صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ***كي حاضره با يه سني مناظره كنه***

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

دعوت ***كي حاضره با يه سني مناظره كنه***

سلام ! خوبين ؟ منم بد نيستم !
    راستش من اين تايپيك رو درستش كردم تا شما هم نظراتتون رو بگين تا بتونم يه گفتگو ومناظره واقعي داشته باشيم.
    برا شروع بحث اين سوال رو مي پرسم:

آیا حضرت عثمان ابوذر را تازیانه زد وتبعید كرد؟

شيعه : چرا عثمان ابوذر را كه از پیامبر لقب صدیق گرفت و پیامبر او را انسانی راستگو نامید, تازیانه زد و او را تبعید كرد وسوار بر شتر برهنه كرد از دمشق تا مدینه برد وشكنجه داد...
    جواب سني :
    من سند درستی ندیدم که در آن نوشته شده باشد حضرت عثمان حضرت ابوذر را زد یا تبعید کرد و این هم حتما از دروغ های بی پایان شيعه است.
    البته ابوذر از مدینه به شام رفت زیرا رسول الله به اوگفته بودند: «إذا بلغ البناء سلعاً فاخرج منها" أی: من المدینة. »
    «وقتی ساختمان سازی در مدینه به منطقه سلع رسید از مدینه خارج شو»
    رواه الحاكم، المستدرك (3/ 344)، وصححه الحاكم، وسكت عنه الذهبی.ورواه ابن سعد، الطبقات (4/ 226- 227)، وابن شبة، تاریخ المدینة (1037
    و در بعضی از روایات آمده که رسول الله با دست به ایشان به جهتی که باید برود ( طرف شام ) اشاره کردند .
    این روایت رفتن به شام هرچند که سندش درست است اما یک اشکال دارد و آن اینکه راوی یعنی ابن سیرین ملاقاتی با ابوذر نداشته و راوی اصلی مجهول است در هر حال اینها روایات در این باب است و غیر از این هرچه است تهمت شیعه است و لاغیر.

پس ابوذر تبعید نشد بلکه به طرف شام رفت با اختیار خودش، و بر اساس وصیت و امر رسول الله صلی اله علیه وسلم.
    البته این نکته درست است که ابوذر با اصحاب پیامبر اختلاف داشت او پس انداز کردن مال را حرام میدانست!! و گمان میکرد مالی که زکاتش داده شده نیز نباید پس انداز گردد!! و او در این نظر تنها بود و هیچکس از اصحاب با او همراه نبود و به این خاطر با اصحاب دیگر کشمکش زبانی داشت اما چیزی بیشتر از این نبود نه تازیانه بود نه تبعید.
    البته اشتباه ابوذر از آنجا ناشی شد که او دستور دوم رسول الله که مال زکات داده شده را مباح و جایز قرار داده بودند را نشنیده بود و روی قول اول ایشان محکم ایستاده بود!

و شما شیعه ها هم با اینکه حرف و رای و مذهب ابوذر را در اینجا قبول ندارد، ولی نمیدانم چرا سنگ ابوذر را به سینه میزند!
    چه جور بود چه جوابي بهش ميدين؟

ویرایش توسط محب المهدي : ۱۳۸۹/۰۶/۱۸ در ساعت ۰۹:۴۱
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    ولی نمیدانم چرا سنگ ابوذر را به سینه میزند!
    سلام علیکم

پیامبر به ایشون صفت صدیق داده مانند ابوبکر صدیق

احترامش واجبه مانند ابوبکر

بینا که دوستش داره . ابوذر صداقت رو فراموش نمیکنه و رفیق علی بن ابی طالبه. لذا بینا دوستش داره.

ابوبکر رو همینطور و همینطور عمر و عثمان رو ولی این دوست داشتن یا دوست نداشتن برای بینا نون و اب نمیشه.

بنده خوب خدا شدن نون و آب بینا و امثال بینا است حال هرکاری که اینها کردند قاضی ای دارند که اسمش الله است.

او خودش بهترین قضاوتگرهاست.
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

5. صلوات ها 3

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

سلام جناب بینا88
    واقعا که حرف دل من رو زدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط bina88 نمایش پست ها
    بنده خوب خدا شدن نون و آب بینا و امثال بینا است حال هرکاری که اینها کردند قاضی ای دارند که اسمش الله است.
    خدا خیرت بدهد.

7. صلوات ها 4

نوشته
    238
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1136

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام

دوست گرامی جناب محب المهدی

ببخشید اینطوری میگم. شما سنی هستید یا شیعه؟

یعنی سوال رو از طرف می فرمایید یا سوال خودتون هست؟

حالا فرض کنید که من جواب دادم آیا شما در طرف اهل سنت با من مناظره خواهید کرد؟

اما اگر اجازه دهید در مطلب جناب بینا مطلبی دیدم که باید به آن بپردازم :

دوست عزیز جناب بینا

نقل قول نوشته اصلی توسط bina88 نمایش پست ها
    پیامبر به ایشون صفت صدیق داده مانند ابوبکر صدیق

احترامش واجبه مانند ابوبکر

بینا که دوستش داره . ابوذر صداقت رو فراموش نمیکنه و رفیق علی بن ابی طالبه. لذا بینا دوستش داره.

ابوبکر رو همینطور و همینطور عمر و عثمان رو ولی این دوست داشتن یا دوست نداشتن برای بینا نون و اب نمیشه.

او خودش بهترین قضاوتگرهاست.
    نوشتید پیامبر به ایشون هم مانند ابوبکر لقب صدیق دادند!!!

یعنی منظورتون اینه که به ابوبکر هم لقب صدیق رو پیامبر دادن؟

خیلی ببخشید می تونم سوالی بکنم؟ میشه برامون اثبات کنید که این لقب رو پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به ابوبکر دادن؟

اما در مورد اینکه نوشتید بینا ابوبکر و عمر و عثمان رو هم دوست داره میشه علت این تولی تون رو بگید؟ ( ببنید واقعا برام جالبه نه اینکه بخوام خدای نکرده بیام که مسخره و ... استغفرالله )

اما نوشتید این دوست داشتن برای بینا نون و آب نمیشه. باز یه سوال البته این با بالایی فرق داره. میشه بگید اصلا دوست داشتن و دوست نداشتن برای چی هست؟ مثلا اینکه من فلان صحابی پیامبر رو دوست داشته باشم چرا و فلان رو دوست نداشته باشم چرا؟

اما در مورد قاضی بودن حق تعالی که شکی نیست. اما مطلبی اینجا هست که تبعیت از یکی سعادت و از دیگری بی سعادت شدن هست!!! پس ماها هم باید بدانیم که کدامشان حق و کدامشان ناحق بودند تا خدای نکرده ما رو به بی سعادتی نکشونن.

البته من به شخصه اصلا و اصلا و اصلا دوست ندارم که با یک شیعه بحث کنم و این مطالبی که نوشتم نه برای بحث است بلکه برای این است که مطلب روشن شود.

در آخر از هر دو دوست عزیزم تشکر می کنم و عذر می خواهم که مطلبم کمی طولانی شد.

التماس دعا - یاعلی
    الحمدلله الذي جعلنا من المتسكين بولايه اميرالمومنين و الائمه عليهم السلام

الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين علي ابن ابيطالب عليه السلام

9. صلوات ها 15

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم
    من اشتباها وارد این بحث شدم. عذر میخوام
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۸۹/۰۶/۲۰ در ساعت ۰۰:۴۵
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

11. صلوات

نوشته
    30
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    376

جناب حامدی دنیا سیاه و سفید نیست یک شخص پلید محض و نیکوی محض نیست چرا میتواند باشد ولی اگر پلید محض گردد دیگر دور و بر پیامبر نیست در لشگر مقابل پیامبر اس.
    با عرض سلام خدمت دوست خوبم
    من اين صحبت رو قبول ندارم
    بار ها وبارها پيامبراني بودن كه در اطرافشان انسان هايي مخالف عقيده شان بوده
    مگر موسي و فرعون در يك خانه زندگي نكردند؟
    مگر زن لوط در خانه ي او نبود؟
    آيا اگر پليد نبودند خداوند عذاب خودش را بر آنها نازل ميكرد؟؟
    صرف كنار پيامبر بودن دليل بر خوب بودن نيست.
    من شیعه علیم
    اگر علی چنین کرد من هم میکنم
    او در زمانیکه عثمان را به قتل رساندند خودش و دو پسرش برای حفظ جان عثمان خیلی کارها کردند.

اگر میگوئید علی برای حفظ اسلام چنین کرد امروز هم همان وضع است امروز من هم برای حفض اسلام چنین میکنم.

در مورد عمر و ابوبکر هم مشابه چنین کاری کرد.
    اگر باز هم میگوئید برای حفظ اسلام پس من هم برای حفظ اسلام چنین میکنم چون شیعه علیم.
    دوست عزيز
    يك سوال ميپرسم
    اونوقت اينها خليفه ي پيامبر شناخته شده بودند و حاكم كل اسلام بودند، اگر علي كشته شدن همسرش را تحمل كرد به خاطر اين بود كه اسلام آن موقع دست اين ها بود، و اگر علي دست به جنگ ميزد، علي را ضد اسلام ميدانستند( چون نماد اسلام آن موقع آن سه خليفه بودند) علي سكوت كرد كه تشيع به عنوان اسلام به ما برسد. آيا الان كه شيعه وجود دارد همچين كاري لازم هست؟

در مورد این بنده خدا ها هم باید بگویم دوست داشتن صرف ایشان از طرف من بخاطر این است که حداقل یک بار پیامبر را حمایت کردند. بر او سلام و درود فرستادند.
    اینها اگر هم به پیامبر بعدها خیانت کرده باشند حداقل در زمانیکه پیامبر در میانشان بود دلش را شاد کردند.
    بر طبق عقيده ي شيعيان و همچنين گفته ي خودتون اونها بعد از پيامبر بر خلاف صحبتش عمل كردند. پيامبر هم الان حاضر باشد و ازو بپرسيم كه آيا حمايت كردن قبل از فوت، خيانت بعد از فوتشان را جبران ميكند؟ آيا پيامبر ايشان را دوست دارد كه ما دوست بداريم؟
    آيا شيعه ي علي، از علي تبعيت نميكند؟ آيا علي و پيامبر در قبال ظلم ها و خيانت اونهارا دوست دارند كه ما دوست بداريم؟ آيا در كتب روايي اهل سنت و شيعه نداريم كه حضرت زهرا هنگام فوتشان از آن دو غضبناك بودند؟
    شما مسئول كار خودتون هستيد و من نميتونم بگم كسي رو دوست داشته باشيد يا خير، و البته كاره اي هم نيستم كه بخوام كسي رو نصيحت و ارشاد كنم اما وقتي نظري مطرح ميشه از طرف يك انسان مذهبي، اون نظر شايد به مزاق بعضيا خوش بياد و قبولش كنن. و اگه من حرفي ميزنم به خاطر اين بود. وگرنه من در حضور اساتيد و حتي خود شما خيلي كوچكتر از اظهار نظر كردن هستم
    ياعلي
    ویرایش توسط مجنون : ۱۳۸۹/۰۶/۱۹ در ساعت ۰۷:۳۹

13. صلوات ها 6

نوشته
    30
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    376

يك دعايي هست از امام علي يا امام سجاد كه ميفرمايد:
    اللهم ارزقني حبك و حب ما تحبه و حب من يحبك و العمل الذي يبلغني الي حبك و اجعل حبك احب الاشياء اليّ
    خدايا حب خودت را به من عطا كن و هر چه را كه تو دوست داري و هر كسي كه تو را دوست دارد و راهي كه مرا به حب به تو برساند و حب خودت را دوست داشتني ترين چيزها نزد من قرار بده

خيلي خوب ميشه اگه حب و بغض هامون رو طبق حب و غضب خدا و پيامبر و ائمه در نظر بگيريم.

15. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

سلام به همگي عيدتون مبارك

شما از بس خوب ومهربونيد حيفم اومد روز عيدي نيام انجمن.

مناظرمون جدي بالا گرفته وبحث داره به جاي خوبي ميرسه، از همه عزيزاني كه لطف دارن ودراين مناظره شركت مي كنند صميمانه قدردانم . تا يادم نرفته يه خواهش كوچولو دوستان جوابها رو با سند بگين وسعي كنيم خيلي طولاني نشه.
    خيلي خوبين ، منتظر نظرات خوبتون هستم.
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

علاقه
    دینی
    نوشته
    398
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1738

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

این بعنوان هدیه عید فطر :

واعلموا انکم لن تعرفوا الرشد حتی تعرفوا الذی الذی ترکه و لن تأخذوا بمیثاق الکتاب حتی تعرفوا الذی نقضه و لن تمسکوا له حتی تعرفوا الذی نبذه

و بدانید هرگز به راه راست پی نمی برید تا اینکه کسی که آنرا واگذاشته بشناسید ، و هرگز به پیمان قرآن وفا نمی کنید تا کسی که آن را نقض کرده بشناسید ، و هرگز به کتاب خدا چنگ نمی زنید تا اینکه کسی که آنرا دور انداخته بشناسید
    ( نهج البلاغه فیض / خطبه 147 / ص 124 )

بهتره زیاد روی این مسئله صحبت نشه ، همونطور که میدونید ، تبری و تولی از فروع دین ماست ! یعنی مثل نماز و روزه و . . . واجبه !

اما باید بدونیم این تولی و تبری رو خرج کی کنیم ، و در ضمن دلیل این خرج کردن هم باید پیش خدا موجه باشه ، چون همونطوری که ار نماز و روزه سوال میشه ، از تولی و تبری هم سوال میشه !

چرا فلانی رو دوست داشی ؟

چرا از فلانی بیزاری میجستی ؟

و . . .

مطمئناً خالص ترین محبت ما ابتدا مخصوص خداوند و سپس پیامبر و اهل بیت گرامیشان و سپس همه انبیاء و اوصیاء و اولیاء خداوند و پیروان راستینشان خواهد بود !( درود خداوند بر همگی آنان )

اما تبری ما برای شخص یا اشخاصی است که با علم به حقیقت در مقابل این عزیزان ایستادند و یا ایستاده اند !

صرف اینکه شخصی فلان است یا فلان ، که نمی شه قضاوت کرد ! بلکه باید کُنه اعتقاداتش بازشناسی بشه و اونوقت تبری یا تولی ما خرجش بشه !

در ضمن تبری و تولی سرمایه گرانبهاییه ، مراقب حفظ و صیانتش باشیم تا از دستمون در نیارنش !

یا علی
    لیت شعری أین استقرّت بک النّوی . . .

مهدی جان . . .

کاش میدانستم دلها کجا با تو آرام میگیرد . . . ؟

18. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

سلام بچه ها خوبين

من با نظر حميد كاملا موافقم . كاش دوستان در اين تايپيك مسير مناظره رو ادامه بدند تا به جايي برسيم،

چون مطالب زياده واگه قرار باشه حاشيه هاي اين جوري كه من فلاني رو دوست دام داشته باشه فكر نكنم بحث به جايي برسه.

واگه شما هم موافقين برگرديم به بحث خودمون ؟
    ودوستان عزيز سني هم اگه ميخوان نظرشون بذارن فرقي نمي كنه همه ماها،حب وبغض ها رو بذاريم كنار ويه بحث ومناظره علمي ومفيد داشته باشيم.

اگه يا حرفاي من موافقين برگرديم به بحث خودمون كه من در ابتداي مناظره مطرحش كردم . ممنونم موفق باشين

20. صلوات

صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)