صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالات ذهن من در باره سنی ها (فقط خودشان جواب دهند)

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

سوالات ذهن من در باره سنی ها (فقط خودشان جواب دهند)

با سلام وخسته نباشید امروز در سایت گشتو گذاز میکردم مثل هر روز متوجه شدم در سایت سنی های عزیز نیز هستند بنده خیلی این قشر را دوست دارم برای این کار نیز دلیلی دارم ولی سوالات مذهبی اعتقادیه در ذهن بنده است میخوام از انها بپرسم عقیل عزیز انگار سنی هستند اگر امکان دارد جواب دهند؟

1- چرا هنگام نماز مهر نمیگذارید؟

2-چرا دست بسته نماز میخوانید؟

3- چرا مرجع تقلید را قبول ندارید سوالات فقهی را از چه کسی میپرسید؟

4- کسی که به درجه ما میگیم روحانی میرسد چه چیزهایی انجام میدهد به آن درج شیخ یا هر چیزی که نام گذاری میکنید میرسد؟

5-کتاب هایی که روایت ها و هر چیزی که میخوانید به غیر قرآن چیست؟مثلا مال شیعه نهج البلاغه؟

6-چرا وقتی وضو میگیرید دست و پا و گوش های خود را میشورید؟

7-خلیفه های شما کیست (سنی های که در ایران هستند)

8-آیا آنها انسانهای نیکوکاری بودند؟

9-در راه خدا جهاد کرده اند؟

10-آیا به آنها متوسل میشوید یا حاجت گرفته اید؟

باز سوالی به ذهنم رسید میپرسم فعلا این ها رو بگید ممنون میشم؟
    ویرایش توسط iran masood : ۱۳۸۹/۰۶/۱۲ در ساعت ۰۰:۲۰

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    نقل قول نوشته اصلی توسط iran masood نمایش پست ها
    بنده خیلی این قشر را دوست دارم برای این کار نیز دلیلی دارم
    نظر لطف شماست ولی اگر دلیلت را بگی بهتر است اگر هم نمی توانی عمومی کنی با پیام خصوصی برام بفرست (البته اجباری نیست)
    چون پیامبر نمی ذاشت حتی من روایتی در کتب شیعه هم ندیده ام که پیامبر مهر گذاشته باشند
    در ضمن اختلافات فقهی مهم نیست برادر اگر در مورد اعتقادات سوال می کردی بهتر بود
    بازم چون پیامبر این شکلی نماز خوانده اند.
    ما تقلید را در مسایل اعتقادی و اصول دین قبول نداریم و در فقه تقلید کردن را جایز می دانیم هر چند که بهتر است درباره مسائل فقهی هم تحقیق کنیم ولی متاسفانه شیعیان هم در مسائل اعتقادی و هم فقهی تقلید می کنند. هر چند که مراجع تقلید هم ذکر کرده اند که تقلید در اصول دین جایز نیست.
    4- کسی که به درجه ما میگیم روحانی میرسد چه چیزهایی انجام میدهد به آن درج شیخ یا هر چیزی که نام گذاری میکنید میرسد؟
    متوجه نشدم اگه بیشتر توضیح بدی بهتر است
    5-کتاب هایی که روایت ها و هر چیزی که میخوانید به غیر قرآن چیست؟مثلا مال شیعه نهج البلاغه؟
    کتاب های روایی زیادی داریم مثل بخاری سنن ترمذی مسند احمد و ... اما ما همه ی روایت های درون این کتاب ها را قبول نداریم و باید در صحت و سقم حدیث تحقیق کرد.
    شستن دست و پا واجب است و هم دلیل از قرآن داریم هم از سنت. ولی شستن گوش واجب نیست بلکه مستحب است بعد از مسح سر گوش ها را هم پاک کنیم
    مگه سنی های ایران با غیر فرق دارند یا منظورت از خلیفه چیز دیگری است اگر منظورت جانشینان پیامبر است این ها هستند به ترتیب
    ابوبکر عمر عثمان علی و حسن رضی الله عنهم اجمعین
    قطعا
    صد در صد
    خیر ما توسل به غیر خدا را جایز نمی دانیم
    باز سوالی به ذهنم رسید میپرسم فعلا این ها رو بگید ممنون میشم؟
    در خدمتیم خوشحال می شوم
    البته عذر می خواهم که خیلی کوتاه پاسخ دادم اما اگر مفصل بود چندین صفحه طولانی می شد.
    از دوستان هم خواهش می کنم در این جا بحث نکنند.
    حضرت علی رضی الله عنه می فرمایندخداوند) تو را فرمان داده که از او بخواهي تا عطا کند، درخواست رحمت کني تا ببخشايد، و خداوند بين تو و خودش کسي را قرار نداده تا حجاب و فاصله ايجاد کند، و تو را مجبور نساخته که به شفيع و واسطه‏اي پناه ببري
    نهج البلاغه
    نامه ی 31

5. صلوات ها 4

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

کد:
    شیعیان هم در مسائل اعتقادی و هم فقهی تقلید می کنند. هر چند که مراجع تقلید هم ذکر کرده اند که تقلید در اصول دین جایز نیست.
    اگر مشکلی در مورد مسائل فقهی پیش بییاد چه میکنید از کی میپرسید ؟از مراجع ما یا خودتان مراجع تقلید دارید؟

کد:
    متوجه نشدم اگه بیشتر توضیح بدی بهتر است
    منظورم این بود شما کسانی دارید که در مسائل دینی تحقیق میکندد در دانشگاه نیز من دیدم تدریس میکنند؟ شما چه خطاب میکنید این عزیزان را ما مثلا میگیم روحانی ؟

منطورم این بود ؟

و این روحانی شیعه در حوزه علمیه درس میخواند و تحقیق و یاد گیری و در مورد مسائل مذهبی و قرآنی میکند

مال شما یعنی ذوحانی های سنی چطور به درجه روحانیت میرسند؟

کد:
    شستن دست و پا واجب است و هم دلیل از قرآن داریم هم از سنت. ولی شستن گوش واجب نیست بلکه مستحب است بعد از مسح سر گوش ها را هم پاک کنیم
    یعنی میفرمایید با این کار تمیز میشوید ؟در کدام آیه چنین است بفرمایید؟

آیا خلیفه های شما در راه اسلام کشته شده اند یا مرگ تبیعی داشتند ؟

میتوانید از قرآن برای بنده استدلال بیاورید که خلیفای شما برتر از علی یا ائمه بوده؟

7. صلوات ها 4

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

اگر مشکلی در مورد مسائل فقهی پیش بییاد چه میکنید از کی میپرسید ؟از مراجع ما یا خودتان مراجع تقلید دارید؟
    مرجع تقلید نداریم عالم و مجتهد که داریم
    منظورم این بود شما کسانی دارید که در مسائل دینی تحقیق میکندد در دانشگاه نیز من دیدم تدریس میکنند؟ شما چه خطاب میکنید این عزیزان را ما مثلا میگیم روحانی ؟ منطورم این بود ؟ و این روحانی شیعه در حوزه علمیه درس میخواند و تحقیق و یاد گیری و در مورد مسائل مذهبی و قرآنی میکند مال شما یعنی ذوحانی های سنی چطور به درجه روحانیت میرسند؟
    تو هر منطقه ای یه چیز می گن ما کرد ها می گیم ماموستا بلوچ ها ممیگن مولوی و عرب ها هم شیخ می گن
    یعنی میفرمایید با این کار تمیز میشوید ؟در کدام آیه چنین است بفرمایید؟
    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ إِذَا قُمْتُمْ إِلَى الصَّلاةِ فاغْسِلُواْ وُجُوهَكُمْ وَأَيْدِيَكُمْ إِلَى الْمَرَافِقِ وَامْسَحُواْ بِرُؤُوسِكُمْ وَأَرْجُلَكُمْ إِلَى الْكَعْبَينِ وَإِن كُنتُمْ جُنُبًا فَاطَّهَّرُواْ وَإِن كُنتُم مَّرْضَى أَوْ عَلَى سَفَرٍ أَوْ جَاء أَحَدٌ مَّنكُم مِّنَ الْغَائِطِ أَوْ لاَمَسْتُمُ النِّسَاء فَلَمْ تَجِدُواْ مَاء فَتَيَمَّمُواْ صَعِيدًا طَيِّبًا فَامْسَحُواْ بِوُجُوهِكُمْ وَأَيْدِيكُم مِّنْهُ مَا يُرِيدُ اللّهُ لِيَجْعَلَ عَلَيْكُم مِّنْ حَرَجٍ وَلَكِن يُرِيدُ لِيُطَهَّرَكُمْ وَلِيُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكُمْ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ (مائده 6)
    ‏ اي مؤمنان ! هنگامي كه براي نماز بپاخاستيد ( و وضو نداشتيد ) ، صورتها و دستهاي خود را همراه با آرنجها بشوئيد ، و سرهاي خود ( همه يا قسمتي از آنها ) را مسح كنيد ، و پاهاي خود را همراه با قوزكهاي آنها بشوئيد . و اگر جنب بوديد ( و خواستيد نماز بخوانيد ، همه بدن ) خود را بشوئيد . و اگر بيمار بوديد ( و بيماري مانع از استعمال آب بود ) يا اين كه مسافر باشيد ( و يافتن آب برايتان دشوار بود ) يا اين كه يكي از شما از پيشاب برگشت ، يا با زنان مجامعه كرديد ، و ( در همه اين صورتها ، آب براي غسل يا وضو ) نيافتيد ، با خاك پاك تيمّم كنيد ، ( بدين شكل كه دو بار كف دست بر خاك زده و ) با آن بر صورتها و دستهاي خود ( تا مچ يا آرنج ) بكشيد . خداوند نمي‌خواهد شما را به تنگ آورد و به مشقّت اندازد ، و بلكه مي‌خواهد شما را ( از حيث ظاهر و باطن ) پاكيزه دارد و ( با بيان احكام اسلامي ) نعمت خود را بر شما تمام نمايد ، شايد كه شكر ( انعام و الطاف ) او را ( با دوام بر طاعت و عبادت ) به جاي آوريد . ‏
    آیا خلیفه های شما در راه اسلام کشته شده اند یا مرگ تبیعی داشتند ؟
    حضرت ابوبکر مرگش طبیعی بود اما عمر و عثمان و علی شهید شدند البته نه در جنگ. حضرت علی و عمر توی محراب و عثمان هم در حال خواندن قرآن شهید شد
    میتوانید از قرآن برای بنده استدلال بیاورید که خلیفای شما برتر از علی یا ائمه بوده؟
    خیر نمی تونم چون اصلا مهم نیست که کدومشون افضل بودند این مهمه که ما آنها را عادل بدانیم و آنها را لعن ونفرین نکنیم
    حضرت علی رضی الله عنه می فرمایندخداوند) تو را فرمان داده که از او بخواهي تا عطا کند، درخواست رحمت کني تا ببخشايد، و خداوند بين تو و خودش کسي را قرار نداده تا حجاب و فاصله ايجاد کند، و تو را مجبور نساخته که به شفيع و واسطه‏اي پناه ببري
    نهج البلاغه
    نامه ی 31

9. صلوات ها 4

نوشته
    468
    حضور
    1 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1619

[quote=iran masood;44492]با سلام وخسته نباشید امروز در سایت گشتو گذاز میکردم مثل هر روز متوجه شدم در سایت سنی های عزیز نیز هستند بنده خیلی این قشر را دوست دارم برای این کار نیز دلیلی دارم ولی سوالات مذهبی اعتقادیه در ذهن بنده است میخوام از انها بپرسم عقیل عزیز انگار سنی هستند اگر امکان دارد جواب دهند؟

باز سوالی به ذهنم رسید میپرسم فعلا این ها رو بگید ممنون میشم؟[/quote]

.
    .
    پاسخ ما :

1 - سجده کردن بر خاک مانعی ندارد ومهر نیز خاک است

2 - پیامبر دست بسته نماز نمی خواند , برادان اهل سنت هیچ مدرک تاریخی دال بر چنین حالت برای پیامبر درحین نماز خواندن ندارند

3 – متاسفانه اهل سنت در رویدادهای جدید که در جامعه اسلامی رخ دهند ، پاسخ متناسب بازمان ومکان ندارد ومذهب آنان بسته واجتهاد ندارند .......

تقلید در فروع دین باید انجام گیرد ولی دراصول دین خیر ........

مثال از اقای عقیل سوال کنید چرا نماز صبح دو رکعت می خوانید ؟ ازچه کسی یاد گرفتید ؟( تقلید کردید )

4 – توسل به انسان ها جهت تقرب به خدا وکمک از خدا مانعی ندارد دلیل خود قران میگوید:

برادان یوسف وقتی فهمیدند که خلاف کردند , امدند نزد پدرشان واورا واسطه کردند که نزد خدا برایشان دعا کند وپدر قبول کرد

همین کار را دوباره نزد برادشان یوسف , تکرارکردند وبه یوسف متوسل شدند که برایشان نزد خدا دعا کند ویوسف چنین کرد

پس میشود یک انسان برای دیگری نزد خدا متوسل شود واین شرک وخلاف توحید نیست

ویرایش توسط یاس من : ۱۳۸۹/۰۶/۱۲ در ساعت ۰۲:۵۳
    خدایا,سحر خیز مدینه را برسان

11. صلوات ها 6

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

کد:
    مرجع تقلید نداریم عالم و مجتهد که داریم
    نگفتید این عالمان به چه صورت به این درجه میرسند اصلا چطور عالم میشوند چند بار در بالا پرسیدم؟

کد:
    خیر نمی تونم چون اصلا مهم نیست که کدومشون افضل بودند این مهمه که ما آنها را عادل بدانیم و آنها را لعن ونفرین نکنیم
    اما من آیه ای در قرآن دیدم که علی را ولی مسلمین معرفی کرده پس شما آیه ای ندارید که عمر و عثمان را ولی قرار دهد؟

یک سوال هم الان به زهنم رسید آیا قبول دارید که بعضی آیه های قرآن در شرایط خاصی بعد از اتفاق افتادن یک عمل بر پیامبر نازل میشد ؟

جناب عقیل تشکر میکنم از شما که صبورانه جواب میدهید بنده سوالتی داشتم همیشه دوست داشتم از دوستان و برادران سنی بپرسم حالا که شما دوست عزیز را دیدم و شما صبورانه جواب می دید تشکر میکنم از این کار بنده ناراحت که نمیشوید
    ویرایش توسط iran masood : ۱۳۸۹/۰۶/۱۲ در ساعت ۰۴:۵۴

13. صلوات ها 6

علاقه
    دینی
    نوشته
    398
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1738

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

از کاربران گرامی ایرن مسعود و عقیل میخوام که اگه از نظر اونها عیب نداشته باشه ، گهگاهی ما هم تو این مباحث شرکت کنیم !

چون مواردی از طرف دوست عقیل عنوان شده که جای گفت و گو داره

و یا مسائلی به شیعه نسبت داده شده که واقعاً مصداق عینی نداره !

البته نمی خوام که فعلاً روی این مباحث صحبت بشه ( برای همین ننوشتم ) ولی امیدوارم اجازه شرکت دراین گفتگو را به ما هم بدهید !

با تشکر

یا علی مهر تو ایمان من است

ویرایش توسط حمید : ۱۳۸۹/۰۶/۱۲ در ساعت ۱۳:۲۴
    لیت شعری أین استقرّت بک النّوی . . .

مهدی جان . . .

کاش میدانستم دلها کجا با تو آرام میگیرد . . . ؟

15. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با سلام

بنده هم تعجب كردم از اين كه يك سني بالاخره پيدا شد كه به سوالات ما پاسخ بده

هر چند سوالات سطحي است و به دور از عمق و واقعيت تاريخي

بنده نخواستم وارد بحث بشم چون تا مباحث يكم عمق مي گيره دوستان سني تو منطق و استدلال و برهان كم مي يارن يا پيداشون نمي شه يا بي خيال تايپك مي شن

خلاصه بنده خوشحال مي شم دوستان اهل سنت پاي استدلال و برهان و منطق و در مسايل تاريخي و علمي تا اخر بايستند تا به نتيجه اي برسيم

يا علي

17. صلوات ها 11

نوشته
    87
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    541

سلام

پیش فرض سوالات ذهن من در باره سنی ها (فقط خودشان جواب دهند)
    چه سوالات قشنگی !

اما جوابها چی ؟؟؟!!!

یادم میاد عقیل وقتی سوال می کرد می گفت فقط از قرآن جواب بدید .

نمی دونم خودش یاد نداره از قرآن جواب بده یا تو قرآن به این جوابها هیچ اشاره ای نشده ؟؟!!

منتظر می مونیم

فعلا خداحافظ

ویرایش توسط kashef : ۱۳۸۹/۰۶/۱۳ در ساعت ۰۰:۲۵
    اگر مبینی که مو هم قشنگ و با خدایم
    بدون که مو بچه محله امام رضایم

19. صلوات ها 7

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

نگفتید این عالمان به چه صورت به این درجه میرسند اصلا چطور عالم میشوند چند بار در بالا پرسیدم؟
    راستش من هم اطلاع زیادی ندارم اما همون طور که شما حوزه دارید ما هم حوزه داریم مثلا حوزه مشهور اهل سنت در زاهدان
    اما من آیه ای در قرآن دیدم که علی را ولی مسلمین معرفی کرده پس شما آیه ای ندارید که عمر و عثمان را ولی قرار دهد؟
    اگه شما آیه ای دیدید به ما هم بگید تا جاهل از دنیا نریم
    بله ما خلافت آنها را منصوب من الله نمی دانیم بلکه معتقدیم آنها با شورا انتخاب شدند
    یک سوال هم الان به زهنم رسید آیا قبول دارید که بعضی آیه های قرآن در شرایط خاصی بعد از اتفاق افتادن یک عمل بر پیامبر نازل میشد
    اگه منظورتون همون شان نزوله بله ما هم قبول داریم

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۷/۰۴, ۱۵:۴۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری