صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نگاه---تاملي بر مساله نگاه خانم ها به آقايان و آقايان به خانم ها

شروع کننده موضوع

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نگاه---تاملي بر مساله نگاه خانم ها به آقايان و آقايان به خانم ها

با سلام

خدمت همه دوستان

چند روزيه از طرف كارشناس محترم اخلاق جناب عرفان عزيز
    تايپكي كليد خورده است با عنوان سه رذيله مهم اقا پسرها و همچنين در ادامه سه رذيله دختر خانم ها

در تايپك اول معمولا دختر خانم ها شركت كرده اند و عمده رذيله اي كه براي اقا پسرها نوشته اند
    نگاه كردن است

بنده قبلا هم ناراحتي هايي از طرف خانم ها در مورد نگاه اقايان به انها شنيده بودم و اين انگيزه اي شد تا اين تايپك را كليد بزنيم

موضوع بحث:

نگاه اقايان به خانم ها و از طرفي نگاه خانم ها به اقايان

سوالات:

-- آيا نگاه اقايان براي خانم ها ازار دهنده است؟؟

-- خانم ها چه نگاههاي را ازار دهنده معنا مي كنند؟؟ همه نگاهها را؟؟

-- و يا نه نگاههاي معنا دار؟؟

-- در اين نگاه كردن آيا خانم ها بي تقصيراند؟؟

و البته در ادامه سوالات بيشتري از طرف اقايان مطرح مي كنيم

منتظر نظرات دوستان مي نشينيم

بسم الله.............

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

سلام
    تا نباشد چیزکی مردم نبینند چیز را...
    در قران ابات 30 و 31 سوره نور ابتدا گفته شده که مردان چشم خود راکنترل کنند و بعد خانم ها هم باید چشمان خود را کنترل کنند و زینت های خود را بپوشانند...... قل للمومنین یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ...." و قل للمومنت یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن و لا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها ... "
    اگر حجاب درست شود فکر کنم خیلی مشکلات حل میشود.ممنون
    رود شو روان شو پناه بی کسان شو
    گندم کشتزاران چاره درد نان شو
    ----------------------------------------

5. صلوات ها 13

شروع کننده موضوع

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط pinockhio نمایش پست ها
    تا نباشد چیزکی مردم نبینند چیز را... در قران ابات 30 و 31 سوره نور ابتدا گفته شده که مردان چشم خود راکنترل کنند و بعد خانم ها هم باید چشمان خود را کنترل کنند و زینت های خود را بپوشانند...... قل للمومنین یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ...." و قل للمومنت یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن و لا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها ... " اگر حجاب درست شود فکر کنم خیلی مشکلات حل میشود.ممنون

با سلام

ممنون از اين كه تو بحث شركت كردين

يعني شما بزرگوار

معتقديد مشكل از طرف خانم هاست و اكر خانم ها حجاب خود را رعايت كنند اقايان نگاه خود را كنترل مي كنند؟؟

خانم ها ي محترمه سايت نظري ندارن

يا علي

7. صلوات ها 15

نوشته
    41
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    178

نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها
    معتقديد مشكل از طرف خانم هاست و اكر خانم ها حجاب خود را رعايت كنند اقايان نگاه خود را كنترل مي كنند؟؟
    سلام
    به نظر من هیچ ربطی نداره برای اقایون فرقی نمیکنه دختر پوشیده باشه یا نباشه ، مومن باشه یا سوسول یا... اونا فقط بلدن نگاه کنن(منظورم همه اقایون نیستا)
    یه جوری تو چشمای ادم زل میزنن که ادم از رو میره
    ویرایش توسط هانیه : ۱۳۸۹/۰۷/۰۳ در ساعت ۱۸:۲۰

9. صلوات ها 14

علاقه
    کامپیوتر، گرافیک، طراحی سایت
    نوشته
    745
    حضور
    1 روز 5 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    2
    گالری
    171
    صلوات
    6203

نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها

با سلام

ممنون از اين كه تو بحث شركت كردين

يعني شما بزرگوار

خانم ها ي محترمه سايت نظري ندارن

يا علي

ماشالله، اعتماد به نفس آقایون این سایت منو کشته!
    خوبه خدا این خانم ها را آفرید تا تمام گناهاتون را بندازید تقصیر اونها!

من در هر دو شهر مذهبی و غیر مذهبی رفت و آمد داشتم، در شهر های غیر مذهبی خانم های محجبه کمتر از خانم های غیر محجب مورد اذیت و آزار و نگاه آلوده قرار می گیرند، چون خانم هایی هستند که نیاز مردا را برآورده کنند. ولی در شهرهای مذهبی که معمولا کوچک هستند و بی حجابی هنوز در آنها رخنه نکرده و کلا اکثر خانم ها حجاب مناسب دارند، همین خانم های محجب مورد اذیت و نگاه آلوده واقع می شوند، چون خانم غیر محجب وجود نداره که نیاز افراد چشم چران را برآورده کند. البته در مورد اول هم اذیت زنان محجبه به طور کامل برداشته نمی شود. نتیجه می گیریم که محجبه بودن دلیلی بر حفظ نگاه آقایون نیست.

نکته آخر اینکه حتی بی حجابی خانم ها دلیلی بر نگاه آلوده مردان نمی شود، چه اینکه حضرت یوسف در جامعه ای بسیار آلوده بزرگ شد ولی هرگز آلوده نشد، اگر تاریخ مردم مصر را در زمان فراعنه بخوانید، می بینید که مردم بسیار پوشش بدی دارند و حتی از پوشش غربی های امروزی هم بدتر است و تقریبا نمیه عریان است.
    حضرت یوسف در چنین محیطی زندگی میکرد و تازه برده هم بود. نمی توانست که هر دفعه از جایی می خواهد رد شود بگوید "پیامبر خدا می خواهند عبور کنند لطفا خواهران گرامی شئونات اسلامی را رعایت فرمایند!"
    خداوند داستان حضرت یوسف را برای الگو برداری و رد بهانه تراشی برای انجام گناه آورده، برای سرگرمی که نیاورده.

11. صلوات ها 13

شروع کننده موضوع

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط razi نمایش پست ها
    من در هر دو شهر مذهبی و غیر مذهبی رفت و آمد داشتم، در شهر های غیر مذهبی خانم های محجبه کمتر از خانم های غیر محجب مورد اذیت و آزار و نگاه آلوده قرار می گیرند، چون خانم هایی هستند که نیاز مردا را برآورده کنند. ولی در شهرهای مذهبی که معمولا کوچک هستند و بی حجابی هنوز در آنها رخنه نکرده و کلا اکثر خانم ها حجاب مناسب دارند، همین خانم های محجب مورد اذیت و نگاه آلوده واقع می شوند، چون خانم غیر محجب وجود نداره که نیاز افراد چشم چران را برآورده کند. البته در مورد اول هم اذیت زنان محجبه به طور کامل برداشته نمی شود. نتیجه می گیریم که محجبه بودن دلیلی بر حفظ نگاه آقایون نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط هانیه نمایش پست ها
    به نظر من هیچ ربطی نداره برای اقایون فرقی نمیکنه دختر پوشیده باشه یا نباشه ، مومن باشه یا سوسول یا... اونا فقط بلدن نگاه کنن(منظورم همه اقایون نیستا) یه جوری تو چشمای ادم زل میزنن که ادم از رو میره

با سلام

يعني شما بزرگواران نظرتان اين است كه اقايان بدون دليل و علت خاصي منتظراند كه خانمي از راه برسد و نگاهش كنند؟؟

يعني اصلا خانم ها در اين مورد مقصر نيستند؟؟

البته خانم هاي بزرگوار بنده با اطلاع از اين پيش فرض كه نگاه به نامحرم و عدم نگاه به نامحرم رذيلت و فضيلتي است كه هر انساني مي تواند داشته باشد و اين به تربيت نفس خود انسان بر مي گردد

ولي خب اين كه مي فرماييد اقايان به خانم ها نگاه مي كنند شما بزرگواران همه نگاهها را محكوم مي كنيد
    يا نه برخي نگاهها هستند كه خوب اند و اشكال ندارد

پس دو سوال شد:

يعني اصلا خانم ها در اين مقصر نيستند؟؟

شما بزرگوار همه نگاهها را محكوم مي كنيد يا نه برخي نگاهها هستند كه خانم ها انها را تاييد مي كنند؟؟

13. صلوات ها 13

علاقه
    دوست،شعرودرس
    نوشته
    292
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2299

سلام
    باتوجه به این پیش فرض که فرض محال محال نیست، اگه خانمی نبود نگاهی هم نبود،(شوخی بود) اما با توجه به اینکه مردان باید انتخاب کنند در واقع طلب کنندمن فکرمیکنم یه چیز ذاتیه و اگر درست ازش استفاده بشه یه حسنه اینکه نگاه کنند یه چیز ذاتیه اما حدوحدودی داره گاهی یکی چنان بهت ذل میزنه که کم مونده چشای طرف ازپشت سرت بزنن بیرون، بدون اینکه آررایشی داشته باشی یا بی حجاب باشی مطمئنا" طرز رفتار و پوشش خانما خیلی تاثیر داره من به عینه رفتار یه پسر خاص رو با چن دختر دیدم که با دختر محجبه و کسی که حیا داره یه جوربرخورد داره حتی سرش رو پایین میگیره ولی با دختر دیگه که رفتارش یه جوردیگه بوده، حتی حجاب ظاهرش خوب بوده اما بگوبخند داشته و به اصطلاح خیلی رله وو حدود رورعایت نمیکرده رفتارهمون پسر هم به موازات رفتار اون متفاوت بوده. به طوری که امکان اینکه کسی بگه لابد طرف محرمشه وجود داشته اماگاهی هم با تمام اصولی که ازطرف دختر رعایت میشه باز نگاه بد و معنی دار وجود داشته.در واقع نمیشه بگی هرنگاهی بده،و یا فقط دخترا مقصرن. فقط هر چیزی یه جایی داره.
    «أَوْ لَعَلَّکَ بِقِلَّةِ حَیَائِی مِنْکَ جَازَیْتَنِی؛ یا شاید بخاطر کمی حیای من از تو [و حال آنکه از مردم حیا کردم؛ ولی تو را بر خود حاضر ندانستم] مرا مجازات کردی [و حال نماز و دعا را از من گرفتی].»

15. صلوات ها 12

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

سلام و درود بر جناب مستطاب استاد طاها و سایر کاربران بزرگوار

جواب این سئوال نسبیه !

یه راهنمایی می کنم جواب این سئوال شبیه این سئوالیه که الان می پرسم خوب دقت کنید!

توی یک تصادف کدوم طرف مقصره ؟ یه طرف یا هر دوطرف ؟

فکر کنم دیگه متوجه عرایض بنده شدید.

پس بی دلیل همدیگر رو متهم نکنیم

یا علی
    ویرایش توسط قضاوت : ۱۳۸۹/۰۷/۰۳ در ساعت ۲۳:۳۷
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

17. صلوات ها 13

شروع کننده موضوع

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط عارفه89 نمایش پست ها
    باتوجه به این پیش فرض که فرض محال محال نیست، اگه خانمی نبود نگاهی هم نبود،(شوخی بود) اما با توجه به اینکه مردان باید انتخاب کنند در واقع طلب کنندمن فکرمیکنم یه چیز ذاتیه و اگر درست ازش استفاده بشه یه حسنه اینکه نگاه کنند یه چیز ذاتیه اما حدوحدودی داره گاهی یکی چنان بهت ذل میزنه که کم مونده چشای طرف ازپشت سرت بزنن بیرون، بدون اینکه آررایشی داشته باشی یا بی حجاب باشی مطمئنا" طرز رفتار و پوشش خانما خیلی تاثیر داره من به عینه رفتار یه پسر خاص رو با چن دختر دیدم که با دختر محجبه و کسی که حیا داره یه جوربرخورد داره حتی سرش رو پایین میگیره ولی با دختر دیگه که رفتارش یه جوردیگه بوده، حتی حجاب ظاهرش خوب بوده اما بگوبخند داشته و به اصطلاح خیلی رله وو حدود رورعایت نمیکرده رفتارهمون پسر هم به موازات رفتار اون متفاوت بوده. به طوری که امکان اینکه کسی بگه لابد طرف محرمشه وجود داشته اماگاهی هم با تمام اصولی که ازطرف دختر رعایت میشه باز نگاه بد و معنی دار وجود داشته.در واقع نمیشه بگی هرنگاهی بده،و یا فقط دخترا مقصرن. فقط هر چیزی یه جایی داره.

با سلام

ممنون از سركار عارفه بزگوار براي شركت در مباحث

بزرگواران
    بياييد اين مطالب را دسته بندي كينم

برخي هستند كه في قلوب هم مرض اند و چشم چران -------براي اين افراد فرق نمي كند كه خانم با حجاب باشد و بي حجاب با توجه به اين مطلب هم كه انسان موجودي است كه هم مي تواند اعمال خوب و هم اعمال بد را براي خود ملكه نفساني كند

اين افراد نگاه به جنش مخالف را براي خود ملكه نفساني كرده است و رذيلت اخلاقي اين فراد از موضوع بحث ما خارج اند
    زيرا اين رذيلتي اخلاقي است و بايد فرد توبه كرده و در راه ترك اعمال خود قدم برداشته و نفس خود راتربيت كند كه به چنين مناظري نگاه نكند

اين از طرف اقاياني كه مريض القلب اند و همه هم فبول داريم

از طرفي ديگر خانم هايي هستند كه حجاب خود را رعايت نمي كنند و خود محيط را الوده كرده و طوري در جامعه رفتار مي كنند كه باعث تحريك نگاه اقايان مي شوند

-- هرچند هيچ كدام از اينها مجوزي براي نگاه به نامحرم براي اقايان نيست ولي خب اين را هم بايد مد نظر داشته باشيم كه جوان هستند و انسان كه فطرتا به جنس مخالف كشش دارند--

اين خانم ها هم كه خود باعث تحريك نكاهها مي شوند خود مقصراند اين هم رذيله اي اخلاقي است و اين افراد هم از موضوع بحث ما خارج اند

اين دو قسم را همه مي شناسند و از موضوع بحث ما هم خارج .

ولي اين وسط برخي خانم ها مي مانند و برخي اقايان و حتما هم برخي نگاهها

مثلا بنده از استاد دانشگاهي شنيده بودم كه مي گفت:
    وقتي دانشجوي دختري از ما سوال دارد و ما درست به چشم هاي ايشان زل نزنيم و حرف خود را نگوييم ناراحت مي شود كه چرا به ما بي احترامي مي كنيد و به ما نگاه نمي كنيد

يا مثلا نگاه فروشنده با خانم ها يا نگاه نامحرم هاي فاميل به انها و...............؟؟؟

خب خانم هاي سايت تكليف اين نوع نگاهها را هم مشخص كنند ؟؟

ايا اين نگاهها انها را نمي ازارد؟؟

بسم الله...............

19. صلوات ها 10

شروع کننده موضوع

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط قضاوت نمایش پست ها
    جواب این سئوال نسبیه ! یه راهنمایی می کنم جواب این سئوال شبیه این سئوالیه که الان می پرسم خوب دقت کنید! توی یک تصادف کدوم طرف مقصره ؟ یه طرف یا هر دوطرف ؟ فکر کنم دیگه متوجه عرایض بنده شدید. پس بی دلیل همدیگر رو متهم نکنیم

باسلام

جناب قضاوت بزرگوار

مي شه بي زحمت مطالب خود را توضيح فرماييد

در ضمن حالا كي چه كسي را متهم كرده ؟؟

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری