جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کتابشناسی امام علی علیه السلام

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,081
  حضور
  6 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  2222
  آپلود
  429
  گالری
  114
  صلوات
  5729

  کتابشناسی امام علی علیه السلام
  بســـم الله الرحمـــن الرحیــــم

  کتاب « فرازهایی جذاب و خواندنی از زندگی امام علی (علیه-السلام)»
  در این کتاب با نگاهی به زندگی حضرت امام علی (علیه¬السلام) در موضوع های (حضرت علی (علیه¬السلام) و نهج البلاغه)، (حضرت علی (علیه¬السلام) و جهاد)، (حضرت علی (علیه¬السلام) و عرفان مثبت)، (حضرت علی (علیه السلام) و مرگ)، تلاش شده تا از این امام همام به عنوان الگوی عملی استفاده کنیم.
  مؤلف: مرحوم علامه محمد تقی جعفری
  ناشر: انتشارات جهان آرا


 2. صلوات ها 4


 3.  

 4. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,081
  حضور
  6 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  2222
  آپلود
  429
  گالری
  114
  صلوات
  5729  کتاب «شبهای پیشاور»
  این اثر گران مایه از جمله کتاب های مستدل با استفاده از منابع اهل سنت در دفاع از حریم تشیع و ولایت حضرت علی (علیه السلام) است که تمام مطالب آن مانند حلقه های زنجیر به هم متصل و مرتبط است و هر فردی که با نظر انصاف و به صورت دقیق این کتاب را مطالعه نماید، گذشته از آن که بیدار می گردد و شبهات برای او حل می شود، خود یک مبلغ مذهبی در مقابل مخالفین واقع و در جواب تشکیلات فریبندگان، مسلح به حربه ی منطق و دلیل خواهد بود.
  مؤلف: مرحوم سلطان الواعظین شیرازی
  ناشر: دارالاکتاب الاسلامیه (تهران)


 5. صلوات ها 5


 6. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,081
  حضور
  6 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  2222
  آپلود
  429
  گالری
  114
  صلوات
  5729  کتاب «گوهری که می ماند»
  گوهری مثل حضرت علی (علیه¬السلام) است که می ماند... هر مرد مسلمان باید این مشعل عظیم را بر بالای قله ی حیات ببیند و به سمت او حرکت کند. (مقام معظم رهبری)
  این کتاب، ویژگی ها و سیره ی حضرت امام علی (علیه¬السلام) در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی است که حقیقتا به تبعیت از آن حضرت پرداخته و تلاش می کند تا جامعه را از میان این همه غوغا و مکر و فریب و نفسا نیت خودی و دشمن، به سوی آن قله ی رفیع و آبشار، راهنمایی و رهبری کند. باید هم خود را در زلال این کلمات و صفای این آیینه بسازیم و هم در شعاع مسؤولیت خویش، این نور را بتابانیم.
  گردآوری، تدوین و ناشر: مؤسسه ی فرهنگی قدر ولایت


 7. صلوات ها 5


 8. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,081
  حضور
  6 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  2222
  آپلود
  429
  گالری
  114
  صلوات
  5729  کتاب «حکمت علوی»
  حکمت که موهبتی الهی به انسان ها ی خاص است و اساس آموزه های انبیا و اولیا را تشکیل می دهد، مجموعه ای از قضایای حق و برابر با واقع است که سعادت انسان را تأمین می کند.
  اهل بیت (سلام الله علیهم) که بر مبنای مظهریت خداوند حکیم. از طوبای حکمت بهره ها برده و چشمه های آن بر زبانشان جاری شده است؛ آنچه را که بیان داشته و ثبت کرده اند، همواره ازچشمه سار حکمت جوشیده و بر آن، میوه های عقل و خرد به بار نشسته است.
  امیرمؤمنان حضرت علی (علیه¬السلام) که وجود مبارکشان سراسر حکمت و فعل و شأنشان، چراغی فرا راه پیروان ایشان است از موهبت بی نظیری برخوردارند که تمامی گفتار و همه ی حقیقت ها از پایگاه عدن حکمت و مرکز ثقل امامت ایشان نشأت می گیرد. در این کتاب گرانمایه که «حکمت علوی» نام گرفته است، منظر حکیمانه ی حضرت علی (علیه¬السلام) با نگاهی به مجموعه ی آثار حضرت آیت الله جوادی آملی مدظله العالی تبیین شده است.
  این اثر در سه بخش جمع آوری شده که بخش اول آن، بنابر رعایت ادب، بیان عظمت مقام والای حضرت علی (علیه¬السلام) است و بخش دوم آن، به حکمت نظری در نهج البلاغه اختصاص یافته و از جمله موضوعات این بخش، عبارتند از:
  امکان شناخت خدا، اثبات وجود خدا، ازلی بودن خدا، تجرد خداوند، یگانگی خداوند متعال، ضرورت نبوت، ضرورت معاد و...
  در بخش سوم به حکمت علمی در نهج البلاغه پرداخته شده و از جمله موضوعات این بخش عبارتند از: ملاک ارزشمندی انسان، رابطه ی علم با ترس از خدا، تقویت دل با یقین، راه بیداری در دنیا، اصلاح منزل آخرت، حفظ کرامت نفس، توجه به وظایف اجتماعی، امر به معروف و نهی از منکر، فهم دقیق دین و...
  به امید این که با مالعه ی این کتاب، از آبشار حکمت آن حضرت جرعه ای بنوشیم و از معارف الهی شمه ای برگیریم.
  گردآوری و تنظیم: سعید بند علی ، ناشر: مرکز نشر اسراء (قم) – 1380


 9. صلوات ها 5


 10. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,081
  حضور
  6 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  2222
  آپلود
  429
  گالری
  114
  صلوات
  5729  کتاب « امام علی (علیه السلام) و علم و هنر»
  علی جان تو یاد و حضور منی
  تو شعر و شعار و شعور منی
  این کتاب شریف مجموعه ای ازرهنمودهای جاودانه ی علوی درباره ی علم و هنر تحت دوعنوان، یکی مسایل آموزشی و هنری و دیگری مسایل علمی و فرهنگی می باشد که همواره برای الگو پذیری بی نظیر است و چراغ روشنگر راه هنرمندان و دانشمندان متعهد اسلامی است.
  مؤلف: مرحوم حجت الاسلام محمد دشتی
  ناشر: مؤسسه ی فرهنگی تحقیقاتی امیرالمؤمنین (علیه السلام)


 11. صلوات ها 4


 12. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,081
  حضور
  6 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  2222
  آپلود
  429
  گالری
  114
  صلوات
  5729  « امام علي عليه السلام،‌ عدل و تعادل »
  چه درگذشته‌ي تاریخ و چه‌دردوران معاصر،افراد‌ زیادی ازدادگری و برابری ، سخن گفته‌اند و در این باره‌ کتابها نوشته‌اند و درضرورت و ارزش عدالت،داد سخن داده‌اند ؛اما بسیارکم اند حکومتگرانی که ژرفای معنای عدل را دریافته باشند وگستره‌ي قلمرو آن را به خوبی بشناسند و عدالت را حیاتی‌ترین قانون بدانند و آن را به« اصلی‌عام، چه در جهان تکوین و چه درنظام تشریع»، باورداشته باشند و بدان عمل کنند و با همه‌ی توان و تمام هستی خود، برای تحقق آن بکوشند.
  افراد بسياري سعي نمودند كه عدالت گستر باشند، ولي به جرأت مي‌توان‌گفت ائمه‌ي‌اطهار (عليهم‌‌السلام) ودرصدر ايشان، حضرت‌علي(سلام‌الله‌عليه) را مي‌توان"حکومتگزار عادل" نام برد، عدالت در اندیشه‌ی حضرت امام‌علی(سلام‌الله‌عليه) جایگاه ویژه دارد و ازپایگاهی بس بلند بر خوردار است.
  حضرت‌امام‌علی(سلام‌الله عليه)معیارهای عدالت را به خوبی می شناختند، با تربیت درخانه‌ي وحی و اتصّال به علم‌ پیامبر اکرم (صلّي‌الله‌عليه‌وآله‌‌و سلم)، در زندگی خویش با همه‌ی فراز و نشیب‌ها، عدالت حقیقی را نشان دادند و باژرف‌ترین واژه‌ها وجمله‌ها،آن را باز گفتند.
  کتابِ« امام علی (سلام‌الله‌عليه) ،عدل و تعادل»، پژوهشی است که سعی دارد زوایای گوناگون عدالت را از لابه لای‌ سخنانِ حکمت بار این اسوه‌ي عدل وانصاف، استخراج کند وآن را به تشنگان معرفت،معرّفی نماید.
  مؤلف: محّمد حکیمی
  ناشر:انتشارات‌ِدلیل، قم،1384


 13. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود