جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: میشه پدر شرط کنه که مقداری از مهریه دختر مال اون باشه؟

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

میشه پدر شرط کنه که مقداری از مهریه دختر مال اون باشه؟

آیا تو اسلام این اجازه به پدر داده شده که مقداری از مهریه دختر را بتونه شرط کنه که متعلق به اون باشه؟من جایی خوندم که گویا انگار این امکان وجود داره به همین خاطر کنجکاو شدم که در مورد این مطلب اطلاعاتی کسب کنم .

اگر جواب مثبته منبع استنباط این حکم آیه قرآنه یا احادیث ؟ و در مورد چگونگی اونم دوست دارم اطلاعاتی داشته باشم.

تو قرآن آیه ای که در مورد حضرت شعیب و حضرت موسی و ازدواج دختر شعیب است آیا مساله کار حضرت موسی به عنوان پرداخت مهریه دختر شعیب است؟

ویرایش توسط نازنين مريم : ۱۳۸۹/۰۶/۳۰ در ساعت ۱۵:۴۵
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    491
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3623

[quote=نازنين مريم;48945]آیا تو اسلام این اجازه به پدر داده شده که مقداری از مهریه دختر را بتونه شرط کنه که متعلق به اون باشه؟من جایی خوندم که گویا انگار این امکان وجود داره به همین خاطر کنجکاو شدم که در مورد این مطلب اطلاعاتی کسب کنم .

اگر جواب مثبته منبع استنباط این حکم آیه قرآنه یا احادیث ؟ و در مورد چگونگی اونم دوست دارم اطلاعاتی داشته باشم.

تو قرآن آیه ای که در مورد حضرت شعیب و حضرت موسی و ازدواج دختر شعیب است آیا مساله کار حضرت موسی به عنوان پرداخت مهریه دختر شعیب است؟
    [/

در کتاب ثحریرالوسیله امام خمینی وشرح آن یعنی تفصیل الشریعه آیت الله فاضل رحمه الله علیهما،چنین آمده است :اگر پدر دختر در مهر شریک شوأ،به این نحو که برای دختر مهری معین شود وبرای پدرش هم مقداری تعیین گردد،فقط آن مقدار که برای دختر معین شده باید پرداخت شود وآنچه که برای پدر معین شده ،ساقط است وپدر استحقاق دریافت آن را ندارد.

روایات این مسئله در همین کتا ب تفصیل الشریعه آورده شده وبه اختلاف اقوال علما پرداخته شده است .
    تفصیل الشریعه ،کتاب النکاح ،فصل فی المهر ،م8

5. صلوات ها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری