صنف آقا پسر ها: سه رذیله یک پسر جوان

تب‌های اولیه

66 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
صنف آقا پسر ها: سه رذیله یک پسر جوان

..* به نظر شما سه رذیله ای که یک آقا پسر ممکنه داشته باشه چیه؟ *

قوانین صنف:
1- از بحث خارج نشید و فقط به بیان سه رذیله و دلیل وجود آن سه رذیله بپردازید :Sokhan: .(انشاء الله در پست دیگه ای به درمان و ریشه کنی اونها رسیدگی میکنیم):Gol:
2- ورود خانمها ممنوع نیست :Kaf: ،اما قرار نیست شکوائیه نامه یا دقّ دلی مطرح بشه ، بحث ما کاملا خالی از غرض و علمی می باشد
.:Gol:
3- صنف بندی فقط جهت حس خود مشارکتیه و دیگر هیچ :Labkhand: .:Gol:

استفاده بد از نعمت زیبای خداوند ( چشم )
دروغ
بی مسولیتی

چشم چرانی

بی خیال سیر کردن و عدم جدی گرفتن امور

اعتماد به نفس زیادی

سلام.
با اجازه استاد.
البته ببخشيدها اينهايي كه ميگم عموميت نداره اما تقريبا در بين تمام آقا پسرها مشتركه. دو تا شو دوستان اشاره كردند:

1- نگاه كردن(البته خيلي وقتها ناخوداگاهه ولي خب وجود داره)

2- استفاده از الفاظ و شوخي هاي زشت در بين خودشان. به خصوص اينكه گاهي با فحش نام همديگر را حتي به شوخي صدا ميكنند.
3- اعتماد به نفس كاذب

1.چشم چرانی واضح و گاه بی شرمانه
2.علاقه به جلب توجه
3.رفیق بازی و بی خیالی

البته این ها اصلا عمومیت نداره ها! من از آقایونی که این ویژگی ها رو ندارند معذرت می خوام.

با اجازه :
1.تمسخر دیگران بخصوص ضعیف ترها
2 غرور و تکبر لذا عدم پذیرش خطا
3حسادت خفی که بهش اقرار هم ندارن چون می خوان شماره 1 باشن

نکته: عمومیت نداره در برخی افراد گزارش شده!

[="Teal"]به نظرم دوستان اشاره كردن اغلب هم تقريبا به نكته هاي خاصي اشاره كردن .[/]

[="Blue"]
امان از دست چشم چروني خدا آدمو گير اينجور آدم نندازه كه صد بار مجبور ميشه راه خونشو عوض كنه!!

صادق نبودن و دروغ گفتن (اگه وقت ازدواجش بود تو خواستگاري خالي نبستن به دختر براي جلب رضايت كه ميره تو زير مجموعه دروغ گفتن:Nishkhand:)

پسري كه فقط تو اسلام مباحث مربوط به زنارو نشونه بگيره و خودش از اسلام و اجراي اون شونه خالي كنه[/]

[="DarkRed"]توجه : ديگه همه دوستان گفتن منظور گروه اندكي هستند كه ممكنه از اين اخلاقا داشته باشن سوء برداش[/]ت نشه.

Maryam91;49593 نوشت:

[=times new roman]البته این ها اصلا عمومیت نداره ها! من از آقایونی که این ویژگی ها رو ندارند معذرت می خوام.

سلام:Gol: من هم همینطور

1- چشم چرانی
2- عدم استقلال
3- غرور و تکبر بیجا

سلام و درود:Gol:

می بینم که تمام کوبندگان حقوق آقایون یه جا جمع شدن:khandeh!:

به همتون خیر مقدم عرض می کنم:khandeh!:

سادات;49583 نوشت:

البته ببخشيدها اينهايي كه ميگم عموميت نداره اما تقريبا در بين تمام آقا پسرها مشتركه.

یعنی فرمایشات شما هم عمومیت داره و هم نداره.:khandeh!:

اینو اسمشو بزاریم پارادوکس یا تناقض:Cheshmak::khandeh!:

سادات;49583 نوشت:

1- نگاه كردن(البته خيلي وقتها ناخوداگاهه ولي خب وجود داره)

نگاه کردن هم برای ما آقایون شده رذیله:Cheshmak::khandeh!:

چطوره چشامون رو ببندیم:Cheshmak::Nishkhand:

سادات;49583 نوشت:

2- استفاده از الفاظ و شوخي هاي زشت در بين خودشان. به خصوص اينكه گاهي با فحش نام همديگر را حتي به شوخي صدا ميكنند.

بنده نمی دونم اگر در بین خودشان بوده چطور خانم ها از این مسئله مطلع شدند:Cheshmak::Khandidan!:

نکنه بپا گذاشتین واسمون:Nishkhand:

سادات;49583 نوشت:

3- اعتماد به نفس كاذب

وقتی تو عرصه های بین اللمللی نگاه می کنم می بینم اعتماد بنفس جوون های ما همچین کاذب هم نیست.

بی دل;49603 نوشت:

غرور و تکبر لذا عدم پذیرش خطا

این غرور و تکبر مطمئن هستید که در خانم ها از آقایون کمتره:Cheshmak::khandeh!:

بی دل;49603 نوشت:

حسادت خفی که بهش اقرار هم ندارن چون می خوان شماره 1 باشن

اینو اصلاً قبول ندارم تمام روانشناسان معتقدند که حسادت در خانم ها بسیار بیشتر از آقایونه و بدون تعصب هم عرض می کنم همینطوره که می گن:Cheshmak::Nishkhand:

بی دل;49603 نوشت:

در برخی افراد گزارش شده!

دوستان لطف بفرمایند رذایلی رو بنویسند که عمومیت داره.!

مثل چشم چرانی که غیر قابل انکاره :Cheshmak:

یا غیبت و حسادت در خانم ها که کاملاً مشهوده:Khandidan!:

ولی متذکر بشم که عرایض بنده کلیت نداره

یا علی

نقل قول:

بنده نمی دونم اگر در بین خودشان بوده چطور خانم ها از این مسئله مطلع شدند:Cheshmak:

نکنه بپا گذاشتین واسمون:Nishkhand:

سلام.
نيازي به بپا نيست. در محيط دانشگاه ميديديم مثلا گوشي يكي از همكلاسي هاي آقا زنگ مي زد و ايشان به جاي سلام و صلوات مي گفت : سلام فلان فلان شده.:Labkhand:

يا توي راهرو داد ميزد هي فلاني بيا ببينم:Labkhand:

نقل قول:
وقتی تو عرصه های بین اللمللی نگاه می کنم می بینم اعتماد بنفس جوون های ما همچین کاذب هم نیست.

ما فعلا در حيطه آقايون داريم بحث ميكنيم نه عرصه بين المللي.:negah:

نازنين مريم;49607 نوشت:

امان از دست چشم چروني خدا آدمو گير اينجور آدم نندازه كه صد بار مجبور ميشه راه خونشو عوض كنه!!
.

این رذیله وارده:Cheshmak:

نازنين مريم;49607 نوشت:

صادق نبودن و دروغ گفتن (اگه وقت ازدواجش بود تو خواستگاري خالي نبستن به دختر براي جلب رضايت كه ميره تو زير مجموعه دروغ گفتن:Nishkhand:)
.

تو خاستگاری که دست خودمون نیست:Cheshmak:

عاشقیم و کور و کر هرچی بهمون می گن بابا زن نگیر گوش نمی کنیم:Khandidan!:

نازنين مريم;49607 نوشت:

پسري كه فقط تو اسلام مباحث مربوط به زنارو نشونه بگيره و خودش از اسلام و اجراي اون شونه خالي كنه
.

آخه روایت های سرکار سادات به قول سرکار بی دل نوک پیکان رو به سمت خانم ها نشانه رفته:khandeh!:

یا علی

با سلام
جناب اقای قضاوت
خصلت غرور طبق گفته مولا علی ع برای خانم ها جایز و خوب هست اما برای اقایون رذیله اخلاقی محسوب میشه لذا قیاس شما اشکال داره

حسادت رو هم که نگین نیست یا کمه خواهشا( عرض شد که نمی پذیرین) غیبت رو هم حتما مصادیقش رو دست کم میگیرین که فکر می کنین در اقایون کمه. خلاصه نهایتا اعتماد به نفس کاذب و غرور مانع از دیدن و پذیرش اینها میشه :Labkhand:
( موضوع تاپیک صرفا اقایون هستن لذا کلا مقابسه منتفی هست)

نیایش سبز;49616 نوشت:

عدم استقلال

سرکار نیایش سبز خانم ها که مطمئناً استقلال ندارن طبق فرموده ی جناب عالی آقایون هم ندارند :Cheshmak:

حالا بنده موندم که کی استقلال داره این وسط:Khandidan!:

یا علی

سادات;49693 نوشت:

نيازي به بپا نيست. در محيط دانشگاه ميديديم مثلا گوشي يكي از همكلاسي هاي آقا زنگ مي زد و ايشان به جاي سلام و صلوات مي گفت : سلام فلان فلان شده.:Labkhand:

يا توي راهرو داد ميزد هي فلاني بيا ببينم:Labkhand:

بچه ها تو دانشگاه خواستن شما رو گمراه کنند:Cheshmak:فیلم بازی کردند :Nishkhand:

حالا گذشته از شوخی واقعاً با صدای بلند تو راهرو ...!

سرکار سادات باید همونجا یه تاپیک ارشادی براشون می زدید:khandeh!:

سادات;49693 نوشت:

ما فعلا در حيطه آقايون داريم بحث ميكنيم نه عرصه بين المللي.:negah:

اعتراضتون وارد نیست:Labkhand:

فرمودید که جوون های ما اعتماد بنفس کاذب دارند بنده هم عرض کردم پس اینهمه موفقیتشون تو عرصه های مختلف بین المللی از کجاست:Cheshmak:

یا علی

بی دل;49698 نوشت:

خصلت غرور طبق گفته مولا علی ع برای خانم ها جایز و خوب هست اما برای اقایون رذیله اخلاقی محسوب میشه لذا قیاس شما اشکال داره

سلام و درود :Gol:

سرکار بی دل تله تستی می زارید برای بنده:Cheshmak::Nishkhand:

ولی جالبه که بنده تو تله نیافتادم اونوقت شما از بنده ایراد می گیرید!:Cheshmak:

جمله ی بنده رو نقل کنید اگر منافاتی با فرموده ی امام علی (ع) داشت اونوقت ایراد بگیرید از بنده نه اول ایراد می گیرید بعد حالا می خوایید برید ببینید بنده چی عرض کردم!:Khandidan!:

بنده نوشتم این خصلت در خانم ها بیشتره اشاره ای به خوب بودن یا بد بودنش نکردم:Cheshmak:

ظاهراً دم به تله ندادم اینطور نیست سرکار بی دل:Khandidan!:

بی دل;49698 نوشت:

نهایتا اعتماد به نفس کاذب و غرور مانع از دیدن و پذیرش اینها میشه :Labkhand:

عجب برچسبی :Cheshmak: ولی چسبوندنش به این راحتی ها نیست:khandeh!:

بنده از خودم چیزی عرض نکردم روانشناس ها می گن اتفاقاً روانشناس دانشگاهمون که خانم هم هستند اینا رو عنوان کرد:Khandidan!:

بنده هم تو دعوای خانم ها ترجیح می دم ورود نکنم:khandeh!:

یا علی

نقل قول:
بنده نوشتم این خصلت در خانم ها بیشتره اشاره ای به خوب بودن یا بد بودنش نکردم:Cheshmak:

ظاهراً دم به تله ندادم اینطور نیست سرکار بی دل

دوباره به عنوان تاپیک توجه کنین..> رذبله های اخلاقی پس مقابسه یک رذیله از نظر میزان در خانم و اقا کلا میره زیره سوال. رذیله هم که خودش بد بودنش رو میرسونه . از تله می تونین فقط با پذیرش اشتباهات خارج شین:Labkhand:

همین جا یکی از رذیله های بارز اخلاقی شناخته شد...> عدم پذیرش خطاها و اشتباهات (نیاز به چسب هم نداره اخه بصورت تجربی ثابت شد!)
یا حق

بی دل;49715 نوشت:
دوباره به عنوان تاپیک توجه کنین..> رذبله های اخلاقی پس مقابسه یک رذیله از نظر میزان در خانم و اقا کلا میره زیره سوال.

پس عرایض بنده منافاتی با فرموده ی امام علی(ع) نداره!:Khandidan!:

عرض کردم که دم به تله ندادم امّا شما پست بنده رو درست و بادقت نخونده بودید :Cheshmak:

امّا در مورد عنوان تاپیک ، برای روشن شدن یک موضوع استفاده از مطالب مختلف در سایر زمینه ها لازم است و نمی توان این را یک نقص تلقی کرد:Cheshmak:

سرکار بی دل شما به عنوان یک دانشگاهی در اثبات یک مسلئه از راه حل های گوناگون استفاده می کنید مگر اینکه استاد شما رو منحصر به یک راه حل کرده باشد.

فرمایش شما فقط در حوزه مصداق پیدا می کند و انجا که قیاس در احکام شرعی جایز نیست:Khandidan!:

بی دل;49715 نوشت:

از تله کی تونین فقط با پذیرش اشتباهات خارج شین:Labkhand:

اگر منافات عرایض بنده با فرموده ای امام علی (ع) رو فرمودید بنده اشتباهم رو می پذیرم :Nishkhand:

در غیر اینصورت جنابعالی اشتباهتون رو بپذیرید:Cheshmak:

بی دل;49715 نوشت:

همین جا یکی از رذیله های بارز اخلاقی شناخته شد...> عدم پذیرش خطاها و اشتباهات (نیاز به چسب هم نداره اخه بصورت تجربی ثابت شد!)

در ادامه مشخص می شود که این زذیله مربوط به آقایون هستش یا خانمها :Khandidan!:

خوشحالم که روی این مسئله اصرار دارید:Cheshmak:

خوب حالا بی صبرانه منتظرم تا منافات عرایضم با فرموده ی امام علی (ع) رو متوجه بشوم:Khandidan!:

یا علی

سلام احساس کردم تاپیک داره منحرف میشه اما جدا یکبار با دقت بخونین متوجه میشین. وقتی من خصلتی رو به عنوان رذیله ذکر می کنم و شما جواب میدین این در خانم ها بیشتره یعنی دارین این خصلت رو با بار معنایی جمله قبل برمیگردونین به خانم ها ! منم توجه شما رو جلب کردم به حدیث امام علی یعنی زیاد خوشحال نباشین از اینکه در خانم ها بیشتره چون واسه خانم ها رذیله نیست. شکلک های بعد جمله شما هم غرض شما رو میرسونه مگر اینکه بخواین نپذیرین و بازی با کلمات کنین(عدم پذیرش اشتباه به هر قیمتی به خاطر غرور و اعتماد به نفس کاذب)
در باب اثبات تجربی هم جامعه اماری که قبلا برای نمونه انتخاب کردم مسئله رو اثبات کرده شما حداقل میتونین با پذیرش اشتباه خودتون رو از نتیجه این کار اماری خارج و در زمره اقایون منطقی و انتقاد پذیر قرار بگیرین
یا حق

با سلام و عرض ادب :Gol:

پیشنهاد می کنم تاپیک سه رذیله یک دختر جوان را هم بزنیم! :Nishkhand:

خیلی جالب است که خانمها علاقه عجیبی به این تاپیک دارند، و اولین کسانی که پست زدند خانم بودند (اگر اشتباه نکنم). :Cheshmak:

به هر حال، از نظر من این سه صفت از همه مهمتر است:

1 - عدم اعتقاد به خدا و کلاً دین
2 - خود بزرگ بینی و برتری جویی
3 - شهوت پرستی (شامل تمام شهوات، از جمله شکم پرستی هم می شود).

با اجازه گزینه چهار را هم اضافه می کنم، چون خیلی خیلی مهم است: :Khandidan!:

4 - زن ذلیلی، که بدترین نوع ذلت و خواری است. :Cheshmak:

یا حق

سلام

ببخشید همونطوری که بقیه دوستانم اشاره کردن " [="red"]عمومیت نداره [/]"

1.نگاه بد و بدون مکث
2.اعتماد به نفس از نوع کاذب
3.عدم کمک به بقیه (چه همجنس باشه چه نباشه فرقی نمیکنه!!!!!!!!!!!)

بینام;49719 نوشت:
- زن ذلیلی، که بدترین نوع ذلت و خواری است.

سلام

فکر کنم منظورتون تفاهم و همسر دوستیه که این خودش یه هنر که اقایون به ندرت اینو دارن!!!!!!!!

با سلام

شما چه اصراری دارید که اعتماد به نفس کاذب را جزو مهمترین صفات رذیله بیاورید! اینقدرها هم چیز مهمی نیست. عیبی دارد کسی فکر کند قادر است هر کاری بکند؟ مگر اینکه منظورتان این باشد که این اعتماد به نفس به خود بزرگ بینی و برتری جویی ختم شود، که در این صورت نام آن خود بزرگ بینی و برتری جویی است، نه اعتماد به نفس کاذب.

در واقع اعتماد به نفس کاذب، مقدمه ای است بر چند صفت رذیله.

نقل قول:
فکر کنم منظورتون تفاهم و همسر دوستیه که این خودش یه هنر که اقایون به ندرت اینو دارن!!!!!!!!

شما اول تفاهم و همسر دوستی را معنی کنید تا بنده بهتر منظورم را تشریح کنم. :Cheshmak:

یا حق

بی دل;49718 نوشت:
سلام احساس کردم تاپیک داره منحرف میشه اما جدا یکبار با دقت بخونین متوجه میشین. وقتی من خصلتی رو به عنوان رذیله ذکر می کنم و شما جواب میدین این در خانم ها بیشتره یعنی دارین این خصلت رو با بار معنایی جمله قبل برمیگردونین به خانم ها ! منم توجه شما رو جلب کردم به حدیث امام علی یعنی زیاد خوشحال نباشین از اینکه در خانم ها بیشتره چون واسه خانم ها رذیله نیست. شکلک های بعد جمله شما هم غرض شما رو میرسونه مگر اینکه بخواین نپذیرین و بازی با کلمات کنین(عدم پذیرش اشتباه به هر قیمتی به خاطر غرور و اعتماد به نفس کاذب)
در باب اثبات تجربی هم جامعه اماری که قبلا برای نمونه انتخاب کردم مسئله رو اثبات کرده شما حداقل میتونین با پذیرش اشتباه خودتون رو از نتیجه این کار اماری خارج و در زمره اقایون منطقی و انتقاد پذیر قرار بگیرین

ابتدا این توضیح رو عرض کنم هیچ قصد سوئی در استفاده از شکلک ها ندارم:Gol:

راستش بنده از شما بعنوان یک تحصیل کرده ی دانشگاه انتظار دارم در اثبات یا رد یک مطلب به مستندات علمی تکیه کنید نه اینکه مسئله رو معطوف به شکلک های مورد استفاده از بنده می کنید.

اینم برای عوض کردن جو عرض می کنم:Cheshmak:

استفاده از شکلک ها هم از رذایل اخلاقی آقایون هستش:Khandidan!:

خوب از شکلک بگذریم بریم سراغ اصل مطلب.

ببینید سرکار بی دل بزگوار و گرامی در نظر بگیرید که استاد شما رو می بره پای تخته و از جنابعالی می خواد که خواص دارویی اکالیبتوس رو بفرمایید .(حالا حتماً می فرمایید چرا اکالیبتوس ؟ درست حدس زدید سرماخوردم:khandeh!: آبنباتش هم الان دارم میل می کنم:Cheshmak:)

خوب شما برای استاد خواص اکالیبتوس رو شرح می دید بعد از اتمام فرمایشاتتون و تشویق بچه ها :Cheshmak:
استاد می گه که همه ی این خواص رو درست ذکر کردید ولی اینجا رو اشتباه کردید این خاصیت مربوط به فلان گیاه هستش

این مسئله رو مطمئناً بارها و باها در دانشگاه ملاحظه فرمودید.!

سئوال بنده از جنابعالی به عنوان یک دانشگاهی اینه که آیا شما استاد رو به دلیل اینکه نام یک گیاه دیگر رو آورد و اون خصلت رو بهش نسبت داد متهم به انحراف بحث می کنید.

مطمئناً نه !

خوب پس بنده رو هم متهم نکنید:khandeh!:

سعی خودم رو کردم که شکلک ها رو کم کنم :Cheshmak:

یا علی

سوال;49720 نوشت:
3.عدم کمک به بقیه (چه همجنس باشه چه نباشه فرقی نمیکنه!!!!!!!!!!!)

سرکار سئوال باور بفرمایید اگر کسی از آقایون بخواد به خانم ها بصورت علنی کمک کنه خیلی راحت انواع برچسب ها و تهمت ها رو بهش می زنند.

ولی این عدم کمک به بقیه رو نمی تونم بپذیرم چون وقعاً اینطوری نیست!

ولی چشم چرونی چرا ! تو پست های قبلی پذیرفتم:Cheshmak:

یا علی

سوال;49721 نوشت:

سلا م و درود:Gol:

هیچکس مارو دوست نداره!:grye::grye::grye::grye::grye::grye::grye:

سلام

قضاوت;49727 نوشت:
اگر کسی از آقایون بخواد به خانم ها بصورت علنی کمک کنه خیلی راحت انواع برچسب ها و تهمت ها رو بهش می زنند.

عرض کردم چون اکثر اقایون به بقیه کمک نمیکنن این کمک کردن به خانوما از جانب اقایون خیلی به چشم میاد!!!

قضاوت;49727 نوشت:

واقعا اینطوری هست:Labkhand:
یه نمونه از این کمک نکردنا : نصف کلاس ما رو اقایون تشکیل میدن و یه اقا پسری هستن که یه کوچولو مشکل دارن جالب اینه که اقایون میان به ماها میگن میشه اقای ... رو توی گروهتون راه بدید:Moteajeb!:

خوب حالا بازم میفرمایید :

قضاوت;49727 نوشت:

؟؟؟؟؟...!!!!...

بینام;49722 نوشت:
شما اول تفاهم و همسر دوستی را معنی کنید تا بنده بهتر منظورم را تشریح کنم.

سلام

همونه که شما اقایون بهش میگید زن ذلیلی:Labkhand:

سوال;49732 نوشت:

واقعا اینطوری هست:Labkhand:
یه نمونه از این کمک نکردنا : نصف کلاس ما رو اقایون تشکیل میدن و یه اقا پسری هستن که یه کوچولو مشکل دارن جالب اینه که اقایون میان به ماها میگن میشه اقای ... رو توی گروهتون راه بدید:Moteajeb!:

مشکل اون آقا پسر چی بوده ؟

خوب حالا اگر توی گروتون باشه چه مشکلی پیش میاد!

یعنی چون می خواد بیاد تو گروه شما این یه رذیله است:Gig:

یا علی

سلام

قضاوت;49734 نوشت:
مشکل اون آقا پسر چی بوده ؟

ایشون کاراشون نرمال نیست و خییییییییلی منزویه .

قضاوت;49734 نوشت:
خوب حالا اگر توی گروتون باشه چه مشکلی پیش میاد!

مشکل این نیست که اون بیاد توی گروهمون چون اون اصلا مثه یه فرد نرمال رفتار نمیکنه یا اینجوری بگم ویژگی های بد [="Red"]بیشتر(نه همه)[/] اقایون رو نداره اتفاقا تمام ماها دوست داریم بهش کمک کنیم

مشکل اینجاس که از این همه اقایونی که توی کلاس ما هستن هیچکس حاصر نیست بهش کمک کنه و راهنماییش کنه و همه بهش بی محلی میکنن و اون همیشه تک و تنها یه گوشه نشسته:Ghamgin:

قضاوت;49734 نوشت:
یعنی چون می خواد بیاد تو گروه شما این یه [="#ff0000"]رذیله [/]است

:Moteajeb!:
ببخشید از کدوم قسمت عرایض بنده اینو برداشت کردید:Gig:

متاسفانه الان اینا خیلی شایع هستن:
1-چشم چرانی
2-الفاظ بد
3-غرور کاذب

سوال;49736 نوشت:

ایشون کاراشون نرمال نیست و خییییییییلی منزویه .

باید یه مدت بیارینش پیش خودم تا اجتماعیش کنم:Cheshmak:

سوال;49736 نوشت:

مشکل این نیست که اون بیاد توی گروهمون چون اون اصلا مثه یه فرد نرمال رفتار نمیکنه یا اینجوری بگم ویژگی های بد بیشتر(نه همه) اقایون رو نداره اتفاقا تمام ماها دوست داریم بهش کمک کنیم

چه لذتی می برید از این تاپیک سرکار سئوال هی آقایون رو بکوبید :Khandidan!:

ما دیگه پوست مون بقول سرکار سادات کلفت شده!

وقتی دوست دارید بهش کمک کنید خوب کمک کنید مشکل چیه دیگه؟

سوال;49736 نوشت:

مشکل اینجاس که از این همه اقایونی که توی کلاس ما هستن هیچکس حاصر نیست بهش کمک کنه و راهنماییش کنه و همه بهش بی محلی میکنن و اون همیشه تک و تنها یه گوشه نشسته:Ghamgin:

چه عجب یکی از خانم ها غصه ی یکی از آقایون رو خورد:Kaf:

عرض کردم باید بیاد پیش خودم تا اجتماعیش کنم:Nishkhand:

شاید شکست عشقی خورده و کسی از همکلاسی هاتون بهش جواب رد داده!

سوال;49736 نوشت:

ببخشید از کدوم قسمت عرایض بنده اینو برداشت کردید:Gig:

ببخشید اینو همین جوری اودم خواستم سریع تشریف بیارید شفاف سازی:Nishkhand:

یا علی

سلام

قضاوت;49740 نوشت:
وقتی دوست دارید بهش کمک کنید خوب کمک کنید مشکل چیه دیگه؟

مشکل اینه که خودش از همه ماها خجالت میکشه تمام خانومای کلاس حاضر شدن که حتی ایشون بیان تو گروه ولی کاری هم لازم نیست بیان انجام بدن اگه خجالت میکشن ، چون تمام درساشو به خاطر کم کاری (البته این علت ظاهریشه)داره میفته :Ghamgin:

قضاوت;49740 نوشت:
چه عجب یکی از خانم ها غصه ی یکی از آقایون رو خورد

نه ببخشید اشتباه نشه:Labkhand: ایشون واقعا استثنا هستن حتی اساتید سختگیر هم با ایشون یه جور دیگه برخورد میکنن

قضاوت;49740 نوشت:
شاید شکست عشقی خورده و کسی از همکلاسی هاتون بهش جواب رد داده!

اصلا از این ادما نیست عرض کردم اصلا تو این دنیا سیر نمیکنه!!!

ببخشید فکر کنم کلا بحث منحرف شد ولی خوب به یه نتیجه رسیدیم که :

[="Red"]اقایون از روی حس همنوع دوستی به بقیه کمک نمیکنن(همه اقایون نه،اکثرشون)[/]

سوال;49741 نوشت:

مشکل اینه که خودش از همه ماها خجالت میکشه تمام خانومای کلاس حاضر شدن که حتی ایشون بیان تو گروه ولی کاری هم لازم نیست بیان انجام بدن اگه خجالت میکشن ، چون تمام درساشو به خاطر کم کاری (البته این علت ظاهریشه)داره میفته :Ghamgin:

به نظر بنده شما نمی تونید کمکش کنید بلکه باید این مسئله رو با مشاور دانشگاهتون در میون بزارید تا ایشون کمکش کنه!

سوال;49741 نوشت:

نه ببخشید اشتباه نشه:Labkhand: ایشون واقعا استثنا هستن حتی اساتید سختگیر هم با ایشون یه جور دیگه برخورد میکنن

امیدوار شده بودم گفتم شاید شامل حال بنده هم بشه:khandeh!:

سوال;49741 نوشت:

اقایون از روی حس همنوع دوستی به بقیه کمک نمیکنن(همه اقایون نه،اکثرشون)

از دست این نتیجه گیری های سرکار سئوال به کی پناه ببرم:khandeh!:

یا علی

نقل قول:
سلام
نقل قول:

همونه که شما اقایون بهش میگید زن ذلیلی:Labkhand:

سلام

زن ذلیلی یعنی اینکه مردی، به خاطر خواهش های زنش، پا روی احکام دین و اعتقادات بر حقش بگذارد. :Labkhand:

نقل قول:

در ضمن یکی از صفات رذیله، که خیلی هم اساسی است، دیدن خار چشم دیگران، و ندیدن چوب گنده چشم خود است. شما به چه حق آمار از خودتان صادر می کنید و می برید و می دوزید و تن دیگران می کنید؟ شما مگر اکثر آقایان را دیده اید؟ مگر آقایان محدود می شوند به دانشجویان دانشگاه شما؟ :Sokhan:

حالا اصلاً کی گفته بانوان از روی حس همنوع دوستی به هم کمک می کنند؟ هر کسی می تواند جمله شما را تغییر دهد، و آقایان آن را تبدیل به بانوان کند. تا وقتی که سند و مدرک در کار نیست، کونتور نداره! :Khandidan!:

یکی از اساسی ترین صفات رذیله، عیب جویی از دیگران است. :Sham:

وای به وقتی که تبدیل به تهمت هم بشود... قیامت دیدنی است! :Sham:

پس خواهش من این است که این بحث را کنار بگذارید. شرع حقوق همه را کاملاً مشخص کرده است.

یا حق

سلام

بینام;49747 نوشت:
زن ذلیلی یعنی اینکه مردی، به خاطر خواهش های زنش، پا روی احکام دین و اعتقادات بر حقش بگذارد.

جناب بینام همه خانومام اینجوری نیستن

بینام;49747 نوشت:
شما به چه حق آمار از خودتان صادر می کنید و می برید و می دوزید و تن دیگران می کنید؟

اینا نظرات شخصیه و من طبق عنوان تاپیک وارد شدم و نظراتمو عرض کردم و حالا شما چرا عصبانی میشید ، من عرض کردم عمومیت نداره اگه پستارو دقیق مطالعه میفرمودید متوجه میشدید ،شما الان میتونید خودتون رو جز اقلیت ها در نظر بگیرید:Labkhand:

بینام;49747 نوشت:
حالا اصلاً کی گفته بانوان از روی حس همنوع دوستی به هم کمک می کنند؟

همون طور که سرکار بی دل فرمودن عنوان تاپیک " صنف آقا پسر ها: سه رذیله یک [="Red"]پسر[/] جوان" پس...

التماس دعا:Gol:

همه دوستان صلوات بفرستن :salavat(10)::khandeh!:

پس كارشناسا كجان بداد اين جوونا برسن!!!
من بيطرفم اومدم اين وسط يه موقع كتك نخورم :Ghamgin::Cheshmak:

گفتم اين وسط يه پست بدم شايد شما بحثاتون يادتون بره:Cheshmak:[="Blue"]

[/]

نازنين مريم;49753 نوشت:
همه دوستان صلوات بفرستن :salavat(10)::khandeh!:

سرکار نازنین تاپیک صلوات اینجا نیست:khandeh!:
دیر اومدید بحثم دارید منحرف می کنید:Nishkhand:

نازنين مريم;49753 نوشت:

پس كارشناسا كجان بداد اين جوونا برسن!!!

شما که خودتون ماشاء الله تجربتون از کارشناسا بیشتره پس حالا که کارشناس نداریم شما زحمت ارشاد جوون ها رو تقبل کنید:Cheshmak:

نازنين مريم;49753 نوشت:

من بيطرفم اومدم اين وسط يه موقع كتك نخورم :Ghamgin::Cheshmak:

نمی تونیم باور کنیم :Cheshmak: تازه اگر بی طرف باشید ممکن از دو طرف بهتون حمله بشه:Nishkhand:

نازنين مريم;49753 نوشت:

گفتم اين وسط يه پست بدم شايد شما بحثاتون يادتون بره:Cheshmak:

اشتباه بزرگی مرتکب شدید:Khandidan!:

یا علی

قضاوت;49764 نوشت:
شما که خودتون ماشاء الله تجربتون از کارشناسا بیشتره پس حالا که کارشناس نداریم شما زحمت ارشاد جوون ها رو تقبل کنید

[="DarkGreen"]بابا نااميدم نكنيد ديگه مگه چند سالمه :geryeh:قول ميدم سن شما از من بيشتره بروز نميديد من سنمو مشخص كردم:Ghamgin:[/]

قضاوت;49764 نوشت:
نمی تونیم باور کنیم تازه اگر بی طرف باشید ممکن از دو طرف بهتون حمله بشه

[="DarkGreen"]حق داريد .من يه چيزي گفتم آدم عاقل كه باور نميكنه من بيطرف باشم!![/]

قضاوت;49764 نوشت:
اشتباه بزرگی مرتکب شدید

[="DarkGreen"]كلا من آدم ريسك پذيري هستم :Labkhand:گفتم آخرش مردنه ديگه منم كه بدم نمياد شايد اين وسط به حاجتمم كه رفتن به اون دنياست رسيدم .[/]

نازنين مريم;49767 نوشت:
بابا نااميدم نكنيد ديگه مگه چند سالمه :geryeh:قول ميدم سن شما از من بيشتره بروز نميديد من سنمو مشخص كردم:Ghamgin:

قصد جسارت نداشتم:Gol:

مگه هرکس تجربیاتش زیاده مادربزرگ شده:khandeh!:

نازنين مريم;49767 نوشت:

حق داريد .من يه چيزي گفتم آدم عاقل كه باور نميكنه من بيطرف باشم!!

یعنی اگر باور کردیم از دسته ی عقلا خارج میشیم:Khandidan!:

نازنين مريم;49767 نوشت:

كلا من آدم ريسك پذيري هستم :Labkhand:

آخه این تاپیک خیلی ریسکش بالاست:khandeh!:

نازنين مريم;49767 نوشت:

گفتم آخرش مردنه ديگه منم كه بدم نمياد شايد اين وسط به حاجتمم كه رفتن به اون دنياست رسيدم .

تو رو خدا اینجوری صحبت نکنید :Gol:

امام علی(ع) می فرمایند:
نااممیدی بزرگترین گناهه

انشاءالله همه مشکلاتتون حل میشه:Gol:

یا علی

با سلام

نقل قول:
جناب بینام همه خانومام اینجوری نیستن

به قدر کافی خانوم اینجوری دیدم که زن ذلیلی رو به عنوان یک صفت رذیله مهم در نظر بگیرم. :Cheshmak:

نقل قول:
اینا نظرات شخصیه و من طبق عنوان تاپیک وارد شدم و نظراتمو عرض کردم و حالا شما چرا عصبانی میشید ، من عرض کردم عمومیت نداره اگه پستارو دقیق مطالعه میفرمودید متوجه میشدید ،شما الان میتونید خودتون رو جز اقلیت ها در نظر بگیرید:Labkhand:

نظرات شخصی، مسئولیت اخروی ندارد؟ من فقط از باب امر به معروف و نهی از منکر عرض کردم. وگرنه به شخصه اهمیتی به نظرات دیگران درباره خودم نمی دهم. مگر آنکه پندی در آنها باشد.

نقل قول:
همون طور که سرکار بی دل فرمودن عنوان تاپیک " صنف آقا پسر ها: سه رذیله یک پسر جوان" پس...

نخیر، اینطور که پیداست لازم است تاپیک مربوطه ایجاد گردد! :Khandidan!:

محتاج دعا :Gol:
یا حق

سوال;49741 نوشت:

سلام
این نتیجه گیری اصلا درست نیست

سلام

رذیله ی اول که اکثریت آن را تایید کردن مشکل چشم هست.

خوب با این فرمایش که همه تایید کردن فکر نکنم کسی مشکلی داشته باشد.

که دوست گرامی به بهترین نحو گفتن.استفاده بد از نعمت زیبای خداوند ( چشم )

و دومین که بیشتر باز روی آن تاکید داشتن اعتمادبه نفس کاذب که سر چشمه اش غرور است.

و سومین که اعتقاد خودم هست بی فکری که در جوانان عاشق زیاد است و حتی بعضی از آنها که عاشق هم نیستن به مشکل دچار هستن.

سلام

چشم چران
سودجو
جسور(که فکرکنم این از اعتماد به نفس بالاشون بوجود اومده)

با سلام ودرود :Narahat:
دوستان عزیز من! هرچی منتظر شدم بحث علمی کنید و لجبازی و غیر منطقی بودن رو کنار بگذارید ....!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
اول : لطفا همه پست اول رو بخونند :reading: و بعد پست بدهند :Computer: .
دوم : قرار شد مودب :chakeretim: و بی قرض باشیم :ok: و نباید با مجادله :shookhi: ادامه بدیم.
سوم : میخواستم برای دختر خانم ها :dokhtar: موضوع رو مطرح کنم اما هم زمان با این تاپیک نه.
تذکر : تخلف از قوانین مساوی اخراج :kharej: .
نکته : بعضی از دوستان یک سری از روایات رو مطرح نمودند که به نظر میرسه در توضیح و استفاده از اون اشتباه نمودند :mohandes: (مثلا غرور برای خانم ها)که در فرصتی توضیح میدم.
سوال : چرا دوستان رذائل طرح شده رو ریشه یابی نکردند؟؟؟

با سلام.

حق با استاده بهتره اين رذائل ريشه يابي بشن.

البته شايد كار ما نباشه و يك رفتار شناس، جامعه شناس يا روانشناس بهتر بتونه تحليل كنه.
در مورد نگاه كردن انگار يك خصلت ذاتيه و در تمام آقايون وجود داره. اما خب كساني هستند كه توانسته اند اين غريزه را در خودشان مثل بسياري از غرايز كنترل كنند. شايد اصلا اين مسئله نگاه كردن في نفسه رذيله نباشد اما مهم كنترل آن است و هر كسي كه بتواند آن را كنترل كند در واقع آن رذيله را به يك خصلت حسنه كه همان كنترل چشم است تبديل كرده است.:Kaf:

در مورد الفاظ زشت شايد يك علت آن اين باشد كه دختران نسبت به پسران در به كار بردن كلمات يا جملات ناپسند يا زشت حيا يا شرم ميكنند اما پسران البته نه همه آنها به دليل اينكه دوستانشان اين كلمات را زياد به كاربرده اند در آنها به صورت يك امر عادي در آمده و تكرار آن را بد نمي دانند.:Labkhand:

و در مورد اعتماد به نفس كاذب خدايي من هم علتش رو نميدانم اگر دوستان چيزي فهميدند به ما هم بگند.:Gig:

دعوت نامه از اساتید
از کارشناسان و اساتید محترم خواهش میکنم در این قسمت وارد بشند تا از نظراتشون استفاده کنیم.

قضاوت;49692 نوشت:
سلام و درود:gol:

یا غیبت و حسادت در خانم ها که کاملاً مشهوده:khandidan!:

یا علی

سلام، جناب قضاوت بزرگوار ، این جملتون برای گذشته ها صدق می کنه ، الان دیگه غیبت و حسادت در بین آقایون هم مشهود شده ، مثلا فلانی شغلش اینه و فلانی درآمدش اینقده ، آپارتمانش قیمتش اینقده ، به نظرت از کجا می یاره ، فلانی فلان ماشین رو خریده به نظرت چطور خریده با درآمدش جور در نمی یاد و .............

نیایش سبز;50184 نوشت:
سلام، جناب قضاوت بزرگوار ، این جملتون برای گذشته ها صدق می کنه ، الان دیگه غیبت و حسادت در بین آقایون هم مشهود شده ، مثلا فلانی شغلش اینه و فلانی درآمدش اینقده ، آپارتمانش قیمتش اینقده ، به نظرت از کجا می یاره ، فلانی فلان ماشین رو خریده به نظرت چطور خریده با درآمدش جور در نمی یاد و .............

خداییش قبول کنید که اینارو از خانم ها یاد گرفتن.

بابت این تایپیک خیلی خندیدم، از همه تشکر می کنم:Khandidan!:

آقا پسر ها توجه کنید!...................................:Ealam:
برای اینکه بدونید چرا هر کس سری به این تاپیک میزنه در اظهار نظرش چشم چرانی رو برای مردان ، ذکر میکنه باید به
http://www.askdin.com/showthread.php?t=7860
سری بزنه. ...............................:Kaf:

نیایش سبز;50184 نوشت:
این جملتون برای گذشته ها صدق می کنه ، الان دیگه غیبت و حسادت در بین آقایون هم مشهود شده ، مثلا فلانی شغلش اینه و فلانی درآمدش اینقده ، آپارتمانش قیمتش اینقده ، به نظرت از کجا می یاره ، فلانی فلان ماشین رو خریده به نظرت چطور خریده با درآمدش جور در نمی یاد و .............

راستش قصد نداشتم دیگه تو این تاپیک پست بزنم تا بحث منحرف نشه!

امّا ناچارم پاسخگو باشم:khandeh!:

سرکار نیایش سبز بنده به اندازه شما آپدیت نیستم بهمین خاطر عرض کردم خانم ها غیبت می کنند:Cheshmak:

غیبت خانم ها از قدیم الایام بوده آقایون تازه ازاشون یاد گرفتن بزارید پیشرفت کنند تو کارشون چشم قول می دم اونم عرض کنم:Khandidan!:

توی تاپیک رذایل اخلاقی خانم ها هم پست نزدم تا نه متهم بشم به چیزی نه تاپیک منحرف بشه !

پس خوش باشید:Gol:

یا علی

موضوع قفل شده است