نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چرا بعضي دخترخانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن

رأی دهندگان
99. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بي اعتمادي به پسرا

14 14.14%
  • مشكلات اقتصادي (بيكاري ،خونه ،ماشين و..)

64 64.65%
  • از دست دادن آزادي هاي شخصي

17 17.17%
  • ترس از طلاق

0 0%
  • ترس از خيانت همسر

4 4.04%
صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: #چرا بعضي دخترخانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن !!!#

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

دعوت #چرا بعضي دخترخانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن !!!#

دوباره سلام ،وقت همگي بخير

دوستاي گلم ،خوبين اميدوارم كه هميشه خوب خوب باشين.

راستي چرا بعضي دختر خانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن .
    نكنه شما هم از اون دسته آدمهايي هستين كه ميگن: بيكاري ، هزينه هاي سنگين عقد وعروسي،مهريه سنگين، رواج فرهنگ غربي وگرايش به مجردي، خونه ، تورم ،از دست دادن آزادي هاي شخصي ،پشرفت نكردن در درس وكار و.... ازهمه مهمتر بي اعتمادي به پسرا چون راستشو بخواين بعضيها ميگن اعتماد به پسرا برا ازدواج كار سختيه.
    مابايد باهمديگه حرف بزنيم ومشورت كنيم تا به يه نتيجه خوب برسيم. نظر شما چيه ؟
    ویرایش توسط محب المهدي : ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ در ساعت ۱۲:۰۷
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

2. صلوات ها 18

3.  

نوشته
    80
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    404

همه اینایی که فرمودید هست و واقعا دلیل های کمی هم نیست

همون اقتصادشو شما دقت بفرمایید

قرآن هم به مهم بودن اقتصاد در زندگی اشاره می کنه

اما مورد آخر

به خانم ها هم نمیشه اعتماد کرد

به قول حضرت علی:

همه علاقه ات را به پای دوستت بریز اما همه اعتمادت را نه
    از شهید سید مرتضی آوینی
    به دوست عزیز :امیر بهرامی
    هيچ كس را جز ياران امام حسين (ع) راهي به سوي حقيقت نيست

5. صلوات ها 13

علاقه
    عکس ، داستان ، خبر ، موضوعات مذهبی
    نوشته
    2,302
    حضور
    2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    2449
    صلوات
    19063

سلام خوب بود گزینه اخلاق و عدم صداقت رو هم اضافه می کردید

7. صلوات ها 15

علاقه
    عکس ، داستان ، خبر ، موضوعات مذهبی
    نوشته
    2,302
    حضور
    2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    2449
    صلوات
    19063

با حرف شما موافقم بی اعتمادی در دختر و پسر فرقی نمیکنه البته من بدجوری از اعتماد کردنم به یک مرد ضربه خوردم

9. صلوات ها 14

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

هر فردي كه ازدواج نميكنه يه دليلي داره يعني براي همه كه نميشه يه دليلو مطرح كرد .ماشاءالله خودتونم كه همرو مطرح كرديد
    خيلي ها مشكل اقتصاديو مطرح ميكنن ولي به نظر من اگه دختر و پسر خودشون تو خرج ها صرفه جويي كنن با اين وام هايي كه ميدن و پس انداز كمي هم كه هر فردي داره و كمك خانواده ها مشكلشون تا حد زيادي حل ميشه مخصوصا تو شهرهاي كوچيك تو تهران يه كم مشكل اقتصادي بيشتر خودشو نشون ميده.

خيلي پسرا متاسفانه الان با دوست شدن و ... نميخوان زير بار مسئوليت خانوادگي و تاهل برن و خيلي دخترا هم همينطور دوست دارن آزاد باشن (خدايي بعضي مردا بعد ازدواج خيلي سخت گيري ميكنند تاكيد ميكنم بعضي اينم براي يه بنده خدايي كه خودش ميدونه كه نگه به مردا گير ميدي)
    مساله بي اعتمادي هم كه مطرح شد هنر پيدا كردن دختر و پسريه كه اطمينان بهش كرد. اين بي اعتمادي هم كه حاصل شده نتيجه فرهنگ غلط دوستيه دختر و پسره كه متاسفانه در سطح وسيع تو جامعه رواج پيدا كرده(البته هنوز هم دختران و پسران پاك زيادي تو جامعه هستند و تعميم دادن مساله دوستي به جوانان زياد درست نيست ) ولي از قديم گفتن كبوتر با كبوتر باز با باز !
    البته خيلي جالبه كه اغلب خود پسرايي كه اهل دوستي با خانم ها هستند هم نميرن دنبال دخترايي از اين سنخ ولي اين واقعا خيلي بده كسي كه خودش مرتكب عملي ميشه نوبت به طرف مقابل كه ميرسه بخواد حسابرسي كنه.

خيلي ها هم صبر ميكنند كه اول خواسته هاي واقعيشونو از زندگي و همسر آيندشون درك كنند بعد با معيارهاشون دنبال همسر ميگردند كه به نظر منم خيلي خوبه البته وقتي كه از حد ميگذره براي اقايون كه وسواس تو انتخاب مياره و براي دخترا هم مشكلات خودشو .
    بيكاري هم خيلي مهمه كه انشاءالله اين مشكلات جدي اقتصادي هم حل بشه ولي كلا به نظر من جوونا خيلي هاشون نميخوان زير بار مسئوليت برن چون خيلي ها كه ميبينم ازدواج نكردند اصلا مشكل مالي ندارند.

ولي مساله ولخرجي هاي عروسي و چشم و هم چشمي ها و مساله مهريه هم واقعا مسائل مهميه كه باعث شده خيلي پسرا به سمت ازدواج نرن .
    توجه توجه
    آقايون كه ميخوان مهريه عروس خانمو قبول كنن زير بار مهريه خيلي سنگين نرن يا حداقل تو عقد نامه عند الاستطاعه ذكر كنن :يعني وقتي استطاعت مالي داشت زن ميتونه مطالبه كنه )اين بالا بودن مهريه هم فرهنگ خيلي خيلي اشتباهي شده كه متاسفانه مشكلات زيادي هم خودش به وجود مياره .

ویرایش توسط نازنين مريم : ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ در ساعت ۱۰:۰۶
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

11. صلوات ها 15

علاقه
    این مهمتر از علاقه مندیِ:از آدمای الکی مومن مــتـــنــــفــــــــرم!
    نوشته
    2,130
    حضور
    2 روز 3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    197
    صلوات
    13520

سلام به همه دوستان

یه گزینه دیگه رو هم باید اضافه میکردین!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ادامه تحصیل
    اگه توی مدت محدودی که در خدمتتون بودم، کوتاهی، بدی، توهین و یا ... کردم
    شما به بزرگی خودتون ببخشید و حلال کنید
    بعضی مواقع آدم لبریز می شه و نمی دونه چی کار می کنه و چی می گه
    شما ببخشید :)

13. صلوات ها 14

علاقه
    دوست،شعرودرس
    نوشته
    292
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2299

نازنین مریم:"جوونا خيلي هاشون نميخوان زير بار مسئوليت"
    این حرفو واقعا من قبول دارم.
    پسرها حس مسئولیت پذیریشونو تقویت کنن خانما هم سطح توقعاتشونو پایین بیارن.
    خیلی ها در حین تحصیل ازدواج کردن،ماباید شرایطو بسازیم نه تسلیم شرایط بشیم از بس گفتن زندگی سخته، خرج داره و..... جوونا میترسن وارد زندگی مشترک بشن البته بعضی.
    ویرایش توسط پرنده بهشتی : ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ در ساعت ۱۲:۱۸
    «أَوْ لَعَلَّکَ بِقِلَّةِ حَیَائِی مِنْکَ جَازَیْتَنِی؛ یا شاید بخاطر کمی حیای من از تو [و حال آنکه از مردم حیا کردم؛ ولی تو را بر خود حاضر ندانستم] مرا مجازات کردی [و حال نماز و دعا را از من گرفتی].»

15. صلوات ها 17

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    راستي چرا بعضي دختر خانوما و آقا پسرا دير ازدواج مي كنن .
    سلام و درود

دلایلش که خیلی زیاده شما هر چی بنویسی بازم یکی رو جامیندازی...

امّا اهم دلایل :

اقتصادی و فرهنگی

نكنه شما هم از اون دسته آدمهايي هستين كه ميگن: بيكاري ، هزينه هاي سنگين عقد وعروسي،مهريه سنگين، رواج فرهنگ غربي وگرايش به مجردي، خونه ، تورم ،از دست دادن آزادي هاي شخصي ،پشرفت نكردن در درس وكار و.... ازهمه مهمتر بي اعتمادي به پسرا چون راستشو بخواين بعضيها ميگن اعتماد به پسرا برا ازدواج كار سختيه.
    راستش این دسته ای که شما می فرمایید اینقدر گسترده است که فکر کنم تقریباً همه ی جامعه ی ما تو این دسته جا بشن

بله ما هم یه گوشه ای از این دسته هستیم

مابايد باهمديگه حرف بزنيم ومشورت كنيم تا به يه نتيجه خوب برسيم. نظر شما چيه ؟
    شک نکنید اینجا به نتیجه ای نمی رسیم چون اساسی ترین مشکل همه به آن اذعان دارند مشکل اقتصادی که تو سایت دینی نمیشه مشکل اقتصادی رو حل کرد.

خوب بحث و دنبال می کنیم ببینم به کجا ختم میشه.

یا علی
    ویرایش توسط قضاوت : ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ در ساعت ۱۳:۰۲
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

17. صلوات ها 14

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

غیر از موارد بالا یک گزینه دیگه هم هست: بی بند و باری و نتیجش مسئولیت گریزی و تنوع طلبی و فضای عدم اعتماد متقابل
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

19. صلوات ها 14

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنين مريم نمایش پست ها
    خيلي ها مشكل اقتصاديو مطرح ميكنن ولي به نظر من اگه دختر و پسر خودشون تو خرج ها صرفه جويي كنن با اين وام هايي كه ميدن و پس انداز كمي هم كه هر فردي داره و كمك خانواده ها مشكلشون تا حد زيادي حل ميشه مخصوصا تو شهرهاي كوچيك تو تهران يه كم مشكل اقتصادي بيشتر خودشو نشون ميده.
    .
    سلام و درود

کاملاً با نظر جنابعالی موافقم.

ولی این بخشی که قرمز کردم نباید می نوشتید می دونید که چرا؟

خيلي پسرا متاسفانه الان با دوست شدن و ... نميخوان زير بار مسئوليت خانوادگي و تاهل برن و خيلي دخترا هم همينطور دوست دارن آزاد باشن

چطور به خانم ها حق آزادی دادین تو فرمایشاتتون ولی برای آقایون متأسفانه ...

(خدايي بعضي مردا بعد ازدواج خيلي سخت گيري ميكنند تاكيد ميكنم بعضي اينم براي يه بنده خدايي كه خودش ميدونه كه نگه به مردا گير ميدي)
    شما حرفتون رو زدید و فرمایشتون رو کردید حالا حق اعتراض هم از آقایون سلب می کنید.

نه نمی شه باید عرض کنم:

چرا به مردا گیر میدید

مساله بي اعتمادي هم كه مطرح شد هنر پيدا كردن دختر و پسريه كه اطمينان بهش كرد. اين بي اعتمادي هم كه حاصل شده نتيجه فرهنگ غلط دوستيه دختر و پسره كه متاسفانه در سطح وسيع تو جامعه رواج پيدا كرده.

آره رواج پیدا کرده تازه می فرمایند کسانی که دوست دختر ندارند چنین و چنانند البته فکر بین خانم ها هم چنین چیزی هست.

البته خيلي جالبه كه اغلب خود پسرايي كه اهل دوستي با خانم ها هستند هم نميرن دنبال دخترايي از اين سنخ ولي اين واقعا خيلي بده كسي كه خودش مرتكب عملي ميشه نوبت به طرف مقابل كه ميرسه بخواد حسابرسي كنه.

آقایون تو انتخاب دستشون باز تره پس خانم ها باید خیلی دقت داشته باشند.

به نظر من جوونا خيلي هاشون نميخوان زير بار مسئوليت برن چون خيلي ها كه ميبينم ازدواج نكردند اصلا مشكل مالي ندارند.

بازم با نظرتون کاملاً موافقم.

وقتی ی جون مثل بنده هیچ مشکلی نداره و آزاده آزادم آخه چرا باید خودمو گرفتار کنم.

ولي مساله ولخرجي هاي عروسي و چشم و هم چشمي ها و مساله مهريه هم واقعا مسائل مهميه كه باعث شده خيلي پسرا به سمت ازدواج نرن .

به به یه تیکه هم به خانم ها انداختین دستتون درد نکنه

ماه عسل می ریم دبی صفا عروسی هم خبری نیست اینجوری بهتره

ولی گذشته از شوخی یه عروسی میلیونی و بعدش مدت ها بدهکاری و ...

آقايون كه ميخوان مهريه عروس خانمو قبول كنن زير بار مهريه خيلي سنگين نرن يا حداقل تو عقد نامه عند الاستطاعه ذكر كنن :يعني وقتي استطاعت مالي داشت زن ميتونه مطالبه كنه )اين بالا بودن مهريه هم فرهنگ خيلي خيلي اشتباهي شده كه متاسفانه مشكلات زيادي هم خودش به وجود مياره .

بنده از طرف تمامی آقایون از راهنمایی جنابعالی صمیمانه سپاسگذاری می کنم

سرکار نازنین مریم تا حالا کسی بهتون گفته خیلی با تجربه اید. آخه همه ی ابعاد مسئله و بخوبی می دونید

یا علی
    ویرایش توسط قضاوت : ۱۳۸۹/۰۶/۱۶ در ساعت ۱۲:۵۶
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری