یادگیری عربی --- کمک کنید

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یادگیری عربی --- کمک کنید

سلام عزیزان
لطفا راهنمایی کنید که بهترین کتاب به زبان فارسی برای یادگیری زبان شیرین عربی چیست ... خیلی سطح بالا نباشد که نمی تونم بخونم.
بعد بهترین شیوه ی یادگیری آن چیست؟

کسی نبود کمک کنه...؟

سلام

من به صورت حرفه ای اطلاعی ندارم

ولی خوب کتابای اموزش عربی واسه کنکور(بچه های ریاضی و تجربی) خیلی خوبه و در یه سطح ابتدایی کمکتون میکنه.

التماس دعا:Gol:

سلام ممنون غیر از کتاب های کنکوری دوست دارم کتاب خوب پیدا کنم...تو حوزه ی علمیه واسه یادگیری عربی چیکار میکنند؟

سلام
كتاب آموزش زبان عربي نوشته آقاي اياد فيلي كتاب نسبتا خوبيست.
براي كنكوريها كه خيلي خوبه . حالا نمي دونم كه ايشون كتاب هاي پايه رو هم به چاپ رسوندند يا نه .
شما مي خواهيد از پايه شروع كنيد ؟ حال حاضر در چه سطحي هستيد؟
اگه رشته تحصيليتون علوم انساني بوده همين كتاب خوبي است .
موفق باشيد.:Gol:

سلام
دستور کاربردی زبان عربی..........عبدالرسول کشفی
دو جلده ، یکیش آموزش صرف یکیش آموزش نحو
خیلی زبونش ساده است

سلام
برای مکالمه می خواهی برای کنکور یا.... ؟
تحصیلات شما؟
چه اطلاعاتی دارید یا چه کتاب هایی خوانده اید؟

سلام
بشتر واسه کنکور میخوام...ولی کتاب کنکوری نمیخوام.

سلام
اگه برا کنکور میخوای بهتره کتاب های مربوط به کنکور را با یک طلبه بخوانید. طلبه ای که در ادبیات عرب خوب کار کرده( میون بر تر از این راه، راهی سراغ ندارم)
استدعوکم الله
الی القاء
و نرجوا لکم التوفیق و النجاح فی کل زوایاء میدان الحیاه

ممنون از شما حامی عزیز
طلبه ها چه کتاب هایی می خوانند که من هم بتونم واسه کنکور ازشون استفاده کنم...راستش دوستی که حاضر باشه وقت بزاره با هم بخونیم ندارم...البته یه کم هم شهرمون از نظر داشتن طلبه فقیر است

سلام
بر عکس این دوستمون من میخواهم عربی یاد بگیرم (هم متن و هم مکالمه) و برای کنکور نمیخواهم.
میتونید کتابی به من معرفی کنید؟
ترجیحا هم از پایه و ساده و قابل فهم باشه
ممنون

کتابی سراغ دارم در کتابخانه ketabnak.com
43 صفحه است، شامل اصطلاحات کاربردی سفر و غیره.... میتوانید بعد از ثبت نام در این کتابخانه فوق العاده از بخش آموزش زبان آنرا پیدا کنید

سلام علیکم جمیعا

یکی از بهترین سایتهای آموزش زبان و از جمله آنها آموزش زبان عربی که در زمینه لغات و اصطلاحات با متدی منحصر به فرد کار میکند و به نظر بنده بهترین سایت بدلیل روش آموزش در کل نت است سایت زبان دوستان است.

برای باز دید از سایت کلیک کنید یا به اینجا بروید

http://www.languageguide.org/eng/add_language.html

توضیح : هنگام کار با سایت اسپیکر خودرا روشن بگذارید

یاحق

نان شب;49580 نوشت:
طلبه ها چه کتاب هایی می خوانند که من هم بتونم واسه کنکور ازشون استفاده کنم...

سلام دوست من:Gol:
سه جلد کتاب بهتون معرفی میکنم و مطمئنم اگه وقت بذارید به امید خدا بی نصیب نمی مونید
کتاب صرف ساده
صرف متوسطه نوشته حمید محمدی
نحو مقدماتی نوشته حمید محمدی
که به شما پیشنهاد میکنم شما که در مقظع پیش دانشگاهی تحصیل میکنید 2 کتاب آخر رو مطالعه بفرمایید که بسیار شیرین و به زبان ساده نوشته شده. ان شاءالله موفق باشید
اما در مورد دوست عزیزی که فرمودن میخوان عربی و مکالمه هر دو رو یاد بگیرند باید بگم این دو ارتباط مستقیمی با همدیگه نداره بر خلاف زبان انگلیسی که مکالمه دقیقا بر پایه گرامر آن است.
در مورد یاد گرفتن عربی اگر صلاح میدونید مراجعه کنید به کتابهایی که گفتم و برای مکالمه مراجعه کنید به کتابهای "العربیه للناشئین" کتاب التلمیذ که حدودا 12جلده به همراه CD.
موفق و پیروز باشید:Labkhand:

عرشیان;67381 نوشت:
سلام دوست من:gol:
سه جلد کتاب بهتون معرفی میکنم و مطمئنم اگه وقت بذارید به امید خدا بی نصیب نمی مونید
کتاب صرف ساده
صرف متوسطه نوشته حمید محمدی
نحو مقدماتی نوشته حمید محمدی
که به شما پیشنهاد میکنم شما که در مقظع پیش دانشگاهی تحصیل میکنید 2 کتاب آخر رو مطالعه بفرمایید که بسیار شیرین و به زبان ساده نوشته شده. ان شاءالله موفق باشید
اما در مورد دوست عزیزی که فرمودن میخوان عربی و مکالمه هر دو رو یاد بگیرند باید بگم این دو ارتباط مستقیمی با همدیگه نداره بر خلاف زبان انگلیسی که مکالمه دقیقا بر پایه گرامر آن است.
در مورد یاد گرفتن عربی اگر صلاح میدونید مراجعه کنید به کتابهایی که گفتم و برای مکالمه مراجعه کنید به کتابهای "العربیه للناشئین" کتاب التلمیذ که حدودا 12جلده به همراه cd.
موفق و پیروز باشید:labkhand:

سلام علیکم
بسیار متشکرم.
یا علی ع

با سلام خدمت دوستانم مخصوصا جناب نان شب:Gol:

من کنکوری هستم تازه 2 هفته است که درس عمومی عربی را میخونم و تست میزنم!
من که از اول سال 0% عربی میزدم حالا به راحتی بالای 60% میزنم!:khandeh!:
اگر فقط برای کنکور میخواین خواندن کتاب های دیگه وقت گیره واستون...
مثلا برای کنکور نیاز به 5% معنی لغات دارید
برای جواب دادن به ترجمه ها فقط کافیه فعل جمله را پیدا کنید و زمانش را در گزینه ها تطبیق دهید و به همین راحتی تست های ترجمه را هر کدام در مدت 10 ثانیه جواب دهید!!!

و برای قواعد عربی هم به اطلاعات جامعی همانند طلبه های حوزه علمیه نیاز ندارید
البته همه ی این حرف ها رو گفتم رو این حساب که اگر عربی فقط واسه کنکور میخواین...

bina88;67239 نوشت:

سلام علیکم جمیعا

یکی از بهترین سایتهای آموزش زبان و از جمله آنها آموزش زبان عربی که در زمینه لغات و اصطلاحات با متدی منحصر به فرد کار میکند و به نظر بنده بهترین سایت بدلیل روش آموزش در کل نت است سایت زبان دوستان است.

برای باز دید از سایت کلیک کنید یا به اینجا بروید

http://www.languageguide.org/eng/add_language.html

توضیح : هنگام کار با سایت اسپیکر خودرا روشن بگذارید

یاحق

سلام علیکم
خیلی جالب بود..ممنون از بینای عزیز

hedi;102604 نوشت:
با سلام خدمت دوستانم مخصوصا جناب نان شب:gol:

من کنکوری هستم تازه 2 هفته است که درس عمومی عربی را میخونم و تست میزنم!
من که از اول سال 0% عربی میزدم حالا به راحتی بالای 60% میزنم!:khandeh!:
اگر فقط برای کنکور میخواین خواندن کتاب های دیگه وقت گیره واستون...
مثلا برای کنکور نیاز به 5% معنی لغات دارید
برای جواب دادن به ترجمه ها فقط کافیه فعل جمله را پیدا کنید و زمانش را در گزینه ها تطبیق دهید و به همین راحتی تست های ترجمه را هر کدام در مدت 10 ثانیه جواب دهید!!!

و برای قواعد عربی هم به اطلاعات جامعی همانند طلبه های حوزه علمیه نیاز ندارید
البته همه ی این حرف ها رو گفتم رو این حساب که اگر عربی فقط واسه کنکور میخواین...

سلام با شما موافقم.

متشکرم.

سلام علیکم من قبلاتدریس خصوصی برای ادبیات عرببین دانشجوهاودبیرستانیاداشتم جامعة المقداتم تایج جایی تدریس کردم امابه شماپیشنهادمیکنم کتاب نحومقدماتی روکه توپایه اول حوزهای علمیه تدریس میشه روتهیه بفرمایید.برای درس خوندن هم به نظرمن یه تایپیکی رودرست کن وبگوبچه کدوم شهری تاکسی بتونه کمکت کنه.التماس دعاتلاش

با سلام
ایا کتابی وجود داره که عربی به صورت پایه و دقیق یاد داده باشه؟؟؟ اعم از لغات وگرامرو........
راستی بهترین دیکشنری عربی به فارسی چی هست؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید!!

سپاس

[=Times New Roman]
سلام علیکم جمیعا

در این آدرس دوستان میتوانند به سادگی عربی فصیح بیاموزند در کنار کسانی که عرب زبانند و میخواهند فارسی را بیاموزند !

http://arabic.irib.ir/index.php?option=com_baramej&lid=776&page=9&Itemid=26

(در هر درس فایل صوتی تلفظ لغات و جملات آموزش داده در آن درس وجود دارد)

یا متن کل دروس را میتوانید از این پست دانلود کنید. ( با عنوان2 و learn persian for arabs _ 1
بــــــــعد
در ابتدای کتاب دوم که حقیر آنرا جمع آوری کرده ام ذکر شده که چگونه میتوانید فایلهای صوتی کل دروس را یکجا دانلود کنید.

همچنین کتاب آموزش صرف و نحو - شعر و نقد عربی را با عنوان Dorar از همین پست میتوانید دانلود کنید.

یاحق

ariyan;67114 نوشت:
سلام بر عکس این دوستمون من میخواهم عربی یاد بگیرم (هم متن و هم مکالمه) و برای کنکور نمیخواهم. میتونید کتابی به من معرفی کنید؟ ترجیحا هم از پایه و ساده و قابل فهم باشه ممنون

سلام
می تونید از کتاب های صدی الحیاة برای یادگیری مکالمه استفاده کنین. ( که از مرحلة اساسیه شروع میشه و میره بالاتر.)
نحوه یادگیری با این کتاب اینه که cd هاش رو گوش بدین و متن هاش رو به طور کامل حفظ کنید.(باید دقیقا همونطوری که توی cd میگه حفظ کنید و تکرار کنید.)
مطمئن باشید اگه با پشتکار این کتاب ها رو خیلی خوب ید بگیرید در عرض یک یا دو سال مکالمه عربی تون خیلی خوب میشه.
یا علی

j.shapoor;196197 نوشت:
با سلام
ایا کتابی وجود داره که عربی به صورت پایه و دقیق یاد داده باشه؟؟؟ اعم از لغات وگرامرو........
راستی بهترین دیکشنری عربی به فارسی چی هست؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید!!

سپاس

سلام
کتاب آموزش کامل عربی اگه می خواین باید کتاب های مبادی العربیه(1 تا 4) ، بدائة النحو و الهدایة فی النحو (که این دو تا پیشرفته تر هستند) رو کار کنید.
برای فرهنگ لغت هم می تونید از المعجم البسیط استفاده کنید .
یا علی

سلام خدمت دوست خوبم «نان شب»
کتاب آموزش کامل عربی اگه می خواین باید کتاب های مبادی العربیه(1 تا 4) ، بدائة النحو و الهدایة فی النحو (که این دو تا پیشرفته تر هستند) رو کار کنید.
یا علی
التماس دعا

سلام

اگه برا کنکور می خواهی کتاب "عربی به زبان ساده"خلاصه سه سال دبیرستان تالیف ایادفیلی(میرشکاری) خیلی خوبه-هم قواعد داره هم ترجمه

المنجد فرهنگ عربی-فارسی

متشکر از تمام دوستان

راستی سایتی را میشناسید که اموزش قرائت قران (با خط عثمان طاها ) را بیاموزد به صورت حرفه ای؟؟؟ به صورتی باشه که ادم بتونه قران به صورت روان و بدون هیچ گونه غلط بخوتد؟؟؟

سپاس

با سلام
اميدوارم عربي را خوب ياد بكيريد
من از كتابهاي در ايران خبر ندارم
به نظر من با دوستانتان عربي حرف بزنيد حتى با كلامات ساده
بعد شبكه آفيلم كه شبكه ايراني هست را به زبان عربي ببينيد بهتر است
تقريبا همه فيلمها كه در شبكه مي كذارند تكرار شد و بعد در اين شبكه كذاشتند
شما مي توانيد بفهميد و ياد بكيريد
موفق باشيد

ariyan;67114 نوشت:
سلام
بر عکس این دوستمون من میخواهم عربی یاد بگیرم (هم متن و هم مکالمه) و برای کنکور نمیخواهم.
میتونید کتابی به من معرفی کنید؟
ترجیحا هم از پایه و ساده و قابل فهم باشه
ممنون

سلام و درود
سایت عربی برای همه رو به شما پیشنهاد می کنم .در این سایت فایل های صوتی و کتاب های آموزشی لهجه های محلی مانند لبنانی ،شامی ،عراقی هم وجود داره .
http://www.arabiforall.com

اموزش قرائت قران را کسی نمیدونه!!

سلام
بنده هم دنبال کتاب و سی دی آموزش عربی هستم.
از مقدماتی (عربی دبیرستان رشته های تجربی - ریاضی) شروع کنه و تا سطحی برسه که برای مقطع ارشد الهیات مناسب باشه مثلا بشه کتاب محاضرات فی الهیات یا کتب علامه طباطبایی که به زبان عربی هستند رو خوند.

سلام.
منم می خوام عربی یاد بگیرم.
طوری که انشاالله بعد از ظهور خطبه های نماز جمعه ی مولا مهدی رو به راحتی بفهمم و با سایر سربازهای حضرت که به عربی صحبت میکنند رابطه برقرار کنم.

سلام به دوستان
یه نرم افزار آموزش عربی به دوستان معرفی میکنم که بسیار بسیار مفید هست..
این نرم افزار به روش آموزش زبان مادری عربی رو به شما یاد میده..
فقط میتونم بگم فوق العاده ست...من سه روزه هست که گرفتمش و کلی چیز یاد گرفتم..
عربی رو در سه سطح به شما یاد میده،با روش بسیار ساده و دوست داشتنی،خلاصه بگیریدش پشیمون نمیشید..
اسم این نرم افزار رزتا استون هست(rosetta stone) که شما باید ورژن 3 رو تهیه کنید و قید کنید که زبان عربی رو میخواید چون آموزش همه زبان های دنیا رو داره...
من خریدم 8500
اما تا10000 تومان هم فروخته میشه چون پک های مختلف داره ..خلاصه توی خریدش شک نکنید

شکل نرم افزار رو توی این آدرس میتونن ببینن دوستان..
برای خریدش این فروشگاه معتبره اما من تضمین نمیکنم که اگر نشد مدیون بشم اما میدونم معتبره،خود دوستان در صورت امکان حضوری بخرند و یا از یه فروشگاه اینترنتی معتبر تهیه کنند
http://parsdesignco.com/productdetails.aspx?itemid=8

:Gol:ممنون ازراهنمایی مفید دوستان

تنهاترین سردار;197521 نوشت:
سلام به دوستان
یه نرم افزار آموزش عربی به دوستان معرفی میکنم که بسیار بسیار مفید هست..
این نرم افزار به روش آموزش زبان مادری عربی رو به شما یاد میده..
فقط میتونم بگم فوق العاده ست...من سه روزه هست که گرفتمش و کلی چیز یاد گرفتم..
عربی رو در سه سطح به شما یاد میده،با روش بسیار ساده و دوست داشتنی،خلاصه بگیریدش پشیمون نمیشید..
اسم این نرم افزار رزتا استون هست(rosetta stone) که شما باید ورژن 3 رو تهیه کنید و قید کنید که زبان عربی رو میخواید چون آموزش همه زبان های دنیا رو داره...
من خریدم 8500
اما تا10000 تومان هم فروخته میشه چون پک های مختلف داره ..خلاصه توی خریدش شک نکنید

سلام.
انشاء الله تهیه اش میکنم. ضرری که ندارد.
اما بنده روش آموزش آکادمیک را ترجیح میدهم. بالاخره ما می خواهیم توی سیستم دانشگاهی از این زبان استفاده کنیم.
ضمن اینکه فکر می کنم روش آموزش زیان مادری، دقیقاً قابل کپی برداری نیست. زیرا در آموزشی که برای نوزاد و از طریق مادر و اطرافیان صورت می گیرد شرایط خاصی وجود دارد که منحصر به همان دوران است و نمی توان آن شرایط را دوباره تحقق بخشید.

ضمناً در مورد یادگیری زبان، به نظر بنده، دو هدف کلی قابل تعیین است:
1- مکالمه روزمره با مردم اهل آن زبان
2- انجام مطالعه آکادمیک کتب علمی نوشته شده به آن زبان.

احتمالاً برای هر یک از اهداف فوق، راه خاصی برای آموزش آن زبان باید در پیش گرفت.
هدف اول، آسانتر از هدف دوم است. در هدف دوم، نیاز خیلی بیشتری به فراگیری نکات ریز دستوری آن زبان ، وجود دارد.

هدف بنده، دومی است.

موضوع قفل شده است