نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با توجه به شرايط كنوني جامعه كدوم گزينه به نظرتون درسته

رأی دهندگان
64. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • همين شرايط و مساوات در اشتغال اقايون و خانوم ها

14 21.88%
  • اشتغال زنان در مشاغل مخصوص بانوان تا برطرف شدن بيكاري

38 59.38%
  • اصلا مخالف كار زن بيرون از منزل هستم

12 18.75%
صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا در آمار بيكاري مردان و عدم ازدواج آنان اشتغال زنان تاثير دارد؟!!

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

آيا در آمار بيكاري مردان و عدم ازدواج آنان اشتغال زنان تاثير دارد؟!!

من هميشه با خودم اين فكرو ميكنم كه وقتي ميگن بيكاري بين مردان مثلا انقدره و هر جا ميرم ميبينم تو اداره و مخصوصا جاهاي دولتي زنا پشت ميز نشستن (منظور مشاغليه كه مخصوص خانوما نيست وگرنه خيلي مشاغل بايد دست خانم ها باشه و زنونست مثل معلمي و پرستاري و ...)آيا اگه فرصتاي شغلي بين مردا بيشتر تقسيم ميشد يه مشكل از موانع ازدواج برطرف نميشد؟!!

براي فرهنگ اسلامي ما وضعيت كنوني جامعه مشكل ايجاد نكرده؟!!

من وقتي خانوم هاييو ميبينم كه كه سر كار ميرن خونه دارن شوهر ندارن تنها زندگي ميكنن ياد فرهنگ غرب ميفتم كه چون آمار ازدواج پايينه زنا هم جدا زندگي ميكنن بايد كار كنن تا گذران زندگي كنن ولي تو جامعه ما كه فرهنگ اسلامي داريم و ازدواج براي هر جووني ضروريه واقعا براي جامعه اسلامي رشد اين روند خطرناك نيست ؟!!

يه زماني هست كه همه سر كار ميرن اونوقت بيكاري هم نيست خيلي خوبه تمام زنا هم بيرون فعاليت كنن.
    خوشحال ميشم دوستان هم خانوما و هم اقايون بدون نگاه متعصبانه حرف دل و وجدانيشونو در اين رابطه بگن
    منتظر نظرات خوب دوستان هستم

ویرایش توسط نازنين مريم : ۱۳۸۹/۰۶/۱۷ در ساعت ۲۲:۱۲
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

2. صلوات ها 14

3.  

نوشته
    181
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    959

سلام
    من به گزینه سوم رای می دم البته به شرطی که مشکل مالی نداشته باشند .
    -= مهدی جان -==- در انتظارتم =-

که شد محرم ... و ... یاد مظلوم کربلا که تا قیام قیامت پابرجاست

5. صلوات ها 4

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد-1353 نمایش پست ها
    سلام
    من به گزینه سوم رای می دم البته به شرطی که مشکل مالی نداشته باشند .
    خب راي بديد اون بالا ممنون ميشم چون امار اون بالا ميخوام كاملا مشخص بشه .
    ممنون

الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

7. صلوات ها 4

نوشته
    181
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    959

آخه به این شکل مطلق هم نیست ...

اینم اضافه کنم که در برخی مشاغل زنان واقعا بهتر از مردان هستند اما بطور کلی به نظرم وظیفه ای که به گردن زن قرار داره بقدری سنگین هست که دیگه براش سخته که بخواهد بیرون هم کار کنه .
    -= مهدی جان -==- در انتظارتم =-

که شد محرم ... و ... یاد مظلوم کربلا که تا قیام قیامت پابرجاست

9. صلوات ها 6

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد-1353 نمایش پست ها
    آخه به این شکل مطلق هم نیست ...

اینم اضافه کنم که در برخی مشاغل زنان واقعا بهتر از مردان هستند اما بطور کلی به نظرم وظیفه ای که به گردن زن قرار داره بقدری سنگین هست که دیگه براش سخته که بخواهد بیرون هم کار کنه .

اصلا به صورت مطلق واقعا صحيح نيست حتي من در دومين گزينه نوشتم در شرايط كنوني جامعه هم (اشتغال زنان در مشاغل مخصوص بانوان تا برطرف شدن بيكاري)يعني واقعا بانوان حتما بايد در مشاغلي حضور داشته باشن حتي الان كه بيكاري در مردان كم نيست .

الهي

11. صلوات ها 5

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنين مريم نمایش پست ها
    من هميشه با خودم اين فكرو ميكنم كه وقتي ميگن بيكاري بين مردان مثلا انقدره و هر جا ميرم ميبينم تو اداره و مخصوصا جاهاي دولتي زنا پشت ميز نشستن (منظور مشاغليه كه مخصوص خانوما نيست وگرنه خيلي مشاغل بايد دست خانم ها باشه و زنونست مثل معلمي و پرستاري و ...)آيا اگه فرصتاي شغلي بين مردا بيشتر تقسيم ميشد يه مشكل از موانع ازدواج برطرف نميشد؟!!
    سلام و درود

حالا چی شده که این دفعه به خانم ها گیر داید

پس بنده حتماً باید این جمله رو بگم که :

به خانم ها گیر ندید

از شوخی گذشته بنده اگر به سن قانونی رسیده بودم ومی تونستم رأی بدم به گزینه ی یک رأی می دادم

بنده از مخالفان سرسخت تبعیض و موافقان مساوات و برابری حقوق زن و مرد هستم

تازه اینم عرض کنم خدمتتون که بنده تلاش هایی در زمینه ی دادن حق رأی به خانم ها داشتم

بزرگوار ما همین الانشم متهم به عدم رعایت حقوق بشر هستیم حالا اگر بخواهیم به آقایون فرصت شغلی بیشتری بدیم می دونید چی میشه.

سازمان ملل دوباره متهممون می کنه . البته ما که پوستمون کلفت شده و اعتنایی به این دست نشانده های آمریکا نداریم.

یه اتفاق دیگه هم میافته.خانم ها معترض می شن . اون وقت دیگه خیلی بد میشه همه چیز می ریزه بهم آقایون از خونه ها اخراج می شن و ....

براي فرهنگ اسلامي ما وضعيت كنوني جامعه مشكل ايجاد نكرده؟!!
    در زمینه ی فرهنگی اوضاع جامعه ی ما خیلی خیلی وخیمه.

ولی رعایت عدالت و مساوات که ...

من وقتي خانوم هاييو ميبينم كه كه سر كار ميرن خونه دارن شوهر ندارن تنها زندگي ميكنن ياد فرهنگ غرب ميفتم كه چون آمار ازدواج پايينه زنا هم جدا زندگي ميكنن بايد كار كنن تا گذران زندگي كنن ولي تو جامعه ما كه فرهنگ اسلامي داريم و ازدواج براي هر جووني ضروريه واقعا براي جامعه اسلامي رشد اين روند خطرناك نيست ؟!!
    به قول سرکار فاطمه این برعکسشم هست

کارهای فرهنگی ما در مقابل تهاجم فرهنگی غرب خیلی خیلی کم هستش .

کار فرهنگی نمی کنن اونوقت ما نسل سومی ها رو متهم می کنن و برچسب می زنن

يه زماني هست كه همه سر كار ميرن اونوقت بيكاري هم نيست خيلي خوبه تمام زنا هم بيرون فعاليت كنن.

اللهم عجل لولیک الفرج

یا علی

قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

13. صلوات ها 4

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

نقل قول نوشته اصلی توسط قضاوت نمایش پست ها
    بزرگوار ما همین الانشم متهم به عدم رعایت حقوق بشر هستیم
    يه آيه زيبا تو قرآن هست خطاب به پيامبر كه مضمونش اينه (متاسفانه سورشو يادم رفته):اي پيامبر از تو راضي نمي‌شوند مگر انكه از آيين اونها پيروي كني و البته راهنمايي خدا بهتر است.
    پس اگر بخوايم استناد اونها و مدعيان حقوق بشرو در نظر بگيريم بايد كل اسلامو رها كنيم وگرنه راضي نميشن و ما هميشه متهم هستيم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط قضاوت نمایش پست ها
    در زمینه ی فرهنگی اوضاع جامعه ی ما خیلی خیلی وخیمه.

ولی رعایت عدالت و مساوات که ...
    بستگي داره كه ما معناي عدالت و مساواتو چي بگيم ؟!

آيا مساوات به معناي مشابهته؟!يعني هر كاري هر مقداري و هر درصدي كه مردا كار ميكنن اگه زنا به اون درصد نرسن مساوات برقرار نشده؟
    اينجا يه سوال پيش مياد (اگر بخواهيم ما اين استدلالو داشته باشيم كه در مساله كسب شغل هم مساوات يا مشابهت از نظر درصد اشتغال به كار باشه بعد اين مساله با وجود بيكاري گسترده مردان تناقضي پيدا نميكنه با مساله استحباب و حتي گاهي وجوب ازدواج جوانان و اين مساله كه مردان هستند كه وظيفه پرداخت نفقه زنان رو دارند؟!!!)
    يعني زنها كار ميكنند ولي مردان هستند كه از نظر اسلام وظيفه تامين مادي خانوادرو دارند.

پس ما بايد براي حل اين مشكل تا زماني كه بيكاري برطرف نشده اين روندو داشته باشيم كه آقايون بيكار با خانوم هايي كه شاغل هستند ازدواج كنند و زنان به مردان نفقه بدن؟!
    ممنون ميشم دوستان ديگه هم نظراتشونو مطرح كنن شايد واقعا نظر من اشتباهه ولي من به عنوان يك زن از شرايط كنوني جامعه ناراضيم چون احساس ميكنم اسلام و مسئوليت هايي كه تو اسلام براي زن و مرد تعريف شده داره فداي شعار مساوات حقوق زن و مرد از نوع غربي ميشه
    ویرایش توسط نازنين مريم : ۱۳۸۹/۰۶/۱۸ در ساعت ۱۵:۰۹
    الهي

15. صلوات ها 4

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

http://www.hawzah.net/hawzah/Magazin...=4130&id=25317

تو اين لينك مطالبي در مورد فمينيسم و نظریه های فمینیستی درجهان و ایران نوشته شده و تقريبا در پايان بحث مطالبي در مورد فمينيست مذهبي ميانه رو در ايران نوشته خوندشن ضرر نداره شايد كمكي به روشن شدن موضوع بكنه.

تعريف فمينيسم :فمینیسم باور داشتن به حقوق زنان و برابری سیاسی، اجتماعی، و اقتصادی زن و مرد است. فمینیسم مباحثه‌ای است که از جنبش‌ها، نظریه‌ها و فلسفه‌های گوناگون تشکیل شده‌است که در ارتباط با تبعیض جنسیتی هستند!!

تو يه قسمت مقاله بالا كه لينكشو دادم اومده : فمینیست های مذهبی میانه رو

این عده از فمینیست ها خواستار حضور زنان در عرصه های مختلف ورزشی، مدیریتی، ایجاد فرصت های شغلی و تحصیلی برابر، عدم تبعیض در ارتقای شغلی بین مرد و زن، حضور جدی زنان در پست های عالی دولتی، تعریف مجدّد از حجاب سنتی و اسلامی، کسب مهارت های اجتماعی و ... می باشند.

الهي

17. صلوات ها 3

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

سلام به همه دوستان
    من وقتي اين پستو ميدادم چون فكر ميكردم كه واقعا در جامعه مشكل ازدواج و بيكاري به اين مساله اشتغال بانوان ارتباط زيادي داره فكر ميكردم كه اين پست مورد استقبال دوستان قرار بگيره و نظرات مختلفي از دوستان بشنوم !!!
    ولي حتي دوستاني كه موضوعو ديدن راي هم ندادن بالاخره هر انساني به يه چيزي معتقده اگه ايراد از نظر سنجي هست دوستان بگن شايد توسط كساني كه امكانشو دارن درخواست اصلاح بدم و حداقل اگه تو اين موضوع نظر نميخوان بدن خواهش ميكنم دليلشونو براي عدم حضور در اين بحث بگن واقعا كنجكاو شدم

من كه خودم سعي كردم اين پستو بدون در نظر گرفتن تعصبات جنسيتي بدم و اون چيزي كه وجدانم هميشه بهم ميگه بيان كنم خوشحال ميشم كه دوستان مخالفم نظرشونو بگن .واقعا در مورد اين مساله خيلي كنجكاو هستم ببينم ديد گروهي از جوانان جامعه كه در اين سايت هم عضو هستن چيه؟
    الهي

19. صلوات ها 3

نوشته
    379
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2419

فرمودید چرا کسی نظری نداده و چرا کسی رای نداده

چون کاملاً یک بعدی و محدود به مسئله نگاه کردید

آیا واقعاً دلیل بی کاری آقایون اشتغال زنان است؟
    آیا به راستی دلیل عدم ازدواج آقا پسرها بی کاری است؟
    آیا بانوان صرفاً باید در برخی از مشاغل مثل تدریس و پرستاری وارد شوند؟

این بحث بسیار گسترده اس در حالی که شما خیلی محدود بهش نگاه کردید، خیلی مسائل جانی و جزئی اما مهم هست که شما اهمیتی بهش ندادید. این موارد باعث می شه که شخص ترجیح بده اصلاً نظری نده.
    نیستـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــم

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)