صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجاب در قرآن

نوشته
    33
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

تعجب حجاب در قرآن

این وصیت نامه ها انسان را می لرزاند و بیدار می کند» - امام خمینی(ره)

«و تو ای خواهر دینی ام: چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است ازخون سرخ من کوبنده تر است.» (شهید عبدالله محمودی)
    «خواهرم: محجوب باش و باتقوا، که شمایید که دشمن را با چادرسیاهتان و تقوایتان می کشید.» «حجاب تو سنگر تو است، تو از داخل حجاب دشمن را می بینی و دشمن تو را نمی بیند.»
    (سردار شهید رحیم آنجفی)
    «حفظ حجاب هم چون جهاد در راه خداست.» (شهید محمد کریم غفرانی)
    «خواهرم: از بی حجابی است اگر عمر گل کم است نهفته باش و همیشه گل باش.» (شهید حمید رضا نظام)
    «از تمامی خواهرانم می خواهم که حجاب این لباس رزم را حافظباشند.» (شهید سید محمد تقی میرغفوریان )
    «خواهرم: هم چون زینب باش و در سنگر حجابت به اسلام خدمت کن.»
    (طلبه شهید محمد جواد نوبختی )
    «یک دختر نجیب باید باحجاب باشد.» (شهید صادق مهدی پور)
    «خواهرم: حجاب تو مشت محکمی بر دهان منافقین و دشمنان اسلام می زند.»(شهید بهرام یادگاری)
    «تو ای خواهرم... حجاب تو کوبنده تر از خون سرخ من است.»
    (شهیدابوالفضل سنگ تراشان)
    «به پهلوی شکسته فاطمه زهرا(س) قسمتان می دهم که، حجاب را حجاب را، حجاب را، رعایت کنید.» (شهید حمید رستمی)
    «خواهر مسلمان: حجاب شما موجب حفظ نگاه برادران خواهد شد. برادرمسلمان: بی اعتنایی شما و حفظ نگاه شما موجب حجاب خواهران خواهدشد.» (شهید علی اصغر پور فرح آبادی)
    «شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد به سوی معنویت و صفا می کشاند.» (شهید علی رضائیان)
    «از خواهران گرامی خواهشمندم که حجاب خود را حفظ کنند، زیرا که حجاب خون بهای شهیدان است.» (شهید علی روحی نجفی)
    «مادرم... من با حجاب و عزت نفس و فداکاری شما رشد پیدا کردم.»
    (شهید غلامرضا عسگری)
    «ای خواهرم: قبل از هر چیز استعمار از سیاهی چادر تو می ترسد تاسرخی خون من.» (شهید محمد حسن جعفرزاده)
    «خواهرم: زینب گونه حجابت را که کوبنده تر از خون من است حفظ کن.»
    (شهید محمد علی فرزانه)
    « خواهران ما در حالی که چادر خود را محکم برگرفته اند و خود راهم چون فاطمه و زینب حفظ می کنند... هدف دار در جامعه حاضرشده اند.» (رییس جمهور شهید محمد علی رجایی)

2. صلوات ها 28

3.  

نوشته
    53
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    174

حق

جناب سوپر شیعه

هیچگاه شور خالی از شعور جواب نمی دهد

این کلامها تنها مخاطب را احساسی می کند ، همین

دقیقا همان تاثیر هیات های مذهبی را دارد

چند روزی بیشتر دوام ندارد و بعد همان آش می شود و همان کاسه

شور مقدس زمانی جواب می دهد که چاشنی شعوری منطقی باشد

مشکل ما اینجاست که شور مقدس را اصل کردیم و شعور منطقی را بطور کلی حذف !!!!

دین شوری و احساسی از خانه ی عنکبوتی سست تر است

اینجور متنها تنها همچون قرصی هستند که مدتی تاثیر دارند و بعد....

به امید اینکه حجاب را به عقل و منطق ... به زمینه سازی ... همچون سیره ی پیامبر رواج دهیم

یا علی
    خدایا مرا از همه ی فضایلی که بکار مردم نیاید محروم ساز

محراب ( وبلاگ شخصی )

5. صلوات ها 14

نوشته
    181
    حضور
    1 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    1625

چادر باعث مي شه تو هر كاري رو نكني و باعث مي شه ديگرون هر رفتاري رو با تو نكن!!
    يكي از دوستانم مي گفت استاد ما با كسايي كه چادري هستن خيلي رفتار مودبانه و محترمانه داره.
    پس همين موضوع نشون دهنده است كه چادر يه نوع وقار و متانت رو به فرد مي بخشه.

7. صلوات ها 13

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

فقط میشه گفت شهدا شرمنده ایم..
    هیچ کار نکردیم ،فقط ایستادیم و نگاه کردیم..

حجاب در قرآن

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

9. صلوات ها 11

نوشته
    1,066
    حضور
    36 روز 8 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3947

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام

جناب سوپر شیعه، محب المهدی، سرباز اسلام، تنها ترین سردارو osaky، ازمطالب زیبا و کارکاتورهای جالبی که که قرار دادید بسیار سپاسگزارم، انشاالله در پست های دیگر هم از مطالب زیبای شما بهره مند شویم.

موفق و موید باشید التماس دعا.
    ویرایش توسط یاسین : ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ در ساعت ۲۱:۳۴

11. صلوات ها 9

نوشته
    1,066
    حضور
    36 روز 8 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3947

به نام یگانه هستی بخش

مناسب دیدم به برخی از آیات مهمی که در مورد بحث حجاب در قرآن مجید وجود دارد اشاره ای داشته باشیم:

« وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَرِهِنَّ وَ يحَْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَ لْيَضْرِبْنَ بخُِمُرِهِنَّ عَلىَ‏ جُيُوبهِِنَّ وَ لَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ ءَابَائهِنَّ أَوْ ءَابَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنىِ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنىِ أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيرِْ أُوْلىِ الْارْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُواْ عَلىَ‏ عَوْرَاتِ النِّسَاءِ وَ لَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يخُْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ وَ تُوبُواْ إِلىَ اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكمُ‏ْ تُفْلِحُون»

(و به آنان با ايمان بگو چشمهاى خود را (از نگاه هوس‏آلود) فروگيرند، و دامان خويش را حفظ كنند و زينت خود را- جز آن مقدار كه نمايان است- آشكار ننمايند و (اطراف) روسرى‏هاى خود را بر سينه خود افكنند (تا گردن و سينه با آن پوشانده شود)، و زينت خود را آشكار نسازند مگر براى شوهرانشان، يا پدرانشان، يا پدر شوهرانشان، يا پسرانشان، يا پسران همسرانشان، يا برادرانشان، يا پسران برادرانشان، يا پسران خواهرانشان، يا زنان هم‏كيششان، يا بردگانشان [كنيزانشان‏]، يا افراد سفيه كه تمايلى به زن ندارند، يا كودكانى كه از امور جنسى مربوط به زنان آگاه نيستند و هنگام راه رفتن پاهاى خود را به زمين نزنند تا زينت پنهانيشان دانسته شود (و صداى خلخال كه برپا دارند به گوش رسد). و همگى بسوى خدا بازگرديد اى مؤمنان، تا رستگار شويد) سوره نور، آیه31.

« يَأَيهَُّا النَّبىِ‏ُّ قُل لّأَِزْوَاجِكَ وَ بَنَاتِكَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيهِْنَّ مِن جَلَبِيبِهِنَّ ذَالِكَ أَدْنىَ أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَ كاَنَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمً»

(اى پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [روسرى‏هاى بلند] خود را بر خويش فروافكنند، اين كار براى اينكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحيم است). سوره احزاب، آیه59.

13. صلوات ها 12

علاقه
    عرفان وجبهه و شهدا
    نوشته
    209
    حضور
    6 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1765

وقتی حجاب خانها رو این روزا توی خیابون و کوچه می بینیم واقعا با خودمون میگیم حجب و حیا و عفت ونجابت کجا رفته؟درسته که بد حجابی دخترا خیلی ناراحت کننده است ولی من وقتی بدحجابی یه خانم متأهل رو می بینم واقعاً ناراحت میشم همش برام سواله مگه شوهر این خانم بدحجاب غیرت نداره؟واقعا چطور میشه یه مرد به مرحله ای برسه که خانمش رو مردای دیگه سرخیابون با آرایش آنچنانی برانداز کنند واون شوهر بی غیرت عین خیالش نیست!واقعا دلم درد میگیره وقتی می بینم شوهراشون بدتر از زنشون هستند چی شده غیرت؟چی شده جوانمردی؟چی شده سیاست منطقی مرد در برابر زن؟چرا الان یه مرد افتخار میکنه که زنش تیپ آنچنانی به خودش بزنه بیاد بیرون!چی شده وقتی خواهری با اون بدحجابی میاد بیرون داداش اون رگ غیرتش بالا نمیاد واقعا علت اینا چیه؟چطور ممکنه دختری با اون وضع حجاب و آرایش بیاد بیرون و پدرش بی خیال بگذره؟آیا واقعا غیرت یعنی اینگه وقتی زنت مورد تجاوز جنسی قرار گرفته تازه به هوش بیای که غیرت داری؟واقعا دلم درده شایدم ازم ایراد بگیرید ولی من میشناسم پسرای مذهبی را که میخوان ازدواج کنند اگه دختری به ظاهر زیبا بوده ولی حجابش خوب نبوده میگن ما بعدا حجابش رو درست میکنیم یعنی چی این حرفا؟! یکی منو بفهمونه مردی که زنش اونطوری مثل یه عروس میره بیرون آیا واقعا غیرت داره؟اگه آره پس این زنش چرا اینطوریه؟اگه نداره پس چطوری مرد هست؟
    ویرایش توسط یا صادق الوعد : ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ در ساعت ۲۳:۴۱

15. صلوات ها 9

علاقه
    خدای خوبم....همسرم.... سوال پرسیدن و فکر کردن و...
    نوشته
    720
    حضور
    15 روز 9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    3
    گالری
    42
    صلوات
    4587

هوالحق
    با سلام.
    نظرات دوستان رو خوندم.
    ممنون از همگی.
    یه بار دیگه نظر این بنده حقیر رو میگم و سعی میکنم با منطق جلو برم.امیدوارم عادلانه قضاوت بشه.

پست اول که بسیار زیبا و تاثیر گذار بود.ممنون.

و اما نظراتم در رابطه با پست برادر محترم جناب تنهاترین سردار:
    اول از همه ممنون از دلسوزیهاتون و اینکه نظراتتون بسیار محترمه.

این پستی که دارم میدم و درباره چیزی که دارم صحبت میکنم حدود 20 روز فکر کردم.

خوشحال میشم اگر نظرات اساتید و بزرگواران رو بشنوم.

باید عرض کنم در اینکه بین دو نوع روسری معمولی و رنگ تیره و روسری لبنانی کدام بهتر است شکی نیست که روسری لبنانی امتیاز کمتری می اورد.به همان دلایلی که اشاره شد.
    و در اینکه جوراب تیره بهتر است یا رنگ روشن باز هم واضح است که اگر رنگ جوراب تیره باشد بهتر است.
    و همینطور مقایسه چادر سنتی و ملی و ...

پس تا اینجا در قبول این موارد شکی وجود ندارد.

اما آیا رعایت این مشکل دردی از جامعه دوا میکند و یا آقایانی که به گناه می افتند کمتر در شرایط گناه قرار میگیرند؟؟
    آیا این مطلبی هست که بتوان در عموم مطرح کرد و به عنوان امر به معروف از آن یاد کرد؟؟

حالا بیاید و یه جور دیگه در نظر بگیریم.
    فرضا اکثر خانمهای مؤمنه این شرایط رو قبول کنن.اونوقت چی میشه؟!
    خانمهای محجب ،محجب تر میشن و بقیه به راه خودشون ادامه میدن.تا اینجا خوش به حال خانمهای محجب تر.
    اما
    مشکل اینجاست که این آقا میره بیرون و میبینه واویلا.
    حالا دیگه همون 4 تا خانوم مومن هم پیداشون نیست.کجان؟؟؟تو خونه نشستن(رعایت موارد دیگر برای جلوگیری از گناه)
    و جامعه از دید بیرون میشه فساد کامل.و اگر قرار به گناه کردن آقایون باشه که نه تنها بهتر نشده حتی بدتر هم شده.

خب حالا میفرمایین اون خانوم که سود برده که خوبه!!!
    بله.حق با شماست.نه تنها خوبه بلکه عالیه.اما به نظرتون اون خانومی که ظرفیت پذیرش تذکر به این کوچیکی رو داره،نیازی هست که بهش تذکر داده بشه؟؟
    کسی که اینقدر مقید هست که با یک اشاره بخواد چنین تغییر کنه،قطعا خودش قبلش بهش میرسه.
    اینکه بجای روسری لبنانی از معمولی استفاده کنه.اینکه جوراب رنگ روشن نپوشه.اینکه چادر ملی و براق نذاره.
    (پس دوباره دقت بشه که در اصل موضوع شکی نیست)

به نظرم باید یه چیزایی رو گذاشت تا فرد خودش به نتیجه برسه.وقتی میبینیم یکی یه کار خوبی داره انجام میده،اینقدری باید تشویقش کنیم تا بقیه راه رو خودش تشخیص بده.تا اشتباهی نکرده نباید بپریم بهش و همش بگیم حالا جلوتر حالا جلوتر.

اصلا فکرشو بکنید که در محیطی بودین که پوشش ازاد بود.بعد با تبلیغ افراد رو کشوندین به پوشش بیشتر و همینطور جلو و جلوتر .....تا اینکه به حجاب کامل.حالا آیا بسنده میکنید یا باز هم میفرمایین جا برای گناه وجود دارد؟؟!!!!
    من که فکر میکنم هیچ وقت تموم نمیشه.از تغییر نوع پوشش شروع میشه و تا رنگ پوشش جلو میره.

---------------------------------------------------

حالا نتیجه چی میشه:

اونی که که قبول نداره و خیلی از محیط حجاب و ... دوره،اصلا قبول نمیکنه و حتی دیدش هم بد میشه.و اینجاست که بده.چون یه عده زده میشن.
    فکر میکنید میتونیم این موضوع رو بین مردم عامه مطرح کنیم و به خانومی که با اون وضع بد تو خیابونه بگیم جوراب رنگی نپوش؟!!!!!!!!!!!!!

و گروه دوم که میپذیرن.انشاءا... خداوند اجرشان را میدهد و به امید روزی که دل همه آماده پیامها بشه.
    (هرچند هنوز هم میگم که چنین اشخاصی خودشون به این نتیجه میرسن.)

حالا مشکل عمومی مطرح کردن این موضوع چیه؟؟؟(از نظر این حقیر)
    به نظر میاد تعداد افرادی که دیدشون به جنس مذکر بد میشه و یا حتی از قوانین دین زده میشن خیلی بیشتره تا افرادی که میپذیرن و تغییر میکنن.چون باید همه جور افرادر رو در عموم در نظر گرفت

یه نکته ای رو هم عرض کنم.من خودم چادری ام و تا حدی که خودم رعایت میکنم حجاب رو واجب میدونم اما میگم که بقیه رو باید خودم بدست بیارم.اگه تشخیص بدم که بین دو تا جورابم تیره تر رو انتخاب کنم،حتما همین کار رو میکنم اما هیچ وقت به دوستم نمیگم که جوراب روشنت رو نپوش.

اگر به اطرافیان یاد بدیم که واجبات رو چطور انجام بدن کم کم خودشون به مستحبات میرسن.
    بهتره راه رو نشون بدیم تا بقیه رو خودشون طی کنن.
    این نظر بنده حقیره.

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    متن کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

****اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم****

17. صلوات ها 11

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

نقل قول نوشته اصلی توسط ثمینا نمایش پست ها
    همش برام سواله مگه شوهر این خانم بدحجاب غیرت نداره
    اگه پدر همون دختری که زیاد شما رو ناراحت نکرد غیرت داشت ، شوهر اون زن هم داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط ثمینا نمایش پست ها
    یکی منو بفهمونه مردی که زنش اونطوری مثل یه عروس میره بیرون آیا واقعا غیرت داره؟اگه آره پس این زنش چرا اینطوریه؟اگه نداره پس چطوری مرد هست؟

وقتی مراجع ،آرایش زن رو در حد کم مجاز میدونن ، دیگه یه کم از کم بیشتر که اشکالی نداره . داره؟
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ در ساعت ۲۲:۵۴
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

19. صلوات ها 5

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

یه نکته یادم اومد گفتم بگم بد نیست .

این خانومی که تو برنامه سمت خدا کارشناس بودن رو دیدین؟ اسمشونو یادم رفت .

یه دوره ای که داشت سمت خدا تموم میشد ازش پرسیدن که بیننده ها خیلی سوال کردن که چرا شما کفشتون سفیه ( من خودم دیدم که کفششون سفیده )

ایشون هم جواب دادن که یه حدیثی هست که میگه پوشیدن کفش رنگ روشن برای خانومها مستحبه .

حالا ما میایم میگیم جوراب رنگ روشن نپوشین ، جلب توجه میکنه .

این چه حرفیه شما میزنین؟

جورابها که همش تو کفشن و یه کمی ازش پیداست . این چه جلب توجهی داره؟
    دیگه تو رو خدا از اون ور بوم نیفتین
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری