صدا و سیما و پخش غیرقانونی !!!فقهی

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
صدا و سیما و پخش غیرقانونی !!!فقهی

سلام
دوستان عزیز مساله ای که واسم پیش اومده برنامه هایی مانند فوتبال است که تلویزیون ایران از شبکه های عربی می د... و پخش میکند که حتی گاهی صدای گزارشگر عرب شنیده میشود .برای خرید این برنامه ها پول زیادی باید پرداخت ولی ایران به راحتی ان را از شبکه ی عربی ... و پخش میکند .اگر دقت کرده باشید میبینید که در فوتبال گاهی مربع سبزی قرار میدهند که ارم شبکه ی خارجی را بپوشاند.نشانه ی نارضایتی انان هم این است که وقتی در ماهواره پخش میشود بر روی ان پارازیت می اندازند.اگر اشتباه میکنم بفرمایید. با تشکر

دقیقاً درست می فرمایید :Cheshmak:
به هر حال اسم این کار چیزی جز دز.. نیست ! :Ghamgin:
به قول یکی از دوستان تازه یکی دو پنچری هم میگیره تصویر رو تا مشخص نباشه از کجا گرفته :Nishkhand:

ehsan24;47784 نوشت:
دقیقاً درست می فرمایید :cheshmak:
به هر حال اسم این کار چیزی جز دز.. نیست ! :ghamgin:
به قول یکی از دوستان تازه یکی دو پنچری هم میگیره تصویر رو تا مشخص نباشه از کجا گرفته :nishkhand:

یعنی هر چی فوتبال تاحالا دیدید حروم بوده پس دیدن فیلمای بد از تلوزیون های عربی هم دزدیه او نا هم پس حرومند درسته ؟؟اگه پنچر گیریشون کنیم حلال میشن؟؟

سلام و درود:Gol:

راستش این تصور دزدی بودن این فوتبال ها مدتی ذهن بنده رو مشغول کرده بود. ولی قوانین حاکم بر دنیای رسانه اجازه چنین کاری رو به هیچ کشوری نمی ده و ایران هم مسثنی نیست .

مضافاً اینکه با نظارت شدیدی که حاکم بر صدا و سیمای ماست هرگز اجازه چنین کاری رو نمی دن.

به هر حال بنده که سعی می کنم بدون مدرک مستند مثلاً شکایت شبکه های مذکور به کسی یا ارگانی اتهام نزنم
تاحالا از خودتون سئوال کردید اگر دزدیه پس چرا شکایت نمی کنن چرا با همین شبکه های عربی قرارداد داریم چرا اینقدر همکاری خبری با ما می کنن؟؟؟؟

مسلماً قضیه به شکل دیگری است.

یا علی

pinockhio;47765 نوشت:
دوستان عزیز مساله ای که واسم پیش اومده برنامه هایی مانند فوتبال است که تلویزیون ایران از شبکه های عربی می د... و پخش میکند که حتی گاهی صدای گزارشگر عرب شنیده میشود .برای خرید این برنامه ها پول زیادی باید پرداخت ولی ایران به راحتی ان را از شبکه ی عربی ... و پخش میکند .اگر دقت کرده باشید میبینید که در فوتبال گاهی مربع سبزی قرار میدهند که ارم شبکه ی خارجی را بپوشاند.نشانه ی نارضایتی انان هم این است که وقتی در ماهواره پخش میشود بر روی ان پارازیت می اندازند.اگر اشتباه میکنم بفرمایید. با تشکر

با سلام

بزرگوار بنده هم با نظر قضاوت عزيز موافق ام

و تاكيد بنده هم روي اين حرف است كه بدون سند و دليل نمي شود سخن گفت و اگر مستنداتي داريد بسم الله و البته ان را مي توانيد به مسئولين مربوطه برسانيد

از طرفي اگر صدا و سيما چنين كاري بكند حتما صداي كشورهاي عربي در مي ايد و تا حالا هزار بار شكايت كرده و يا در مجامع بين المللي سر و صدا به راه انداخته بودند

پس حتما مطلب به گونه اي ديگر است

سلام ببخشید اگر دیر به این بحث برگشتم.ببینید دوستان ما به راحتی می توانیم بفهمیم که این کا ر خلاف قانون و نوعی دز... هست یا نه؟ببینید چرا باید ارم شبکه ای عربی در کادر باشد؟در بازی های جام باشگاه های اروپا به این دلیل که ایران تصاویر را خریداری میکند هیچ گونه ارمی در تصویر نیست تا شبکه ی خریدار بتواند علامت خود را بگذارد...کشور فروشنده هم تنها تایم بازی و نتیجه و امار های ان را اعلام میکند و تصویر را شلوغ نمیکنند.سوال دیگر این است که چرا باید صدای گزارشگر عرب شنیده شود...اگر ایران خریده باشد من فکر نمی کنم گزارشگر و صدای ان را هم خریده باشد.وقتی کشوری تصاویر بازی ها را میخرد تنها صدای ورزشگاه می اید نه صدای goooooooooooooooooooooool:khandeh!:, و اساسی ترین موضوع اینکه در ماهواره پارازیت می اندازند بر روی تصویر...سوال شما هم که چرا انها شکایتی نمی کنند را هم باید از خودشان پرسید که حدس میزنم به این دلیل است که ایران کلا قانون دنیای مجازی را به رسمیت نمی شناسد(با کمی اغراق:Cheshmak:)...از رایت گرفته تا کپی و سانسور و ...

pinockhio;48310 نوشت:
سوال شما هم که چرا انها شکایتی نمی کنند را هم باید از خودشان پرسید که حدس میزنم به این دلیل است که ایران کلا قانون دنیای مجازی را به رسمیت نمی شناسد(با کمی اغراق:Cheshmak:)...از رایت گرفته تا کپی و سانسور و ...

جناب پینوکیو این حدسی که زدید بارها و بار ها در کوچه و خیابان شنیدم. :khandeh!:

امّا یه سئوال اگر از قوانین دنیای مجازی تبعیت نمی کنیم دلیل اینهمه تفاهمنامه همکاری چیست؟:khandeh!:

در مورد فوتبال و کشور های عربی هم عرض شود اگر صداو سیما دزدیده وشکایت نمی کنند بنا به دلایلی که به زعم شما درسته و ما عرض می کنیم نادرسته! پس چرا در زمینه های گوناگون همکاری می کنند؟ شما با دزد جماعت همکاری می کنید؟:khandeh!::Khandidan!:

یا علی

سلام
کیفیت برنامه های ما هم اینقدر پایینه - فوتبالهای باشگاههای ما اینقدر بدرد نخوره که به هیچ عنوان وقت تلویزیونشونو نمی زارند برای ما . اما اگر برنامه ها و فوتبال ما هم مطرح بود مطمین باشید اونا هم این کارو با کمال میل انجام میدادن:Labkhand:

سلام
ببخشید جناب قضاوت این همه همکاری چیست که شما دارید از ان دم می زنید ؟؟؟
شبکه های عربی که فکر میکنم تعداد آنها از چند صدتا هم بیشتر است ... با همه ی انها که ما ارتباط نداریم...داریم؟؟؟
ببین عزیزم من همچین همکاری بین این کشور ها و صدا و سیمای ایران نمی بینم .میشه مثال بزنید؟؟
اینکه یه کشور با یه شبکه ی عربی قرارداد و همکاری داره دلیل نمیشه که با سایرین هم همکاری داشته باشه.اونها که خصوص اند مثل ایران نیست که به کسی این اجازه رو نمیده که این هم خود جای بسی بحث دارد . به هر حال شما اگر جوابی دارید واسه این سوال ها بفرمایید که دلیل ارم شبکه ی خارجی در تصویر چیه؟دلیل پخش صدای گزارشگر عرب چیه؟دلیل پارازیت انداختن اونها بر روی این شبکه ها در ماهواره چیه؟
من تعجب میکنم مساله به این روشنی را به خاطر اینکه ایران داره این کار رو انجام میده رو قبول نمی کنید.شاید فکر میکنید که صدا و سیما معصوم است...صدا و سیمایی که ساز موسیقی را نشان نمیدهد ولی هم خود کسی که ساز میزند را نشان میدهد و هم صدای ساز را پخش میکند...صدا و سیمایی که سریال های بسیار مزخرف پخش میکند ولی هیچوقت در ساخت فیلم درست گامی بر نمی دارد...هالیوود داره چیکار میکنه ما داریم چیکار میکنیم؟؟؟اونها با کمال پر رویی در فیلمشون می خوان مکه و تهران رو با بمب اتم بزنند اونوقت صدا و سیمای ما داره چیکار میکنه؟اونها یه انیمیشن میسازند و فرهنگشون رو به همه ی جهان صادر میکنند اونوقت ایران؟ادم انیمیشن ها و بازی های ایرانی رو میبینه خجالت میکشه...معلومه با این اوضاع اونه باید call of duty بسازند و همه ی جوانان هم بازی کنند .همش واسه اینه که هیچوقت کاری نکردیم و اشتباهاتمون رو خواستیم توجیه کنیم.

pinockhio;48460 نوشت:

ببخشید جناب قضاوت این همه همکاری چیست که شما دارید از ان دم می زنید ؟؟؟

سلام و درود :Gol:
ما با بیشتر کانال های عربی و کلاً کشور های مسلمان قرارداد های گوناگون خصوصاً در زمینه ی خبری داریم!

تعجب بنده از اینه که شما چرا سنگ شبکه های عربی رو به سینه می زنید در حالی که خودشون دارن با ما همکاری می کنند و صداشون هم در نمیاد!!

pinockhio;48460 نوشت:

صدا و سیمایی که ساز موسیقی را نشان نمیدهد ولی هم خود کسی که ساز میزند را نشان میدهد و هم صدای ساز را پخش میکند...صدا و سیمایی که سریال های بسیار مزخرف پخش میکند ولی هیچوقت در ساخت فیلم درست گامی بر نمی دارد...هالیوود داره چیکار میکنه ما داریم چیکار میکنیم؟؟؟اونها با کمال پر رویی در فیلمشون می خوان مکه و تهران رو با بمب اتم بزنند اونوقت صدا و سیمای ما داره چیکار میکنه؟اونها یه انیمیشن میسازند و فرهنگشون رو به همه ی جهان صادر میکنند اونوقت ایران؟ادم انیمیشن ها و بازی های ایرانی رو میبینه خجالت میکشه...معلومه با این اوضاع اونه باید call of duty بسازند و همه ی جوانان هم بازی کنند .همش واسه اینه که هیچوقت کاری نکردیم و اشتباهاتمون رو خواستیم توجیه کنیم.

شما دارید چند موضوع رو با هم قاطی می کنید!!!

اولاً اینکه صدا و سیما معصوم نیست!

دوماً اینکه آمریکایی ها و غربی ها تو تمام صنایع از ما جلوترند و اینم برمی گرده به گذشته ی سخت ملت ما !

سوماً اینکه علایق و سلایق مختلفند شما مخالفید با برنامه های صدا و سیما ولی خیلی ها راضی اند

و در آخر اینکه اگر بازم قانع نشدید با روابط عمومی صدا و سیما تماس بگیرید و بنده و سایر دوستان رو هم بی خبر نزارید :Gol:

یا علی

سلام خدمت masodi
شما نباید این طور در مورد فوتبال ایران حرف بزنید.

amirhosein72;48530 نوشت:
سلام خدمت masodi شما نباید این طور در مورد فوتبال ایران حرف بزنید.

با سلام

جناب امير حسين بزرگوار

مي شود در مورد مطالب خود بيشتر توضيح بفرماييد

قبلا با دوستان در مورد تب فوتبال در كشور در اين تايپك بحث هاي مفصلي داشتيم

http://www.askdin.com/showthread.php?t=6265&page=7

مي توانيد در ان شركت كنيد

pinockhio;48310 نوشت:
سلام ببخشید اگر دیر به این بحث برگشتم.ببینید دوستان ما به راحتی می توانیم بفهمیم که این کا ر خلاف قانون و نوعی دز... هست یا نه؟ببینید چرا باید ارم شبکه ای عربی در کادر باشد؟در بازی های جام باشگاه های اروپا به این دلیل که ایران تصاویر را خریداری میکند هیچ گونه ارمی در تصویر نیست تا شبکه ی خریدار بتواند علامت خود را بگذارد...کشور فروشنده هم تنها تایم بازی و نتیجه و امار های ان را اعلام میکند و تصویر را شلوغ نمیکنند.سوال دیگر این است که چرا باید صدای گزارشگر عرب شنیده شود...اگر ایران خریده باشد من فکر نمی کنم گزارشگر و صدای ان را هم خریده باشد.وقتی کشوری تصاویر بازی ها را میخرد تنها صدای ورزشگاه می اید نه صدای goooooooooooooooooooooool, و اساسی ترین موضوع اینکه در ماهواره پارازیت می اندازند بر روی تصویر...سوال شما هم که چرا انها شکایتی نمی کنند را هم باید از خودشان پرسید که حدس میزنم به این دلیل است که ایران کلا قانون دنیای مجازی را به رسمیت نمی شناسد(با کمی اغراق)...از رایت گرفته تا کپی و سانسور و ...

با سلام

بزرگوار

اكر صلاح مي دانيد ابن بحث را به كساني واگذار كنيم كه در اين زمينه اطلاعاتي دارند و يا لااقل از مسئوليني باشند كه پاسخگو باشند

در اين زمينه همه ما بر روي حدس و گمان صحبت مي كنيم و ظنيات خود
و همه مي دانيم كه اينها نمي تواند حجت باشد

پس هر كس مي تواند با سوال از مسئولين مربوطه اطلاعاتي بدست اورد و ديگر دوستان را هم مطلع سازد

من دیگه در این مورد حرفهایم را زدم...در پایان هم تعجبم چند برابر شد از این جهت که موافقانی برای صدا و سیمای ایران دیدم همچنین مدافعانی برای این فوتبال...بماند.
سند هم اگر می خواهید خودتان دنبالش روید...فکر میکنم اون چیزهایی که ادم با چشم خودش میبینه و با گوشش میشنوه دیگه نیازی به پرسیدن از مسئولین نداره...ازشون بپرسی هم میگن قراردادمون همه جانبه است یعنی هم تصویر.هم صدای گزارشگر هم ارم اون شبکه و...من که به نظرشون اعتماد ندارم.

pinockhio;48545 نوشت:
من دیگه در این مورد حرفهایم را زدم...در پایان هم تعجبم چند برابر شد از این جهت که موافقانی برای صدا و سیمای ایران دیدم همچنین مدافعانی برای این فوتبال...بماند. سند هم اگر می خواهید خودتان دنبالش روید...فکر میکنم اون چیزهایی که ادم با چشم خودش میبینه و با گوشش میشنوه دیگه نیازی به پرسیدن از مسئولین نداره...ازشون بپرسی هم میگن قراردادمون همه جانبه است یعنی هم تصویر.هم صدای گزارشگر هم ارم اون شبکه و...من که به نظرشون اعتماد ندارم.

با سلام

شما هر طور راحتيد بزرگوار

اينجا كسي از صدا و سيما دفاع نكرده و هر كدام از طرفين بر روي دانسته هاي خود قضاوت و نظراتي ابراز مي كردند

ما هم انچه شما مي گوييد را مي بينيم ولي اگر يك درصد هم احتمال دهيم كه مطلب ديگري باشد بايد احتياط كنيم

در ضمن اگر هيچ كس اعتمادي به مسئولين نداشته باشد و بر روي گفته هاي خود تاكيد كند و بدون علم سخن بگويد سنگ روي سنگ بند نمي شود

بنظر من هیچ حکومتی کامل نیست بقول شما پینوکیو جان شاید در صنعت سینما یا فوتبال و یا ... از آنها عقب هستیم که هستیم ولی چرا شما فقط نیمه خالی رو میبینید!!!!!!!
آیا ما چیزهایی نداریم که آنها حالا حالاها باید بدوند تا بدان ها دست پیدا کنند ( مردونه اینطور نیست )
حکومت علی بود که به زمانش کامل کامل کامل بود

RAZSAEED;48561 نوشت:
بنظر من هیچ حکومتی کامل نیست بقول شما پینوکیو جان شاید در صنعت سینما یا فوتبال و یا ... از آنها عقب هستیم که هستیم ولی چرا شما فقط نیمه خالی رو میبینید!!!!!!!
آیا ما چیزهایی نداریم که آنها حالا حالاها باید بدوند تا بدان ها دست پیدا کنند ( مردونه اینطور نیست )
حکومت علی بود که به زمانش کامل کامل کامل بود

لطف بفرمایید از داشته هامون بیشتر بفرمایید :Cheshmak:

طاهای عزیز لطف کنید ابتدا به سوالات من پاسخ دهید که در پست های قبلی بود.
این علمی که ما باید کسب کنیم واسه نظر دادن درباره ی صدا و سیما رو میشه لطف کنید بفرمایید کجا میشه کسب کرد؟
به هر حال از همه ممنون

pinockhio;48610 نوشت:
این علمی که ما باید کسب کنیم واسه نظر دادن درباره ی صدا و سیما رو میشه لطف کنید بفرمایید کجا میشه کسب کرد؟

با سلام

بزرگوار

منظور بنده از علم همان مطالبي است كه بايد بدانيم تا بوسيله انها استدلال كنيم تا نتيجه گيري خوبي داشته باشيم
فرق نمي كند در هر زمينه اي باشد

در بحث هاي برهاني ظن و گمان براي استدلال به درد نمي خورد و حجت نيست منظور بنده اين بود كه از منابع اگاه به مساله سوال شود تا با استفاده از يقيتيات و علم سخن گفته باشيم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

با عرض معذرت از تمامی دوستان ، اما یه سوالی که پیش میاد اینجاست !

حالا اومد و به قول دوست عزیز پینوکیو ، ایران بدون اجازه برنامه ها رو از شبکه های عربی میگرفت ! و از اونطرف این شبکه ها هم انگار نه انگار کاری با ایران نداشتن !

اینجا تکلیف چیه ؟ یعنی دیدن این سریال یا فیلم یا مسابقه فوتبال حرامه ؟
( مطمئناً شک در حرام یا حلال بودنش اونقد برای شما مهم بوده که این سوال رو طرح کردید دیگه ؟؟؟؟ )

جواب این سوال از دو راه به دست میاد :

یه راه اینه : این یه سوال فقهیه و باید از مراجع پرسیده بشه ! بعد اونوقت این مراجع هستن که موظفن با صدا و سیما ارتباط برقرار کنن و از صحت و سقم داستان مطلع بشن !

راه دوم : ارتباط با مسئولین امر در صدا و سیما و از طرفی مطالعه کامل قوانین رسانه ها و . . . و نهایتاً تشخیص اینکه این مسئله جنبه حق الناس داره یا نه ! بعدش تصمیم گیری کنیم !

میشه بگید شما کدوم راه رو انجام دادید ؟؟؟؟؟؟

حالا کار ندارم که خود تلویزیون جزو آلات مشترکه است و کلاً فیلم و سریال و فوتبال و . . . دیدن اگه مفسده ای نداشته باشه و حرام نباشه ، خونه خوشش مُباحه !

با تشکر !

سلام بر دوستان گرامي
چرا توجه نداريد كه كشور ما از قوانين كپي رايت پيروي نمي كند بعدشم مگه ما پول زيادي داريم كه واسه فوتبال بديم به قول يه بنده خدايي چرا به هر كي يك توپ نمي دين دنبال اين توپه نرن

سلام قضاوت عزیز
درباره ی داشته هامون
پایبندی به دین عزیزمون
فکر آخرتمون همیشه در ذهنمون است این درحالی که در جوامع غربی خودتون میدونین و دیدید که حتی مبلغان دینشان هم فاسد هستند
ما امام زمان عزیزمون رو داریم
ما خدا و توکل بخدامون رو داریم
اگه از بعضی لحاظ هم عقب افتادیم اینه که چوب لای چرخمون انداختن جنگ کردنند
ببینید 8سال جنگ. چندین سال فقط صرف سازندگی مضرات جنگ وچند سال اخیر میبینید که سرعت رشد علمی و اقتصادی و ... طبق آمارهای جهانی در ایران جز رتبه های اول هست

razsaeed;49506 نوشت:
ه سرعت رشد علمی و [="#ff0000"]اقتصادی[/] و ... طبق آمارهای جهانی در [="#ff0000"]ایران جز رتبه های اول[/] هست

سلام

ما شاید خیلی چیزا داشته باشیم ولی سرعت رشد اقتصاد رو فکر کنم به اشتباه تایپ کردید

لطفا بگید کدوم آمار رشد علمی و اقتصادی ایران رو در جهان اول اعلام کرده است

سلام
من نگفتم در اقتصاد جز رتبه های اول هستیم
من گفتم آهنگ رشد در رده های اول است
آهنگ یعنی پیشروی بر مبنای زمان

خب حالا همین آهنگ رشد را کدام آمار جهانی گفته است ؟ تا ما هم بدانیم

razsaeed;49573 نوشت:
من نگفتم در اقتصاد جز رتبه های اول هستیم
من گفتم آهنگ رشد در رده های اول است
آهنگ یعنی پیشروی بر مبنای زمان

سلام

ای اقا اهنگ رشد معکوس رو شاید دارید میگید نه؟

من هم کاملا تایید می کنم.
سرعت پیشرفت ایران طبق آمار سازمان ملل تا چند ماه پیش که من اطلاع دارم بسیار بالا بوده و ایران رتبه ی سوم دنیا رو داشته.

همه ی این دستاورد هایی که شما می بینید مال فقط سی سال انقلابه . شما مقایسه کنید با کشورهای دیگه که مثلا در بحث هسته ای چه سابقه ی طولانی دارند. سرعت پیشرفت مهمه !

این آمار از سازمان ملل است اگر شما اخبار رو دنبال کرده باشید حتما مشاهده کردید دوست عزیز

razsaeed;49506 نوشت:
درباره ی داشته هامون پایبندی به دین عزیزمون فکر آخرتمون همیشه در ذهنمون است این درحالی که در جوامع غربی خودتون میدونین و دیدید که حتی مبلغان دینشان هم فاسد هستند ما امام زمان عزیزمون رو داریم ما خدا و توکل بخدامون رو داریم اگه از بعضی لحاظ هم عقب افتادیم اینه که چوب لای چرخمون انداختن جنگ کردنند ببینید 8سال جنگ. چندین سال فقط صرف سازندگی مضرات جنگ وچند سال اخیر میبینید که سرعت رشد علمی و اقتصادی و ... طبق آمارهای جهانی در ایران جز رتبه های اول هست

هانیه;49536 نوشت:
ما شاید خیلی چیزا داشته باشیم ولی سرعت رشد اقتصاد رو فکر کنم به اشتباه تایپ کردید

pinockhio;49571 نوشت:
لطفا بگید کدوم آمار رشد علمی و اقتصادی ایران رو در جهان اول اعلام کرده است

razsaeed;49573 نوشت:
من نگفتم در اقتصاد جز رتبه های اول هستیم من گفتم آهنگ رشد در رده های اول است آهنگ یعنی پیشروی بر مبنای زمان
هانیه;49578 نوشت:
ای اقا اهنگ رشد معکوس رو شاید دارید میگید نه؟

maryam91;49620 نوشت:
من هم کاملا تایید می کنم. سرعت پیشرفت ایران طبق آمار سازمان ملل تا چند ماه پیش که من اطلاع دارم بسیار بالا بوده و ایران رتبه ی سوم دنیا رو داشته. همه ی این دستاورد هایی که شما می بینید مال فقط سی سال انقلابه . شما مقایسه کنید با کشورهای دیگه که مثلا در بحث هسته ای چه سابقه ی طولانی دارند. سرعت پیشرفت مهمه !

razsaeed;49700 نوشت:
این آمار از سازمان ملل است اگر شما اخبار رو دنبال کرده باشید حتما مشاهده کردید دوست عزیز

با سلام

چطور شد كه بحث هاي دوستان به اينجا كشيد؟؟

مطلب سر اين بود كه اين پخش ها غير قانونيه يا قانوني؟؟؟

دوستان اطلاعاتي ندارن؟؟؟

موضوع قفل شده است