#چرا بعضي دخترخانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن !!!#

تب‌های اولیه

145 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
#چرا بعضي دخترخانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن !!!#

دوباره سلام ،وقت همگي بخير:hamdel:

دوستاي گلم ،خوبين اميدوارم كه هميشه خوب خوب باشين.:Mohabbat:

راستي چرا بعضي دختر خانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن .
نكنه شما هم از اون دسته آدمهايي هستين كه ميگن: بيكاري ، هزينه هاي سنگين عقد وعروسي،مهريه سنگين، رواج فرهنگ غربي وگرايش به مجردي، خونه ، تورم ،از دست دادن آزادي هاي شخصي ،پشرفت نكردن در درس وكار و.... ازهمه مهمتر بي اعتمادي به پسرا چون راستشو بخواين بعضيها ميگن اعتماد به پسرا برا ازدواج كار سختيه.
مابايد باهمديگه حرف بزنيم ومشورت كنيم تا به يه نتيجه خوب برسيم. نظر شما چيه ؟:Ealam:

همه اینایی که فرمودید هست و واقعا دلیل های کمی هم نیست

همون اقتصادشو شما دقت بفرمایید

قرآن هم به مهم بودن اقتصاد در زندگی اشاره می کنه

اما مورد آخر

به خانم ها هم نمیشه اعتماد کرد

به قول حضرت علی:

همه علاقه ات را به پای دوستت بریز اما همه اعتمادت را نه

سلام خوب بود گزینه اخلاق و عدم صداقت رو هم اضافه می کردید

با حرف شما موافقم بی اعتمادی در دختر و پسر فرقی نمیکنه البته من بدجوری از اعتماد کردنم به یک مرد ضربه خوردم

[="Indigo"] هر فردي كه ازدواج نميكنه يه دليلي داره يعني براي همه كه نميشه يه دليلو مطرح كرد .ماشاءالله خودتونم كه همرو مطرح كرديد:Labkhand:[/]
[="DarkGreen"]خيلي ها مشكل اقتصاديو مطرح ميكنن ولي به نظر من اگه دختر و پسر خودشون تو خرج ها صرفه جويي كنن با اين وام هايي كه ميدن و پس انداز كمي هم كه هر فردي داره و كمك خانواده ها مشكلشون تا حد زيادي حل ميشه مخصوصا تو شهرهاي كوچيك تو تهران يه كم مشكل اقتصادي بيشتر خودشو نشون ميده.[/]

[="Green"]خيلي پسرا متاسفانه الان با دوست شدن و ... نميخوان زير بار مسئوليت خانوادگي و تاهل برن و خيلي دخترا هم همينطور دوست دارن آزاد باشن (خدايي بعضي مردا بعد ازدواج خيلي سخت گيري ميكنند تاكيد ميكنم بعضي اينم براي يه بنده خدايي كه خودش ميدونه كه نگه به مردا گير ميدي:khandeh!:) [/]
[="SeaGreen"]مساله بي اعتمادي هم كه مطرح شد هنر پيدا كردن دختر و پسريه كه اطمينان بهش كرد. اين بي اعتمادي هم كه حاصل شده نتيجه فرهنگ غلط دوستيه دختر و پسره كه متاسفانه در سطح وسيع تو جامعه رواج پيدا كرده(البته هنوز هم دختران و پسران پاك زيادي تو جامعه هستند و تعميم دادن مساله دوستي به جوانان زياد درست نيست ) ولي از قديم گفتن كبوتر با كبوتر باز با باز ![/]
[="YellowGreen"]البته خيلي جالبه كه اغلب خود پسرايي كه اهل دوستي با خانم ها هستند هم نميرن دنبال دخترايي از اين سنخ ولي اين واقعا خيلي بده كسي كه خودش مرتكب عملي ميشه نوبت به طرف مقابل كه ميرسه بخواد حسابرسي كنه.[/]

[="Sienna"]خيلي ها هم صبر ميكنند كه اول خواسته هاي واقعيشونو از زندگي و همسر آيندشون درك كنند بعد با معيارهاشون دنبال همسر ميگردند كه به نظر منم خيلي خوبه البته وقتي كه از حد ميگذره براي اقايون كه وسواس تو انتخاب مياره و براي دخترا هم مشكلات خودشو .[/]
ب[="Navy"]يكاري هم خيلي مهمه كه انشاءالله اين مشكلات جدي اقتصادي هم حل بشه ولي كلا به نظر من جوونا خيلي هاشون نميخوان زير بار مسئوليت برن چون خيلي ها كه ميبينم ازدواج نكردند اصلا مشكل مالي ندارند.[/]

[="navy"]ولي مساله ولخرجي هاي عروسي و چشم و هم چشمي ها و مساله مهريه هم واقعا مسائل مهميه كه باعث شده خيلي پسرا به سمت ازدواج نرن .[/]
[="DarkRed"]توجه توجه :Ealam:
آقايون كه ميخوان مهريه عروس خانمو قبول كنن زير بار مهريه خيلي سنگين نرن يا حداقل تو عقد نامه عند الاستطاعه ذكر كنن :يعني وقتي استطاعت مالي داشت زن ميتونه مطالبه كنه )اين بالا بودن مهريه هم فرهنگ خيلي خيلي اشتباهي شده كه متاسفانه مشكلات زيادي هم خودش به وجود مياره .
[/]

سلام به همه دوستان

یه گزینه دیگه رو هم باید اضافه میکردین!!!!!!!!!!!!!!!!!!:Gig:

ادامه تحصیل:Gol:

نازنین مریم:"جوونا خيلي هاشون نميخوان زير بار مسئوليت"
این حرفو واقعا من قبول دارم.
پسرها حس مسئولیت پذیریشونو تقویت کنن خانما هم سطح توقعاتشونو پایین بیارن.
خیلی ها در حین تحصیل ازدواج کردن،ماباید شرایطو بسازیم نه تسلیم شرایط بشیم از بس گفتن زندگی سخته، خرج داره و..... جوونا میترسن وارد زندگی مشترک بشن البته بعضی.

محب المهدي;45527 نوشت:

[=Comic Sans MS]راستي چرا بعضي دختر خانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن .

سلام و درود:Gol:

دلایلش که خیلی زیاده شما هر چی بنویسی بازم یکی رو جامیندازی...

امّا اهم دلایل :

اقتصادی و فرهنگی

[=Comic Sans MS]

محب المهدي;45527 نوشت:

محب المهدي;45527 نوشت:
[=Comic Sans MS]نكنه شما هم از اون دسته آدمهايي هستين كه ميگن: بيكاري ، هزينه هاي سنگين عقد وعروسي،مهريه سنگين، رواج فرهنگ غربي وگرايش به مجردي، خونه ، تورم ،از دست دادن آزادي هاي شخصي ،پشرفت نكردن در درس وكار و.... ازهمه مهمتر بي اعتمادي به پسرا چون راستشو بخواين بعضيها ميگن اعتماد به پسرا برا ازدواج كار سختيه.

راستش این دسته ای که شما می فرمایید اینقدر گسترده است که فکر کنم تقریباً همه ی جامعه ی ما تو این دسته جا بشن:Khandidan!:

بله ما هم یه گوشه ای از این دسته هستیم:Nishkhand:

محب المهدي;45527 نوشت:

[=Comic Sans MS]مابايد باهمديگه حرف بزنيم ومشورت كنيم تا به يه نتيجه خوب برسيم. [=Comic Sans MS]نظر شما چيه ؟:Ealam:

شک نکنید اینجا به نتیجه ای نمی رسیم چون اساسی ترین مشکل همه به آن اذعان دارند مشکل اقتصادی که تو سایت دینی نمیشه مشکل اقتصادی رو حل کرد.:Labkhand:

خوب بحث و دنبال می کنیم ببینم به کجا ختم میشه.

یا علی

غیر از موارد بالا یک گزینه دیگه هم هست: بی بند و باری و نتیجش مسئولیت گریزی و تنوع طلبی و فضای عدم اعتماد متقابل

نازنين مريم;45540 نوشت:

خيلي ها مشكل اقتصاديو مطرح ميكنن ولي به نظر من اگه دختر و پسر خودشون تو خرج ها صرفه جويي كنن با اين وام هايي كه ميدن و پس انداز كمي هم كه هر فردي داره و كمك خانواده ها مشكلشون تا حد زيادي حل ميشه مخصوصا تو شهرهاي كوچيك تو تهران يه كم مشكل اقتصادي بيشتر خودشو نشون ميده.
.

کاملاً با نظر جنابعالی موافقم.

ولی این بخشی که قرمز کردم نباید می نوشتید:khandeh!: می دونید که چرا؟:Nishkhand:

نازنين مريم;45540 نوشت:

خيلي پسرا متاسفانه الان با دوست شدن و ... نميخوان زير بار مسئوليت خانوادگي و تاهل برن و خيلي دخترا هم همينطور دوست دارن آزاد باشن

چطور به خانم ها حق آزادی دادین تو فرمایشاتتون ولی برای آقایون متأسفانه ...

نازنين مريم;45540 نوشت:
(خدايي بعضي مردا بعد ازدواج خيلي سخت گيري ميكنند تاكيد ميكنم بعضي اينم براي يه بنده خدايي كه خودش ميدونه كه نگه به مردا گير ميدي:khandeh!:)

شما حرفتون رو زدید و فرمایشتون رو کردید حالا حق اعتراض هم از آقایون سلب می کنید.:Cheshmak:

نه نمی شه باید عرض کنم:

چرا به مردا گیر میدید:khandeh!:

نازنين مريم;45540 نوشت:
مساله بي اعتمادي هم كه مطرح شد هنر پيدا كردن دختر و پسريه كه اطمينان بهش كرد. اين بي اعتمادي هم كه حاصل شده نتيجه فرهنگ غلط دوستيه دختر و پسره كه متاسفانه در سطح وسيع تو جامعه رواج پيدا كرده.

آره رواج پیدا کرده تازه می فرمایند کسانی که دوست دختر ندارند چنین و چنانند البته فکر بین خانم ها هم چنین چیزی هست.:Labkhand:

نازنين مريم;45540 نوشت:

البته خيلي جالبه كه اغلب خود پسرايي كه اهل دوستي با خانم ها هستند هم نميرن دنبال دخترايي از اين سنخ ولي اين واقعا خيلي بده كسي كه خودش مرتكب عملي ميشه نوبت به طرف مقابل كه ميرسه بخواد حسابرسي كنه.

آقایون تو انتخاب دستشون باز تره پس خانم ها باید خیلی دقت داشته باشند.

نازنين مريم;45540 نوشت:

به نظر من جوونا خيلي هاشون نميخوان زير بار مسئوليت برن چون خيلي ها كه ميبينم ازدواج نكردند اصلا مشكل مالي ندارند.

بازم با نظرتون کاملاً موافقم.

وقتی ی جون مثل بنده هیچ مشکلی نداره و آزاده آزادم آخه چرا باید خودمو گرفتار کنم.

نازنين مريم;45540 نوشت:

ولي مساله ولخرجي هاي عروسي و چشم و هم چشمي ها و مساله مهريه هم واقعا مسائل مهميه كه باعث شده خيلي پسرا به سمت ازدواج نرن .

به به یه تیکه هم به خانم ها انداختین دستتون درد نکنه:khandeh!:

ماه عسل می ریم دبی صفا عروسی هم خبری نیست اینجوری بهتره:khandeh!:

ولی گذشته از شوخی یه عروسی میلیونی و بعدش مدت ها بدهکاری و ...

نازنين مريم;45540 نوشت:
آقايون كه ميخوان مهريه عروس خانمو قبول كنن زير بار مهريه خيلي سنگين نرن يا حداقل تو عقد نامه عند الاستطاعه ذكر كنن :يعني وقتي استطاعت مالي داشت زن ميتونه مطالبه كنه )اين بالا بودن مهريه هم فرهنگ خيلي خيلي اشتباهي شده كه متاسفانه مشكلات زيادي هم خودش به وجود مياره .

بنده از طرف تمامی آقایون از راهنمایی جنابعالی صمیمانه سپاسگذاری می کنم:Kaf:

سرکار نازنین مریم تا حالا کسی بهتون گفته خیلی با تجربه اید. آخه همه ی ابعاد مسئله و بخوبی می دونید:Cheshmak:

یا علی

سوال;45548 نوشت:

یه گزینه دیگه رو هم باید اضافه میکردین!!!!!!!!!!!!!!!!!!:Gig:

ادامه تحصیل

سرکار سئوال به نظر بنده این یکی جزء مشکلات نیست.

می تونید اونو توی شروط ضمن عقد بیارید مشکل حل میشه:Cheshmak:

اینطور نیست؟:khandeh!:

یا علی

قضاوت;45588 نوشت:
سلام و درود

سرکار سئوال به نظر بنده این یکی جزء مشکلات نیست.

می تونید اونو توی شروط ضمن عقد بیارید مشکل حل میشه

اینطور نیست؟

یا علی

سلام جناب قضاوت

نمیدونم من که الهی شکر تجربه ای ندارم و حالا حالاهام نمیخوام کسب کنم:khandeh!:

این جز شنیده هام بود که میگن وقتی ازدواج کردن نمیتونن رو درساشون تمرکز کنن!!!!!!!!!!!

سوال;45593 نوشت:

نمیدونم من که الهی شکر تجربه ای ندارم و حالا حالاهام نمیخوام کسب کنم:khandeh!:

پس شما هم جزء دسته ای هستید که تو سئوال پست یک اومده:khandeh!:

بنده دوست دارم ببینم کسی به این تاپیک میاد که جزء اون دسته نباشه:Khandidan!:

سوال;45593 نوشت:

این جز شنیده هام بود که میگن وقتی ازدواج کردن نمیتونن رو درساشون تمرکز کنن!!!!!!!!!!!

بالای 60% درصد از فضای دانشگاه ها رو اشغال کردید بازم می فرمایید تمرکزمون رو بهم نزنید:khandeh!:

اتفاقاً باید تمرکز خانم ها رو بهم زد تا به جاهای دیگه تسری پیدا نکنه:Cheshmak::khandeh!:

ولی از شوخی گذشته بجای برهم زدن تمرکز خانم ها فکر کنم آقایون باید تمرکزشون رو بیشتر کنن

یا علی

با سلام !
در این نظر سنجی تمامی موضوعات به خوبی گنجانده نشده است،تنها موارد بالا دلیل دیر ازدواج کردن افراد(دختر و پسر)نیست،شاید از دست دادن آزادی و یا عوامل اقتصادی و سربازی برای آقایان از موضوعات مهم تلقی بشه و یا واسه خانمها ادامه تحصیل و استقلال مالی و غیره،اما متاسفانه این روزها بدست آوردن یک شریک مناسب که با معیار ها ی هر شخصی هم سو باشد کاری بس مشکل است،من خودم یک دختر هستم،تحصیلات دانشگاهی رو هم سالهاست به پایان رساندم و علی رغم اینکه به سن 30 دارم نزدیک می شم همسر مورد نظر خود را نیافتم این مشکل به ویژه برای خانمها بیشتر به چشم می خورد چرا که سطح آزادی آن ها برای انتخاب همسر محدود تر است و آن ها برای بدست آوردن همسر مناسب باید مدت ها در انتظار بوده تا در بین افرادی که به خواستگاریشان می آیند در نهایت یکی را از روی اجبار انتخاب کنند ،ولی آقایان می توانند معیار های خود را با اقوام در میان گذاشته و از بین افراد معرفی شده فردی که با آنها هم کفوتر است انتخاب کنند

سلام
دوستان:Gol:
اجازه دهیم بحث ها به شکل علمی پیش رود و از جر و بحث های بی نتیجه و بچه گانه پرهیز کنیم. این سایت سایتی است علمی و بنایراین نباید به دید وقت پر کردن و سرگرمی و شوخی و سربه سر گذاشتن نگاه شود.
موفق باشید

حامی;45916 نوشت:
سلام
دوستان
اجازه دهیم بحث ها به شکل علمی پیش رود و از جر و بحث های بی نتیجه و بچه گانه پرهیز کنیم. این سایت سایتی است علمی و بنایراین نباید به دید وقت پر کردن و سرگرمی و شوخی و سربه سر گذاشتن نگاه شود.
موفق باشید

سلام
فکر میکنم بهتر بود یه سری کلمات رو به کار نمیبردید
در ضمن بحث ها برای به نتیجه رسیدن پیش میرفتن ولی لحن بیان شوخی بود تا باعث دلخوری طرفین نشه

سلام
ببخشيد ميشه بگين چرا همه مي خواين ازدواج كنين ؟
تو ازدواج چي ديدين ؟

rassol;47405 نوشت:
ببخشيد ميشه بگين چرا همه مي خواين ازدواج كنين ؟
تو ازدواج چي ديدين ؟

[="Blue"]وَمِنْ آيَاتِهِ أَن خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجاً لِّتَسْكُنُواْ إِلَيْهَا وَ جَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِى ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ(روم/21)

و از نشانه‏هاى او آن است كه از جنس خودتان همسرانى براى شما آفريد تا در كنار آنان آرامش يابيد و ميان شما و همسرانتان علاقه‏ى شديد و رحمت قرار داد؛ بى شك در اين (نعمت الهى،) براى گروهى كه مى‏انديشند نشانه‏هاى قطعى است.

[/]

[="DarkGreen"]نكته هاي مهمي هم تو اين آيه هست :
1_ هدف از ازدواج، تنها ارضاى غريزه‏ى جنسى نيست، بلكه رسيدن به يك آرامش جسمى و روانى است. «لتسكنوا اليها»
2_رابطه‏ى زن و مرد، بايد بر اساس مودّت و رحمت باشد.
3_تنها اهل فكر مى‏توانند به نقش سازنده‏ى ازدواج پى ببرند. «لقوم يتفكّرون»
(از گزينه آخر سوئ برداشت نشه من فقط آخر ايرو نوشتم منظوري هم ندارم از الان ميگم:Nishkhand:)
[/]

بی دل;45574 نوشت:
غیر از موارد بالا یک گزینه دیگه هم هست: بی بند و باری و نتیجش مسئولیت گریزی و تنوع طلبی و فضای عدم اعتماد متقابل

:Ealam: من هم كاملا با حرف شما موافقم.
واقعا مشكل بي وبند وباري و روابط آزاد وبي حدو اندازه در جامعه ي ما يكي از دلايل عمده بالا رفتن ودر مواردي هم ازدواج نكردن است.:Sham:

محب المهدي;48626 نوشت:
:ealam: من هم كاملا با حرف شما موافقم.
واقعا مشكل بي وبند وباري و روابط آزاد وبي حدو اندازه در جامعه ي ما يكي از دلايل عمده بالا رفتن ودر مواردي هم ازدواج نكردن است.:sham:

عزيز من چرا همچين حرفي مي زني
اصلا بي بند و باري يعني چي
بعدشم جواب 1 چيزه و لاغير
اقتصاد
برو معضل اقتصاد جامعه رو حل كن وگرنه كدوم جوونيه كه نخواد يك نفر هميشه همراهش باشه و بهش اهميت بذاره

سلام

من فکر می کنم جوانان هدف از ازدواج را نمی دانند.:Gig:

اگر شما در اینجا از جوانان هدف از ازدواج را بپرسید متوجه می شوید که چرا ازدواج نمی کنند .

برخی از عادت ها و صفاتی که ممکن است باعث شود هیچ وقت ازدواج نکنید...!

1 ) اگر در خانواده پدری و زندگی مجردی خود، مسئوليت کاری را به عهده نمی گيريد يا در مسئوليت محوله تعلل می ورزيد.(تنبلی و بی مسئولیتی)

2) اگر با پدر، مادر، برادر و خواهر خود ( که به نظر شما غيرمنطقی بوده يا اخلاق دلخواه شما را ندارند) ارتباط سازنده و راضی کننده نداريد و نتوانسته ايد تعامل قابل قبولی ايجاد نماييد. (عدم تعامل و ارتباط اجتماعی صحيح با ديگران)

3 ) اگر در زندگی، مرتب شغل خود را عوض کرده ايد، با دوستان زيادی به خاطر مشکلاتی قطع رابطه نموده ايد، رشته تحصيلی خود را تغيير داده يا ترک تحصيل کرده ايد، علائق خود را نيمه کاره رها کرده ايد و ثبات فکری، احساسی و رفتاری نداريد. (عدم ثبات فکری، احساسی و رفتاری)

4) اگر تصور می کنيد ; افکار، احساس و رفتار همسرتان را در آينده به دلخواه خود تغيير می دهيد. (خطای شناختی)

5 ) اگر به دنبال همسر مناسبی هستيد به نحوی که در زندگی مشترکتان در آينده با هيچ گونه مشکلی مواجه نشويد. (خطای شناختی)

6) اگر در پی کسب لذت و علائق خود، کارها و مسئوليت هايتان بر دوش ديگران قرار می گيرد. (اصالت لذت و عدم مسئوليت پذيری)

7) اگر فقط منطق و طرز نگرش خويش را قبول داريد و در برابر ديگران حالت دفاعی يا حالت تهاجمی می گيريد و قادر به درک افکار، احساس و رفتار ديگران نيستيد. (واکنش دفاعی و خود ميان بينی)

8) اگر نقاط ضعف و نقاط قوت خود را به صورت شفاف نمی بينيد. (عدم خودآگاهی)

9 ) اگر تا کنون با نظرات، انتقادات و پيشنهادات ديگران، تغييری در رفتار های شما ايجاد نشده است. (عدم مديريت خود يا خود مديريتی)

10) اگر مسائل کاری شما مانع ارتباط دوستانه، و ارتباط دوستان شما مانع ارتباط صميمی در خانواده (خانواده پدری) می شود يا مسائل و مشکلات شخصی شما در تمام حوزه های زندگيتان تاثير می گذارد و درهم تنيده می گردد. (مشکل در تقسيم وظايف و تعارض نقش ها)

11) اگر به هيچ وجه قادر به تغيير برنامه های از قبل طراحی شده خود نيستيد (حتی اگر شرايط تغيير کند) و بسيار متعصب، خشک و غيرقابل انعطاف هستيد. ( عدم انعطاف پذيری لازم)

12) اگر قادر به درک احساسات، رفتار و افکار خانواده، دوستان و همکارانتان (که متفاوت از شما عمل می کنند)، نمي باشيد. (عدم اگاهی اجتماعی)

13) اگر بيشتر به جای گوش کردن، صحبت می کنيد و بيشتر از آنکه سعی کنيد ديگران را بفهميد، سعی داريد که ديگران شما را درک کنند. (عدم مديريت رابطه)

14) اگر بسيار هيجان طلب هستيد و صرفا، هيجانات شما را به سويی می کشانند و قادر به تعويق انداختن خواسته هايتان نيستيد. (خود يا اگو ضعيف، هوش هيجانی پايين)

15) اگر برای رفتار، احساس و گفتار خود روش و برنامه ای نداريد و منفعلانه و واکنشی نسبت به ديگران عکس العمل نشان می دهيد. (رفتار بی تعقل يا انعکاسی، مشکل در شيوه حل مسئله)

16) اگر در آينه نگاه ديگران، شما فردی غرغرو، سرزنش گر، وابسته، احساساتی، بدبين، گوشه گير، پرخاشگر، دمدمی مزاج، خودخواه، گوشت تلخ، غمگين يا تکانشی (کسی که يکباره بدون مقدمه و از روی احساس دست به عملی زند و پيامدهای آن را نمی سنجد) به نظر می آييد. (اختلال شخصيت)

17 ) اگر فکر می کنيد، از ميان چند ميليارد ساکنين کره زمين، فقط و فقط يک شخص مناسب شماست و ارزش ازدواج دارد و در غير اين صورت زندگی شما بی معنا شده و بايد بميريد يا تا آخر عمر مجرد بمانيد. (خطای شناختی، عدم کنترل احساس، هوش هيجانی ضعيف)

18) اگر بدون اينکه خود را دقيقا ارزيابی کنيد و بشناسيد، دنبال همسر مناسب می گرديد. ( عدم شناخت خود)

19 ) اگر وضعيت فعلی تان راضی کننده نيست و برای رهايی و فرار از موقعيت، اقدام به ازدواج می کنيد. (مشکل در شيوه حل مسئله)

20 ) اگر عادت داريد به جای حل مشکلات از آنها فرار کنيد يا اجتناب بورزيد يا واکنش شما به مسائل بی تفاوتی هست. (پاسخ اجتنابی به رويدادها)

اینجوری هم که فکر میکنید نیست
اینکه چرا ازدواج به تاخیر افتاده علت های مختلفی داره، فرهنگ ها(نوع تربیت و رسوم) و مکانها ها و شرائط افراد، نوع نگاهشون به زندگی، حتی اقلیم منطقه، مقدار ایمان به خدا،نظر بزرگتر ها، همه و همه تاثیر گذارند.
حالا یک طلبه ها یا دانشجوها یا بازاریها یا... بسته به شرائطشون نظرات مختلف دارند، توی کلاس ازدواج و خانواده در دانشگاهی
قبل شروع به درس از آقا پسر ها نظرسنجی کردم که کی حاضره با دختر خانم دانشجو ازدواج کنه از بین 45 نفر 44 نفر رای منفی دادند(البته این حرف رو تایید نمی کنم).
فقط اگر راهت رو مشخص کرده باشی و سر درگم قدم نزنی به موقع سراغ ازدواج میری؛ چون ازدواج نه باج دادن به دیگری و در خدمت دیگری بودن و نه بی کلاسیه و نه مانع درس و پیشرفت و....

دختر خانمی به من میگفت: نمی خوام برای دیگری وقت بذارم و یا...
........ * همه اینها علامت عدم ثبات و تصمیم گیری درست ، در تعیین راه و زندگیه *

عرفان;48796 نوشت:
اینجوری هم که فکر میکنید نیست
اینکه چرا ازدواج به تاخیر افتاده علت های مختلفی داره، فرهنگ ها(نوع تربیت و رسوم) و مکانها ها و شرائط افراد، نوع نگاهشون به زندگی، حتی اقلیم منطقه، مقدار ایمان به خدا،نظر بزرگتر ها، همه و همه تاثیر گذارند.
حالا یک طلبه ها یا دانشجوها یا بازاریها یا... بسته به شرائطشون نظرات مختلف دارند، توی کلاس ازدواج و خانواده در دانشگاهی
قبل شروع به درس از آقا پسر ها نظرسنجی کردم که کی حاضره با دختر خانم دانشجو ازدواج کنه از بین 45 نفر 44 نفر رای منفی دادند(البته این حرف رو تایید نمی کنم).
فقط اگر راهت رو مشخص کرده باشی و سر درگم قدم نزنی به موقع سراغ ازدواج میری؛ چون ازدواج نه باج دادن به دیگری و در خدمت دیگری بودن و نه بی کلاسیه و نه مانع درس و پیشرفت و....

دختر خانمی به من میگفت: نمی خوام برای دیگری وقت بذارم و یا...
........ * همه اینها علامت عدم ثبات و تصمیم گیری درست ، در تعیین راه و زندگیه *

سلام.
احسنت استاد:Kaf:
خدا رو شكر بالاخره يك نفر پيدا شد كه يك جواب قانع كننده بده.:Gol:

سادات;48798 نوشت:
سلام.
احسنت استاد:Kaf:
خدا رو شكر بالاخره يك نفر پيدا شد كه يك جواب قانع كننده بده.:Gol:

گل گفتی سرکار سادات:Gol:

ما پست هامون نمک نداره:khandeh!:

یا علی

یا رئوف

دیگران رو نمیدونم

ولی برای من مورد اخری که گفتین خیلی مهمه

تکه پازل
اسلام زن و شوهر رو دو قطعه تشکیل دهنده پل محکمی بسوی سعادت میدونه.

بی دل;45574 نوشت:

:Sham:سلام سركار بي دل
من هم كاملا با شما موافقم واقعا اين بي بند وباري كه اثراتش بعد از ازدواج هم هست بلاي خانمان سوزي شده كه آتشش دامن خيلي ها رو مي گيره.:Sham:

سلام
گزینه هایی که برای نظر سنجی گذاشتید خیلی محدوده. یعنی علت دیگه ای برای دیر ازدواج کردن دختر پسرا وجود نداره؟ حداقل یه گزینه غیره هم میذاشتید.

در مورد آقا پسر ها نمیدونم ولی در مورد دختر خانم ها میتونه عدم وجود خواستگار مناسب باشه که موجب شده سن ازدواجشون بالا بره. منظورم علت های واهی و بیخودی نیست. فرض بگیرید دختر خانم متدیّن متعهدی که به اعتقادات و ارزشهای اسلامی اش پایبنده میتونه به یک آدمی که نه اهل نماز خوندنه نه اهل بیت رو قبول داره بله بگه؟ آیا میتونه با مردی که اعتقادات این دختر خانم اصلا براش ارزش نداره ازدواج کنه؟ خب من میشناسم افرادی رو که بد خواستگارها موجب مجرد موندنشون شده.
و دخترانی هم هستند که شرایط زندگی شون محله شون شهرشون جوریه که کسی حاضر نیست بره اون شهر به خواستگاری شون. پس محل سکونت هم در عدم ازدواج این دختران تاثیر داره.

با عرض سلام و ادب به شما خواهر گرامی و تمامی دوستانی که در این مطلب نظر دادند و احیانا مطلبی از صدفهای پر گوهر خدا دادیشان در این گذرگاه کوتاه به یادگار گذاشتند.
موضوع بسیار حساسی را مورد سوال قرار داده اید که صحبت در مورد آن سالها تحقیق و بررسی روانشناسی دینی و پزشکی لازم است برای فهم ما انسانها.
اما مختصر پرداختن به این موضوع بیانگر این است که ارتباط شرعی 2 جنس مخالف برای راحتی جسم و روح امریست حتمی و بنا بر فرموده پیامبر نیمی از دین می باشد.
پس بنا به دانستن علم خداد دادی پیامبر و احاطه کامل بر علوم انسانی اهمیت آن مشخص میشود
در کتاب آسمانی خداوند نیز به این موضوع مستقیم یا غیر مستقیم پرداخته شده است و نکته های کلیدی از این موضوع با نور الهی کاملا قابل دیدن و مشاهده شده.
دوستان عزیز یک نکته در اسلام کاملا مهم واساسی است.آن هم تسلیم شدن که خود یک آزادی به معنای واقعیست.
پس اگر به دین اسلام عمل کنیم و بر خدا توکل داشته باشیم درهای رحمت الهی به رویمان باز خواهد شد.
بحث در مورد این موضوع به یک محیط کاملا مناسب نیاز دارد و انسانهای منطقی نه منطق روشنفکری بلکه منطق فطری.
اما در یک کلام خیلی مختصر عرض می کنم:ما اگر مواظب قدمهای پیشرفت خود باشیم و هیچگاه برای سریعتر شدن پیشرفت عقل خود را مقدم بر دین ندانیم زندگی همانند گهواره ای آرامشی از جنس الهی را به ما می چشاند پس دوستان توکل کنید و اطاعت وعمل که این3 حلال مشکلات جامعه بشری است.
با تشکر .التماس دعا:Gol:

با سلام
ازدواج مستحب مؤكد هست.يعني واجب نيست پس اگه ازدواج نكنيم اشكال نداره.
نظرتون در مورد اينكه چرا خدا ازدواج واجب نكرد چيه؟

راسل;52211 نوشت:

ازدواج مستحب مؤكد هست.يعني واجب نيست پس اگه ازدواج نكنيم اشكال نداره.
نظرتون در مورد اينكه چرا خدا ازدواج واجب نكرد چيه؟

خوب خداوند خیلی از اعمال رو واجب نکرده!!

ازدواج هم جزء اعمالی است که واجب نشده !

نکته جالب اینجاست که اداره گذرنامه ازدواج رو برای خانم ها واجب کرده ببخشید اجباری کرده:khandeh!::Khandidan!:

سلام يه سوال ديگه داشتم.
وظيفه پدر و مادر در مورد ازدواج جوانها چيست؟
اگه پا پيش نزارن گناهكارن؟
آيا وظيفه جوانها اصرار زياده به پد و مادر؟

سلام م م: هر گزینه جدیدی رو که دوستان میفرمایند به او ن گزینه ها با ید اضاف بشه! هرچه گزینه ها بیشتر میشن ادم سردر گم تر میشه اگر مجرد بودم و ازدواج هم واجب بود گزینه هارو هم که میدیدم جا میزدم :mohandes:

مهربان رز;48830 نوشت:
یا رئوف

دیگران رو نمیدونم

ولی برای من مورد اخری که گفتین خیلی مهمه

lبنده منظورم از گزینه اخر این بودااااااااااااااا:[=Comic Sans MS]ازهمه مهمتر بي اعتمادي به پسرا چون راستشو بخواين بعضيها ميگن اعتماد به پسرا برا ازدواج كار سختيه

یا الله
سلام علیکم

تا اینجا که بنده دیدم نتیجه نظر سنجی مشکلات اقتصادی است (64درصد) به نظر بنده مشکل ما در این مورد یعنی مشکلات اقتصادی ،عدم نگاه واقعی به زندگی و نوعی نگاه فانتزی به زندگی است(دلایلی هم داره که میشه دربارش بحث کرد)
خب این جمله یعنی چی؟یعنی اقا پسر و دختر خانم در ابتدای زندگی چیزی را می خواهند که پدر و مادرشان بعد از سالیان سال(بعضی اوقات حتی سطوح بالاتر ) زندگی به ان رسیده اند(اکثرا نقش خانم ها در این مورد پررنگ گرفته می شود در حالی که نقش خود اقایون هم بسیار مهمه) و چون اون سطح از زندگی را ندارند و در کنارش تحمل سختی را ندارند (چیزی که تو نسل های کنونی شایع شده است) پس به ازدواج بی میل هستند.
البته مطرح شدن مشکل اقتصادی ناشی از عدم اعتماد ما به خدا است که به رزاقیت خدا اعتمادمون کمه(هر ان کس که دندان دهد نان دهد)
اما باید یک خطری رو گوشزد کرد که جو جامعه این طوری که بنده فهمیدم از دلیل اقتصادی کم کم رو به از دست دادن ازادی های شخصی می اورد(یکی از دلایل این مسئله فساد موجود در جامعه است)
این مورد بسیار خطرناک تر از مشکل اقتصادی است.
التماس دعا
یاعلی

به نظر من موضوعات متفاوتی میتونه باشه یعنی حداقل واسه افراد متفاوته
مثلا واسه خودم مهمترین دلیلش اینه که هنوز اونی که بدونم واقعا از نظر اخلاقی و ایمانی در حد متوسط حد اقل باشه
نیست
حالا بقیه رو نمیدونم!!!!!!!!!!!!!!!!!

sedighe;52639 نوشت:
مثلا واسه خودم مهمترین دلیلش اینه که هنوز اونی که بدونم واقعا از نظر اخلاقی و ایمانی در حد متوسط حد اقل باشه نیست حالا بقیه رو نمیدونم!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام ببخشيد يه چيزي رو ميتونم ازتون بپرسم .:Gol:

همه ماها ميگيم طرف مقابل بايد اين جوري باشه اين جوري نباشه!!!:Labkhand:
تا حالا شده بگيم ما بايد چه جوري باشيم همش به اين فكر هستيم كه طرف مقابلمون ايده ال باشه ولي يادمون باشه كه هم ما بالاخره انسان هستيم.با ويژگي ها وتفاوتهاي منحصر بفرد.:Gig:
من خيلي ها رو ميشناسم كه بخاطر معيارهايي كه خودشون درست كردند ازدواج نمي كنند.:Narahat:اگه ما يه ذره دقت كنيم مي بينيم خيلي از معيارهامون شايد هم اينقده كه ما روش حساس هستيم مهم نباشن . فراموش نكنيم قراره زن ومرد با ازدواج كامل بشن.

مهربان رز;48830 نوشت:
دیگران رو نمیدونم ولی برای من مورد اخری که گفتین خیلی مهمه

سلام ميشه بپرسم چرا ؟:Sham:
من از چند نفر ديگه هم اين حرف رو شنيدم ولي هر وقت ازشون توضيح خواستم اين جواب رو بهم دادن كه همه چيز رو نميشه گفت !!!
نكنه شما هم ميخواين همين جواب رو بدين. :Sham:

منم با سركار صديقه موافقم

الان همسر مومن چه براي دخترها و چه براي پسرها كم هست ، كه فكر مي كنم تنها راه ازدواج موفق توكل به خداست و اينكه خودمون پاك باشيم ...

چون به قول معروف : شاپرك روي گل ميشينه :Gol:

من شرايطم در ازدواج اصلا مادي نبوده فقط ايمان رو مد نظر قرار ميدم و خواستگار هم كه مياد به اين عنوان كه دختر مومن و محجبه مي خوايم ولي گاهي با كمال تعجب از بدو ورود هزار تا مشكل ازشون مي باره : حجاب نادرست ، گاهي آرايش ، عقيده نداشتن به عدم اختلال زن و مرد و ... :Labkhand:

محب المهدي;52775 نوشت:
سلام ميشه بپرسم چرا ؟:sham:
من از چند نفر ديگه هم اين حرف رو شنيدم ولي هر وقت ازشون توضيح خواستم اين جواب رو بهم دادن كه همه چيز رو نميشه گفت !!!
نكنه شما هم ميخواين همين جواب رو بدين. :sham:

سلام ....اعتماد کردن برام سخته این اعتماد در همه موارد میتونه باشه هم سلامت روح وروان وهم اخلاق ..حقیقتا اعتماد سخته چه برای دختر چه پسر

ماه بانو;52788 نوشت:
الان همسر مومن چه براي دخترها و چه براي پسرها كم هست ، كه فكر مي كنم تنها راه ازدواج موفق توكل به خداست و اينكه خودمون پاك باشيم ...

سلام :Sham: نه اونقده كه شما مي گين هم كم نيست جوونهاي خوبي :Gol:الان هستند ومن اين حرفم فقط يه تعارف نيست وبراش دليل هم دارم.

ماه بانو;52788 نوشت:
گاهي با كمال تعجب از بدو ورود هزار تا مشكل ازشون مي باره : حجاب نادرست ، گاهي آرايش ، عقيده نداشتن به عدم اختلال زن و مرد و ...

دوباره سلام:Gol:
مشكلاتي كه گفتين مربوط به كيه ؟:Gig:
بهرحال راه حل داره ويادمون باشه يه آدمي كه صدرصد ايده ال باشه كه فقط معصممين هستند.:Sokhan:
راستي شما خودتون چقد ايده ال هستيدمن معتقدم كه ماها هم بايد همين طور كه از طرف مقابل انتظار داريم خودمون هم يه حداقل هايي داشته باشيم مگه غير از اينه؟:Sham:

محب المهدي;53042 نوشت:
سلام :sham: نه اونقده كه شما مي گين هم كم نيست جوونهاي خوبي :gol:الان هستند ومن اين حرفم فقط يه تعارف نيست وبراش دليل هم دارم.

با سلام
شايد تعريف خوبي در افراد براي هر كسي متفاوت باشه !

من كه ميگم جوون واقعا خوب خيلي خيلي كمه

محب المهدي;53045 نوشت:
دوباره سلام:Gol:
مشكلاتي كه گفتين مربوط به كيه ؟:Gig:

با سلامي دوباره
مربوط به خانواده طرف كه پا پيش ميذاره و مياد خواستگاري براي پسرش ، بعد كلي حرف مي زنه كه ما اينجوريم و اونجوريم و ...

محب المهدي;53045 نوشت:
بهرحال راه حل داره ويادمون باشه يه آدمي كه صدرصد ايده ال باشه كه فقط معصممين هستند.:Sokhan:

مي دونم آدم صد در صد عالي نميشه پيدا كرد و نيست ، ولي حداقل يكي باشه كه تو حرفاش و قولاش صداقت داشته باشه و فقط شعار نده :Sokhan:

محب المهدي;53045 نوشت:
راستي شما خودتون چقد ايده ال هستيدمن معتقدم كه ماها هم بايد همين طور كه از طرف مقابل انتظار داريم خودمون هم يه حداقل هايي داشته باشيم مگه غير از اينه؟:Sham:

من خودم نميگم ايده آلم ولي شرايطش رو تا حدودي دارم :khandeh!:و بيشتر به خاطر شرايطم عقب نشيني مي كنند :Gig:

منتهي همسري مي خوام كه از من بهتر باشه و تو مسير بندگي دست من رو بگيره كمكم كنه به طرف صعود نه سقوط

به عنوان نمونه : يكي از خواستگارانم كه خيلي ادعاي ديانت ميكرد با يكي ديگه از دختراي فاميل ازدواج كرد و عروسي شون كه رفتيم واقعا معلوم شد كه چقدر درست گفتن :Labkhand:

ماه بانو;53102 نوشت:
من كه ميگم جوون واقعا خوب خيلي خيلي كمه

سلام:Sham:
نمي دونم منظورتون از جوون خوب كيه؟
ولي اونقدي كه من اطلاع دارم وبا جوونها هم سروكار دارم بچه هاي پاك وخوب كم نيستن.من خودم خيلي وقتها به پاكي وبي الايشي اين بچه ها غبطه مي خورم.:Sham:

سلام:Gol:یه چیز ی در این مورد به فکرم رسید شاید درست باشه ! ما در اکثر اوقات از تجربه دیگران استفاده نمی کنیم/وقتی تجربه ای هم خودمان بدست میاریم که که در اون مورد ضرر کردیم و اون تجربه بیشتر بدرد شخص دیگه ای میخوره تا خود ما که مخاطب هم استفاده نمی کنه :Labkhand: !درسته دیر ازدواج کردن اثرات منفی خودش رو مانند اشتغال فکری و... داره اما فعلا با گزینه های مذکور بهتره ادم اب دیده تر بشه تا اینکه به مشکلا ت و گزینهای بدتر برسه . حالا یه سوال :یه حیوون وحشی دنبال ادم میکنه دو راه هم هست هر دو پرتگاهه یه پرتگاه شیب دار شنی و دیگری صخره ای و بلند کدومو میشه انتخاب کرد ؟ من اگه باشم بد را انتخاب میکنم تا بدتر را.:ok::gun:

مسودی;53378 نوشت:
درسته دیر ازدواج کردن اثرات منفی خودش رو مانند اشتغال فکری و... داره . .

سلام دوست خوبم:Gol: جناب مسودي:Sham::Sham:
به جرات ميتونم بگم مشكلات مجردي خيلي خيلي بيشتر از اين مواردي هست كه شما گفتين . :Gig:

مسودی;53378 نوشت:
اما فعلا با گزینه های مذکور بهتره ادم اب دیده تر بشه تا اینکه به مشکلا ت و گزینهای بدتر برسه.

دوست خوبم باوركنيد دوران مجردي فقط يه توهم از زندگي هست واقعيت هاي زندگي رو ميتونيم در زندگي مشترك حس كردواز دغدغه ها ومشكلات دوران مجردي هم خبري نيست.:Sokhan:

دوران مجردي دوران خوش و بي دغدغه اي هست
از انواع و اقسام مسئوليت ها خبري نيست
اختيارت تام دست خودته
وقتت كامل براي خودته

يكي از دلايل دير ازدواج كردن هم شايد دقت زياد فرد در انتخاب باشه(پيدا نكردن مورد پسند و دلخواه ) ، يا ترس از اشتباه،داشتن شرايط يا معيارهايي كه براي ديگران سخت هست
به هر حال ميگن ازدواج نكردن بهتر از بد ازدواج كردنه

t4h9r1;53525 نوشت:
دوران مجردي دوران خوش و بي دغدغه اي هست

سلام به همگي :Mohabbat: داريد تعارف مي كنيد هر چه دغدغه و مشغوليت هست مربوط به مجرديه؟

t4h9r1;53525 نوشت:
از انواع و اقسام مسئوليت ها خبري نيست اختيارت تام دست خودته وقتت كامل براي خودته يكي از دلايل دير ازدواج كردن هم شايد دقت زياد فرد در انتخاب باشه(پيدا نكردن مورد پسند و دلخواه ) ، يا ترس از اشتباه،داشتن شرايط يا معيارهايي كه براي ديگران سخت هست به هر حال ميگن ازدواج نكردن بهتر از بد ازدواج كردنه

دوست خوبم :Gol:زندگي يعني مسوليت وتلاش براي ساختن فرداهاي بهتر وقشنگتر. مگه نه؟:Sham:
موضوع قفل شده است