صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: استفاده از ف ی ل ت ر ش ک ن مجاز است یا خیر ؟!

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

استفاده از ف ی ل ت ر ش ک ن مجاز است یا خیر ؟!

سلام

من یه سوالی داشتم! استفاده از فی لترشکن اشکال داره ؟ تازگیا شنیدم که گفتن اشکال شرعی داره. ایا این مطلقه؟ من واسه دانلود سری های آموزشی از یک سایت که اخیرا فیل تر شد و قبلا بدون مشکل استفاده می کردم از فیل تر شکن استفاده می کنم حتی گاهی وقتا استفاده های مفید دیگه دارم که فیل ترشکن لازمه ایا هراستفاده ای مشکل داره؟؟

وقتی لازم هست حول یه موضوع تحقیق داشته باشم که شامل نظرات مختلف چه موافق چه مخالف و حتی ضد و نقیض هست استفاده از فیل ترشکن ضروری می شه .تکلیف چیه؟
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۱ دلیل: اصلاح کلمات حساس
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    موسیقی رپ - علوم دینی و فلسفی - زبان انگلیسی
    نوشته
    253
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1204

البته ببخشید با اینکه کارشناس نیستم ولی جواب میدم هــا ، به نظر من بهتر تو بعضی زمینه ها انسان خودش فکر کنه و تصمیم بگیره. چون فکر کن در شأن فقیه نباشه که بخواد بگه مثلاً استفاده از ماهواره، فیلت رشکن و ... مجازه یا نه !!!!
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۲ دلیل: اصلاح کلمات حساس
    حسین
    بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود !
    اما افسوس که به جای افکارش ،
    زخم های تنش
    را نشانمان دادند !!!
    و بزرگترین درد او را بی آبی معرفی کردند !!!!!!

5. صلوات ها 9

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9234

نقل قول نوشته اصلی توسط بی دل نمایش پست ها
    وقتی لازم هست حول یه موضوع تحقیق داشته باشم که شامل نظرات مختلف چه موافق چه مخالف و حتی ضد و نقیض هست استفاده از فیلت رشکن ضروری می شه .تکلیف چیه؟ تشکر

باسلام وتشكر ازسوال شما

استفاده از فيل تر شكن اگر مخالف با موازین جمهوری اسلامی باشداشکال شرعی دارد وحرام است

اجوبه رهبری/قوانین دولتی

ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۲ دلیل: اصلاح کلمات حساس

7. صلوات ها 17

علاقه
    موسیقی رپ - علوم دینی و فلسفی - زبان انگلیسی
    نوشته
    253
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1204

یک سوال از اسراء:
    ببینید باید یک مسأله حل بشه و اون اینکه موازین جمهوری اسلامی چیه ؟ موازین اسلام چیه ؟؟
    قصد توهین به و یا جانبداری از هیچ شخص یا گروه خاصی رو ندارم ولی ببینید سال گذشته یک اتفاقاتی در کشور افتاد و موجی با نام موج سبز ایجاد شد !
    وب سایت هایی در حمایت از موج سبز زدند و اخبار و مصاحبه ها و نظرات مخالفان دولت و نظام حاکم رو پخش می کردند ! هنوز هم وجود دارند، اما تقریباً همگی فیلت ر هستند!!! خیلی ببخشید ها ولی خوندن و پخش این مطالب و مصاحبه ها همگی مخالف موازین جمهوری اسلامی هست در حالی که دلیلی وجود نداره که این ها مخالف موازین اسلام هم هستن ؟؟

ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۳ دلیل: اصلاح کلمات حساس
    حسین
    بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود !
    اما افسوس که به جای افکارش ،
    زخم های تنش
    را نشانمان دادند !!!
    و بزرگترین درد او را بی آبی معرفی کردند !!!!!!

9. صلوات ها 10

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan24 نمایش پست ها
    البته ببخشید با اینکه کارشناس نیستم ولی جواب میدم هــا ، به نظر من بهتر تو بعضی زمینه ها انسان خودش فکر کنه و تصمیم بگیره. چون فکر کن در شأن فقیه نباشه که بخواد بگه مثلاً استفاده از ماهواره، فیل ترشکن و ... مجازه یا نه !!!!
    اتفاقا خودمم اینطور فکر می کردم وبه نظر خودم مشکلی نداشت تا اینکه موقعیتی پیش اومد و برخی دوستان اظهار کردند که استقتا کردن و فهمیدن مطلقا استفاده نباید کرد لذا پرسیدم تا مطلع بشم.

استفاده از فيل تر شكن اگر مخالف با موازین جمهوری اسلامی باشداشکال شرعی دارد وحرام است
    موازین جمهوری اسلامی دقیقا یعنی چی؟؟ یعنی آگاهی از عقاید و حتی اخبار مخالف یا منتقد مشکل داره و فکر می کنم مسئله اینجا تاثیرپذیری باشه. من تو این زمینه توصیه نمی کنم به کسی اما عقلم می گه باید بدونم اطرافم چی میگذره تا نسبت به مسائل بیخبر و منفعل نباشم اگر کسی در زمینه ای اطلاعات ناقص و یک طرفه داشته باشه نظر درست و عقیده محکمی هم نخواهد داشت.
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۳ دلیل: اصلاح کلمات حساس
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

11. صلوات ها 9

علاقه
    این مهمتر از علاقه مندیِ:از آدمای الکی مومن مــتـــنــــفــــــــرم!
    نوشته
    2,130
    حضور
    2 روز 3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    197
    صلوات
    13520

سلام به همه دوستان

اخه نمیشه گفت اصلا استفاده نشه چون بعضی مواقع یه چیزایی رو که ادم نیاز مبرم داره بهشون رو فی لتر کردن!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط بی دل نمایش پست ها
    من تو این زمینه توصیه نمی کنم به کسی اما عقلم می گه باید بدونم اطرافم چی میگذره تا نسبت به مسائل بیخبر و منفعل نباشم اگر کسی در زمینه ای اطلاعات ناقص و یک طرفه داشته باشه نظر درست و عقیده محکمی هم نخواهد داشت.
    با نظر این دوستمونم موافقم وقتی میدونیم بر حقیم چه دلیلی داره که فیل تر کنیم سایتارو ؟!
    اتفاقا وقتی ادم همه جنبه ها رو ببینه خیلی قاطع تر به راهش ادامه میده

التماس دعا
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۴ دلیل: اصلاح کلمات حساس
    اگه توی مدت محدودی که در خدمتتون بودم، کوتاهی، بدی، توهین و یا ... کردم
    شما به بزرگی خودتون ببخشید و حلال کنید
    بعضی مواقع آدم لبریز می شه و نمی دونه چی کار می کنه و چی می گه
    شما ببخشید :)

13. صلوات ها 9

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

سلام و درود

به نظر حقیر فیل ترینگ اخبار نوعی توهین به شعور مردم است. در واقع ما باید ندانیم که چه خبر است چه اتفاقی می افتد و حقیقت چیست؟

چرا چون دانستن ما مخالف اسلام و موازین اسلامی!!!

فیل ترینگ براساس سیستم های خاصی است که اشتباه در آن بسیار زیاد است. و با توجه به فتوایی که جناب استاد اسراء بزرگوار در اختیار ما قرار دادند پر واضح است که استفاده از فیل تر شکن برای دانلود برنامه و خواندن اخبار هیچ مشکلی ندارد چون منافاتی با این فتوی ندارد.

یا علی
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۴ دلیل: اصلاح کلمات حساس
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

15. صلوات ها 8

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

من كه خودم براي استفاده هاي مفيد ازش استفاده ميكنم و واقعا به نظرم فرداي قيامتم نميخوان بيان بگن چرا استفاده مفيد ازش كرديد گاهي نياز ميشه البته به ندرت براي دانلود برنامه و ...
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

17. صلوات ها 5

نوشته
    491
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan24 نمایش پست ها
    البته ببخشید با اینکه کارشناس نیستم ولی جواب میدم هــا ، به نظر من بهتر تو بعضی زمینه ها انسان خودش فکر کنه و تصمیم بگیره. چون فکر کن در شأن فقیه نباشه که بخواد بگه مثلاً استفاده از ماهواره، فیل ترشکن و ... مجازه یا نه !!!!
    کاربر محترم ،سلام

اسلام دینی است که برای تمام امور زندگی بشر احکام وقوانینی دارد،وتمام آن به سمت رشد ،تقوا ،وتکامل بشر است .مطمئنا در اموری که مربوط به اندیشه وحیات معنوی اوست ،بی کار ننشسته وتکلیف را روشن نموده و همه باید از سلایق شخصی به احکام ا لهی و نظر فقهی مرجع خود روی آوریم.
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۵ دلیل: اصلاح کلمات حساس

19. صلوات ها 10

نوشته
    491
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط قضاوت نمایش پست ها
    سلام و درود:gol:

به نظر حقیر فیل ترینگ اخبار نوعی توهین به شعور مردم است. در واقع ما باید ندانیم که چه خبر است چه اتفاقی می افتد و حقیقت چیست؟

چرا چون دانستن ما مخالف اسلام و موازین اسلامی!!!

فیل ترینگ براساس سیستم های خاصی است که اشتباه در آن بسیار زیاد است. و با توجه به فتوایی که جناب استاد اسراء بزرگوار در اختیار ما قرار دادند پر واضح است که استفاده از فیلتر شکن برای دانلود برنامه و خواندن اخبار هیچ مشکلی ندارد چون منافاتی با این فتوی ندارد.

یا علی
    با توجه به این که اینجا انجمن احکام است وفقط به سوال های احکام پاسخ داده می شود ،بهتر است نظر وتحلیل شخصی خود را در مورد مذکور در جایی دیگر مطرح نموده و پاسخ بگیرید.
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۶:۱۵ دلیل: اصلاح کلمات حساس

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری