زنان نمونه از ديد شيطان!

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زنان نمونه از ديد شيطان!

از آن جایی كه شیطان قسم خورده همه فرزندان آدم را گمراه نمایند و هر گروهی را با نقشه ای از راه بیرون كند، و تا كنون انجام داده و بعدا هم انجام خواهد داد؛ یكی از آنها كه برای او خیلی هم آسان می باشد طایفه زنان اند.
اولین كسی را هم كه گول زد و وسوسه اش در او اثر نمود حضرت حوا، مادر آدمیان بود.
روزی آن ملعون پیش رسول اكرم
(صلی الله علیه و آله وسلم) آمد، حضرت از او چند چیز پرسید و او هم همه را پاسخ داد.
یكی از آنها این بود: رفیقان تو كیان اند؟ پاسخ داد:
دروغ گویان ، غمازان و زنان
پرسید: دام تو چیست؟ گفت : زنان، به واسطه اینان مردان را از راه مستقیم بیرون می برم، و خود ایشان را با مكر و حیله و دل سوزی، به كارهای ناشایسته وادار می كنم و به این وسیله، جهنمی می نمایم.
فرمود: چه تعداد از زنان از تو فرمان برداری می كنند و تابع تو هستند. عرض ‍ كرد: یا رسول الله آن قدر زیادند كه نمی توان شماره كرد و به حساب آورد. ممكن است از هزاران زن فقط یكی از من اطاعت نكند و بقیه گوش به فرمان من هستند و مایه دل گرمی و امید من به آنان است.
آن حضرت پرسید: تا به حال بر چند زن غالب نشدی و نتوانستی بر آنان چیره شوی؟
عرض كرد: یا رسول الله ! تا به حال بر
چهار زن دست نیافتم - و آنان زنان نمونه بوده اند. نخست آسیه ؛ زن فرعون، دختر مزاحم، عمری در خانه فرعون، كه ادعای خدایی می كرد، زندگانی نمود و یك لحظه به خدای خود كافر نشد و فرعون را به خدایی نپذیرفت. مطیع پیغمبر زمان خود حضرت موسی (علیه السلام) بود و در پایان هم به دست فرعون به شهادت رسید.
دوم مریم؛ مادر حضرت عیسی
(علیه السلام) كه از روز تولد در بیت المقدس ‍ بوده و از اول تا آخر عمرش به عبادت خداوند متعال به سر برد و دست نامحرمی به وی نرسید. خداوند از لطف و عنایت خود بدون شوهر، حضرت عیسی (علیه السلام) را به او عنایت كرد.
سوم خدیجه؛ همسر و حرم تو آن زنی كه همه دارایی خود را به تو سپرد و همه را وقف اسلام و هدف شما نمود در لحظات دشوار از اسلام و مكتب تو پشتیبانی كرد.
چهارم ؛ كه از همه آنان بهتر و گرامی تر است ، دخترت
فاطمه(سلام الله علیها) می باشد. در همه دنیا زنی به خوبی و شایستگی و ایمان و علم و اخلاق او نیامده است.

شیطان در کمین گاه/نعمت الله صالحی حاجی آبادی

سادات;47578 نوشت:
ممكن است از هزاران زن فقط یكی از من اطاعت نكند و بقیه گوش به فرمان من هستند و مایه دل گرمی و امید من به آنان است.

سلام

واقعا این درسته؟

خوب اگه اینجوری باشه که همه خانومها تضمینی میرن توی جهنم:Graphic (61):

سوال;47580 نوشت:
سلام

واقعا این درسته؟

خوب اگه اینجوری باشه که همه خانومها تضمینی میرن توی جهنم

:Graphic (61):

سلام.
نگران نباش سوال جان.:Labkhand:

جمله كنايي بود. يعني فقط تعداد كمي گوش به فرمان من نيستند نه اينكه واقعا از هزاران نفر يكي!

خداييش اگر در تمام دنيا به وضعيت زنان نگاه كني خودت متوجه خواهي شد كه چرا اكثر اهل جهنم زنانند.

سلام و درود:Gol:

دارین اعتراف می کنید که ما بهتریم:Cheshmak:

ای کاش از شیطان در مورد آقایون هم پرسیده بودند:khandeh!:

می دونید چرا نپرسیدند آخه تعدادشون اونقدر زیاده که شیطون چندین سال طول می کشید تا همشون رو بگه ولی خانم ها اونقدر کم بودند که خیلی با حوصله همشون رو گفت:khandeh!:

البته بنده هم چون جزء اون هایی نیستم که همیشه به شیطان نه بگم و بعضاً پیش میاد گول بخورم پس ادعایی ندارم:Cheshmak:

ولی خوب تو گروه 2 عبادت کنندگان یعنی همون هایی که برای بهشت و حوری و اینا ... خدا رو عبادت می کنند در حال تلاشیم:khandeh!:

پیش نهاد می کنم شما هم بیایین عضو شید :Cheshmak:

یا علی

با سلام و عرض ادب :Gol:

سوره مریم:

ثُمَّ لَنَنزِعَنَّ مِن كُلِّ شِيعَةٍ أَيُّهُمْ أَشَدُّ عَلَى الرَّحْمَنِ عِتِيًّا ﴿۶۹﴾
آنگاه از هر دسته‏اى كسانى از آنان را كه بر [خداى] رحمان سركش‏تر بوده‏اند بيرون خواهيم كشيد (۶۹)

ثُمَّ لَنَحْنُ أَعْلَمُ بِالَّذِينَ هُمْ أَوْلَى بِهَا صِلِيًّا ﴿۷۰﴾
پس از آن به كسانى كه براى درآمدن به [جهنم] سزاوارترند خود داناتريم (۷۰)

وَإِن مِّنكُمْ إِلَّا وَارِدُهَا كَانَ عَلَى رَبِّكَ حَتْمًا مَّقْضِيًّا ﴿۷۱﴾
و هيچ كس از شما نيست مگر [اينكه] در آن وارد مى‏گردد اين [امر] همواره بر پروردگارت حكمى قطعى است (۷۱)

ثُمَّ نُنَجِّي الَّذِينَ اتَّقَوا وَّنَذَرُ الظَّالِمِينَ فِيهَا جِثِيًّا ﴿۷۲﴾
آنگاه كسانى را كه پرهيزگار بوده‏اند مى‏رهانيم و ستمگران را به زانو درافتاده در [دوزخ] رها مى‏كنيم (۷۲)

به هر حال همه قادرند خودشان را اصلاح کنند. مهم این است که ما قصد اصلاح و توبه داشته باشیم.

با تشکر فراوان
یا حق

نقل قول:
اولین كسی را هم كه گول زد و وسوسه اش در او اثر نمود حضرت حوا، مادر آدمیان بود.

سلام سادات خانم
شما هم دارین این اتهام رو به خانم ها وارد می کنین؟ در صورتی که در قران نوشته شیطان آن دو را فریب داد و همه افتخار مسلمونا به قران اینه که تحریف نشده و همه حقایق توش هست اما کتابها و ادیان دیگه برای مثال عقاید سخیفی نسبت به زنان دارن
یا حق

سادات;47578 نوشت:
پرسید: دام تو چیست؟ گفت : زنان، به واسطه اینان مردان را از راه مستقیم بیرون می برم، و خود ایشان را با مكر و حیله و دل سوزی، به كارهای ناشایسته وادار می كنم و به این وسیله، جهنمی می نمایم.

سلام
اینم در جواب جناب قضاوت دیگه حتی شیطون به خودش زحمت نمیده که بیاد سراغ اقایون و واسطه میفرسته:Khandidan!:

نقل قول:
عرض كرد: یا رسول الله ! تا به حال بر چهار زن دست نیافتم - و آنان زنان نمونه بوده اند. نخست آسیه ؛ زن فرعون، دختر مزاحم، عمری در خانه فرعون، كه ادعای خدایی می كرد، زندگانی نمود و یك لحظه به خدای خود كافر نشد و فرعون را به خدایی نپذیرفت. مطیع پیغمبر زمان خود حضرت موسی (علیه السلام) بود و در پایان هم به دست فرعون به شهادت رسید.
دوم مریم؛ مادر حضرت عیسی (علیه السلام) كه از روز تولد در بیت المقدس ‍ بوده و از اول تا آخر عمرش به عبادت خداوند متعال به سر برد و دست نامحرمی به وی نرسید. خداوند از لطف و عنایت خود بدون شوهر، حضرت عیسی (علیه السلام) را به او عنایت كرد.
سوم خدیجه؛ همسر و حرم تو آن زنی كه همه دارایی خود را به تو سپرد و همه را وقف اسلام و هدف شما نمود در لحظات دشوار از اسلام و مكتب تو پشتیبانی كرد.
چهارم ؛ كه از همه آنان بهتر و گرامی تر است ، دخترت
فاطمه(سلام الله علیها) می باشد. در همه دنیا زنی به خوبی و شایستگی و ایمان و علم و اخلاق او نیامده است.

پس حضرت زینب چی یا این همه زنان خوب دیگه؟؟؟
خدا رو شکر با همه ی مکر شیطان برخی زنها سالم می مونن اما مردها اینقدر ضعیفن که نیاز نیست شیطان مستقیما فنون بکار ببره توسط فقط خانم ها از راه به در می شن! این باشه زیاد دچار عجب نشین که اگه اقایون خوب بودن که به هر حال نباید از راه به در بشن

به اطارفتون نگاه کنین اگر مردها از طریق خانم ها منحرف می شن و حتی خانم ها می تونن باعث انحراف چندین مرد بشن پس به ازای 100 تا خانم جهنمی چند برابر اقای چهنمی هست توجه داشته باشین عذری هم پذیرفته نیست چون خدا خودش فرموده هر کس در مورد اعمالش بازخواست می شه و مختاره!
از دین زده شدم از وقتی مطالب این سایت رو می خونم نگاه واقعا تبعیض آمیزه به خانم ها مدام تو هر تاپیک می بینم خانم ها تحقیر می شن دلیل این روایات اینه که راویان مرد بودن و زنا همیشه تو پستو لذا میشه گناه همه عالم رو انداخت گردن زن ها

و ضمنا عدالت خدا میره زیر سوال اگر زنا ذاتا زودتر گول شیطان رو می خورن و توانایشون کمتره پس برن همه جهنم ! اگه توانایش کمتره عدل خدا یعنی از هر کس به اندازه توانایش و شرایطش حساب بکشه لذا این حرفا عجیب به نظر میرسه! تو دانشگاه ما به جرات می تون بگم بیشتر اقایون دانشجو بی نماز و مشکل داربودن اما خانم خوب خیلی زیاد داشتیم و اکثرشون هم اهل نماز و واجبات!
یا حق

بی دل;47603 نوشت:
از دین زده شدم از وقتی مطالب این سایت رو می خونم نگاه واقعا تبعیض آمیزه به خانم ها مدام تو هر تاپیک می بینم خانم ها تحقیر می شن دلیل این روایات اینه که راویان مرد بودن و زنا همیشه تو پستو لذا مشه گناه همه عالم رو انداخت گردن زن ها

سلام به دوست عزیز سرکار بی دل

دقیقا همینطوره به جای اینکه اینجا سایت دینیه بیان و نشون بدن که واقعا توی اسلام تبعیض نیست مرتب از این تبعیضا بحث میشه یعنی نهایت تمام تاپیک هایی که یه جوری به خانوما و اقایون میرسه همین بحث و دعوای تبعیض و اختلافاس و طرفین میخوایم همدیگرو متقاعد کنیم ولی در اخر ... !!!!

قضاوت;47593 نوشت:
سلام و درود:gol:

ولی خوب تو گروه 2 عبادت کنندگان یعنی همون هایی که برای بهشت و حوری و اینا ... خدا رو عبادت می کنند در حال تلاشیم:khandeh!:

پیش نهاد می کنم شما هم بیایین عضو شید :cheshmak:

یا علی

تحسین برانگیزه این نیت! علت وعده وعید های قرانی رو اینجا عمیقا فهمیدم خدا مخلوقش رو خوب میشناسه!

راستش وقتی سرکار بی دل (سکوت ) تو سایت هستن آدم جرأت نمیکنه شوخی کنه:khandeh!:

چون همون مطالب رو بر می دارن مثل ملاقه می کوبن تو سر ...:khandeh!:

بی دل;47603 نوشت:

و ضمنا عدالت خدا میره زیر سوال اگر زنا ذاتا زودتر گول شیطان رو می خورن و توانایشون کمتره پس برن همه جهنم !

نه چون خدا خیلی خانم ها رو دوست داره بنابراین یه چیزهایی تو زندگیشون قرار داده که گناهانشون رو پاک میکنه:khandeh!:

مثل همین مادر شدن که همه ی گناهانتون باهاش پاک میشه:khandeh!:

البته شما که پاک هستید برای گناهکاران عرض کردم:Nishkhand:

بی دل;47603 نوشت:

اگه توانایش کمتره عدل خدا یعنی از هر کس به اندازه توانایش و شرایطش حساب بکشه لذا این حرفا عجیب به نظر میرسه!

تواناییتون کمتر نیست چون خانم ها دوست داشتنی اند شیطون هم دوستتون داره بیشتر میاد سراغ شما:khandeh!:

بعد اونوقت در ادامه شما میایین سراغ ما و این چرخه ادامه داره:khandeh!:

بی دل;47603 نوشت:

تو دانشگاه ما به جرات می تون بگم بیشتر اقایون دانشجو بی نماز و مشکل داربودن اما خانم خوب خیلی زیاد داشتیم و اکثرشون هم اهل نماز و واجبات!

راستش تو دانشگاه ما بین خانم ها و آقایون صلح و صفا برقراره و خبری از اینگونه نزاع های جنسیتی نیست:Nishkhand:

البته فکر کنم آقایون دانشگاه شما یه فعالیت هایی داشتند که شما اینقدر نسبت به آقایون نظر مساعدی دارید!:khandeh!:

چون خواهر دوستم مسئول خوابگاه خانم ها از اوضاع اونجا کاملاً مطلعم اگر خواتید عرض کنم خدمتتون.:Cheshmak:

البته همین الان بگم چیز جالبی درش نیست.:khandeh!:

از شوخی بگذریم و بریم سراغ کلام اخر :

عرض شود که خداوند زن و مرد را مکمل و کامل کننده ی هم آفرید پس هیچکدوم بر دیگری برتری ندارند.

یا علی

از خوابگاه اقایون هم اطلاع کسب کنین. و واقع بین باشین. میدونم از فساد زمانه و عادات بد رایج بین همه اقشار و همه مردم اما بوالله درست نیست این نگاهها . کمن مردان مردی که کریم باشن و بزرگوار و من خاضعم نسبت به همه خوبان عالم. زن و مرد نداره.سیره عرفا و بزرگانی چون امام خمینی با همسرانشون و نوع اکرامشون رو بینین نسبت زنان.

حرف اخر: سعی می کنم دیگه ذهنم رو درگیر نکنم کاش فقط زنان از جامعه غربی و بی دینان جفا می دیدن اون موقع دردش خوردنی بود.خیلی دلم شکست از رسم این دنیا و تعابیر کلی و نوک حمله پیکانهایی که از همه طرف به سمت خودم دیدم به عنوان یک زن.فقط این ذهن من موقعی آرام خواهد شد وبه جواب سوالاتم میرسم که زمان حضور امام عصر عج رو درک کنم .

خدا عاقبت ما رو بخیر کنه
یا حق

بی دل;47616 نوشت:

.خیلی دلم شکست از رسم این دنیا و تعابیر کلی و نوک حمله پیکانهایی که از همه طرف به سمت خودم دیدم به عنوان یک زن.

انشاء الله که دلتون برای مظلومیت اهل بیت (ع) بشکنه و به رسوم و قوانین دنیا و جفای آن بی اعتنا باشید.:hamdel:

باور بفرمایید زمانی که همه نوک پیکان های شرق و غرب بسوی امام خمینی (ره) بود ایشان با لبخند دنیا و شرق و غرب را به سخره می گرفت:Nishkhand: و به رضایت خدا می اندیشید و در این راه گام بر می داشت

پس بیایید ما هم با الگو قرار دادن آن بزرگوار با لبخند همه ای این جفاها و بی عدالتی ها را به سخره بگیریم:khandeh!::khandeh!::khandeh!::Nishkhand::Nishkhand::Nishkhand:

با سلام

از این اینکه بنده رو راهنمایی می فرمایین تشکر اما واقف به مقصود بنده نشدین. انشالله که دل ما همه ارزشمند بشه با محبت اهل بیت و شکسته. اما معنای مظلومیت اهل بیت چیه؟ بنده سراپا تقصیر فکر می کنم مظلومیت اهل بیت یعنی تاریکی که اکنون به جای روشنایی هست و عقاید باطل به جای حق.و حتی عدم درک کلام و سیره اونها. و مظلومیت عمیق تر در بین شیعیانشان . در جایی که سنت رسول هنوز کامل شناخته نشده و عمل نمی شه و مسلمانان فقط نامش رو یدک می کشن. هر زمینه ای که تاریکی باشه دل حق گرا می شکنه نه در پی نفع شخصی یا انحصار گرایی یا برتری جویی

امام خمینی به راه حقی بودن که درش یقین داشتن لذا در مرحله یقین انسان ارامه از هر کس حرف بشنوه چه خودی و غیر خودی خم به ابرو نمیاره و به رضایتی که از جانب پروردگار می بینه قلبش جلا پیدا می کنه. اگر اون جمله رو عرض کردم قصدم امر دیگه ایی بود که اگر نخواین فقط عنوان کلامی که از جانب یک خانم نقل شده بهش نگاه کنین بلکه یک انسان طالب فهم حقیقت غرض رو خواهید گرفت

یک نکته: از تشکراتی که در پایان پست ها از جانب مدیران سایت میشه هم عمق مطلب خواندنیست و نشون میده اهل مطالعه در دین ما نظرشون نسبت به خانم ها چیه و در نهایت انتقال این نظرات به عنوان زن در اسلام.
موفق باشید
یا حق

قضاوت;47593 نوشت:

دارین اعتراف می کنید که ما بهتریم:Cheshmak:

ای کاش از شیطان در مورد آقایون هم پرسیده بودند:khandeh!:

می دونید چرا نپرسیدند آخه تعدادشون اونقدر زیاده که شیطون چندین سال طول می کشید تا همشون رو بگه ولی خانم ها اونقدر کم بودند که خیلی با حوصله همشون رو گفت:khandeh!:

البته بنده هم چون جزء اون هایی نیستم که همیشه به شیطان نه بگم و بعضاً پیش میاد گول بخورم پس ادعایی ندارم:Cheshmak:

پیش نهاد می کنم شما هم بیایین عضو شید :Cheshmak:

یا علی

سلام .
قرار نشد جناب قضاوت از اين مطلب به نفع خودتان استفاده كنيد:Labkhand:

بی دل;47601 نوشت:
سلام سادات خانم
شما هم دارین این اتهام رو به خانم ها وارد می کنین؟ در صورتی که در قران نوشته شیطان آن دو را فریب داد و همه افتخار مسلمونا به قران اینه که تحریف نشده و همه حقایق توش هست اما کتابها و ادیان دیگه برای مثال عقاید سخیفی نسبت به زنان دارن
یا حق

سلام بي دل جان.
اولا من هيچ اتهامي به خانمها وارد نكردم.

ثانيا اين مطلب كه حوا آدم را گول زد من هم قبول ندارم چون آيه صريح قرآن داريم كه هردو را گول زد و اين كه اينجا نوشته اشتباه از نويسنده مطلب بوده نه من.

بی دل;47603 نوشت:
پس حضرت زینب چی یا این همه زنان خوب دیگه؟؟؟
خدا رو شکر با همه ی مکر شیطان برخی زنها سالم می مونن اما مردها اینقدر ضعیفن که نیاز نیست شیطان مستقیما فنون بکار ببره توسط فقط خانم ها از راه به در می شن! این باشه زیاد دچار عجب نشین که اگه اقایون خوب بودن که به هر حال نباید از راه به در بشن

به اطارفتون نگاه کنین اگر مردها از طریق خانم ها منحرف می شن و حتی خانم ها می تونن باعث انحراف چندین مرد بشن پس به ازای 100 تا خانم جهنمی چند برابر اقای چهنمی هست توجه داشته باشین عذری هم پذیرفته نیست چون خدا خودش فرموده هر کس در مورد اعمالش بازخواست می شه و مختاره!
از دین زده شدم از وقتی مطالب این سایت رو می خونم نگاه واقعا تبعیض آمیزه به خانم ها مدام تو هر تاپیک می بینم خانم ها تحقیر می شن دلیل این روایات اینه که راویان مرد بودن و زنا همیشه تو پستو لذا میشه گناه همه عالم رو انداخت گردن زن ها

و ضمنا عدالت خدا میره زیر سوال اگر زنا ذاتا زودتر گول شیطان رو می خورن و توانایشون کمتره پس برن همه جهنم ! اگه توانایش کمتره عدل خدا یعنی از هر کس به اندازه توانایش و شرایطش حساب بکشه لذا این حرفا عجیب به نظر میرسه! تو دانشگاه ما به جرات می تون بگم بیشتر اقایون دانشجو بی نماز و مشکل داربودن اما خانم خوب خیلی زیاد داشتیم و اکثرشون هم اهل نماز و واجبات!
یا حق

اگر قرار باشه هر مطلبي كه در سايت مي گذارند اين جور برداشت بشه و زود از كوره در بريم كه ديگه نبايد هيچ مطلبي را درسايت گذاشت.
من هدفم از گذاشتن اين مطلب چيز ديگري بود.
شما پيام اصلي مطلب رو رها كرديد به چيزهاي ديگه چسبيديد!
اتفاقا بايد به خودمان افتخار كنيم كه زناني بودند و هستند كه شيطان قادر نيست به اونها نزديك هم بشه. شيطان خودش داره به ما درس ميده و ميگه اگر اينها را الگوي خودمان قرار بديم هرگز قادر نيست بر ما و يا هيچ زني در دنيا تسلط داشته باشه.
فكر ميكنيد اين زنان آدمهاي كمي بودند. كار خيلي بزرگي كردند آن هم در بدترين شرايط دوران خودشان. در كفر و فساد و... دامنشان را آلوده نكردند. كاري كردند كه شايد هزاران مرد نتوانند بكنند و خدا درهاي رحمت را به روي آنها باز كرد و شدند برترين زنان عالم.
چه افتخاري بالاترين از اين كه اولين كسي كه وارد بهشت مي شود يك زن است و آن بي بي فاطمه زهراست.
اينها فقط نمونه هايي بودند . ما خيلي بيشتر از اينها زنان نمونه داريم و خواهيم داشت. مثل حضرت زينب كه نظيرشان پيدا نشد.
من هم قبول داريم مطلب فوق نقصهايي دارد اما اي كاش پيام اصلي را بگيريم.
در ضمن اين خود ما زنان هستيم كه بايد به خودمان ارزش بديم. الان وقتي اين مطلب را گذاشتم شما آمديد و ايراداتتان را گفتيد و از حقوق زنان دفاع كرديد اين خيلي خوبه.
چرا براي پست هاي ديگر چنين كاري نميكنيد؟
هر جا ديديد انتقاد يا مطلب ناحقي در مورد زنان هست همين طور دفاع كنيد تا حداقل زنان حرفاشون رو زده باشند . اين خود ما هستيم كه بايد از پستو بيرون بيايم و از حقمان دفاع كنيم.

در ضمن اگر واقعا مطالب من مورد رنجش دوستان مي شود ديگر هيچ مطلبي در اين سايت نخواهم نوشت.
به اندازه كافي در اين سايت فشارهاي روحي را تحمل كردم اما گفتم به خاطر خدا صبر كنم و ماموريت و امانتي كه بر دوشم بود به مقصد برسانم.
من راهم را شناختم و مسير خود را مشخص كردم. خوبي يا بدي ديديد حلال كنيد. يا حق.

بی دل;47601 نوشت:
سلام سادات خانم
یا حق

اري اول مامان حوا بود بعد بابا آدم :khandeh!::Nishkhand:

سادات;47699 نوشت:
در ضمن اگر واقعا مطالب من مورد رنجش دوستان مي شود ديگر هيچ مطلبي در اين سايت نخواهم نوشت.
به اندازه كافي در اين سايت فشارهاي روحي را تحمل كردم اما گفتم به خاطر خدا صبر كنم و ماموريت و امانتي كه بر دوشم بود به مقصد برسانم.

شما خيلي زود رنج هستيد من پست ها رو مطالعه كردم دليلي براي رنجش شما يافت نكردم.باز هم اگر ناراحت شديد من معذرت ميخوام لطفا به كارتون ادامه بدهيد؟

نقل قول:

سلام سادات جان:Gol:
چه اتفاقی افتاده؟ چرا میخواین برین؟ مثل اینکه حرفهایی که اینجا نوشتم در مورد برخی نظرات باعث رنجش شما شده.عذر منو بپذیرین قصد جسارت خدمت شما و به فعالیت خوب شما نبوده .
اصل مطلب شما رو بنده گرفتم و حرفهایی که اینجا زده شد دلیل این نیست که مطلب مفید شما باعث رنجش خاطر شده اصلا اینطور نیست قضیه سوبرداشت هایی هست که می شه و همیشه هم بوده همین.از شما خواهش میشه به فعالیتتون دامه بدین و من به شخصه از بسیاری از مطالب شما استفاده می کنم و کمال تشکر رو هم دارم
منتظر شما هستیم دوست عزیز:Gol:

سادات;47578 نوشت:
اولین كسی را هم كه گول زد و وسوسه اش در او اثر نمود حضرت حوا، مادر آدمیان

ولی نظر قران چیز دیگری است در سوره اعراف،20 میخوانیم ؛فوسوس لهما الشیطان"که ضمیر مثنی(هما) اورده شده یعنی شیطان ادم و حوا را با هم فریب داد
درست نقطه مقابل تفکر مسیحی تحریف شده که معتقدند شیطان حوا را گول زد و حوا ادم را فریب داد لذا تفکر منفی نسبت به زن از همان ابتدا در ذهن متدینین مسیحی وجود دارد
و در سوره طه،120" امده فوسوس الیه الشیطان قال یا ادم هل ادلک علی شجرةالخلد" در این آیه نیز ضمیر مفرد مذکر(ه) در "الیه" وجود دارد که معنا چنین است شیطان به سوی ادم وسوسه کرد و به او گفت ای ادم آیا تو را به درخت ممنوعه رهنمون شوم

دو کفه ترازو
این نوع دسته بندی زن و مرد، که دوستان بهش پرداختند درست نیست.
هر کسی اعم از مرد و زن میتونه حتی شیطونو درس بده و مغضوب اله عالم باشه،اما یکی از اشاره های این روایات به راه نفوذ شیطان و نفس به درون آدمیست که این نقاط ضعف و راه نفوذ ها در زن و مرد فرق میکنه که البته طبیعی هم هست.
دوستان منظور معصومین علیهم السلام از این سخنان هدایت بشر است نه مرد سالاری و برتری مرد و نه فمنیسم و گرایش به زن، بلکه شایسته سالاری و تقوی سالاری. :Gol:

[="darkslateblue"]سادات خانم مهم اینه که این مطالب که بیان شده از لحاظ سند چقدر معتبر هستند ؟ اینهمه بانوان نمونه که ذکر نشده برای چی ذکر نشدن یعنی فریب خورده شیطان بودن.اگه مساله فریب خوردن شیطان باشه که درسته فقط باید معصومین رو استثنا کنیم و جدا کردن زن و مرد درست نیست.وقتی اینهمه نقل قول ها و احادیث جعلی تو اسلام وجود داره که حتی تو اصول کافی هم وجود داره هر مطلبی در مورد خانم ها و .. به نظر من نباید ذکر بشه.[/]

اي بابا هيچ وقت نمي شه ثابت يه حرفي رو زد دنياي ما دنياي شرطيه اينكه بگي حتما حتما ممكن نيست اگه مي خواين برين جهنم چرا اين دست اون دست مي كنين برين ديگه ما رم راحت كنين

نقل قول:
سادات خانم مهم اینه که این مطالب که بیان شده از لحاظ سند چقدر معتبر هستند ؟ اینهمه بانوان نمونه که ذکر نشده برای چی ذکر نشدن یعنی فریب خورده شیطان بودن.اگه مساله فریب خوردن شیطان باشه که درسته فقط باید معصومین رو استثنا کنیم و جدا کردن زن و مرد درست نیست.وقتی اینهمه نقل قول ها و احادیث جعلی تو اسلام وجود داره که حتی تو اصول کافی هم وجود داره هر مطلبی در مورد خانم ها و .. به نظر من نباید ذکر بشه.

سلام نازنين جان.
مطلب مشكل داشت و من متاسفانه بي دقتي كردم و متوجه اشتباه داخل متن نشدم و گرنه هرگز متن رو قرار نميدادم.همين جا از همه معذرت مي خوام. از اين به بعد بيشتر دقت مي كنم و تا متن رو دقيق نخوندم نمي گذارم.

نقل قول:
اي بابا هيچ وقت نمي شه ثابت يه حرفي رو زد دنياي ما دنياي شرطيه اينكه بگي حتما حتما ممكن نيست اگه مي خواين برين جهنم چرا اين دست اون دست مي كنين برين ديگه ما رم راحت كنين

شما هم لطفا رعايت ادب رو بكنيد جناب رسول.

rassol;48950 نوشت:
اگه مي خواين برين جهنم چرا اين دست اون دست مي كنين برين ديگه ما رم راحت كنين

چرا توهین می کنید جناب رسول شما ظاهراً ظرفیت برخی مطالب رو ندارید ولی چه کنیم معصومین (ع) امثال شما رو تحمل کردند ما هم تحملتون می کنیم و واگذارتون می کنیم به خدا:Sham:

یا علی

قضاوت;49064 نوشت:

چرا توهین می کنید جناب رسول شما ظاهراً ظرفیت برخی مطالب رو ندارید ولی چه کنیم معصومین (ع) امثال شما رو تحمل کردند ما هم تحملتون می کنیم و واگذارتون می کنیم به خدا:Sham:

یا علی

زیاد سخت نگیرید!؟یه خورده بگذره یاد میگیره ؟؟؟:Gol:
روزی یکی از اصحاب میاد پیش پیامبر(از اون واقعی ها)میگه از دست این مردم خسته شدم دیگه طاقت ندارم !؟پیامبر اکرم میفرماید:باآنها
مدارا کنید.
دوباره سر ناسازگاری میگیره میگه نمی تونم!؟پیامبر فرمودند:همانطور که من شما را تحمل میکنم شما هم آنها را تحمل کنید!!!:Sham::Sham::Sham:

سلام...من به تساوی زن و مرد اعتقادی ندارم...به نظر من مردها از زن ها مساوی ترند.:khandeh!:

شوخی میکنم ...به عنوان یه مرد وقتی انسانی به بزرگی حضرت فاطمه (سلام الله علیها ) رو میبینم دیگه خجالت میکشم بخوام یه کوچولو به برتری مردان بر زنان حتی فکر کنم.

سادات;49063 نوشت:
سلام نازنين جان.
مطلب مشكل داشت و من متاسفانه بي دقتي كردم و متوجه اشتباه داخل متن نشدم و گرنه هرگز متن رو قرار نميدادم.

[="yellowgreen"]جملات شما اوج تواضع شمارو میرسونه. من هم به عنوان یک عضو تازه وارد فقط نظر شخصی خودمو گفتم این از لطف شماست که با این متانت و زیبایی پاسخ بنده حقیرو دادید .
امیدوارم همیشه موفق باشید
[/]

زن و مرد مساوی و عین هم اند
تا به حال دقت کردید؟
خدای عالم در بسیاری از موارد زن و مرد رو با هم مساوی قرار داده ؛ مثل خطاب قرآن درباره تکلیف به نماز و عبادت و بندگی فضائل و رذائل
اخلاقی (البته موارد مختلف اند و استثنا هم داریم)
................................. :Gol: * شما هم چند موردشو نام ببرید * :Gol:

عرفان;50091 نوشت:
زن و مرد مساوی و عین هم اند
تا به حال دقت کردید؟
خدای عالم در بسیاری از موارد زن و مرد رو با هم مساوی قرار داده ؛ مثل خطاب قرآن درباره تکلیف به نماز و عبادت و بندگی فضائل و رذائل
اخلاقی (البته موارد مختلف اند و استثنا هم داریم)
................................. :gol: * شما هم چند موردشو نام ببرید * :gol:

سلام
برای تعیین الگو و ضد الگو برای انسانها خدا زنان را نام برده، آسیه و مریم الگوی خوب و زن لوط و زن نوح ضدالگو، این زنان را را الگو و ضد الگوی همه انسانها و نه زنان معرفی کرده و در صورتی که اگر تبعیضی بود و مساوی نبودند به عنوان الگو برای تمام انسانها معرفی نمی شدند.

موضوع قفل شده است