صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ما بیائیم و313نفر راجور کنیم تا آقا امام زمان (ع)ظهور کنند

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,005
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448

  ما بیائیم و313نفر راجور کنیم تا آقا امام زمان (ع)ظهور کنند
  مرحوم علامه نهاوندی فرمودند که 313نفر از خوبای نجف به دور هم جمع شدند وگفتند ما بیائیم و313نفر راجور کنیم تا آقا امام زمان (ع)ظهور کنندخلاصه 313نفر راجور کردند ویه گل از میون خودشون گلچین کردندوگفتند این گل جمع ما برود ویه گوشه بشیند توسل به حضرت پیدابکنه وبه حضرت بگوید که آقا چرا ظهور نمی کنی اگه شما 313تا یار می خواهید ما313تایاربرای شما پیداکردیم خلاصه گل سرسبدجمع ه یه گوشه ای رفت و متوسل به حضرت شد. ناخودآگاه خوابش بردتوعالم رویا یه خیمه زیبائی رامشاهده کرد داخل خیمه شدودید که یه سفره پر از غذاهای متنوع پهن شده این آقا بااینکه زاهد بودو اهل خوردن نون خشکه فراموش کرد برای چی آومده وشروع به خوردن غذاهها کردچند لحضه بعد یه زن جمیله وارد خیمه شد وبه این مرد پیشنهاد ازدواج کرد ومرد قبول کرددرهمین هنگام که مرد خطبه عقد راخواند در خیمه را یکی زد وگفت آقا حجه ابن حسن العسکری می گویند ما آماده ظهوریم می خواهی بیائی بیا مرد جواب دادبه آقا بگو چند لحضه صبر کند تابیام ...بعد چند لحضه دوباره در خیمه رازدند وگفتند آقا فرموده اند ما آماده ای ظهوریم اگه می خوای بیائی بیا .مرد جواب داد آقا این همه یاردارند حالا ما نیائیم چی می شود...تااین حرف رازد یه مرتبه از خواب پرید بالا ودید آنوقت تاحالا داشته فقط خواب می دیده
  آری ماتنها به این دلیل مدعی دیانت شده ایم که دین بهانه ای برای رسیدن به منافع دنیویمان بوده آیا اگر به ما نیز وحی شود که خداوند فرموده اند همانند حضرت ابراهیم فزندت راقربانی کن آیا این کار راانجام می دهیم خلاصه اینکه
  خود نگاهي منصفانه به تاريخ بياندازيد مردم کوفه 18000هزارنامه مشتاقانه براي امام حسين نوشتند تاامام حاکم کوفه شود اما هنگامي که امام علت خروجش ازمکه راگفت وبراي جنگيدن ياري طلبيد بيشترهمان کساني که براي امام نامه نوشته بودند برعليه امام شمشيرکشيدند
  ودرتاريخ نمونه اين جوراتفاقات زياد است مثلا تازماني که حضرت مسيح مريضان رابه اذن خداوند شفامي داد پيش مردم عزيز بود تاآنجاکه حتي برخي ازمردم عبايشان رافرش زير پاي حضرت مي نمودنداما هنگامي که ديدند منافع دنيويشان درخطراست هيچ شکنجه اي راازاودريغ ننمودند .آري هيچ پيامبري نبوده استکه ازدست آزار مردم درامان باشد به همين علت بود که برخي پيامبران همچون موسي ،صالح ،شعيب ،حضرت ابراهيم و..براي مدتي ازميان قوم خود غائب شدندباورکنيد اگر امام زمان(عج)به گونه اي درميان مردم باشند که همه اورابشناسند آن وقت مي بينيد که دنياپرستان کربلاي ديگري به راه مي اندازند .پس غيبت حضرت بهانه .حفظ جان حضرت مي باشد

  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 2. صلوات ها 28


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  علاقه
  معارف قرآن
  نوشته
  1,432
  حضور
  132 روز 10 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  31
  آپلود
  0
  گالری
  29
  صلوات
  24091  با سلام به همه دوستان گرامي
  همان گونه كه از عنوان موضوع مشخص است موضوع به هدف ويژگي ياران امام زمان عج ايجاد شده ولي متاسفانه به موضوعات ديگه و به نوعي كل كل ميان برخي از آقايان و خانم ها تبديل شده است .
  با عرض پوزش من تمام پست هايي را كه غير مرتبط بود حذف كردم و اميدوارم موضوع در باره ياران امام زمان توسط كاربران و كارشناسان عزيز ادامه پيدا كنه


 4. صلوات ها 17


 5. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  همه چیز در هم
  نوشته
  565
  حضور
  8 ساعت 42 دقیقه
  دریافت
  69
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3679  يه زماني بود فكر ميكردم دوران دفاع مقدس اين همه شهيد داديم . اونا كه حاضر شدن جونشون رو بدن . دل اعضاي خانوادشون رو زير پا بذارن . من با خانواده هاشون در ارتباط بودم . از يكي از اعضاي خانواده شون پرسيدم چه خاطره اي از شهيدتون داريد گفت تنها چيزي كه يادمه اينه كه همه ميگفتن نرو اونم فقط مي خواست بره و به هر شيوه اي كه بود سعي ميكرد رضايت قلبي پدر و مادرش رو بدست بياره

  اونا عقل و جان و احساس و هر چي داشتن فدا كردن . الان هم فكر ميكنم كم نيستن از اين جور افراد پس چرا ظهور اتفاق نمي افته ؟

  بعد يه لحظه فكر كردم شايد اين 313 نفر علاوه بر گذشتن از همه چيز و نخواستن ظواهر دنيا بايد يه چيز ديگه هم داشته باشن و اونم علم يا توانايي فكري و عقيدتي هست در حد زيادش براي دفاع و نشر و گسترش اسلامي كه ميگن موقع ظهور درب و داغون شده .
  شايدم اشتباه فكر ميكنم به هر حال بقيه هم اگه واسه سوال بالا جوابي دارن بفرماين استفاده ميبريم


  مطمئنا خيلي مسائل ديگه هم هست كه ازش غافليم ،بقيه بزرگواران هم نظراتشون رو بدن استفاده ميبريم


 6. صلوات ها 11


 7. #4

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  240
  حضور
  4 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  763  سلام.
  اینکه قیام فقط معطل 313 نفر هست و هر وقت تکمیل شه اتفاق می افته درست نیست.

  برای مثال از شاگردای استاد میرزا حسینقلی همدانی (استاد میرزا جواد آقا ملکی تبریزی) بیش از 300 نفر شناخته شده داریم که دارای کرامت بوده اند!!! حالا چند تا شاگرد بدون کرامت و چند تا شاگرد که کرامت دارند و هیشکی نفهمید دارند بیشتر از 500 نفر شاید بشه!
  السلام علیک یا بقیه الله

  یا رب برسان آن روز را که بادها وزان باشد و هوا آکنده از بوی باران.

 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  نقل قول نوشته اصلی توسط حلس نمایش پست ها
  برای مثال از شاگردای استاد میرزا حسینقلی همدانی (استاد میرزا جواد آقا ملکی تبریزی) بیش از 300 نفر شناخته شده داریم که دارای کرامت بوده اند!!! حالا چند تا شاگرد بدون کرامت و چند تا شاگرد که کرامت دارند و هیشکی نفهمید دارند بیشتر از 500 نفر شاید بشه!
  سلام
  کرامت داشتن معیار شایستگی سربازی امام زمان نیست . ظاهرا ریاضت کشان ادیان دیگر هم کراماتی دارند پس می توانند سرباز امام زمان باشند ؟ اوصاف یاران حضرت در روایات جامعیتی را در ایشان به اثبات می رساند که جز خدا و حضرت از آن خبر ندارند .
  موفق باشید

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 10. صلوات ها 6


 11. #6

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  240
  حضور
  4 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  763  نظرتون درباره ی علامه طباطبایی صاحب المیزان چیه؟
  ایشون به نظر شما در حدو اندازه های اون 313 نفر هستند؟
  یا امام خمینی؟ یا آقای قاضی؟

  امام خمینی شاگرد میزا جواد آقا ملکی تبریزی و شاگرد با واسطه ی میرزا حسینقلی همدانی هستند.
  علامه طباطبایی هم شاگرد آقای قاضی هستند که ایشون هم با واسطه شاگرد میرزا حسینقلی همدانی هستند.

  شاگردهای این شخص بزرگ در صراط ائمه هستند.
  ریاضت اگر در چارچوب دین باشه ارزش فوق العاده ای داره.
  السلام علیک یا بقیه الله

  یا رب برسان آن روز را که بادها وزان باشد و هوا آکنده از بوی باران.

 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  نوشته
  420
  حضور
  2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  914  نقل قول نوشته اصلی توسط روشنا نمایش پست ها
  اونا عقل و جان و احساس و هر چي داشتن فدا كردن . الان هم فكر ميكنم كم نيستن از اين جور افراد پس چرا ظهور اتفاق نمي افته ؟
  به نام خدا
  یاران امام زمان ویژگیهای بسیار خاصی دارند. برای نمونه: آیا بسیاری از افراد دیندار حاضرند دین خود را هم (چنانچه آقا بگوید) فدای آقا کنند و سالها در جهنم و در عذاب باشند؟ (احتمالا فنای فرشتگان به این صورت است -> نمونه این مساله ابلیس است که البته تا ابد گرفتار شد)

  خود امام و برخی یاران ایشان اصلا در قید و بند زمان و مکان نیستند (عمر طولانی ایشان هم با همین نکته قابل فهم است).بنابراین اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که اگر همین الان امام ظهور کنند با ما چه می کند. آیا بسیاری از افراد همین مملکت شیعی خود ما در مقابل ایشان سر افکنده نمی شوند؟ آیا بسیاری از همین منتظران در مقابل امام نمی ایستند؟

  بنده در جایی خوانده ام که ایشان منتظرند مساله ای خاص پیش بیاید (حدس اینجانب: مثلا فردی خاص توبه کند).
  دلیل دیگر می تواند رسیدن علم و آگاهی مردم زمین به حدی باشد که لازم است و این بالا رفتن دانش باید در روند طبیعی باشد، والا خود خدا در هر زمانی می تواند تمام مردم را هدایت کند.

  بسیاری از مسایل اینچنینی جزء اسرار بوده و انسان زمانی از آنها آگاه می شود که دیگر برای او سودی ندارد یا اینکه به جایی می رسد که واقعا درک می کند خدا نخواسته او از آنها آگاه باشد و به وظایف خود می پردازد.

  در نهایت باید گفت که ظهور امام زمان در جهت اهداف خلقت است و هر چقدر ما می توانیم روند خلقت را تغییر دهیم، به همان اندازه هم در زمان ظهور حضرت توانایی تصرف داریم.
  مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  1,533
  حضور
  27 روز 6 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6286

  منتظر واقعي حضرت مهدي‌(عج) داراي چه خصوصياتي است‌؟
  با سلام و عرض ادب
  دوستان عزيز براي آشنايي بيش‌تر با چهرة يك منتظر حقيقي‌، به اين روايات توجه كنيد.
  1. رسول خدا(ص) فرمود: انتظار فرج بهترين عبادت است‌.
  2. علي‌بن‌حسين‌فرمود:اي اباخالد: خداوند اهل زمان غيبت را ـ كساني كه به امامتش اعتقاد دارند و منتظر ظهورش هستند ـ در آن زمان به منزلة مجاهد، با شمشير، پيش روي رسول‌الله قرار داد. اينان مخلص حقيقي و شيعه واقعي و دعوت كنندگان به دين خدا در نهان و آشكارند.
  3. علي‌بن‌حسين‌فرمود: كسي كه در عصر غيبت قائم ما، بر ولايت ما ثابت و پايدار باشد، خداوند پاداش هزار شهيد، همچون شهداي بدر و اُحُد را به او اعطا خواهد كرد.
  4. امام صادق‌: منتظر امام دوازدهم‌، همچون كسي است كه پيشاپيش رسول خدا(ص) شمشيرش را كشيده است و از او حمايت مي‌كند.( بحارالانوار، علامه مجلسي‌;، ج 52، ص 122 ـ 150، داراحيأالتراث العربي‌. )

  تعبيراتي كه در اين روايات به چشم مي‌خورد، حاكي از اين است كه انتظار ظهور و انقلاب جهاني حضرت مهدي‌غ توأم با مرحله‌اي ويژه از جهاد وسيع و دامنه‌دار است‌. اين نوع انتظار، آخرين شكل از مبارزه با دشمن است‌. در اين روايات‌، از انتظار به ريخته شدن خون در راه خدا، جنگيدن زير خيمه رسول‌الله و حضرت ولي عصر، و بالاترين عبادت تعبير شده است‌. ولي اگر انتظار را به معناي تحريف شده‌اش بگيريم‌، هر انسان سست ايمان و ضعيفي مي‌توانست در صف منتظران باشد و حال آنكه سيماي منتظران در قرآن به گونه‌اي ديگر توصيف شده است‌.

  قرآن مي‌فرمايد: "وعد الله الذين ءامنوا منكم و عملوا الصـَلحـَت ليستخلفنّهم في الأرض كما استخلف الذين من قبلهم و ليمكّنن‌ّ لهم‌... و ليبدّلنّهم من بعد خوفهم أمناً...; (نور، 55) خداوند به كساني از شما كه ايمان آورده‌اند و كارهاي شايسته كرده‌اند، وعده داده است‌كه حتماً آنان را (حكم ران و) جانشين روي زمين قرار دهد; همان‌گونه كه به پيشينيان آن‌ها خلافت روي زمين را بخشيد; و دين و آييني را كه براي آنان پسنديد، به سودشان مستقر خواهد ساخت و ترسشان را به ايمني و آرامش مبدل مي‌كند..."

  در روايات آمده است كه اين آيه درباره حضرت مهدي‌(عج) نازل شده است‌.( بحارالانوار، علامه مجلسي‌;، ج 51، ص 54. )
  آية فوق‌، مهدي و يارانش را به عنوان كساني كه داراي ايماني مستحكم و عمل صالح هستند، معرفي مي‌كند.
  با اين تعريف‌ها و توصيف‌هايي كه در قرآن و روايات از شخص منتظر شده است‌، مي‌فهميم كه او فردي داراي ايمان راسخ و استوار است و به گناه و فساد روي نمي‌آورد.

  اكنون به معاني استنباط شده از منتظر در روايات توجه كنيد:

  1. صبر و تحمل حزن و اندوه‌ِ دوري از آن وجود مقدس و نازنين‌;
  2. آمادگي و فراهم كردن امكانات‌; به گونه‌اي كه هرگاه از ظهور حضرت آگاهي يافت‌، فوراً بتواند خود را به آن حضرت برساند و به ايشان خدمت و فرمانبرداري كند;
  3. نااميد نشدن از تحقق ظهور آن حضرت‌;
  4. منتظر فرمان جهاد امام عصر براي جنگيدن با دشمنان اسلام و حمايت از دين خدا بودن‌;
  5. اقتدا كردن به آن حضرت‌، قبل از ظهور و قيامش‌، با بيزاري جستن از دشمنانش و اظهار مودت و دوستي به امامان شيعه و دوستانشان‌.( ر.ك‌: بحارالانوار، علامه مجلسي‌، ج 52، باب فضل انتظار الفرج‌، ص 122 ـ 150، داراحيأ التراث العربي‌. )

  شخص‌ِ منتظر داراي چنين حالات و روحياتي است و هرچه زمان فرج و ظهور نزديك‌تر شود، كوشش خود را براي مبارزه با فساد و تباهي و يا حفظ خويشتن از آلودگي با شوق و اشتياق بيش‌تري دنبال مي‌كند.
  وعده وصل چون شود نزديك‌آتش عشق تيزتر گردد.( جهت آگاهي بيشتر ر.ك‌: پيام قرآن‌، آيت‌الله مكارم شيرازي و ديگران‌، ج 9، ص 441 ـ 450، نشر مدرسة‌الامام اميرالمؤمنين‌. )

  ما بیائیم و313نفر راجور کنیم تا آقا امام زمان (ع)ظهور کنند

  الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

  آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
  فرزند وعیال وخانمان را چه کند.
 16. صلوات ها 5


 17. #9

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  1,533
  حضور
  27 روز 6 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6286

  آيا حتماً بايد 313 نفر ا فراد پاك پيدا شوند تا حضرت حجّه(ع) قيام كنند
  در مورد اين بحث هم بايد عرض كنم كه رواياتي به اين مضمون وارد شده است كه اصحاب مهدي(ع) هنگام قيام ايشان 313 نفر به تعداد اصحاب پيامبر در جنگ بدر خواهند بود. آنان در يك ساعت همگي نزد حضرت جمع خواهند شد.[آيت الله صافي گلپايگاني، منتخب الاثر، ص 594.]
  و در روايتي از اميرالمؤمنين(ع) نقل شده: "هنگامي كه ظهور حضرت مهدي(ع) قطعي شود، خداوند از اطراف زمين افرادي را جمع آوري و مبعوث (زنده) مي گرداند. همگي نزد حضرت جمع مي گردند. والله من آنان را مي شناسم و اسم آنان و نام قبيله هاي آنها را مي دانم. همگي از آفاق و نقاط مختلف جمع مي شوند. تعداد آنان به تعداد اهل بدر خواهد بود".[همان]
  در كتاب منتخب الاثر حدود 25 روايت به اين مضمون نقل شده است.

  ظاهراً مراد اين روايات تعداد اصحاب خالص و مهم حضرت مي باشد يا مراد اصحاب اوّلي و آغازين است وگرنه بعداً اصحاب بيشتري با حضرت همكاري خواهند كرد. در روايات ديگري آمده است: "قائم أهل محمد جمع الله له أهل المشرق و اهل المغرب؛ خداوند براي حضرت اهل مشرق و مغرب را جمع خواهد كرد". و در روايت ديگر آمده: "والله لو قد قام قائمنا يجمع الله إليه شيعتنا مِن جميع البلدان؛[همان، ص 597.] به خدا قسم! هنگامي كه قائم ما قيام كند، خداوند شيعيان ما را از جميع شهر ها نزد او جمع خواهد كرد".
  اگر حضرت مهدي(ع) بخواهد تمامي زمين را پر از عدل و داد بكند، مسلّماً بايد بيشتر از 313 نفر نيرو داشته باشد.
  دوستان عزيز از مجموعة روايات استفاده مي شود كه اصحاب حضرت هنگامي كه قيام كند، 313 نفر خواهند بود.
  معناي اين روايات آن نيست كه قيام حضرت مبتني بر اين مي باشد كه 313 نفر انسان پاك پيدا شود تا اين اشكال به وجود آيد كه:
  آيا بين اين همه جمعيت در دوران هاي مختلف 313 نفر انسان پاك پيدا نمي شود؟!

  پس عزيزان قيام حضرت مهدي مبتني بر پيدا شدن 313 نفر نيست، بلكه اجازة ‌قيام حضرت به دست خدا است. حتي اگر الآن حضرت مهدي(ع) 313 نفر ياور واقعي داشته باشد، تا خدا اجازة قيام آن حضرت را ندهد، خروج نمي كند. بنابراين علّت قيام اجازه و اذن خدا است، نه پيدا شدن 313 نفر. در آخرين توقيع حضرت به "علي بن محمد سمري" آخرين نايب خاص آمده است: "خداوند اجر برادران ديني تو را دربارة تو عظيم گرداند. تو تا شش روز ديگر مي ميري. براي بعد از خودت جانشين تعيين نكن. غيبت كبري و تامه واقع شد. ظهوري نخواهد بود مگر بعد از اذن خداي تعالي. بعد از طولاني شدن مدت و قساوت پيداكردن دل ها و پر شدن زمين از ظلم و جور".[منتهي الآمال، ص 580.]

  نكتة ديگر اين كه بر اساس روايات، تعدادي از افراد خالص و پاك كه صلاحيت همراهي حضرت مهدي(ع) را دارا باشند حتي اگر از دنيا رفته باشند، رجعت خواهند كرد و زنده خواهند شد. همان طور كه در روايت اوّلي بدان اشاره شده بود.  ما بیائیم و313نفر راجور کنیم تا آقا امام زمان (ع)ظهور کنند

  الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

  آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
  فرزند وعیال وخانمان را چه کند.
 18. صلوات ها 8


 19. #10

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  3
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15  با سلام
  به نظر من مهم تر از جمع شدن 313 یار آقا آماده شدن جامعه است یعنی در جامعه مهدوی اینقدر جامعه رشد کرده که محصول طبیعی اون پرورش 313 یار حیدری است.منظور من از جامعه مهدوی جامعه آرمانی پس از ظهور نیست بلکه جامعه منتظران واقعی قبل از ظهور است مطمئنا پس از ظهور آقا جدا از آن 313 یار با وفا جامعه نیز همگام با این خیزش ناب معصوم حرکت خواهد کردحرکت معصوم برای بر پایی عدل و عدالت بدون جامعه ولایت محور و منتظر در تاریخ شیعه حادثه عاشورا رو به همراه داشت .مهم تر از بحث درباره یاران آقای دو عالم بحث و آمادگی جامعه والا یت مدار و ولایت محور است 20. صلوات ها 3


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود