جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

خونسرد ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)

نقلازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن) نوشته اصلی توسط : رضاازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)
    آيا مى شود با زن ***** ازدواج موقت كرد؟
    مانعى ندارد ولى بنابر احتياط واجب بعد از توبه اش باشد وتوبه اش به این معلوم میشود که او را به زنا دعوت کنی اگر قبول نکرد توبه کرده است. ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)

ببخشید شاید توبه کرده بود با این کار شما تحریک شد و توبه شکست اونوقت اگر ایشون قبول کردند شما می گویید شوخی کردم؟؟ یا میگویید میخواستم امتحانت کنم.؟به نظر من دیگه اون در اون لحظه توبه نمی کند به این دلیل که در دلش توبه شکسته است و شاید کار به جایی برای ان خانم کشیده شود که نباید میکشید..
    لطفا راهنمایی کنید
    رود شو روان شو پناه بی کسان شو
    گندم کشتزاران چاره درد نان شو
    ----------------------------------------

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

دوستان نظری نداشتند؟

5. صلوات ها 2

علاقه
    کنکاش
    نوشته
    250
    حضور
    12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1650

سلام سوال سختی پرسیدی . اما قدیما رسم بود دو نفری میرفتن پیش یه عالم و عالم به قول خودشون اب توبه رو رو سر اون شخص میریخت بعدم میرفتن با هم زندگی میگردن حالا ازدواج موقت با این طور شخصی با اینهمه بیماری هولناک! اگه میتونی تمام عواقبشو بپذیری {یه ساعت بشین فکر کن میفهمی منظورم از عواقبش چیه}اون موقع صاحب اختیاری/

7. صلوات ها 3

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9230

نقل قول نوشته اصلی توسط pinockhio نمایش پست ها
    زدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن) نقلclick the image to open in full size.click the image to open in full size.click the image to open in full size. نوشته اصلی توسط : رضاclick the image to open in full size.click the image to open in full size. آيا مى شود با زن ***** ازدواج موقت كرد؟ مانعى ندارد ولى بنابر احتياط واجب بعد از توبه اش باشد وتوبه اش به این معلوم میشود که او را به زنا دعوت کنی اگر قبول نکرد توبه کرده است. Click the image to open in full size.click the image to open in full size. ببخشید شاید توبه کرده بود با این کار شما تحریک شد و توبه شکست اونوقت اگر ایشون قبول کردند شما می گویید شوخی کردم؟؟ یا میگویید میخواستم امتحانت کنم.؟به نظر من دیگه اون در اون لحظه توبه نمی کند به این دلیل که در دلش توبه شکسته است و شاید کار به جایی برای ان خانم کشیده شود که نباید میکشید.. لطفا راهنمایی کنید

باسلام خدمت شما
    نظر كدام مرجع راميخواهيد ؟ اين مسئله اختلافي است؟

ویرایش توسط اسراء : ۱۳۸۹/۰۷/۰۴ در ساعت ۱۹:۳۷

9. صلوات ها 5

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

سلام علیکم
    اگر لطف کنید مقام معظم رهبری و اگر سایر مراجع هم باشد بهتر است...ولی هدف من بیشتر از ایجاد این تاپیک تحلیل این حکم توسط شما کارشناسان و سایر دوستان بود.ممنونم
    ویرایش توسط نان شب : ۱۳۸۹/۰۷/۰۴ در ساعت ۲۰:۱۵

11. صلوات ها 4

نوشته
    323
    حضور
    4 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

نقلازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن) نوشته اصلی توسط : رضاازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)
    آيا مى شود با زن ***** ازدواج موقت كرد؟
    مانعى ندارد ولى بنابر احتياط واجب بعد از توبه اش باشد وتوبه اش به این معلوم میشود که او را به زنا دعوت کنی اگر قبول نکرد توبه کرده است. ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)ازدواج موقت (بر رسی حکمی از احکام آن)

ببخشید شاید توبه کرده بود با این کار شما تحریک شد و توبه شکست اونوقت اگر ایشون قبول کردند شما می گویید شوخی کردم؟؟ یا میگویید میخواستم امتحانت کنم.؟به نظر من دیگه اون در اون لحظه توبه نمی کند به این دلیل که در دلش توبه شکسته است و شاید کار به جایی برای ان خانم کشیده شود که نباید میکشید..
    لطفا راهنمایی کنید
    باسلام و تشکر از شما پرسشگر محترم :

ازدواج کردن با زنا ن مشهور به زنا جایز است ولی کراهت دارد اما اگر کسی این کار را انجام داد یعنی ازدواج کرد او را از عمل زشتش آگاه کند و منع نماید

منبع تحریر الوسیله ج2 ص292 م 18 بحث نکاح

13. صلوات ها 7

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

سلام و تشکر از شما امین جان
    سوال من بیشتر این بود که آیا میشود او را امتحان کرد که بفهمیم او توبه کرده است یا خیر؟با توجه به اینکه ایت الله سیستانی در حکمشان که در پست اول آوردم جایز دانسته اند.به نظر من این کار ضرر هایی در پی دارد از جمله اینکه او احتمال دارد تحریک شود و توبه بشکند و به پیشنهاد زنا پاسخ مثبت دهد در این صورت چه میشود؟؟

15. صلوات ها 3

نوشته
    323
    حضور
    4 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

سلام و تشکر از شما امین جان
    سوال من بیشتر این بود که آیا میشود او را امتحان کرد که بفهمیم او توبه کرده است یا خیر؟با توجه به اینکه ایت الله سیستانی در حکمشان که در پست اول آوردم جایز دانسته اند.به نظر من این کار ضرر هایی در پی دارد از جمله اینکه او احتمال دارد تحریک شود و توبه بشکند و به پیشنهاد زنا پاسخ مثبت دهد در این صورت چه میشود؟؟
    باسلام وتشکر از شما پرسشگر محترم:

امتحان کردن او اشکالی ندارد و لی نباید اورا طوری تحریک کرد که خدای نا کرده توبه خود را دوباره بشکند چونکه این افراد به علت اینکه زمینه گناه در آنها وجود دارد سریعتر تحریک به گناه میشوند بهتر این است که بجای امتحان کردن او را از عواقب اینکاز زشت آگاه کرد وتشویق به تر ک آن نمود

17. صلوات ها 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری