صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شبکه اهل بیت ندای تحریف سر داد

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

شبکه اهل بیت ندای تحریف سر داد

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    امشب حدود ساعت 12:30 دقیقه داشتم شبکه اهل بیت علیهم السلام را نگاه می کردم که درباره ی آتش زدن قرآن ها در زمان حضرت عثمان سخن می گفت ناگهان بعد از آن گفت که در آن زمان خیلی از آیه های قرآن در مورد حضرت علی رضی الله عنه را حذف کردند و همان زمان حضرت علی پیش حضرت عثمان رفت و به صحابه هشدار داد اگر این قرآنی که نزد من است را به کشور های دیگر صادر نکنید دیگر این امت این قرآن را تا زمان ظهور قائم اهل بیت نخواهد دید.
    وقتی این ها را می شنیدم شکه شده بودم و باورم نمی شد تا این که چندین بار از تحریف قرآن حرف زد. و برای اثبات سخن اش به چندین مدرک از علمای بزرگ شیعه هم چون طبرسی و مجلسی استناد کرد.
    ای دوستان شیعه اگر شما این شبکه را قبول ندارید و اگر همانند مراجع تقلیدتان قرآن را صحیح می دانید پس چرا علیه این شبکه سخن نمی گویید.
    چرا می گذارید علمای بزرگتان هم چون آیت الله مددی و آیت الله زنجانی در این شبکه حضور پیدا کنند.
    حضرت علی رضی الله عنه می فرمایندخداوند) تو را فرمان داده که از او بخواهي تا عطا کند، درخواست رحمت کني تا ببخشايد، و خداوند بين تو و خودش کسي را قرار نداده تا حجاب و فاصله ايجاد کند، و تو را مجبور نساخته که به شفيع و واسطه‏اي پناه ببري
    نهج البلاغه
    نامه ی 31

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

سلام دوست من
    این برنامه را من ندیدم ولی این بحث رو ایشون شب های قبل نیز داشتند...
    مطمئن هستم شما به تمام سخنان ایشان دقت نکرده اید.
    خلاصه ی حرف های ایشان این بود که اولا متن قرآن همان قرآن است و خود قرآن به صراحت اعلام می کند که ما محافظ قرآن هستیم ... پس تحریفی در کار نیست.اما...
    اما ایشان می گویند که برداشت هایی از قران را که برداشت های صحیحی بود را آتش زدند یعنی اینکه اگر در آیه ای منظور امام علی ( ع ) بود آن منظور را تغییر دادند و گفتند این ایه مربوط به کسی و یا کسانی دیگر است.مانند ایه ای که من دیدم که شما در یک تاپیک هم معنای شیعی اورده بودید و هم معنای اهل تسنن ان را که کلی پرانتز داشت و معنای پرانتز ها هم برداشت اهل سنت است.
    حال اقای الله یاری با سند اثبات میکنند که برداشت صحیح را عثمان نادیده گرفت و برداشتی نا صحیح جایگزین کرد.
    امام زمان(عج) می آید و معنا و منظور آیات را آنگونه که صحیح است بیان می کند نه اینکه به ان آیه ای که کم شده را اضافه کند یا آیه ی اضافه شده ای را کم کند.
    ویرایش توسط نان شب : ۱۳۸۹/۰۶/۲۱ در ساعت ۰۵:۲۳
    رود شو روان شو پناه بی کسان شو
    گندم کشتزاران چاره درد نان شو
    ----------------------------------------

5. صلوات ها 14

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

درود بر پینوکیوی عزیز

جناب الله یاری متاسفانه تد مزاجند و مطالبیکه نیاز ندارد با عصبانیت مطرح گردد با همان کلام تندشان مطرح میکنند.
    خود من را به شخصه یاد بعضی از مفتیهای تند مزاج بندر ترکمن می اندازد.
    این حکایت هم جالب است
    یکی از دوستان من رفت پیش یک روحانی سنی یک کتاب درباره اصل و نسب پیامبر بود خونده بود و توی اون کتاب نوشته بود پدر پیامبر جزو هدایت شده ها نبوده دلیلش هم از روی منابعی ذکر کرده بود.
    حال این چه دخلی به دین من مسلمان دارد آن بماند.
    این روحانی با شنیدن این کلمات بجای توصیفی عالمانه کم مونده بود این رفیق ما رو یه کاریش بکنه.

حال نقل این بنده خداست.

حضرت علی علیه السلام خلق نیکو و کرامات متعالیه ای داشتند که در آیات الهی میتوان بوضوح منشاء این کرامات رو دید.

ایشان در سیر الی الله جزو السابقون السابقون پیروز در زکات دادن مشهور و مثال زدنی در ولایت و سرپرستی و هدایت مسلمین و دیگر صفات ممدوح هم مثال زدنی بودند.
    دیگر نیاز به این تند مزاجی ها نیست.

انشاالله ما هم از ایشان بیاموزیم و گفتار کردار و پندارمان را مانند این شاگرد شایسته پیامبر صلی الله علیه و آله و صلم کنیم.

این نفعی است که باید به ما برسد .

حمد و سپاس مخصوص خداوند است
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

7. صلوات ها 11

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط عقیل نمایش پست ها
    وقتی این ها را می شنیدم شکه شده بودم و باورم نمی شد تا این که چندین بار از تحریف قرآن حرف زد. و برای اثبات سخن اش به چندین مدرک از علمای بزرگ شیعه هم چون طبرسی و مجلسی استناد کرد. ای دوستان شیعه اگر شما این شبکه را قبول ندارید و اگر همانند مراجع تقلیدتان قرآن را صحیح می دانید پس چرا علیه این شبکه سخن نمی گویید. چرا می گذارید علمای بزرگتان هم چون آیت الله مددی و آیت الله زنجانی در این شبکه حضور پیدا کنند.
    درود بر عقیل گرامی
    الان که شما فرمودید و من شنیدم هم شوکه شدم.

والله چی بگم.

این آقا دیگه از حد گذرونده علمای ما هم که باهاش بخوان حرف بزنن با اون اخلاق عجیبش فکر نکنم گوش کنه شاید دیدید آیت الله زنجانی رو بارها با کلماتی عجیب و غریب مسخره کرده یا مطالبشونو نقض کرده .

هر کسی هم زنگ بزنه بهش یه چیزی بخواد یاد بده خوب این آدم گوشش هم نمیشنوه
    این هم بی فایده است.
    من این مطالب رو نشنیدم ولی از این آدم بعید نمی دونم.

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

9. صلوات ها 6

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

و برای اثبات سخن اش به چندین مدرک از علمای بزرگ شیعه هم چون طبرسی و مجلسی استناد کرد.
    حالا اساتید باید رای بدن که این روایت هست ؟
    اگر هست سندش قویه یا ضعیف. و بالاخص در بخشیکه مربوط به سخن علی علیه السلام هست.

یاحق
    علی علیه السلام :

11. صلوات ها 6

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    نقل قول نوشته اصلی توسط pinockhio نمایش پست ها
    اما ایشان می گویند که برداشت هایی از قران را که برداشت های صحیحی بود را آتش زدند یعنی اینکه اگر در آیه ای منظور امام علی ( ع ) بود آن منظور را تغییر دادند و گفتند این ایه مربوط به کسی و یا کسانی دیگر
    حضرت عثمان قرآن ها را جمع کرد و آتش زد و فقط شش عدد قرآن را به طور کاملا صحیح باقی گذاشت و در این اختلافی نیست و اهل سنت هم به آن معتقدند اما ما می گوییم نیت عثمان خوب بوده و کار خوبی بوده پس او را مواخذه نمی کنیم.
    شما می گویید برداشت از آیات را آتش زدند برادر مگر می شود برداشت ها را آتش زد در آن زمان هیچ کتابی به جز قرآن وجود نداشت و هنوز تفاسیر وجود نداشت.
    اما من مطمئنم که ایشان این حرف ها را زدند می توانید تکرار برنامه را هم ببینید.
    در ضمن گفتند این آیه هم این طوری بوده
    يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ فی علی وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ
    و گفت فی علی را پاک کردند
    حضرت علی رضی الله عنه می فرمایندخداوند) تو را فرمان داده که از او بخواهي تا عطا کند، درخواست رحمت کني تا ببخشايد، و خداوند بين تو و خودش کسي را قرار نداده تا حجاب و فاصله ايجاد کند، و تو را مجبور نساخته که به شفيع و واسطه‏اي پناه ببري
    نهج البلاغه
    نامه ی 31

13. صلوات ها 4

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

در ضمن گفتند این آیه هم این طوری بوده
    يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ فی علی وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ
    و گفت فی علی را پاک کردند
    سلام و درود

یعنی در واقع منظورشون این بود که قرآن تحریف شده !!!

این اتهام بزرگی است و برای اثباتش از شما درخواست فایل ویوئی و یا صوتی برنامه مذکور را داریم.تا فرمایشاتتون مستند بشه.

چون پذیرفتنش سخته که کسی چنین صحبتی کرده باشه؟

بدرود
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

15. صلوات ها 6

علاقه
    مهدی موعود(عج)
    نوشته
    503
    حضور
    10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    9
    گالری
    23
    صلوات
    2852

سلام
    شما چرا متوجه منظور من نمی شوید ویا خود را به ان راه می زنید..من بارها تا کنون برنامه ی ایشان را در این باره دیده ام و ایشان این ایه را نگفتند به این شکل بوده و عثمان از ان (فی علی )را کم کرده..هیچ کس توان تحریف در ایات قران را ندارد...ضمنا می توانم بپرسم که ان نیت خیر چه بوده است که عثمان کلام الهی را اتش زده است...ایا به صرف اینکه عثمان است باید بگویید مواخذه نمی کنیم...شما چه دلیلی برای این دارید...به هر حال باید دلیلی اورد و ضمنا بگویید چه ویژگی هایی داشتند که انها را اتش زدند....اگر می خواهید بحث منطقی شود لطف بفرمایید فایل صوتی و یا تصویری از تمام برنامه قرار دهید تا بعد.
    رود شو روان شو پناه بی کسان شو
    گندم کشتزاران چاره درد نان شو
    ----------------------------------------

17. صلوات ها 7

نوشته
    1,065
    حضور
    36 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3947

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    امشب حدود ساعت 12:30 دقیقه داشتم شبکه اهل بیت علیهم السلام را نگاه می کردم که درباره ی آتش زدن قرآن ها در زمان حضرت عثمان سخن می گفت ناگهان بعد از آن گفت که در آن زمان خیلی از آیه های قرآن در مورد حضرت علی رضی الله عنه را حذف کردند و همان زمان حضرت علی پیش حضرت عثمان رفت و به صحابه هشدار داد اگر این قرآنی که نزد من است را به کشور های دیگر صادر نکنید دیگر این امت این قرآن را تا زمان ظهور قائم اهل بیت نخواهد دید.
    وقتی این ها را می شنیدم شکه شده بودم و باورم نمی شد تا این که چندین بار از تحریف قرآن حرف زد. و برای اثبات سخن اش به چندین مدرک از علمای بزرگ شیعه هم چون طبرسی و مجلسی استناد کرد.
    ای دوستان شیعه اگر شما این شبکه را قبول ندارید و اگر همانند مراجع تقلیدتان قرآن را صحیح می دانید پس چرا علیه این شبکه سخن نمی گویید.
    چرا می گذارید علمای بزرگتان هم چون آیت الله مددی و آیت الله زنجانی در این شبکه حضور پیدا کنند.

به نام خدا

با سلام به دوستان گرامی

سخنشان کاملا درست و مطابق با اعتقاد شیعه می باشد و ما معتقدیم کار عثمان در تکمیل کار عمر در از بین بردن بیانات رسول خدا ص در حق اهل بیت ع بوده است لذا عمر دستور منع کتابت سخنان رسول خدا ص را داد تا حق امام علی ع را کتمان کند و در قرآنهایی که آتش زده شد در حاشیه آنها سخن رسول خدا درباره تاویل آیات نوشته می شده و عثمان آن را از بین برده است و این تحریف معنوی قرآن است نه تحریف لفظی

19. صلوات ها 13

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسین نمایش پست ها
    و این تحریف معنوی قرآن است نه تحریف لفظی
    سلام علیکم
    با سپاس
    جناب یاسین تعریف لفظ قرآنی و معنائی قرآنی چیست و چه تفوتی بین آنهاست؟
    آیت الله حسینی قزوینی در یکی از جلساتشون این جملات را در مورد تحریف قرآن از نگاه شیعه ذکر کردند:
    ایشان فرمودند در عقیده شیعه هیچگونه تحریفی در قرآن صورت نگرفته و برای استناد به کتابی از آیت الله خوئی اشاره کردند که من نام کتاب خاطرم نیست.

نظر شیعه در این رابطه چیست؟

یاحق
    علی علیه السلام :

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۷/۲۳, ۱۷:۴۷ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری