صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ***آيا حاضريد با دختري كه قبلا دوست پسر داشته ازدواج كنيد!***

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

دعوت ***آيا حاضريد با دختري كه قبلا دوست پسر داشته ازدواج كنيد!***

سلام خب چرا؟

يه اشتباهي شايد بوده، خب جواني كرده وهزاران دليل ديگه.

شما هم شايد اين جمله رو از بعضي ها كه خيلي مقيد هم نيستند شنيده ايد كه ميگن من به عنوان يه پسر شايد با هر دختري دوست بشم ولي فقط با يك دختر متدين وبا حجاب ازدواج مي كنم؟ جدي شده از خودمون بپرسيم چرا ؟

شما جوابتون چيه ؟

ویرایش توسط maryam : ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ در ساعت ۱۲:۳۰ دلیل: غلط املایی
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

2. صلوات ها 20

3.  

نوشته
    127
    حضور
    18 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    3
    صلوات
    877

در مورد مورد اول

1. به خاطر اون فکری که توی ذهن شوهرش ایجاد میشه ، تا آخر عمر بهش بدبینه ، و این بدبینی خیلی هم طبیعیه !

2. اگه به شما بگویند یک سیم (یدون نقطه ای که رویش باز باشد) در اختیار داریم ، هزار نفر آن را لمس کردند ولی اتفاقی نیافتاده ، فقط یک نفر را برق گرفته و طرف مرده ؛ همه میدونن اون یه اتفاق بوده ، آیا شما سیم را لمس میکنی ؟؟؟

در مورد مورد دوم

1. قطعا
    احتمال این که یه دختر متدین قبل از ازدواج دوست پسر داشته باشه < احتمال این که یه دختر غیر متدین قبل از ازدواج دوست پسر داشته باشه
    ==> پس احتمال کمتر به صرفه تره

2. تعدادی از کسانی هم که با خانم چادری ازدواج نمی کنند بعد از ازدواج دوست دارند خانمشان چادر سر کند => یعنی اصل44 (خصوصی سازی)

5. صلوات ها 13

نوشته
    39
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    273

من که خودم دخترم اما اتفاقا پسرهای واقعا متدین به حال طرف مقابل نگاه میکنند

نباید دیگران رو به خاطر خطاهایی که کردند و بعد توبه کردند سرزنش کرد
    ببینید یک پسر دین دار وقتی میفهمه دختر قبلا با پسری دوست بوده ولی بعدا پشیمون شده و توبه کره و کلا این دختر عوض شده دیگه نباید مشکلی برای ازدواج باشه.......یعنی وقتی خدا ببخشه چرا بنده ش نبخشه؟

اما خب اگه دختری قبلا با پسری دوست بوده و کارهایی در خلاف جهت رضایت خدا انجام داده و از رفتارش پشیمون نیست دیگه نمیشه به این دختر اعتماد کرد

7. صلوات ها 12

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh135 نمایش پست ها
    من که خودم دخترم اما اتفاقا پسرهای واقعا متدین به حال طرف مقابل نگاه میکنند

نباید دیگران رو به خاطر خطاهایی که کردند و بعد توبه کردند سرزنش کرد
    ببینید یک پسر دین دار وقتی میفهمه دختر قبلا با پسری دوست بوده ولی بعدا پشیمون شده و توبه کره و کلا این دختر عوض شده دیگه نباید مشکلی برای ازدواج باشه.......یعنی وقتی خدا ببخشه چرا بنده ش نبخشه؟

اما خب اگه دختری قبلا با پسری دوست بوده و کارهایی در خلاف جهت رضایت خدا انجام داده و از رفتارش پشیمون نیست دیگه نمیشه به این دختر اعتماد کرد
    باعرض سلام و تشکر
    در مورد دختری که ارتباط قبل از ازدواج داشته است مطالب مختلفی رو می توان مطرح کرد که عبارتند از :
    1- گفتن روابط گذشته دختر ( در هر سطحی از روابط)به فردی که خواستگاری رسمی آماده نه قانوناً ، نه شرعاً و نه اخلاقاً جایز نسیت زیرا اگر پسر علاقه شدید نداشته باشد از این ازدواج منصرف می شود و به تدریج ازدواج دختر به تأخیر می افتد تا اینکه تا آخر عمر باید مجرد بماند در صورتی وجود علاقه شدید پسر به دلیل احساسات روابط گذشته را بی اهمیت ، نادیده و توجیه می کند و بعد از گذشت مدتی از زندگی زناشویی و کاهش احساسات و فعال شدن عقل و منطق نسبت به همسرش بدبین شده و یا دچار وسواس فکر ی شدید شده و با کنترل و محدودیت های نامناسب همسرش زندگی را به کام خودش و همسرش تلخ می کند.بنابراین دختر باید با احساسات غیر منطقی مانند احساس خیانت ، گناه و... نسبت به همسر آینده مبارزه کند.
    2- ممکن است بعد ازدواج افرادی به دلایل مختلف شوهر این خانم را نسبت به روابط گذشته آگاه کنند که دختر بدون اینکه فرد و یا افراد اطلاع دهنده را ارزیابی کند باید به طور کامل تکذیب کند زیرا ممکن است به دلیل ناکامی خواستگاران سابق بوده که قصد انتقام جویی دارند بنابراین انکار بهترین راه ممکن است .
    3- اگر پسری هنگام علاقه مندی به دختری که با هدف ازدواج وارد شده است آشناشود و خود شخصاً پی به رابطه قبلی دختر مورد علاقه اش برده و حتی خود فرد را هم بشناسد و بعد با این دختر مورد علاقه ازدواج کند با اینکه ازدواجی که با دوستی شروع می شود مشکلات زیادی دارد اما برای اینکه افکار بدبینانه و کنترل ها و محدودیت های نامناسب که بعضاً با سرزنش و کت کاری است ، بعد ازدواج ازدواج اتفاق نیوفتد یک دوره شناخت درمانی و مشاوره با موضوع مدیریت فکر و افکار بدبینانه ضروری است .
    ***آيا حاضريد با دختري كه قبلا دوست پسر داشته ازدواج كنيد!***
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

9. صلوات ها 16

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

نقل قول نوشته اصلی توسط ho.nomad نمایش پست ها
    تعدادی از کسانی هم که با خانم چادری ازدواج نمی کنند بعد از ازدواج دوست دارند خانمشان چادر سر کند => یعنی اصل44 (خصوصی سازی)
    نگو كه داغ منو تازه كردي تو يه بحثي كه در مورد آقايي بود كه قبل خواستگاري به زنش نگفته بود بايد چادري باشه بعد با زور ميخواد خصوصي سازيش كنه!!
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

11. صلوات ها 8

علاقه
    ...
    نوشته
    56
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    393

نه

13. صلوات ها 5

نوشته
    39
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    273

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    2- ممکن است بعد ازدواج افرادی به دلایل مختلف شوهر این خانم را نسبت به روابط گذشته آگاه کنند که دختر بدون اینکه فرد و یا افراد اطلاع دهنده را ارزیابی کند باید به طور کامل تکذیب کند زیرا ممکن است به دلیل ناکامی خواستگاران سابق بوده که قصد انتقام جویی دارند بنابراین انکار بهترین راه ممکن است .

خب اگه واقعیت داشته باشه و رابطه ای داشته باشه که تکذیب کردن کار درستی نیست

نباید صادقانه این مسئله رو درمیون بذاره؟

البته منظور من این نیست که به هر خواستگاری که اومد بگه من قبلا دوست پسر داشتم

منظور من اینه که یک دختری که متدین شده و قبل از توبه با پسری رابطه داشته و بعد خواستگار از این موضوع به نحوی مطلع بشه و یا اینکه امکان مطلع شدنش باشه ،اگر پسر هم متدین باشه نباید این موضوع پسر رو اذیت کنه

این قضیه برعکس هم هست

مثلا من حاضر نیستم با پسری ازدواج کنم که قبلا با دخترهای زیادی رابطه داشته ولی در نظرش هست که برای ازدواج با دختری ازدواج کنه که مثلا چادری باشه

پسری قابل دوست داشتنه که به سمت دخترهایی دیگه دست درازی نکرده باشه

اما اگه همین پسر از رفتار گذشته ش پشیمون بشه و توبه کنه، قابل دوست داشتن میشه

15. صلوات ها 6

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنين مريم نمایش پست ها
    نگو كه داغ منو تازه كردي تو يه بحثي كه در مورد آقايي بود كه قبل خواستگاري به زنش نگفته بود بايد چادري باشه بعد با زور ميخواد خصوصي سازيش كنه!!
    سلام و درود

سرکار نازنین مریم ببینید چادر همچین بار سنگینی هم نیست که اون آقا بر دوش خانمش گذاشته.

اینقدر ناراحتی نداره تازه میتونه از چادر دانشجویی استفاده کنه که بود و نبودش زیاد به چشم نمیاد خیلی هم سبکه

فکر کنم آخرش این چادر رو هم بیارید تو شروط ضمن عقد

راستی شما چقدر داغ دارید خدا صبرتون بده

یا علی
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

17. صلوات ها 7

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نباید صادقانه این مسئله رو درمیون بذاره؟
    سلام و درود

حالا یه دروغ مصلحتی بگه زیاد مسئله ای نیست

ولی این دروغ مصلحتی ها زیاد نشهو

البته منظور من این نیست که به هر خواستگاری که اومد بگه من قبلا دوست پسر داشتم

پس اگر پرسید چه جوابی بده ؟

دروغ مصلحتی

،اگر پسر هم متدین باشه نباید این موضوع پسر رو اذیت کنه

اگر ناراحت نشه که خانم ها باید به اون آقا پسر شک کنند چون حتماً مشکلی داره!

این قضیه برعکس هم هست

جواب بنده هم برعکس هم هست!

البته نرید از ته جواب رو بخوانید که گمراه می شید

در واقع منظور سرکار فاطمه و بنده اینه که این قضیه عکسش هم صادقه

پسری قابل دوست داشتنه که به سمت دخترهایی دیگه دست درازی نکرده باشه
    به قول خودتون این قضیه بر عکس هم هست

اما اگه همین پسر از رفتار گذشته ش پشیمون بشه و توبه کنه، قابل دوست داشتن میشه
    از نظر بنده این قضیه عکسش صادق نیست.

دختر توبه کننده رو نباید سرزنش کرد ولی بعنوان شریک زندگی هم نمیشه انتخابش کرد چون دختر ها قداستی دارند که وقتی از دست رفت دیگه رفته.

یا علی
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

19. صلوات ها 5

نوشته
    181
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    959

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    باعرض سلام و تشکر
    در مورد دختری که ارتباط قبل از ازدواج داشته است مطالب مختلفی رو می توان مطرح کرد که عبارتند از :
    1- گفتن روابط گذشته دختر ( در هر سطحی از روابط)به فردی که خواستگاری رسمی آماده نه قانوناً ، نه شرعاً و نه اخلاقاً جایز نسیت .
    سلام
    من با نظر جناب امیدوار کاملا موافقم

هر کسی زن یا مرد ممکنه تا قبل از پیدا کردن شریک زندگی مثلا از کسی خوشش می آمده . دیگه به طرف مقابل نیازی نیست بگه اینها برای خود شخص هست .

البته من منظورم افرادی هست که مقید به اخلاقیات هستند وگرنه اگه دختری 10 تا دوست پسر داشته همه جور رابطه ای هم باهاش داشته تو هیچ قید و بندی هم نیست که اصلا به درد زن زندگی بودن نمی خوره

اما یه وقت هست خب طرف عاشق یکی می شه حتی
    مثلا به قصد ازدواج اما بهم می خوره ... این چیزها واقعا بیان کردنش بشدت مخرب هست اما متاسفانه من به چشم خودم دیدم ... کسی رو می شناختم که خانمش با بیان این مورد عشق شوهرش به خودش رو سرد کرد متاسفانه ....

ویرایش توسط محمد-1353 : ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ در ساعت ۲۲:۲۱
    -= مهدی جان -==- در انتظارتم =-

که شد محرم ... و ... یاد مظلوم کربلا که تا قیام قیامت پابرجاست

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 7

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری