صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دوستتان دارم

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

دوستتان دارم

سلام
    نمی دانم چرا از وقتی که این جا آمده ام رفته کم کم حس کردم همه ی شما را دوست دارم و الفتی بین خودم و شما حس می کنم.
    من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند. من بخدا هیچ وقت حتی فکر توهین به برادر وخواهران شیعه به سرم نزده حالا چه برسه توهین کنم مگر این که طوری نوشته باشم که شما به اشتباه بیافتید.
    دوستان نذارید با فاصله افتادن و کینه و دشمنی میان اهل سنت و شیعه ها دشمن استفاده کند که هدف دشمنان اسلام همین است.
    دوستان من ، اعتقادات ما جای خود اما بیایید با هم پیمان دوستی ببندیم ، و عهد کنیم که هیچ گاه کینه از هم به دل نگیریم و بدی را با خوبی پاسخ بدهیم.
    نکنه یه روزی دشمن از این بحث های ما سوء استفاده کند ما در مورد عقایدمان بحث می کنیم اما با هم دوستیم و همدیگر را دوست داریم.
    اگر کسی این سخنان مرا قبول دارد یه تشکر از من بکند البته قصدخود ستایی ندارم.
    هر کسی که این سخن مرا خواند و تشکر نکرد ازش دلیل می خوام که چرا این حرف ها را قبول ندارد.
    والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حضرت علی رضی الله عنه می فرمایندخداوند) تو را فرمان داده که از او بخواهي تا عطا کند، درخواست رحمت کني تا ببخشايد، و خداوند بين تو و خودش کسي را قرار نداده تا حجاب و فاصله ايجاد کند، و تو را مجبور نساخته که به شفيع و واسطه‏اي پناه ببري
    نهج البلاغه
    نامه ی 31

2. صلوات ها 31

3.  

نوشته
    781
    حضور
    1 روز 9 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2698

با سلام و تشکر و آرزوی قبولی طاعات همه مخصوصاً شما دوست عزیز

بنده هم از این فرصت استفاده می کنم و از همه بابت تندروی ها و تندخویی هایم معذرت می خواهم. من یک عادت بد دارم، و اون اینه که وقتی کسی از نظر اعتقادی با چیزی که من یقین دارم حق است مخالفت می کند، خونم به جوش می آید، نه از دست اون شخص، کلاً خونم به جوش می آید، و با حالت عصبی بحث می کنم.

پس اگر چنین چیزی رخ داده، یا در آینده رخ داد، بدانید که حقیر قصد اهانت ندارم، و از کسی هم هیچ کینه ای به دل نمی گیرم. بالاخره هر کسی اعتقاداتی دارد.

با تشکر
    التماس دعا
    یا حق

5. صلوات ها 14

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

همه ما می دانیم

نقل قول نوشته اصلی توسط عقیل نمایش پست ها
    سلام نمی دانم چرا از وقتی که این جا آمده ام رفته کم کم حس کردم همه ی شما را دوست دارم و الفتی بین خودم و شما حس می کنم. من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند. من بخدا هیچ وقت حتی فکر توهین به برادر وخواهران شیعه به سرم نزده حالا چه برسه توهین کنم مگر این که طوری نوشته باشم که شما به اشتباه بیافتید. دوستان نذارید با فاصله افتادن و کینه و دشمنی میان اهل سنت و شیعه ها دشمن استفاده کند که هدف دشمنان اسلام همین است. دوستان من ، اعتقادات ما جای خود اما بیایید با هم پیمان دوستی ببندیم ، و عهد کنیم که هیچ گاه کینه از هم به دل نگیریم و بدی را با خوبی پاسخ بدهیم. نکنه یه روزی دشمن از این بحث های ما سوء استفاده کند ما در مورد عقایدمان بحث می کنیم اما با هم دوستیم و همدیگر را دوست داریم. اگر کسی این سخنان مرا قبول دارد یه تشکر از من بکند البته قصدخود ستایی ندارم. هر کسی که این سخن مرا خواند و تشکر نکرد ازش دلیل می خوام که چرا این حرف ها را قبول ندارد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

نقل قول نوشته اصلی توسط بینام نمایش پست ها
    با سلام و تشکر و آرزوی قبولی طاعات همه مخصوصاً شما دوست عزیز بنده هم از این فرصت استفاده می کنم و از همه بابت تندروی ها و تندخویی هایم معذرت می خواهم. من یک عادت بد دارم، و اون اینه که وقتی کسی از نظر اعتقادی با چیزی که من یقین دارم حق است مخالفت می کند، خونم به جوش می آید، نه از دست اون شخص، کلاً خونم به جوش می آید، و با حالت عصبی بحث می کنم. پس اگر چنین چیزی رخ داده، یا در آینده رخ داد، بدانید که حقیر قصد اهانت ندارم، و از کسی هم هیچ کینه ای به دل نمی گیرم. بالاخره هر کسی اعتقاداتی دارد. با تشکر التماس دعا یا حق
    این کلمات ریباترین کلماتی هستند که از زبان و دل کاربری تا به الان نقل گردیده.

خداوند متعال را سپاسگذارم حتی اگر این زیبائی دوامی نداشته باشد.

یاولی و یانصیر
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

7. صلوات ها 15

علاقه
    به کتاب و فکر علاقمندم
    نوشته
    274
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1372

عقیل عزیز و گرامی
    دو تن از دوستان و هم اتاقیهای دوران دانشگاهیم دو خانم بسیار خوب اهل تسنن بودند که هنوز هم با انها دوستم
    گاهی لازم است از اشتراکات حرف بزنیم و باید یاد بگیریم که به مقدسات همدیگر توهین نکنیم
    شیعه یا سنی باشیم مهم نیست مهم اینست که زمان حال را مطابق قلب رسول اکرم درک کنیم
    اگر فرصتی شد چند خاطره در این باب خواهم نوشت
    من الله توفیق
    ویرایش توسط zahra : ۱۳۸۹/۰۶/۱۴ در ساعت ۲۱:۵۵

9. صلوات ها 17

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

سلام و درود

ما هم دوست داریم اخوی

البته تاحالا پیش نیومده تو پستی کل کل کنیم

می بوسمت

یا علی
    ویرایش توسط قضاوت : ۱۳۸۹/۰۶/۱۴ در ساعت ۲۲:۱۶
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

11. صلوات ها 12

نوشته
    115
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    443

سلام
    نمی دانم چرا از وقتی که این جا آمده ام رفته کم کم حس کردم همه ی شما را دوست دارم و الفتی بین خودم و شما حس می کنم.
    من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند. من بخدا هیچ وقت حتی فکر توهین به برادر وخواهران شیعه به سرم نزده حالا چه برسه توهین کنم مگر این که طوری نوشته باشم که شما به اشتباه بیافتید.
    دوستان نذارید با فاصله افتادن و کینه و دشمنی میان اهل سنت و شیعه ها دشمن استفاده کند که هدف دشمنان اسلام همین است.
    دوستان من ، اعتقادات ما جای خود اما بیایید با هم پیمان دوستی ببندیم ، و عهد کنیم که هیچ گاه کینه از هم به دل نگیریم و بدی را با خوبی پاسخ بدهیم.
    نکنه یه روزی دشمن از این بحث های ما سوء استفاده کند ما در مورد عقایدمان بحث می کنیم اما با هم دوستیم و همدیگر را دوست داریم.
    اگر کسی این سخنان مرا قبول دارد یه تشکر از من بکند البته قصدخود ستایی ندارم.
    هر کسی که این سخن مرا خواند و تشکر نکرد ازش دلیل می خوام که چرا این حرف ها را قبول ندارد.

به نام خدا

جناب عقیل

کمی راجع به این چند تا مطلب فکر کن هم از کتابای شماست هم از کتابای ما

حلية الأولياء - أبو نعيم الأصبهاني ج 10 ص317

عبد الله بن مسعود قال قال رسول الله صلى الله عليه و سلم أوحى الله تعالى إلى نبي من الأنبياء أن قل لفلان العابد أما زهدك في الدنيا فتعجلت راحة نفسك وأما انقطاعك إلى فتعززت بي فماذا عملت فيما لي عليك قال يا رب ومالك علي قال هل واليت لي وليا أو عاديت لي عدوا

خداوند به پیامبری از پیامبران وحی نمود که به فلان عابد بگو :زهدت در دنیا رسیدن به راحتی خودتوست و بریدنت به سوی من برای تو موجب عزت شد.چه کاری برای حقم برگردنت انجام دادی؟گفت پروردگارا حق تو بر من چیست؟فرمود آیا برای من با کسی دوستی نمودی؟و آیا برای من با کسی دشمنی نمودی؟

مسند احمد ح 20341 - عَنْ أَبِي ذَرٍّ قَالَ خَرَجَ إِلَيْنَا رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَقَالَ أَتَدْرُونَ أَيُّ الْأَعْمَالِ أَحَبُّ إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ قَالَ قَائِلٌ الصَّلَاةُ وَالزَّكَاةُ وَقَالَ قَائِلٌ الْجِهَادُ قَالَ إِنَّ أَحَبَّ الْأَعْمَالِ إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ الْحُبُّ فِي اللَّهِ وَالْبُغْضُ فِي اللَّهِ

ابوذر نقل می کند روزی رسول خدا ص بسوی مان آمد و فرمود آیا می دانید دوست داشتنی ترین اعمال نزد خدا چیست ؟یکی گفت نماز ،یکی روزه ،یکی زکات،دیگری جهاد ؛حضرت فرمود:محبوب ترین اعمال نزد خدا ،دوستی و دشمنی در راه خداست

لَا تَجِدُ قَوْمًا يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآَخِرِ يُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آَبَاءَهُمْ أَوْ أَبْنَاءَهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِيرَتَهُمْ أُولَئِكَ كَتَبَ فِي قُلُوبِهِمُ الْإِيمَانَ وَأَيَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ وَيُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ أُولَئِكَ حِزْبُ اللَّهِ أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (22حشر)

نمى‏يابى گروهى را كه ايمان به خدا و روز قيامت دارند، با دشمنان خدا و رسول او دوستى كنند هر چند پدران و فرزندان يا برادران يا خويشاوندانشان باشند. اينها كسانى هستند كه خداوند بر دلهايشان ايمان نوشته است و با روحى از جانب او تاييد مى‏شوند و آنها را در باغهايى از بهشت وارد مى‏كند كه نهرها از زير درختان آن باغها جارى است و براى هميشه در آن مى‏مانند. خدا از آنها راضى است و آنها از خدا راضى هستند اينها حزب خدايند. بدانيد كه حزب خدا رستگارانند

بخشی از زیارت غدیر امیر المومنین :

فَلَعَنَ اللَّهُ مَنْ سَاوَاكَ بِمَنْ نَاوَاكَ وَ اللَّهُ جَلَّ اسْمُهُ يَقُولُ هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَ الَّذِينَ لا يَعْلَمُونَ فَلَعَنَ اللَّهُ مَنْ عَدَلَ بِكَ مَنْ فَرَضَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَايَتَكَ وَ أَنْتَ وَلِيُّ اللَّهِ وَ أَخُو رَسُولِهِ وَ الذَّابُّ عَنْ دِينِهِ وَ الَّذِي نَطَقَ الْقُرْآنُ بِتَفْضِيلِهِ قَالَ اللَّهُ تَعَالَى وَ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدِينَ عَلَى الْقاعِدِينَ أَجْراً عَظِيماً دَرَجاتٍ مِنْهُ وَ مَغْفِرَةً وَ رَحْمَةً وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِيماً

خداوند لعنت کند کسی را که تورا با کسی که با تو دشمنی نمود ،برابر دانست؛در حالی که خداوند می فرماید آیا آنان که می دانند با آنان که نمی دانند برابرند؟پس خدا لعنت کند کسی را که از تو به آنی که خدا ولایتت را بر او واجب نمود ،عدول نمود ...
    بحارالأنوار ج 97 ص 363 باب 5- زياراته صلوات الله عليه‏

(زیارت غدیر از زیارات صحیحه و مهمه امیر المومنین ع در روز غدیر است)
    ویرایش توسط زلال حدیث : ۱۳۸۹/۰۶/۱۴ در ساعت ۲۳:۰۶

13. صلوات ها 10

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

سلام
    من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند.
    با سلام
    به عقیل گرامی و سروران عزیز !
    یادم به علامه امینی افتاد !!
    عقیل گرامی!! عقاید و آراء مذاهب مختلف است و هرگز رشته اخوت را که قرآن کریم با جمله (انما المومنون اخوه) بدان تصریح کرده، پاره نمی‌کند هر چند کار مباحثه علمی و مجادله کلامی و مذهبی به اوج خود برسد.
    سیره سلف و در رأس آنها صحابه و تابعین نیز همین بوده است.
    ما و مؤلفان و نویسندگان در اقطار و اکتاف جهان اسلام، با همه اختلافاتی که در اصول و فروع با یکدیگر داریم، یک وجه مشترک داریم و آن ایمان به خدا یکتا و پیامبر خداست.
    در کالبد همه ما یک روح و یک عاطفه حکمفرماست و آن روح اسلام و کلمه اخلاص است

و در آخر, سخن را با نیایشی از صحیفه سجادیه به پایان میبرم !

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و ايمان مرا به كمال مطلوب رسان، و يقين مرا برترين يقين گردان، و سرانجامِ نيّت مرا سرانجامِ بهترين نيّت‌ها قرار ده، و سرانجامِ كار مرا سرانجامِ نيكوترين كارها.

خدايا، به لطف خود نيّت مرا برتري بخش و آن را خالص گردان، و به آنچه نزد توست، يقين مرا استواري ده، و به قدرت خود، كارهاي تباه مرا بسامان كن.

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا از روشي پسنديده برخوردار نما كه هرگز از آن كناره نجويم، و به راهي راست رهنمون گردان كه از آن روي نگردانم، و مرا نيّتي درست ارزاني كن كه در آن شك نكنم، و تا آن زمان زنده‌ام بدار كه به طاعت تو مشغولم، و چون روزگارم چراگاه شيطان شود، جانم را بگير، پيش از آن كه بيزاري تو بر من بتازد و خشمت مرا به خاك اندازد.

خدايا، هر خوي ناپسند مرا پسنديده، و هر عيب مرا كه موجب سرزنش من است نيكو گردان، و هر فضيلت كامل نگشته‌ي مرا به كمال رسان.

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا در برابر آن كس كه بر من ستم مي‌كند، توانايي ده، و در مقابل آن كس كه با من به ستيز برخاسته، زبانِ گويا بخش، و بر آن كه با من دشمني مي‌ورزد، پيروزي ده، و در برابر آن كس كه مرا مي‌فريبد، چاره سازي عنايت كن، و در برابر آن كس كه مرا زبونِ خود م‌خواهد، نيرومند گردان. توانم ده كه دروغ آن كس را كه بر من عيب مي‌گيرد، آشكار كنم، و از دستِ آن كس كه در پي آزار من است، رهايي يابم، و توفيقم ده تا از كسي فرمانبري كنم كه مرا به راه راست مي‌برد، و در پيِ كسي روم كه مرا به جادّه‌ي خير و صلاح مي‌كشد.

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا بر آن دار كه خيرخواه كسي باشم كه بدخواه من است، و به آن كس كه از من كناره مي‌گيرد، پاسخ نيك دهم، و به كسي كه مرا محروم مي‌كند، بخشش نمايم، و كار كسي را كه از من مي‌بُرَد، با آشتي تلافي كنم، و كسي را كه درباره‌ي من غيبت مي‌كند، به نيكي ياد آورم، و خوبي را سپاس گويم، و از بدي چشم برگيرم.

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا به زيور شايستگان بياراي و به جامه‌ي پرهيزگاران بپوشان: در گستردن عدل و داد، و فرو خوردن خشم، و ميراندن آتش دشمني، و به هم پيوستن دل‌هاي پراكنده، و به سامان كردن كار بندگان، و برملا كردن پسنديده‌ها، و پوشاندن كارهاي ناپسند، و نرمخويي و فروتني و خوش رفتاري و بردباري و خوش رويي، و پيشي جُستن در فضيلت‌ها، و گرويدن به شيوه‌ي احسان، و سرزنش نكردن ديگران، و بخشش نكردن به كسي كه سزاوار بخشش نيست، و گفتن سخن حق، اگر چه دشوار باشد، و اندك شمردنِ كردار و گفتار نيكِ خود، اگر چه بسيار باشد، و بسيار شمردن كردار و گفتار بدِ خويش، اگر چه اندك باشد. [اي معبود من] اين صفات را در من به كمال رسان، به وسيله‌ي طاعتِ پيوسته و همراهي با جماعت مؤمنان و دوري گزيدن از بدعتگذاران و پيروانِ انديشه‌هاي ساختگي.

خدايا، هر آرزو و گمان و رشك كه شيطان در دلم مي‌افكند، تو آن را ياد كرد بزرگيِ خود و انديشه در قدرت خود و تدبير بر ضدّ دشمنت قرار ده، و چنان كن كه هر ناسزا و ياوه و دشنام ناموسي، يا گواهي ناحق، يا غيبت مؤمني كه حضور ندارد، و يا ناسزا به شخص حاضر و مانند آن كه بر زبانم جاري مي‌شود، سخني در ستايش تو و افزوني در مدح تو و بزرگداشت همواره‌ي تو و سپاس نعمت‌هاي تو و اعتراف به احسانِ تو و شمارش بخشش‌هاي تو باشد.

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و چنان كن كه بر من ستم نرود، زيرا تو مي‌تواني آن ستم را از من باز داري؛ و من بر كسي ستم نكنم، زيرا تو مي‌تواني مرا از ستمگري نگاه داري؛ و هرگز به گمراهي نيفتم، زيرا تو مي‌تواني مرا به راه هدايت اندازي؛ و هرگز فقير نشوم، زيرا گشايش كارم از توست، و هرگز گردن كشي نكنم، كه هر چه دارم از توست.

خدايا، زبانم را به هدايت گويا كن، و پرهيزگاري را به من الهام فرما، و مرا به هر كاري كه پاكيزه‌تر است موفق بدار، و به هر چه پسنديده‌تر است برگمار.
    خدايا، مرا به والاترين راه رهنمون باش و چنان كن كه بر دين تو بميرم و بر دين تو زنده شوم.

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا از ميانه‌روي بهره‌مند فرما، و در زمره‌ي شايستگان درآور، و از راهنمايان راهِ هدايت و پايداري قرار ده، و در شمار بندگان نيكوكار خود وارد ساز. رستگاري روز قيامت را روزيِ من كن و از كمينگاه دوزخ به سلامت عبورم ده.

خدايا، چنان كن كه نفسِ من از آنچه رستگاري‌اش در آن است دل برندارد، و به آنچه سامان كارش در آن است نيز مشغول باشد؛ زيرا نفسِ من، اگر تو از گناه بازش نداري، حريص و آزمند است.

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست درود فرست و به لطف خود، آسيب حوادث را از من به دور دار، و با نعمت‌هاي خود مرا بپروران، و به كرم خويش اصلاحم فرما و دردم را چاره ساز، و در سايه‌ي امن خود پناهم ده، و جامه‌ي خشنودي خود بر من بپوشان، و چون كارها بر من پوشيده و مشكل شود، توفيقم ده كه درست‌ترين‌شان را انجام دهم، و چون امور به يكديگر درهم آميزند، پاكيزه‌ترين آنها را به من بنما، و چون مذاهب و ملل به ناسازگاري در افتند، مرا به آن مذهب كه بيش‌تر مايه‌ي خشنودي توست، راهنمايي كن.

خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست؛ مانند برترين درودها كه پيش از او بر كسي از آفريدگانت فرستاده‌اي، يا پس از او بر كسي از آفريدگانت خواهي فرستاد، و ما را در دنيا و آخرت نيكي عطا فرما، و به رحمت خود، ما را از عذاب آتش نگاه دار.

ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۶/۱۵ در ساعت ۱۴:۳۳
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

15. صلوات ها 15

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نمی دانم چرا از وقتی که این جا آمده ام رفته کم کم حس کردم همه ی شما را دوست دارم و الفتی بین خودم و شما حس می کنم. من عزیزان شیعه را دوست دارم. جناب صدرا رضای گرامی سیلیانیک عزیز حامدی محترم برادر ایران مسعود و همگی شما را دوست دارم و از همه ی کاربرانی که در بحث های بنده شرکت می کنن تشکر می کنم و اگر آنها در هنگام بحث احساس اهانت می کنند مرا به بزرگی خود ببخشند. من بخدا هیچ وقت حتی فکر توهین به برادر وخواهران شیعه به سرم نزده حالا چه برسه توهین کنم مگر این که طوری نوشته باشم که شما به اشتباه بیافتید. دوستان نذارید با فاصله افتادن و کینه و دشمنی میان اهل سنت و شیعه ها دشمن استفاده کند که هدف دشمنان اسلام همین است. دوستان من ، اعتقادات ما جای خود اما بیایید با هم پیمان دوستی ببندیم ، و عهد کنیم که هیچ گاه کینه از هم به دل نگیریم و بدی را با خوبی پاسخ بدهیم. نکنه یه روزی دشمن از این بحث های ما سوء استفاده کند ما در مورد عقایدمان بحث می کنیم اما با هم دوستیم و همدیگر را دوست داریم. اگر کسی این سخنان مرا قبول دارد یه تشکر از من بکند البته قصدخود ستایی ندارم. هر کسی که این سخن مرا خواند و تشکر نکرد ازش دلیل می خوام که چرا این حرف ها را قبول ندارد.

با سلام

دوستان مطالب زيبايي نوشتن واز زاويه احساسات و عواطف هم خوب به قضيه نگاه كردند

ولي بنده در مورد مطالب جناب عقيل سخن دارم:

--- جناب عقيل ايا اين مطالب شخصي شماست و اينها را از اين باب كه فردي سني هستيد و مطالب خود شماست مي گوييد يا اين كه مطالب و دل خواسته هاي اهل سنت است؟؟؟

صريح و شفاف پاسخ مي خواهيم

--- جناب عقيل با صرف نظر از پاسخ شما كه از دو حال خارج نيست هر طور طرف مساله را مورد بررسي قرار مي دهيم

جواب شما يا اين است كه دل خواسته خود شماست و مطالب خودتان و ربطي به عقايد اهل سنت ندارد و خودتان مي خواهيد كه شيعه را دوست داشته باشيد
    ويا اين كه نه اهل سنت عقايدشان اين است

بنده مي كويم:

شيعه هزار و چهارصد سال است كه اين كلمات زيباي شما را در عمل نشان داده است و اين مطالب شما را در اعمال پياده كرده است و در تفكرات خود بدانها جايگاهي مخصوص داده است و فكر نمي كنيد ه بهتر بود و بهترباشد كه شما ابتداي كلام نمي كرديد و مي فرموديد بنده با تفكرات شيعه كه خواستار مهرباني و وحدت و زندكي در كنارهم و اتحاد در مقابل دشمن مشترك است و..........موافق ام

بهتر نبود اين ندا را كه شيعه از ان دم مي زند را به خود اختصاص نمي داديد و اين گونه جلوه نمي داديد كه شما اهل سننت هستيد كه به وحدت دعوت مي كنيد و مهرباني و نه شيعه

ايا از اعمالي كه شيعه در طول تاريخ براي وحدت سر داده است بي خبريد يا خود به بي خبري مي زنيد؟؟؟

در ثاني شما ثمره اي براي اين وحدت قايل هستيد ؟؟

شما با اين مطلب كه مي گوييد وحدت داشته باشيم يعني كه وحدتي داشته باشيم وبگوييم وحدت داريم و به به ؛ ما در كنار هم هستيم مردم ببينيد ،‌ هه هه و بخنديم و از اين حرف ها

يا اين كه نه واقعا قصدتان وحدت است؟؟

اگر قصدتان واقعا وحدت است چه ثمره اي به اين وحدت قايل هستيد؟؟ و ثمره اين وحدت را چه معنا مي كنيد؟؟

آيا شما اين وحدت را فقط بين شيعه و سني مي دانيد يا اين كه بين اهل سنت هم مهرباني و وحدت را قبول دارديد؟؟

اگر قبول داريد اين همه كشور سني و پادشاهان سني چرا كاري نمي كنيد؟؟؟ براي فلسطين

چرا كاري نمي كنيد براي مقابله با وهابي ها ؟؟
    چرا كاري نمي كنيد براي مقابله با امريكا و استكبار و هر روز و رفته رفته با دشمن نزديكتر مي شويد؟؟
    وهزاران چراي ديگر.................

ادامه دارد.....

17. صلوات ها 14

علاقه
    اسک دین
    نوشته
    245
    حضور
    5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1465

جناب عقیل خوب احساسات همه رو به جوش و خروش آوردین!!!
    این خیلی خوبه که ما مسلمونا واسه دین مون واسه ولایت مون این قدر تعصب داریم. البته تعصب به جا...

19. صلوات ها 7

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

بسم الله
    سلام علیکم
    ممنون از همه ی دوستان از همه تون تشکر می کنم
    طاهای عزیز نمی خوام در این تاپیک از مصایب اهل سنت ایران صحبت کنم و گرنه به خدا می دونستید که حرف های تان کاملا اشتباه است

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۲/۲۷, ۲۰:۳۳ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری