستها و پاهایشان را قطع کرد و با میخهایداغ چشمهایشان را بیرون آورد.پس دیدم مردی از آنها را که زبان بر روی زمین می مالید تا می مرد.( سلام گفت : به من خبر رسید که حجاج به انس گفت : مرا حدیث کن از شدیدترین مجازاتی که پیامبر مجازات کرده است؛پس او این حدیث را برایش نقل کرد.این خبر به حسن رسید، گقت : ایکاش این حدیث را برای حجاج نقل نمیکرد.)

یعنی درست متضاد آنچه که در قرآن حکم شده :

" و اگر خواستید مجازات کنید ، پس همانگونه که مورد ستم قرار گرفته اید ، عقاب و مجازات کنیدو اگر صبر کنید ، برای صابران بهتر است.(نحل 126)

آیا این کارها را چون فلان کسک گفته پیامبر کرده باید انجام داد ؟
این مراتب برای انسان کامل نیست برای جانیانی است که در قوم مغول قوانین یاسا را اجرا میکردند.

همه ما باید این مطلب را بدانیم که قوانین الهی دارای نظم است لذا آن کتاب که نامش قرآن است کتابی ناظم است و هرگونه تخطی از قوانین در حقیقت بمعنی بر هم زدن نظم معنوی شخصی و اجتماع است و عقاب آن بدون شک جاری است چه در این عالم و چه در عالم باقی.

یاحق

قضاوت;50968 نوشت:
ببینیم آقایان متمدنی که مدام از حکم سنگسار انتقاد می کنند و آن را غیر انسانی می دانند . رفتار خودشان چقدر انسانی است

من با اين عبارت مشکل دارم اي کاش آقاي قضاوت ويرايش فرمايند چون از اين عبارت بوي مقايسه به مشام مي رسد،اينکه رفتار خودشان چقدر انساني است رفتار مارا هم ...
اگر اسلام در موردي خاص با وسواس زياد حکم سنگسار صادر مي کند هدفش ايجاد امنيت اجتماعي و امنيت رواني و جلوگيري از فساد و شيوع امراض مقاربتي و هزاران فوايد فردي و اجتماعي ديگر از جمله حفاظت از نسب است اما غربي ها تنها به فکر حفظ منافع اغنيا و قدرتمندان و تداوم تسلط خود هستند اهداف مقدسي که در حکم الهي وجود دارد مي تواند خشونت موجود را نه تنها توجيه بلکه الزام نمايد اما اهداف شيطاني غرب که چند برده را آنچنان که در مقاله دوستمان بود فقط به خاطر طلب آزادي به طرز فجيع اعدام مي کند هيچ توجيهي نداشته و نشان از ددمنشي آنها است.

Amini;51155 نوشت:
من با اين عبارت مشکل دارم اي کاش آقاي قضاوت ويرايش فرمايند چون از اين عبارت بوي مقايسه به مشام مي رسد،اينکه رفتار خودشان چقدر انساني است رفتار مارا هم ...
اگر اسلام در موردي خاص با وسواس زياد حکم سنگسار صادر مي کند هدفش ايجاد امنيت اجتماعي و امنيت رواني و جلوگيري از فساد و شيوع امراض مقاربتي و هزاران فوايد فردي و اجتماعي ديگر از جمله حفاظت از نسب است اما غربي ها تنها به فکر حفظ منافع اغنيا و قدرتمندان و تداوم تسلط خود هستند اهداف مقدسي که در حکم الهي وجود دارد مي تواند خشونت موجود را نه تنها توجيه بلکه الزام نمايد اما اهداف شيطاني غرب که چند برده را آنچنان که در مقاله دوستمان بود فقط به خاطر طلب آزادي به طرز فجيع اعدام مي کند هيچ توجيهي نداشته و نشان از ددمنشي آنها است.

عبارتی که بنده در ابتدای پست قبل ذکر کرده ام دقیقاً مشابه ادبیاتی است که صدا و سیما در این زمینه ها بکار می برد!

وقتی غربی ها منطق اسلامی را نمی پذیرند و با دستاویز قرار دادن واژهای مانند حقوق بشر قصد نشان دادن اسلام بعنوان دینی خشن را دارند که این کار همانطور که مستحضرید در ادامه ی پروژ ه ی اسلام هراسی است . که حوادث 11 سپتامبر را می توان بعنوان نقطه ی شروعی برای آن دانست !!

بنده مقایسه نکردم بلکه با شیوه ی استدلالی خودشان آنها را به چالش کشیدم!!

یا علی

قضاوت;51204 نوشت:
وقتی غربی ها منطق اسلامی را نمی پذیرند و با دستاویز قرار دادن واژهای مانند حقوق بشر قصد نشان دادن اسلام بعنوان دینی خشن را دارند که این کار همانطور که مستحضرید در ادامه ی پروژ ه ی اسلام هراسی است . که حوادث 11 سپتامبر را می توان بعنوان نقطه ی شروعی برای آن دانست !! بنده مقایسه نکردم بلکه با شیوه ی استدلالی خودشان آنها را به چالش کشیدم!!

با تشکر از توضیح جناب قضاوت
ما مجتهد نیستیم بنابر این اگر مجتهد از ادله بر اعمال حکم سنگسار نظر داشته باشد باید اجرا شود و مسلما برخورد انفعالی با غرب و دشمنان مشکلی را حل نخواهد کرد چه آنکه یک روز حجاب ما را مورد هجمه قرار می دهند روزی قرآنمان را و دیگر روز غیرتمان را به حسادت تعبیر می کنند،از مناره هایمان خوششان نمی آید از اذانمان گوششان کر می شود و در کل نسبت به ما آلرژی دارند حال تکلیف چیست ؟عقب نشینی یا ایستادگی و پیشروی؟
من هم دغدغه ها را درک می کنم اما تاریخ ثابت کرده هر جا ایستاده ایم پیروز شده ایم و هر جا واداده ایم باخته ایم.
پایدار باشید:Gol:

Amini;51381 نوشت:

ما مجتهد نیستیم بنابر این اگر مجتهد از ادله بر اعمال حکم سنگسار نظر داشته باشد باید اجرا شود و مسلما برخورد انفعالی با غرب و دشمنان مشکلی را حل نخواهد کرد چه آنکه یک روز حجاب ما را مورد هجمه قرار می دهند روزی قرآنمان را و دیگر روز غیرتمان را به حسادت تعبیر می کنند،از مناره هایمان خوششان نمی آید از اذانمان گوششان کر می شود و در کل نسبت به ما آلرژی دارند حال تکلیف چیست ؟عقب نشینی یا ایستادگی و پیشروی؟
من هم دغدغه ها را درک می کنم اما تاریخ ثابت کرده هر جا ایستاده ایم پیروز شده ایم و هر جا واداده ایم باخته ایم.

تکلیف از نظر حقیر این است که دشمنان و معاندان این نظام را باید با سیاستگذاری درست و هوشمندانه طوری در موضع انفعال قرار داد . که چاره ای جز پذیرفتن حقیقت و اذعان به آن نداشته باشند!

((مکرو و مکرالله و الله خیرالماکرین))

یا علی
موضوع قفل شده است