صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا ورزش در باشگاهی که موسیقی پخش میکند مجاز هست؟

نوشته
    14
    حضور
    1 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    68

آیا ورزش در باشگاهی که موسیقی پخش میکند مجاز هست؟

با سلام و خسته نباشید
    خدمت دوستان عرض کنم که بنده ورزش بدنسازی میکنم و متاسفانه جو این باشگاه ها از موسیقی پر هست تکلیف به نظر شما چیه قید باشگاه رو باید زد ورزش دیگه ای هم برام مقدور نیست از طرفی این ورزش در کنترل غریزه جنسی خیلی موثر هست اگه برم فضاش اینجوریه نرم هم که کنترل غریزه سخت میشه

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    etc
    نوشته
    134
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    343

سلام
    دوست عزيز پخش كردن موسيقي در باشگاه علت داره . موجبات افزايش يك سري هورمون ها مانند آدرنالين در خون مي شه كه موجبات شادابي و تحرك شما را به دنبال داره
    در باشگاهي كه موسيقي پخش نشه آدم ممكنه بعد از 20 دقيقه احساس خستگي و بي فايدگي كنه
    همچنين باشگاهتون اگه آينه داره خيلي باحال تر و بهتره
    دمت گرم - موفق و مويد باشي

5. صلوات ها 4

نوشته
    14
    حضور
    1 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    68

بله درست میفرمایین آیا اون موسیقی که پخش میکنن اشکال شرعی ندارد. مثلا بنده بچه هیئتی هستم وقتی اونجا میرم دیگه تو جلسات زیارت عاشورا که هر روز بر گزار میکنیم یه حالت دارم که نمیتونم گریه کنم برا اربابم و این هنگ بودنم رو حس میکنم که به خاطر جو اونجاست

7. صلوات ها 7

نوشته
    781
    حضور
    1 روز 9 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2698

با سلام و عرض ادب

دوست عزیز کارشناسان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده اند. بهتر است منتظر نظر کارشناس باقی بمانید و بر اساس نظرات شخصی افراد تصمیم نگیرید. این آقا رسول را هم من نمی شناسم، و امروز متوجه حضور بسیار فعال ایشان شده ام. ولی برای آشنایی با ماهیت نظرات ایشان، بهتر است سری به این تاپیک بزنید:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=7597

به نظر می رسد ایشان جزو کسانی هستند که خودشان حلال و حرام را تشخیص می دهند و تعیین می کنند...

نظر شخصی من این است که بهتر است با معنویات به کنترل این غریزه بپردازید، و حضور قلب سر نماز و مراسم های معنوی را فدای کنترل راحتتر این مسئله نکنید. این را در نظر داشته باشید که مبارزه شما با نفستان، جهاد اکبر محسوب می شود. اگر واقعاً بدون این ورزش نمی توانید با این مسئله کنار بیایید، می توانید با خرید تعدادی لوازم ورزشی ساده (مثل وزنه و غیره) حرکات عمومی این ورزشها را خودتان در منزل انجام دهید. در پارکها هم که لوازمی گذاشته اند.

همانطور که گفتم این نظر شخصی بنده است، و بهتر است بر اساس نظر کارشناس تصمیم بگیرید. ولی در خیلی از حکایات و روایات آمده که گناهکار پشیمان، بهتر از عابد مغرور است. همچنین، ائمه معصوم (ع) اصرار بر گناه را، عدم تصمیم برای ترک آن دانسته اند، نه زیاد بودن تعداد دفعات انجام آن:

أَبُو عَلِيٍّ الْأَشْعَرِيُّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ سَالِمٍ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ النَّضْرِ عَنْ عَمْرِو بْنِ شِمْرٍ عَنْ جَابِرٍ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ ع فِى قَوْلِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ لَمْ يُصِرُّوا عَلى ما فَعَلُوا وَ هُمْ يَعْلَمُونَ قَالَ الْإِصْرَارُ هُوَ أَنْ يُذْنِبَ الذَّنْبَ فَلَا يَسْتَغْفِرَ اللَّهَ وَ لَا يُحَدِّثَ نَفْسَهُ بِتَوْبَةٍ فَذَلِكَ الْإِصْرَارُ
    اصول كافى ج : 3 ص : 395 رواية :2
    امام باقر عليه السلام راجع بقول خداى عزوجل : (و بر آنچه كرده اند اصرار نورزند و بدانند (كه بد كرده اند) 135 سوره 3) فرمود: اصرار بر گناه )اينستكه : كسى گناهى كند و از خدا آمرزش نخواهد، و در فكر توبه نباشد، اينست اصرار بر گناه .

پس مادامی که شما در تلاش برای انجام ندادن گناه هستید، و اگر انجام دادید، به فکر جبران و ترک آن هستید، جزو اصرار کنندگان بر گناه محسوب نمی شوید.

به مسئله اینطور نگاه کنید: 1 - شما کنترل این غریزه را از دست می دهید، ولی در مراسمهایی که به آنها اشاره کردید احساس معنویت و حضور می کنید. 2 - شما با رفتن به باشگاهی که به آن اشاره کردید، این غریزه را کنترل می کنید، ولی در مراسمهایی که به آنها اشاره کردید، دیگر احساس معنویت و حضور نمی کنید.

فکر می کنم این خودش نشان می دهد کدام حالت از نظر معنوی بهتر است. لابد در آن باشگاه از نظر روحی ضرری به شما می رسد که سرکشی این غریزه به شما نمی زند...

دوستان کارشناس، اگر در نظر بنده اشکالی وجود دارد، لطفاً به آن اشاره کنید.

با تشکر فراوان
    یا حق

9. صلوات ها 9

نوشته
    14
    حضور
    1 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    68

آخه برادر من این چه تحلیلی هست که میکنید اگر که کنترل غریزه از دست برود این معصیت هست من رو موسیقی که گناهش کوچکتر هست حساس هستم اونوقت میگی کنترل غریزه از دست برود و در جلسات حال داشته باشی بهتر است از باشگاه بری و با موسیقی ورزش کنی و حال نداشته باشی این کجاش بهتره واقعا که
    این معصیت هست که دل ارباب را میشکنه صد سال نمیخام تو جلسات حال پیدا کنم در حالی که معصیت کار باشم

11. صلوات ها 4

نوشته
    53
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    239

سلام وتشكر از شما هر موسيقي كه به نظر عرف موسيقي لهوي و مطرب كه مناسب با مجالس عيش ونوش است موسيقي حرام محسوب ميشود وفرقي نميكند كه موسيقي كلاسيك باشد يا غير كلاسيك . توضيح المسايل مداجع ج2 ص 962د. همچنين در توضيح موسيقي فرموده اند موسيقي مطرب ولهوي ان است كه به سبب ويژگيهايي كه دارد انسان را از خداي متعال و فضايل اخلاقي دور نموده و به سمت بي بند وباري سوق ميدهد . توضيح المسايل مراجع ج1 ص963 .با اين توصيف حضور شما در اين باشگاه جايز نيست وحرام مي باشد

13. صلوات ها 3

نوشته
    781
    حضور
    1 روز 9 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2698

با سلام و عرض ادب

دوست عزیز، بنده هرگز نگفتم آزادانه به معصیت بپردازید. عرض کردم از طرق دیگر هم می توان به مبارزه پرداخت. همچنین شما را دعوت به ورزش در بیرون از باشگاه کردم.

اگر آن باشگاه با موسیقیش گناهش کوچکتر بود، باعث از دست رفتن حال معنوی نمی شد. حال معنوی از نشانه های نزدیکی به خداوند است. بنده معتقدم جوی که در آن باشگاه حاکم است، به مراتب گناهش بیشتر از سرکشی غریزه می باشد. در غیر این صورت باعث از بین رفتن فیض الهی نمی شد. آدم در مسیر جهاد اکبر نباید گناه کند، و از نشانه های گناه این است که حال معنوی را از بین می برد.

یا حق
    ویرایش توسط بینام : ۱۳۸۹/۰۶/۲۳ در ساعت ۲۲:۳۴

15. صلوات ها 6

نوشته
    491
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط mn110 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    خدمت دوستان عرض کنم که بنده ورزش بدنسازی میکنم و متاسفانه جو این باشگاه ها از موسیقی پر هست تکلیف به نظر شما چیه قید باشگاه رو باید زد ورزش دیگه ای هم برام مقدور نیست از طرفی این ورزش در کنترل غریزه جنسی خیلی موثر هست اگه برم فضاش اینجوریه نرم هم که کنترل غریزه سخت میشه
    با سلام به شما کاربر محترم
    همه مراجع :اگر از نوع موسیقی حرام با شد ،گوش دادن به آن جایز نیست .
    استفتائات موجود در مرکز ملی

17. صلوات ها 7

علاقه
    دینی
    نوشته
    398
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1738

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

یه سوال : حالا از بحث بدنسازی که بیایم بیرون ، در مورد زورخونه این قضیه مصداق داره یا نه ؟

خیلی خیلی ممنون !

لیت شعری أین استقرّت بک النّوی . . .

مهدی جان . . .

کاش میدانستم دلها کجا با تو آرام میگیرد . . . ؟

19. صلوات ها 2

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    302
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

با سلام و تشكر از پرسش شما

حضور در باشگاه هاي ورزشي که آهنگ هاي غنائي نواخته مي شود، حرام است.

قابل توجه است كه موسيقي بر دو قسم است: حرام و حلال.

موسيقي حرام عبارتند از: آهنگ‌هايي که مطرب (شادي آفريني که معمولا در انسان تحول غير اختياري ايجاد کند و انسان را از خدا غافل نمايد) و متناسب با مجالس لهو و لعب و عياشي و گناه باشد .
    موسيقي که به اين کيفيت نباشد و يا مشکوک باشد که از نوع حلال است يا از نوع حرام، حلال است.
    غنا صدا و آواز انسان است که دو نوع است: حرام و حلال. غناي حرام عبارتند از:
    آوازي که درآن صدا را در گلو بگردانند که در عرف به آن ترجيع(چهچهه) مي­گويند و طرب آور و متناسب با مجالس لهو و لعب و عياشي باشد. صدا و آوازي که با اين شرايط نباشد يا مشکوک باشد ،حلال است.(1)

پي‌نوشت‌:
    1 امام خميني، استفتائات، ج2، س25، از کسب‌هاي حرام؛
    آيت الله خامنه ­اي، استفتائات، س1128و1132؛
    آيت الله فاضل لنکراني، جامع ­المسائل، ج1، س978و999.

ویرایش توسط عاشق : ۱۳۸۹/۰۶/۲۴ در ساعت ۰۹:۳۹
    عاشقم اما ...
    عاشقم اما دلم ويرانه نيست .... در فروغ شمع چون پروانه نيست
    باشم اينجا تا كه پر گيرد دلم ......... عاشقي را هم ز سر گيرد دلم

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری