دوستتان دارم

تب‌های اولیه

107 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوستتان دارم

سلام
نمی دانم چرا از وقتی که این جا آمده ام رفته کم کم حس کردم همه ی شما را دوست دارم و الفتی بین خودم و شما حس می کنم.
من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند. من بخدا هیچ وقت حتی فکر توهین به برادر وخواهران شیعه به سرم نزده حالا چه برسه توهین کنم مگر این که طوری نوشته باشم که شما به اشتباه بیافتید.
دوستان نذارید با فاصله افتادن و کینه و دشمنی میان اهل سنت و شیعه ها دشمن استفاده کند که هدف دشمنان اسلام همین است.
دوستان من ، اعتقادات ما جای خود اما بیایید با هم پیمان دوستی ببندیم ، و عهد کنیم که هیچ گاه کینه از هم به دل نگیریم و بدی را با خوبی پاسخ بدهیم.
نکنه یه روزی دشمن از این بحث های ما سوء استفاده کند ما در مورد عقایدمان بحث می کنیم اما با هم دوستیم و همدیگر را دوست داریم.
اگر کسی این سخنان مرا قبول دارد یه تشکر از من بکند البته قصدخود ستایی ندارم.
هر کسی که این سخن مرا خواند و تشکر نکرد ازش دلیل می خوام که چرا این حرف ها را قبول ندارد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با سلام و تشکر و آرزوی قبولی طاعات همه مخصوصاً شما دوست عزیز :Gol:

بنده هم از این فرصت استفاده می کنم و از همه بابت تندروی ها و تندخویی هایم معذرت می خواهم. من یک عادت بد دارم، و اون اینه که وقتی کسی از نظر اعتقادی با چیزی که من یقین دارم حق است مخالفت می کند، خونم به جوش می آید، نه از دست اون شخص، کلاً خونم به جوش می آید، و با حالت عصبی بحث می کنم.

پس اگر چنین چیزی رخ داده، یا در آینده رخ داد، بدانید که حقیر قصد اهانت ندارم، و از کسی هم هیچ کینه ای به دل نمی گیرم. بالاخره هر کسی اعتقاداتی دارد.

با تشکر
التماس دعا
یا حق

همه ما می دانیم

عقیل;45054 نوشت:
سلام نمی دانم چرا از وقتی که این جا آمده ام رفته کم کم حس کردم همه ی شما را دوست دارم و الفتی بین خودم و شما حس می کنم. من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند. من بخدا هیچ وقت حتی فکر توهین به برادر وخواهران شیعه به سرم نزده حالا چه برسه توهین کنم مگر این که طوری نوشته باشم که شما به اشتباه بیافتید. دوستان نذارید با فاصله افتادن و کینه و دشمنی میان اهل سنت و شیعه ها دشمن استفاده کند که هدف دشمنان اسلام همین است. دوستان من ، اعتقادات ما جای خود اما بیایید با هم پیمان دوستی ببندیم ، و عهد کنیم که هیچ گاه کینه از هم به دل نگیریم و بدی را با خوبی پاسخ بدهیم. نکنه یه روزی دشمن از این بحث های ما سوء استفاده کند ما در مورد عقایدمان بحث می کنیم اما با هم دوستیم و همدیگر را دوست داریم. اگر کسی این سخنان مرا قبول دارد یه تشکر از من بکند البته قصدخود ستایی ندارم. هر کسی که این سخن مرا خواند و تشکر نکرد ازش دلیل می خوام که چرا این حرف ها را قبول ندارد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بینام;45123 نوشت:
با سلام و تشکر و آرزوی قبولی طاعات همه مخصوصاً شما دوست عزیز بنده هم از این فرصت استفاده می کنم و از همه بابت تندروی ها و تندخویی هایم معذرت می خواهم. من یک عادت بد دارم، و اون اینه که وقتی کسی از نظر اعتقادی با چیزی که من یقین دارم حق است مخالفت می کند، خونم به جوش می آید، نه از دست اون شخص، کلاً خونم به جوش می آید، و با حالت عصبی بحث می کنم. پس اگر چنین چیزی رخ داده، یا در آینده رخ داد، بدانید که حقیر قصد اهانت ندارم، و از کسی هم هیچ کینه ای به دل نمی گیرم. بالاخره هر کسی اعتقاداتی دارد. با تشکر التماس دعا یا حق

این کلمات ریباترین کلماتی هستند که از زبان و دل کاربری تا به الان نقل گردیده.

خداوند متعال را سپاسگذارم حتی اگر این زیبائی دوامی نداشته باشد.

یاولی و یانصیر

عقیل عزیز و گرامی
دو تن از دوستان و هم اتاقیهای دوران دانشگاهیم دو خانم بسیار خوب اهل تسنن بودند که هنوز هم با انها دوستم
گاهی لازم است از اشتراکات حرف بزنیم و باید یاد بگیریم که به مقدسات همدیگر توهین نکنیم
شیعه یا سنی باشیم مهم نیست مهم اینست که زمان حال را مطابق قلب رسول اکرم درک کنیم
اگر فرصتی شد چند خاطره در این باب خواهم نوشت
من الله توفیق

سلام و درود:Gol:

ما هم دوست داریم اخوی :Mohabbat:

البته تاحالا پیش نیومده تو پستی کل کل کنیم :khandeh!:

می بوسمت

یا علی

عقیل;45054 نوشت:
سلام
نمی دانم چرا از وقتی که این جا آمده ام رفته کم کم حس کردم همه ی شما را دوست دارم و الفتی بین خودم و شما حس می کنم.
من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند. من بخدا هیچ وقت حتی فکر توهین به برادر وخواهران شیعه به سرم نزده حالا چه برسه توهین کنم مگر این که طوری نوشته باشم که شما به اشتباه بیافتید.
دوستان نذارید با فاصله افتادن و کینه و دشمنی میان اهل سنت و شیعه ها دشمن استفاده کند که هدف دشمنان اسلام همین است.
دوستان من ، اعتقادات ما جای خود اما بیایید با هم پیمان دوستی ببندیم ، و عهد کنیم که هیچ گاه کینه از هم به دل نگیریم و بدی را با خوبی پاسخ بدهیم.
نکنه یه روزی دشمن از این بحث های ما سوء استفاده کند ما در مورد عقایدمان بحث می کنیم اما با هم دوستیم و همدیگر را دوست داریم.
اگر کسی این سخنان مرا قبول دارد یه تشکر از من بکند البته قصدخود ستایی ندارم.
هر کسی که این سخن مرا خواند و تشکر نکرد ازش دلیل می خوام که چرا این حرف ها را قبول ندارد.

به نام خدا

جناب عقیل

کمی راجع به این چند تا مطلب فکر کن هم از کتابای شماست هم از کتابای ما

حلية الأولياء - أبو نعيم الأصبهاني ج 10 ص317

عبد الله بن مسعود قال قال رسول الله صلى الله عليه و سلم أوحى الله تعالى إلى نبي من الأنبياء أن قل لفلان العابد أما زهدك في الدنيا فتعجلت راحة نفسك وأما انقطاعك إلى فتعززت بي فماذا عملت فيما لي عليك قال يا رب ومالك علي قال هل واليت لي وليا أو عاديت لي عدوا

خداوند به پیامبری از پیامبران وحی نمود که به فلان عابد بگو :زهدت در دنیا رسیدن به راحتی خودتوست و بریدنت به سوی من برای تو موجب عزت شد.چه کاری برای حقم برگردنت انجام دادی؟گفت پروردگارا حق تو بر من چیست؟فرمود آیا برای من با کسی دوستی نمودی؟و آیا برای من با کسی دشمنی نمودی؟

مسند احمد ح 20341 - عَنْ أَبِي ذَرٍّ قَالَ خَرَجَ إِلَيْنَا رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَقَالَ أَتَدْرُونَ أَيُّ الْأَعْمَالِ أَحَبُّ إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ قَالَ قَائِلٌ الصَّلَاةُ وَالزَّكَاةُ وَقَالَ قَائِلٌ الْجِهَادُ قَالَ إِنَّ أَحَبَّ الْأَعْمَالِ إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ الْحُبُّ فِي اللَّهِ وَالْبُغْضُ فِي اللَّهِ

ابوذر نقل می کند روزی رسول خدا ص بسوی مان آمد و فرمود آیا می دانید دوست داشتنی ترین اعمال نزد خدا چیست ؟یکی گفت نماز ،یکی روزه ،یکی زکات،دیگری جهاد ؛حضرت فرمود:محبوب ترین اعمال نزد خدا ،دوستی و دشمنی در راه خداست

لَا تَجِدُ قَوْمًا يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآَخِرِ يُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آَبَاءَهُمْ أَوْ أَبْنَاءَهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِيرَتَهُمْ أُولَئِكَ كَتَبَ فِي قُلُوبِهِمُ الْإِيمَانَ وَأَيَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ وَيُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ أُولَئِكَ حِزْبُ اللَّهِ أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (22حشر)

نمى‏يابى گروهى را كه ايمان به خدا و روز قيامت دارند، با دشمنان خدا و رسول او دوستى كنند هر چند پدران و فرزندان يا برادران يا خويشاوندانشان باشند. اينها كسانى هستند كه خداوند بر دلهايشان ايمان نوشته است و با روحى از جانب او تاييد مى‏شوند و آنها را در باغهايى از بهشت وارد مى‏كند كه نهرها از زير درختان آن باغها جارى است و براى هميشه در آن مى‏مانند. خدا از آنها راضى است و آنها از خدا راضى هستند اينها حزب خدايند. بدانيد كه حزب خدا رستگارانند

بخشی از زیارت غدیر امیر المومنین :

فَلَعَنَ اللَّهُ مَنْ سَاوَاكَ بِمَنْ نَاوَاكَ وَ اللَّهُ جَلَّ اسْمُهُ يَقُولُ هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَ الَّذِينَ لا يَعْلَمُونَ فَلَعَنَ اللَّهُ مَنْ عَدَلَ بِكَ مَنْ فَرَضَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَايَتَكَ وَ أَنْتَ وَلِيُّ اللَّهِ وَ أَخُو رَسُولِهِ وَ الذَّابُّ عَنْ دِينِهِ وَ الَّذِي نَطَقَ الْقُرْآنُ بِتَفْضِيلِهِ قَالَ اللَّهُ تَعَالَى وَ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدِينَ عَلَى الْقاعِدِينَ أَجْراً عَظِيماً دَرَجاتٍ مِنْهُ وَ مَغْفِرَةً وَ رَحْمَةً وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِيماً

خداوند لعنت کند کسی را که تورا با کسی که با تو دشمنی نمود ،برابر دانست؛در حالی که خداوند می فرماید آیا آنان که می دانند با آنان که نمی دانند برابرند؟پس خدا لعنت کند کسی را که از تو به آنی که خدا ولایتت را بر او واجب نمود ،عدول نمود ...
بحارالأنوار ج 97 ص 363 باب 5- زياراته صلوات الله عليه‏

(زیارت غدیر از زیارات صحیحه و مهمه امیر المومنین ع در روز غدیر است)

عقیل;45054 نوشت:
سلام
من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند.

[=Century Gothic][=Times New Roman]با سلام
به عقیل گرامی و سروران عزیز !
یادم به علامه امینی افتاد !!
عقیل گرامی!! عقاید و آراء مذاهب مختلف است و هرگز رشته اخوت را که قرآن کریم با جمله (انما المومنون اخوه) بدان تصریح کرده، پاره نمی‌کند هر چند کار مباحثه علمی و مجادله کلامی و مذهبی به اوج خود برسد.
سیره سلف و در رأس آنها صحابه و تابعین نیز همین بوده است.

[=Times New Roman][=Century Gothic]ما [=Century Gothic][=Times New Roman]و[=Century Gothic] مؤلفان و نویسندگان در اقطار و اکتاف جهان اسلام، با همه اختلافاتی که در اصول و فروع با یکدیگر داریم، یک وجه مشترک داریم و آن ایمان به خدا یکتا و پیامبر خداست.:Sham:

[=Times New Roman][=Century Gothic] در کالبد همه ما یک روح و یک عاطفه حکمفرماست و آن روح اسلام و کلمه اخلاص است

[=Times New Roman][=Century Gothic]و در آخر, سخن را با نیایشی از صحیفه سجادیه به پایان میبرم !

[=Century Gothic]
خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و ايمان مرا به كمال مطلوب رسان، و يقين مرا برترين يقين گردان، و سرانجامِ نيّت مرا سرانجامِ بهترين نيّت‌ها قرار ده، و سرانجامِ كار مرا سرانجامِ نيكوترين كارها.:Sham::Sham:

خدايا، به لطف خود نيّت مرا برتري بخش و آن را خالص گردان، و به آنچه نزد توست، يقين مرا استواري ده، و به قدرت خود، كارهاي تباه مرا بسامان كن.

[=Century Gothic]خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا از روشي پسنديده برخوردار نما كه هرگز از آن كناره نجويم، و به راهي راست رهنمون گردان كه از آن روي نگردانم، و مرا نيّتي درست ارزاني كن كه در آن شك نكنم، و تا آن زمان زنده‌ام بدار كه به طاعت تو مشغولم، و چون روزگارم چراگاه شيطان شود، جانم را بگير، پيش از آن كه بيزاري تو بر من بتازد و خشمت مرا به خاك اندازد.:Sham:

خدايا، هر خوي ناپسند مرا پسنديده، و هر عيب مرا كه موجب سرزنش من است نيكو گردان، و هر فضيلت كامل نگشته‌ي مرا به كمال رسان.:Sham:

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا در برابر آن كس كه بر من ستم مي‌كند، توانايي ده، و در مقابل آن كس كه با من به ستيز برخاسته، زبانِ گويا بخش، و بر آن كه با من دشمني مي‌ورزد، پيروزي ده، و در برابر آن كس كه مرا مي‌فريبد، چاره سازي عنايت كن، و در برابر آن كس كه مرا زبونِ خود م‌خواهد، نيرومند گردان. توانم ده كه دروغ آن كس را كه بر من عيب مي‌گيرد، آشكار كنم، و از دستِ آن كس كه در پي آزار من است، رهايي يابم، و توفيقم ده تا از كسي فرمانبري كنم كه مرا به راه راست مي‌برد، و در پيِ كسي روم كه مرا به جادّه‌ي خير و صلاح مي‌كشد.:Sham:

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا بر آن دار كه خيرخواه كسي باشم كه بدخواه من است، و به آن كس كه از من كناره مي‌گيرد، پاسخ نيك دهم، و به كسي كه مرا محروم مي‌كند، بخشش نمايم، و كار كسي را كه از من مي‌بُرَد، با آشتي تلافي كنم، و كسي را كه درباره‌ي من غيبت مي‌كند، به نيكي ياد آورم، و خوبي را سپاس گويم، و از بدي چشم برگيرم.:Sham:

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا به زيور شايستگان بياراي و به جامه‌ي پرهيزگاران بپوشان: در گستردن عدل و داد، و فرو خوردن خشم، و ميراندن آتش دشمني، و به هم پيوستن دل‌هاي پراكنده، و به سامان كردن كار بندگان، و برملا كردن پسنديده‌ها، و پوشاندن كارهاي ناپسند، و نرمخويي و فروتني و خوش رفتاري و بردباري و خوش رويي، و پيشي جُستن در فضيلت‌ها، و گرويدن به شيوه‌ي احسان، و سرزنش نكردن ديگران، و بخشش نكردن به كسي كه سزاوار بخشش نيست، و گفتن سخن حق، اگر چه دشوار باشد، و اندك شمردنِ كردار و گفتار نيكِ خود، اگر چه بسيار باشد، و بسيار شمردن كردار و گفتار بدِ خويش، اگر چه اندك باشد. [اي معبود من] اين صفات را در من به كمال رسان، به وسيله‌ي طاعتِ پيوسته و همراهي با جماعت مؤمنان و دوري گزيدن از بدعتگذاران و پيروانِ انديشه‌هاي ساختگي.:Sham:

خدايا، هر آرزو و گمان و رشك كه شيطان در دلم مي‌افكند، تو آن را ياد كرد بزرگيِ خود و انديشه در قدرت خود و تدبير بر ضدّ دشمنت قرار ده، و چنان كن كه هر ناسزا و ياوه و دشنام ناموسي، يا گواهي ناحق، يا غيبت مؤمني كه حضور ندارد، و يا ناسزا به شخص حاضر و مانند آن كه بر زبانم جاري مي‌شود، سخني در ستايش تو و افزوني در مدح تو و بزرگداشت همواره‌ي تو و سپاس نعمت‌هاي تو و اعتراف به احسانِ تو و شمارش بخشش‌هاي تو باشد.:Sham:

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و چنان كن كه بر من ستم نرود، زيرا تو مي‌تواني آن ستم را از من باز داري؛ و من بر كسي ستم نكنم، زيرا تو مي‌تواني مرا از ستمگري نگاه داري؛ و هرگز به گمراهي نيفتم، زيرا تو مي‌تواني مرا به راه هدايت اندازي؛ و هرگز فقير نشوم، زيرا گشايش كارم از توست، و هرگز گردن كشي نكنم، كه هر چه دارم از توست.:Sham:

خدايا، زبانم را به هدايت گويا كن، و پرهيزگاري را به من الهام فرما، و مرا به هر كاري كه پاكيزه‌تر است موفق بدار، و به هر چه پسنديده‌تر است برگمار.
خدايا، مرا به والاترين راه رهنمون باش و چنان كن كه بر دين تو بميرم و بر دين تو زنده شوم.:Sham:

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا از ميانه‌روي بهره‌مند فرما، و در زمره‌ي شايستگان درآور، و از راهنمايان راهِ هدايت و پايداري قرار ده، و در شمار بندگان نيكوكار خود وارد ساز. رستگاري روز قيامت را روزيِ من كن و از كمينگاه دوزخ به سلامت عبورم ده.

خدايا، چنان كن كه نفسِ من از آنچه رستگاري‌اش در آن است دل برندارد، و به آنچه سامان كارش در آن است نيز مشغول باشد؛ زيرا نفسِ من، اگر تو از گناه بازش نداري، حريص و آزمند است.:Sham:

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست درود فرست و به لطف خود، آسيب حوادث را از من به دور دار، و با نعمت‌هاي خود مرا بپروران، و به كرم خويش اصلاحم فرما و دردم را چاره ساز، و در سايه‌ي امن خود پناهم ده، و جامه‌ي خشنودي خود بر من بپوشان، و چون كارها بر من پوشيده و مشكل شود، توفيقم ده كه درست‌ترين‌شان را انجام دهم، و چون امور به يكديگر درهم آميزند، پاكيزه‌ترين آنها را به من بنما، و چون مذاهب و ملل به ناسازگاري در افتند، مرا به آن مذهب كه بيش‌تر مايه‌ي خشنودي توست، راهنمايي كن.:Sham:

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست؛ مانند برترين درودها كه پيش از او بر كسي از آفريدگانت فرستاده‌اي، يا پس از او بر كسي از آفريدگانت خواهي فرستاد، و ما را در دنيا و آخرت نيكي عطا فرما، و به رحمت خود، ما را از عذاب آتش نگاه دار.

:Sham:

عقیل;45054 نوشت:
نمی دانم چرا از وقتی که این جا آمده ام رفته کم کم حس کردم همه ی شما را دوست دارم و الفتی بین خودم و شما حس می کنم. من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند. من بخدا هیچ وقت حتی فکر توهین به برادر وخواهران شیعه به سرم نزده حالا چه برسه توهین کنم مگر این که طوری نوشته باشم که شما به اشتباه بیافتید. دوستان نذارید با فاصله افتادن و کینه و دشمنی میان اهل سنت و شیعه ها دشمن استفاده کند که هدف دشمنان اسلام همین است. دوستان من ، اعتقادات ما جای خود اما بیایید با هم پیمان دوستی ببندیم ، و عهد کنیم که هیچ گاه کینه از هم به دل نگیریم و بدی را با خوبی پاسخ بدهیم. نکنه یه روزی دشمن از این بحث های ما سوء استفاده کند ما در مورد عقایدمان بحث می کنیم اما با هم دوستیم و همدیگر را دوست داریم. اگر کسی این سخنان مرا قبول دارد یه تشکر از من بکند البته قصدخود ستایی ندارم. هر کسی که این سخن مرا خواند و تشکر نکرد ازش دلیل می خوام که چرا این حرف ها را قبول ندارد.

با سلام

دوستان مطالب زيبايي نوشتن واز زاويه احساسات و عواطف هم خوب به قضيه نگاه كردند

ولي بنده در مورد مطالب جناب عقيل سخن دارم:

--- جناب عقيل ايا اين مطالب شخصي شماست و اينها را از اين باب كه فردي سني هستيد و مطالب خود شماست مي گوييد يا اين كه مطالب و دل خواسته هاي اهل سنت است؟؟؟

صريح و شفاف پاسخ مي خواهيم

--- جناب عقيل با صرف نظر از پاسخ شما كه از دو حال خارج نيست هر طور طرف مساله را مورد بررسي قرار مي دهيم

جواب شما يا اين است كه دل خواسته خود شماست و مطالب خودتان و ربطي به عقايد اهل سنت ندارد و خودتان مي خواهيد كه شيعه را دوست داشته باشيد
ويا اين كه نه اهل سنت عقايدشان اين است

بنده مي كويم:

شيعه هزار و چهارصد سال است كه اين كلمات زيباي شما را در عمل نشان داده است و اين مطالب شما را در اعمال پياده كرده است و در تفكرات خود بدانها جايگاهي مخصوص داده است و فكر نمي كنيد ه بهتر بود و بهترباشد كه شما ابتداي كلام نمي كرديد و مي فرموديد بنده با تفكرات شيعه كه خواستار مهرباني و وحدت و زندكي در كنارهم و اتحاد در مقابل دشمن مشترك است و..........موافق ام

بهتر نبود اين ندا را كه شيعه از ان دم مي زند را به خود اختصاص نمي داديد و اين گونه جلوه نمي داديد كه شما اهل سننت هستيد كه به وحدت دعوت مي كنيد و مهرباني و نه شيعه

ايا از اعمالي كه شيعه در طول تاريخ براي وحدت سر داده است بي خبريد يا خود به بي خبري مي زنيد؟؟؟

در ثاني شما ثمره اي براي اين وحدت قايل هستيد ؟؟

شما با اين مطلب كه مي گوييد وحدت داشته باشيم يعني كه وحدتي داشته باشيم وبگوييم وحدت داريم و به به ؛ ما در كنار هم هستيم مردم ببينيد ،‌ هه هه و بخنديم و از اين حرف ها

يا اين كه نه واقعا قصدتان وحدت است؟؟

اگر قصدتان واقعا وحدت است چه ثمره اي به اين وحدت قايل هستيد؟؟ و ثمره اين وحدت را چه معنا مي كنيد؟؟

آيا شما اين وحدت را فقط بين شيعه و سني مي دانيد يا اين كه بين اهل سنت هم مهرباني و وحدت را قبول دارديد؟؟

اگر قبول داريد اين همه كشور سني و پادشاهان سني چرا كاري نمي كنيد؟؟؟ براي فلسطين

چرا كاري نمي كنيد براي مقابله با وهابي ها ؟؟
چرا كاري نمي كنيد براي مقابله با امريكا و استكبار و هر روز و رفته رفته با دشمن نزديكتر مي شويد؟؟
وهزاران چراي ديگر.................

ادامه دارد.....

جناب عقیل خوب احساسات همه رو به جوش و خروش آوردین!!!:Cheshmak:
این خیلی خوبه که ما مسلمونا واسه دین مون واسه ولایت مون این قدر تعصب داریم. البته تعصب به جا...

بسم الله
سلام علیکم
ممنون از همه ی دوستان از همه تون تشکر می کنم
طاهای عزیز نمی خوام در این تاپیک از مصایب اهل سنت ایران صحبت کنم و گرنه به خدا می دونستید که حرف های تان کاملا اشتباه است

با سلام.
جناب طاها شما که ادعای وحدت طلبی دارید و همانند ایران و سران حکومت ایران دم از وحدت میزنید در این مورد نیز باید وحدت را حفظ میکردید. فرض کنیم که حرف شما درست است و شماها طرفدار وحدت هستید و اهل سنت ضد وحدت! حال آیا کاربرانی که این پست را میخوانند نتیجه ای برخلاف آنچه شما گفتید نخواهند گرفت؟؟؟ اگر یک کاربر عادی این حرفها را میزد خیلی اشکال نداشت ولی شما که مسوول و کارشناس پاسخگو هستید بجای اینکه حرفهای مثبت عقیل را تایید کنید فورا جبهه گرفتید و گفتید که ما هستیم که وحدت طلبیم نه شما. وحدت را به اسم خودتان مصادره نکنید. شما برای وحدت ارزش قائل نیستید و اینجور حرفها دیگه.......

از دوستان دیگر که به شیوه ای مناسب به نوشته جناب عقیل پاسخ دادند تشکر دارم

iman2010;45478 نوشت:
با سلام.
جناب طاها شما که ادعای وحدت طلبی دارید و همانند ایران و سران حکومت ایران دم از وحدت میزنید در این مورد نیز باید وحدت را حفظ میکردید. فرض کنیم که حرف شما درست است و شماها طرفدار وحدت هستید و اهل سنت ضد وحدت! حال آیا کاربرانی که این پست را میخوانند نتیجه ای برخلاف آنچه شما گفتید نخواهند گرفت؟؟؟ اگر یک کاربر عادی این حرفها را میزد خیلی اشکال نداشت ولی شما که مسوول و کارشناس پاسخگو هستید بجای اینکه حرفهای مثبت عقیل را تایید کنید فورا جبهه گرفتید و گفتید که ما هستیم که وحدت طلبیم نه شما. وحدت را به اسم خودتان مصادره نکنید. شما برای وحدت ارزش قائل نیستید و اینجور حرفها دیگه.......

یا حی و یا قیوم

ایمان 2010 عزیز

چیزی که ما از کلام جناب طاها برداشت نمودیم با ادعای کمی انصاف این است که:

جناب عقیل: کلمات زیبای شما را شیعه در طول قرون فریاد میکند پس شما چیز جدیدی نفرمودید که از خودتان باشد و بهتر بود می گفتید که همانگونه که شیعه هم خواستار وحدت است بیاییم وحدت را در قبال دشمنان حفظ کنیم

در ثانی اگر این خواسته شما خواسته همه اهل تسنن است نه خواست شخصی شما، پس بیاییم ثمری هم بر این وحدت بار کنیم و به ادعای تنها بسنده نکنیم و ثمره و بهره این وحدت این باشد که هم شیعه و هم سنی در مقابل دشمنان مشترک اعم از وهابی و صهیونیسم و... علم مخالفت و اعتراض برافرازیم

دوست عزیز

آیا کلام جناب طاها غیر این هست و آیا در این سخن توهینی به اهل سنت و خصوصا جناب عقیل مشاهده می کنید؟

[=Verdana]به نام خدا و سلام دوست اهل سنت عزیز.
[=Verdana]شما چه شیعه و چه سنی برادر دینی ما هستی و برای ما عزیز.
[=Verdana]خوشحالم که در کنار ما احساس راحتی میکنی...
[=Verdana]با امید روزهای سرشار از شادی برای شما
[=Verdana]با تشکر:Khandidan!:
[=Verdana]یا علی:hamdel:

عقیل;45472 نوشت:
طاهای عزیز نمی خوام در این تاپیک از مصایب اهل سنت ایران صحبت کنم و گرنه به خدا می دونستید که حرف های تان کاملا اشتباه است

با سلام

دوستان متوجه شدن كه آستانه دوست داشتن جناب عقيل تا كجاست و چه زود خودشان را لو دادند و چه با عجله زدند جاده خاكي

ما كي از مصايب شيعه در كشورهاي غير شيعه گفته بوديم كه اين چنين پاسخ مي شنويم

بنده فقط در مورد اتحاد اهل سنت با هم و اين كه اتحاد با شيعه چه ثمره اي دارد سوالاتي مطرح كردم

اين است كه بنده در نوع بحث اين قوم و نوع عوض كردن سوالات و نوع برخورد با سوالات مطرح شده از طرف ما شك دارم
و معتقدم اين عده تا زماني كه به سوالات اصلي ما جواب صريح و روشن ندهند اين دوست داشتن بين دو لب است باد هوا و حتي به دهان هم نمي رسد چه رسيد به قلب و اعتقاد و ايمان

پس دوست داشتن زماني معنا دارد كه از نظر عقلي هم ممدوح باشد و از روي اعتقاد باشد و ثمره عملي داشته باشد

دوست داشتن افرادي بين دو لب كه لقلقه زبان است و با عزيز و برادر و دوست من و .......همراه است را بايد نقاب برداشت و تا اين نقاب بر نيفتد با سوالات اصلي كه ما داريم

ما همچنان بر اين دوستي مشكوكيم

يا علي

نظر دوستان.........

iman2010;45478 نوشت:

با سلام

ممنون از ياسين عزيز

بزرگوار كجاي بحث هاي بنده موضع گيري بود و لطمه به وحدت

اين چه معنا دارد كه شما هزار و چهار صد سال مطلبي را در كوش دنيا بخواني و پشيزي بدان ارزش ننهند ولي با عباراتي چون محبت و دوست داشتن و .....بگويند كه بله ما خواستار وحدت ايم و رفاقت و محبت و عشق و صفا و ......كه باز تاكيد مي كنم لقلقه زبان است و بين دو لب

جناب ايمان

بنده از عقيل بزرگوار سوال كردم كه شما تا كجا پاي اين وحدت هستيد؟؟
ثمره عملي اين وحدت به نظرشما چيست؟؟
چه تعريفي از وحدت مي كنيد؟؟
وحدت بين شيعه و سني و يا سني با سني را تا كجا قبول داريد؟؟

انصاف بده دوست عزيز
اين سوالات يعني لطمه به وجدت و چون نام كارشناس جلوي اسم بنده است بايد مي گفتم به به وحدت ،‌ چه خوب، هه هه تبريك مي گم ، خوشحالم، و........ ان وقت وحدتمان حفظ مي شد و تمام
اره اين طوري بهتر بود؟؟

از قضا بنده چون كارشناسم بايد اين سوالات را مطرح نمايم
كه معناي اين وحدت چيست؟؟
اين وحدت تا كجا؟
ثمره اين وحدت چيست؟؟

چرا اين دوستاني كه ادعاي وحدت دارند حتي به ظاهر هم برخي مسايل را رعايت نمي كنند؟؟
همين بزرگان اينها ان ور اب چه برخوردي با اعتقادات ما مي كنند؟؟
چه برخوردي با علماي ما مي كنند؟؟
چه برخوردي با كتب خود كه احاديث شيعه در ان است مي كنند
چه برخودر با قران مي كنند
چه برخوردي با خود اهل سنت دارند
مكر فلسطينها اهل سنت نيست؟؟ اشكال دارد از كسي كه ادعاي وحدت مي كند سوال بپرسيم پس چرا با دوستان و هم اعتقادي ها خود دست وحدت نمي دهيد و كمك كار انها نيستيد؟؟
اين سوالات ان وقت مي شود لطمه به وحدت
به به و چه چه و عزيزم و دوستت دارم و...............مي شود عين وحدت؟؟ اره؟؟

يعني تجلي تمام وحدت ما در عزيزم و دوستت دارم و ........است

راست مي گويي

ماجراي اسم مار و عكس ماره

كسي اسم ما را نوشت و گفت به اين مي گويند مار و ديگري عكس مار را كشيد و گفت به اين مي گويند مار
مردم هم ناظران مناظره بودند به نظرتان حق را به چه كسي مي دهند؟؟

نظر دوستان........

iman2010;45478 نوشت:
با سلام.

[=Century Gothic]با سلام
دوست گرامی !!اولا !دوست داشتن کار دل !!هر کسی میتونه !هر کسی را دوست داشته باشه!!
اینکه عقیل گرامی اظهار دوست داشتن !!نسبت به دوستان کردند!!جای تشکر دارد!!درست!!
اما اینکه طاهای بزرگوار میفرمایند !حرفیست که سالهای زیادیست که مطرح!!؟
اینکه ندانسته !و ناشناخته سخن از وحدت بزنیم !!به بیراهه رفتیم!!
اگر دقت کنید در کلام طاهای گرامی نکتهای بسیار ارزنده و حساس وجود دارد!!
چرا که تا انسان دشمن و راه نفوذ او را نشناسد نمي‌تواند وحدت را برقرار و حفظ كند.
پيامبر فرمود: علما مرزداران دينند و اميرالمؤمنين فرمود: «من نام لاينام عنه» كسيكه در سنگر است نبايد بخوابد بلكه خواب را مزمزه مي‌كند.
اما اگر كسي خوابش برد دشمن كه نمي‌خوابد.
بنابراين اگر كسي نداند دشمن او كيست و كالاي او چيست، چه مي‌خواهد و از چه راه وارد مي‌شود قهراً سرمايه را مي‌بازد.
پس وظیفه کارشناسان مشخص میباشد!!
حالا اگر قبل از اینکه کسی برای وحدت قدمی نگذرد !!چگونه میتواند از وحدت سخن گوید!!؟
این سوال از تاریخ است!!؟اهل سنت !!کجا نشان دادند!!و قدمی برای وحدت بیشتر گذاشتند!!که شیعه جواب نداد!!همراهی نکرد!!کمک نکرد!!و...!و...!:Sham:
[=Century Gothic]اما میبینیم همانطور که در تاریخ وجود داشت و دارد!!
[=Century Gothic]بجای اینکه با دشمن وارد جنگ و جدل بشوند !!با شیعه چها که نمیکنند!!
[=Century Gothic] چقدر زیبا میگوید شاعر :کینه خیبری رو با قباله فدک زدند !!!

اینکه عقیل گرامی در این تاپیک اظهار لطف کردند!! زمانی اتفاق افتاده !!درست بعد از تمامی شبهه پراکنیها و..!و ...!!!!؟ و تمامی سوالهایی که عزیزان کردند و بی جواب مانده بود!مناظره ای که حامدی بزرگوار !!درخواست کرده بودند!!و.!!و ..!!؟؟؟
اگر مسیر این سایت را دنبال میکردید!!متوجه میشدید!!که چرا امروز طاهای بزرگوار مطلب به جای فرمودند!!که موقع طرح ان بود!!:Kaf:
یا حق

بهرحال این سرنگار برای ایجاد دوستی ایجاد شد ولی انگار داریم نتیجه برعکس میگیرم. به همین دلیل من در این سرنگار جوابی نخواهم داد. اگر خواهان این هستید که بدانید آیا اهل سنت وحدت طلب هستند یا تفرقه انداز؟ بهتر است یک سرنگار جدید ایجاد کنید تا در خد امکان در خدمتتان باشیم. نه در سرنگاری که در مورد ایجاد دوستی صحبت شده است.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

طاها;45521 نوشت:
مكر فلسطينها اهل سنت نيست؟؟ اشكال دارد از كسي كه ادعاي وحدت مي كند سوال بپرسيم پس چرا با دوستان و هم اعتقادي ها خود دست وحدت نمي دهيد و كمك كار انها نيستيد؟؟

اولا حالا حکومتی سنی در جهان وجود ندارد و اگر می خواهید پادشاهان و سلاطین عربستان و کویت را به اهل سنت ربط دهید سخت در اشتباهید.
حالا ببینیم تا حالا چه کسانی به فریاد فلسطینیان رسیده اند
عمر بن خطاب...>> سنی
صلاح الدین ایوبی...>>سنی
رجب طیب اردوغان...>> سنی که خدا خیرش بدهد در این زمانه که هیچ کس به فکر فلسطین نیست او می خواهد خودش همراه کشتی های جنبش آزادسازی غزه برود
طاها;45519 نوشت:
ما كي از مصايب شيعه در كشورهاي غير شيعه گفته بوديم كه اين چنين پاسخ مي شنويم

دوست عزیز ما هیچ حکومتی سنی نداریم
طاها;45521 نوشت:
چه برخوردي با علماي ما مي كنند؟؟

ما که تا حالا الحمد لله جرات کمتر از گل گفتن به علمای شما را نداریم همین آواتار من را ببینید ایشون چرا در زندان هستند. مولوی خیر شاهی چرا؟
چرا باید آقای دانشمند که همه تون سخنرانی هایش را گوش دادید به اهل سنت بگوید حرامزاده و بر پدر هر چی اهل سنت لعنت بفرستد بعد شما بگید ما اهل وحدتیم.
چرا ما نباید تا حالا یک استاندار سنی داشته باشیم.
رضا;45562 نوشت:
اگر مسیر این سایت را دنبال میکردید!!متوجه میشدید!!که چرا امروز طاهای بزرگوار مطلب به جای فرمودند!!که موقع طرح ان بود!!

مگه دوست داشتن یعنی این که من بیام شیعه شوم به خدا من شما را دوست دارم و به همین خاطر با شما به بحث و گفتگو می نشینم تا شاید ...

iman2010;45649 نوشت:
بهرحال این سرنگار برای ایجاد دوستی ایجاد شد ولی انگار داریم نتیجه برعکس میگیرم. به همین دلیل من در این سرنگار جوابی نخواهم داد. اگر خواهان این هستید که بدانید آیا اهل سنت وحدت طلب هستند یا تفرقه انداز؟ بهتر است یک سرنگار جدید ایجاد کنید تا در خد امکان در خدمتتان باشیم. نه در سرنگاری که در مورد ایجاد دوستی صحبت شده است.

با سلام

نشد ديگه بزرگوار

بنده استدلال اوردم و مطلب نوشتم اتحاد و وحدت با به به و چه چه نمي شود راه روش داد و مهمترين شاخصه ان هم ثمره عملي ان است و اقدامات عملي

همين طوري كه نمي شه و هركاري دلمان خواست بكينم و هر عملي را انجام دهيم و بعدا هم بياييم تايپك بزنيم و با عشق و دوست داشتن و محبت و......... كار را تمام كنيم

شما بزرگوار به اين چه مي گوييد؟؟؟

عقیل;45654 نوشت:
اولا حالا حکومتی سنی در جهان وجود ندارد و اگر می خواهید پادشاهان و سلاطین عربستان و کویت را به اهل سنت ربط دهید سخت در اشتباهید.

باز سلام

واقعا اين مطلب شماست؟؟؟
شما اصلا در دنيا هيچ كشوري با حكومت سني نداريد؟؟؟
پس اينها بر چه اعتقادي و ديني هستند؟؟
كافر اند؟؟
لاييك اند؟؟
بي دين اند؟؟
چي اند؟؟؟
اينها كه ادعاي اسلام دارند و خود را اهل سنت معرفي مي كنند لااقل كه بر طبق عقايد و احكام اهل سنت نماز مي خوانند و همان احكام و عقايد را ترويج مي كنند

نكنه گفته اند شيعه اند و ما خبر نداريم؟؟

لطف مي كنيد توضيح بيشتري بفرماييد

عقیل;45654 نوشت:
عمر بن خطاب...>> سنی صلاح الدین ایوبی...>>سنی رجب طیب اردوغان...>> سنی که خدا خیرش بدهد در این زمانه که هیچ کس به فکر فلسطین نیست او می خواهد خودش همراه کشتی های جنبش آزادسازی غزه برود

با سلام

اره ديگه كسي كه وحدت را در محبت و صفا و دوست دارم معنا بكند

كمك به فلسطين را هم در حركت با كشتي به غزه مي داند

--- هرچند از حركت هاي اخير دولت و ملت تركيه مخصوصا جناب اردوغان كمال تشكر را داريم---

ولي جناب عقيلي كه 30 سال تمام تلاشهاي يك ملت را كنار بگذارند و روز قدس را فراموش كنند كه از طرف چه كسي مطرح شده است و اين همه مجاهدتها را ناديده بگيرند

و چند سخنراني و حركت را بگويد كه در زمانه اي كه كسي به فكر فلسطين نيست

واقعا گفتن برخي مطالب پررويي مي خواهد كه برخي كمال ان را دارند

هيچ كس به فكر فلسطين نيست كه رهبر و رئيس جمهور ايران در ماجراي غزه چنين حركت هايي كردند و در تمام شهرها تظاهرات بود و روزه قدس را به در دنيا به راه انداختند

واقعا كه

حکومت ایران خود را جمهوری اسلامی میداند.
در حالیکه عربستان و بسیاری از کشورهای عربی دیگر حکومت خود را پادشهای میدانند.
ترکیه حکومت خود را لاییک میداند.
واضح است تنها حکومتی که سران دولت ادعای اسلامی بودن کامل آنرا دارند ایران است.
ما از حکومتهای پادشاهی و لاییک انتظار هیچ اسلامی نداریم.

ولی مردم آن کشورها برخلاف حکومتشان مسلمان هستند. شما ملت را با دولت اشتباه نگیرید لطفا

طاها;45657 نوشت:
با سلام نشد ديگه بزرگوار بنده استدلال اوردم و مطلب نوشتم اتحاد و وحدت با به به و چه چه نمي شود راه روش داد و مهمترين شاخصه ان هم ثمره عملي ان است و اقدامات عملي همين طوري كه نمي شه و هركاري دلمان خواست بكينم و هر عملي را انجام دهيم و بعدا هم بياييم تايپك بزنيم و با عشق و دوست داشتن و محبت و......... كار را تمام كنيم شما بزرگوار به اين چه مي گوييد؟؟؟

خیلی خوب شما بفرمایید ما برای وحدت چه کنیم؟ مگر کاری از دست ما بر می آید. مگر حکومت در دست ماست.
طاها;45658 نوشت:
باز سلام واقعا اين مطلب شماست؟؟؟ شما اصلا در دنيا هيچ كشوري با حكومت سني نداريد؟؟؟ پس اينها بر چه اعتقادي و ديني هستند؟؟ كافر اند؟؟ لاييك اند؟؟ بي دين اند؟؟ چي اند؟؟؟ اينها كه ادعاي اسلام دارند و خود را اهل سنت معرفي مي كنند لااقل كه بر طبق عقايد و احكام اهل سنت نماز مي خوانند و همان احكام و عقايد را ترويج مي كنند نكنه گفته اند شيعه اند و ما خبر نداريم؟؟ لطف مي كنيد توضيح بيشتري بفرماييد

بله آنها هم مسلمان هستند و یزید هم مسلمان بود آیا می توان به حکومت یزید که خود را مسلمان می دانست گفت حکومت اسلامی.
آیا می توان حکومت عراق را که در دست جناب مالکی شیعه هست یک حکومت شیعه بنامیم؟ جناب مالکی که خود را شیعه می داند و مدام به ملاقات آیت الله سیستانی می رود

طاها;45663 نوشت:
ولي جناب عقيلي كه 30 سال تمام تلاشهاي يك ملت را كنار بگذارند و روز قدس را فراموش كنند كه از طرف چه كسي مطرح شده است و اين همه مجاهدتها را ناديده بگيرند

نمی خوهم بحث سیاسی شود و بگویم که این حرکات همه اش نتیجه عکس گرفته...

iman2010;45666 نوشت:
حکومت ایران خود را جمهوری اسلامی میداند. در حالیکه عربستان و بسیاری از کشورهای عربی دیگر حکومت خود را پادشهای میدانند. ترکیه حکومت خود را لاییک میداند. واضح است تنها حکومتی که سران دولت ادعای اسلامی بودن کامل آنرا دارند ایران است. ما از حکومتهای پادشاهی و لاییک انتظار هیچ اسلامی نداریم.

با سلام

حالا داريم به جاهايي مي رسيم

قبول كنيم كه حكومت شيعه جمهوري اسلامي از زماني كه حكومت را در دست گرفته ذره اي از وحدت بين شيعه و سني كم نگذاشته است
در بين كشورهاي همسايه كه نام مسلمان بر روي خود گذاشته اند يك صدم كمك هاي ايران را براي وحدت انجام نداده اند كه هيچ و هر چه توانسته اند با پناه بردن به دامن دشمنان اسلام و قران بر تبل اختلاف كوبيده اند

فرموديد از حكومت هاي لاييك انتظاري نداريد ولي از علما و دانشمندان چطور؟؟
اين علماي شيعه هستند كه مدام حكم تكفير اهل سنت را مي دهند يا برعكس؟؟
اين علماي شيعه است كه در عربستان اجازه زيارت قبور ائمه را نمي دهند؟؟

اصلا شما با كدام استدلال علما و حكماي اهل سنت را از هم جدا مي دانيد؟؟
اينها كه همه شان در يك جبهه اند عليه شيعه و وحدت

از طرفي كدام عالم سني بيانيه جهاني در حمايت از مردم غزه و فلسطين داده است؟؟ البته در طول 60 سال گذشته هر جند تازه گيا رگ غيرت برخي باد كرده

فرموديد

iman2010;45666 نوشت:
ولی مردم آن کشورها برخلاف حکومتشان مسلمان هستند. شما ملت را با دولت اشتباه نگیرید لطفا

واما مردم

مردم كدام كشورها

كشورهاي عربي اهل سنت
در كشور لاييكي مثل تركيه مردم تظاهرات و راهپيمايي مي كنند و علماي اهل سنت جرات ندارند در كشورهاي عربي بيانيه بدهند و مردم را در حمايت از فلسطين تحريك كنند

در اخر

فرموده ايد از حكومت جمهوري اسلامي انتظار بيشتر است

سوال؟؟

ايا كشورهاي اسلامي در طول تاريخ 1400 ساله اسلام هم همين حرف اتحاد را مي زدند و شيعه اقليت را دوست داشتند و مي گفتند دوستتان داريم و عشق و صفا

يا اين كه خون شيعه در شيشه كرده بودند و علما شيعه را به دار مي اويختند ومدام حكم تكفير صادر مي كردند

جناب طاها واقعا از جواب دادن به شما خسته شده ام. انگار سر خودتان را در برف فرو کرده اید و هیچ نمی بینید. بگذارید من اندکی از واقعیات را برای شما بیان کنم.

ایران و وحدت؟؟؟؟؟؟؟ بله بله شعار سردادن و حرف زدن سخت نیست ولی بهتر است کمی نگاه به حوادث خاورمیانه بعد از به قدرت رسیدن آخوندها در ایران بکنیم. در لبنان/بحرین/افغانستان/پاکستان/یمن/کویت و اندکی هم در عربستان در همه جا شیعیان که جمعیت بسیار کمی هم دارند بعد از به قدرت رسیدن دولت آخوندی در ایران از سمت ایران تغذیه شدند و برای آنها سلاح فرستاده شد و بر علیه کشورشان شورش به راه انداختند. در حالیکه قبلا داشتند در کمال آرامش زندگی میکردند. حال آیا این ایران حفظ وحدت کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟ اینطور؟ با به آشوب کشاندن سایر کشورها؟ مگر همین چند مدت پیش نبود آقای شیرازی به رییس جمهور آذربایجان هشدار داد که فرمان جهاد خواهم داد؟ خوب مگر آن کشور خودش دولت مستقلی نیست؟ آقای مکارم بهتر بود امور داخل را سازماندهی میکرد و دنبال آشوب زدن به کشورهای همسایه نباشد!!!!!!!!!!

طوری حرف میزنید انگار ما بی خبر از همه جا هستیم. اگر آمریکا در کشورهای عربی در حال فعالیت است بهتر است چشم خود را باز کنید و ببینید که روسیه و چین کمونیست چه بلایی که بر سر ایران نیاوردند و چه پولهایی را که از کشور به غارت نبرد. به نظر من آمریکای مسیحی هزار شرف دارد به روسیه و چین کمونیست. یادتان رفته؟ مگر نه این است که بدترین عهدنامه های ایران با روسیه بسته شد؟ مگر نه این است که دریای خزر مفت بخشیده شد؟؟؟؟ باز هم بگویم؟ حال آیا ارتباط با روسیه و چین ارزش بیشتری دارد یا ارتباط با آمریکا؟

علما و دانشمندان اهل سنت همیشه دنبال وحدت بوده اند. در ضمن هنوز کلیپ آقای دانشمند یادم نرفته است که میگوید بر طبق فقه شیعه تمام اهل سنت حرام زاده اند. من خواهرم رشته حقوق میخواند در یکی از کتابچه های آنها با کمال تعجب دیدم که کردها را نجس میدانند و معامله با آنها را حرام. آیا اینها یعنی وحدت طلبی شما؟؟؟؟؟؟؟
معلوم است که عربستان اجازه زیارت قبور را نمیدهد. اولا عربستان یک کشور مستقل است و قوانین خود را دارد دوما. مراسم حج بر اساس باور اهل سنت در آنجا اجرا میشود و قرار نیست کاری را که شرک میدانند انجام دهند. در ضمن اجازه زیارت قبور را میدهد. لطفا دروغ نگویید تنها اجازه نمیدهد که به قبور توسل کنید و قبور را ببوسید و .... خلاصه کارهایی که در نظر من هم شرک است.
معلوم است که علما و حکما جدا از هم هستند. من هم میتوانم به شما بگویم که علما و حکمای زمان شاه را هم باید یکی بدانید/ آیا قبول خواهید کرد؟ حرفها میزنید هاا

شما حرف از ۶۰ سال گذشته میزنید؟ خیلی خیلی از تاریخ بی خبر هستید. انگار جنگ ۱۹۷۳ کشورهای عربی با اسرائیل را فراموش کرده اید که همگی با هم بر علیه اسرائیل جنگیدند و اسرائیل تا مرز نابودی پیش رفت.

خیلی از مجتهدهای اهل سنت هم در دفاع از مردم فلسطین سخنرانیها کردند و بیانیه دادند ولی شما تمایلی ندارید آنها را قبول کنید وگرنه کافی است یک سرچ کوچک در گوگل کنید.

تظاهرات ایران فقط یک حالت نمادین دارد و هیج ارزشی ندارد.

در ضمن من شخصا میگویم نمیتوانم کسی را برادر خودم بدانم در حالیکه او من را حرام زاده میخواند. کاری به بقیه دوستان ندارم

iman2010;45706 نوشت:
هنوز کلیپ آقای دانشمند یادم نرفته است که میگوید بر طبق فقه شیعه تمام اهل سنت حرام زاده اند

با سلام دوست من لطفا کلیپت را قرار دهید تا بنده هم ببنیم شاید تیکه کردند دشمنان اسلام و تفرقه افکن که خود استاد دانشمند گفتند که هر کس حرفهای منو تیکه کند به خدا میسپارمش مجازات با خدا شما کل کلیپ را قرار دهید تا ببینیم .

iman2010;45706 نوشت:
رشته حقوق میخواند در یکی از کتابچه های آنها با کمال تعجب دیدم که کردها را نجس میدانند و معامله با آنها را حرام. آیا اینها یعنی وحدت طلبی شما؟؟؟؟؟؟؟

شما شاید در کتابی دیدهاید که یا کامل نخوندید یا اینکه هر کتابی مورد تایید که نیست .

یاد یک داستان افتادم یک مادری میگفت به پسرش نماز بخوان پیامبر این چنین میگوید پسر لج کرد آخر یک روز سر سخنرانی پیامبر بود پیامبر فرمود وای بر نماز گذاران پسر بر گشت و به مادرش گفت دید پیامبر هم میگوید وای بر نماز گذارن

مادر گفت برو بگیشو گوش بده ناقص شنیدی پسر برگشت دید پیامبر میفرماید وای بر نماز گذارانی که از نماز خود غافلند

مگر گیر این است که بیشترین خرید فروش در مناطق کرد نشین انجام میشود .

بانه -مهاباد و....

iman2010;45706 نوشت:

علما و دانشمندان اهل سنت همیشه دنبال وحدت بوده اند. در ضمن هنوز کلیپ آقای دانشمند یادم نرفته است که میگوید بر طبق فقه شیعه تمام اهل سنت حرام زاده اند. من خواهرم رشته حقوق میخواند در یکی از کتابچه های آنها با کمال تعجب دیدم که کردها را نجس میدانند و معامله با آنها را حرام. آیا اینها یعنی وحدت طلبی شما؟؟؟؟؟؟؟

[=century gothic]با سلام
[=century gothic]عثمان خميس ، تئوريسين معاصر وهابي و از ليدرهاي اصلي آنا‌ن ، در سال گذشته در نماز جمعه كويت سخنراني كرد و اتهامات بسياري عليه شيعه مطرح نمود.

در همان زمان استاد قزويني نيز در مدرسه فيضيه چندين جلسه از سخنراني‌هاي خود را به اين شبهات اختصاص داد .

:Sham:
[=century gothic]

[=century gothic][=arial]طرح شبهه :

[=century gothic]يكي از اتهامات عثمان خميس در اين سخنراني ،‌ اين بود كه شيعيان فقط خود را حلال زاده و ديگر مسلمانان را حرام زاده مي‌دانند، وي مي‌گويد :
[=century gothic]المسألة الثالثة : القول بكفر من عدا الشيعة :
[=century gothic]كل من عدا الشيعة فهو كافر بل لم يتوقف الأمر على ذلك بل كل من عدا الشيعة كافر وولد زنا ... .
[=century gothic]2 . ويروي الكليني في الكافي عن محمد بن علي الباقر ، أن الناس كلهم أولاد بغايا ما خلا شيعتنا ، وهذا في الروضة من الكافي . صفحة 239
[=century gothic]شيعه مي گويد: غير از شيعه همه كافر بلكه بالاتر ولد الزنا هستند، كليني در كتاب كافي از امام محمد باقر عليه السلام نقل مي كند: غير از شيعيان ما همه مردم فرزندان نامشروع هستند.
[=century gothic][=arial]نقد و بررسي :

[=century gothic]مرحوم كليني در كتاب شريف اصول كافي ، اين روايت را با سند ذيل ، اين گونه نقل مي‌كند :
[=century gothic]431 عَلِيُّ بْنُ مُحَمَّدٍ عَنْ عَلِيِّ بْنِ الْعَبَّاسِ عَنِ الْحَسَنِ بْنِ عَبْدِ الرَّحْمَنِ عَنْ عَاصِمِ بْنِ حُمَيْدٍ عَنْ أَبِي حَمْزَةَ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ (عليه السلام) قَالَ قُلْتُ لَهُ إِنَّ بَعْضَ أَصْحَابِنَا يَفْتَرُونَ وَيَقْذِفُونَ مَنْ خَالَفَهُمْ فَقَالَ لِي الْكَفُّ عَنْهُمْ أَجْمَلُ ثُمَّ قَالَ وَاللَّهِ يَا أَبَا حَمْزَةَ إِنَّ النَّاسَ كُلَّهُمْ أَوْلادُ بَغَايَا مَا خَلا شِيعَتَنَا
[=century gothic]ابو حمزه مى‏گويد : به امام باقر عليه السّلام عرض كردم : برخى از هم كيشان ما به دگرانديشان دروغ مى‏بندند و آنها را به حرامزادگى نسبت مى‏دهند . امام باقر عليه السّلام فرمود : سخن نگفتن در باره آنان نيكوتر است ، و سپس فرمود : اى ابا حمزه ! به خدا سوگند! جز شيعيان ما، همه مردم زاده‌ي فحشايند .
[=century gothic]الكليني الرازي ، أبي جعفر محمد بن يعقوب بن إسحاق (متوفاي328 هـ) ، الأصول من الكافي ،ج‏8 ، ص275 ـ 287 ، ناشر: اسلاميه‏ ، تهران‏ ، الطبعة الثانية ،1362 هـ .ش .

[=century gothic][=arial]ضعف سند روايت:

[=century gothic]اولاً : در سند اين روايت دو مشكل وجود دارد : يكي در حسن بن عبد الرحمن و ديگري در علي بن العباس .
[=century gothic]حسن بن عبد الرحمن مجهول است و در هيچ يك از كتاب‌هاي رجالي شيعه توثيق ندارد .
[=century gothic]بنابراين روايات او معتبر نيست .:Sham:
[=century gothic]مشكل اصلي و اساسي در سند، علي بن عباس است كه از غلات به شمار مي‌رود .
[=century gothic]مرحوم نجاشي در باره وي مي‌نويسد :
[=century gothic]علي بن العباس الجراذيني الرازي ، رمي بالغلو وغمز عليه ، ضعيف جداً .
[=century gothic]علي بن عباس جراذيني رازي جدّا ضعيف و محكوم به غلوّ شده است.
[=century gothic]النجاشي الأسدي الكوفي ، أبو العباس أحمد بن علي بن أحمد بن العباس (متوفاي450هـ) ، فهرست أسماء مصنفي الشيعة المشتهر ب‍ رجال النجاشي ، ص 255 ، تحقيق : السيد موسى الشبيري الزنجاني ، ناشر : مؤسسة النشر الاسلامي ـ قم ، الطبعة: الخامسة ، 1416هـ .
[=century gothic]ابن داود حلي مي‌نويسد :
[=century gothic]علي بن العباس الجراذيني ، بالجيم والراء والذال المعجمة ، الرازي لم ( جش ) رمي بالغلو وغمز عليه ، ضعيف جداً .
[=century gothic]علي بن عباس جراذيني رازي، ضعيف و غالي است. :Sham:
[=century gothic]الحلي ، تقى الدين الحسن بن علي بن داود (متوفاى بعد 707هـ) ، كتاب الرجال مشهور بـ رجال ابن داود ، ص 261 ،‍ تحقيق : السيد محمد صادق آل بحر العلوم ، ناشر : منشورات المطبعة الحيدرية – النجف ، 1392هـ ـ 1972م

[=century gothic]علامه حلي مي‌نويسد :
[=century gothic]علي بن العباس الجراذيني ، بالراء بعد الجيم ، والذال المعجمة بعد الألف ، وقبل الياء المنقطة تحتها نقطتين ، وبعدها النون ، الرازي ، رمي بالغلو ، وغمز عليه ، ضعيف جدا ، له تصنيف في الممدوحين والمذمومين يدل على خبثه وتهالك مذهبه ، لا يلتفت إليه ، ولا يعبأ بما رواه .
[=century gothic]علي بن عباس جراذيني رازي ضعيف و غا لي است. نوشته هايي در مدح و ذم دارد كه نشانگر نابودي مذهبش و پستي خود وي است، نه خود او ارزشي دارد و نه به رواياتش توجهي مي شود.:Sham:
[=century gothic]الحلي الأسدي ، أبي منصور الحسن بن يوسف بن المطهر (متوفاي 726هـ) خلاصة الأقوال في معرفة الرجال ، ص 367 ، التحقيق : فضيلة الشيخ جواد القيومي ، ناشر : مؤسسة نشر الفقاهة ، الطبعة : الأولى ، 1417هـ .
[=century gothic]بنابراين ، روايت چنين افرادي در مذهب شيعه ، هيچ جايگاهي ندارد ؛:Ealam:
از اين رو است كه احدي از علماي شيعه در طول تاريخ بر طبق چنين رواياتي فتوا نداده‌اند و بلكه عكس آن را معتقد هستند ؛
زيرا بر مبناي فقه شيعه تمام كساني كه پيوند زناشوئي و ازدواج آنان بر اساس مذهب خودشان صورت گرفته و به اصطلاح صيغه عقد جاري شده است ، حلال زاده هستند ؛:Sham::Sham::Ealam:
حتي اگر غير مسلمان باشند ؛ تا چه رسد به مسلمانان.
:Ealam:

[=century gothic]پس اين روايت علاوه بر ضعف سند با ديدگاه فقهي شيعه نيز در تضاد است.

[=century gothic]ثايناً : روايات بسياري در كتاب‌هاي اهل سنت وجود دارد كه ثابت مي‌كند ، كساني كه محبت امير مؤمنان عليه السلام را ندارند‌ ، حرام‌زاده هستند .:Ealam:
[=century gothic]از آن جايي كه روايات بسياري در اين زمينه در كتاب‌هاي اهل سنت نقل شده است‌ ، به چند روايت اشاره و دوستان علاقه‌مند را به كتاب‌هاي مفصل ؛ از جمله كتاب شريف الغدير ، ج4 ، ص320 به بعد و همچنين به اثر گران سنگ الإمام علي بن أبي طالب عليهما السلام ، نوشته احمد رحماني همداني ، فصل 19 ، ارجاع مي‌دهيم .:Sham:

[=Century Gothic]نشانه‌‌هاي حلال زاده و حرام زاده در روايات اهل سنت :

الف : دشمني با امير مؤمنان عليه السلام : [=Century Gothic]

[=Century Gothic]علامه شمس الدين جزري شافعي مي‌نويسد :
[=Century Gothic]عن عبادة بن الصامت رضي الله عنه قال : كنّا نَبُور أولادنا بحُبّ عليّ بن أبي طالب رضي الله عنه ، فاذا رأينا أحدهم لا يحب علي بن أبي طالب ، علمنا أنه ليس منا ، وأنه لغير رشده .
[=Century Gothic]عبادة بن صامت مي‌گويد : ما فرزندان خود را با دوستى على بن ابى طالب عليه السلام مى‌آزموديم ، و اگر يكى از آنان على بن ابى طالب را دوست نمى‌داشت، پى مى‌برديم كه غير مشروع است .
[=Century Gothic]و در ادامه اين روايت را نقل مي‌كند :
[=Century Gothic]وروينا ذلك ايضا ، من أبي سعيد الخدري رضي الله عنه ، ولفظه : كنا معشر الأنصار نبور أولادنا بحبهم علياً رضي الله عنه ، فإذا ولد فينا مولود فلم يحبه عرفنا أنه ليس منا .
[=Century Gothic]قوله : نبور ، بالنون والباء الموحدة وبالراء اي نختبر ونمتحن .
[=Century Gothic]ما گروه انصار فرزندان مان را با محبت و دوستي علي(عليه السلام) آزمايش مي كرديم، اگر فرزندي بدنيا يم آمد و علي را دوست نداشت مي فهميديم كه از ما نيست.:Ealam:
[=Century Gothic]الجزري الشافعي ، أبي الخير شمس الدين محمد بن محمد (متوفاي 833هـ) ، أسني المطالب في مناقب سيدنا علي بن أبي طالب كرم الله وجهه ، ص57 ـ 58 ، تقديم ، تحقيق و تعليق :‌ الدكتور محمد هادي الأميني ، ناشر : مكتبة الإمام امير المؤمنين (ع) العامة ، اصفهان ـ ايران .

[=Century Gothic]شمس الدين جزري از بزرگان اهل سنت است كه در مقدمه كتابش روايت‌هاي نقل شده در اين كتاب را مسند و متواتر مي‌داند :
[=Century Gothic]وي در مقدمه كتابش مي‌گويد :
[=Century Gothic]وبعد فهذه احاديث مسندة مما تواتر وصح ، وحسن من أسني مناقب الأسد الغالب مفرق الكتائب، و مظهر العجائب ليث بني غالب امير المؤمنين علي بن أبي طالب كرم الله تعالي وجهه ، ورضي الله عنه وأرضاه، اردفتها بمسلسلات من حديث، و متصلات من روايته، وتحديثه، وبأعلي أسناد صحيح اليه من القرآن والصحبة والخرقة التي اعتمد فيها اهل الولاية عليه نسأل الله أن يثبتنا علي ذلك ويقربنا به اليه .
[=Century Gothic]احاديث موجود در اين كتاب همه مسند و متواتر وصحيح هستند ، كه بيانگر مناقب و فضائل شير هميشه پيروز و درهم كوبنده لشكرها ، مظهر عجايب ، شير بني غالب ، امير مؤمنان علي بن ابوطالب است كه آن را با احاديث مسلسل و پي در پي و روايات به هم پيوسته و با سند اعلا و صحيح و از قرآن و همراهي‌هاي او و معجزاتي كه پيروان ولايت به آن اعتماد دارند جمع آوري كرده‌ام ، به اميد آن كه خداوند متعال ما را بر ولايت او ثابت قدم بدارد و به او نزديك فرمايد .:Sokhan:
[=Century Gothic]الجزري الشافعي ، أبي الخير شمس الدين محمد بن محمد (متوفاي 833هـ) ، أسني المطالب في مناقب سيدنا علي بن أبي طالب كرم الله وجهه ، ص45 ، تقديم ، تحقيق و تعليق :‌ الدكتور محمد هادي الأميني ، ناشر : مكتبة الإمام امير المؤمنين (ع) العامة ، اصفهان ـ ايران .
ترجمه علامه جزري : [=Century Gothic]

[=Century Gothic]شايد بعضي از افراد نسبت به كتاب أسني المطالب و نويسنده آن علامه جزري ترديدهائي در اذهان ديگران ايجاد كنند ؛ از اين رو ترجمه ايشان را از زبان ابن حجر عسقلاني كه حافظ علي الإطلاق اهل سنت است ، نقل مي‌كنيم .:Ealam:
[=Century Gothic]محمد بن محمد بن محمد بن محمد الحافظ - الإمام المقرئ شمس الدين ابن الجزري ، ولد ليلة السبت الخامس والعشرين من شهر رمضان سنة 751 بدمشق ، وتفقه بها ، ولهج بطلب الحديث والقراآت ، وبرز في القراآت ، وعمر مدرسة للقراء سماها دار القرآن وأقرأ الناس ، وعين لقضاء الشام مرة ، وكتب توقيعه عماد الدين بن كثير ثم عرض عارض فلم يتم ذلك وقدم القاهرة مرارا ، وكان مثريا وشكلا حسنا وفصيحا بليغا ...
[=Century Gothic]وكان كثير الإحسان لأهل الحجاز ، وأخذ عنه أهل تلك البلاد في القراآت وسمعوا عليه الحديث ... وقد انتهت إليه رئاسة علم القراآت في الممالك ، وكان قديما صنف الحصن الحصين في الأدعية ولهج به أهل اليمن واستكثروا منه ، وسمعوه علي قبل أن يدخل هو إليهم ثم دخل إليهم فأسمعهم ، وحدث بالقاهرة بمسند أحمد ومسند الشافعي وبغير ذلك وكان يلقب في بلاده الإمام الأعظم .
[=Century Gothic]جزري شب بيست و پنجم رمضان سال 751هـ در شهر دمشق به دنيا آمد و در همان شهر به دانش اندوزي پرداخت و براي آشنائي با حديث و قرائت قرآن تلاش كرد و در همين رشته هم موفق شد و مدرسه‌اي به نام دار القرآن تاسيس كرد . به قضاوت از طرف عماد الدين كثير منصوب شد ولي آن را به پايان نرساند ، چندين بار به قاهره سفر كرد ، وي چهره اي زيبا وجذاب داشت...
[=Century Gothic]نسبت به مردم حجاز بسيار نيكو كار بود، از وي دانش قرائات و حديث را آموختند... در همه كشورها دانش قرائت به او ختم مي شد و كتابي در دعا به اسم الحصن الحصين نوشت ، مردم يمن از وي استفاده فراوان نمودند ، در قاهره مسند احمد و شافعي را بر مردم مي خواند ، به او امام اعظم لقب داده بودند .
[=Century Gothic]ابن حجر عسقلاني ، أحمد بن علي بن حجر أبو الفضل الشافعي (متوفاي 852هـ) ، إنباء الغُمر بأبناء العمر في التاريخ ، ج 8 ص 245 ، تحقيق : د.محمد عبد المعيد خان ، ناشر : دار الكتب العلمية - بيروت / لبنان الطبعة : الثانية ، 1406هـ -1986م .

[=Century Gothic]اين روايت را علاوه بر نقل جزري شافعي در كتاب أسني المطالب در كتابهاي لغت نيز آمده است.:Ealam:
[=Century Gothic]الأزهري ، أبو منصور محمد بن أحمد الوفاة: 370هـ) ، تهذيب اللغة ، ج 15 ص 191 ، اسم المؤلف: تحقيق : محمد عوض مرعب ، دار النشر : دار إحياء التراث العربي - بيروت ، الطبعة : الأولى ، 2001م ؛
[=Century Gothic]الجزري ، أبو السعادات المبارك بن محمد (متوفاي606هـ) ، النهاية في غريب الحديث والأثر ، ج 1 ص 161 ، تحقيق طاهر أحمد الزاوى - محمود محمد الطناحي ، ناشر : المكتبة العلمية - بيروت - 1399هـ - 1979م ؛
[=Century Gothic]الأفريقي المصري ، محمد بن مكرم بن منظور (متوفاي711هـ) ، لسان العرب ، ج 4 ص 87 ، ناشر : دار صادر - بيروت ، الطبعة : الأولى ؛
[=Century Gothic]الحسيني الزبيدي ، محمد مرتضى (متوفاي1205هـ ، تاج العروس من جواهر القاموس ، ج 10 ص 257 ، تحقيق : مجموعة من المحققين ، ناشر : دار الهداية .

[=century gothic][=arial]ب : محبّت امير مؤمنان عليه السلام ، معيار حلال زاده بودن :

[=century gothic]عاصمي مكي و موفق خوارزمي مي‌نويسند :
[=century gothic]عن أبي بكر الصديق قال رأيت رسول الله ختم ختمة وهو متكئ على فرش عربية وفي الخيمة علي وفاطمة والحسن والحسين فقال معشر المسلمين أنا سلم لمن سالم أهل الخيمة حرب لمن حاربهم ولي من والاهم لا يحبهم إلا سعيد الجد طيب المولد ولا يبغضهم إلا شقي الجد رديء الولادة
[=century gothic]ابوبكر مي‌گويد: رسول خدا در خيمه بر فرشي عربي نشسته و تكيه داده بود، علي و فاطمه و حسن و حسين نيز در خيمه بودند، فرمود: اي مسلمانان! هر كس با اهل خيمه دوست باشد من با او دوست هستم و هر كس با آنان دشمن باشد من با آنان دشمنم، آنان را دوست ندارد مگر آنكه ولادتي پاك دارد و دشمن نيست با آنان مگر آنكه ولادتي ناپاك دارد.
[=century gothic]العاصمي المكي ، عبد الملك بن حسين بن عبد الملك الشافعي (متوفاي1111هـ) ، سمط النجوم العوالي في أنباء الأوائل والتوالي ، ج 3 ص 44 ، تحقيق : عادل أحمد عبد الموجود- علي محمد معوض ، ناشر : دار الكتب العلمية .

[=century gothic]قندوزي حنفي مي‌نويسد :
[=century gothic]عن سعيد بن جبير ، عن ابن عباس ( رضي الله عنهما ) قال : قال رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم : يا علي أنت صاحب حوضي وصاحب لوائي ... وأنت مولى من أنا مولاه وأنا مولى كل مؤمن ومؤمنة ، لا يحبك إلا طاهر الولادة ولا يبغضك إلا خبيث الولادة .
[=century gothic]رسول خدا به علي فرمود: تو صاحب پرچم و حوض مني...تو مولاي كسي هستي كه من مولاي اويم، ومن مولاي هر مؤمن و مؤمنه اي هستم، مُحبّ و دوستدار تو نيست مگر آنكه ولادتش پاك باشد و دشمن تو نيست مگر آنكه ولادتش ناپاك باشد.
[=century gothic]القندوزي الحنفي ، سليمان بن إبراهيم (متوفاي1294هـ) ، ينابيع المودة لذوي القربى ، ج 1 ص 397 ، تحقيق : سيد علي جمال أشرف الحسيني ، ناشر : دار الأسوة للطباعة والنشر ، الطبعة : الأولى ، 1416هـ .
[=century gothic]و در ادامه مي‌نويسد :
[=century gothic]وعن الإمام جعفر الصادق ، عن آبائه عليهم السلام عن رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم ( انه ) قال : من أحبنا أهل البيت فليحمد الله على أولي النعم . قيل : وما أولي النعم ؟ قال : طيب الولادة ، ولا يحبنا إلا من طابت ولادته .
[=century gothic]رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود : هر كه ما خاندان را دوست بدارد خدا را بر برترين نعمتها سپاس گزارد . گفتند : برترين نعمت كدام است ؟ فرمود : پاكزادگى ، زيرا ما را دوست ندارد مگر آن كه پاكزاده باشد .
[=century gothic]القندوزي الحنفي ، سليمان بن إبراهيم (متوفاي1294هـ) ، ينابيع المودة لذوي القربى ، ج 2 ص 272 ، تحقيق : سيد علي جمال أشرف الحسيني ، ناشر : دار الأسوة للطباعة والنشر ، الطبعة : الأولى ، 1416هـ .

[=century gothic]ابن مردويه اصفهاني مي‌نويسد :
[=century gothic]57 . ابن مردويه ، عن أحمد بن محمد بن الصباح النيسابوري ، عن عبد الله بن أحمد بن حنبل ، عن أحمد ، قال : سمعت الشافعي يقول : سمعت مالك بن أنس يقول : قال أنس بن مالك : ما كنا نعرف الرجل لغير أبيه إلا ببغض علي ابن أبي طالب .
[=century gothic]و در ادامه مي‌نويسد :
[=century gothic]58 . ابن مردويه ، عن أنس - في حديث - : كان الرجل من بعد يوم خيبر يحمل ولده على عاتقه ، ثم يقف على طريق علي ( عليه السلام ) فإذا نظر إليه أومأ بإصبعه : يا بني ، تحب هذا الرجل ؟ فإن قال : نعم ، قبله . وإن قال : لا ، طرق به الأرض وقال له : إلحق بأمك .
[=century gothic]انس گويد : پس از جنگ خيبر عادت چنان شده بود كه مرد فرزند خود را به دوش مى‌گرفت و سر راه على عليه السلام مى‌ايستاد ، چون چشمش به آن حضرت مى‌افتاد با انگشت به او اشاره كرده ، به كودك خود مى‌گفت : پسركم ! اين مرد را دوست دارى ؟ اگر مى‌گفت : آرى ، او را مى‌بوسيد . و اگر مى‌گفت : نه ، او را بر زمين مى‌نهاد و مى‌گفت : برو به مادرت بپيوند .
[=century gothic]ابن مردويه الأصفهاني ، أبي بكر أحمد بن موسى (متوفاي410هـ) ، مناقب علي بن أبي طالب (ع) وما نزل من القرآن في علي (ع) ، ص 76 ـ 77 ، تحقيق : عبد الرزاق محمد حسين حرز الدين ، ناشر : دار الحديث ، الطبعة : الثانية ، 1424هـ .
[=century gothic]ممكن است كسي اشكال كند كه اين روايات از ديدگاه اهل سنت ضعيف هستند و نمي‌توانند براي آنان حجت باشند ،

در جواب مي‌گوييم ::Ealam:
[=century gothic]اولاً : روايت كافي نيز از نظر ما ضعيف و غير قابل اعتماد است ؛
[=century gothic]ثانياً : اگر سند اين روايات ضعيف باشد ، بازهم براي اهل سنت حجت است ؛ چرا كه طبق قاعده «يقوي بعضها بعضا» اگر روايتي با چندين طريق نقل شود ؛ حتي اگر راويان آن فاسق نيز باشند‌ ، همديگر را تقويت كرده و براي اهل سنت حجت مي‌شود .
[=century gothic]ابن تيميه حرّاني مي‌نويسد :
[=century gothic]تعدد الطرق وكثرتها يقوى بعضها بعضا حتى قد يحصل العلم بها ولو كان الناقلون فجارا فساقا فكيف إذا كانوا علماء عدولا ولكن كثر في حديثهم الغلط .
[=century gothic]زيادي و تعدد راه‌هاي نقل حديث برخي برخي ديگر را تقويت مي كند كه خود زمينه علم به آن را فراهم مي كند ؛ اگر چه راويان آن فاسق و فاجر باشند ؛ پس چگونه خواهد بود حال حديثي كه تمام راويان آن افراد عادلي باشند كه خطا و اشتباه هم در نقلشان فراوان باشد .
[=century gothic]ابن تيميه الحراني ، أحمد عبد الحليم أبو العباس (متوفاي 728 هـ) ، كتب ورسائل وفتاوى شيخ الإسلام ابن تيمية ، ج 18 ، ص 26 ، تحقيق : عبد الرحمن بن محمد بن قاسم العاصمي النجدي ، ناشر : مكتبة ابن تيمية ، الطبعة : الثانية .

:jangjoo::shookhi::shookhi::jangjoo::shookhi::salavat(10):

بسمه تعالی

iman2010;45706 نوشت:
علما و دانشمندان اهل سنت همیشه دنبال وحدت بوده اند

واقعا همه علما و دانشمندان اهل سنت همیشه دنبال وحدت بوده اند؟
پس به فتوای بعضی از بزرگان اهل سنت هم نظری داشته باشید؛ «التقریب بین الرافضه و بین اهل السنه غیر ممكن لان العقیده مختلفه فلا یمكن الجمع بینهما كما انه لا یمكن الجمع بین الیهود و النصاری و الوثنیین و اهل السنه فكذلك لا یمكن التقریب بین الرافضه و بین اهل السنه...» مجموع فتاوا و مقالات بن باز، ج5،ص156.
و جناب ابن تیمیه هم می فرمایند «الرافضه لم یدخلوا فی الاسلام رغبه و لا رهبه و لكن مقتا لاهل الاسلام.» «ورود رافضه در اسلام نه از روی علاقه و نه به خاطر ترس از مسلمانان بوده بلكه هدف آنان نابود كردن اسلام بوده است.» «منهاج السنه، ج1،ص23.»
به اندازه ای بزرگان اهل سنت به فكر وحدت شیعه و سنی هستند كه اصلا شیعیان را جزء مسلمانان محسوب نمی كنند و هنوز شیعه را با نام رافضی و خارج از دین معرفی می كنند. كار تا جائی پیش رفته كه نخستین پیش شرط وحدت و تقریب با شیعه را اثبات مسلمان بودن شیعه می دانند«مساله التقریب بین اهل السنه و الشیعه،ج2،ص253.این كتاب در مكه و مدینه به صورت گسترده انتشار یافته.»

iman2010;45706 نوشت:
بر طبق فقه شیعه تمام اهل سنت حرام زاده اند.

نسبت زنا زاده بودن گناهی است نابخشودنی كه بر اساس فقه شیعه اگر نتواند اثبات كند باید تازیانه بخورد اما ای كاش فكری هم برای بعضی از علماء خودتان می كردید كه به راحتی همدیگر را متهم می كنند و حتی از بزرگان و ائمه خود هم نمی گذرند و آنها را .......معرفی می كنند. می توانید به كتاب المحلی ابن حزم مراجعه كنید و ببینید چگونه با تمسك به یك جمله، تمام ائمه شما را فرزند......معرفی می كنند(المحلی، ابن حزم؛ ج4، ص213.المصنف ابن ابي شيبه؛ ج2، ص120.) و می توانید به این آدرس هم رجوع كنید و ببینید در مورد مالك بن انس چه می گوید. «الميزان ذهبي؛ ج3، ص646. سير أعلام النبلاء؛ ج8، ص132.» و می توانید به كتاب سیر اعلام النبلاء، ج8،ص132 رجوع كنید و ببینید در مورد امام شافعی و چگونگی تولدش چه می گوید.
iman2010;45706 نوشت:
در ضمن من شخصا میگویم نمیتوانم کسی را برادر خودم بدانم در حالیکه او من را حرام زاده میخواند.

ما به عنوان یك شیعه، همه مسلمانان را پاك و برادر خود می دانیم و تا آخر آنها را با نام برادر مخاطب قرار می دهیم.
یا حق.

طاها;45677 نوشت:
حالا داريم به جاهايي مي رسيم قبول كنيم كه حكومت شيعه جمهوري اسلامي از زماني كه حكومت را در دست گرفته ذره اي از وحدت بين شيعه و سني كم نگذاشته است در بين كشورهاي همسايه كه نام مسلمان بر روي خود گذاشته اند يك صدم كمك هاي ايران را براي وحدت انجام نداده اند كه هيچ و هر چه توانسته اند با پناه بردن به دامن دشمنان اسلام و قران بر تبل اختلاف كوبيده اند

سلام جناب طاها
بله حرف شما درست است ایران گوش همه را کر کرده از بس از وحدت حرف زده اما آیا این فقط یک شعار نیست؟
آیا این شعار با کارهایی که انجام می دهند تطابق دارد؟
شاید بگویید توی قانون اساسی اهل سنت با شیعه ها فرقی ندارند اما این را باید ثابت کرد آیا این که 30 سال است ما تا حالا یک استاندار و یا یک وزیر سنی نداشتیم با این شعار تطابق دارد
آیا این که اهل سنت در تهران اجازه ی برپایی نماز جمعه ندارند وحدت است.
چرا ما نمی توانیم هر روزی را که می خواهیم عید بگیریم و همیشه به زور ما را مجبور می کنند که عید فطر ما همزمان با خودشان باشد همین دیروز بود که تمام امام های مساجد سنندج را دعوت کرده بودند و به آنها هشدار داده بودند که حق ندارید همزمان با کشورهای عربی نماز عید بخوانید.
چرا سنی ها حق قاضی شدن ندارند؟
و هزاران چرای دیگر ...
طاها;45677 نوشت:
فرموديد از حكومت هاي لاييك انتظاري نداريد ولي از علما و دانشمندان چطور؟؟

اگر یه سری به سایت شیخ یوسف قرضاوی و یا همه ی سایت های علمای اهل سنت بیندازید یک قسمت را به فلسطین اختصاص داده اند اما علمای شما چکار کرده اند. شیخ قرضاوی گفته اند که در دور دوم ارسال کمک ها به مردم غزه خودش در اولین کشتی حضور پیدا می کند اما آیا علمای شما از این کار ها کرده اند.

عقیل;45817 نوشت:
بله حرف شما درست است ایران گوش همه را کر کرده از بس از وحدت حرف زده اما آیا این فقط یک شعار نیست؟

با سلام

شكر خدا كه منكر اين يك مساله نشديد

عقیل;45817 نوشت:
آیا این شعار با کارهایی که انجام می دهند تطابق دارد؟

كدام گفته اش در مورد فلسطين با عملش تطابق نداشته است لطفا بفرماييد

در ضمن چرا گاهي به نعل و گاهي به ميخ مي زنيد

چرا اصل مساله را در مورد فلسطين مطرح مي كنيد و به مشكلات خودتان در ايران برمي گرديد؟

شما بزرگوار
مقايسه اي بكنيد رفتار علما و حاكمان اهل سنت با علما و مردمان شيعه را در طول 1400 سال تاريخ اسلام با رفتار علما و حاكمان شيعه در اين چند سال با مردم و علماي اهل سنت
به جواب خودتان خواهيد رسيد؟؟

تمام مطالبي را كه فرموديد هزار برابر ان مشكلات را حاكمان اهل سنت برسر بي چاره شيعيان مي اورند

شيعيان مكه و مدينه و يمن و...........كه زير فشار مشكلات حاكمان اهل سنت اند را فراموش كرده ايد يا نمي خواهيد از انها سخن بگوييد؟؟ و يا جوابي نداريد؟؟

در مورد فلسطين كه روي حاكمان اهل سنت در تمام عالم از عدم كمك به مردم فلسطين سياه است و خودتان هم مي دانيد اگر ايران طي اين 30 سال ياد فلسطين را زنده نگاه نمي داشت الان ديگر فلسطيني نبود كه علما با كشتي براي كمك به انجا بروند

ادامه دارد........

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
جناب طاها اهل سنت بعد از خلافت خلفای راشدین رضی الله عنهم اجمعین هیچ حکومتی را اسلامی نمی داند و لطفا نخواهید حکومت سعودی و یمن و ... را به اهل سنت بچسبانید و به این وسیله کارهای خود را توجیه کنید.
به امید خدا می خواهم یه تاپیک جدید به نام مصائب اهل سنت ایران بزنم آن وقت مظلومیت ما را خواهید فهمید.

عقیل;48262 نوشت:
جناب طاها اهل سنت بعد از خلافت خلفای راشدین رضی الله عنهم اجمعین هیچ حکومتی را اسلامی نمی داند

با سلام

چه جالب بحث حالا داره روش علمي به خود مي گيره

اين كه فرمودين نظر شخصي شماست يا نظر علماي اهل سنت است لطفا اين را واضح بيان كنيد؟؟

در ثاني چرا اهل سنت بقيه حكومت ها را اسلامي نمي داند؟؟

به چه دليل؟؟

و به چه دليل حكومت هاي خلفاي راشيدين را اسلامي مي دانيد؟؟

طاها;48272 نوشت:
اين كه فرمودين نظر شخصي شماست يا نظر علماي اهل سنت است لطفا اين را واضح بيان كنيد؟؟ در ثاني چرا اهل سنت بقيه حكومت ها را اسلامي نمي داند؟؟ به چه دليل؟؟ و به چه دليل حكومت هاي خلفاي راشيدين را اسلامي مي دانيد؟؟

سلام علیکم جمیعا و رحمه الله و برکاته

عقیل عزیز طاهای بزرگوار درست میفرمایند . دیدگاه شما در بین اهالی اهل تسنن نگاهی متفاوت از دیدگاه تسنن هست آنها شیعه را کافر و مشرک میدانند از قدیم هم کلمه رافضی ( ضالین ) بمعنای گمراه میدانند و حتی سلفیان و وهابیان کشتن شیعه را واجب شرعی میدانند.

بنوعی کسانیکه مانند آنچه شما در این تاپیک ذکر فرمودید تفکر میکنند در بین اهل تسنن اقلیت بحساب می آیند و محکومند .

متاسفانه این حقیقت محض است.

یاحق

bina88;48340 نوشت:
عقیل عزیز طاهای بزرگوار درست میفرمایند . دیدگاه شما در بین اهالی اهل تسنن نگاهی متفاوت از دیدگاه تسنن هست آنها شیعه را کافر و مشرک میدانند از قدیم هم کلمه رافضی ( ضالین ) بمعنای گمراه میدانند و حتی سلفیان و وهابیان کشتن شیعه را واجب شرعی میدانند. بنوعی کسانیکه مانند آنچه شما در این تاپیک ذکر فرمودید تفکر میکنند در بین اهل تسنن اقلیت بحساب می آیند و محکومند . متاسفانه این حقیقت محض است.

با سلام

جناب بيناي عزيز

روي سخن تان با كداممان بود؟؟ بنده يا جناب عقيل؟؟

انها كه مي فرماييد-- شيعه را كافر مي دانند-- منظورتان كيست؟؟

آيا اين كه شيعه را كافر مي دانند ديدگاه تمام فرقه هاي اهل سنت است؟؟ يا نه فقط وهابي ها اين طوراند كه اخيرا هم خود را سلفي مي نامند؟؟

عقيل عزيز

بنده سوالاتم از شما همچنان پا برجاست و ادامه دارد؟؟؟

اولا مطالبي كه فرمودن ديدگاه شخصي است يا نظر اهل سنت؟؟

در ثاني چرا حكومت هاي خلفا را اسلامي مي دانند و بقيه حكومت ها را غير اسلامي؟؟

طاها;48473 نوشت:
با سلام

سلام علیکم طاهای گرامی

طاها;48473 نوشت:
روي سخن تان با كداممان بود؟؟ بنده يا جناب عقيل؟؟ انها كه مي فرماييد-- شيعه را كافر مي دانند-- منظورتان كيست؟؟

نمی دانم من را آزمایش میفرمائید یا مطلب را بد نوشتم

مخاطب عریضه بنده عقیل بودند .
عرض کردم آنچه که جناب عقیل اینجا مطرح کردند در میان اهل سنت مطرود و یا نا مقبول و نا مطلوب است.
اگر هم بین آنها کسانی باشند که با تشیع مشکلی نداشته باشند در بین اهل تسنن ( بالاخص افراطیون این اهل و وهابیونی که جلد سنت بر تن کرده اند ) مطرودند.

لذا آنچه که واضح است این ارتباط حسنه از طرف عامه اهل سنت نمی تواند باشد و مختص خود جناب عقیل و آن عده معدود که عرض کردم.

طاها;48473 نوشت:
آيا اين كه شيعه را كافر مي دانند ديدگاه تمام فرقه هاي اهل سنت است؟؟ يا نه فقط وهابي ها اين طوراند كه اخيرا هم خود را سلفي مي نامند؟؟

شما که استادید جناب طاها.

این لقب ( رافضی ) از دوران بنی امیه به تشیع گفته شده تا به الان. ریشه تاریخی - سیاسی دارد.

ولی این عقیده همگانی نیست در بین اهل تسنن بالاخره یک تعدادی هستند که متعصبانه صبحانه نمی خورند و شامشان قلوه سنگ نیست.

یاحق

bina88;48487 نوشت:
نمی دانم من را آزمایش میفرمائید یا مطلب را بد نوشتم

با سلام

نه بزرگوار جسارت نشود محضرتان شما چون نام هر دوي ما را اورده بوديد باعث اين سوال بنده شد

ببخشيد اگر بد متوجه شدم

خب
همچنان منتظر عقيل بزرگواريم براي پاسخ گويي به سوالات

طاها;48473 نوشت:
اولا مطالبي كه فرمودن ديدگاه شخصي است يا نظر اهل سنت؟؟

در ثاني چرا حكومت هاي خلفا را اسلامي مي دانند و بقيه حكومت ها را غير اسلامي؟؟

با سلام

اين تايپك از اسكرول خارج شده بود

خواستم برگرده شايد جناب عقيل پاسخ هاي خودشان را بنويسند

همچنان منتظريم

يا علي

بسم الله
سلام

طاها;48473 نوشت:
بنده سوالاتم از شما همچنان پا برجاست و ادامه دارد؟؟؟ اولا مطالبي كه فرمودن ديدگاه شخصي است يا نظر اهل سنت؟؟ در ثاني چرا حكومت هاي خلفا را اسلامي مي دانند و بقيه حكومت ها را غير اسلامي؟؟

اگر منظور شما دیدگاه من نسبت به کشور های عربی مثل عربستان است این نظر تمام علما است و اگر هم نظر من باشد به نظر شما اشکال دارد مگه این نظر من چه اشکالی دارد.
اما در مورد سوال دومی که فرمودید چون که پس از حکومت خلفای راشدین دیگر هیچ حکومتی نتوانست اسلام را به طور واقعی به راه ببرد و حکومت ها پادشاهی شد و ظلم وزور وارد حکومت ها شد و این ها با اسلام جور در نمی آید.
اگر اجازه دهید من هم چند سوال از حضرت عالی دارم که اگر فرصتی داشتید پاسخ دهید
1. شما به چه حقی حکومت منسوب به جمهوری اسلامی را با حکومت شاهنشاهی سعودی مقایسه کردید؟ مگر شاه عربستان ادعای ولایت فقیه کرده؟

2. به نظر شما حکومت حاضر ایران می تواند اسلامی باشد؟ (البته با شناختی که از شما دارم جواب شما مثبت است) آیا ظلم و زور با روحیه ی اسلام سازگار است؟ قطعا نه
حالا که این طور است آیا زندانی کردن و ترور علمای اهل سنت و تحت فشار قرار دادن آنها ظلم و زور نیست؟
بزار یک سوال آسانتری بپرسم آیا این که اهل سنت حق قضاوت در دادگاه (بیدادگاه) را ندارند توهین به عقل و شعور اهل سنت نیست؟
آیا اجازه ندادن به برگزاری یک نماز ساده مثل نماز عید در تهران برای اهل سنت تبعیض نیست؟ و این که با باتوم و چماق بر سر نماز خوانان بریزند.
بگذار سوالات بیشتر نشود فعلا به همین ها پاسخ بدهید

سلام علیکم

جناب عقیل فکر نکنم منظور جناب طاها حکومت حال حاضر باشد

منظورشان حکومت بعد از امام علی علیه السلام است. نقل قول مینکم چراکه موضوع سیاسی نبود اعتقادی بود انشاالله در یک تاپیک کاملا آزاد موضوعات سیسی نگفته در ارتباط با دید تشیع نسبت به تسنن و برعکس را مطرح نمائیم.

نقل سخن از طاهای گرامی با موضوعیت اعتقادی

اين كه فرمودين نظر شخصي شماست يا نظر علماي اهل سنت است لطفا اين را واضح بيان كنيد؟؟

به چه دليل؟؟

یاحق

عقیل;49095 نوشت:
اگر منظور شما دیدگاه من نسبت به کشور های عربی مثل عربستان است این نظر تمام علما است و اگر هم نظر من باشد به نظر شما اشکال دارد مگه این نظر من چه اشکالی دارد.

با سلام
جناب عقيل

چرا مستقيم از بين اين همه كشورهاي اسلامي رفتيد سراغ عربستان وهابي كه خيلي از اهل سنت هم انها را قبول ندارند هر چند برخي هستند كه قبولشان دارند

اين همه كشور اسلامي كه اكثرا هم اهل سنت اند چرا نظر خود را در مورد انها نفرموديد ايا هيچ كدام از حكومت هاي اهل سنت اسلامي نيستند؟؟

عقیل;49095 نوشت:
اما در مورد سوال دومی که فرمودید چون که پس از حکومت خلفای راشدین دیگر هیچ حکومتی نتوانست اسلام را به طور واقعی به راه ببرد و حکومت ها پادشاهی شد و ظلم وزور وارد حکومت ها شد و این ها با اسلام جور در نمی آید.

يعني شما اعتقاد داريد كه خلفاي سه كانه شما اسلام واقعي را به مردم معرفي كرده اند؟؟
چه دليل بر ادعاي خويش داريد؟؟
پس اين همه اشكال كه شيعه در مورد غصب خلافت مي اورد چيست؟؟ كداميك را پاسخ داده ايد؟؟
ابوبكر به فرمان چه كسي حاكم اسلام شد؟؟
عمر را چه كسي برخلافت نشاند؟؟
عثمان را چه كسي حاكم كرد؟؟
علي(ع) كه اصلا هيچ كدام از اينها را قبول نداشت؟؟
اين همه تناقض در بين اين 4 خليفه است شما چطور چشم بر اين همه اشكال و ايراد وارده بر خلفا مي بنديد و باز ادعا مي كنيد كه راه حق را پيموده ايد؟؟

از طرفي اگر فقط اين 3 خليفه شما اسلام درست را معرفي كرده اند چرا به يك باره اسلام به انحراف كشيده شد؟؟
يعني اين خليفه ها به قدري ضعيف بودند كه نتوانستند اسلام را درست معرفي كنند؟؟
اكر اين طور است پس چرا خلافت انها را عين اسلام مي دانيد؟؟
و اگر اين طور نيست پس چه شد كه خلفاي بعدي اسلام درست را نتوانستند معرفي كنند؟؟
مگر خلفاي بعدي جانشينان اينها نبودند؟؟

و هزاران سوال ديكركه اهل سنت عاجز از پاسخگويي است

ما منتظريم تا بر اين سوالات خود پاسخ بگيريم

ادامه دارد..........

bina88;49103 نوشت:

سلام به شما بینای عزیز
این نظر اکثر علمای اسلام است ولی شاید در این میان عده ای باشند که نظرشان خلاف این باشد.
bina88;49103 نوشت:

چون که تا حالا نشده حکومتی اسلام را به طور کامل اجرا کند شاید بعضی کشورها اسلام را به صورت ناقص اجرا کرده باشند اما اصلا به درد نمی خورد البته این را هم بگم که اهل سنت حکومت عمر بن عبدالعزیز در قرن (فکر کنم) دوم را اسلامی و عادل می داند چون واقعا عدالت اسلامی را در جامعه بر پا ساخت.
bina88;49103 نوشت:

برادر این موضوع عمیق است و نمی توان به آن در چند جمله پرداخت
طاها;49105 نوشت:
يعني شما اعتقاد داريد كه خلفاي سه كانه شما اسلام واقعي را به مردم معرفي كرده اند؟؟ چه دليل بر ادعاي خويش داريد؟؟ پس اين همه اشكال كه شيعه در مورد غصب خلافت مي اورد چيست؟؟ كداميك را پاسخ داده ايد؟؟ ابوبكر به فرمان چه كسي حاكم اسلام شد؟؟ عمر را چه كسي برخلافت نشاند؟؟ عثمان را چه كسي حاكم كرد؟؟ علي(ع) كه اصلا هيچ كدام از اينها را قبول نداشت؟؟ اين همه تناقض در بين اين 4 خليفه است شما چطور چشم بر اين همه اشكال و ايراد وارده بر خلفا مي بنديد و باز ادعا مي كنيد كه راه حق را پيموده ايد؟؟ از طرفي اگر فقط اين 3 خليفه شما اسلام درست را معرفي كرده اند چرا به يك باره اسلام به انحراف كشيده شد؟؟ يعني اين خليفه ها به قدري ضعيف بودند كه نتوانستند اسلام را درست معرفي كنند؟؟ اكر اين طور است پس چرا خلافت انها را عين اسلام مي دانيد؟؟ و اگر اين طور نيست پس چه شد كه خلفاي بعدي اسلام درست را نتوانستند معرفي كنند؟؟ مگر خلفاي بعدي جانشينان اينها نبودند؟؟ و هزاران سوال ديكركه اهل سنت عاجز از پاسخگويي است ما منتظريم تا بر اين سوالات خود پاسخ بگيريم

جناب طاها این سوال ها منجر به بحث و گفتگو می شود و در این باره بارها صحبت شده است.
لطفا به سوال های بنده پاسخ دهید البته اگر دوست دارید.

عقیل;49110 نوشت:
برادر این موضوع عمیق است و نمی توان به آن در چند جمله پرداخت

با سلام

چطور مي شه سوالات ما يا نياز به بحث بيشتر داره و يا نمي دانم كجا بحث شده ولي ما بايد ريز به ريز به سوالات جناب عالي پاسخ دهيم

البته ترس از پاسخ دادن نيست كه شيعه به اين پاسخ ها زنده است و به حقيقتي كه شيعه به ان مي بالد

بلكه سخن نحوه برخورد شما با پاسخ هاي شيعه است

اين همه در مورد غدير و حكومت مولا علي (ع) و غضب خلافت توسط خلفا و..........شيعه سوال داشته و با استدلال به بحث نشسته است

كجا شما پاسخ هاي شيعه را بدون فرافكني و با منطق و استدلال جواب داده ايد؟؟

كه حال انتظار داريد كه به تمام سوالالت شما مو به مو پاسخ گفته شود

عقیل;49110 نوشت:
جناب طاها این سوال ها منجر به بحث و گفتگو می شود و در این باره بارها صحبت شده است.

بله اين سوالات منجر به بحث مي شود و حقيقت هم در بحث روشن مي شود

اين روش كهنه شده كه براي فرار از بحث و جواب ندادن به سوال ،‌ سوال مطرح نماييد

منتظر پاسخ هاتان مي مانيم تا بحث ادامه داشته باشد

طاها;49105 نوشت:

با سلام
جناب عقيل

چرا مستقيم از بين اين همه كشورهاي اسلامي رفتيد سراغ عربستان وهابي كه خيلي از اهل سنت هم انها را قبول ندارند هر چند برخي هستند كه قبولشان دارند

اين همه كشور اسلامي كه اكثرا هم اهل سنت اند چرا نظر خود را در مورد انها نفرموديد ايا هيچ كدام از حكومت هاي اهل سنت اسلامي نيستند؟؟

يعني شما اعتقاد داريد كه خلفاي سه كانه شما اسلام واقعي را به مردم معرفي كرده اند؟؟
چه دليل بر ادعاي خويش داريد؟؟
پس اين همه اشكال كه شيعه در مورد غصب خلافت مي اورد چيست؟؟ كداميك را پاسخ داده ايد؟؟
عمر را چه كسي برخلافت نشاند؟؟
عثمان را چه كسي حاكم كرد؟؟
علي(ع) كه اصلا هيچ كدام از اينها را قبول نداشت؟؟
اين همه تناقض در بين اين 4 خليفه است شما چطور چشم بر اين همه اشكال و ايراد وارده بر خلفا مي بنديد و باز ادعا مي كنيد كه راه حق را پيموده ايد؟؟

از طرفي اگر فقط اين 3 خليفه شما اسلام درست را معرفي كرده اند چرا به يك باره اسلام به انحراف كشيده شد؟؟
يعني اين خليفه ها به قدري ضعيف بودند كه نتوانستند اسلام را درست معرفي كنند؟؟
اكر اين طور است پس چرا خلافت انها را عين اسلام مي دانيد؟؟
و اگر اين طور نيست پس چه شد كه خلفاي بعدي اسلام درست را نتوانستند معرفي كنند؟؟
مگر خلفاي بعدي جانشينان اينها نبودند؟؟

و هزاران سوال ديكركه اهل سنت عاجز از پاسخگويي است

ما منتظريم تا بر اين سوالات خود پاسخ بگيريم

ادامه دارد..........

سلام . من هم كاملا با استاد موافقم.
البته ببخشيد اگر در بحث اساتيد دخالت ميكنم.
ولي واقعا براي من هم سواله.
چرا اين قدر از واقعيت فرار ميكنيد؟!!!
چه مسئله اي مهم تر از مسئله خلافت .
با اينكه رسول خدا به وضوح در روز غدير اميرالمونين را جانشين خود اعلام كردند چرا اين مسئله را انكار ميكنيد؟!!!
مگر پيامبر دست ابوبكر و عمر را بالا بردند و گفتند يا ايها المسلمون اين دو نفر جانشين من و ولي امر مسلمين هستند كه شما هي آنها را امير المومنين خطاب ميكنيد؟!!! با چه سندي؟!!!آيه قرآن يا توصيه پيغمبر؟
هنوز كفن رسول خدا خشك نشده بود كه رفتند و براي خودشان مجوز خلافت و جانشيني پيامبر را صادر كردند!!!
ظلم هايي كه به دختر و اهل بيتش هم كردند بماند!!!
چرا چشم روي واقعيت ها بستيد؟
تا اين مسئله را براي ما روشن نكنيد اين بحث ها به جايي نميرسد.لطفا طفره نريد. مسئله غدير مسئله مهمي بود به راحتي از كنارش نگذريد.

طاها;49138 نوشت:
با سلام چطور مي شه سوالات ما يا نياز به بحث بيشتر داره و يا نمي دانم كجا بحث شده ولي ما بايد ريز به ريز به سوالات جناب عالي پاسخ دهيم البته ترس از پاسخ دادن نيست كه شيعه به اين پاسخ ها زنده است و به حقيقتي كه شيعه به ان مي بالد بلكه سخن نحوه برخورد شما با پاسخ هاي شيعه است اين همه در مورد غدير و حكومت مولا علي (ع) و غضب خلافت توسط خلفا و..........شيعه سوال داشته و با استدلال به بحث نشسته است كجا شما پاسخ هاي شيعه را بدون فرافكني و با منطق و استدلال جواب داده ايد؟؟ كه حال انتظار داريد كه به تمام سوالالت شما مو به مو پاسخ گفته شود

برادر گرامی شما سوال های من را رها می کنید آن وقت می گویید چرا فرار می کنید خیلی خوب بنده یکی از سوال های شما را جواب می دهم چون پاسخ به همه ی سوال ها وقت زیادی نیاز دارد
طاها;49105 نوشت:

ابوبکر به وسیله ی مهاجرین و انصاری که خداوند آنها را در قرآن ستوده است و از آنها اعلام رضایت می کند انتخاب شده است و همین مهاجرین و انصار برای بیعت با او به نزد ایشان رفتند همان طور که حضرت علی می فرماید:
و ناگهان ديدم که مردم به سوي فلاني (ابوبکر) هجوم آورده و با او بيعت مي‌کنند (نهج البلاغه نامه ی62)

لطف کنید شما هم نگاهی به سوالات بنده بیاندازید

عقیل;49095 نوشت:
. شما به چه حقی حکومت منسوب به جمهوری اسلامی را با حکومت شاهنشاهی سعودی مقایسه کردید؟ مگر شاه عربستان ادعای ولایت فقیه کرده؟ 2. به نظر شما حکومت حاضر ایران می تواند اسلامی باشد؟ (البته با شناختی که از شما دارم جواب شما مثبت است) آیا ظلم و زور با روحیه ی اسلام سازگار است؟ قطعا نه حالا که این طور است آیا زندانی کردن و ترور علمای اهل سنت و تحت فشار قرار دادن آنها ظلم و زور نیست؟ بزار یک سوال آسانتری بپرسم آیا این که اهل سنت حق قضاوت در دادگاه (بیدادگاه) را ندارند توهین به عقل و شعور اهل سنت نیست؟ آیا اجازه ندادن به برگزاری یک نماز ساده مثل نماز عید در تهران برای اهل سنت تبعیض نیست؟ و این که با باتوم و چماق بر سر نماز خوانان بریزند.

عقیل;49194 نوشت:

ابوبکر به وسیله ی مهاجرین و انصاری که خداوند آنها را در قرآن ستوده است و از آنها اعلام رضایت می کند انتخاب شده است و همین مهاجرین و انصار برای بیعت با او به نزد ایشان رفتند همان طور که حضرت علی می فرماید:
و ناگهان ديدم که مردم به سوي فلاني (ابوبکر) هجوم آورده و با او بيعت مي‌کنند (نهج البلاغه نامه ی62)

سلام.
خوب پس نتيجه مي گيريم كه مقام انصار و مهاجرين از مقام رسول اكرم(ص) بالاتر بوده است كه به جاي پيغمبر جانشين تعيين ميكنند!!!
مسئله غدير و تعيين مستقيم جانشين توسط رسول خدا(ٌص) هم يك جريان سوري و بي اهميت بوده!!!

واقعا چه استدلال محكمي!!!

چه قدر غريبي يا رسول الله.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به سادات گرامی
اولا حدیث غدیر تنها فضیلت حضرت علی را اثبات می کند نه امامت آسمانی او را. و اگر غیر از این است پس چرا دولت شیعی ایران از چاپ کتاب حدیث غدیر مولای مومنان نوشته ی ایوب گنجی می ترسند.
شما گفتید این حدیث صراحتا امامت حضرت علی را اثبات می کند اما این صراحت نیست بلکه باید از پیچ و خم های زیادی عبور کنیم تا بالاخره از طریق این حدیث به امامت علی علیه السلام برسیم و اگر صریح بود پیامبر باید می گفت علی جانشین من است بعد از فوت من.
دوما چرا پیامبر این اعلام را در روز خطبه ی حجه الوداع نگفت؟ در آن جا که همه ی مسلمانان از همه ی شهر و کشورها حضور داشتند و در غدیر خم فقط مردم مدینه بودند؟ آیا مردم یمن و شام و... باید از امامت ائمه بی خبر باشند.

عقیل;49194 نوشت:

لطف کنید شما هم نگاهی به سوالات بنده بیاندازید

شما واقعا به حرفهایی که می زنید اعتقاد دارید؟؟؟یا از روی عناد صحبت میکنید؟؟؟در هر دو صورت براتون متاسفم!شما درباره کدوم انصار و مهاجر صحبت میکنید؟؟؟ آیا سه نفر کل انصار ومهاجرند؟؟؟ آیا امیرالمومنین،ابوذر ،زبیر،سلمان،بلال،عمار و...جزء انصار واصحاب نیستن؟؟؟شما کلا معاندین رو عرض می کنم عادت دارن جملات امام رو تقطیع میکنن !؟شما قبل وبعد صحبت امام رو ول کردید وسطش چسبیدید!؟لطف کنید شما نگاهی به قرآن وجملات بر حق علمای خودتون بندازید بعد صحبت کنید؟؟؟

عقیل;49223 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
اولا حدیث غدیر تنها فضیلت حضرت علی را اثبات می کند نه امامت آسمانی او را. و اگر غیر از این است پس چرا دولت شیعی ایران از چاپ کتاب حدیث غدیر مولای مومنان نوشته ی ایوب گنجی می ترسند.
قرار نیست که جمهوری اسلامی هر حرف نا مربوطی را چاپ کند.
عقیل;49223 نوشت:
شما گفتید این حدیث صراحتا امامت حضرت علی را اثبات می کند اما این صراحت نیست بلکه باید از پیچ و خم های زیادی عبور کنیم تا بالاخره از طریق این حدیث به امامت علی علیه السلام برسیم و اگر صریح بود پیامبر باید می گفت علی جانشین من است بعد از فوت من.
شما همه حرفها رو میپیچانید؟!پیامبر خیلی واضح صحبت کرد!آنقدر واضح بود که عمر آمد به امیرالمومنین تبریک گفت!؟
عقیل;49223 نوشت:
دوما چرا پیامبر این اعلام را در روز خطبه ی حجه الوداع نگفت؟ در آن جا که همه ی مسلمانان از همه ی شهر و کشورها حضور داشتند و در غدیر خم فقط مردم مدینه بودند؟ آیا مردم یمن و شام و... باید از امامت ائمه بی خبر باشند.
دوباره از اون صحبت های درون شکم آوردید!!!نمیفهمید؟:Narahat:ما میگیم خدا امام رو انتخواب میکنه ؟؟؟خدا هم اون موقع وحی کرد که دینتو کامل کن!بعد کی گفته همه نبودن!؟بالفرض هم که همه نبودن !اونایی که حق امیرالمومنین رو خوردند بودند واین کفایت میکرد!؟
موضوع قفل شده است