تاثیرموسیقی امروزی بر عشقهای خیابانی

تب‌های اولیه

36 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاثیرموسیقی امروزی بر عشقهای خیابانی

دکتر سیما فردوسی گفت: بعضی از این موسیقی‌های سطحی و مبتذلی که بین جوانان رواج یافته است، بسیار غیراخلاقی و نامناسب هستند و ترویج عشق‌های خیابانی، س ک س پنهان، کلمات بد و موارد مشمئز کننده است که وقتی جوانانی در رده سنی 13 تا 18 سال اینها را می‌شنوند، تحت تأثیر قرار می‌گیرند و پیرو همان مواردی که در آن موسیقی ذکر شده، می‌شوند.

«دکتر سیما فردوسی» روان‌شناس بالینی و عضو هیأت علمی و استاد دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با برنا در خصوص تأثیر مخرب موسیقی‌ و ترانه‌های مبتذل کنونی بر زندگی و ازدواج جوانان، گفت: سبک‌های موسیقی مختلف نشأت گرفته از آن چیزی است که در اجتماع می‌گذرد و به جنبه هنری اجتماع مربوط می‌شود و همین طور این موسیقی بر محتویات جامعه نیز تأثیر متقابل می‌گذارد و حتی ممکن است این تأثیر شدیدتر باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون هم در موسیقی‌هایی که در سطح جامعه رواج دارد و ما آن را با عنوان «موسیقی مبتذل» نام می‌نهیم، مواردی این‌چنین دیده می‌شود و هم اين نوع موسیقی‌ها نیز بر روی جامعه تأثیر منفی‌ می‌گذارد و به طور کلی این نوع موسیقی، اثرات منفی بر روی زندگی جوانان را تشدید می‌کند.

دکتر فردوسی با اشاره به تأثير پیام‌های انواع مختلف موسیقی بر روی مخاطب، بیان داشت: هر نوع موسیقی، پیامی در بر دارد. ولی متأسفانه این نوع سبک‌های رواج یافته، محتوای اخلاقی ندارد. یعنی اگر سبک‌های جوان پسند امروزی هم با محتوای مثبت و اخلاق‌گرا به بازار بیاید، در وضعیت زندگی جوانان تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

موسیقی‌های امروزی، س ک س و عشق‌های خیابانی را ترویج می کنند
وی با بیان اینکه برخی از ترانه‌ها و موسیقی‌هایی که رواج یافته‌اند، بسیار مبتذل هستند، اظهار داشت: بعضی از این موسیقی‌های سطحی و مبتذلی که بین جوانان رواج یافته است، بسیار غیراخلاقی و نامناسب هستند و ترویج عشق‌های خیابانی، روابط جنسي پنهان، کلمات بد و موارد مشمئز کننده است که وقتی جوانانی در رده سنی 13 تا 18 سال، اینها را می‌شنوند، تحت تأثیر قرار می‌گیرند و پیرو همان مواردی که در آن موسیقی ذکر شده می‌شوند.

بی اخلاقی از طریق موسیقی مبتذل بین جوانان رواج می‌یابد
این عضو هیأت علمی و استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به محتوای استفاده شده در بسياري از موسیقی‌هاي امروزي، خاطرنشان کرد: این محتواهای غیراخلاقی به این علت به شکل كنوني درآمده که یک‌سری بی‌اخلاقی‌ها در جامعه شیوع و رواج یافته است که از جمله آنها می‌توان به مبتذل صحبت کردن، مبتذل لباس پوشیدن، مبتذل ارتباط برقرار کردن، بی‌حیایی‌ها و ... اشاره کرد.

وی با بیان اینکه برای بهبود این وضعیت باید جامعه، مسوولین و خانواده‌ها آگاه باشند، عنوان کرد: برای بهبود ثبات خانوادگی جوانان و تأثیرپذیری کمتر جوانان باید در ابتدا از خانواده‌ها شروع کرد، به این معنی که به طور مثال خانواده‌ها از این نوع موسیقی مبتذل در جمع‌های خانوادگی و مهمانی‌هایشان استفاده نکنند.

تنوع طلبی‌ و بی اعتمادی نسبت به جنس مخالف حاصل تأثیرپذیری از ترانه‌های مبتذل است
فردوسی با اشاره به اینکه این همانندسازی‌ جوانان، خطری بزرگ برای جوانان است، اظهار داشت: همانندسازی و کپی‌‎برداری از روی الگوهای نامناسب رفتاری و اخلاقی، خطری بزرگ و جدی است که جوانان و نوجوانان ما با آنها دست به گریبانند که منجر به ایجاد جمعیتی لاابالی، بی اخلاق و مبتذل می‌شود که به سرعت تحت تأثیر قرار می‌گیرند. البته همه جوانان این طور نیستند، اما از رده سنی مذکور (13 تا 18 سال) که زمینه تأثیرپذیری بیشتری دارند، بیشتر تحت تأثیر این نوع موسیقی‌ها و ترانه‌های مبتذل قرار می‌گیرند.

این روان‌شناس بالینی خاطرنشان کرد: همین عوامل و تأثیرپذیری‌ها سبب می‌شود که جوانان ما در امر ازدواج به مشکل بر می‌خورند. همچنین تنوع طلبی و بی اعتمادی نسبت به جنس مخالف نیز از جمله این مشکل‌ها است.

فردوسی در پاسخ به سؤال خبرنگار برنا مبنی بر چگونگی تغییر محتوای ترانه‌ها برای ارائه فاکتورهای مناسب به جوانان، گفت: به نظر من باید به صورت مرتب از ترانه‌سرایان و شاعران (حتی ترانه سرایان زیرزمینی) براي شرکت در جلسه‌های مشترکی که در آنها ایده‌های نو برای جوانان و نیازهای جوان در جامعه مطرح می‌شود، دعوت کرد. در نتیجه این صحبت‌ها و مباحث به سمت محتوای خوب کشیده می‌شوند.

وی در پایان با بیان اینکه باید از شاعران پرسید که چه هدفی را دنبال می‌کنند، بیان داشت: اگر هدف واقعا این است که درآمدی به دست بیاورند، این هدف، ضرر و زیان عظیمی را به جامعه وارد می‌کند و لعنت و نفرین نیز برای اینها خواهد ماند. اما اگر هدف چيز دیگری است، می‌توان محتواسازی کرد و بازخورد آن دیده شود.

درست میفرمایید.

ولی راه حل چیه؟

این که موسیقی رو از جوونا بگیریم؟؟ یا بیایم موسیقی خوب رو هم به جوونا بشناسونیم؟؟

وقتی موسیقی خوب به جوون شناسونده نشه خوب میره سمت همونی که بیش تر باهاش آشناست. خصلت موسیقی اینه که هرچی بیش تر باهاش آشنا بشی بیش تر باهاش انس میگیری.

چرا موسیقی سنتی که اشعاری از حافظ و سعدی و مولانا رو میخونند ترویج داده نمیشه تا جوونا به نوع خوب موسیقی روی بیارن؟!

خیلی با اطمینان میشه گفت که بیش از 50 درصد جوونا هنوز نمیدونن عود و تنبور چیه و فرق تار و 3تار چیه!
ولی همه نواختن گیتار رو دیدن و طبعا علاقه مند شدن بهش.

البته بنده با دفتر رهبری تماس گرفتم، پاسخگوشون فرمودن که به نظر جناب رهبری کلا ترویج موسیقی (چه حلال چه حرام چه خوب چه بد!) با اهداف نظام منافات داره!:Moteajeb!:

سلام علیکم
ممنون از شما کاربر گرامی برای دقتی که در بحث داشتید
بنده هم با نظر شما موافقم.وقتی جنس خوب از بد تمیز نشود و هر دو در یک بازار ارایه شود و جنس بدتر با امکانات و تبلیغات بهتر و.. مسلما کسی که اطلاعی از بهتر ندارد به طرف رنگ و لعاب کشیده میشود و وانفسا
اینکه چرا دفتر رهبری همچین حرفی زده اند من اطلاعی ندارم و حتی نمیتونم به علتش دقیق پی ببرم از دوشتان انجمن احکام میخوام تشریف بیارند و اگر اطلاعی در این باره دارند بیان بفرمایند

maryam;94514 نوشت:
سلام علیکم
ممنون از شما کاربر گرامی برای دقتی که در بحث داشتید
بنده هم با نظر شما موافقم.وقتی جنس خوب از بد تمیز نشود و هر دو در یک بازار ارایه شود و جنس بدتر با امکانات و تبلیغات بهتر و.. مسلما کسی که اطلاعی از بهتر ندارد به طرف رنگ و لعاب کشیده میشود و وانفسا
اینکه چرا دفتر رهبری همچین حرفی زده اند من اطلاعی ندارم و حتی نمیتونم به علتش دقیق پی ببرم از دوشتان انجمن احکام میخوام تشریف بیارند و اگر اطلاعی در این باره دارند بیان بفرمایند

سلام و تشکر از حسن نظر شما

به هر حال وقتی نظر امام خمینی در مورد موسیقی اون چنین باشه، مشخصیه موسیقی (چه خوب چه بد چه حلال چه حرام) در صدا و سیما جایگاهی نباید داشته باشه! و نظر آقای خامنه ای رو هم به نظرم کاملا با اون نظر ایشون مطابقت داره!

نظر امام خمینی در مورد موسیقی:
http://www.askdin.com/showthread.php?p=21951

پس بریم بمیریم

alisadegh;293265 نوشت:
پس بریم بمیریم

[="times new roman"]

سلام علیکم

خدا شما را حفظ کند. چرا آخر ؟

تمایلات ما دو شکل است و دو محرک دارند

یکی تمایلات غریزی ماست که محرکاتی همچون موسیقی هایی با اصطلاح اغانی دارند
و محرکات دیگری همچون تصاویر محرک بوهای محرک و...

که این تمایلات در اسلام در نظر گرفته شده و خطی بنام حلال و حرام آنها را از هم جدا میکنند.

و دیگری تمایلات فطری ما هستند که محرکاتی همچون کلام وحی و کلام های نیک و حکیمانه حکماء محرک آنها هستند و..
[/]

و من الله التوفیق

[="DarkSlateGray"]سلام
به نظر من بحث گیتار و تار وسه تار نیست .
بحث روش کاربردشون هست ،
مثل آقای اصفهانی که پاپ کار می کنند ولی بعید می دونم آهنگهاشون مشکلی داشته باشه .و ....
همینطور که می دونید در جواب سوالی که از آقا پرسیدند در رابطه با حلال بودن موسیقی هایی که پخش میشه از صدا و سیما فرمودند که لزوما همش حلال نیست .
به نظرم موسیقی باید خصوصیاتی داشته باشه که حرام نباشد .
یاد خدا انداختن و داشتن معنی های عرفانی .... و هنری باشه .هنر واقعی انسان رو به خدا نزدیک می کنه نه دورتر.
این موسیقی که الان ما داریم که نه آهنگ درستی داره نه صدا ،همه صداها که کامپیوتری و آهنگها هم. معنی هم که هیچی دیگه ...
الان موسیقی های به اصطلاح مجاز خودمون دست کمی از اونوری ها نداره و واقعا قلب رو تاریک می کنه .[/]

alisadegh;293265 نوشت:
پس بریم بمیریم

دوست عزیز، میدونم بعد از خوندن این مطالب چه حسی پیدا کردید
بنده در گذشته نه چندان دور خیلی آهنگ گوش میکردم. موقع انجام کار، موقع درس خوندن، قبل از خواب و ...
وقتی حکم حرام بودن بعضی از آهنگ‌ها رو در اسلام میدیدم، حتی تصورش هم برام سخت بود که یه موقعی اصلا آهنگ گوش ندم.
اما الان مدتیه که آهنگ گوش دادن رو گذاشتم کنار (کمتر از یک سال) و هر روز دارم بیشتر فوایدش رو میبینم.
البته کنار گذاشتنش خیلی سخت بود و دقیقا مثل آدم‌های معتاد، بعد از چند روز مقاومتم شکسته میشد و دوباره میرفتم گوش میدادم.

سلام
جدای از بحث حلال یا حرام بودن موسقی ،من هم تجربه جنابmasud_67 رو داشتم. واقعا" آدم بعد یه مدتی اصلا" دیگه کشش خاصی به سمت موسیقی نداره !

چه ایرادی داره موسیقی انسان رو یاد عشق زمینی یعنی جنس مخالفی که دوستش داره بیندازه؟ حس شور عشق و نوازش روح بهترین احساسات تو دنیاست چرا اسلام با این مخالفه؟

shahram1363;298164 نوشت:
چه ایرادی داره موسیقی انسان رو یاد عشق زمینی یعنی جنس مخالفی که دوستش داره بیندازه؟ حس شور عشق و نوازش روح بهترین احساسات تو دنیاست چرا اسلام با این مخالفه؟

سلام
اسلام با ياد عشق افتادن مخالف نيست و سفارش هم كرده كه به همسرانتان(‌عشق زميني)‌توجه داشته باشيد و همون به قول شما ياد كردن هم توي اين توجه جا ميگيره.
اون كه اسلام باهاش مخالفه از حالت طبيعي خارج شدن است ،‌وقتي آهنگي شمارا به شور شعف بي جا و يا ناراحتي بي جا ميكش.نه مخرب محسوب ميشه و يا اينكه مسائلي كه توي آهنگها مطرح ميشه مخالف موازين شرع است و مخالف عقايد اسلامي . هزار و يك دليل ديگه .

به نام علی اعلی

سلام

shahram1363;298164 نوشت:

در خصوص رابطه اسلام و موسیقی و نیز ضررهای موسیقی می تونید به تاپیکهای زیر مراجعه کنید:

http://www.askdin.com/thread9224-25.html ( که از پست 243 به بعد به تاثیرات شوم موسیقی بر انسان از تحقیقات دانشمندان پرداخته شده )

http://www.askdin.com/thread6486.html

http://www.askdin.com/thread9875.html

http://www.askdin.com/thread3957.html

http://www.askdin.com/thread10549.html

http://www.askdin.com/thread15541.html#post168828

اگر سوالی بود در همان تاپیکها مطرح کنید

با تشکر

برید بمیرین بابا با این قوانین عقب موندتون فقط شما شاخ شدین موسیقی به این قشنگی و دلنوازی روح انسان رو شاد میکنه همش بلدین از چیزهایی که انسان خوشش میاد بگین حرومه و فلانه و بثاره

shahram1363;324097 نوشت:
برید بمیرین بابا با این قوانین عقب موندتون فقط شما شاخ شدین موسیقی به این قشنگی و دلنوازی روح انسان رو شاد میکنه همش بلدین از چیزهایی که انسان خوشش میاد بگین حرومه و فلانه و بثاره

افرين خوشم اومد عقب مونده!
خيلي دوست دارم بدونم مسلماني يا نه چون من هم دين شما نيستم!
گفتي عقب مونده ,منظورت از عقب موندگي قران يا اهل بيت که فرمودند در خانه يي که غنا باشد دعا ها مستجاب نميشود
ولي من با اين همه به غربت اهل بيت مينالم و به قرآن احترام ميزارم
اگه مسلمان نيستي که من متاسفم برات از رو جهالت حرف زدي, ولي اگه مسلمانيو اين حرفو زدي که هاشا به غيرتت
اگه بدوني که حداقل 90 درصد اين اهنگايي که گوش ميديد توهين به اهل بيت وقرآنه
عزيز ظاهر بين نباش اينا عاشق چشم و ابروتون نيستن که براتون اهنگ بدن بيرون اينا ميخوان غيرتتونو از شما بگيرن
خوش تيپ, اينا به شکلي کاملا زيرکانه توي اهنگاشون توهين به مسلمونا را جا دادن اگه کمي دقت کني ميفهمي

شهامت;324099 نوشت:
افرين خوشم اومد عقب مونده!
خيلي دوست دارم بدونم مسلماني يا نه چون من هم دين شما نيستم!
گفتي عقب مونده ,منظورت از عقب موندگي قران يا اهل بيت که فرمودند در خانه يي که غنا باشد دعا ها مستجاب نميشود
ولي من با اين همه به غربت اهل بيت مينالم و به قرآن احترام ميزارم
اگه مسلمان نيستي که من متاسفم برات از رو جهالت حرف زدي, ولي اگه مسلمانيو اين حرفو زدي که هاشا به غيرتت
اگه بدوني که حداقل 90 درصد اين اهنگايي که گوش ميديد توهين به اهل بيت وقرآنه
عزيز ظاهر بين نباش اينا عاشق چشم و ابروتون نيستن که براتون اهنگ بدن بيرون اينا ميخوان غيرتتونو از شما بگيرن
خوش تيپ, اينا به شکلي کاملا زيرکانه توي اهنگاشون توهين به مسلمونا را جا دادن اگه کمي دقت کني ميفهمي

عربها هم به طور و شکلی کاملا زیرکانه فرهنگ ایرانی ما رو ازمون گرفتند و توهین به ایرانیان رو جادادن آره اگر کمی دقت میکردی و در تاریخ مطالعه میکردی بهتر میفهمیدی منتهی فرق من با دیگران اینه که ادامه دهنده راه پدر و مادرم که مسلمان هستند من نیستم و من در جستجوی حقیقت هستم نه تقلید از دیگران و موسیقی جلا دهنده روح و روان هستش و به انسان آرامش میده حالا هر کسی هم بیاد بگه موسیقی بده واسه خودش گفته کسی گوش نمیده الان همه مردم موسیقی پاپ و رقص

shahram1363;325489 نوشت:
عربها هم به طور و شکلی کاملا زیرکانه فرهنگ ایرانی ما رو ازمون گرفتند و توهین به ایرانیان رو جادادن آره اگر کمی دقت میکردی و در تاریخ مطالعه میکردی بهتر میفهمیدی منتهی فرق من با دیگران اینه که ادامه دهنده راه پدر و مادرم که مسلمان هستند من نیستم و من در جستجوی حقیقت هستم نه تقلید از دیگران و موسیقی جلا دهنده روح و روان هستش و به انسان آرامش میده حالا هر کسی هم بیاد بگه موسیقی بده واسه خودش گفته کسی گوش نمیده الان همه مردم موسیقی پاپ و رقص

١ خوب من چيکار به عربا دارم توهين کردن کار غلطيه چي عرب باشه چي عجم
2 افرين ما با هم يه وجه اشتراک و يه اختلاف داريم وجه اشتراکمون اينه که هر دوتامون دوست نداريم بدون تحقيق کاري کنيم ولي اونم در ظاهر اختلافمون اينه که ما خانوادگي اصلا مسلمن نيستيم من دارم درباره اسلام تحقيق ميکنم و حتى تو حونمون قرآن را با معني ميخونم وانصافا تا اينجا که خيلي از اسلام خوشم اومده ولي من تازه اولشم را ستي تويي که دنبال حقيقتي تا حالامعني قرآن را تهش خوندي و سعي کردي تو قرآن دنبال حقيقت بگردي بعدشم خيلي دوست دارم از تجربياتت استفاده کنم چون بالاخره شما مسلمان بوديد و با تحيق به اين نتيجه رسيديد که اسلام خوب نيست پس لطفا دست مارم بگير
بعدشم گفتي اين موسيقي ها به ادم جلا ميده و همه دارن گوش ميکنن پس خوب پايينو ببين
١ شايد همه بخوان بپرن تو چاه فاضلاب ايا مثل اونا ميپري
2 درسته اسلام را قبول نداري ولي خيلي ها هستن که قبول دارن حتى پدر و مادرت ايا قبول ميکني با اون که خودت قبول نداري بزاري به اين دين توهين کنن
3 اسلامو قبول نداري خدا را که قبول داري واقعا راضي ميشي که به خدا توهين کنن
بازم بهت ميگم اين اهنگايي که داري گوش ميکني به نحوي زيرکانه توش فوهش به اسلامي ميده که مادر, پدر, و هم ميهنيات او اونو قبول دارن البته اگه برا اونا ارزش قائلي

shahram1363;324097 نوشت:

shahram1363;324097 نوشت:

با حرفات موافقم. البته به جز جمله اول که گفتی برید ....
به قول یکی از دوستان، خلاصه ی رساله : هرچیزی که حال میده حرام است !

for ever alone;325581 نوشت:

افرين چقدر زود رساله را حلاصه کردي
گفتي هر چيزي که حال بده حالا يه سوال حال دادن به چه قيمتي يعني حتى به قيمت توهين به ديگران

for ever alone;325581 نوشت:
با حرفات موافقم. البته به جز جمله اول که گفتی برید ....

سلام قبلا هم از این جملات شنیدم ولی باور کنید همیشه حال دادن واقعی بعد از تحمل کمی سختی هست ولی متاسفانه ما یاد نگرفتیم کمی به خودمون سختی بدیم تا کمی سختی می بینیم یا کمی فشار شونه خالی می کنیم در صورتی که اگر مردونه جلوش وایسی و کمی تحمل کنی بعدش معنی حال دادن واقعی و جزییات تمام قوانین اسلام رو می چشیم

مسافر زمان;325602 نوشت:
سلام قبلا هم از این جملات شنیدم ولی باور کنید همیشه حال دادن واقعی بعد از تحمل کمی سختی هست ولی متاسفانه ما یاد نگرفتیم کمی به خودمون سختی بدیم تا کمی سختی می بینیم یا کمی فشار شونه خالی می کنیم در صورتی که اگر مردونه جلوش وایسی و کمی تحمل کنی بعدش معنی حال دادن واقعی و جزییات تمام قوانین اسلام رو می چشیم

مسافر زمان;325602 نوشت:

طبق معمول سخنرانی !!
پس حال دادن چیه ؟
لابد اینکه بشینی نماز شب بخونی و با خدا راز و نیاز کنی و .....
شاید به نظر شما اونا حال بده ولی به نظر 99% جامعه حال نمیده !
اگر حال میداد اونا هم مثل شما میشدن !

for ever alone;325657 نوشت:
طبق معمول سخنرانی !!
پس حال دادن چیه ؟
لابد اینکه بشینی نماز شب بخونی و با خدا راز و نیاز کنی و .....
شاید به نظر شما اونا حال بده ولی به نظر 99% جامعه حال نمیده !
اگر حال میداد اونا هم مثل شما میشدن !

سلام دوست گرامی
من نظر خودم رو گفتم شما هم نظر خودتون فقط تفاوت این دو اینه که من فقط بجای خودم صحبت کردم ولی شما بجای 99درصد
موفق باشید

مسافر زمان;325665 نوشت:
سلام دوست گرامی
من نظر خودم رو گفتم شما هم نظر خودتون فقط تفاوت این دو اینه که من فقط بجای خودم صحبت کردم ولی شما بجای 99درصد
موفق باشید

مسافر زمان;325665 نوشت:

من به جای 99% صحبت نکردم.
اصلا حرف من هیچی !
برید تو خیابون و جامعه ببینید چه خبره !
ببینید چند درصد اسلام رو قبول دارن ؟
ببینید چند درشد فک میکنن موسیقی گوش دادن اشتباهه؟؟؟
برید ببینید چرا مسجدا اینقدر سوت و کوره ؟
برید ببینید چرا مردم نماز نمیخونن ؟

for ever alone;325666 نوشت:
اصلا حرف من هیچی !

خیلی درصد اسلام رو قبول دارن
موسیقی که رو ادم تاثییر نداشته باشه از نظر من موردی نداره ولی خوب نظر مراجع محترمه
اصلا هم سوت و کور نیس شاید تو مسجد محله شهر شما اینطوری باشه ولی حتی تو دانشگاه که قشر جوون هستن اکثریت نماز می خونن
نماز خیلیا می خونن این بخاطر اینه که شما فقط ظاهر مردم رو می بینید

for ever alone;325666 نوشت:
اصلا حرف من هیچی !

١ رفتم تو خيابون خبري نبود برگشتم
2 99%اغتشاش گران 9 دي که براي حمايت از اسلام اومدن بيرون ؤ خيلي از رهچيمايي هاي ديگه
3 اونايي که گوش ميدن خيلياشون از واقعيت بي خبرن
4 رفتم مسجد جا نبود برگشتم
5 پس داشتن چيکار ميکردن اگه نماز نميخوندن
6 راستي محلتون کجاست که مسجداش خاليه اخه مسجداي دم کحلمون فعال اند

مسافر زمان;325670 نوشت:
خیلی درصد اسلام رو قبول دارن
موسیقی که رو ادم تاثییر نداشته باشه از نظر من موردی نداره ولی خوب نظر مراجع محترمه
اصلا هم سوت و کور نیس شاید تو مسجد محله شهر شما اینطوری باشه ولی حتی تو دانشگاه که قشر جوون هستن اکثریت نماز می خونن
نماز خیلیا می خونن این بخاطر اینه که شما فقط ظاهر مردم رو می بینید

مسافر زمان;325670 نوشت:

شاید من اشتباه میکنم.
ولی باید بهتون بگم که در یک تحقیق که در یکی از دانشگاه های سراسری تهران انجام شد،(که این تحقیق زیر نظر دو تن از استادا انجام گرفت)
فقط 8.8% نماز میخونن ! یعنی فقط 88 نفر از جامعه 1000 نفری که ازشون پرسیده شد.
حیف نمیتونم اسم دانشگاه و استادا رو بگم.

for ever alone;325712 نوشت:
شاید من اشتباه میکنم.
ولی باید بهتون بگم که در یک تحقیق که در یکی از دانشگاه های سراسری تهران انجام شد،(که این تحقیق زیر نظر دو تن از استادا انجام گرفت)

يه جوري حرف ميزني انگار ما تو اين مملکت زندگي نميکنيم
عزيز خوب بگو لااقل تو چه محدوده ي هستيد که کسي را نميبينيد
بعدشم گيريم کسي نماز نميخونه ايا اين دليل ميشه که به اسلام بي احترامي بشه

[="Black"]

شاید من اشتباه میکنم. ولی باید بهتون بگم که در یک تحقیق که در یکی از دانشگاه های سراسری تهران انجام شد،(که این تحقیق زیر نظر دو تن از استادا انجام گرفت) فقط 8.8% نماز میخونن ! یعنی فقط 88 نفر از جامعه 1000 نفری که ازشون پرسیده شد. حیف نمیتونم اسم دانشگاه و استادا رو بگم.

ببخشیدا ولی حالا که چی؟
نه اقلیت نه اکثریت!هیچ کدوم حقانیتو نشون نمیدن!....[/]

بحث بی احترامی به اسلام نیست !
من از بی احترامی به اسلام به هیچ وجه حمایت نمیکنم.
ولی بحث اینه که شماها میگید اسلام دین به روز و کامل و .... هست،ولی چیزی که آدم تو دنیا و کشور خودمون میبینه داره خلاف این رو نشون میده.
یه بار معاون دبیرستان تیزهوشان (قضیه ماله6-7 سال پیشه ) برگشت گفت ما بهترین دبیرستان هستیم،درصد قبولی بچه های ما 100 هست و ...
بعد یکی برگشت گفت شما ها هنر نمیکنید . چون بهترین بچه ها رو دارید.اگر راست میگید بچه های عادی رو بگیرید و بعد یه کاری کنید قبول شن.

جوابش برام جالب بود. راست میگفت. دین باید چیزی باشه که عامه مردم بتونن قبول کنن.
منم میتونم همین آلان دین بیارم بگم آقا روزی 100 رکعت نماز،تو سال 200 روز روزه و ..........
بعد بگم دین من کامل هست !هر کی به دین من عمل کنه میره بهشت
مهم اینه که شما دینی بیارید که مردم عادی بتونن بهش عمل کنن.
حرفی بزنید که برا همه قابل درک باشه.
عقل یک جوون نمیتونه درک کنه که موسیقی خوب نیست. پس چرا باید توقع داشته باشیم که گوش نکنه ؟
لابد میگید خدا بعضی چیزا رو میدونه که ما نمیدونیم و ....
درست ولی آخه چه قدر ؟
میگیم حکمت روزه،میگید عقل ما ناقصه،مگیم چرا باید 5 صبح پاشیم نماز بخونیم،مگیید عقل ما ناقصه،میگیم چرا موسیقی گوش نکنیم،میگید عقل ما ناقصه،میگیم چرا باید خمس بدیم،میگید عقل ما ناقصه،میگیم چرا باید زکات بدیم،میگید عقل ما ناقصه ! میگیم چرا حجاب میگید عقل ما ناقصه.
اینم شد دین ؟؟؟؟باید چیزی بیارید که بر اساس همین عقل ناقص برا همه قابل درک باشه
دین باید یه برنامه قابل اجرا باشه. نه صرفا حرف و سخنرانی های قشنگ.
دین باید چیزی باشه که همه بتونن عمل کنن. نمیشه یه کاری کرد که 100 % مردم به دین عمل کنن ولی میشه یه کاری کرد که اکثریت به دین عمل کنن.
دین باید قابل درک باشه.
دین باید به روز باشه.
بله یه بچه 5 ساله هم میدونه بهترین راه کنترل حس جنسی ازدواج هست،ولی تو شرایطی که تا 30 سالگی نمیتونی پول و ... جور کنی،این حرف به مفت نمی ارزه
میدونم دیگه،دوباره شروع میکنید که آدم باید به خدا توکل کنه و بره جلو و پول مهم نیست و ....
ولی بازم میگن،عامه مردم رو در نظر گرفت. یه دختر عادی حق داره یه عروسی شرافتمندانه داشته باشه،یه خونه معمولی و ....
اسلام فقط دین سخنرانی و حرفای قشنگ هست. اگر اینجور نبود،الان مسلمونا این قدر عقب افتاده نبودن.

تمام کشورهایی که مسلمونن،بدبخت ترین و عقب افتاده ترین کشورهان !
گرجستان سال 1990 از شوروری مرحوم (:khandeh!:) مستقل شد.
برید ببینید چه پیشرفتی کرده !
ما چی ؟ به قول خودمون ما 10 سال قبلش از آمریکا مستقل شدیم!
ولی الان چی ؟
بقیه کشور های مسلمون چی ؟؟
لابد یه چیزی این وسط میلنگه دیگه .......

شاید من اشتباه میکنم.

ببینید دوست عزیز ما اینجا اومدیم و هر کسی نظرات خودشو می گه من نیز نمی توانم نظر شما رو عوض کنم
اگر ما می خواهیم جامعه آماری بگیریم باید بین کل دانشگاهای کشور بگیریم
یه روزی هم من خودم مثل شما فکر می کردم ولی مطمعن باشید بافت عظیم و اکثریت قاطع مردم(که حتی اونی که تو روستا با بدترین شرایط هم زندگی می کنه جز مردم خوب ما محسوب می شود) خوبمون نماز خونن و هنوز به یا علی که می گن با جان دل احترام می ذارن فقط چون تو اجتماع زیاد نیستن فکر می کنیم واقعا نیستن
هنوز 9دی رو فراموش نکردیم مراسم عاشورا و تاسوعا اربعین با پای پیاده
خودش گواه بر اینه که مردم ما اکثریت اسلام رو دوست دارن
یادمه یبار تو یه مرکز چشم پزشکی تو اصفهان بودم اتفاقا ماه رمضون بود موقع عمل مادرم شد بعد از اذان مغرب شاید بگم 99درصد همین پزشکا که بیشترشون حتی از کشورهای معتبر هم مدرکشون رو گرفته بودن تا روزه بودن
حقیقت امر اینه که مردم خوب ما اکثرا قدر اسلام رو می فهمن و بهش پایبند هستن

یا علی

سرنوشت بدتری در انتظار ایرانه با قد بازی و ایستادن در برابر دنیا و الگو قرار دادن کشورهای عقب افتاده ای مثل کره شمالی و این تحریمها که خوشبختانه هیچ اثری نداشته فقط خونه 10 برابر شده ماشین سه برابر و مواد غذایی هم 6 تا 7 برابر قیمت و درآمدها هیچ افزایشی نداشته البته میدونین تحریمها هیچ اثری نداشته فقط زیر سایه دین هر بلایی که دلشون میخواد سر مردم بدبخت میارن و یه عده رو مامور کردن توی این سایت که جوونها رو امیدواری کاذب بدهند و شستشوی مغذی دیگه نسل جدید داره روشنفکر و آگاهتر از قبل میشه نمیشه دیگه سرشو کلاه گذاشت

من از زمانی که اثرات مخرب موسیقی رو از زبان استاد رائفی پور شنیدم واقعا ترس دارم که به سمتش برم و الآن یه دوره ی خیلی خوب و با آرامشی رو سپری می کنم.
ممنون از مطالبتون

ولی چه کنیم از دست این صداوسیما واقعا شده بزرگترین مبلغ موسیقیها و مطربها

$$$;363681 نوشت:
من از زمانی که اثرات مخرب موسیقی رو از زبان استاد رائفی پور شنیدم واقعا ترس دارم که به سمتش برم و الآن یه دوره ی خیلی خوب و با آرامشی رو سپری می کنم.

میشه بگی ما هم بدونیم

به نام خداوند دوست داشتنی
سلام
موسیقی در واقع یک نوع دارو است . هر نوع موسیقی برای موقعی حلال و برای موقعی دیگر حرام است . اصلا هم ربطی به مجاز بودن و مجاز نبودن ندارد . مثلا موسیقی گریه برای ناراحتی خوب است . ضمنا جدیدا بعضی از گروه های موسیقی از پیام های ناخوداگاه برای انتقال پیام های شیطانی استفاده میکنند . اصلا ربطی به راک و پاپ و اینا نداره . مثلا وقتی که یکی از این اهنگ هارا با نرم افزاری برعکس میکنند معنی دیگری میدهد .
اطلاعات من خیلی کافی نیست . برای روشن شدن شما در مورد موسیقی ویدوئو ی زیر را از استاد رائفی پور درمورد اثار موسیقی در بدن انسان استفاده کنید

http://www.aparat.com/v/lvgW8
و این ویدوئو ی دیگر هم در مورد پیام های نا خوداگاه موسیقی از استاد رائفی پور هست
http://www.aparat.com/v/eE01Z

به نام خدایی که همه جا هست
سلام
راستی جناب shahram1363 اگه میخوای مثل زمان شاه باشی ولی خوار و ذلیل باشی خوب برو همون غرب زندگی کن . تو دوره ی شاه همه چی خوب بود . هم وضع خورد و خوراک هم وضعیت اقتصادی مردم ولی مردم خوار و ذلیل بودن . میدونی تو دوره ی شاه سربازای امریکایی به جز حقوقی اصلیشون یه مبلغ دیگه ای به نام حق توحش میگرفتن . یعنی چون تو ایران بین وحشی ها زندگی میکنن باید بیشتر حقوق بگیرن . خوب اگه برای شما شکم از سربلندی و احترام ارزش بیشتری داره خوب برو همون غرب . مگه الان زاپن کشور ثروتمند و خوبی نیست . مگه توش وضعیت اقتصادی مردمش خوب نیست . خوب چند سال پیش دو تا سرباز امریکایی به دو تا دختر زاپنی تجاوز کردن و بعد هم کشتنشون و با ماشین رد شدن . بعد هم چون حق کاپیتولاسیون داشتن رفتن امریکا به خوبی و خوشی و محاکمه هم نشدن .
میخواین ایران هم همین طور بشه .
اگه شما خدا رو قبول دارید خودش تو قران گفته که بزرگترین نعمتی که به یک قوم میدم اینه که سرنوشتش دست خودش باشه .
اگه شما به شکمتون بیشتر از سربلندی و احترام اهمیت میدید واقعا براتون متاسفم .
راستی راجع به بحث هسته ای هم بدونید که هرچی ما بریم عقب اونا میان جلو و هرچی هم ما بیایم جلو اونا میرن عقب . اولین باری که مزاکرات هسته ای بود بحث سر سه تا سانتریفیوز بود و اونا میگفتن این سه تا رو هم باید از کار بندازید ولی الان اونا به 12000 تا هم راضی شدن . یادتونه چند وقت پیش هم امریکا با کره ی جنوبی مذاکره کرد و کره ی جنوبی هم قبول کرد که یکی از راکتور های هسته ایشو تخریب کنه و این کارو هم کرد ولی امریکا به تعهدات خودش عمل نکرد . این یعنی چی . هرچی ما کوتاه بیایم اونا پر رو تر میشن .
از خدا میخوام که تمام مردم ایران اگاه بشن و بدونن کی دوسته و کی دشمن .

موضوع قفل شده است