صف اول !-----------سوال فقهی

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
صف اول !-----------سوال فقهی

سلام خدمت دوستان

تعریف از صف اول در نمازهای جماعت (با توجه به مختلف بودن طول صفوف مثلا صف اول 10 نفر صف دوم 30 نفر) ، شرایط صف اول بودن و حداقل ها برای رفتن یا بودن در صف اول و احکام عام در مورد آن !

ho.nomad;50698 نوشت:
سلام خدمت دوستان

تعریف از صف اول در نمازهای جماعت (با توجه به مختلف بودن طول صفوف مثلا صف اول 10 نفر صف دوم 30 نفر) ، شرایط صف اول بودن و حداقل ها برای رفتن یا بودن در صف اول و احکام عام در مورد آن !

باسلام و تشکر از شما دوست عزیز :

منظور از صف اول نماز جماعت همان صفی است که دقیقاً پشت سر امام جماعت قرار مگیرد میباشد و مستحب است کسانی در صف اول قرا ر گیرند که اهل علم و کمال و تقوی باشند

منبع رساله مراجع م 1482:Gol::Gol::Gol:

ولی من شنیدم به غیر از صف اول اونهایی که قرمز رنگ هم هستند جز صف اول به حساب میایند !

ho.nomad;50998 نوشت:
ولی من شنیدم به غیر از صف اول اونهایی که قرمز رنگ هم هستند جز صف اول هستند

با سلام و تشکر از پگیری شما :

درست در نماز جماعت یک صف اول داریم یک مواضع اتصال صف اول همان است که خدمت شما عرض کردم و لی مواضع اتصال جای است که مأمومین دیگر بواسطه آن به امام جماعت اتصال پیدا میکنند :Gol::Gol::Gol:

[QUOTE

با سلام و تشکر از پگیری شما :

درست در نماز جماعت یک صف اول داریم یک مواضع اتصال صف اول همان است که خدمت شما عرض کردم و لی مواضع اتصال جای است که مأمومین دیگر بواسطه آن به امام جماعت اتصال پیدا میکنند :Gol::Gol::Gol:

این مواضع اتصال هم برکات و حکم های صف اول شاملشان میشود ؟

این مواضع اتصال هم برکات و حکم های صف اول شاملشان میشود ؟

با سلام و تشكر مجدد از شما :

آنچه در مورد صف اول نماز جماعت است مخصوص صف اول است و شامل مواضع اتصال نمي شود :Gol::Gol::Gol:

موضوع قفل شده است