صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مضرات دينداري ما(نظر بديد تا ضرر نرسونيم)

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

مضرات دينداري ما(نظر بديد تا ضرر نرسونيم)

سلام به همگي دوستان و عيد سعيد فطر مبارك

گاهي وقتا بعضي از صحبت ها رو كه ميشنوم به اين نتيجه ميرسم كه ما
    يا دينداريمون زيادي ناقص يا روانشناسيمون زيادي پايين
    و با نقص در اين دو زمينه باعث ميشيم كه دين لطمه بخوره و گاها مورد تنفر باشه .

از اين اتفاقات اگر كسي ديده يا شنيده براي استفاده ديگران بذاره .

اشتباهات موجود در دينداري رو اگه ديديد بگيد تا با نااگاهيه خودمون به خودمون ،ديگران و دين لطمه نزينيم.

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

صبر کن درست میشه

t4h9r1 گرامی سلام علیکم

خب با توجه به اتفاقاتی که برای این دوست شما افتاده باید به این نتیجه رسیده باشه که
    1- دیگه از فرودگاه رد نشه
    یعنی با اتوبوس بیاد مشکلی پیش نمیاد
    2- شاید استاد حسادت میکنه
    اما راه حل
    یک مانتو و روسری برای استادش بخره مشکل حله.

اما گذشته از شوخی .
    حجاب منافعی برای زن و مرد داره که اگر حجاب رو بکار میبره نفعش رو هم متوجه میشه.

مابقی قانون کاره
    ببینید همیشه اینطوره که مثلا اگر شما بی نقص ترین کار را انجام بدهید یکی پیداش میشه بالاخره یه ایرادی میگیره.

از پیامبر خدا بی نقص تر توی عالم انسانیت که نداریم ؟ داریم ؟
    خب نه دیگه

به پیامبر هم ایراد میگرفتند بهش توهین میکردند یا
    (این بخشش باعث افتخار منه چون توی این بخش با پیامبر همدردیم)
    مسخره اش میکردند

اما آیا پیامبر خدا چیزی ازش کم شد ؟
    خب بگو دیگه ... نه

الان 1400 ساله که در بین انسانها زندگی نمیکنه ولی خیلیها واقعا دوستش دارند.

این دوست شما هم با این کارش احترامی کسب کرده حداقل برای شما که این مطلب رو درج کردید و برای ماها که بعنوان مستمع شرح حالشو شنیدیم.

بگو بهش صبور باشه و بدونه هرکسی کار بزرگی کرده به اندازش سختی و چند برابرش نفع برده

یاحلیم و یاحکیم
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۸۹/۰۶/۲۰ در ساعت ۱۵:۱۰
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

5. صلوات ها 4

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

بله فرمايش شما صحيح حالا قضيه اونور آب كه معلومه

منظور من از ايجاد اين تاپيك هشدار به تيپ مذهبي بود .
    كسايي كه تيپ مذهبي دارن گاهي اوقات رفتارهايي دارن كه باعث ايجاد تنفر از دين در كسايي ميشه كه اعتقادات قوي ندارن يا روح حساس و لطيف دارن .

اينا رو ميگم كه حواسمون باشه با ايمانمون دل كسي رو نرنجونيم .

البته اگه واسه حل اين مشكل جناب bina88 من باب شوخي نگن كه يا بي ايمان بشيم يا تيپ مذهبي نزنيم
    و بعد به صورت جدي بفرمايند كه

بريم ايمانمون رو كامل تر كنيم و موقع برخورد با كسايي كه شايد در ظاهر درشون خبري از ايمان نيست آگاهانه تر برخورد كنيم تا روز قيامت شرمنده نباشيم .
    ویرایش توسط روشنا : ۱۳۸۹/۰۶/۲۰ در ساعت ۱۶:۲۴

7. صلوات ها 3

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط t4h9r1 نمایش پست ها
    اينا رو ميگم كه حواسمون باشه با ايمانمون دل كسي رو نرنجونيم .
    سلام علیکم
    پس نکته ای که دقیقا مدنظر شما بود نصیحت بجائی بود که به ظاهر مومنین می خواستید بکنید.
    خواهر من مومن واقعی که کاری به کار مردم نداره.

یک چند وقت پیش یکی از دوستان تاپیک خیلی جالبی رو نوشته بود.
    مضمونش این بود که خدایا مرا حفض کن که اسیر غرور رهبانیت و عباداتم نشم و ...

مشکل از اینجاست که دین در اعمال و رفتار و پندارمون جایگاه کمی داره.

پخته عمل کردن در این عرصه نیاز داره که شخص دین و مذهبش رو وارد و دخیل در زندگیش بدونه و اولین و آخرین آدمیکه نقد می کنه خودش باشه نه کس دیگه ای رو.

حق با شماست.

یاحکیم
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

9. صلوات ها 4

علاقه
    این مهمتر از علاقه مندیِ:از آدمای الکی مومن مــتـــنــــفــــــــرم!
    نوشته
    2,130
    حضور
    2 روز 3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    197
    صلوات
    13520

سلام

منم از یکی از این به اصطلاح مومنا یه داستان تعریف کنم

توی مدرسه یکی بود که خیلی ادعاش میشد ولی خوب راجع به خود من فقط خیلی کارا رو کرد!!!!!!!!!!!!!!
    یه بار اومد گفت عیبتتو کردم میبخشیم؟!
    یه بار دیگه یه حرفیو راجع بهم زد که حسابی بهم برخورد و ...
    خلاصه دید بچه ها رو به خودش بد کرد با این حال که سمبل ایمان بود(البته ایمان الکیا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۸۹/۰۶/۲۰ در ساعت ۱۸:۱۴
    اگه توی مدت محدودی که در خدمتتون بودم، کوتاهی، بدی، توهین و یا ... کردم
    شما به بزرگی خودتون ببخشید و حلال کنید
    بعضی مواقع آدم لبریز می شه و نمی دونه چی کار می کنه و چی می گه
    شما ببخشید :)

11. صلوات ها 5

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

سلام و درود

بنده هم از این دسته خاطرات هم شنیدم و هم برام پیش اومده امّا :

ما همیشه انتظار داریم که یک فرد مذهبی معصوم باشه در صورتی که اینگونه نیست. و بعضاً اشتباهات فاحشی انجام می دهند. این یک مورد.

مورد بعد که بر میگرده به افراد مذهبی ، خود بزرگ بینی این افراد هستش که باعث جدایی این افراد از جامعه و اجتماع می شود

البته این نکات شامل حال افراد خاصی می شود که مشی آنها با خاطره منقول یکی است و کلیّت ندارید.

و در آخر یه سئوال :
    این خواهر مؤمن ما که اینقدر به حجابشون پایبنده چرا در کشور خودمون بصورت کامل حجابشو رعایت نمی کنه اینجا که دیگه کسی مسخره نمی کنه؟

یا علی
    ویرایش توسط قضاوت : ۱۳۸۹/۰۶/۲۰ در ساعت ۱۹:۱۸
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

13. صلوات ها 7

علاقه
    این مهمتر از علاقه مندیِ:از آدمای الکی مومن مــتـــنــــفــــــــرم!
    نوشته
    2,130
    حضور
    2 روز 3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    197
    صلوات
    13520

ُسلام

منم یه سوال بپرسم!!!!!!!!!!
    ایشون تو چه کشوری هستن؟

اخه خانواده ما هم خارح از ایرانن و حجاباشون کامله ولی هیچ وقت مورد تمسخر قرار نگرفتن تازه اونجا مقنعه سر میکنن !!!!
    و یه چیز دیگه هم عرض کنم خدمتتون و اون اینکه واسه نمره هم هیچ مشکلی ندارن و خلاصه اینکه همه چیز عادی پیش میره.

التماس دعا

اگه توی مدت محدودی که در خدمتتون بودم، کوتاهی، بدی، توهین و یا ... کردم
    شما به بزرگی خودتون ببخشید و حلال کنید
    بعضی مواقع آدم لبریز می شه و نمی دونه چی کار می کنه و چی می گه
    شما ببخشید :)

15. صلوات ها 3

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

یه خصلتی که تو برخی از افراد قشر مذهبی دیدم بخصوص قدیمی تر هاش اینه که ببخشید نچسب هستن!! گرم برخورد نمی کنن با افراد متفاوت از خودش با دید استغفرالله برخورد می کنن.منفی نگریشون زیاده . اگه سوال بپرسیم محکوم به مرتد بودن یا جدال با خدا می شیم یا حتما زود آمپرشون میره بالا و خویشتن دار نیستن.( تاکید می کنم که این کلیت نداره و تجربه شخصی بنده است)همین چند روز پیش من داشتم در مورد علت یک حکم فقهی صحبت می کردم که همه مثل یک مرتد به من که حتی میشناختنم نگاه کردن و من حرفاشون رو از نگاههاشون خوندم فهمیدم یک شبه توفان در راهه! کمی پچ پچ و سپس یکی شروع به جواب دادن کرد و با ناراحتی و غضب. البته لم کار چون دستم بود یه کم تاییدشون کردم و هم ذات پنداری و اینکه بابا من خودیم دست آخر هم گفتن تو متخصص نیستی پس هر گونه بحث در چرایی ممنوع! والله بنده دکتر هم برم از داروها و چرایی می پرسم و مکانیسم داروها و اثرات. فقط برای همراه کردن شعور همرا شور.
    و نظر بنده اینه که همه چی وحی منزل نیست در برخی مواردی که حتی بین خود فقها هم اختلافه و مورد بحث. پس می شه از منظر های مختلف و با مطالعه امثال منم یه چیزی دستشون بیاد باز از طریق ارا بزرگان و روایات و قران و نتیجه می شه اعتقاد ریشه دار و ایمان قوی نه صرفا تعبدی هر چند ما همه برای بندگی خلق شدیم اما بنده بهتره قدر اربابش و ربش رو بدونه اونوقت بهتر خدا رو بنده می شه
    صحبت دراز شد عذر می خوام
    یا حق
    ویرایش توسط بی دل : ۱۳۸۹/۰۶/۲۰ در ساعت ۲۲:۰۶
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

17. صلوات ها 6

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

نقل قول نوشته اصلی توسط قضاوت نمایش پست ها
    سلام و درود:gol:

و در آخر یه سئوال :
    این خواهر مؤمن ما که اینقدر به حجابشون پایبنده چرا در کشور خودمون بصورت کامل حجابشو رعایت نمی کنه اینجا که دیگه کسی مسخره نمی کنه؟:gig:

یا علی
    با سلام و تشكر از نظرات شما

نوع حجاب خانم ها به صورت خيلي زياد به فرهنگ خانواده بستگي داره
    در خانواده ايشون به داشتن حجاب اصراري نيست ولي با افراط در نوع آرايش و نداشتن پوشش هم مخالفند .
    حالا مسئله اي كه الان براي خودم هم سوال شد اينه كه با اينكه ميدونم مطالعه ديني نداشته و دنبال سخنراني و اينجور مسائل نبوده و حتي در جامعه خوب هم باهاش برخورد نشده چه چيزي باعث شده كه روسري شو حفظ كنه و حجابش رو برنداره ؟ اگه ديدم ناراحت نميشه ديدمش ازش مي پرسم .
    ولي با توجه به شناختي كه ازش دارم فكر ميكنم چون قلب پاك و صادق و بي شيله پيله داره نخواسته حجابشو برداره و مخالفت امر خدا شده باشه به هر حال از زبان خودش بشنوم چيز ديگه است .مطمئنن به خيلي چيزا كمك ميكنه . البته نوع برخورد و رفتار ايشون رو ديدم واقعا آدم با حياييه .

به هر حال اون خاطراتي كه نقل كردم رو با يه سري خاطرات ديگه با هم برام تعريف مي كرد اين نتيجه گيري تويه ذهنم بوجود اومد (با توجه به نوع دردسرهايي كه اينور و اونور داشته )‌ كه در مورد افراد ما زود قضاوت ميكنيم معمولا و نوع قضاوت ما در نوع رفتار ما تاثير داره و گاها خدايي ناكرده باعث زدگي عده اي از دين ميشه
    ویرایش توسط روشنا : ۱۳۸۹/۰۶/۲۱ در ساعت ۱۵:۱۷

19. صلوات ها 2

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

نقل قول نوشته اصلی توسط سوال نمایش پست ها
    ُسلام

منم یه سوال بپرسم!!!!!!!!!!
    ایشون تو چه کشوری هستن؟:gig:

اخه خانواده ما هم خارح از ایرانن و حجاباشون کامله ولی هیچ وقت مورد تمسخر قرار نگرفتن تازه اونجا مقنعه سر میکنن !!!!
    و یه چیز دیگه هم عرض کنم خدمتتون و اون اینکه واسه نمره هم هیچ مشکلی ندارن و خلاصه اینکه همه چیز عادی پیش میره.

التماس دعا
    با سلام و تشكر از نظرات شما

اگه با دقت پست ها رو خونده باشيد نوشته بودم يكي از استاداشون . البته من نقل كننده خاطرات هستم خودم كه اونجا نبودم ولي تا اونجايي كه يادم مياد از بقيه استاداشون گله نداشت و اون چيزي كه بيشتر ازشون صحبت ميكرد نوع برخورد دوستاي ايراني اش بود كه به روسري اش و بعضي عقايدش ايراد ميگرفتن.
    از مخالفت و نوع برخورد مردم اون كشور با خودش جز همون مورد يكي از استاداش چيزي نميگفت منم ازش نپرسيدم ولي در كل اخلاقيات مردم ايران رو خيلي بيشتر مي پسنديد .

كلا هدفم از نقل خاطرات آگاهي دادن به خودمون بود گاهي وقتا متوجه بعضي چيزا نيستيم .

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری