صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جهل عمری و رد پایی در تاریخ ...!

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

مطلب جهل عمری و رد پایی در تاریخ ...!

با سلام
    بيهقي در سنن کبري(1)از شعبي روايت کرده است: عمر بن خطاب براي مردم خطبه خواند ،پس حمد ثناي الهي بجاي آورد و گفت: مهريّه زنان را زياد قرار ندهيد، و اگر به من خبر برسد که زني بيشتر از آنچه پيامبر به عنوان مهريّه پرداخته ،مهريّه قرار دهد ،من اضافه آن را گرفته و در بيت المال قرار مي دهم.

سپس از منبر پايين آمد ،زني از قريش نزد او آمد و گفت:
    اي امير مؤمنان! کتاب خدا سزاوارتر است که از آن پيروي شود يا سخن تو؟
    گفت: بلکه کتاب خداوند ،
    مطلب چيست؟
    گفت: مردم را نهي کردي از اين که مهريه بالا بگيرند ،در حالي که خداوند در قرآن مي فرمايد: « وَآتَيتُم إِحدَاهُنَّ قِنطَاراً تَأخُذُوا مِنهُ شَيئاً»(2) ؛اگر مال فراواني(بعنوان مهر) به او پرداخته ايد ،چيزي از آن را پس نگريد].

عمر دو يا سه مرتبه گفت: «کلّ أحد أفقه من عمر» ؛هر کسي از عمر داناتر است و بنا به نقلي گفت: «کلُّ الناس أفقه من عمّر حتي ربّات الحجال ألا تعجبون من إمام أخطأ و امرأه أصابت»(3) ؛تمامي مردم از عمر داناترند حتي زنان پرده نشين.

آيا تعجب نمي کنيد از امامي که اشتباه مي کنيد و زني که درست مي فهمد.
    و در لفظ خازن اين گونه آمده است:«إمراة أصابت و أمير أخطأ»(4) ؛زني که درست مي گويد و اميري که به خطا حکم مي کند.
    و در لفظ رازي در کتاب أربعينش اين گونه آمده است(5):«کلُّ الناس أفقه من عمر حتّي المخذّرات في البيوت» ؛تمامي مردم از عمر داناترند حتّي پرده نشينان در خانه.

حالا اهل سنت بازهم مدعی پیروی از خلیفه خود هستند ؟؟!!

پي نوشت:
    1. السنن الکبري 223:7؛کنز العمال298:8[16/536فح45796].
    2. نساء:20
    3. شرح نهج البلاغة،ابن أبي الحديد 61:1 ؛ و 96:3 [1/182،خطبهُ:3 :12/17]
    4. تفسير خازن 353:1[1/339]
    5. الاربعين،رازي:467.
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۱:۰۶
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

2. صلوات ها 22

3.  

علاقه
    دینی
    نوشته
    398
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1738

سلام

مطلبی در یکی از کتب شیعه خوندم والان دسترسی به رفرنسش ندارم ، اگه رضای عزیز داشتن یا هر کدوم از دوستان اینجا ذکرش کنن !

میگن روزی ابوهریره با هزارهزار درهم ( یا دینار - دقیقاً یادم نیست ) به نزد عمر اومد و خواست که اونو به بیت المال تحویل بده ! عمر از او پرسید ای ابوهریره این پولها چقدر است ؟ ابوهریره گفت : هزار هزار درهم !

سپس عمر برای چند لحظه ای ساکت شد و در فکر فرو رفت ، و بعد از اندکی مکث گفت ، ای ابوهریره خدا تو را بکشد هزار هزار درهم یعنی چند درهم ؟؟؟؟ و سپس ابوهریره شروع به ریز کردن مبالغ کرد و توضیح دادن جزء جزء !

البته اینها از منظر دوستان اهل سنت جزء فضایل عمر هستش ، مثلاً میگن :

وقتی عمر میگه : همه مردم از عمر فقیه ترن ! حتی زنان پرده نشین ! نشون میده که عمر چه انسان انتقاد پذیری بوده و چقدر راحت اشتباه خودش رو قبول میکرده !

و بعد که بهشون ایراد میگیری چرا خلیفه مسلیمن در مسئله ای به این سادگی در متن دین ( که زنان پرده نشین از صحت آن آگاه هستند ) دچار اشتباه شده ؟؟؟؟

از اونجایی که کلاً عصمت براشون معنایی نداره ، میگن : چیز عجیبی نیست ، همه اشتباه میکردن ، حتی پیامبر !!!!!

و اینگونه شد که اسلام به فنا رفت و الان هم داره میره !

خدا حفظ کنه امام عصر علیه السلام رو که بواسطه وجود ایشون هنوز انواری هر چند ضعیف و خفیف از اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله پیداست !

اللهم عجل لولیک الفرج !
    لیت شعری أین استقرّت بک النّوی . . .

مهدی جان . . .

کاش میدانستم دلها کجا با تو آرام میگیرد . . . ؟

5. صلوات ها 18

علاقه
    فرق وادیان
    نوشته
    173
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    759

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید نمایش پست ها
    سلام

مطلبی در یکی از کتب شیعه خوندم والان دسترسی به رفرنسش ندارم ، اگه رضای عزیز داشتن یا هر کدوم از دوستان اینجا ذکرش کنن !

میگن روزی ابوهریره با هزارهزار درهم ( یا دینار - دقیقاً یادم نیست ) به نزد عمر اومد و خواست که اونو به بیت المال تحویل بده ! عمر از او پرسید ای ابوهریره این پولها چقدر است ؟ ابوهریره گفت : هزار هزار درهم !

سپس عمر برای چند لحظه ای ساکت شد و در فکر فرو رفت ، و بعد از اندکی مکث گفت ، ای ابوهریره خدا تو را بکشد هزار هزار درهم یعنی چند درهم ؟؟؟؟ و سپس ابوهریره شروع به ریز کردن مبالغ کرد و توضیح دادن جزء جزء !

البته اینها از منظر دوستان اهل سنت جزء فضایل عمر هستش ، مثلاً میگن :

وقتی عمر میگه : همه مردم از عمر فقیه ترن ! حتی زنان پرده نشین ! نشون میده که عمر چه انسان انتقاد پذیری بوده و چقدر راحت اشتباه خودش رو قبول میکرده !

و بعد که بهشون ایراد میگیری چرا خلیفه مسلیمن در مسئله ای به این سادگی در متن دین ( که زنان پرده نشین از صحت آن آگاه هستند ) دچار اشتباه شده ؟؟؟؟

از اونجایی که کلاً عصمت براشون معنایی نداره ، میگن : چیز عجیبی نیست ، همه اشتباه میکردن ، حتی پیامبر !!!!!

و اینگونه شد که اسلام به فنا رفت و الان هم داره میره !

خدا حفظ کنه امام عصر علیه السلام رو که بواسطه وجود ایشون هنوز انواری هر چند ضعیف و خفیف از اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله پیداست !

اللهم عجل لولیک الفرج !
    آفرین با بچه ها کلی حالشو بردیم

7. صلوات ها 14

علاقه
    دینی
    نوشته
    398
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1738

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی محامدی نمایش پست ها

آفرین با بچه ها کلی حالشو بردیم

میدونم مطمئنم شنیدن همه گاف های بزرگواران هم خنده داره هم گریه !

از دوست گرامی رضای عزیز خواهش میکنم که به این تایپیک ادامه بدن ، چون مصداق این موارد در منابع برادران کم نیست !

با تشکر !

لیت شعری أین استقرّت بک النّوی . . .

مهدی جان . . .

کاش میدانستم دلها کجا با تو آرام میگیرد . . . ؟

9. صلوات ها 12

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

شک عمر در نبوت پيامبر اکرم صلي الله عليه و اله
    عمر مکرر در نبوت رسول خدا ص شک مي کرد. از جمله شک هاي وي در روز حديبه بود که حميدي در جمع بين الصحيحين اعتراف به آن کرده که عمر گفت:
    ما شککت في نبوة محمد قط کشکي يوم الحديبية !
    يعني هرگز به اندازه شکي که در روز حديبيه در نبوت پيامبر اکرم ص کردم شک نکرده بودم.

اين کلام وي خود نشان دهنده آن است که وي مادام و هميشه در نبوت پيامبر اکرم صلي الله عليه واله شک مي کرده است. ولي شک وي در روز حديبيه با بقيه شک ها فرق مي کرده است.

علت شک عمر آن بود که پيامبر اکرم صلي الله عليه و اله فرموده بودند که به مکه مي رويم و اعمال حج انجام خواهيم داد.

و به همين منظور به همراه جمع کثيري از اصحاب به سوي مکه به راه افتادند. ولي مشرکان که از طرفي نمي خواستند که مسلمانان به حج بيايند و از طرفي هم خود را قادر به مقابله و جنگ با ايشان نمي دانستند تصميم گرفتند که با پيامبر عظيم الشان اسلام صلح کنند.
    براي همين مشرکان چندي از بزرگان خود را پيش پيامبر اکرم ص فرستادند. پيامبر اکرم ص نيز صلاح ديدند که به مدينه برگردند و به حج نروند و با ايشان صلح کنند.
    که البته مفاد و شروط اين صلح منافع بسياري بعدها براي مسلمانان به وجود آورد. ولي عمر که از شروط صلح نامه خمشگين شده بود به محضر پيامبر اکرم ص رسيد و مثل هميشه با تندي و توهين با ايشان سخن گفت.

بخارى ماجراي توهين عمر را در آخر كتاب شروط صحيح خود نقل مى كند كه عمر مى گويد:

به پيغمبر گفتم : آيا تو پيغمبر بر حقّ خدا نيستى ؟
    فرمود: چرا هستم .گفتم : آيا ما بر حقّ و دشمن ما بر باطل نيستند؟
    فرمود: چرا.گفتم : پس چرا در دين خود پستى و خفت نشان دهيم ؟
    در اين هنگام پيغمبر - صلّى اللّه عليه وآله - فرمود: من پيغمبر خدا هستم و نافرمانى او را نخواهم كرد! و خدا هم ياور من است.
    عمر گفت : به پيغمبر گفتم : مگر تو نمى گفتى كه ما بزودى به خانه خدا مى رسيم و آن را طواف مى كنيم ؟
    فرمود: چرا، ولى آيا گفتم امسال چنين خواهد شد؟گفتم : نه .فرمود: پس اين را بدان كه به خانه خدا مى آيى و آن را طواف مى كنى. (1)
    اين نوع سخن گفتن وي با پيامبر اکرم صلي الله عليه و اله خود دليل واضح و روشني است بر عدم اعتقاد وي به نبوت ايشان.

و به همين دليل در روز حديبيه عمر حقيقت درون خودش را بيان مي کند و اظهار مي دارد که در نبوت پيامبر شک دارد و در واقع اصلا عقيده ندارد.
    آيا کسي که عقيده به نبوت دارد و طبق حکم قران کلام پيامبر را وحي مي داند در کارها و سخنان وي شک مي کند و او را توبيخ مي کند ! ؟

حالا اهل سنت بازهم مدعی پیروی از خلیفه خود هستند ؟؟!!جهل عمری و رد پایی در تاریخ ...!
    اسناد:
    (1) صحيح البخاري ك الشروط باب الشروط في الجهاد ج 2 / 122 ط دار الكتب العربية بحاشية السندي وج 3 / 256 ط مطابع الشعب، مسند أحمد ج 4 / 330 ط 1.

ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۶/۳۰ در ساعت ۰۰:۵۴
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

11. صلوات ها 14

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
    رود شو روان شو پناه بی کسان شو
    گندم کشتزاران چاره درد نان شو
    ----------------------------------------

13. صلوات ها 10

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

قطع درخت حديبيه
    اين درخت حديبيه همان درختى بود كه پيغمبر اكرم - صلّى اللّه عليه وآله - از اصحاب خود در زير آن بيعت رضوان گرفت .
    از نتايج آن بيعت اين بود كه خداوند فتح آشكارى را نصيب بنده و رسولش ‍ نمود و او را پيروز گردانيد.
    پس از اين ماجرا، بعضى از مسلمانان كه از آنجا مى گذشتند، از باب تبرّك در زير آن درخت ، نماز مى گزاردند و خدا را شكر مى كردند كه به واسطه آن بيعت پر بركت ، ايشان را به آرزويشان نايل گردانيد (مكه فتح شد و مسلمين توانستند مراسم حجّ را بپاى دارند)

وقتى به عمر خبر رسيد كه مسلمانان در زير آن درخت نماز مى گزارند، دستور داد درخت را قطع كنند!

و گفت : از اين به بعد هر كس را آوردند كه در زير آن درخت نماز گزارده ست ، مانند مرتد او را با شمشير به قتل مى رسانم !!!
    البته در همان روزي که بيعت رضوان انجام شد، با توجه به اينکه پيامبر اکرم صلي الله عليه و اله به انجام آن اصرار داشتند، عمر بسيار با دستور ايشان مخالفت کرد.
    و با گستاخي فراوان به پيامبر اکرم صلي الله عليه و اله توهين کرد تا حدي که گفت: هرگز به اندازه شکي که در روز حديبيه در نبوت پيامبر اکرم ص کردم شک نکرده بودم ! و اين بغض و کينه او نسبت به بيعت رضوان و اين درخت از همان روز نشأت مي گيرد.

حالا اهل سنت بازهم مدعی پیروی از خلیفه خود هستند ؟؟!!جهل عمری و رد پایی در تاریخ ...!

(الغدير للاميني ج 6 / 146، شرح النهج الحديدي ج 3 / 122، سيرة عمر لابن الجوزى ص 107، الطبقات الكبرى لابن سعد، السيرة الحلبية ج 3 / 29، فتح الباري ج 7 / 361 وقد صححه، ارشاد السارى ج 6 / 337، شرح المواهب للزرقاني ج 2 / 207، الدر المنثور ج 6 / 73، عمدة القارى ج 8 / 284 وقال: اسناد صحيح.)
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۱:۳۷
    ( صفات الشيعه ص 8 )

15. صلوات ها 14

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

نهي از حج تمتع

پيغمبر اكرم صلّى اللّه عليه وآله خود
    فريضه حج تمتع را انجام داد. و از سوى خداوند متعال مأ مور به انجام آن گرديد. نص صريح گفتار خداوند اين است:

پس هر كه با پايان بردن عمره تمتّع به سوى حج تمتّع رود، آنچه از قربانى ميسر است [قربانى كند]. و هر كس به قربانى تمكّن نيافت سه روز در ايام حجّ روزه بدارد و هفت روز هنگام مراجعت، كه ده روز تمام شود اين عمل بر آن كس است كه اهل شهر مكّه نباشد. (ايه 196 سوره بقره)

ولي روزى عمر در منبر خطبه خواند و ضمن آن با كمال صراحت و بى پروايى گفت: دو متعه در زمان پيامبر اکرم صلوات الله عليه واله (حلال) بوده و من امروز آنها را حرام ميکنم و مرتکبين آنها را به کيفر ميرسانم.
    يكي متعه زنان و ديگري متعه حج.(1)

و در روايت ديگر آمده است که عمر گفت: دو متعه در زمان رسول الله صلي الله عليه و اله و خلافت ابوبکر بود. و من امروز از آنها نهي مي کنم (حرام مي كنم) (2)

همچنين ابو موسى مي گويد: عمر گفت : حج تمتّع سنّت پيغمبر است ، ولى من مى ترسم حاجيان در زير درخت با زنان خود همبستر شوند، سپس با آنها به حج بروند !! (3)

از ابن عباس مي گويد: شنيدم که عمر مي گفت: به خدا قسم من شما را از حج تمتع نهي مي کنم در حالي که به طور قطع آن در کتاب خدا آمده است و خودم آن را با رسول الله ص انجام مي دادم !! (4)

اسناد:
    (1) تفسير الرازي ج 2 / 167 وج 3 / 201 و 202 ط 1، شرح نهج البلاغة لابن أبى الحديد ج 12 / 251 و 252 وج 1 / 182، البيان والتبيان للجاحظ ج 2 / 223، أحكام القرآن للجصاص ج 1 / 342 و 345 وج 2 / 184، تفسير القرطبى ج 2 / 270 وفى طبع آخر ج 2 / 39، المبسوط للسرخسي الحنفي باب القرآن من كتاب الحج وصححه ج، زاد المعاد لابن القيم ج 1 / 444 فقال ثبت عن عمر وفى طبع آخر ج 2 / 205 فصل اباحة متعة النساء، كنز العمال ج 8 / 293 و 294 ط 1، ضوء الشمس ج 2 / 94، سنن البيهقى ج 7 / 206، الغدير للاميني ج 6 / 211، المغنى لابن قدامة ج 7 / 527، المحلى لابن حزم ج 7 / 107، شرح معاني الاثار باب مناسك الحج للطحاوي ص 374، مقدمة مرآة العقول ج 1 / 200.

(2) قال عمر: " متعتان كانتا على عهد رسول الله صلى الله عليه وسلم وعلى عهد أبى بكر رضى الله عنه وأنا أنهى عنهما ". راجع: وفيات الاعيان لابن خلكان ج 2 / 359 ط ايران، الغدير ج 6 / 211.

(3) أخرجه الامام أحمد من حديث عمر في ص 49 من الجزء الاول من مسنده (منه قدس). مسند أحمد ج 1 / 49، الغدير ج 6 / 202 عن المسند.

(4) وعن ابن عباس قال: سمعت عمر يقول: والله انى لانهاكم عن المتعة وانها لفى كتاب الله ولقد فعلتها مع رسول الله صلى الله عليه وآله يعنى العمرة في الحج . راجع: سنن النسائي ج 2 / 16، تاريخ ابن كثير ج 5 / 109. اعتراف عمر ان الرسول صلى الله عليه وآله فعل متعة الحج وهى في كتاب الله: صحيح مسلم ص 896 ح 157، مسند الطيالسي ج 2 / 70 ح 516، مسند أحمد ج 1 / 49 و 50 ط 1، سنن ابن ماجة ص 692 ح 2979، كنز العمال ج 5 / 86 ط 1، مقدمة مرآة العقول ج 1 / 225، حلية الاولياء ج 5 / 205.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

17. صلوات ها 15

نوشته
    590
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2890

بسم الله الرحمن الرحیم
    در تاریخ اهل سنت چنین نقل کرده اند که عمر بن الخطاب و حفصه به تورات گرایش فوق العاده ای داشتند و آنرا همانند قران قرائت میکرده و در فراگیری اش تلاش میکردند.

عبدالرزاق میگوید :انّ عمربن الخطاب مرّبرجل یقرأ کتابا . سمعه ساعة فاستحسنه .فقال الرجل :اتکتب من هذا الکتتاب ؟قال نعم ،فاشتری ادیما لنفسه ،ثمّ جاء به الیه ،فنسخه فی بطنه و ظهره ثم ّاتی به النبی صلی الله علیه واله فجعل یقراه علیه و جعل وجه رسول الله صلی الله علیه واله یتلّون ،فضرب رجل من الانصار بیده الکتاب . وقال ثکلتک امک یابن الخطاب الا تری الی وجه رسول الله صلی الله علیه واله منذ الیوم و انت تقرأهذا الکتاب ؟ فقال النبی صلی الله علیه واله عند ذلک انّما بعثت فاتحا و خاتما و اعطیت جوامع الکلم .و فواتحه . واختصر لی الحدیث اختصارا فلا یهلکنکم المتهوکون.1

در مدینه منوره منطقه ای است به نام مسکه ،معروف است که عمر در این مکان تورات را می اموخت.
    در باره دختر عمر ،حفصه نیز نقل شده که در محضر پیامبر صلی الله علیه واله کتاب امتهای قبل را می خواند و پیامبر صلی الله علیه واله بسیار ناراحت شدن به گونه ای که رنگ مبارکش تغییر کرد و فرمود:اگر حضرت یوسف امروز این کتاب را بیاورد و از او پیروی کنید گمراه میشوید.

عن الزهری :ان حفصه ...جائت الی النبی صلی الله علیه واله ،بکتاب من قصص یوسف ،فی کتف،فجعلت تقرء علیه والنبی صلی الله علیه واله یتلون وجهه فقال :والذی نفسی بیده لو اتاکم یوسف و ان فیکم فاتبعتموه و ترکتمونی لضللتم؛2

1-المصنف،ج 6،ص113 ح 10163 و ج 11،ص111
    2-المصنف ،ج 6 ،ص 113فح 1016

ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۹/۰۶/۳۰ در ساعت ۱۸:۲۱
    این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

19. صلوات ها 11

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

اعتراف عمر بر بدعت تروايح در صحيح بخاري

ابن شهاب از عروة بن زبير، از عبدالرحمان بن عبدالقاري نقل کرده که گفت: شبي از شبهاي رمضان با عمربن خطاب به مسجد رفتيم، مردم متفرق بودند و هرکس براي خود نماز مي خواند و بعضاً مردي با اقوام خود به نماز مشغول بود.

عمر چون اين بديد گفت: به عقيده من اگر اينها را با يک امام گرد آوريم بهتر است.
    و در پي اين تصميم ابيّبن کعب را به امامت گماشت.
    شب ديگر به اتفاق به مسجد رفتيم و مردم به جماعت نماز مي خواندند،

عمر گفت: نعم البدعة هذه اين بدعت خوبي است! البته نمازي که پس از خوابيدن بخوانند; يعني آخر شب از اينکه اوّل شب اقامه شود بهتـر خـواهـد بـود.

(صحيح البخاري ك التراويح ج 2 / 252، موطأ مالك ج 1 / 114، الطرائف لابن طاوس ص 445 عن الجمع بين الصحيحين.)

ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۶/۳۰ در ساعت ۲۱:۰۲
    ( صفات الشيعه ص 8 )

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)