تعدد زوجات در بین اهل تسنن

تب‌های اولیه

35 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تعدد زوجات در بین اهل تسنن

زمانی جاسک رفته بودم دبیرستان شبانه روزی و مدتی اون جا بودم.
عجایبی دیدم
برخی از آنها
1- تعدد زوجات بین آنها جا افتاده بود نمی دانم چرا؟:Gig::Gig: از مردم آن جا پرسیدم زنان آن جا با هم مشکلی ندارند؟ گفتند نه اتفاقا زنانی که شوهرشان سه یا چهار تا زن دارند در مجالس صدر نشینند یعنی می گویند: دارندگی و برازندگی
به قول مردها آنها زن ذلیل نیستند؟
به دستورات و سنن نبوی بیشتر از ما نزدیک اند؟
از روان شناسی مرد و زن چیزی نمی دانند و مردسالاری حاکم است؟
فمنیست ها در آنها نفوذ نکرده اند؟
در این زمینه تحقیقی شده؟
اهل تسنن این سایت نظرشون چیه؟
از عرب های خارج از کشور:
یک بار هتلی بودم مشهد که عرب های خارجی(الشیوخ) آمده بودند آسانسور که می ایستاد عربی با سه چهار زن بیرون می آمد و صدا می کرد
ام حبیبه
ام علی
ام حسن
ام زهرا
2- روحانیون اهل تسنن اجازه نمی دادند بغض داغداری کنار جنازه نزدیکان درجه اول( مادر، پدر و..) شکسته شود.
3- مسجد اهل تسنن بسیار بسیار با شکوه تر از مسجدی بود که اهل جاسک نماز جمعه می خواندند

نگاه به تعدد زوجات همواره از بعد آسیبهای روحی و روانی زن بوده و کمتر به بعد جسمانی و کاهش یا افزایش برخی معضلات جسمی توجه شده است ... نگاه روانی زنان را با تربیت می توان تغییر داد ولی مسایل و برخی بیماریهای جسمی و گاها خطرناک را چه ؟ با تربیت می توان عوض کرد !!!
منظور اینکه تعدد زوجات در مواردی منافع جسمی و نیزکاهش برخی بیمار یهای گاها خطرناک را در پی دارد که کمتر به آنها پرداخته شده و یا پرداخته نمی شود.

zahra;50219 نوشت:

منظور اینکه تعدد زوجات در مواردی منافع جسمی و نیزکاهش برخی بیمار یهای گاها خطرناک را در پی دارد که کمتر به آنها پرداخته شده و یا پرداخته نمی شود.

لطفا توضیح دهید چه بیماری های جسمی را در پی دارد؟؟؟:Gig:

نقل قول:
فراری;50209 نوشت:
زمانی جاسک رفته بودم دبیرستان شبانه روزی و مدتی اون جا بودم.
عجایبی دیدم
برخی از آنها
1- تعدد زوجات بین آنها جا افتاده بود نمی دانم چرا؟:gig::gig: از مردم آن جا پرسیدم زنان آن جا با هم مشکلی ندارند؟ گفتند نه اتفاقا زنانی که شوهرشان سه یا چهار تا زن دارند در مجالس صدر نشینند یعنی می گویند: دارندگی و برازندگی

سلام حرف شما درست است حدود 20تا 25 درصد مرد های اینجا 2 زن یا چند زن دارند ولی جالب اینجاست بین زنان آنها هیچ اتفاقی نمی افتد مثل دعوا و حسودی و... و حتی بیشتر این زنان در یک خانه یا در همسایگی هم زندگی میکنند و خود بنده هم گاهی متعجب شده ام چون همسران بعضی از مرها انقدر صمیمی هستند که اصلا فکرش را نکرده بودم اینها همسران یک مرد باشند.

نقل قول:
در این زمینه تحقیقی شده؟

با شما موفقم

نقل قول:
2- روحانیون اهل تسنن اجازه نمی دادند بغض داغداری کنار جنازه نزدیکان درجه اول( مادر، پدر و..) شکسته شود.

درست است اهل سنت از عزاداری و گریه کردن و به سر و صورت زدن هنگام فوت کسی منع می کنند زیرا مرگ چیزی است که انکار نمی شود و مرگ زندگی دست خداوند است به همین خاطر علماء در اینجا از عزاداری منع می کنند زیرا در کار های خدا نباید دخالت کرد و اعتراض نمود

نقل قول:
- مسجد اهل تسنن بسیار بسیار با شکوه تر از مسجدی بود که اهل جاسک نماز جمعه می خواندند

بنده به جاک نرفته ام ولی تا جایی که اطلاع دارم آن مسجد تاریخی است

با تشکر

baluch boy;50258 نوشت:
درست است اهل سنت از عزاداری و گریه کردن و به سر و صورت زدن هنگام فوت کسی منع می کنند زیرا مرگ چیزی است که انکار نمی شود و مرگ زندگی دست خداوند است به همین خاطر علماء در اینجا از عزاداری منع می کنند زیرا در کار های خدا نباید دخالت کرد و اعتراض نمود

با سلام

اينجا چندتا سوال عقيدتي پيش امد مي تونم بپرسم؟؟

اول:
ايا گريه نكردن در عزاي مرده اي سنت رسول خدا(ص) بوده است و اگر بوده دليل بياوريد و اگر نه اين استنباط را از چه راهي مي كنيد؟؟؟ و دلايل تان بر اين كار چيست؟؟

دوم:
اين كه مي فرماييد در كار خدا نبايد دخالت كرد يعني چه؟؟
مگر انهايي كه براي مرده گريه مي كنند در كار خدا دخالت مي كنند؟؟

اين دخالت را شما چه معنا مي كنيد؟؟
مگر بنده ها مي گويند ---العياذ بلله --- خدا تو ايشان را از ما نگير و يا تو نمي داني كي را بايد بميراني و كي را نميراني و يا به خدا شكايت مي كنند كه دخالت در كار خدا باشد؟؟

از طرفي دخالت معناي خاص به خود را دارد
مردم چطور مي توانند در كار خدا دخالت كنند؟؟؟
اصلا انسان توان دخالت در كار خدا را دارد؟؟؟

منتظر نظرات اهل سنت بزرگوار هستيم

Baluch boy;50258 نوشت:
نقل قول:

بازم از اون حرفها زدی ؟؟؟
مگه هرکی عذاداری کنه مرگ رو انکار کرده؟؟؟
شما میگید هر کی گریه کنه یا عذاداری کنه در کار خدا دخالت کرده؟؟؟نعوذ بالله
عجب حرفهایی می زنید ؟؟؟مگر شما نمی دانید که پیامبر خود برای اصحابش عذاداری میکرد .

چند حدیث از منابع اهل سنت : در کتاب الاستیعاب،جلد یک،صفحه 374 آمده:پیامبر فرمود:ولکن حمزه لا بواکی له (حمره عذادار وگریه کننده ندارد؟)
ودر جای دیگروقتی خلیفه دوم از گریه خانواده ای داغ دیده جلوگیری میکرد پیامبر اکرم فرمود:یا عمر!دعهن فان العین دامعت والنفس مصابت والعهد القریب (ای عمر !رهایشان کن چرا که چشم گریان ،نفس مصیبت دیده واین فاصله وجدایی تازه به وقوع پیوسته است )المستدرک علی الصحیحین،ج 1،ص 381،مسند احمد،ج2،ص 444
ودر جای دیگر پیامبر دلیل گریه وعزاداری را این گونه توصیف می کند:تدمع العینان ویحزن القلب ولا نقول ما یسخط الرب (چشم ها گریان است ،قلب می سوزد وآن چه را که موجب خشم خداوند است را نمیگوییم )عقد الفرید،جلد3صفحه19_سنن ابن ماجه ج 1 ص 506
من تعجب میکنم علمای شما این کتاب ها را مطالعه نکردند؟؟؟؟؟؟
بازم اگر خواستید دلیل بیاورم؟؟؟؟

مهدی محامدی;50233 نوشت:
لطفا توضیح دهید چه بیماری های جسمی را در پی دارد؟؟؟:gig:

اندومتریوز که یکی از علل دردهای مزمن شکمی ونازایی در زنان است – نازایی (به علل دیگر که از توضیحش معذورم) - و اخیرا مبحث سرطان پروستات در مردان – سرطان سرویکس و رحم در زنان –نارسایی اسفنکترها در زنان و لذا عدم کنترل ادرار و مدفوع و گاز در سنین بالاو...
در اکثر موارد مربوط به قضیه تک زوجی است که با تعدد زوجین اینها کمتر می شود. چون فیزیولوژی و روحیه مردان و نوع تماسها ی جنسی و تعداد همسر تحت تاثیر فرهنگ مردم و زنان قرار گرفته لذا اینگونه بیماری زنان و معضلات رو به افزایش است
البته تعدد به همه زوجها توصیه نمی شود در آینده علم می تواند به زوجین مشاوره دهد که کدام زوج بهتر است منفرد بمانند و کدامها نه .
مثال: کدام زن می پذیرد که ریسک سرطانش زیاد شود ولی نخواهد همسرش هوو بیاورد!!
با عرض پوزش بیشتر از این و واضحتر نمی توانم وارد ریز مطلب شوم
بعید نیست که در آینده علم تعدد زوج را در گروهی توصیه نماید به منظور پیشگیری از بیماری!!
ضمنا کسی با این حرفها نرود تجدید فراش کرده ما را متهم نماید!!!
در ضمن بلوچ عزیز در موقع ناراحتی زن به جای گریه باید چه کار کند؟

طاها;50266 نوشت:

نقل قول:

اول:
ايا گريه نكردن در عزاي مرده اي سنت رسول خدا(ص) بوده است و اگر بوده دليل بياوريد و اگر نه اين استنباط را از چه راهي مي كنيد؟؟؟ و دلايل تان بر اين كار چيست؟؟

سلام دوست گرامی
بله اهل سنت احادیثی درباره منع عزاداری دارند که هم درکتب هم سنت موجود است و هم در کتب اهل تشیع مثلا:

(بخارى:1283)
انس بن مالك (ص) مي گويد: رسول‏ اكرم (ص) زني را ديد كه در كنار قبري نشسته بود و گريه مي كرد. به او گفت: «از خدا بترس و صبر، پيشه كن». آن زن كه رسول خدا (ص) را نمي شناخت، به او گفت: برو كنار. تو به مصيبت من گرفتار نشده اي. به آن زن گفتند: او رسول الله (ص) است. زن به خانه پيامبر آمد. آنجا، نگهباني نيافت. به پيامبر(ص) گفت: (ببخشيد) من شما را نشناختم. رسول خدا (ص) فرمود:«صبر، همان است كه در آغاز مصيبت، باشد».

(بخارى: 1294)
عبد الله بن مسعود(رض) روايت مي كند كه: رسول الله (ص)فرمود: «كسي كه (هنگام مصيبت) به سر وصورت خود بزند و گريبانش را پاره كند و سخن جاهلي بر زبان بياورد، از ما نيست».

کتب اهل تشیع:
( مسند الامام زيد، کتاب الحج، باب الأکل من لحوم الأضاحي).

زيد بن علي بن الحسين ؛ از جدش علي بن ابي‌طالب روايت کرده که فرمود: «نهى رسول الله ص عن لحوم الأضاحي أن تدخروها فوق ثلاثة أيام ... ونهانا عن زيارة القبور » یعنی رسول خدا ص ما را از ذخيره‌کردن گوشتهاي قرباني بيش از سه روز نهي فرمود .... و ما را از زيارت قبور نهي نمود.

و...

نقل قول:
دوم:

به موضوع خوبی اشاره کردید
منظورم همان نوشته «مرگ نا بهنگام فلانی تسلیت باد» و امثال این که در بین هر دو گروه مسلمانان رایج است

این کلمه ایست که انسان در کار خدا دخالت می کند ( مرگ نابهنگام ) آیا خداوند هنگام مرگ را میداند یا انسان؟!!!
اگر خداوند میداند و ما نمیدانیم پس این کلمه چه معنایی میدهند ؟!!
مگر خداوند هنگام مرگ شخصی را نمیداند که روی پارچه ای مینویسیم مرگ نابهنگام فلانی

منظور بنده این بود دوست عزیز
امیدوارم جواب شما را داده باشم اگر هم نه لطفا واضح تر سوال بپرسید
با تشکر

سلامzahra
لطف کنید منبع را هم ذکر کنید
با تشکر

baluch boy;50279 نوشت:
انس بن مالك (ص) مي گويد: رسول‏ اكرم (ص) زني را ديد كه در كنار قبري نشسته بود و گريه مي كرد. به او گفت: «از خدا بترس و صبر، پيشه كن». آن زن كه رسول خدا (ص) را نمي شناخت، به او گفت: برو كنار. تو به مصيبت من گرفتار نشده اي. به آن زن گفتند: او رسول الله (ص) است. زن به خانه پيامبر آمد. آنجا، نگهباني نيافت. به پيامبر(ص) گفت: (ببخشيد) من شما را نشناختم. رسول خدا (ص) فرمود:«صبر، همان است كه در آغاز مصيبت، باشد». (بخارى: 1294) عبد الله بن مسعود(رض) روايت مي كند كه: رسول الله (ص)فرمود: «كسي كه (هنگام مصيبت) به سر وصورت خود بزند و گريبانش را پاره كند و سخن جاهلي بر زبان بياورد، از ما نيست». کتب اهل تشیع: ( مسند الامام زيد، کتاب الحج، باب الأکل من لحوم الأضاحي). زيد بن علي بن الحسين ؛ از جدش علي بن ابي‌طالب روايت کرده که فرمود: «نهى رسول الله ص عن لحوم الأضاحي أن تدخروها فوق ثلاثة أيام ... ونهانا عن زيارة القبور » یعنی رسول خدا ص ما را از ذخيره‌کردن گوشتهاي قرباني بيش از سه روز نهي فرمود .... و ما را از زيارت قبور نهي نمود.

با سلام

در مورد روايات عارض ام خدمتتان كه :

اولا هيچ كدام از اين روايات بر نمي ايد كه پيامبر گريه كردن هنگام مرگ عزيزي را منع مي كند

ثانيا در مقابل اين روايات -- برفرض صحت سند ان -- چندين روايات داريم كه نمونه ان :
خود پيامبر در مرگ عمويش حضرت همزه به زنان دستور مي دهد كه براي ايشان مجلس عزا بگيرند
و ............

baluch boy;50279 نوشت:
به موضوع خوبی اشاره کردید منظورم همان نوشته «مرگ نا بهنگام فلانی تسلیت باد» و امثال این که در بین هر دو گروه مسلمانان رایج است این کلمه ایست که انسان در کار خدا دخالت می کند ( مرگ نابهنگام ) آیا خداوند هنگام مرگ را میداند یا انسان؟!!! اگر خداوند میداند و ما نمیدانیم پس این کلمه چه معنایی میدهند ؟!! مگر خداوند هنگام مرگ شخصی را نمیداند که روی پارچه ای مینویسیم مرگ نابهنگام فلانی

عقيده شما بزرگوار فقط بسته است به اين كه در اعلاميه مي نويسند مرگ نا بهنگام ، اگر مشكل شما اين است اگر بنويسند مرگ به هنگام مشكل شما حل مي شود؟؟؟

در ثاني
چرا هر دفعه موضوع تازه اي را مطرح مي فرماييد
اول ان پشتوانه علمي ان چه را كه گفته ايد را ثابت كنيد بعد موضوع جديدي طرح نماييد

شما گريه فردي بر مرگ عزيزش را دخالت انسان در كار خدا مي دانيد؟؟
در اين مورد به اين سوالات پاسخ دهيد

اين دخالت را شما چه معنا مي كنيد؟؟
مگر بنده ها مي گويند ---العياذ بلله --- خدا تو ايشان را از ما نگير و يا تو نمي داني كي را بايد بميراني و كي را نميراني و يا به خدا شكايت مي كنند كه دخالت در كار خدا باشد؟؟

از طرفي دخالت معناي خاص به خود را دارد
مردم چطور مي توانند در كار خدا دخالت كنند؟؟؟
اصلا انسان توان دخالت در كار خدا را دارد؟؟؟

اينها را جواب دهيد

هستيم خدمتتان

طاها;50305 نوشت:

[=arial]
[=arial]چرا هر دفعه موضوع تازه اي را مطرح مي فرماييد
[=arial]اول ان پشتوانه علمي ان چه را كه گفته ايد را ثابت كنيد بعد موضوع جديدي طرح نماييد

با تشكر از طاهاي عزيز
جوابش واضح است ،اصلا پشتوانه ي علمي ندارد!!!

[=arial]

طاها;50305 نوشت:
[=arial]مگر انهايي كه براي مرده گريه مي كنند در كار خدا دخالت مي كنند؟؟

[=arial]اين دخالت را شما چه معنا مي كنيد؟؟
[=arial]مگر بنده ها مي گويند ---العياذ بلله --- خدا تو ايشان را از ما نگير و يا تو نمي داني كي را بايد بميراني و كي را نميراني و يا به خدا شكايت مي كنند كه دخالت در كار خدا باشد؟؟

[=arial]از طرفي دخالت معناي خاص به خود را دارد
[=arial]مردم چطور مي توانند در كار خدا دخالت كنند؟؟؟
[=arial]اصلا انسان توان دخالت در كار خدا را دارد؟؟؟

[=arial]اينها را جواب دهيد

[=arial]هستيم خدمتتان

برادر بلوچ لطف كنيد به سوالات پاسخ دهيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مهدی محامدی;50274 نوشت:
Baluch boy;50258 نوشت:

نقل قول:
بازم از اون حرفها زدی ؟؟؟

اولا سلام
ثانیا شما جز این کلمه تیکه دیگه ای یاد نداری؟

نقل قول:
مگه هرکی عذاداری کنه مرگ رو انکار کرده؟؟؟
شما میگید هر کی گریه کنه یا عذاداری کنه در کار خدا دخالت کرده؟؟؟نعوذ بالله
عجب حرفهایی می زنید ؟؟؟مگر شما نمی دانید که پیامبر خود برای اصحابش عذاداری میکرد .

بنده کل جملاتم رو در یک بخش خلاصه کردم حالا شما چجور برداشت کنید دست خودتان است

نقل قول:
درست است اهل سنت از عزاداری و (گریه کردن و به سر و صورت زدن) هنگام فوت کسی منع می کنند زیرا مرگ چیزی است که انکار نمی شود و مرگ زندگی دست خداوند است به همین خاطر علماء در اینجا از عزاداری منع می کنند زیرا در کار های خدا نباید دخالت کرد و اعتراض نمود

اعتراضی که عرض کردم منظورم همان مطلب (نابهنگام بود) بنده نمی دانسته ام برای شما شبهه وارد می شود و الا در همان پست اول توضیح میدادم

نقل قول:
چند حدیث از منابع اهل سنت : در کتاب الاستیعاب،جلد یک،صفحه 374 آمده:پیامبر فرمود:ولکن حمزه لا بواکی له (حمره عذادار وگریه کننده ندارد؟)
نقل قول:
ودر جای دیگروقتی خلیفه دوم از گریه خانواده ای داغ دیده جلوگیری میکرد پیامبر اکرم فرمود:یا عمر!دعهن فان العین دامعت والنفس مصابت والعهد القریب (ای عمر !رهایشان کن چرا که چشم گریان ،نفس مصیبت دیده واین فاصله وجدایی تازه به وقوع پیوسته است )المستدرک علی الصحیحین،ج 1،ص 381،مسند احمد،ج2،ص 444

ودر جای دیگر پیامبر دلیل گریه وعزاداری را این گونه توصیف می کند:تدمع العینان ویحزن القلب ولا نقول ما یسخط الرب (چشم ها گریان است ،قلب می سوزد وآن چه را که موجب خشم خداوند است را نمیگوییم )عقد الفرید،جلد3صفحه19_سنن ابن ماجه ج 1 ص 506

درست است چشم گریان است ولی چیزی که موجب خشم خدا میشود چیست؟؟!!
آیا همان به سر و رو زدن نیست

متاسفانه تقصیر از بنده بود نمی دانستم ان مطلب برای شما برداشت های متفاوت ایجاد می کند

Baluch boy;50258 نوشت:

سلام
ثانیا شما جز این کلمه تیکه دیگه ای یاد نداری؟

با سلام
شما بفرمایید من هر تیکه ای شما بگید در خدمتم!!!

Baluch boy;50258 نوشت:
بنده کل جملاتم رو در یک بخش خلاصه کردم حالا شما چجور برداشت کنید دست خودتان است

شما کلا جملاتتون خلاصه(بی سروته)است.

لطف کنید یه جور صحبت کنید که همه بفهمن؟؟؟؟:Ealam:

Baluch boy;50258 نوشت:

ما میگیم جواب بده ،دوباره سوال می پرسه؟؟؟؟

Baluch boy;50258متاسفانه تقصیر از بنده بود نمی دانستم ان مطلب برای شما برداشت های متفاوت ایجاد می کند[/QUOTE نوشت:

اتفاقا برداشت ما همان چیزی بود که علمای شما میگن؟!خودتو نمیدانم!؟ولی علماتون همین نظرو دارن ؟!
توصیه :اگر مطلب رو نمیدونی سوال بپرس؟؟؟من به جای علمای اهل سنت بهت جواب میدم .مطمئن باش هیچ کدام از اهل سنت به هر مذهبی که میخواد باشه از من بیشتر نمیدونه،سعیم نکن با حرفهای بی ربط مسئله رو عوض کنی؟؟؟

دوستان گلم سلام
به نظر من میشه تو بحث علمی هم مهربون بود
این طور نیست؟

zahra;50276 نوشت:
اندومتریوز که یکی از علل دردهای مزمن شکمی ونازایی در زنان است – نازایی (به علل دیگر که از توضیحش معذورم) - و اخیرا مبحث سرطان پروستات در مردان – سرطان سرویکس و رحم در زنان –نارسایی اسفنکترها در زنان و لذا عدم کنترل ادرار و مدفوع و گاز در سنین بالاو...
در اکثر موارد مربوط به قضیه تک زوجی است که با تعدد زوجین اینها کمتر می شود. چون فیزیولوژی و روحیه مردان و نوع تماسها ی جنسی و تعداد همسر تحت تاثیر فرهنگ مردم و زنان قرار گرفته لذا اینگونه بیماری زنان و معضلات رو به افزایش است
البته تعدد به همه زوجها توصیه نمی شود در آینده علم می تواند به زوجین مشاوره دهد که کدام زوج بهتر است منفرد بمانند و کدامها نه .
مثال: کدام زن می پذیرد که ریسک سرطانش زیاد شود ولی نخواهد همسرش هوو بیاورد!!
با عرض پوزش بیشتر از این و واضحتر نمی توانم وارد ریز مطلب شوم
بعید نیست که در آینده علم تعدد زوج را در گروهی توصیه نماید به منظور پیشگیری از بیماری!!
ضمنا کسی با این حرفها نرود تجدید فراش کرده ما را متهم نماید!!!
در ضمن بلوچ عزیز در موقع ناراحتی زن به جای گریه باید چه کار کند؟

ببخشید اطلاعات شما با اطلاعات من منافات دارد!
تا ان جا که من اطلاع دارم، تماس های جنسی زیاد در بانوان هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، بلکه باعث کاهش یک سری بیماریها نیز می شود.
اما تماس های جنسی زیاد در مردان ایجاد مشکل کرده، باعث بیماری می گردد.

این یعنی تعدد زوجات ممنوع! اگر لازم است بگویید تا نوع بیماریها را توضیح دهم. البته اگر در بین اعضا پزشک باشد از حضورشان در این تاپیک ممنون خواهیم شد

Baluch boy;50258 نوشت:

:Gig::Gig:
شما از کدوم منبع متوجه شدید که به سر و صورت زدن موجب خشم خدا می شه؟

اگر برای کسی که فوت شده نباید گریه کرد و نباید سر خاکش رفت می شه بیت الحزان حضرت فاطمه (س) را که بر سر خاک پدرشون بود و سه ماه گریه ی ایشون برای از دست دادن پدر را یک جوری توجیح کنید؟!
یعنی علمای شما از حضرت فاطمه (س) عالم تر هستند؟:Gig:

در صورتی که پدر بزرگ یا مادر بزرگ مسن در منزل دارید می تونید ازشون بپرسید آیا در زمان قدیم آن ها هم عزاداری و سینه زنی برای سالار شهیدان داشته اند یا نه؟
مطمئناً به شما خواهند گفت که بله داشته اند اما بعداً علما آن را منع کردند و گفتند نباید به سرو صورت زد و...
پس یعنی این فتوا قدمتی به بلندای 50 سال هم ندارد!!!!!!

sajedee;50439 نوشت:
:gig::gig:
شما از کدوم منبع متوجه شدید که به سر و صورت زدن موجب خشم خدا می شه؟

اگر برای کسی که فوت شده نباید گریه کرد و نباید سر خاکش رفت می شه بیت الحزان حضرت فاطمه (س) را که بر سر خاک پدرشون بود و سه ماه گریه ی ایشون برای از دست دادن پدر را یک جوری توجیح کنید؟!
یعنی علمای شما از حضرت فاطمه (س) عالم تر هستند؟:gig:

در صورتی که پدر بزرگ یا مادر بزرگ مسن در منزل دارید می تونید ازشون بپرسید آیا در زمان قدیم آن ها هم عزاداری و سینه زنی برای سالار شهیدان داشته اند یا نه؟
مطمئناً به شما خواهند گفت که بله داشته اند اما بعداً علما آن را منع کردند و گفتند نباید به سرو صورت زد و...
پس یعنی این فتوا قدمتی به بلندای 50 سال هم ندارد!!!!!!

سلام شما مدعی هستید حضرت زهرا (ع) بعد از وفات پیامبر به شهادت رسیده اند چطور 3 ماه بعد از ایشون گریه کرده اند پس نتیجه میگیریم موضوع شهادت حضرت زهرا (ع) افسانه ای بیش نیست

حالا دوستان شما سوالاتان را مطرح کردید چند سوال من از شما دارام

آیا خداوند رازی است به زنجیر زدن سینه زدن و خون خود ریختن قمه زدن!!

آیا امام حسین از این کارا رازیست؟؟
آیا خدا و رسول از این کر رازی می شوند؟؟!
آیا امام حسین با این کاراها از شما خوشحال می شود و شفاعت شما را میکند؟

آیا گفتن کلمه (استغفرالله) لا اله حسین و لا اله فاطمه این کلمات شرک نیست؟؟!
آیا گفتن اینکه (حضرت مریم کلفت حضرت زهراست) اینها بدعت و کور دلی نیست؟
آیا گفتن کلمه (بنده سگ حسینم) آیا این حرفها در شان انسانیت است؟ انسانی خداوند آن را محترم شمرده و خلیفه الله روی زمین قرار داده

وووووووو

آیا اینها سابقه تاریخی دارد آیا در زمان پیامبر اینها بود اند؟؟

دوستان از حرف های بنده ناراحت نشوید چون اگر کار های ما خطا باشد کارهای شما هم درست نیست

الله علم

فراری;50209 نوشت:
تعدد زوجات بین آنها جا افتاده بود نمی دانم چرا؟:Gig::Gig: از مردم آن جا پرسیدم زنان آن جا با هم مشکلی ندارند؟ گفتند نه اتفاقا زنانی که شوهرشان سه یا چهار تا زن دارند در مجالس صدر نشینند یعنی می گویند: دارندگی و برازندگی
در این زمینه تحقیقی شده؟
از عرب های خارج از کشور:
یک بار هتلی بودم مشهد که عرب های خارجی(الشیوخ) آمده بودند آسانسور که می ایستاد عربی با سه چهار زن بیرون می آمد و صدا می کرد
ام حبیبه
ام علی
ام حسن
ام زهرا
/QUOTE]

[=Century Gothic]سلام
[=Century Gothic]دوستان و کارشناسان محترم
[=Century Gothic]سئوال اصلی من بی پاسخ مانده و این بحث ها که قبلا بارها تکرار شده از سر گرفته شده است. سئوالات بالا
[=Century Gothic]بلوچ جان دلایلی برای پذیرش ازدواج متعدد چیه در بین اهل تسنن؟
[=Century Gothic]واقعا زن ها می پذیرند؟
[=Century Gothic]خودتان چند فروند همسر دارید؟

نقل قول:
سلام
دوستان و کارشناسان محترم
سئوال اصلی من بی پاسخ مانده و این بحث ها که قبلا بارها تکرار شده از سر گرفته شده است. سئوالات بالا
بلوچ جان دلایلی برای پذیرش ازدواج متعدد چیه در بین اهل تسنن؟
واقعا زن ها می پذیرند؟
خودتان چند فروند همسر دارید؟

سلام دوست گرامی شرمنده خدایی قصد نداشتم کار به اینجا بکشه ولی دوستان فکر کردند منظور بنده توهین به اهل تشیع است ولی اصلا قصد چنین کاری را نداشتم و می خواستم فقط به سوالات شام پاسخ دهم

دلیل برای پذیرش ازدواج متعدد همان سوره نساء است که تا چهار زن را رو دانسته و بیشتر از چهار زن ممنوع است
اما تمام اهل سنت اینجا چند زن ندارد قبلا گفتم شاید 25 درصد یا کمتر

اما واقعا زن ها می پذیرند قبلا پاسخ دادم بله زن ها با هم مشکلی ندارد

خود بنده مجرد هستم و کارم به آنجا نرسیده و برای بنده همان یک همسر هم زیاد است چه برسد به چند عدد

دوستان شما چرا هر چیز می شنویید شورش میکنید همه دارن اعتراض می کنن (چرا چند زن) بابا به خدا همه اهل تسنن چند زن ندارد چرا گیر دادید به این موضوع

نقل قول:
شما بفرمایید من هر تیکه ای شما بگید در خدمتم!!!

هر چی به ادب و فرهنگت میکشه بگو ما رازی هستیم

نقل قول:
اتفاقا برداشت ما همان چیزی بود که علمای شما میگن؟!خودتو نمیدانم!؟ولی علماتون همین نظرو دارن ؟!
توصیه :اگر مطلب رو نمیدونی سوال بپرس؟؟؟من به جای علمای اهل سنت بهت جواب میدم .مطمئن باش هیچ کدام از اهل سنت به هر مذهبی که میخواد باشه از من بیشتر نمیدونه،سعیم نکن با حرفهای بی ربط مسئله رو عوض کنی؟؟؟

اینها رو هم میدونی

(البقره: 155 ـ157).
«و مژده بده به برد باران آن کسانی که هنگامی که بلائی بدانان می‌رسد، می‌گویند ما از آنِ خدائیم و به وی او باز می‌گردیم آنان (همان بردباران با ایمانی هستند که) الطاف و رحمت و احسان و مغفرت خدایشان شامل حال آنان می‌گردد و مسلّماً ایشان از راهیافتگان هستند».

(البقره: 177).
«و آنان که در برابر فقر و بیماری (و زیان و ضررها) و به هنگام نبرد شیکبایند».
و در نهج البلاغه آمده است: «وقال علي س بعد وفاة النبي ص مخاطبا إياه ص: لولا أنك نهيت عن الجزع وأمرت بالصبر لأنفدنا عليك ماء الشؤون». «علی بعد از وفات پیامبر ص خطاب به پیامبر فرمود: اگر از بی‌قراری و بی‌تابی نهی نمی‌کردی و به بردباری فرمان نمی‌داد چنان برایت اشک می‌ریختيم که اشک چشمانمان تمام می‌شد».(- نهج البلاغة ص 576 و نگا: مستدرک الوسائل 2/445.(

و همچنین در نهج البلاغه آمده است که علی ؛ گفت: «أن علياً ؛ قال: من ضرب يده عند مصيبة على فخذه فقد حبط عمله». هر کسی به هنگام مصیبت و بلایی دستش را بر رانش بزند و تأسف بخورد، عمل او نابود گردیده است.(- نگا: الخصال صدوق ص (621) و وسائل الشیعة (3/270).)
و حضرت حسین در کربلاء چنان که صاحب منتهی الامال نقل کرده به خواهرش زینب گفت: «يا أختي، أحلفك بالله عليك أن تحافظي على هذا الحلف، إذا قتلت فلا تشقي عليّ الجيب، ولا تخمشي وجهك بأظفارك، ولا تنادي بالويل والثبور على شهادتي».
«خواهرم تو را به خدا سوگند می‌دهم که وقتی من کشته شدم گریبانت را پاره مکن، و چهره‌ات را با ناخن‌هایت خونین مکن، و به خاطر شهادت من فریاد واویلا سر مده».(- 1/248.)
و ابو جعفر قمی نقل که امیر المؤمنین به یارانش گفت: «لا تلبسوا سواداً فإنَّه لباس فرعون». «لباس سیاه نپوشید زیرا لباس سیاه لباس فرعون است». (- من لا یحضر، الفقیه، أبو جعفر محمد بن بابویه القمی 1/232، و الحر العاملی در وسائل الشیعة 2/916 آن را روایت کرده است)

و در فروع الکافی الکلینی آمده است: که پیامبر ص فاطمه را وصیت نمود و به او گفت: «إذا أنا مت فلا تخمشي وجهاً ولا ترخي عليّ شعراً ولا تنادي بالويل ولا تقيمي عليَّ نائحة».
«وقتی من مُردم چهره‌ات را خونین مکن، موهایت را ژولیده و آویزان مکن، و فریاد واویلا سر مده، و زن نوحه‌سرایی را برای نوحه‌سرایی برای من مقرر مکن».
(- فروع الکافی 5/527.)
و شیخ شیعه محمد بن حسین بن بابویه قمی که نزد آنها ملقب به صدوق است می‌گوید: (از جمله گفته‌های پیامبر ص که پیش از او کسی آن را نگفته است این است می‌گوید: «النياحة من عمل الجاهلية». «نوحه‌سرای از اعمال جاهلیت است».
(صدوق در من لا یحضره الفقیه (4/271-272)، و حر عاملی در وسائل الشیعة (2/915) ویوسف البحرانی در الحدائق الناضرة (4/149) و حاج حسین البروجردی در جامع أحادیث الشیعة (3/488) و محمد باقر المجلسی با عبارت «نوحه‌سرایی از اعمال جاهلیت است) در بحار الانوار 82/103 روایت کرده است.)

و همچنین علمای شیعه مجلسى و نوری و بروجردی از پیامبر خدا ص حدیثی را نقل کرده‌اند که فرموده است: «صوتان ملعونان يبغضهما الله:إعوال عند مصيبة، وصوت عند نغمة؛ يعني النوح والغناء». «دو صدای نفرین شده هستند که خداوند آنها را دوست ندارد: شیون و فریاد به هنگام مصیبت، و صدای آهنگ و ترانه – یعنی نوحه‌سرایی و موسیقی
(بحار الانوار 82/103 و مستدرک الوسائل 1/143-144 و جامع الأحادیث الشیعة 3/488 و من لا یحضره الفقیه 2/271).)

شما را به خدا اینها را خواده اید که بعد از کتب ما حدیث نقل میکنید آیا علمای شیعه اینها را مطالعه کرده اند
دوست عزیز من از شما تقاضا دارم پاسخ این احادیث را هم بدهید ممنون می شوم

حامی;50282 نوشت:
سلامzahra
لطف کنید منبع را هم ذکر کنید
با تشکر

برای پاسخ سوال لازم است ابتدا حاشیه گویی نمایم
«برخی زوجین از ما می پرسند که آیا از نظر علم تماس در سیکل ماهانه مجاز است ؟»
پاسخی از کتب به صورت بلی یا خیر نداریم ولی با جمع بندی چند مطلب علمی پاسخشان را می دهیم
ضربه یا تماس در سیکل ماهانه می تواند جدارهای در حال ریزش را وارد حفره شکم نماید و ایجاد اندومتریوز نماید.
در زمان سیکل ماهانه جدار رحم در حال ریزش است
رحم از راه لوله های رحمی به حفره شکم راه دارد
رحم از جمله اعضایی است که اگر سلولهایش در جایی از درون بدن بیفتد ایجاد رحمهای کوچک به نام پدیده اندومتریوز می کند
اندومتریوز از علل دردهای مزمن شکمی و در مواردی نازایی واز علل دردهای اولیه یا ثانویه شدید قاعدگی است
این جملات در کتب زنان ( ویلیامز. کیستنر. کارنت. و پاتولوژی...) هست ولی در فصول مختلف آمده است لذا از جمع بندی آنها یک پزشک می تواند بگوید که تماس در سیکل ماهانه علمی نیست.
همانطور که دیدید کتب علمی اشاره مستقیم به صورت بلی یا خیر ندارد .چرا که تحقیقات و امارگیری جامعی صورت نگرفته است
اینها را نوشم تا بگویم

اینها را نوشم تا بگویم
در هیچ کتاب زنان قید نشده است که« برای برخی زنان بهتر است که هوو داشته باشند یا همان تعدد زوج مرد یا داشتن صیغه » منتها با جمع بندی چند مطلب پراکنده از بخشهای مختلف کتب زنان می توان این نتیجه گیری را نمود همانطور که قبلا هم نوشته ام راه تحقیق و آمار گیری برای محققین در همین زمینه و سایر موارد باز است
خلاصه سخن اینکه « صیغه و یا تعدد زوج در اسلام راه اثبات علمی نیز دارد و برای برخی زنان و نه همه آنها مفید است »
یک مثال در این زمینه در مورد سرطان به خصوص سرویکس:
در کتب نامبرده داریم که:
در راهبه ها آمار سرطان رحم کمتر است
برخی زنان عفونت مدام به علت تاهل دارند که گاه به آنها آنتی بیوتیک هر شب و مدام داده می شود
1یا2 نوبت عفونت در متاهل عادی است ولی برخی بسیار غیر متعارف دچار می شوند لذا مستعد زخمها و ریسک بالای سرطان هستند
برخی دچار تبخالهای راجعه هستند که ریسک فاکتور بسیاربسیار مهمی برای سرطان است
در این زنان توصیه به کاهش تماس است ( می دانیم این توصیه در زن متاهل با توجه به فیزیولوژی متفاوت مردان که در کتب روانپزشکی آمار تماس هر روز در عده ای از مردان طبیعی است معقول و اخلاقی نیست )
فلذا در مورد برخی زنان وبا توجه شرح حال خانوادگی جهت سلامت خانم از جهت سرطان ونیز سلامت خانواده شریک جنسی دوم برای مرد لازم است
در مورد سایر بیماریها هم که نوشته ام از جمع بندی جملات علمی کتب مختلف زنان آنها را نوشته ام .
به فرض اگر تمام اینها هم نادرست باشد یک جمله را با قاطعیت می توان نوشت « داشتن هوو یا به عبارتی صیغه و یا همسر دوم برای مرد در برخی مثالهای علمی به نفع برخی زنان می باشد و این یعنی راه تحقیق باز است و با داشتن آمار و تحقیق می توان ثابت کرد البته به غرب امیدی نیست چون مشکلشان را طور دیگر حل می کنند که ما به آنها می گوییم معضل!!فساد»
ضمنا اگر مفهوم آیه 223و222 سوره بقره را بدانم مطالب دیگری می شود نوشت( به نظرم از نظر علم کشتزار فقط حاملگی نیست ) اهدنا الصراط المستقیم

ساجده عزیز پاسخ مختصری برای شما گرامی:
بله در زنان برخی بیماریها کاهش می یابد که به موقع اشاره خواهد شد
منتها من تعدد زوج یا صیغه را به خاطر کاهش تماس جنسی در زن و مفید برای برخی زنان نگاشتم . پس مردی که زوج متعدد دارد لزوما به این معنا نیست که حتما آن مرد تماس بیشتری دارد و یا تماس بیشتر علمی درست است دو همسری به این معناست که نیاز مرد بین چند فرد تقسیم می شود .هر چند از نظر علم برخی مردان تماس روزانه دارند. توضیح بیشتر در مورد فیزیولوژی مردان فعلا لازم نیست پس چند همسری لزوما به معنای تجویز تماس زیاد نیست کمک به برخی مرد ان و شاید کاهش بیماری که بعد شاید بنویسم و لی در اصل هوو!!کمک علمی به برخی زنان است.خواهش می کنم دقیقتر بخوانید ضمنا بیماریهای مورد نظرتان را مرقوم نمایید من الله توفیق

از دوستان خواهش ميكنم تا به چيزي مطمئن نيستن ابراز وجود نكنن

baluch boy;50470 نوشت:
شما مدعی هستید حضرت زهرا (ع) بعد از وفات پیامبر به شهادت رسیده اند چطور 3 ماه بعد از ایشون گریه کرده اند پس نتیجه میگیریم موضوع شهادت حضرت زهرا (ع) افسانه ای بیش نیست

با سلام

وقتي كه جاهلان به مباني دين و اسلام و كافران قبل از بعثت پيامبر غصب خلافت ميكنند و تكيه بر جاي معصومين مي زنند و دختر رسول خدا(ص) را به شهادت مي رسانند مشخص است كه پيروان انها هم اين كار انها را توجيه خواهند كرد و شهادت دختر پيامبر خدا را افسانه خواهند خواند

جناب بلوچ

حواستان به مطالب جمع است يا نه؟؟؟
شما به سايت مي اييد كه مطلبي بنويسيد و وقت دوستان را تلف كنيد يا به سايت مي اييد كه مناظرات علمي داشته باشيد و حق و حقيقت را پيدا كيند

خواهر بزرگوار چه مي گويند و شما چه جواب مي دهيد؟؟
ايشان اورده اند:

sajedee;50439 نوشت:
اگر برای کسی که فوت شده نباید گریه کرد و نباید سر خاکش رفت می شه بیت الحزان حضرت فاطمه (س) را که بر سر خاک پدرشون بود و سه ماه گریه ی ایشون برای از دست دادن پدر را یک جوری توجیح کنید؟! یعنی علمای شما از حضرت فاطمه (س) عالم تر هستند؟

و شما چه جواب داده ايد؟؟؟

baluch boy;50470 نوشت:
شما مدعی هستید حضرت زهرا (ع) بعد از وفات پیامبر به شهادت رسیده اند چطور 3 ماه بعد از ایشون گریه کرده اند پس نتیجه میگیریم موضوع شهادت حضرت زهرا (ع) افسانه ای بیش نیست

اين جواب چه ربطي به مطلب سركار ساجده دارد؟؟؟

خب ما معتقديم دختر پيامبر بعد از ايشان به شهادت رسيده اند
اين مطلب يعني كه ايشان روز بعد و از وفات پيامبر به شهادت رسيده اند؟؟؟

شهادت حضرت زهرا (س)

هرچند در روايات مختلف است ولي قدر متيقن چند ماه بعد از رحلت پيامبر است

خدا لعنت كند قاتلان دختر رسول خدا را كه ايشان را به شهادت رساندند

شما كه شهادت حضرت را افسانه مي دانيد بفرماييد كه نظرتان در مورد فوت دختر پيامبر چيست؟؟

قبر ايشان كجاست؟؟؟

چرا خبري از قبر ايشان نيست؟؟

ان قدر كه به يكي از زنان پيامبر كه در مقابل امام زمان خويش ايستاد و بيعت شكست و جنك جمل را به راه انداخت ارزش مي دهيد به دختر رسول خدا(ص) ارزش مي دهيد و از ايشان خبر داريد؟؟

ادامه دارد........

نقل قول:

شهادت حضرت زهرا (س)
هرچند در روايات مختلف است ولي قدر متيقن چند ماه بعد از رحلت پيامبر است
سلام دوست گرامی شما بیخود اینقدر جوش نیار بالا اولا به قول معروف آرام
ثانیا بین این روایات که گفتید کدام یک درست است ؟

نقل قول:
خدا لعنت كند قاتلان دختر رسول خدا را كه ايشان را به شهادت رساندند
خوب هرجور دوست دارید لعنت کنید چون می دونیم حضرت زهرا به قتل نرسید و لعنت کردن صحابه از نظر شما ثواب دارد

نقل قول:
شما كه شهادت حضرت را افسانه مي دانيد بفرماييد كه نظرتان در مورد فوت دختر پيامبر چيست؟؟
نظر خاصی ندارم ایشان دختر بزرگوار پیامبر اسلام (ص) و همچنانکه پیامبر اسلام (ص) وفات یافتند ایشان هم همانگونه وفات یافتند و کسی نیست که در این دنیا وت نکند

نقل قول:
قبر ايشان كجاست؟؟؟
متاسفانه مسئله قبر در عصر کنونی میان شما اینقدر مهم شده چون قبر کسی در آن زمان اصلا مهم نبود و همانطور که قبلا گفته بودایم پیامبر به حضرت (ع) دستور داده بود هر جا قبری دیدی که بلند است با خاک یکسانش کند
ولی امروزه قبرها مکانی دینی شده اند و اینقدر مهم شده که حتی برای قبر کسانی که پیدا نیست میگردند مانند قبر دخت پاک نبی اکرم(ص)
اما تنها قبر این بزرگوار ناپیداست؟؟!
نه قبر بسیاری از اهل بیت و صحابه هنوز هم نامعلوم مانده اند نمونه اش قبر حضرت عثمان

نقل قول:

ان قدر كه به يكي از زنان پيامبر كه در مقابل امام زمان خويش ايستاد و بيعت شكست و جنك جمل را به راه انداخت ارزش مي دهيد به دختر رسول خدا(ص) ارزش مي دهيد و از ايشان خبر داريد؟؟

بله خوشبختانه در مورد حضرت فاطمه الزهرا کتاب هایی مطالعه کرده ام و از زندگی ایشان درس های زیادی آموخته ام
اما گفته بودید یکی از زنان پیامبر این چه طرز سخن گفتن هست زبانت نمیاید بگویید ام المومنین
درمورد جنگ جمل و صفین قبلا بحث شده تایپیک چالش کشیدن امامت

baluch boy;50607 نوشت:
ثانیا بین این روایات که گفتید کدام یک درست است ؟

با سلام

بزرگوار
يعني شما در هيچ مساله اي ازتاريخ اسلام اختلاف در ذكر زمان نداريد؟؟؟

اين مساله هم كي ازانها

baluch boy;50607 نوشت:
خوب هرجور دوست دارید لعنت کنید چون می دونیم حضرت زهرا به قتل نرسید و لعنت کردن صحابه از نظر شما ثواب دارد

شما چرا ناراحتيد و قاتلان دختر پيامبراتان را لعنت نمي كنيد ؟؟
در ضمن چه كسي حرف صحابه را اين وسط زد ؟؟
حتما شما هم مي دانيد كه قتل حضرت زهرا(س) كار صحابه است
كه هم بر ايشان لعنت نمي فرستيد و و هم زور پاي انها را به ميان مي كشيد چون كسي كاري به كار صحابه نداشت

baluch boy;50607 نوشت:

سري به كتب تاريخي علماي خود بزنيد قاتلان دختر پيامبرتان را خواهيد شناخت و در ان صورت است كه شما هم ان قاتلان را لعنت خواهيد كرد
حال فرقي نمي كند كه قاتلان از صحابه باشند يا غير صحابه

شيعه مثل اهل سنت نيست كه بتي از صحابه درست كند و هر كار خلاف انها را توجيه كند و خود به دردسر اندازد و عذاب اخرت را براي توجيه كارهاي اشتباه صحابه به خود گيرد

ادامه دارد..........

baluch boy;50607 نوشت:
متاسفانه مسئله قبر در عصر کنونی میان شما اینقدر مهم شده چون قبر کسی در آن زمان اصلا مهم نبود و همانطور که قبلا گفته بودایم پیامبر به حضرت (ع) دستور داده بود هر جا قبری دیدی که بلند است با خاک یکسانش کند ولی امروزه قبرها مکانی دینی شده اند و اینقدر مهم شده که حتی برای قبر کسانی که پیدا نیست میگردند مانند قبر دخت پاک نبی اکرم(ص) اما تنها قبر این بزرگوار ناپیداست؟؟! نه قبر بسیاری از اهل بیت و صحابه هنوز هم نامعلوم مانده اند نمونه اش قبر حضرت عثمان

با سلام

پس چرا قبر پيامبرتان پا برجاست؟؟؟

چرا قبر همه ائمه شيعه موجود است؟؟

چرا قبر ابوبكر و عمر موجود است؟؟

چرا قبر شهداي احد و همزه و ........موجود است؟؟؟

در عصر كنوني ما مهم شده يا از عصري كه محمدبن عبدالوهاب افكار وهابيت را چون افكار بني اميه در جامعه مسلمين رواج داد؟؟؟

شما اصحاب پيامبر را با يگانه دختر پيامبر در يك مقام مي بينيد كه قبر اينها هم نامعلوم بود؟؟؟

چرا مطالب شيعه را در اين موارد قبول نمي كنيد؟؟
شما يك هزارم درصد هم احتمال نمي دهيد كه گفته هاي شيعه در مورد صحابه و دختر پيامبردرست باشد چرا قبول نمي كنيد؟؟؟

عثماني كه خود ام البنين شما در مقابل ان ايستاد را با دختر پيامبر يكي مي دانيد؟؟

عثماني كه بني اميه را در شام تقويت كرد را با سرور زنان بهشت يكي مي دانيد؟؟

عثماني كه در اخرعمر همه بر عليه او شوريدند را با مادر اهل بيت يكي مي دانيد؟؟

چه جوابي در مقابل پيامبرتان داريد؟؟؟ كه اين گونه بر دين او جفا مي كنيد

ادامه دارد..........

طاها;50639 نوشت:

با سلام

نقل قول:
بزرگوار
يعني شما در هيچ مساله اي ازتاريخ اسلام اختلاف در ذكر زمان نداريد؟؟؟

اين مساله هم كي ازانها

سلام وقتی پاسخ نمی دهید چرا متهم میکنید

نقل قول:
شما چرا ناراحتيد و قاتلان دختر پيامبراتان را لعنت نمي كنيد ؟؟

چرا بنده باید ناراحت باشم

نقل قول:
در ضمن چه كسي حرف صحابه را اين وسط زد ؟؟
حتما شما هم مي دانيد كه قتل حضرت زهرا(س) كار صحابه است
كه هم بر ايشان لعنت نمي فرستيد و و هم زور پاي انها را به ميان مي كشيد چون كسي كاري به كار صحابه نداشت

چون منظورشما را میدانم کیست و این چیزی پوشیده نیست

نقل قول:
سري به كتب تاريخي علماي خود بزنيد قاتلان دختر پيامبرتان را خواهيد شناخت و در ان صورت است كه شما هم ان قاتلان را لعنت خواهيد كرد
حال فرقي نمي كند كه قاتلان از صحابه باشند يا غير صحابه

یک شبهه برای من پیش آمده لطفا پاسخ دهید
به از کتب شما
حضرت زهرا (ع) 15 و نیم سالگی ازدواج نمودند و به قول کتب شما 18 سالگی به شهادت رسیدند با این وجود حضرت 6 فرزند داشتند آیا امکان دارد ؟!!

نقل قول:
شيعه مثل اهل سنت نيست كه بتي از صحابه درست كند و هر كار خلاف انها را توجيه كند و خود به دردسر اندازد و عذاب اخرت را براي توجيه كارهاي اشتباه صحابه به خود گيرد

کی به کی میگه بت
ما سر قبر کدام صحابه رفتیم؟!
ما کدام صحابه را گفتم یا هو؟!
ما به دنبال قبر کدام صحابه میگردیم؟!
ما از کدام صحابه مغفرت میخواهیم؟؟!!!
ووووو

Baluch boy;50645 نوشت:
سلام وقتی پاسخ نمی دهید چرا متهم میکنید

با سلام

جناب بلوچ

صريح پاسخ دهيد بنده چه كسي را متهم كردم؟؟؟
اخه اين چه نوع بحث كردن است؟؟
بنده عرض كردن همان طور كه شما هم در برخي موارد در تاريخ مشكل زمان دقيق را داريد اين هم هست؟؟؟

كجاي اين مسالع متهم كردن است؟؟؟

Baluch boy;50645 نوشت:
چون منظورشما را میدانم کیست و این چیزی پوشیده نیست

لطفا در مورد منظورها و نيت ها مطلب ننويسيد كه از مراعات قوانين مناظره به دور است

اين نمي شود كه شما در مورد نيت ها مطلب بنويسد و بگوييد درايم مناظره مي كنيم

Baluch boy;50645 نوشت:
حضرت زهرا (ع) 15 و نیم سالگی ازدواج نمودند و به قول کتب شما 18 سالگی به شهادت رسیدند با این وجود حضرت 6 فرزند داشتند آیا امکان دارد ؟!!

ببينيد بزرگوار

اخه اين چه بحث و مناظره اي است مي خواهيد چه بگوييد ؟؟

شما به زاد و ولد دختر پيامبر چه كار داريد؟؟

شيعه زمان ازدواج دختر پيامبر را 15 سالكي نمي داند

اين تايپك را ببينيد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=5854&page=3

راسل;50567 نوشت:
از دوستان خواهش ميكنم تا به چيزي مطمئن نيستن ابراز وجود نكنن

لطفا منظور خود را واضحتر بنویسید و مطالب را دقیقتر بخوانید

مثال: در کتب بافت شناسی پزشکی به مضرات طلا برای مرد اشاره شده است ولی اصلا گفته نشده که مرد باید طلا استفاده کند یا نه. علت عدم پاسخ صریح کتب علمی این است که تحقیقات سود یا زیان مطلبی را نشان داده ولی دستورالعمل رفتاری به مردم نمی دهد. آیا من نمی توانم بگویم که مردان بهتر است طلا استفاده نکنند!!!!
راسل گرامی مطالب بسیاری در کتب علمی هست که مطابق قانون فقه ماست منتها تاکنون محققین به طور جدی پیگیری نکرده اند . شما که احتمالا آقا هستید چرا جبهه گیری میکنید ما با توجه به مطالبی که یاد گرفته ایم و تجارب کاری می دانیم که برای برخی زنان داشتن هوو منفعت است . این مطلب هم از مسایلی است که یقین دارم که علم چند همسری را اشتباه نمی داند. حال چون محققین دینی یا غربی بیشتر پیگیری نکرده اند یعنی راه استنتاج عقلی بر ما بسته است !!!!حتما اگر می گفتم فلان غربی استدلال کرده می پذیرید!!! و حال تجارب و علم ما را زیر سوال می بری ؟؟فکر می کنید فقها چگونه فتوی می دهند مگرجز این است که مجموعه علوم قرآن و حدیث و... را کنار هم می گذارند و حرف می زنند از اینکه ارزشی برای تعقل انسانها قایل نیستید برایتان متاسفم!

طاها;50644 نوشت:
عثماني كه خود ام البنين شما در مقابل ان ايستاد را با دختر پيامبر يكي مي دانيد؟؟

اون ام المومنینه مجید جان

عایشه بچه نداشت چه برسه چند تا پسر ! البته خدا رحم کرد

zahra;50558 نوشت:
ساجده عزیز پاسخ مختصری برای شما گرامی:
بله در زنان برخی بیماریها کاهش می یابد که به موقع اشاره خواهد شد
منتها من تعدد زوج یا صیغه را به خاطر کاهش تماس جنسی در زن و مفید برای برخی زنان نگاشتم . پس مردی که زوج متعدد دارد لزوما به این معنا نیست که حتما آن مرد تماس بیشتری دارد و یا تماس بیشتر علمی درست است دو همسری به این معناست که نیاز مرد بین چند فرد تقسیم می شود .هر چند از نظر علم برخی مردان تماس روزانه دارند. توضیح بیشتر در مورد فیزیولوژی مردان فعلا لازم نیست پس چند همسری لزوما به معنای تجویز تماس زیاد نیست کمک به برخی مرد ان و شاید کاهش بیماری که بعد شاید بنویسم و لی در اصل هوو!!کمک علمی به برخی زنان است.خواهش می کنم دقیقتر بخوانید ضمنا بیماریهای مورد نظرتان را مرقوم نمایید من الله توفیق

ظاهراً‌از جمله ي من سوء برداشت شده است.
قبلاً‌در تاپيك عنوان شده بود كه تماس هاي جنسي باعث كاهش يك سري بيماري ها در مردان مي شود.
من گفتم از لحاظ علمي (حداقل در حيطه ي اطلاعات من) چنين چيزي را نداريم بلكه تماس هاي جنسي زياد در مردان باعث يك سري بيماريهايي مي گردد. به همين دليل نيز خواستم تا يك پزشك نظر بدهد تا مستندتر باشد.

جمله ي آخر كه تعدد زوجات ممنون صرفاً حالت مزاح داشت براي رد محترمانه ي نظر قبلي عنوان شده در تاپيك. نه اين كه يك نظر كارشناسي از ديدگاه پزشكي يا روانشناسي باشد

baluch boy;50607 نوشت:

جواب هاينان ضد و نقيض است! شما كه فرموديد حضرت فاطمه (س) شهيد نشده اند؛ پس چرا فكر مي كنيد صحابه لعنت شدند؟

ما مي گوييم لعنت خدا بر قاتلان دختر نبي اكرم (ع). خب اگر قاتلي در كار نباشد پس شما هم به قول معروف آرام!!!!!

البته براي شما كه روز شهادت يا به قول خودتان وفات حضرت جشن عروسي مي گيريد نبايد اين مسائل مهم باشد.

Baluch boy;50258 نوشت:
نقل قول:

سلام حرف شما درست است حدود 20تا 25 درصد مرد های اینجا 2 زن یا چند زن دارند ولی جالب اینجاست بین زنان آنها هیچ اتفاقی نمی افتد مثل دعوا و حسودی و... و حتی بیشتر این زنان در یک خانه یا در همسایگی هم زندگی میکنند و خود بنده هم گاهی متعجب شده ام چون همسران بعضی از مرها انقدر صمیمی هستند که اصلا فکرش را نکرده بودم اینها همسران یک مرد باشند.

علت رواج بيشتر چند همسري در اين مناطق فرهنگ رايج در منطقه است نه چيز ديگر.

كما اين كه خانم ها هيچ گاه احساس هاي زنانه يشان عوض نمي شود.
بله رفتارهاي آن ها گاهاً خيلي هم با هم صميمي است ولي اگر با همين خانم ها صحبت شود در صورتي كه به شما اعتماد كنند و حرف دلشان را بزنند به شما خواهند ( در صورتي كه همسرشان عادل باشد و با هر چند همسر به عدالت رفتار كند و زنان نيز همسرانشان را دوست داشته باشند) كه از زندگي راضي هستند اما وقتي همسرشان را با زن ديگر مي بينند باز هم احساس حسادت را در وجود خود احساس مي كنند

نكته ي ديگر وضعيت فرهنگي جامعه است كه برخي از اين زوجين را ملزم به ادامه ي اين زندگي مي كند؛ علي رغم نارضايتي.

گاهي هم اين ازدواج ها منجر به طلاق همسر قبلي مي گردد. مخصوصاً در سال هاي اخير

گاهي آن حالت مرد سالاري در خانواده، و اين كه پدر خود دختر نيز اين حق را براي دامادش قائل است باعث مي گردد دختر اين امر را بپزيرد.

به هر حال بيشتري امري كه باعث مي گردد زنان اين مسئله را قبول كنند وضعيت فرهنگي است؛ نه دارندگي و برازندگي! و نه اين كه اين زنان در مجالس صدر نشين باشند! اتفاقاً‌اگر تحقيقي صورت گيرد متوجه مي شويد اين چند همسري ها در قشر ضعيف تر(از لحاظ اقتصادي، تحصيلي و فرهنگي) رايج تر است

موضوع قفل شده است